Praten met geesten in een talkshow MEDIA Pers doet 't rustig aan met WK voetbal 'Deze sport leeft heel erg' Bart Römer verlaat KRO met ruzie Amerikaans medium Char Margolis op promotietour voor Endemol Lucille Werner presenteert Get the Picture Programma Vrije Geluiden mogelijk weg VARA wilde het ande maar Hans Kesting n HOC 648 VRIJDAG 31 MEI 2002 van onze mediaredactie Hilversum - Bart Römer (44), hoofd amusement bij de KRO, vertrekt met ruzie bij de om roep. Römer heeft tot 1 augus tus de tijd gekregen een andere baan te zoeken. De KRO wil weinig kwijt over zijn vertrek. „De reden is gele gen in een verschil in visie met mediadirecteur Ton Verlind over de concrete aansturing van de afdelingen binnen het be drijf', aldus de KRO. Tot het eind van het jaar doet Römer nog een aantal projecten voor de katholieke omroep. Römer kwam in 1998 bij de KRO werken nadat hij daarvoor bij John de Mol Produkties de afde ling programma-ontwikkeling opzette. Bij de KRO trof hij een sfeer van wantrouwen aan, zoals hij het zelf ooit noemde. Hij wil de mensen weer 'plezier in hun werk geven'. Hij was bij de om roep ondermeer verantwoorde lijk voor programma's als Spoorloos, Russen en Toen was geluk nog heel gewoon. John de Mol heeft grootse plannen met haar in Duitsland, maar eerst fungeert Nederland als testgebied. RTL 4 zendt vanavond een eenma lige show met het Amerikaanse medium Char Margolis uit. Daarin praat zij met overleden familieleden van studiogasten. Een promotie dagje in de Amsterdamse grachten. Lucille Werner Foto:ANP hilversum/me diaredactie - Lu- cille Werner wordt met ingang van het nieuwe seizoen de op volgster van Paula Udondek voor de quizz Get the Picture. Wemer begint op 2 september. Paula Udondek heeft het spel- programma duizend maal in de vroege avonduren gepresen teerd. In het nieuwe (winter) seizoen wordt Get the Picture enigszins aangepast. Tot het einde van het jaar zenden AVRO en KRO het programma uit. Vanaf 2003 ech ter is de AVRO verantwoordelijk voor het programma. hilversum/anp - Vrije Geluiden, het muziekprogramma van NPS en VPRO, is met ingang van het nieuwe seizoenwaarschijnlijk niet meer te zien. De NPS stopt haar medewerking in ieder ge val, de VPRO probeert rond het bewuste uitzendtijdstip (zondag 11.00 uur) een ander muziek programma te maken. Aanvankelijk was Han Reiziger de presentator, onder de noe mer Reiziger in Muziek. Eind vorig seizoen nam hij afscheid en nam Roeland Hazendonk het over. Na een verschil van me ning stopte hij en begon Hans Flupsen met de presentatie. Amsterdam - Mijn voorgangster, de Volkskrant-journaliste, kan duidelijk geen afscheid van haar nemen. De speciaal door RTL 4 gehuurde watertaxi ligt allang weer aan de steiger tegenover het Centraal Station in Amster dam, maar de fotograaf en ik moeten op onze beurt wachten. Na een innige omhelzing met haar blijkbaar nieuwe vriendin heeft Char Margolis eindelijk tijd voor ons. Een 'big smile' en een hartelijk 'hi' vallen ons ten deel Er is Endemol veel aan gelegen dat Margolis in Nederland de nodige publiciteit krijgt. De RTL 4-show dient als een soort pilot om nog twijfelende Duitse zen ders over te halen een grote show met het Amerikaanse me dium te kopen. Dus is een boot je geregeld en krijgt de ene jour nalist na de andere de kans een uurtje met Margolis door de grachten te varen. Ondertussen probeert zij haar gasten van haar gave te overtuigen. „Je grootvader is bij je en hij waakt over je", zegt Char Margolis, nadat ze al zijn naam en die van mijn, nog in leven zijnde vader heeft genoemd. „Is er iemand in je omgeving met een j of r in zijn naam? Een j volgens mij." „Dat