Blatter heeft FIFA weer in de hand SPORT Henman kan de voorbereiding op Wimbledon beginnen Spektakelstuk zet Giro op zijn kop Ril Van Marwijk en Van Nistelrooy dingen mee naar UEFA-prijzen Voskamp en maten redden Ronde van Luxemburg vrudac 31 mei 2002 •1 verzekerd van promotie. rera collega Van der Sar men Vrevok a ecei tein - Carla Boersma de nieuwe coach van de diers van eredivisionist frevok. Ze was al bij de £jegeinse club actief, als van het tweede man ui. Boersma volgt Ivo ovic op, die onlangs te- bij VC Zwolle. Arnold traint komend seizoen eyballers van Alcom/Ca- •l )e oud-international !'fÓ larco Brouwers op. Britse tennisser verliest in tweede ronde op Roland Garros van Belg Xavier Malisse tsen leidt "lerste ronde ~j n - Golfer Robert-Jan 1 n is gisteren uitstekend ïen aan de British Mas- Nijmegenaar had 67 slagen (-5) nodig achttien holes van de r< p Wobum. Derksen deelt jerste rondgang de kop- met de Spanjaard Santi- na. Derksen speelde dit m0( 1 n°g êeen ro1 van bete- n j. lij is ver teruggezakt op io opese ranglijst. Alleen de 15 golfers krijgen een tvijs voor de European in volgend jaar. 's iix speelt om ipioenschap :f uil - De korfballers van Per- ilen morgen om het kam- jaai chap van de tweede klas- mm gen TOP (A). De wed- nerhordt gespeeld om 15.30 lub terrein van Sporting Del en b ordrecht. Beide ploegen wq we dii 'ger As. F va 1 - Doelman Martin Her- de eft gisteren een driejarig ct getekend bij Fulham. e jarige Argentijn wordt bij 3etl dense club de tweede iepi ichter Edwin van der üssc irrera mocht transfervrij t Ni ken bij Alaves. het m. m. latsfsma traint t N< Van at h door Certjan van Geen parus - De zoektocht van Tim Hen man naar grote titels blijft vooralsnog vruchteloos. Eigenlijk wil hij slechts de heilige graal vinden, Wimbledon dus. Op Roland Garros vloog hij er gisteren in de tweede ronde reeds uit. Mis schien is het maar beter zo. Hoe eer der weg uit Parijs, des te eerder voelt hij vertrouwde grond onder zijn voe ten. Timothy Henry Henman is gemaakt voor de Wimbledon-titel. Dat vindt hij, dat vinden zijn landgenoten. De Engelsman, 27 alweer, haalde drie keer de halve finale op het heilige gras. Op de andere Grand Slams kwam hij nooit verder dan de vierde ronde. Hij is een soort Sjeng Schalken, maar dan in een betere uitvoering. Schalken wacht nog altijd op een vier de ronde - in welk Grand Slam dan ook - maar doet het op een niveautje lager goed. Henman dankt de zesde plaats op de wereldranglijst aan zijn prestaties in het lagere echelon toer nooien en zijn jaarlijkse hoogtepunt aan de Church Road in zijn woon plaats Londen. In Parijs speelde hij nooit meer dan drie wedstrijden achter elkaar. Het verlengde slechts zijn voorbereiding op zijn thuistoemooi. Wimbledon zit immers heel dicht op Roland Garros. Twee weken scheiden slechts de twee Grand Slams, met ondergronden die niet verder van elkaar kunnen liggen. In de jaren zeventig was dat nog maar zeven dagen. Niemand protesteert te gen de korte periode die mogelijk is tot preparatie. Het belette Björn Borg ook niet om beide titels in hetzelfde jaar ('78) te winnen. Borg was een uitzondering, dat moge duidelijk zijn. Henman