WEG WIEL 2 Straks zijn we toe aan een Guangzhou Averkeerskrant Vredestein duikt ii 'eredivisie' banden ISMA! n Aixam nu langste brommobiel udenhout - De nieuwe brom mobiel van de Franse fabrikant Aixam is 30 centimeter langer en 7 centimeter breder gewor den. Het 45 km-voertuig dat zonder rijbewijs gereden mag worden, meet in totaal 2,90 me ter en is daarmee de langste brommobiel op de markt. Het kofferruim van de nieuwe Aixam 500 bedraagt een in drukwekkende 1100 liter. Zo'n overbemeten brommobiel is overigens wel nogal prijzig; 9400 euro. Voor inlichtingen: Je-es, tel. 013 5113 088. Nissan komt met nieuwe bestellers schiphol-rijk - Nissan introdu ceert twee nieuwe bedrijfswa gens: de bestelwagen/minibus Interstar en de lichte truck Atle- on. De Interstar (met drie mo derne turbodiesels) volgt de Va- nette E en Cargo op. De Atleon heeft een kantelbare cabine en een 3.0 liter diesel. De Interstar kost als gesloten besteller 14.104 euro, met dubbele cabi ne 15.413 euro. De Atleon komt, eveneens exclusief BTW en BPM, op 20.270 euro. Peugeot Coupé: 2.0 wordt 2.2 liter utrecht - Peugeot heeft inmid dels 90.000 Coupés 406 ge bouwd. De fraaie auto, die ge assembleerd wordt bij ont- werphuis Pininfarina, heeft nu behalve een 3.0 liter V6 en eejn 2.2 HDi-diesel desgewenst de 2.2 16V-benzinemotor uit de 406 sedan onder de kap. De motor levert 158 pk en vervangt de ietwat luidruchtige 2.0 krachtbron. De 406 Coupé 2.2 kost 34.400 euro. Nieuwe editie motoralmanak santpoort - Het landelijk over legorgaan van motortoerclub Loot geeft sinds 1989 een jaar lijkse almanak uit. Het boekje begon met vergelijkend waren onderzoek op het gebied van motorreizen en biedt inmiddels routebeschrijvingen, reisverha len, adressen van hotels en mo- torvriendelijke campings. De nieuwe editie kost 12,25 eu ro inclusief verzendkosten en is te bestellen bij Loot, postbus 541, 2070 AM Santpoort, tel. (023) 538 1221, of e-mail: secretariaat@loot.nl vrijdag 31 mei 2002 door Ouirijn Vlsscher Niemand kijkt vreemd op als je in een Japanner of Koreaan rijdt. Auto's uit deze Aziatische landen zijn compleet ingeburgerd in Ne derland. Een Chinese auto, dat is iets exotisch. Op Beijing Jeep na is in Nederland nooit een auto merk uit de Volksrepubliek China actief geweest. Kleding, speelgoed en huishou delijke apparaten made in the Peoples Republic of China ko men met containers vol per schip in Rotterdam aan. Waar om dan geen auto's? In China schieten de autofabrieken als paddenstoelen uit de grond. In middels bouwt het land met de meeste inwoners ter wereld meer dan 600.000 auto's per jaar. Ter vergelijking: Duitsland zit op de vijf miljoen stuks. China kent geen rijke historie op het gebied van personenautofa- bricage, zoals Japan inmiddels wel heeft. Ook Zuid-Korea loopt een kwart eeuw voor op China. Maar daar komt snel verande ring in. Sinds de communisti sche heilstaat met een dikke miljard inwoners de deur op een kier heeft gezet voor het ka pitalisme, is de Europese en Ja panse automobielindustrie het land binnen geglipt. Zelden was een nieuwe afzetmarkt zo lucra tief als de Chinese. Volkswagen, Citroen, Honda en Daihatsu (Toyota) zien in visioenen de miljoenen nieuwe automobilis ten al voor zich. Daarom staan in China talrijke fabrieken waar 'afdankertjes' uit de Eerste We reld nog als warme broodjes over de toonbank gaan. Het is vooral Volkswagen AG dat de Chinese markt verovert. Twee fabrikanten bouwen in li centie moderne en antieke Volkswagens en Audi's. De best verkochte Volkswagen is de Santana. Dat is de sedanversie van de Passat uit de jaren tach tig, die bij gebrek aan bekend heid en succes roemloos ten on dergaat in Europa. Ijlings ver scheept Volkswagen de produc tielijn naar Shanghai, waar de gelijknamige autofabrikant Shanghai-VW het verwelkte mo del laat bloeien als de schoonste bloem. De Santana voert al bij De goede oude Beijing Jeep was een jaar