Brandschade aan stadhuis Alphen groter dan gedacht RIJN VEENSTREEK Een jaar cel geëist voor inhakken op politieagenten Iphen wil huizen van vluchtelingen ontruimen "lphens stel moet uitbouw mogelijk weer slopen dernemers indelen zich n natuurwandeling H Amerpad ankeni man v.iiauto gehaald ïen rgooien (oudekerk eenkomst er psoriasis tstochten ar ouderen Programma Waterdag past in één etmaal Rijnwoude wil een eigen logopedist De Graaff koninklijk onderscheiden Traktatie voor fietser haag/alphen aan den rijn - Via een geding bij de Haagse rechtbank pro- de gemeente Alphen aan den Rijn uizen van vijf vluchtelingen aan de diep, de Lupinesingel en de troom te laten ontruimen. Volgens aadsvrouw van de gemeente, mr. nas, hebben de asielzoekers uit Irak oedan geen recht meer op de ka- omdat ze allemaal zijn uitgeproce- dvocate zei deze week dat de ge meente een spoedeisend belang heeft bij de ontruiming van de huizen. .Asielzoe kers die wel recht op zo'n woning heb ben, moeten nu wachten" aldus Tho mas, die vertelde dat de vraag naar woonruimte in Alphen de afgelopen tijd explosief is gestegen. Elfduizend woning zoekenden - onder wie asielzoekers - zouden op de wachtlijst staan. De vier vluchtelingen uit het noorden van Irak zeiden uit veiligheidsoverwegin gen niet te kunnen terugkeren naar hun land. „Ik kan nog beter dood zijn", zei één van hen. De man vindt dat hij in Ne derland thuishoort. „Ik woon hier al zes jaar. Ik spreek de taal en heb hier mijn le ven." Maar Thomas wees erop dat over de veiligheid in Irak al was besloten tij dens de asielaanvraag. Eén van de Irakezen woont met zijn vrouw en vierjarig dochtertje op een ka mer aan de Vliestroom. De echtgenote en het kind wachten nog op een verblijfssta tus. De man wil bij zijn gezin blijven. Zijn raadsman Langenberg begreep niet wat het spoedeisende belang van de gemeen te was om deze man uit de woning te zetten, aangezien zijn vrouw en kind er voorlopig nog blijven en er om die .reden geen ruimte komt voor een ander. Ook een vluchteling uit Soedan wil zijn kamer aan de Lupinesingel niet verlaten. De man zei medische ldachten te heb ben. De voorzieningsrechter doet uitspraak op 6 juni. .g/alphen aan den rijn - leemt een ongekend risico, seert U zich dat?" Rechter der Meer wond er bij de I van State geen doekjes Een bouwvergunning die ispannen voet staat met het immingsplan loopt grote kans om vernietigd te worden. Dan moet Alphenaar Lausberg de boel weer afbreken. Zijn partner Laperre is slecht ter been en trappen vormen voor haar onneembare barrières. De spiltrap in hun huis werd onge schikt geacht voor de montage (advertentie) )UWKUNDIGEN EN CIVIELTECHNICI OPGELET! Uitgegroeid? Dat had je gedacht. www.continu.nl Bellen kan natuurlijk ook: 0182 - 56 01 10 (Gouda) zijn vandaag (zaterdag) te bereiken van 09.00 tot 12.00 uur en maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur. van een traplift. Daarom kreeg het stel een vergunning voor een flinke aanbouw aan hun woning aan de Lokhorst. Daarin is onder meer een geheel nieuw trappenhuis met 'luie' trappen geprojecteerd. Achterbuurman C. Mooy nam daarmee geen genoegen. Hij vindt dat zijn uitzicht wordt ver pest door de uitbreiding die twee lagen en een kap bevat en het oorspronkelijke huis met eenderde vergroot. De Haagse rechtbank zag niets in zijn bezwaren. Daarom vroeg Mooy de Raad van State om schorsing van de vergunning, hoewel de bouw inmiddels al tot de tweede etage is gevor derd. Volgens Mooy is de aan bouw in strijd met het bestem mingsplan. Dat staat maar één laag met een kap toe. Woordvoerder De Jong van de gemeente stelt echter dat het nieuwe artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het mogelijk maakt om, zeker in geval van een dringende medi sche indicatie, vrijstellingen te verlenen die de bouw van een extra laag mogelijk maakt. Staatsraad Van der Meer betwij felde echter of die ruime inter pretatie de bedoeling van de wet is. Mooys raadsman Kroll was het daar roerend