Meevaller Poelgeest berust op rekenfout k LEIDSE REGIO ^Middenstand Zoeterwoude wil Winkelcentrum op Loetheveld Jeugdtheater in oude gymzaal Warmond definitief van de baan Yes! Het zit erop! R5 Mieuwe website Oegstgeest anzaniaans eest in Warmond >pen dag lud Woelwijck Kijk uit, parkeerwachters! Toch miljoenenstrop voor gemeente Oegstgeest Buurt verwerpt nieuw plan woontorens EXAMENTIJD Draijer en Verschoor ^rijgen ien lintje M vrijdag 31 mei 2002 c eg5tceest - De nieuwe website in de gemeente Oegstgeest is nüne. Nog niet alle informa- epagina's zijn op te roepen, naar binnenkort is de site hele- laal op orde, belooft webmas- ir Anholts van de afdeling pmmunicatie. Het is de be- oeling dat de website een be- ngrijke schakel wordt in de jmmunicatie met de burgers eg< a ^at afdelingen zorgdragen jor actuele informatie. „Bij 99 rde311 de websites is de web- laster de enige die de update ngan de pagina's voor zijn reke- t( ing neemt", zegt Anholts. „Wij villen dat de ambtenaren naar uiten brengen waarmee zij be- g zijn en hoe projecten en ergelijke verlopen." Aan de jianier waarop burgers kunnen ïeepraten op de website, rordt nog gewerkt. „Het forum ïoet nog interactiever wor- Oppositie dient motie van afkeuring in tegen wethouders warmond - De monumentale oude gymzaal in Warmond wordt definitief geen jeugdthea ter. De coalitiepartijen CDA en Warmond An ders gaven gisteravond in de raadsvergadering hun steun aan het collegevoorstel om het pand te verhuren aan galeriehouder Pruijsen en horeca-ondememer Kokjé. De oppositie had geen goed woord over voor de gang van zaken en diende een motie van afkeuring in tegen het voltallige college. Oppositiepartijen WD en Progressief War mond namen vooral wethouder Vergeer (cul tuur, Warmond Anders) scherp onder vuur. Twee weken geleden zegde hij in een commis sievergadering nog toe, dat hij opnieuw ging praten met Guus Ponsioen, de bedenker van het plan voor het jeugdtheater. Vergeer sugge reerde toen dat de toekomst van de oude gym zaal weer helemaal open lag. Vorige week deelde het college echter mee toch bij het oor spronkelijke voorstel te blijven. In de gemeenteraad haalde Vergeer zich gis teravond de woede van PW en WD nog eens extra op de hals door nauwelijks op hun kri tiek en vragen in te gaan. WD'er Van der Steur, die in de commissie ook al zijn verbijs tering uitsprak over de gang van zaken: „De wijze waarop de wethouder op onze bezwaren is ingegaan vind ik onacceptabel." Verder uitte de oppositie kritiek op het standpunt van het college dat de toekomst van de oude gymzaal een zaak is van het college en niet van de raad. Volgens burgemeester en wethouders betreft het eigenlijk slechts het aangaan van een huurovereenkomst, een bevoegdheid die is voorbehouden aan het college. PW-fractievoorzitter Goudsmit vroeg wethou der Vergeer of burgemeester en wethouders van plan zijn vaker buiten de gemeenteraad om besluiten te nemen. „Als dat nodig is bij gevoelige zaken wel, ja", luidde Vergeers ant woord. Dit kwam hem op een scherpe veroor deling van Van der Steur te staan. „Alle voor nemens van Warmond Anders over het be trekken van burgers bij de politiek worden ge negeerd." Goudsmit: „Ik hoop dat dit morgen breeduit in de krant staat." Een door Goud smit ingediende motie van afkeuring kreeg vervolgens de steun van beide oppositiepartij en, maar haalde het niet. - Het pleintje bij de orpspomp in Warmond staat ïorgen in het teken van Tanza- ia. Vanaf een uur 's middags Linnen kinderen meedoen aan en wedstrijd lemen huizen ouwen en zijn er workshops embé spelen en rijst stampen, ok is er een haarvlechter aan- ezig. In een modeshow tonen anzaniaanse mannequins de X ijzondere kleding uit hun ind. Het festival wordt georga- iseerd door de stichting Kali lata Ki Jai. Volgende week za- irdag houdt deze stichting een etstocht door Warmond. De icht begint om elf uur bij Ga- rie De Pomp. Fietsers mogen anzaniaanse kleding aan en -rijgen onderweg een picknick ingeboden. ■oorschoten - Creativiteitscen- jum boerderij Oud Woelwijck ji Voorschoten houdt