AMATEURVOETBAL scar van Dam goud waard voor Foreholte LFC terug naar de vierde klasse, het lijkt niet te mogen IVKV koopt niets voor complimenten Domper vrouwen Ter Leede S5 Nootdorp toont zich in verlenging van finale nacompetitie de sterkste Warmunda handhaaft zich door kleine nederlaag aan Boshuizerkade: 1-0 te-reni si uit ;even. )0 kiloJ indstre wori Kees "j| termid A] den, vf Swift! rd geg terjan cort acj uwelinj imenj, igkarspell ek), 2. N t (Hillegd sen (Sa^ Sportkli 2. j (Wof WierstrJ Zeist - De vrouwen van Ter Leede zijn zaterdag uitge schakeld in de halve finale van het nationale bekertoer nooi. Landskampioen Saes- tum won op eigen veld met 2-1. Dat was een domper voor de ploeg van scheidend trainer Ronald Vermond, omdat het Sassenheimse elf tal grote delen van de partij het betere van het spel had. Ter Leede werkte zich in de loop van de eerste helft naar een overwicht en Sabine van Eijk zag een hard schot van dichtbij gekeerd worden. Twee minuten na rust kopte Jodie Poldervaart vlak voor het doel naast. Tegen de ver houding in kwam de thuis ploeg, met zeven internatio nals in de basis, op voor sprong. Jeanet van der Laan schoot in eigen doel. Tien minuten voor het einde kreeg Ter Leede alsnog loon naar werken. Daphne Koster kwam vrij voor het doel van Saestum en werd neerge haald. Cindy Burger verzil verde de strafschop. De vreugde was van korte duur. In de slotfase werd een afge slagen comer voor het Ter Leede-doel doeltreffend met het hoofd afgerond: 2-1. Door de winst heeft Saestum kans op de 'dubbel' die Ter Leede vorig seizoen haalde. Het afgelopen seizoen kon ti telverdediger Ter Leede meervoudig landskampioen Saestum niet bijbenen. Om daar verandering in te bren gen versterkte de selectie zich met international Sandra Muller, afkomstig van het Duitse FC Rheine. Verder ko men de jeugdintemationals Karin Legemate (Alkmania) en Chavelli Stolk (Quick Steps) naar sportpark De Roodemolen evenals Sandy van de Water (Docos), Fa- biënne Viegas (Buitenveldert) en Susanne de la Combé (RVC/Rijswijk). Recordinter national Sarina Wiegman keert terug nadat ze afgelo pen jaargang moeder werd. Eenzaam treurt een MVKV'er tuss valler Mo Sealiti het lot van MVKV door in buitenspelpositie een voorzet in een keer onder Schaap te knallen. De aanvan kelijke ontgoocheling maakte al a de uitgelaten Nootdorpse jeugd. snel plaats voor berusting. „Ik heb er vrede mee", zei Rienks. „We hebben er aan mogen rui ken en het smaakt voor volgend jaar naar meer." Foto: Mark Lamers MVKV - Nootdorp 1-2 (0-0, 1-1). 83. Van der Kooy 0-1 (pen.), 90. Kloos 1-1, 111. Sealiti 1-2. Toeschouwers 400. Scheidsrechten Kump. Geel: Van Via- nen, Grootte en Schreuder (Nootdorp) en Berend de long (MVKV). MVKV: Schaap, Bram Diikdrent, Hoek, Pluimgraaff (86. Dave cle Jong). Kui pers (61. Mol), Kloos, Verburg, Tave- nier (79. Berend de long), Ficlmig, Klinkenberg, Arno Dijkdrenl. maandag 3 JUNI 2002 I e goei^ d 1 5 onitj maar iets verweet, zeker trainer Nico Rienks niet. „Natuurlijk, op het moment dat hij die straf schop veroorzaakt, ben je even tjes niet blij. Toch kan ik leven met de uitslag. Ik vond ons nét een maatje te klein." Dat was ook de reden waarom de teleurstelling over het verlies van korte duur was. Uiteraard had MVKV via de achterdeur best willen promoveren, maar als de nummer tien uit de twee de klasse al net iets sterker is terwijl