klopt." „Begint die naam met Jo? Is het John of Johan?" Mijn vader heet inderdaad Johan. Vervolgens drukt ze me nog op het hart snel een andere auto te kopen en nu eindelijk eens aan dat filmscript te beginnen dat ik al zo lang wil schrijven. In haar geboorteland is Char Margolis (50) al bijna een kwart eeuw een fenomeen. Ze was tal loze malen te gast bij bekende talkshowhosts als Larry King, Geraldo, David Letterman, Ricki Lake en Jenny Jones. Ze schreef een bestseller en via haar websi te kunnen mensen een 'reading' aanvragen. Kosten: vijfhonderd dollar. Fris en scherp „Ik vraag er inderdaad geld voor, maar dit is mijn beroep. Een chirurg krijgt toch ook geld als hij een hartoperatie uitvoert? Ik moet mijn brood verdienen. Maar ik doe maar een paar 'rea dings' per dag, zodat ik voor ie dereen fris en scherp ben." Al op jonge leeftijd bleek dat Margolis een 'gave' heeft, zo realiseerde ze zich later. „Toen ik vier jaar was, ging ik met mijn vader boodschappen doen. Weer thuis zei ik tegen mij moe der dat de vrouw in de winkel ons had bedrogen. Ik kon toen nog nauwelijks tellen. Mijn moeder keek de kassabon na en inderdaad bleek dat mijn vader te veel had betaald. Dat soort dingen voelde ik aan. Ik wist ook vaak wie er belde, nog voordat mijn vader de telefoon opnam. Ik had geen idee wat het bete kende. Dat besefte ik pas toen ik ging studeren en mensen ont moette die dezelfde ervaringen hadden." Margolis besloot haar leven een doel te geven: iedereen te leren intuïtief te zijn. Want volgens haar kan iedereen wat zij kan: contact hebben met overleden dierbaren. „Iedereen heeft een zesde zintuig. Iedereen heeft dat - Medium Char Margolis: „ledereen heeft een zesde zintuig, ledereen heeft dat stemmetje in zijn hoofd dat zegt datje iets beter niet kan doen." Foto: GPD stemmetje in zijn hoofd dat zegt dat je iets beter niet kan doen. Dat je beter niet een bepaalde relatie kunt aangaan of een con tract moet afsluiten. Ik wil de mensen in contact brengen met die gedachten voordat ze grote beslissingen nemen." Ze neemt ook geesten waar. „Ik zie geen duidelijke gezichten, maar ik voel hun energie. En ze geven mij boodschappen door. Ik ben ervan overtuigd dat er een universeel bewustzijn is, be staande uit goedheid, liefde en God. En via die drie-eenheid zijn wij in staat een brug te slaan naar het geestenrijk." Margolis heeft nog meer in pet to. Sommige geesten keren te rug op aarde als hun werk nog niet af is. „Leven is als een bus. Sommigen stappen even uit. Anderen komen niet terug." Ze is er heilig van overtuigd dat ra cisten in een nieuw leven het ras aannemen dat ze daarvoor heb ben gehaat. En mannen die pro blemen hebben met hun sekse, zijn in een vorig leven vrouw ge weest. „Daardoor raken ze ver ward." Margolis vertelt het allen met een grote glimlach, j wuift ze simpel weg. „Ik| wacht niet dat iedereen looft. Voor veel mensen i ook een schok. 'Dus als t moord pleeg, is het nog 1 voorbij? Dan heb ik nog dezelfde problemen?' Ja, de geest leeft door. 'Thati people's worlds'. Voor ra die mij wel geloven, ben mand die ze vertrouwen Alleen dat is belangrijk \J mij." Vanavond probeert ze 01 deren Xandra Brood en Gerschtanowitz te overtu Chazia Mourali, present] van de show, is in elk gei onder de indruk. „Ik zie gebeuren die eigenlijk nJ nen. Het is heel bijzonda doet, maar in het progra doet het er niet toe wat ij vind. Ik zit daar als journ zal zeker enkele kritischs stellen, maar het gaat vol de sessies." Voor de zeka heeft Mourali haar gast ij 'getest'. „Ik heb haar ven over Jomanda en gevraaj zij zou doen als er ieman kanker bij haar kwam. 