of tien geleden nog even te koop in Nederland. Foto: Archief na twintig jaar de verkoop top- 10 aan. De fabriek schroeft ook de moderne Passat in elkaar. In 2000 bouwden ze daar 221.000 auto's. Ter vergelijking: NedCar in het Nederlandse Bom bouw de in dat jaar 156.000 auto's voor het merk Volvo. Kameraad-fabrikant FAW- Volkswagen bouwt onder licen tie een Jetta, die toch verdacht veel op de Santana lijkt. Ook rol len de Volkswagen Bora en de Audi A6 van de band in de mil joenenstad Changchun. Jaarlijks bedraagt de productie daar 110.000 auto's. Shanghai bouwt in een andere fabriek lustig modellen van Volkswagens grote concurrent General Motors, de baas van onder meer Opel, Chevrolet en Cadillac. GM-Shanghai assem bleert de Buick Sail, een sedan versie van de Chevrolet (Opel) Corsa uit Brazilië. Verder komen uit deze fabriek de Buick New Century en GL8, een ruimtebus. GM wil in China graag als Buick door het leven gaan, vandaar het gegoochel met de namen. Ook Citroën ziet China als een onontgonnen mega-afzetmarkt. De assemblagelijnen van de ZX zijn naar het Verre Oostën ver scheept. Eind jaren tachtig al maakte Citroën reclame met een nieuwe AX die de Chinese Muur bedwingt. Dat was niet louter symbolisch bedoeld, het kleintje werd een hit in China. Nu bouwt Dongfeng-Citroën verschillende sedanversies van de ZX onder de naam Dongfeng Fukan. Maar ook de in Neder land populaire ruimtewagen Pi casso wordt door de fabriek in Wuhan vervaardigd. Japanners en later Zuid-Korea- nen hebben wel vaker met dit bijltje gehakt. Veel merken in deze landen zijn groot gewor den door eerst zelf auto's in li centie te fabriceren om zodoen de het autobouwen in de vin gers te krijgen. Niet vreemd dus dat Honda ook zijn graantje meepikt. In China bouwt fabri kant Guangzhou de Amerikaan se versie van de Honda (Acura) Accord. In de jaren tachtig pro duceerde Guangzhou nog Peu- geots 504 en 505 in licentie. Kleine auto's mogen zich ook in een mateloze populariteit ver heugen. De oude Suzuki Alto loopt als Chang"an Star van de band. En Tianjin Xiali heeft Dai hatsu als Japanse partner. Dat resulteert in een sedan en een kloon van de oude Daihatsu Charade. Voor partijbonzen is het al ja renlang genieten geblazen in een Hong Qi. Autofabrikant De VW Santana is al twintig jaar een succes in China. Foto: Pon FAW bouwt voor de leiders gro te oude Audi's na en maakt ze en passant twee keer zolang. Een Hong Qi is standaard acht meter lang, zo'n lengte haalt zelfs geen Cadillac. Niet verwon derlijk: Hong Qi kloont ook Amerikaanse Lincolns. Momen teel is de Century Star het nor maalste model. Deze is met 4,89 meter niet al te lang. Ronduit shockerend is de Hong Qi Landaulette, een onthoofde en eindeloos uitgerekte Audi 200 modeljaar 1985, waarvan alle gratie en schoonheid heeft plaatsgemaakt voor een cabrio- dak dat langer is dan een zonne scherm van een riant Goois bui tenverblijf. En dan is daar ook nog de ver trouwde Beijing Jeep die begin jaren negentig een tijdje in Ne derland te koop was. Zonder al te veel succes overigens. Beijing bouwt ook de aloude Jeep Cherokee na. Ook niet meer te koop in Nederland. Het is goed denkbaar dat de ontluikende Chinese auto-indu striëlen de Japanners en Korea- nen na zullen doen. Het duurt niet lang meer of heel Neder land roept de reclameleuze na: U bent toe aan een Guangzhou! Nieuw profiel van ontwerper Giugian enschede/gpd - Met de intro ductie van de Ultrac begeeft Vredestein zich voor het eerst in zijn ruim 90-jarige bestaan in de hoogste regionen van autoland. Om dat offensief kracht bij te zetten, verbindt het merk uit Enschede opnieuw zijn naam aan een befaamd Italiaans de signhuis: Giugiaro. Met de compleet nieuwe band begeeft Vredestein zich in de 'eredivisie' van de auto's. De Ul trac is ontworpen voor zeer ho ge snelheden en wordt leverbaar in de grote maten die bij de ex clusieve autoklasse horen. Maar er zit nog