zaterdag Ï5 juni open huis. Van 10.00 tot 17.00 uur kunnen belangstel- oden het werk van de cursis- n bekijken in het pand aan de wenlaan 3. Ook wordt infor- latie gegeven over de cursus- ;n die het centrum het ko tende seizoen. door Nancy Ubert oegstgeest - Met de ontwikke ling van de nieuwbouwwijk Poel geest komt Oegstgeest miljoenen euro's dieper in de rode cijfers te staan dan twee weken geleden nog werd gedacht Bij de opstel ling van het meest recente ex ploitatie-overzicht zijn twee gro ve rekenfouten gemaakt. Die zijn nu boven tafel gekomen. Plaats een uitgave per ongeluk in het rijtje van de inkomsten en het rekensommetje klopt niet meer. Als het om een paar euro gaat, heeft die misser amper ge volgen. Maar bij Oegstgeest gaat het om miljoenen. Wethouder Meester weigert het exacte be drag te noemen, maar het gaat in elk geval om meer dan twee miljoen euro. Het rekenkundige adviesbureau BBN is verantwoordelijk voor de miskleun, zegt Meester. Sinds haar aantreden als wethouder voor de gemeente Oegstgeest kampt zij met de ene na de an dere tegenslag. Telkens komen nieuwe 'lijken uit de kast' te voorschijn. „Ik ben er goed ziek van en hoop op een wonder." Half mei meldde Meester dat de bouw van Poelgeest een tekort van 2,1 miljoen opleverde. Dat was een meevaller, want begin dit jaar was nog sprake van een gat van bijna 5,7 miljoen euro. Op de inrichtingsplannen van Poelgeest is al bezuinigd. Hoe zij de nieuwe tegenslag moet op vangen, weet de wethouder niet. Oegstgeest kan zijn reserves niet aanspreken, omdat die de rente opleveren die de gemeente zo hard nodig heeft. „Ik heb ook geen zin om binnen drie weken met nieuwe voorstellen te ko men. Ik heb tijd nodig orij dit nieuwe probleem te analyse ren." In september presenteert Mees ter de nieuwe exploitatieopzet. De vier politieke partijen in Oegstgeest gunnen de wethou der de tijd om de zoveelste fi nanciële tegenvaller te verwer ken. oegstgeest - Nergens in Oegstgeest hoeft betaald te worden voor het parkeren van de auto. Toch regent het de laatste tijd parkeerboetes in het dorp. Verschillende winkeliers hebben onder meer op de Terwee- weg kartonnen of houten borden opgehangen om hun klanten te waarschuwen toch vooral de parkeerschijf te gebruiken. Rond het winkelgebied van De Kempenaerstraat is de parkeerschijf verplicht, om aan te tonen dat een parkeerplaats niet te lang bezet wordt ge houden. Foto: Hielco Kuipers door Nancy Ubert oegstgeest - We vechten door totdat de gemeente erbij neervalt, zeggen omwonenden van de flats die in de Oegstgeestse wijk Poelgeest in aanbouw zijn. Zij gaan weer in beroep als de gemeente een bouwvergunning voor de woontorens geeft. Na een slepende rechtszaak verklaarde de rechter onlangs de bouwvergunning voor zes woontorens nietig. Het oordeel van de rechter is gebaseerd op het zogeheten Ontwikkelingsplan Poelgeest Daar in staat dat de woontorens vijf zes lagen tellen. Bouwbedrijf Jos Jansen wilde vier van de zes flats een zevende verdieping geven. „Maar dat is niet het enige", zegt W. Jukema namens de omwonen den. „De gebouwen zijn ook meters breder dan in het plan is vastgelegd." Voor de woontorens heeft Jos Jansen inmiddels een nieuwe bouwaanvraag ingediend. De flats die zeven hoog zouden worden, krijgen een verdie ping minder. Verder blijft het plan onaangetast De omwonenden pikken dat niet en willen onder handelen. „Maar de gemeente weigert met ons te praten", klaagt Jukema. „Dom, want we zijn be reid water bij de wijn te doen." Als Jos Jansen niet zes maar vijf woonlagen bouwt, houden de omwonenden op met procede ren, beloven zij. „Die appartementen mogen er van ons gerust komen. Maar dan wel zoals in het ontwikkelingsplan staat" ^Vierlingen verdeeld op inspraakavond over vernieuwing dorpscentrum De afgelopen weken deden 190.000 scholieren eindexamen. Het Leidsch Dagblad volgt negen van hen. Tekst: Peter Groenendijk en Ruud Sep. Foto's: Eric Taal. gitoETERWouDE - Met een nieuw winkelcen- elitum op het Loetheveld zou de Zoeterwoud- middenstand en één klap uit de zorgen Dat