De Jong maakt uitstapje naar wielerbaan SPORT 'In Manchester kent iedereen Wiel Coerver' Geen misstap titelfavorieten donderdag 30 MEI 2002 Loor. Foto: Reuters bara de Loor ^jar DSB-ploeg ium - Barbara de Loor x atst komend seizoen voor SB-ploeg. De 27-jarige Énveense tekende gisteren injarig contract met een r voor nog een jaar. De heeft een teleurstellende »r achter de rug. Ze begon aan het olympische atsjaar en haalde de ach- - end nooit meer in. Ze mis sie belangrijke toernooien t Olympische Spelen in ake City. De kans dat Ids ma komend seizoen nog DSB schaatst is klein. De 12, rhandelingen over con- rerlenging zijn stilgelegd, at schaatser en ploeglei- het niet eens konden wor- aj iver het salaris. sketballer g geschorst ne - De Griekse basketbal- innis Yannoulis is wegens voor twee jaar ge- ^Irst. De speler van Panathi- >s Athene, winnaar van de league, werd na een beker- trijd in Griekenland posi- evonden op het verboden lel nandrolon. Een contra- J rtise bevestigde de eerste ag. De 26-jarige Yannoulis anschuldig te zijn. V ene start in den League in - Maurice Greene heeft ileelneming toegezegd aan blden League-wedstrijden, lympisch- en wereldkam- t op de 100 meter zal in al- ren wedstrijden starten. De rikaanse wereldrecordhou- 9,79) begint op 28 juni in Daarna volgen Parijs (5 Rome (12 juli), Monaco ïli), Zürich (16 augustus), ;1 (30 augustus) en de fi ll Berlijn (6 september). rlies licentie dreigt Emmen en - De licensie voor eerste ieclub Emmen is in gevaar, ereniging kan niet aan de in de KNVB om voor zater- juni een sluitende begro- n te dienen, voldoen. Om- gesprekken tussen de jroep van Emmen en de ente nog in volle gang leeft de club uitstel aange- d bij de KNVB. Daar is tot den niet op gereageerd, en kampt met een schuld ïiljoenen euro's. Alphense Boys-speler Robin Verheul loopt week mee bij United door Bas Pronk alphen aan den run - Verbaasd keek Alphense Boys-speler Ro bin Verheul naar de jeugdtrai- ning van Manchester United tij dens zijn oefenstage bij de club. Elk vooroordeel over het 'alleen maar fysieke' Engelse voetbal werd in één klap weggenomen toen hij bemerkte dat de hele training gebaseerd was op de oefenstof van de Nederlandse trainer Wiel Coerver. Passeer- en schijnbewegingen staan daarin centraal. Het was een van de vele verrassingen voor de ClOS-student die de tijd van zijn leven had en er een dagboek van 36 pagina's over schreef. Verheul en zes mede-studenten verbleven drie weken in Man chester. Twee weken liep hij mee op het Ridge Dangers Col lege en mocht hij 16- tot 19-jari- gen voetballessen geven. Daar na volgde nog een stage van een week bij het grote Manchester United. Het zevental liep mee met The Community, de afde ling die United promoot. Zo reisde Verheul met een busje langs plaatselijke scholen waar ze als helden werden begroet. „Die kinderen werden gek als ik vertelde dat ik uit Nederland kwam", zegt Verheul. „Dan scandeerden ze allemaal de naam van Van Nistelrooy. We trainden de jeugd op passeerbe wegingen. Iedereen kende Coer ver in de stad. Zijn lessen zijn daar tot kunst verheven. In Ne derland hoor je eigenlijk nooit iets over Coerver. Dan verwacht je toch niet dat een land als En geland hem zo op handen draagt?" Met het eerste elftal van United had Verheul 'spijtig genoeg' geen contact. De ploeg van Alex Ferguson speelde in zijn stage periode twee cruciale wedstrij den en was hermetisch afgeslo ten van de buitenwereld. Eerst ging Manchester United na een 1-1 gelijkspel tegen Bayer Lever kussen ten onder in de halve fi nale van de Champions League en een week later werd Arsenal op het veld van de Mancunians landskampioen na een 0-1 zege. „Tja, een