de Katwijkers twee van hun beste spelers aan Quick Boys kwijtraken, dan was het vooruitzicht voor de komende jaargang niet erg hoopvol ge weest. „Een heel seizoen pun ten sprokkelen, met een grote kans dat het fout afloopt", voor zag Schaap. Wat MVKV rest, is met opgehe ven hoofd op de afgelopen we ken terugkijken. De vierde club van Katwijk eindigde in het re guliere seizoen als vierde, maar reikte in de nacompetitie met fris en verzorgd voetbal verder dan favorieten Valken '68 en De Sleutels. Laatste horde Noot dorp bleek onneembaar. Het was aan de vechtlust van de MVKVers en Nootdorp-spits Sander Jansen te danken dat de oranjewitten lang gelijke tred hielden met de Westlanders. Jansen verscheen drie keer moederziel alleen voor Schaap, tweemaal mikte hij naast het doel en eenmaal keerde de doelman zijn inzet. Daarbij werd de tweedeklasser nog een strafschop onthouden toen aan het einde van de eerste helft MVKV-verdediger Bram Dijk- drent een te ferme schouder- duw in het strafschopgebied uitdeelde aan een doorgebro ken Nootdorper. Daardoor bleven de Katwijkers in het temporijke en publieks vriendelijke duel tot acht minu ten voor tijd fier overeind. Dat was met name de verdienste van het defensieve duo Arwin Pluimgraaff en Richard Hoek - het tweetal dat na de zomer naar Quick Boys verkast. Zij maakten ontelbare dieptepasses onschadelijk en stoorden voor uitgeschoven de opbouw van Nootdorp. Door het foutje van Schaap ging het toch nog mis. Hij kreeg een stuiterend af standsschot niet onder controle en in zijn ijver de teruggespron- m nan Leef mans - Het regende zaterdag kanten complimenten ens (Melet adres van MVKV. Inzet, Sorter (VL iwaal), - (Leidejvoorbeeldig, maar daar nen (Haj de Katwijkse derdeklasser iiMp-jnap voor. De onderhouden- nbode tnale van de nacompetitie NNssenj tweedeklasser Nootdorp pmndellp1 verlenging met 1-2 ver- :oeterwod waardoor beide clubs ko rnis (Zwoj seizoen in dezelfde afde- :kaas Vof... km): 1 lijven als waann zij zaten, mensen ijl de Nootdorpers in een Itwrg). je van het terrein van De els uitbundig feestvierden, I de Katwijkers een kwar- ia afloop nog een beetje ïsd en vermoeid in een op het veld. Keeper Jaco p, die kan terugzien op litmuntend seizoen, was ekend op de slotdag debet le ondergang van MVKV. iroorzaakte een strafschop ooe83°!! de winnende treffer voor 2.poelman van zijn kaliber (Zwe) ïibaar oogde. „Zelfs als je Ned*°Wif10? w"lt' ben Je toch het ie ten petje. Het mocht niet zo m den Hjzei Schaap. id die de keeper ook >ur, eers 100 vrij: 3,56, 2. (Rus) 1,99), 1! Holst 2i Silantj< 2.01,1 an) 1.50,1. gen bal alsnog te klemmen, tor pedeerde hij terloops een te genstander. Keeper Michel van der Kooy schoot van elf meter raak: 0-1. MVKV viel daarna nog wel aan, maar oogde krachteloos. Top scorer Willem Klinkenberg kwam sowieso in het stuk niet voor. Temperatuur en tempo zorgden geregeld voor kramp- gevallen en oponthoud. In ge slagen positie en in de zesde minuut van de blessuretijd ge beurde wat niemand voor mo gelijk hield. Een verre inworp van invaller Berend de Jong be landde uiteindelijk op het hoofd van Jaap Kloos die van dichtbij de gelijkmaker inkopte. In de verlenging was duidelijk zichtbaar dat beide ploegen er totaal doorheen zaten. Ballen werden lukraak richting het vij andelijk doel geschoten en slechts sporadisch was nog een aanval met overleg, of een ge slaagde combinatie te bewon deren, terwijl de ruimtes tussen de linies als lichtjaren zo groot werden. „Ik hield al rekening met strafschoppen", bekende Schaap. Die kwamen er niet. In de lilde minuut bepaalde in- hoe langer hoe onwaarschijnlij ker wordt En zo bezien was het misschien maar beter ook dat de club volgend seizoen niet een niveau hoger speelt. LFC - Warmunda 1-0 (0-0). 