een ander opval lend aspect aan de lancering van dit nieuwe product. Het kleine Nederlandse merk maakt bij deze presentatie gretig ge bruik van de wereldvermaarde naam Giugiaro. Het Italiaanse designhuis tekende namelijk voor het opvallende design van het bandenprofiel. Met een soort bladstructuur. Waarom al die moeite? Het ant woord ligt voor de hand. De Ita liaanse ontwerper is in de rest van de wereld veel bekender dan Vredestein. En helpt mee om de aandacht van de meest verwende autoliefhebbers te trekken, die dit soort exclusieve en tamelijk kostbare banden moeten kopen. Maar het designaccent past ook in groter verband. Banden zijn en blijven zo zwart als goed ge poetste zondagse schoenen. Om banden wat meer 'kleur' te ge ven zijn dus doortastende maat regelen nodig. Dat geldt ook in Enschede. Onze nationale ban denfabriek heeft inmiddels al een naam hoog te houden als het gaat om winterhanden en drie jaar geleden werd (ook sa men met Giugiaro) de Sportrac gelanceerd. Een voor Vrede- stein-begrippen al behoorlijk sportief ontwerp. Kennelijk smaakt het resultaat naar meer, want nu volgen dus de nog bredere Ultrac banden, die ook geschikt zijn voor grote sportvelgen. Het waarom van die opwaartse trend? Men hoeft maar een dagblad open te slaan om in advertenties van 'kwikfit- ters' te lezen dat de prijzen vj het alledaagse automobiel schoeisel helemaal zijn uitge knepen. Er valt dus nauwelijk nog iets op te verdienen. Juist dat inspireert Vredestein om wat exclusievere producten ij de schappen te zetten. Bande die veelal onder zakenauto's worden gemonteerd en dus b iets meer mogen kosten. Voor de kenners: de Ultrac ra ge loopt van een zogenaamdt 45-series band 215/45 ZR 17 de tamelijk exotische maat 265/35 ZR 18 uit de 35-series. Wie de geheimtaal van bande een beetje kent weet dan dati laatste niet alleen extra laag e, breed is, maar ook bestand te gen zeer hoge snelheden en U vendien gemaakt voor zeer gn 18 inch wielen. Kortom: het sÜ band dat je onder een gespied coupé verwacht. Uiteraard isb prijskaartje bijpassend fors: hi 234 tot 364 Euro. Per band, wè te verstaan. (advertentie) Gazelle Yamaha-p; Batavus Batavus elel Tomos 100% ser rdan 100 mode iRteit in tweewie wieiers b al 76 Leiden 1:071 -51315 15 k Walen» de Zwfc «Tel.: 071 -568 06 80 1. Werkzaamheden in de Antony Duycklaan en omgeving Leiden - Deze week is de gemeente begonnen met het vernieuwen van de riolering in de Antony Duycklaan en omgeving. Het werk duurt tot en met vrijdag 1 november 2002. De werkzaamheden worden uitgevoerd in de volgende fasen: Fase 1: t/m 21 juni - Adriaan Pauwstraat Fase 2:17 juni t/m 12 juli - Antony Duycklaan tussen Adriaan Pauwstraat en Van Beuningenlaan Fase 3:12 augustus t/m 30 augustus - Van Beuningenlaan tussen huisnummer 2 en huisnummer 24 Fase 4:2 september t/m 20 september - Van Beuningenlaan tussen huisnummer 24 en Van Slingelandtlaan Fase 5:23 jseptember t/m 11 oktober - Antony Duycklaan tussen Adriaan Pauwstraat en Paulus Buysstraat Fase 6:14 oktober t/m 1 november - Antony Duycklaan tussen Paulus Buysstraat en Houtlaan Tijdens elke fase is in het betreffende deel geen doorgaand verkeer mogelijk. Vanwege de geringe grootte van het werkgebied per fase worden geen aparte omleidingsroutes aangegeven. U kunt tijdens de werkzaamheden niet op de gebruikelijke plaatsen parkeren. 2. Korte- en Lange Mare Leiden - Vorig jaar is aan bewoners meegedeeld dat de werkzaamheden voor het vernieuwen van de walmuren en het vernieuwen van de riolering in het voorjaar van 2002 plaats zouden vinden. De aanvang van het werk is om diversen redenen uitgesteld en verzet naar in ieder geval na 3 oktober 2002. Over de exacte datum wordt te zijner tijd meer duidelijkheid verschaft. Informatie voor Leiden en de regio dagelijks actueel: http://www.leidschdagblad.nl 5. Valkenburgseweg (fase 2) Katwijk - De Valkenburgseweg is tussen de Zonnebloemstraat en Asterstraat afgesloten voor doorgaand verkeer. De Aster straat blijft voor verkeer toegankelijk. Met behulp van borden wordt het verkeer via de provinciale weg N206 omgeleid. De asfalteringswerkzaamheden duren ongeveer vijf weken (begin juli). 