'N dokter sturen', zei ze. Da ik belangrijk om even tej Want als ik een program! senteer, moet ik er wel ej gevoel over hebben. De boot is weer terug bij Centraal Station. Tot slot benieuwd of Margolis otf eigen familieleden conta „Oh ja, met mijn vader q der." Haar ogen schiet erf „Ik had geweldige oudeij ze erg. Ook al weet ik dal na mijn dood weer zal zf Ene de Bie Char, het medium worm avond om 21.30 uur doé uitgezonden. hilversum/mediaredactie - Met zijn commentaar bij Frankrijk- Senegal heeft Theo Reitsma vanmiddag bij de NOS het WK voetbal ingeluid en op 30 juni sluit hij met de finale af. In de tussenliggende vier weken doet de NOS haast plichtmatig ver slag van de strijd in Japan en Korea. Andere media zijn daar entegen nog meer terughou dend. Vooral door het ontbre ken van Oranje en de hoge reis- en verblijfkosten. De Nederlandse Sport Pers heeft berekend dat een krant, tv-zen- der of radiostation per verslag gever die naar het WK wordt ge stuurd, 45.000 euro moet neer tellen. Daarbij komt nog het be drag voor telefoon- en satelliet verbindingen. Voor veel media bedrijven reden om weinig tot geen journalisten naar Japan en Korea af te vaardigen. Met zeven commentatoren steekt de NOS ver boven de rest uit, maar ook de publieke om roep heeft 'bezuinigd'. Er gaat namelijk niet één verslaggever mee. „We hadden er twee willen sturen", zegt Chris van Nijnat- ten, chef voetbal NOS Sport, „Maar wat is het rendement? Dat is beperkt." De besparing Humberto Tan is een van de NOS-presentatoren die in actie komen. Anderen zijn Tom Egbers, Youri Mulder en Wim Rijsbergen. Foto: Ron Pichel van twee tot drie ton wordt ge stoken in het eerstvolgende EK. Ondanks de beperkte afvaardi ging denkt Van Nijnatten een journalistiek verantwoord pro duct te kunnen afleveren. De NOS zendt in elk geval de 64 wedstrijden integraal uit, want daar heb je immers de uitzend rechten voor. De meeste duels zijn rechtstreeks te volgen. Als wedstrijden tegelijk plaatsvin den, is de meest interessante li ve te zien. De andere wordt dan aansluitend uitgezonden. Naast Reitsma verzorgen Jeroen Gru- ter, Eddy Poelmann, Frank Snoeks, Ron de Rijk, Philip Kooke en Evert ten Napel het commentaar. Door het tijdsver schil zijn de wedstrijden steeds tussen 08.00 uur en 17.00 uur op Nederland 2 te zien. Daarnaast wordt elke speeldag tussen 20.30 uur en 22.00 uur vanuit Hilversum het magazine Studio Sport: WK 2002 uitgezon den. Daarin samenvattingen, re portages en analyses. De duo's Humberto Tan/Wim Rijsbergen en Tom Egbers/Youri Mulder verzorgen om beurten de pre sentatie. Op vier relevante mo menten in het toernooi komt Jo han Cruijff voorbij om de ont wikkelingen te bespreken. De commerciële omroepen ste ken daarbij schril af. RTL laat het WK helemaal aan zich voor bijgaan, terwijl SBS zich beperkt tot 'hoogstens enkele reporta ges' in Hart van Nederland. „Als Denemarken bijvoorbeeld ver komt, kunnen we in Eindhoven filmen hoe de buren van PSVer Dennis Rommedahl meeleven", aldus Lex Muller, hoofd sport SBS 6. Radio Ook op de radio is er een sobere verslaggeving. Voor NOS Langs de lijn zit er niemand speciaal in Japan en Korea. „Zonder het Nederlands elftal hebben wij daar niets te zoeken", vindt chef Bram Gaillard. „De luisteraars zitten niet te wachten op flitsen van Saoedi-Arabië tegen Duits land." Langs de lijn besteedt daarom alleen in de dagelijkse uitzendingen op Radio 1 (maan dag t/m vrijdag van 22.00 uur tot 23.00 uur, zaterdag 14.00- 17.00 en 22.00-23.00 uur en zon dag 14.00-18.00 uur en 22.00- 23.00 uur) aandacht aan het WK. Als daar aanleiding voor is zal Langs de lijn 'inbreken' in de reguliere uitzending van Radio 1. Voor de