74. Rol 1-0 (strafschop). Scheidsrechten Ekelen- burg. Gele kaart: Jordens, Hockx (LFC), Lakenberg, Schavemaker (Warmunda). Toeschouwers: 300. LFC: De Reede; Wagemaker, Kadies, Pavlic, Jordens, Verplancke, Van Boste- len, Rol (85. Hockx), Van Bostelen, Prins (60. Habti), Van den Berg, Van der Pluijm. Warmunda: Van der Niet; Van Eg- mond, Schuiling, Wanders. De Groot, Lakenberg, Schrier (67. Van Duin), Schavemaker (94. Bunders), Van Rijn, Schouten, Diaz. van Jos van Kampen ging recht op keeper Van den Berg af, maar door een rare stuit belandde de bal toch in het doel, 1-1. Ge sterkt door die gelijkmaker was Bemardus vlak voor en na rust de betere ploeg. De beloning kwam in de vorm van het mooi ste doelpunt van de middag. Van der Zon omspeelde Jeroen Dekker, Arjen Colijn, keeper Van den Berg en gaf op de lijn verde diger Jeroen Sival het nakijken. In de tweede helft lieten Joost de Roo, Van Kampen en Sijmen de Boer enkele schitterende kansen onbenut. „Het gaat uiteindelijk om de goals en Foreholte maak te er vier. Foreholte heeft ge woon een leuk ploegje. Wij moeten uithuilen en opnieuw beginnen", sprak Van der Reijd lovend over de opponent Met de promotie zit voor Ton Arroyo na drie jaar het werk er op. De trainer die terugkeert naar de jeugd van Foreholte heeft de degradatie van twee seizoenen geleden ongedaan gemaakt. „Mijn taak was om een nieuwe ploeg te formeren. Ik denk dat ik die naar behoren heb uitgevoerd. Uiteindelijk ver dienen wij de promotie niet op grond van één wedstrijd. Wij zijn een groeiende ploeg die er aan komt", aldus Arroyo die vol op genoot van het vuurwerk na afloop van het duel. Het Voorhoutse feestje ging nog tot in de kleine urntjes door. Van Dam vond het geen pro bleem. Hij hield er zelfs al reke ning mee. „Ik heb al een dag vrijgenomen bij mijn baas." Bemardus - Foreholte 2-4 (2-1). 19. Van Dam 0-1, 33. Van Kampen 1-1, 45. Van Zon 2-1, 65. Van Dam 2-2, 70. Van Dam 2-3, 90. Van Dam 2-4. Scheids rechter. Van Bree. Geel: Heemskerk, De Roo (beiden Bemardus), Van Aar trijk (Foreholte). Toeschouwers: 750. Bijzonderheid: Van Aartrijk mist in 16de minuut een penalty voor Forehol te. Bemardus: Doze; Peter de Boer, Bate laan, Buitelaar, Heemskerk (71. Valk); De Groot, Koning, De Roo, Van der Zon (81. Van derVen); Van Kampen en Sijmen de Boer. Foreholte: Marcel van den Berg; Sival, Mens (58. Van Dijk), Booms, Colijn; Dekker, Van Aartrijk, Van Lent; Van Dam, De Groot en Dennis van den Berg (58. Knetsch). door Maarten Dekker leiden - Het was eigenlijk geen middag om te voetballen, daar leek iedereen aan de Boshuizer kade het over eens. De spelers verschenen met gezonde tegen zin op het veld, ze hadden al lang vakantie willen vieren. Niet veel later sloeg de tegenzin om in frustratie en woede, omdat de door de KNVB aangewezen grensrechters kennelijk al wel in het vliegtuig naar een zonnig oord waren gestapt. Na LFC- Warmunda (1-0) maakte de ver liezende trainer er niet te veel woorden aan vuil. Logisch, Klaas Karte handhaafde