mee eens. Volgens hem is het mogelijk om spiltrap- pen met een traplift uit te rus ten. Bovendien was het ook mo gelijk geweest om de spiltrap te vervangen door een gewone trap. In beide gevallen zou het aangebouwde 'waterhoofd' niet nodig zijn geweest. Staatsraad Van der Meer deed daar nog een schepje bovenop. Zij vroeg zich af waarom Lausberg en Laperre niet hadden overwogen om de aangebouwde garage te verbou wen tot slaapvertrek met badka mer. De staatsraad spreekt zich vol gende week al uit over het schorsingsverzoek. IWVEen/ter aar - Het 'Ac- k Groene Hart' is een fede- jvan vijf ondernemersver- Sngen uit Liemeer, Nieuw- p en Ter Aar. De vijf, die Icrachten hebben gebun- ijom sterker te staan rich- jgemeente, provincie en presenteren zich maandag- lag om 15.45 uur bij de Ra- 1 ge-ank Aar en Plassengebied in eeifwveen. De belangenbehar- !g voor een goed onderne- 165®klimaat in de regio staat reisiop. Speerpunten daarbij Pojiet voorzieningenniveau in ;volbrpen, bedrijventerrein steri industrie en handel, verjistverlening en bereikbaar- dscH. ngs| Afar jen aan den rijn - Het IVN Iphen aan den Rijn organi- I morgen een natuurwan- lg op het Amerpad in het ngebied achter de Stro- ei iwijk. De wandeling onder ng van natuurgidsen begint 14 uur bij de Agrarische l^iol (Wellantcollege). Infor- e: Jeanette Teunissen 2-437018). i »en au_ |en aan den rijn - De poli cy feeft gisteren een beschon- Br(l automobilist in Alphen aan er_ Rijn van de weg gehaald. lol_ iten hielden de 47-jarige lcje ienaar op de Lupinesingel ;eft omdat hij vreemd reed. Uit laastest bleek dat de auto- de dlist meer dan drie keer de ,}0_ estane hoeveelheid alcohol 10g ad. Hij moest te voet verder Ien (akte zijn rijbewijs kwijt. 5ekerk aan den rijn - Het fu~ tende open Koudekerks ',ei? pioenschap eiergooien a at op zaterdag 8 juni het pepunt van de jaarlijkse fa- >en 'dag van voetbalvereniging l' lekerk. Op het hoofdveld j311 eert een koppel van een ei- ee |er en een eivanger een zo fse t mogelijke afstand te over- er~ gen zonder dat het ei ay~ Kt. Het Koudekerks record om aagt 55,5 meter. De wed- j11 I begint om 15.30 uur. e name kost 2,50 euro per |el, maar kinderen onder jaar krijgen korting. In- jven kan bij Kees Gerlof, )on: 071-341561Ó. ■ay, ote Ien aan den rijn - De Pso- na- i Vereniging Nederland Dor )t woensdag 5 juni een in de bijeenkomst in het Rijn en, Ziekenhuis in Alphen aan ikt. Rijn. Psoriasis is een chro- ge- jie huidaandoening waar de 800.000 Nederlanders last the ien. De bijeenkomst duurt ms 10.00 tot 12.00 uur. m bswoude - De stichting tijn Ouderen van Leimui- ;en en Rijnsaterwoude gaat een al fietstochten voor senio- irganiseren. Elke derde lerdag van de maand t er een tocht gemaakt, te men op 20 juni. Inlichtin- >ij Joop Lek, telefoon 508456. woubrugge - Woubrugge viert zijn traditionele Waterdag dit jaar alleen op zaterdag. De orga nisatie bundelt alle wateractivi teiten op 15 juni in één etmaal, om versnippering tegen te gaan. Ook zonder vrijdagavondpro gramma is de dertiende editie van de Waterdag nog steeds groots van opzet. Natuurlijk wordt het evenement weer ge opend door burgemeester Van Beek met de Drakenbootrace. De race, die bestaat uit een groot aantal heats in de Woud wetering, begint om 11 uur en eindigt rond de klok van 17.30 uur met de finale. In het Scou ting Dorp zijn ze dan net klaar met de wrikwedstrijden. Door met het roer een wrikkende be weging te maken proberen de zeeverkenners zich op lelieviet- ten voort te bewegen. Over twee manches wordt gestreden wie naar de finale kan. Bij een waterfeest zijn touw- knoopdemonstraties, zeemans liederen van het shantykoor De Kreunende Sluisdeuren en de plaatselijke harmonie van het dorp niet weg te denken. Even als de pendeldiensten naar na tuurgebied De Hemmen, Wijde Aa en Braassemermeer. Een an der spektakel, dat altijd veel jeugdige bezoekers trekt, is het schotslopen. De Wetering over steken in minder dan zeven se conden, het record van vorig