is nog ver van die status verwijderd. Wel was het voorseizoen van Henman het succes volste van alle. De Brit kreeg van alle kanten loftuitingen over zich heen. In Monte Carlo was hij erkende gravel- specialisten Coria, Massu, Chela en Johansson de baas, voordat Carlos Moya hem in de halve finale van Mas- ters-Seriestoernooi versloeg. In de in Düsseldorf verspeelde World Team Cup, de laatste ideale voorbereiding op Roland Garros, versloeg hij onder anderen Yevgeni Kafelnikov. Het was voldoende voor de Engelse pers om de superlatieven weer uit de kast te halen. De Daily Mail schreef, na zijn zege op Galo Blanco in de eer ste ronde, dat de slechte herinnerin gen week in week uit naar de achter grond worden gedreven. The Times ontwaarde trekjes van een gravelspe- cialist, omdat Henman op een zompi ge ondergrond onder gure omstandig heden een gevreesde Spanjaard had geklopt. De Daily Express dichtte hem zelfs kansen tegen iedereen toe en ci teerde zijn tegenstander. Blanco voor spelde een halve-finaleplaats voor Henman... Wist hij veel dat het net zo snel kan vriezen als dooien als de nummer zes van de wereld op gravel speelt Henman moest immers twee dagen later al zijn meerdere erkennen in Xa vier Malisse. De Belg speelde een bril jante eerste set (6-2), zag Henman de zaken tot 4-2 in derde set in eigen hand nemen, maar herstelde zich. Hij brak op tijd terug, won de tie-break en brak zijn opponent twee keer om de vierde set met 6-3 te winnen. Malisse herhaalde daarmee de stunt van de laatste US Open. Toen duurde het vijf sets voordat de nummer 38 van de wereld als overwinnaar uit de bus kwam. Pikant detail: Malisse werd destijds bijgestaan door Henmans ou de coach David Felgate. Inmiddels heeft hij ook Malisse als werkgever verloren, maar dat terzijde. Henman heeft in Larri Stefanki, John McEn roe's oude coach, een nieuwe man die hem bijstaat zijn doelen te realiseren. Henmans snelle uitschakeling doet vermoeden dat Stefanki liever zo snel met hem richting graszoden vertrekt. Henman oogde niet echt gefrustreerd na zijn nederlaag. Hij complimenteer de Malisse met diens spel en keek vreemd op toen een Engelse journalist hem vroeg of hij nu gemotiveerder dan ooit aan de start van Wimbledon zal verschijnen. „Nee, mijn verlangen om Wimbledon te winnen kan niet groter worden. Wimbledon is het ul tieme doel. En als iets honderd pro cent is, kan het niet groter worden." En nu snel gaan oefenen. nondo stopt langlaufen jgj ia - De Italiaanse lang- ~0k rStefania Belmondo be- ha haar loopbaan. „Het pa q zware beslissing, maar na er goed over nagedacht", nu olympische kampioene ltas q. Belmondo won bij de jj; lische Spelen in totaal ne- ap. edailles. In Salt Lake City rde ze goud en zilver. Ze jj t zitting in de organisatie 0 Winterspelen in 2006 in er df haii man weg mOrtuna bal /oe 1Fortuna Sittard wil s elers, ex-trainer Hans -je n hoofd scouting Hans r ontslaan. De club heeft or toestemming aan de gevraagd. In een spoed- n lure moet komende week sp( sn of de club zijn zin jjp :ortuna verkeert in em- jj J nanciële problemen. Er j v ekort van ruim zeven t0 1 euro, het faillissement Het ontslag voor de tien e deel uit