pijnlijk weekje", zegt Verheul. „Ik had er weinig last van. Want we hadden niks te maken met het eerste team. Ik zag alleen keeper Barthez op eens langslopen. Ik was een van de weinigen die hem herkende in zijn legerbroek. Hij baalde er wel van dat hij met mij op de fo to moest." „De ervaring van mijn leven", zegt Verheul over zijn verblijf in Engeland. „Ik heb zoveel mee gemaakt. Als ik keek naar die ta lenten. Dat is niet voor te stel len. Die jongetjes waren al zó goed. Of dan het gras van het trainingscomplex. Zo'n grasmat hebben we niet in Nederland. En het was nog wel het einde van het seizoen. Indrukwekkend allemaal." Niet alleen maakte alles in En geland indruk op Verheul, de Al- phenaar liet zelf ook indruk ach ter. Want bij de training van de scholieren stonden de trainers Paul Kirkham en Gus Wilson, ex-profs van Manchester City, de verrichtingen van die 'stran ge Dutchman' te bekijken. Ver heul week af van de Engelse trainingsvorm met strechen en daarna direct rekken. „Ik liet die jongens warmlopen, strekken en wat afwerken", zegt Verheul. „Zo ben ik dat gewend. Daar leggen ze een oefening bijvoor beeld na vijf minuten stil om rekoefeningen te doen. Ik wist niet wat ik meemaakte." De lol kwam er bij Verheul goed in toen hij merkte dat zijn ma nier van trainen na een aantal dagen gedeeltelijk werd overge nomen. Zijn analyse van een wedstrijd van het schoolteam maakte indruk op de trainers. Ook bij Manchester United kreeg de Alphenaar waardering. Op alle onderdelen scoorde hij 'very good' of 'good' en hij kreeg daarmee geen enkel kruisje bij 'acceptable'. „Dat doet het aar dig op mijn cv", verwacht hij. Want Verheul koestert nog seri euze hoop op een spelersloop baan in het betaalde voetbal na twee jaar in de A-jeugd bij ADO Den Haag, twee seizoenen gele den. Gezien zijn leeftijd en ba sisplaats bij een tweedeklasser, lijkt deze hoop niet realistisch. „Daar ben ik het niet mee eens", zegt hij. „Ik heb school voorrang gegeven omdat ik naar de amateurtak van ADO moest. In het seizoen daarop zou het door Peter van der Hulst Amsterdam - Het lijkt Bob de Jong niet uit te maken waar hij zijn rondjes rijdt. „15,6,15,6,15,6", roept bondscoach Peter Pieters ronde na ronde tegen de Leimui- denaar. Op de wielerbaan van Sloten zijn de tijden van De Jong al even vlak als op het ijs. Na een seizoen dat met de Olympische Spelen van Salt Lake City een dra matisch slot kreeg, is de schaat ser zijn zinnen aan het verzetten. Hij wil het komend seizoen vaker marathons rijden en ook het uit stapje naar de wielerbaan past in zijn gewijzigde trainingsopbouw. En dat heeft niets te maken met het feit dat De Jong nog steeds zonder nieuwe schaatsploeg zit. „Ik wilde dit sowieso doen", zegt hij over zijn voorbereiding op het NK baanwielrennen in Alkmaar. De Jong moet zich tijdens de training in het Velodrome thuis voelen. Naast de renners die tot de selectie van Pieters behoren, staan op het middenterrein en kele bekenden van hem. Oud schaatser Jeroen Straathof en DSB-sprinter Jan Bos zijn net klaar met hun oefeningen. Pie ters is blij met de aandacht van uit het langebaanschaatsen. „Publicitair is dat voor ons wel goed." Maar dat is niet de reden waar om De Jong voor het baanwiel rennen koos. „De baan trekt me wel. Ik wil eens kijken wat mijn mogelijkheden zijn. Vier kilome ter achtervolging valt ook goed te vergelijken met het rijden van vijf kilometer op het ijs. Op het ijs weet ik exact wat ik moet rij den en wat voor rondetijden daar bij horen. Nu is het blind gaan. In 1994 ben ik Voor het eerst op de baan verzeild ge raakt, maar ik wilde eerst vooral schaatsen, in Salt Lake City rij den, en dan een