jaar, moet volgens de organisa tie ook een record aantal in schrijvingen opleveren. Net zo als de nieuwe buikschuifbaan die via de waterglijbaan kan worden bereikt Gaat dit niet goed dan is een ferme duik in de Wetering het gevolg. Terug van weggeweest is het project zon der water: beachvolleybal. Op het Batehofplein wordt een strand gemaakt. De finale staat om 17 uur gepland. In de avond en nachtelijke uur tje staat een schippersfeest op het programma. Aan de Com- riekade wordt de braderie ge houden. rijnwoude - Kinderen in Rijn woude met spraakproblemen moeten in hun eigen gemeente bij een logopedist terecht kun nen. De gemeenteraad van Rijn woude is het eens met de schooldirecties die zich zorgen maken over de bezuinigings maatregel van de gemeente op de schoollogopedie. Wethouder De Best beloofde een particulie re logopedist te zoeken die de kinderen in Rijnwoude wil op zoeken. Op die voorwaarde gaat de raad akkoord met de bezui niging van jaarlijks ruim 22.000 euro op de schoollogopedie. Die bezuiniging kan de gemeen te bereiken door de overeen komst met de GGD Midden- Holland op te zeggen en een contract met de GGD Zuid-Hol land noord aan te gaan. De dienstverlening van Zuid-Hol land noord beperkt zich in te genstelling tot die van Midden- Holland tot de opsporing van problemen. Een eventuele be handeling moet een particuliere logopedist doen. alphen aan den rijn - Tijdens een zeer druk be zochte buitengewone raadsvergadering is de Al- phense gemeentesecretaris Ger de Graaff gister middag koninklijk onderscheiden. Hij werd be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Nico Schoof reikte hem de bijbeho rende versierselen uit. Sinds zijn indiensttreding in 1986 heeft de gemeente onder De Graaffs leiding belangrijke veranderingen doorgemaakt. Naast zijn hoofdfunctie zorgde hij met het lesgeven aan de Bestuursacademie voor opleiding en ontwikkeling van ambtelijk kader. De Graaff - hier op de foto met echtgenote Ina - was ook lid van de Commissie Arbeidsvoorwaarden van de Vereniging van Ge meentesecretarissen. De Alphenaar neemt na 41 dienstjaren afscheid. Foto: Henk Bouwman oud ade/kaag - Zeilers op de Ka- gerplassen keken gistermiddag vreemd op. Wat doet dat felgele pontje hier midden op de plas? Het gloednieuwe fietsveer was kort na de doop bezig aan zijn eerste oversteek. Het zal er deze zomer nog heel wat maken, want het veer pendelt in juni, juli en augustus dagelijks van Oud Ade naar Kaageiland. Het zal voor de schipper doorkachelen worden. Gistermiddag deed de pont er, in clusief afvaren en aanmeren, bij na vijftien minuten over om van de ene naar de andere kant te ko men. Het veer is aangekondigd als een halfuursdienst, wat bete kent dat het ieder heel en half uur vertrekt bij jachthaven Eij- mershof op Kaag, en de kwartie ren daartussenin bij camping 't Haasje aan de Boekhorsterweg in Oud Ade. Bij aankomst op Kaag kreeg gedeputeerde Van der Sar van de provincie Zuid-Holland, medefinancier van het pontje, het eerste kaartje overhandigd met nummer 0001.Mocht dit proefseizoen slagen, dat zet de provincie extra vaart achter het aankopen van grond langs de Ka- gerplassen in Oud Ade, zo meld de Van der Sar. „Dit gebied moet toegankelijk worden voor fietsers en voetgangers, zodat zij langs het water kunnen recreëren." Hij verwacht dat met zulke fietspa den de weerstand van bewoners van de Boekhorsterweg afneemt. Zij vrezen dat het pontje zoveel fietsers aantrekt, dat het drukke en smalle weggetje onveilig wordt. Foto: Hielco Kuipers den hjlag/roelofarendsveen - Tegen een 49-jarige man uit Roelofarends- veen is voor de Haagse rechtbank een jaar cel geëist. De Vener sloeg op 17 fe bruari met een bijl in op twee politie agenten die met twee collega's bij hem langskwamen na een melding van ge luidsoverlast. Slechts doordat de agen ten op tijd wegsprongen, vielen er geen gewonden. De agenten die 's nachts bij de Vener op de stoep stonden om zijn geluidsin stallatie in beslag te nemen, waren