van een ingrij- ^'e saneringsoperatie. De die ontslagen worden d J ark Zegers, Stijn Hael- yg, ns, Pascal Averdijk, Den- jjp gsman, Fritz Emeran en Jamb. Ontslag is ook I e Taagd voor Ronald Ham- p ochem van der Hoeven, jnii dijker Marcel Akerboom k cha Rook. Zij kunnen 3S blijven als ze tekenen Pij :n jaarsalaris van maxi- 4.000 euro. door Dick Heuvelman folgaria - Aan spektakel geen gebrek in de 85ste Giro d'Italia. Twee Italiaanse topfavorieten die al naar huis zijn gestuurd als gevolg van positieve dopingcon troles (Garzelli en Simoni), een tje die werd gediskwalificeerd omdat hij zich als een levensge vaarlijke dwaas gedroeg (Casa- grande) en dopingjagers die rennershotels overvallen. Des ondanks wordt er nog altijd ge fietst. De Dolomietenetappe van giste ren, naar de top van de Passo Coe, kan als een kroonjuweel worden bijgezet in de toch ook rijkelijk bedeelde wielerhistorie. Het werd een spektakelstuk van de eerste orde, analoog aan het klassieke wielercredo de dood of de gladiolen. Na het optrekken van de kruitdampen in finish- plaats Folgaria waren er gladio len voor Paolo Savoldelli. De Ita liaanse outsider stond zomaar in het roze op het erepodium, voor Pavel Tonkov, die dit fasci nerende gevecht op de flanken van de Passo Coe winnend af sloot. En - vanuit Nederlands oogpunt bezien - voor Addy En gels, die geen krimp gaf in dit vuurwerk en met z'n tiende stek menige grote jongen het nakij ken gaf. Een bijzondere presta tie, een prestatie die als een doorbraak mag worden gezien in het grote rondewerk. En dan de gesneuvelden. Die waren er in overvloed. Om te beginnen met Cadel Evans, de eerste Australiër die (woensdag) de roze trui veroverde. Helaas voor hem duurde deze pret maar één dag. Hoewel prima gestuurd door z'n ploegmaten Ciondi en Noë, begaven zijn krachten het toen Tyler Hamil ton de zaak op scherp zette. Weg roze droom. De man met de hamer had hem flink te pak ken. Over Tyler Hamilton gesproken. Deze Amerikaan, die vorig jaar nog eerste luitenant was van Lance Armstrong, overschatte zich schromelijk. Hij ging op ne gen kilometer voor de streep op de bluftoer, verstoorde als eerste de rust in een groepje dat achter het duo Tonkov - Perez Cuapio reed, maar ervoer luttele minu ten later dat hij te hoog had ge grepen. Hij betaalde ook tol voor z'n mislukte coup, al hield hij met kunst- en vliegwerk de schade nog beperkt. Hamilton mag, met nog een stevige tijdrit (morgen) op het programma, nog hopen op de eindzege. Er waren nog meer verliezers. Dario Frigo bijvoorbeeld, tot gis teren de Italiaanse hoop in ban ge dagen. En de Kelme-Span- jaard, Aitor Gonzalez Jimenez. Zij gingen als de nummers twee en vier van start in deze ge ruchtmakende 17de etappe, maar belandden in een vrije val toen het ieder voor zich en God voor ons allen was geworden. En dat gold in feite ook voor Ju lio Alberto Perez Cuapio, de bergkoning van deze Giro. De kleine Mexicaan dacht 'even' zijn derde bergetappe bij te kunnen schrijven, maar ook hij had teveel hooi op z'n vork ge nomen. Perez Cuapio finishte uiteindelijk nog achter Engels, als 16de. Al met al keerden, met nog drie dagen te gaan, heel wat kansen. Is