echte 'diehards', die he lemaal niets willen missen, blijft internet dan nog een (aanvul lend) alternatief. Talloze bin nenlandse en buitenlandse sites besteden de komende weken aandacht aan het voetbaltoer nooi. Van de nl-adressen springen www.wk2002.nl, www.dewksi- te.nl en www.wk-voetbal.nl het meest in het oog. Ook op de site van de publieke omroep (www- .nos.nl) is veel informatie te vin den. Zo leveren NOS-verslagge- ver Eddy Poelmann en Volks krant-journalist Paul Onkenhout beurtelings een column over de gang van zaken in het Verre Oosten. Bovendien houdt Hans Vonk, doelman van Heerenveen en Zuid-Afrika, een audio-dagboek bij over zijn belevenissen tijdens het WK door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - „We hebben el kaar niet kunnen vinden. Ken nelijk, en daar ziet het naar uit, wilden wij niet hetzelfde als Hans. Daarom hebben wij na enkele bijeenkomsten maar besloten om een punt te zetten achter de samenwerking tus sen de VARA en Hans Kes ting". Cabaretier/acteur/presentator Hans Kesting, die laatstelijk voor de VARA Circus Pavlov presenteerde, hoeft niet meer terug te keren bij die omroep. Diplomatiek heet het een 'ver schil van inzicht' over de stijl en inhoud van het program ma. „Het programma is niet ge worden wat wij er van hoopten en bovendien scoorde het veel minder dan wij hadden ver wacht", aldus een woordvoer der van de VARA De Hans Kesting Shows, Circus Pavlov en De mensen van Pavlov, programma's die op primeti- me en later op de avond wer den uitgezonden, trokken ge middeld niet meer dan 235.000 kijkers. Het marktaandeel was slechts vier procent. D de VARA onvoldoende den. „Bovendien vond daarnaast de inhoud 0 goed. Om het anders gen: het programma k\ onvoldoende uit". Kesting werd door zijn Paul de Leeuw enkele ja leden aangezet om eei programma te prese nadat hij eerder had 'gei in Ouwe Jongens m Leeuw. Paul de Leeuw heeft ini de overstap gemaakt r NCRV en behaalt daa kijkcijfers met Herbe Leeuw. Kesting, ooit de chauffeurs van h< gramma Taxi en med< van het NPS-jeugdprog Het Klokhuis, is van ooi toneel- en filmacteur. Zo speelde Kesting in gramma's als Pleidooi, len van de straat en Di boven. En in films als Dolly, De Kassière, De I Oude Tongen en K« Hans Kesting wil niet n op zijn vertrek. „Ik druk aan het koken hang op." GEKNIPT Tennis één van de speerpunten van Eurosport door Monique Brandt Hilversum - Al een week lang besteedt Eurosport uren per dag aandacht aan de open Franse tenniskampioenschappen op Roland Garros. De tennislief- hebber kunnen rekenen op bij na volledige live verslaggeving van het grote tennisevenemenL Vanaf 's morgens elf uur tot ne gen uur 's avonds is er een rechtstreekse verbinding met Parijs, waar voor de Nederland se kijkers vijf commentatoren verslag doen van de gebeurte nissen. Mariëtte Pakker, Jack van der Voom en Evert Schnei der doen het commentaar, ter wijl Frank Kramer en Christiaan Scheen de kijkers elke avond om negen uur bijpraten in Roland Garros Rendez Vous. Hierin worden een heel uur lang de hoogtepunten van die dag door genomen en opmerkelijke mo menten voor en achter de schermen vertoond. Tennis is één van de 'speerpun ten' in het komend tv-jaar van Eurosport. In totaal wordt dit jaar meer dan duizend uur ten nis gebracht, waaronder de Au stralian en de US Open. „Het voordeel van een sportzender als Eurosport is dat we kunnen doorgaan met de uitzending als er een spannende wedstrijd be zig is", zegt tenniscommentator Mariëtte Pakker. „Roland Garros is ook bij de NOS te zien, maar zij moeten aan het einde van de middag doorgaan met de regu liere programmering. Of een wedstrijd nu