erop voorbereid dat de situatie uit de hand zou kunnen lopen. Een maand eerder, ook bij een geval van geluidsoverlast, had de man twee agenten bedreigd met een mes. Toen was de zaak echter ge sust. Maar uit voorzorg gingen de agen ten met zijn vieren op pad en namen ze een aluminium bezemsteel mee ter verdediging. De verdachte was beide keren dat de agenten op de stoep stonden zwaar de pressief. De eerste keer had hij net na dertig jaar huwelijk de boedelscheiding achter de rug, de tweede keer was juist zijn moeder opgenomen in het zieken huis. De combinatie van grote hoeveel heden alcohol met antidepressiva maakte zijn situatie er niet beter op. Toen hij de agenten met de bijl be dreigde, riep hij hun daarom in eerste instantie toe dat ze hem maar moesten neerschieten omdat hij niet meer wilde leven. De psychiater die de man tijdens zijn voorarrest heeft onderzocht, conclu deert dat de Vener behandeld moet worden, om herhaling te voorkomen. Naast de depressiviteit moet ook het overmatig alcoholgebruik worden aan gepakt, zo beaamde ook de verdachte. De officier van justitie wilde, in tegen stelling tot de advocaat van de Vener, echter niet zo ver gaan om de man zo snel mogelijk aan een behandeling te laten beginnen. Zij eiste een jaar cel plus een half jaar voorwaardelijk. Uit spraak over twee weken. van vier tot zes maanden in acht wordt genomen." Ook de ophangconstructie voor de glasvezel ter hoogte van de raadzaal moet worden onder zocht en dat onderzoek neemt nog zeker twee weken in beslag. Nu al staat vast dat de construc tie bij de entree van het stad huis, waar de vuurhaard was, moet worden vervangen. De kans dat er schade is aangericht aan de draagkracht en sterkte van de staalconstructie, acht Bronda, die de pers gistermid dag een kijkje in het deels ver woeste pand gunde, klein. Met de aannemers is afgesproken dat zij in de bouwvak zoveel mogelijk doorwerken om de schade te beperken. Bronda durft geen voorschot te nemen op de daadwerkelijke fi nanciële schade, die in elke ge val beduidend hoger zal uitval len dan 500.000 euro. „Maar verder kan ik daar geen uit spraak over doen. We zitten in een traject dat schade-experts hun gang gaan. De gemeente wil een gloednieuw gebouw, daar hebben zij voor betaald. Het zal nog wel even duren voor we er met elkaar uit zijn." Oplevering mogelijk een half jaar later dan gepland Met een hogedrukspuit wordt roet en verbrand isolatiemateriaal verwijderd. Foto: Henk Bouwman door Wim van Wanrooy alphen jlan den rijn - De brand schade aan het in aanbouw zijn de stadhuis van Alphen lijkt steeds groter te worden. Het vuur, dat op 13 mei door twee jongetjes van ongeveer 11 jaar is aangestoken, heeft er in ieder ge val voor gezorgd dat steenwol in het gebouw op veel plaatsen zo veel rook- en roetschade heeft opgelopen, dat deze grotendeels moet worden vervangen. Het vervangen van het isolatiemate riaal heeft de planning voor wat betreft de oplevering volledig in de war gegooid. In plaats van twee maanden uit stel, waar eerder van werd uitge gaan, komt het vrijgeven van de glazen kolos in het hartje van Al phen nu vrijwel zeker op zes maanden te staan. Projectma nager E. Bronda hoopt dat het daar bij kan blijven, maar zeker heid heeft hij nog allerminst. Momenteel wordt nog onder zoek in een laboratorium ver richt naar de precieze gevolgen van de brand. De aandacht richt zich daarbij vooral op het isola tiemateriaal. Daar waar roet in zit, wordt het materiaal wegge haald en dat geldt bijvoorbeeld ook voor plafonds. Volgens Bronda worden alterna tieve methoden onderzocht om een nieuwe isolatielaag aan te brengen. Bijvoorbeeld door middel van zogenaamde spui- tisolatie. Die moet dan dezelfde kwaliteit bieden als steenwoliso- latie. Als dat lukt, kan het ge bouw - waarin overigens nu nog overal een brandgeur hangt - mogelijk toch eerder worden opgeleverd. „Maar het blijft gok ken. Vandaar dat er een marge

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21