nieuwe uitda ging oppakken. Dit was altijd al de bedoeling." Bovendien valt het prima te combineren met de afronding van zijn mts-oplei- ding bouwkunde. De Jong moet nog enkele weken stage lopen en kan dan zijn diploma opha len. De Leimuidenaar rijdt op de wielerbaan, die volop wordt ver bouwd, rond in de bedrijfskleu- ren van TVM. De schaatsploeg is nog enkele weken zijn werkge ver. Een opvolger is er nog niet en dat valt De jong tegen. De stayer lijkt hard te worden afge rekend voor zijn slechte races in Salt Lake City. Opmerkelijk, om dat hij tijdens world cups en WK's afstanden bij de strijd om de medailles altijd een zeker- heidje was. „Maar ook al had ik tijdens de Spelen goed gereden dan nog was ik niet bij TVM ge bleven", ontzenuwt De Jong het vermoeden dat hij met een gou den medaille in Salt Lake City zijn prestatie te gelde had willen maken. „In september hadden Bob de Jong: „Elke week leer ik dingen bij". Foto: Henk Bouwman we al gepraat en toen bleek dat we het niet gauw eens zouden worden. Ik heb twee jaar terug een paar wensen neergelegd en daar kon niet aan worden vol daan. Dat had te maken met de invulling van het team", blijft hij op de vlakte. Waar het tijdens de Olympische Spelen precies mis ging, weet hij nog steeds niet. „Het waren een heleboel kleine irritatiepunten. Vele kleine steentjes vormden uiteindelijk een grote steen en daar kon ik niet meer overheen springen." Zo zorgde de vroeg tijdige aankondiging dat Gerard Kemkers met zijn team zou overstappen naar TVM vopr commotie bij De Jong en zijn collega's. „Er was onrust voor het olympisch toernooi. We wil den bij elkaar zien te blijven, maar de hele ploeg werd uit el kaar getrokken. Toch ben ik blij dat ik niet op de aanbieding van TVM ben ingegaan, ondanks dat ik nu zit te dubben waar ik heen kanen mag." De Jong meent dat het voor een deel te maken heeft met de aan slagen van 11 september vorig jaar. „Dat zorgde ook voor een bom in de financiële wereld. Be drijven die van plan waren om aan sportsponsoring te gaan doen, wachten nu een of twee jaar af." De poging om een ei gen ploeg op te zetten liep spaak. Bestaande sponsors wer ken ondertussen met lagere ver goedingen. Reden waarom De Jong en DSB niet tot overeen stemming kwamen. Hij heeft stilletjes zijn hoop op Spaar Se lect gevestigd. „Ik ken het be drijf, de begeleiding en tachtig procent van de rijders." Dat hij enigszins uit de gratie is, mag De Jong dan verbazen, zenuw achtig wordt hij er niet van. De KNSB is van zins een ploeg op te zetten voor rijders die overblij ven. ,Ab Krook zei tegen mij: 'Maak je niet druk. Wij laten jou niet vallen'. Ik blijf heel rustig. Het komt nog wel." Het lijken ook sleutelwoorden in zijn voorbereiding op het nieu we seizoen. De Jong wil vaker thuis zijn. In het marathonpelo ton zal hij zich klaarstomen voor de world cups langebaan. „Het zwaartepunt blijft bij die we reldbekerwedstrijden liggen. Al leen ga ik daar niet meer vroeg naartoe. Ik wil donderdag of vrijdag afreizen in plaats van dinsdag. Dan kan ik langere tijd thuis doorbrengen." Een mara- thonploeg heeft hij overigens nog niet. Misschien dat het be drijf waar De Jong stage loopt uitkomst kan bieden. Heem- bouw heeft een eigen team rondrijden. Voorlopig richt de Leimuidenaar zich tot het NK (begin juli) op het baanwielrennen. „Elke week leer ik dingen bij, zoals het in sturen van de bochten, hoe je in het wiel van een ander moet zit ten en het indelen van een race. In de koppelkoers gebeuren soms de gekste dingen. Dan duiken ze opeens naar beneden en ga je er maar achteraan. Het zijn pure g-krachten die je in de bochten oproept. Dat mijn ron detijden zo vlak zijn, zit