Paolo Savoldelli, die eigenlijk alleen maar indruk heeft ge maakt als super-afdaler, opeens de te kloppen man. Hij sprong van zes naar één. Maar de strijd is nog niet gestreden. Milaan is niet ver meer, maar toch ook weer wel. Theo de Rooy, de ploegleider van Rabobank, stond een paar honderd meter na de finish in vuur en vlam. Hij heeft een en ander meegemaakt in de wieler sport, zowel als renner en ploeg leider, maar wat hij gisteren al lemaal meemaakte, nee, dat had-ie eigenlijk nog nooit ge zien. „Wat een etappe, zo ongelooflijk mooi", verkneukelde hij zich nadat hij uit z'n auto was ge stapt. „Dit was nou echt op het scherp van de snede, van man tegen man." En dat zijn ploeg daarin een aardige partij mee- blies, getuige ook de eerste plaats in het dagploegenklasse- ment, maakte voor hem in één klap van deze Giro een geslaag de missie. Vervolgens stak hij de loftrompet over Addy Engels, die z'n beste man was, niet uit de buurt van het volop bran dende front was weg te slaan en dat beloond zag met een forse sprong in het algemeen klasse ment: van 31 naar 22. De Rooy: „Het is lang geleden dat ik een Nederlandse renner zo mee heb zien doen in een zware bergetappe in een grote ronde. Misschien een beetje on verwacht ja, maar toch ook weer niet. We wisten natuurlijk wel dat Engels talent voor dit werk heeft Hij heeft dat nu voor het Dl <3 Zen-Ruffinen weg, klacht ingetrokken seoul/rtr/dpa - Sepp Blatter heeft in recordtijd de gelederen binnen de top van de FIFA geslo ten. Twee dagen na zijn herver kiezing als voorzitter van de we reldvoetbalbond FIFA is de straf klacht tegen hem ingetrokken. Ook werd bekendgemaakt dat zijn grootste criticaster, secretaris generaal Michel Zen-Ruffinen, di rect na het WK voetbal opstapt. Elf van de 24 leden van het uit voerend comité van de FIFA hadden Blatter op 10 mei bij een rechtbank in Ziirich aange klaagd wegens ambtsmisbruik en financieel wanbeleid. Dit ge beurde na de publicatie van een rapport van Zen-Ruffinen, waar in de auteur een vernietigend beeld schetst van de handel en wandel van Blatter. Blatter heeft snel gehandeld. De 66-jarige Zwitser werd woens dag met overgrote meerderheid gekozen voor een tweede ter mijn als hoogste baas van de wereldvoetbalbond. Een dag la ter kondigde hij al aan dat hij zou aansturen op het ontslag van zijn landgenoot en rechter hand Zen-Ruffinen. Bovendien eiste hij van zijn tegenstanders in het uitvoerend comité dat ze hun 'absurde strafklacht' zou den intrekken. Vandaag was het al zover. Blat-' ter profiteerde daarbij van de nieuwe machtsverhoudingen in het uitvoerend comité. Van de elf leden die de aanklacht in dienden, zijn er nog negen over gebleven. Een van de zeven vi- ce-voorzitters, de Argentijn Grondona, had het voortouw genomen om de strafklacht met onmiddellijke ingang in te trek ken. Ze gaven geen reden op voor hun besluit. Zen-Ruffinen kwam bij de FIFA na een carrière als scheidsrech ter. Blatter benoemde hem in 1995 tot plaatsvervangend se cretaris generaal. Drie jaar later werd hij de rechterhand van de voorzitter. Op 4 juli legt Zen- Ruffinen nu zijn functie neer. Paolo Savoldelli op weg naar de roze trui.Foto: AP