spannend is of niet: ze moeten stoppen. Wij worden de eerste week welis waar af en toe onderbroken door beelden van de Giro d'Ita- lia, maar verder gaan we ge woon door met de uitzending." Roland Garros is de laatste jaren steeds belangrijker geworden, beaamt de Rotterdamse, die het toernooi voor Eurosport voor de tiende keer verslaat. „Deze sport leeft nu heel erg bij de tennis- liefhebbers. Ze hoeven maar in de auto te stappen en een paar uur later kunnen ze er ook bij zijn. Daarbij is er geen tijdsver schil, zoals dat bijvoorbeeld met de US Open het geval is." Als medewerker van het pan- Europese kanaal maakt Pakker deel uit van een enorm circus met tachtig commentatoren voor vijftien landen en drie ca meraploegen. Onder de commentatoren oud- Mariëtte Pakker Foto: Eurosport spelers als Emilio Sanchez en Amaud Boetsch. Van de huidige spelers zijn de winnaars van vo rig jaar bij Pakker absoluut favo riet. „Kuerten is, ondanks dat heel Brazilië aan zijn voeten ligt nog heel authentiek. En Capriati heeft zich geweldig terugge vochten alhoewel ze helemaal in de vernieling lag. En allebei zo'n fantastische backhand!" Ik ben er wel aan gewend ge raakt dat wat wij doen heftige reacties uitlokt. Sommigen vin den het geweldig anderen vin den het helemaal niets. DeMug- metdegoudentand bestaat in middels zeventien jaar en wordt al die tijd heel kritisch gevolgd. In het begin vond ik het vreselijk dat ik na een voorstelling in het café kwam en iedereen maar even een mening ging geven. Daar kon ik niets mee. Acteur Marcel Musters in NCRV-Gids Dagdromen heb ik niet meer. Dagdromen gaan over dingen die je in de toekomst wilt doen. Die toekomst bestaat niet meer. Schrijfster Cri Stellweg (1922) in HP/De Tijd Zit heel Nederland voor de buis om het Duitse elftal in Japan te zien verliezenOveral waar ik kom in Duitsland zingen ze het liedje 'Ohne Holland fahren wir zu WM'. Ze hebben ook Oranje shirts met die tekst. Dat is hun leedvermaak. Maar ik vrees voor Duitsland dat ze heel snel terug zijn uit Japan. Ze hebben een dramatisch elftal. 'Analist' Youri Mulder over het WK in VARA TV-Magazine In 1975 ben ik voor het eerst naar een bijeenkomst geweest Joost Prinsen Foto: United Photo de Boer van Scientology. Dat veranderde mijn leven. Ik kreeg meer zelf vertrouwen en geloofde in mijn talent. Acteurs hebben het niet altijd even makkelijk. Je krijgt veel kritiek over je heen, want je doet het nooit goed. Door Scientology heb ik ingezien dat ik een goed mens ben en dat ik gebruik moet maken van de talenten die ik heb. Amerikaanse acteur John Tra volta in TeleVizier Ik vind Marcel van Dam zo'n vies mannetje. Bah! Die mogen ze wat mij betreft aan Dutchbat meegeven. Zakenman/tvmaker Harry Mens in Quote Wij gaan het nieuws ingrijpend veranderen. We willen af van onze nieuwsrubriek van zes uur, want die kan toch nietopcon- curreren tegen het NOS- naal en RTL-nieuws. Hi zinnig om daar op deze meer door te gaan. Wij rubriek maken waar we wat meer aan actualitei gaan doen dan aan ech Hopelijk kunnen we er najaar mee starten. SBS-baas Fons van Wei in Studio Bluffen heb ik altijd ma mooi gevonden. Ik herinner me de clanc gokhuizen in bedompte terafkamertjes waar ik 1 kwam toen ik nog in An dam woonde. Die gespannen sfeer, roi penoze, de geur van ster drank. Die ambiance w Met het mes op tafel een nabootsen. Er is een gro bliek dat zich daartoe vt getrokken. Joost Prinsen aan het v de TROS-Kompas Als een vrouw kritisch ii bits te zijn. En wanneer dig is, een theemuts. Eer ge man wordt juist vern gevonden. TV-presentatrice Antoii Hertsenberg in Opzij

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 10