zich met Warmunda in de vierde klasse. De winnaar wond zich des te meer op. De kwaadheid van LFC-trainer Ron de Roode was begrijpelijk, want door de nalatigheid van de voetbalbond moest scheids rechter Ekelenburg het doen met de assistentie van een War munda- en een LFC-grensrech- ter. In de eerste helft stak de Warmondse invalkracht twee keer zijn vlag omhoog voor bui tenspel, terwijl de Leidenaars bij hoog en laag beweerden dat daarvan geen sprake was. De ene keer was een spits van de thuisploeg alleen op weg naar het doel, bij de volgende gele genheid eindigde de bal zelfs in het net. Zo bleef het heel lang 0-0 en bij die stand ontbrak het de LFC'ers aan het echte geloof om de vori ge week opgelopen achterstand (3-1) weg te werken. Via een door Mike Rol benutte penalty kwamen ze pas in de 74ste mi nuut op voorsprong. Daarna werd het nog spannend, met een grote kans voor Ramses van Bostelen als climax. Op aange ven van Danny Verplancke kwam Van Bostelen vrij voor keeper Sander van der Niet, maar hij schoot op diens vuis ten. Ook de rebound van Sidney van der Pluijm redde het niet. In de tien minuten blessuretijd werd de thuisploeg niet meer gevaarlijk. Na het laatste fluitsig naal was het contrast groot. De Roode had een geslagen uit drukking op zijn gezicht. Karte liep rond met een minzame glimlach, terwijl de Warmondse spelers champagne uitschonken in plastic bekertjes. Die nuance was an sich meer dan gepast: champagne was al een rijkelijke beloning voor het matige sei zoen dat Warmunda meemaak te. De gezamenlijke toost leek meer voortgekomen uit opluch ting over het feit dat het seizoen eindelijk ten einde was dan uit vreugde over de handhaving. Warmunda moest extreem lang strijden tegen degradatie, met de uitgestelde verlenging tegen Stompwijk'92 als dieptepunt. „Compleet van de gekke", noemde Karte de planning en het verloop van de nacompeti tie. Voor LFC was het allemaal nog veel erger, betoogde De Roode. De wet van Murphy lijkt de ka naries in z'n greep te hebben. Dat de club niet promoveerde, was slechts een van de vele te genslagen waar de club recent mee te maken kreeg. Omdat de wedstrijd van gisteren na de sluiting van de overschrijvings periode werd gespeeld, was het voor de trainer onmogelijk om spelers te ronselen voor zijn team. „Toen ze moesten beslis sen, speelden we in de vijfde klasse. Weliswaar met uitzicht op promotie, maar daar trek je ze niet mee over de streep. Nu zaten ze er allemaal tegenaan te hikken." Rampzaliger voor LFC is het dat een groot deel van het hele hui dige basisteam overschrijving heeft aangevraagd. Er vertrek ken zeker zeven spelers. Het gaat om Vincent de Reede (UD- WS), Danny Verplancke en Mar co Hockx (FC Rijnland), Michael Jordens, Olivier Pavlic en Fred Wagenmaker (Leidsche Boys) en Mohamed Hamidane (GOL Sport). De Roode prees ze nog wel om hun inzet, maar kon niet verhullen dat hij erg ongelukkig is met het late tijdstip waarop ze hun vertrek bekend maakten. „Met de meesten heb ik vijf jaar gewerkt Dan verwacht je toch dat ze eerlijk tegen je zijn." Het wegvallen van de basiskrachten zorgt ervoor dat de terugkeer van LFC naar de vierde ldasse >or h<iardus staat plek in derde klasse af aan Voorhoutse ploeg Ihoeve Dul Ziereter van der Hulst •rik ba len m(. oscar van Dam verliet de even ^mer met in zijn ene hand haddejj champagne en in zijn ia galeen pijpje bier en