betoogde de Winkeliersvereniging :erwoude (WïZo) gisteren tijdens een in- praakavond over de toekomst van het cen- rrfum. In het gemeentehuis waren meer dan itig mensen met de meest uiteenlopen- meningen, klachten en suggesties aan- 'g- tafel lag een plan van burgemeester en :thouders, met als belangrijkste onderdeel verhuizing van de C1000 naar de hoek Dorpsstraat en Veldzichtstraat De su- larkt kan daar twee keer zo groot wor- als de huidige vestiging aan de Dorps- it. Zo'n zaak trekt nieuwe winkels aan, hard nodig zijn om het gebied aantrek- ijk te maken voor klanten die anders el- gaan winkelen. Rond de nieuwe super- :kt komen ten minste veertig nieuwe :rplaatsen en erboven appartemen- De Dorpsstraat kan in de nieuwe situa- autoluw worden, want doorgaand ver moet volgens het plan gebruik gaan :en van de Dr. Bouwdijkstraat. Ook •rziet het plan in de bouw van luxe ap partementen aan de rand van het Loethe veld. Maar de meningen liepen sterk uiteen. De één klaagde over nog meer verkeersdrukte als de Dr. Bouwdijkstraat tweerichtingsver keer krijgt, de ander steunde juist het plan, omdat het anders met de winkeliers dezelf de kant op zou gaan als in Stompwijk, waar bijna geen winkels meer zijn. Een grotere C1000 op de hoek van de Dorpsstraat en de Veldzichtstraat gaat echter wel ten koste van een aantal panden in de Dorpsstraat, en dat wil je als bewoner van diezelfde straat weer niet. Ook over de voorgenomen bebouwing van het Loetheveld verschillen de meningen. „Hoe zit het eigenlijk met de bomen op het Loetheveld", vroeg een bewoner van het na bij gelegen De Loethe. „Die kun je toch niet zomaar kappen." Daar gaf wethouder Van der Kooi (WD), die met wethouder Ates (CDA) aanwezig was om het plan toe te lich ten, hem gelijk in. „Het zijn inderdaad mo numentale bomen. Maar soms is monu mentaal ook een beetje 'overjarig'. Je kunt niet altijd alles van waarde handhaven. En bovendien, er komt veel groen voor terug als de appartementen er eenmaal staan." Voorstanders van bebouwing van het Loet heveld waren er ook Vooral onder midden standers. John van der Geest, voorzitter van de Winkeliersvereniging Zoeterwoude, pleit te ervoor om juist daar een nieuw winkel centrum te bouwen. „De winkeliers in Zoe terwoude hebben de aanzuigende werking van een modem winkelcentrum nodig", zei hij. Harry Berg van de gelijknamige kado- shop viel hem bij.Als we niets doen, zijn er over tien jaar helemaal geen winkels meer in Zoeterwoude." Ook sommige bewoners van de Dorpsstraat zagen wel wat in het idee: „Met dit voorstel spaar je het hart van Zoe terwoude, dat kan dan blijven zoals het is." Wethouder Ates, voorzitter van de inspraak avond, voorzag dat het een moeilijke zaak zou worden. „De meningen zijn verdeeld, maar ik hoop toch dat we er met elkaar uit komen. We nemen uw reacties mee, maar ongetwijfeld moeten we ook mensen teleur stellen." Tot 18 juni kunnen er inspraakre acties over het plan worden ingediend. Be gin volgend jaar wil het college een ont- werpbestemmingsplan voor het dorpscen trum klaar hebben. leim oorschoten - Met dank in de nieuwe gemeen- iwet zijn de Voorscho- ;1 nse wethouders Aad jf raijer en Peter Ver- :hoor onderscheiden Ridders in de Orde Oranje Nassau. Gis- ivond werd tijdens de gadering van de ge- leenteraad het nieuwe allege geïnstalleerd. Dat ,ieuwe college is gelijk v0 in het oude college, iet één verschil: de wet- ouders zijn door de in- ;era' vf 'rB: 1 Wethouder Verschoor. Archieffoto: Hielco Kuipers Wethouder Draijer. Archieffoto: Hielco Kuipers voering van het dualisme geen lid meer van de ge meenteraad. De installatie van de wet houders was daardoor tevens hun vertrek uit de raad. En iemand die twaalf jaar of langer in de gemeenteraad heeft ge zeten krijgt bij zijn af scheid standaard een ko ninklijke onderscheiding. Draijer en Verschoor za ten sinds maart 1990 in de Voorschotense volks vertegenwoordiging. Ik ben helemaal blij! Er is echt IA een last van me af, het was toch wel stressen. Gisteren wa ren de laatste twee examens. Het ging gelukkig wel lekker. Eerst