eerst ook laten zien. Ja, je mag het een soort doorbraak noe men." Maar in alle euforie hield De Rooy zich wijselijk op de vlakte of Engels nu ook z'n kandida tuur heeft gesteld voor een plaatsje in zijn Tourploeg. De Rooy: „Daarvoor is het nu nog te vroeg. Eerst maar eens kijken hoe hij hieruit komt. We moeten voor hem nu een verstandige overbruggingsperiode zien uit te dokteren. Daarna wat kleine etappekoersen en dan zien we wel weer. Maar in potentie heeft hij bewezen dat hij een grote ronde nu aankan." nyon/anp - De UEFA heeft na afloop van het voetbalseizoen Bert van Marwijk (Feyenoord) en Ruud van Nistelrooy (Man chester United) genomineerd voor de titel van respectievelijk beste coach en waardevolste speler/beste aanvaller. Van Nistelrooy is samen met Zi- dane, Raul, Hyppia, Ballack en Roy Keane kandidaat in de meest aansprekende categorie, die van waardevolste speler. Ook bij de beste aanvallers kun nen voetballiefhebbers via inter net stemmen op de oud-PSVer. Van Marwijk bevindt zich bij de genomineerden in het gezel schap van vijf collega's. De trai ner die met Feyenoord de UEFA Cup won, staat in het rijtje met Vicente del Bosque (Real Ma- SCOREBORD drid), Klaus Toppmöller (Bayer Leverkusen), Alex Ferguson (Manchester United), Javier Irureta (Deportivo la Coruna) en Gérard Houllier (Liverpool). Aangezien de Champions Lea gue dit jaar tien jaar bestaat, stelt de UEFA een denkbeeldig elftal samen (4-4-2) met de voet ballers die in die tien jaar het meest hebben betekend in de Champions League. Bij de in to taal 51 geselecteerden zijn elf Nederlanders: Edwin van der Sar, Frank de Boer, Ronald Koe man, Edgar Davids, Ronald de Boer, Ruud Gullit, Frank Rijk aard, Clarence Seedorf, Marco van Basten, Patrick Kluivert en Ruud van Nistelrooy. Ook in de ze verkiezing mogen supporters via internet stemmen. PRIJSVRAGEN door Ad Pertijs dippach - En of het kicken was, zei Bart Voskamp. „Als de grote mannen het gat niet dicht kun nen rijden, en wij wel, zegt dat iets." Na het opvallende optre den in de, door Voskamp ge wonnen Ronde van België, maakte Bankgiroloterij ook op de eerste dag van de Ronde van Luxemburg een sterke indruk. In de slotfase lukte het de for matie van Johan Capiot om het peloton naar de drie leiders (Oetsjakov, Sandstod en Peter sen) te rijden. .Anders was de koers nu al gelopen", aldus Vos kamp. Ook ritwinnaar Erik Zabel mocht de Nederlanders dank baar zijn. „Het lukte Telekom niet het gat dicht te rijden. Ik heb Zabel nog gevraagd waarom ze daarna niet met ons mee werkten. Hij wist niet goed wat te zeggen", aldus Voskamp. De kopman zette zijn ploeg aan het werk omdat hij zich in staat voelt de Ronde van Luxemburg te winnen. „Vorig jaar verloor ik deze wedstrijd op de eerste dag. Daar moest ik tijdens de etappe weer aan denken toen die drie leiders bijna zes minuten na men. Ik zeg niet dat ik dit jaar Bart Voskamp (tweede van links): „A's de grote mannen het gat niet dicht kunnen rijden, en wij wel, zegt dat iets." Archieffoto: EPA weer hoog eindig, maar het kan nu voor ons alle kanten op." Een van de slachtoffers van het beulswerk van Bankgiroloterij was Erik Dekker, de vroege buurman van