7.Trappenberglaan (Rijnsburg) Op de Trappenberglaan zijn voorbereidingen getroffen voor het verbreden en asfalteren van een deel van de Trappenberg laan. Het werk aan de laan duurt tot ongeveer 26 juni. De rijbaan is tijdelijk versmald maar blijft tijdens het werk begaanbaar. 6.Vinkebuurt (Zwammerdam) DeVinkebuurt tussen de Buitendorpstraat en de Steekterweg is vanwege werk aan de riolering voor het auto verkeer afgesloten. Het werk duurt nog ongeveer een week (of zoveel langer of korter als nodig is). 8. Herbestrating straten Havenwijk (Leiden) Een aantal straten in de Haven wijk (Leiden-centrum) wordt de komende twee maanden herbestraat. In totaal worden vijf straten aangepakt. Van maandag 3 t/m vrijdag 14 juni is de even zijde van de Oranjegracht aan de beurt. Tijdens de uitvoering is parkeren op de gebruikelijke plaatsen misschien niet mogelijk. 3. lepenstraat De Iepenstraat vanaf huis nummer 2 t/m 20 is in verband met een buurtfeest op zaterdag 8 juni gesloten van 14.00 tot 24.00 uur. 4. Kruising Lammenschans- weg/Koninginnelaan/ Zeemanlaan vwk \v^ Leiden - De werkzaamheden aan de kruising Lammen- schansweg/Koninginnelaan/ Zeemanlaan duren nog tot en met vrijdag 7 juni. IGjkvoor'meer^infoi-iiiatie op de site yap uw jk ant ónder de knop verkeerskrant. 10. Afsluiting N44 (Rijksstraatweg) Rijkswaterstaat voert vannacht van 21.00 uur tot zaterdag morgen 09.00 uur werkzaam heden uit aan de N44 (Rijksstraatweg). De rijksweg N44 is in de richting van Den Haag volledig afgesloten voor al het verkeer. 9. Prof. Molenaarlaan/ Van Cranenburchlaan Wassenaar - Op de T-splitsing Professor Molenaarlaan/Van Cranenburchlaan is men gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de inrichting van een 30 km gebied. De T-splitsing is tijdens het werk afgesloten voor het doorgaand verkeer. Het werk duurt naar verwachting circa een week. n. Spoorwegovergang Stationsweg afgesloten Lisse - Op zondag 2 juni om 01.20 uur wordt de spoorweg- overgang aan de Stationsweg afgesloten voor alle verkeer. Op maandag 3 juni om 05.10 wordt de afsluiting weer opgeheven. De gehele zondag zal de overgang gesloten zijn. Tijdens de afsluiting blijft het verkeer in de richting van Leiden over de N44 mogelijk. Het verkeer wordt over één rijbaan geleid. Weggebruikers moeten rekening houden met enige vertraging. Fietspad Lageweg (Katwijk) Het herbestraten van het fietspad langs de Lageweg ('t Heen) duurt nog vijf weken (begin juli). Tips over verkeershinder? Bel 023 - 544 01 59 of e-mail (bij voorkeur) naar: info@verkeerskrant.nl 13. Pastoor v/d Plaatstraat (Rijpwetering) De Pastoor van der Plaatstraat, vanaf huisnummer 1 t/m 29, is vanwege de jaarmarkt/braderie op zaterdag 8 juni gesloten van 09.00 tot 18.00 uur. 14- Werkzaamheden A44 vanwege aanleg HSL Afrit 1 is van maandag 3 t/m vrijdag 7 juni afgesloten in verband met werkzaamheden i voor de aanleg van de HSL. 12. Deel Irenestraat gesloten Lisse - Van maandag 3 tot en met vrijdag 28 juni is de Irene straat tussen de Prinsessestraat en de Koningstraat afgesloten. Deze afsluiting geldt niet voor fietsers en voetgangers, maar zij moeten wel rekening houden met enige overlast. 15. Dorpsstraat en omgeving (Noordwijkerhout) Op zaterdag 29 juni van 07.00 uur tot circa 16.00 uur worden de volgende weggedeelten afgesloten voor al het verkeer, behalve voor voetgangers: Dorpsstraat, vanaf de Viaduct weg tot aan de Herenweg. Dorpsringweg, Zeestraat, vana de Dorpsstraat tot aan de Victoriberg. Havenstraat, vanai de Dorpsstraat tot aan Van Dam Profile, parkeerterrein Armen- tuin en parkeerterrein voor malige gemeentewerf. T"

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 28