hadden we Nederlands: we moesten een brief schrijven aan een jongen die een bepaalde skate-route had uitgezet in z'n woonplaats. Ik vind het tof dat ze voor dre examens toch altijd iets uitzoeken wat een beetje bij ons aansluit. Ik weet niet of ik het goed gedaan heb, hoor, maar het was wel leuk om te doen. Biologie was minder leuk. Ik bedoel, het ging wel aardig, maar het waren wel veel vragen. Vijftig, waarvan der tig multiple choice. De leukste vraag? Nou, eerlijk gezegd zaten er niet echt leuke vragen tussen. Ik vond het niet zo spannend. Maar ja joh, het zit er op. En het ging niet slecht, gelukkig. Gisteravond zijn we met een groepje naar het strand geweest, om het een beetje te vieren. Maar echt gefeest heb ik nog niet. Ik ben om 7 uur al weer opgestaan vanochtend, ben met m'n paard bezig. Dat vind ik zo tof. Het echte examenfeest komt wel als we de uitslagen hebben. Tenminste, dat hoop ik. M'n school zou eerst een groot examenfeest organiseren, maar later zeiden ze dat het niet door ging. Ik hoop dat het toch nog doorgaat, want hierna zie ik de meesten uit m'n klas nooit meer. Dat moet je toch leuk afsluiten? Ik zou het echt suf vinden als we niet nog een keer lekker kunnen feesten. éje belt wel een beetje vroeg... Gisteravond hebben we een gi gantisch examenfeest gehad, er waren wel driehonderd mensen. Echt te gek. Iedereen was zo opgelucht dat de examens voorbij zijn, daardoor was er echt een toffe sfeer. Ik was om vier uur thuis, dus sorry als ik een beetje traag antwoord geef. Het was wel een zware laatste dag, gis teren. Biologie was voor mij het moei lijkste examen, dus ik was best ner veus. Het viel uiteindelijk mee: de vra gen waren best te doen. We kregen bijvoorbeeld een vraag over een zwaan, die uit een bepaald gebied ver trekt omdat het water er stijgt. Wij moesten uitleggen waarom. Nou, dat kwam doordat die zwaan plantjes eet waarvan de bolletjes aan de onderkant zitten. Daar kan-ie dus niet meer bij. Ik hoorde dat veel mensen hadden in gevuld dat die zwaan niet tegen koud water kan, maar dat klopt volgens mij niet. Nederlands ging ook wel. We moesten een onderwerp kiezen en daar een op stel over schrijven. Ik koos het onder werp 'fobie', en ik heb het over m'n examenvrees gehad. Ik vertelde van m'n droom, je weet wel, waarbij we een examen in de open lucht moesten maken en m'n blaadjes op het laatste moment wegwaaiden. Ik heb ook ver teld dat ik vaak 's nachts wakker werd. Ik heb het wel een klein beetje over dreven, het moet toch een leuk verhaal worden. Zo, ik kruip nog even m'n bed in... Naam: Daphne Seffinga Leftijd: 17 Opleiding: MAVO School: Bo na ventu ra- col lege Slagings- kans: 75 Vervolgop leiding: So ciaal Peda gogisch Werk éHet laatste examen was giste ren. Nederlands. We moesten wat brieven schrijven en een poster maken, over een bepaald on derwerp. Dat wist je niet vantevoren. De opdracht was: je begint een schoolomroep, een radiostation vo6r alleen jouw school. Toch wel een leu ke opdracht, daar kon ik me wel in uit leven. Ik heb geschreven over een leuke ra diozender, met popmuziek enzo, en dan veel nieuws over de school. Een beetje betrokken bij jongeren, zoiets. geen klassieke muziek daar heb ik een hekel aan. Het examen ging goed, en dat geldt gelukkig wel voor de meeste examens. Op 13 juni horen we opachool of we geslaagd zijn, of niet. Ikneb er een goed gevoel over. Alleen tekenen- /kunstgeschiedenis was heel moeilijk. Volgens mij is het gelukt. Ik had gisteren wel willen vieren dat we klaar zijn, want je denkt toch: yes! Het zit erop! Ik wilde lekker gaan stap pen met m'n vriendje. Maar ik voelde me niet erg lekker. Ik heb een beetje hoofdpijn enzo. Misschien komt het door de examenstress, ik weet het niet. Hopelijk wordt het snel beter. Vanavond hebben we een avondje bij de volleybal, morgen vieren we m'n vaders verjaardag. Geen echte exa menfeesten, dat komt pas later, na de uitslagen. Maar het wordt vast wel gezellig. Kan ik toch een beetje vieren dat we klaar zijn. 1

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17