een si- an Beijflj toonde zich niet be- en, Sljen modelsporter, maar stro eij hem gegund. De aanval- (2x), terder in de nacompetitie aj1 Hejr scoorde in de uitwed- ninuteigen [>$0, schoot gisteren bepa^r treffers de hoop van K(J|us aan flarden. Door de 4- degradeert het elftal lerswoude-Rijndijk naar de klasse en promoveert Fo- 1 naar de derde. ach lardig vorm .Del plaagde LFC-trainer Ron de Archieffoto: Mark Lamers Oscar van Dam was bij Foreholte de gevierde man. Hij scoorde alle Voorhoutse doelpunten in het duel met Bemardus. Foto: Taco van der Eb duwtje uitdeelde tegen Van Dam, liet vijf minuten na rust een overtreding van Foreholte- keepèr Marcel van den Berg op Sijmen de Boer onbestraft. De eerste penalty bleef zonder ge volgen - Frank van Aartrijk mis te - maar de tweede niet Van Bree ontnam Bemardus een ideale kans om op een waar schijnlijk beslissende 3-1 te ko men. Van der Reijd: „Het is een strafschop en een rode kaart Daar is geen discussie over mo gelijk. Dit is een voorbeeld op de cursus. Die man moet zich de ogen uit de kop schamen." Foreholte bleef daardoor moed houden en kwam een kwartier na het akkefietje op gelijke hoogte. Van Dam, die voor rust al scoorde met een schitterende boogbal, gaf na een hoekschop de bal in een mêlee van spelers met zijn knie het laatste zetje. Even later kopte hij vlak voor de doellijn de 2-3 binnen. Zijn vier de treffer maakte Van Dam in de negentigste minuut uit een lage voorzét van Niels van Lent. Snel daarna floot Van Bree af en ont hield Bemardus daardoor ook nog eens terecht geclaimde blessuretijd. Goaltjesdief Van Dam kon daar niet mee zitten. Het vermakelij ke duel tegen Bemadus zal on getwijfeld de geschiedenis in gaan als zijn wedstrijd. Ook al bleef hij nuchter. „We zijn on danks de tegenvaller voor rust toch blijven knokken. We heb ben deze prijs allemaal gewon nen." Foreholte mocht zich gezien het spelbeeld ook de terechte win naar noemen. De Voorhouters hadden al vroeg afstand moeten nemen, maar Van Dam en Duncan de Groot lieten enkele grote kansen onbenut. Berriar- dus, tot dan toe alleen maar ge vaarlijk via een vrije trap van Bas van der Zon, had in de 33ste mi nuut wel enig fortuin. Een schot j?rs van Van Dam spreken jflen en getallen liegen ,)at geldt ook voor zijn Dp 20 januari verloren de juters voor de laatste keer t Lompetitie van Van Nis- "et elftal van de nieuwe René Ras en de latere )en. Foreholte dat zo dra- aan het seizoen begon - [duels stond de ploeg on- bleef na die wedstrijd duels ongeslagen. De ploeg die eraan moest was Bemardus. moest Fokke van der lezien hoe Foreholte in ilissingswedstrijd de ster- i. De trainer van Bemar- trloor tien jaar geleden >B al eens van de Voor- Op het veld van Lugdu- iromoveerde Foreholte de tweede klasse. De irbleef zes jaar op dat ni- vervolgens volgden twee pWV !de derde en twee jaar in /outer Wasse. Van der Reijd fe geen waarde aan die de- Birnend tegen de kleedka- het (neutrale) UVS- liet hij zijn emoties de lop. „We zijn bestolen", j woest. En er was nie- lie hem tegen wilde spre- |k bij Foreholte niet. Reijd hoefde geen enke- ite te doen om de dwa- 1 Van Bree voor de geest n. De scheidsrechter die 7 De «tiende minuut Forehol- rik (Raa te makkelijk een straf- *1CL toekende nadat Sam Oosterle. (Hazersjkerk een onschuldig imuiden) nmelen-l Hartol B.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21