Voskamp. De Raborenner, die afgelopen maandag in Strombeek het koersen hervatte, moest 25 kilo meter voor het einde lossen. Na twee van de drie plaatselijke ronden solo te hebben afge werkt, passeerde hij de finish evenwel opgewekt. „Hoeveel rondjes moet ik nog?", grapte de Drent. Jan Raas, vanwege het drukke programma, deze week weer even ploegleider, sprak met be wondering over zijn kopman. „Geloof maar dat het pijn doet om terug te komen. Dit is geen kermiskoers." Dekker, die van wege een dijbeenbreuk (in Mi- laan-San Remo) twee maanden uit koers was gaf het precieze verschil aan met die rentree in Strombeek. „De pieken in deze wedstrijd zijn harder. Op zich ben ik echter minder kapot dan maandag. Het was in mijn voor deel dat er lange tijd niet echt gekoerst werd." Dekker mag dan al wel weer wedstrijden rijden, zijn linker been is nog altijd niet voor de volle honderd procent hersteld. „Het duurt nog twee maanden eer alles is zoals het behoort te zijn." Zo kan Dekker nog altijd niet diep op zijn fiets zitten om dat de bovenkant van zijn dij been niet optimaal te buigen is. Na afloop van de wedstrijd duurt het even eer hij weer soe pel kan lopen. Desondanks gaat de Nederlander er vanuit dat hij over een maand klaar is voor de Tourstart in hetzelfde Luxem burg. Tot die tijd moet hij echter veel geduld hebben. „Je zou wil len dat je iedere dag een ver schrikkelijk sprong voorwaarts maakt, maar dat gaat nu een maal niet." Lucky Day, donderdag 30 mei 03-07-08-14-17-18-23-29-36-42-43-44-48- 53-55-61-64-72-73-76 (onder voorbehoud) Zondagamateurs, nac om petitie hoofdklasse UDI '19 - AGOW 1 - 5. Stand: AGOW 2-4. Hol land ia 2-2, UDI '19 2-1. Oefenduel. Kashiwabara. Tunesië - Cerezo Osaka (Jap) 3-0 (2-0). 22. Badra 1-0, 36. Sellimi 2-0. 51 Je- GOLF Wobum. Britisch Masters. European Tour. Stand na eerste ronde: 1 Derksen (Ned), Luna (Spa) 67 slagen, 3. Price (GBr), Levet (Fra), Hansen (Den), Poulter (GBr) 68, 20. Muntz 70.100. Lafeber74 HONKBAL Hoofdklasse Pirates - Almere 8-7, M Pioniers - Kinheim 12 - 7. Tornado's - Neptunus 1 - 12, RCH - HCAW 1 - 11PSV - Sp/Feyen 1-3. SCHAKEN Varna. EK vrouwen, belangrijkste resultaten vierde ronde: Zhoaqin Peng (Ned) - Kononenko (Oek) 1-0, Lilit (Arm) - 8osboom-Lanchava (Ned) 1/2- 1/2. Tsjoemiakina (Rus) - Schuurman (Ned) 0- 1, Khurtsidze (Geo) - Kovaievskaja (Rus) 0-1. Elina (Arm) - Stefanova (Bul) 0-1, Dworakow- ska (Pol) - Ziminia (Rus) 1/2-1/2. Prudnikova (Joe) - Slavina (Rus) 1/2-1/2. Gaponenko (Oek) - Collas (Bul) 1/2-1/2. Alexandrova (Oek) - Ka- terina (Oek) 1/2-1/2, Sedina (Ita) - Jana (Tsj) 1-0, Calzetta (Spa) - Mkrtsjina (Arm) 0-1, Kos- koska (Mkd) - Kosmtseva (Rus) 0-1 Stand: 1. Kovaievskaja, Stefanova 4. 3. Sedi na, Mkrtsjina. Kosintseva, Peng 3 1/2, 26. o.a Schuurman 3,46. o.a Bosboom-Lanchava 2. TENNIS Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Vrouwen, tweede ronde: Capriati (VSt/1) - Fra- zier (VSt) 6-4 6-3. Serena Williams (VSt/3) Randrinatefy (Mad) 6-2 6-3. Dokic (Jo^7) - Conchita Martinez (Spa) 3-6 7-6 6-2, Srebot- nik (Slw) - Martinez Granados (Spa) 6-1 6-0, Dominikovic (Aus) - Widjaja (Ino) 7-6 6-4, Tanasugarn (Tha/17) - Kandarr (Dui) 6-4 1-6 6-3. Rubin (VSt) - Schett (Oos/16) 5-7 6-3 7- 5. Zvonareva (Rus) - Marrero (Spa) 6-2 6-1, Likhovtseva (Rus) - Muller (Dui) 7-5 6-4. Elia (lta/9) - Pisnik (Slv) 7-6 6-4. Pierce (Fra) - Va lero (Spa/32) 6-3 6-1, Schiavone (Ita) - Mikea- lian (Zwi) 3-6 7-6 6-3. Loit (Fra) - Asagoe (Jap) 2-6 7-6 6-2. Schnyder (Zwi/20) - Garbin (Ita) 6-3 6-2, Toeljaganova (Oez/14) - Wheeler (Aus) 6-1 6-4, Hasurova (Slw) - Sugiyama (Jap/26) 6-2 1-6 6-2, Kapros (Hon) - Razzano (Fra) 6-7 7-6 6-2. Dubbel, eerste ronde: Oremans/Boogert (Ned) - Grandin/Van Exel (ZAf/Ned) 6-3 6-2, Fusai/Vis (Fra/Ned) - Pullin/Weingartner (GBr/Dui) 6-1 6-3. Mannen, tweede ronde: Safin (Rus/2) - Oliver Rochus (Bel) 4-6 6-2 3-6 6-3 6-3. Agassi (VSt/4) - Sanchez (Spa) 4-6 6-2 6-1 opgave, Malisse (Bel) - Henman (Eng/6) 6-2 3-6 7-6 6- 3. Grosjean (Fra/10) - Blake (VSt) 6-4 3-6 6-2 7-5, Ferrero (Spa/11) - Coutetot (Fra) 6-2 5-7 1-6 6-2 6-0, Novak (Tsj/14) - Knippschild (Dui) 6-1 6-2 7-5. Srichaphan (Tha) - Enqvist (Zwe/19) 6-4 1-6 7-5 6-3. Arazi (Mar) - Puerta (Arg) 6-2 6-1 6-2. Robredo (Spa) - Ogorodov (Oez) 6-3 4-6 6-1 6-2. Vicente (Spa) - Martin (Spa) 6-4 6-3 6-3, Nalbandian (Arg/29) - Sa- retta (Bra) 6-3 6-4 6-0. Coria (Arg) - SchOttler (Dui/24) 6-4 6-2 6-3, Mathieu (Fra) - Santoro (Fra/23) 7-5 6-1 1-6 6-4. Portas (Spa) - Mami- it (VSt) 3-6 6-3 6-4 6-4. Di Pasquale (Fra) - Arthurs (Aus) 7-6 6-3 6-2. Gaudio (Arg/31) - Labadze (Geo) 6-1 6-2 7-6. Dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Kafelnikov (Ned/Rus) - Boutter/Schalken (Fra/Ned/15) 6- 2 3-6 6-3. VOLLEYBAL Harbin (Chn). Vrouwen, vierlandentoemooi. Nederland - Italië 3-1 (25-17 25-17 23-25 25-23). WIELRENNEN Ronde van Italië. Zeventiende etappe. Corvara - Folgaria: 1Ton kov (Rus).222 km in 7.24.57. 2 Savoldelli (Ita) 2 11. 3 Garate (Spa) 3 08. 4 Totschn.g (Oos) 3.14, 5 Lunghi (Ita). 6. Caucchioti (Ita). 7 Munoz (Col) 3.21. 8 Escartin (Spa) 4.01, 9 Hamilton (VSt). 10. Engels (Ned) 4 14. 15 Boogerd 7.02. 33. Frigo (Ita) 12.16. 41 Evans (Aus) 17.11, 46 Veneberg 21 08. 58 Lotz 22.23, 76. De Jongh 36.03. 95 Boven. 113. Vierhouten 36.03. Algemeen klassement: 1 Savoldelli 80.37.11 2 Caucchioli 0.55, 3 Hamilton 1.28. 4 Ga rate 1.39, 5. Tonkov 3.08, 6 Escartin 3.19. 7 Totschnig 5.32. 8. Rik Verbrugghe (Bel) 7.54, 9 Gonzalez Jimenez (§M) 8.12, 10 Frigo 9.41, 15. Evans 14 20^7 Boogerd 15.50, 22. Engels 21.03, 61 Veneberg 1.36.10, 62. Boven 1.36.55, 73. Lotz 1.48.28, 101. De Jongh 2 20 07. 109. Vier houten 2.26.58 Ronde van Luxemburg. Eerste etappe, Echtemach - Dippach: 1 Zabel (Dui) 182 km in 4 26.06. 2 Ongarato (Ita). 3 Vanderaerden (Bel). 4 Loda (Ita), 5 De Groot (Ned), 9 Hiemstra, 14 Pronk. 27. Voskamp, 58 Hoffman. 65 Löwik. 67 Schmitz. 81 Boerman. 88 Van Dooren 1.10, 91. Dui|n. 94 Sentiens 1 40. 95 Vries 1 43, 106 Van Velzen 2.29.115 Dekker9 16. 118 Wiel.nga 1846 ZEILEN Achtste etappe. La Roe helle (Fra) - Gothen burg (Zwe). 1 Assa Abloy (Zwe). 2. Tyco 3 News Corp. 4 lllbruck (Dui), 5. Amer Sports One. SEB 7. Djuice Dragons, 8 Amer Sports Too Stand: 1. lllbruck 54 punten. 2 Assa Abloy 49, 3. Amer Sports One 40, 4. News Corp 40. 5. Tyco 40.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23