gewoon SCOREBORD ingebakken. Ik heb dat ook op het ijs en bij het skeeleren." De stayer komt weer in hem bo ven als Pieters in het Velodrome drie renners achter de demy over de baan stüurt. Als de bondscoach om de zoveel ron den op zijn vingers fluit, zetten ze aan voor een tussensprint. Naar mate de tijd vordert komt De Jong, een man van de lange adem, steeds beter in vorm. „Het lijkt wel of Bob op de fiets meer snelheid heeft dan met het schaatsen", zegt Pieters. Hij ziet wel potentie. „Er is veel concur rentie, maar een echte super achtervolger hebben we niet. Ik denk dat Bob een jongen is waar we rekening mee moeten gaan houden. Het zal mij niets verba zen als hij op het NK redelijk ver komt. Vooral omdat in Alkmaar wordt gereden. Dat is een baan voor de sterkere jongens. De kwartfinale haalt hij zeker, mis schien zeifis de halve finale. Bob is een echte Einzelganger. De vier kilometer achtervolging is een individueel onderdeel. Hij pikt het gauw op. Het is dom weg hard rijden en dat moet hij kunnen." Ook De Jong sluit een plek bij de laatste vier niet uit. „Haal ik dat, dan denk ik dat ik het redelijk goed heb gedaan." Maar, is hij dan zo goed of de rest zo slecht? „De top is goed. Je hebt in Ne derland vier of vijf rijders van hoog niveau. Alleen is er weinig aansluiting van onderaf." En zijn prestaties kunnen alleen maar beter worden. „Door mijn stage kan ik mij niet voor de vol le honderd procent op het wiel rennen richten. Volgend jaar wil ik serieuzer naar het NK toele ven." Ver in zijn achterhoofd zit Athe ne. De ploegenachtervolging op de Zomerspelen lijkt hem wel wat. „Maar als ik zeg dat ik daar per se heen wil, dan ben ik ver keerd bezig." Het baanwielren nen blijft voor hem immers een bijnummer. „Mijn kwaliteiten liggen in het schaatsen. Dat laat ik niet los. Ik kan niet zonder ijs." mogelijk worden dat ik een con tract kreeg, maar dat was onze ker. Ik moet nu nog een jaar naar school en daama hoop ik de stap te maken van Alphense Boys naar een hoofdklasser of een profclub. Ik heb er alles voor over. Ik heb nog nooit ge dronken of gerookt en ik zet me tot het uiterste in." Schaatser verzet zijn zinnen op de vier kilometer achtervolging Bart Veldkamp alleen verder riiswuk/anp - Het schaats team van Bart Veldkamp is volgend seizoen een een- mansformatie. De voor België rijdende lange afstandsrijder heeft geen vervanger kunnen vinden voor de in november opgestapte geldschieter Weh- kamp. Verscheidene spon sors waren wel bereid alleen Veldkamp te steunen. Het schaatsteam Bart Veld kamp wil in de toekomst ove rigens weer uitgroeien tot een volwaardige ploeg die zich richt op de Winterspelen van Turijn in 2006. Veldkamp blijft nog twee jaar wedstrij den rijden en wordt daama begeleider van de nieuw te formeren formatie. Omdat Veldkamp voorlopig alleen doorgaat, moesten de schaatsbelg André Vreugden- hil en de Russen Vadim Sa- joetinen en Alexander Kibal- ko op zoek naar een andere werkgever. De Noor Kjell Sto relid en 'Oostenrijker' Mamix ten Kortenaar stoppen met schaatsen. Vreugdenhil te kende gisteren een contract bij DSB voor een seizoen, met een optie voor nog een jaar. leiden - In de tweede ronde van het individueel Leids kampioen schap schaken grepen alle titel favorieten de winst. Regerend kampioen Edwin van Haastert won echter pas na lange strijd van een van zijn leerlingen, Joost Vermeend, zoon van de demissionaire minister. Van Haatsert gaf naderhand toe, dat hij de partij toch wat te noncha lant had gespeeld en pas op routine in het eindspel won. Stefan van Blitterswijk liep na een half uur reeds ontspannen in de speelzaal rond. Zijn tegen stander gaf - na een onnauw keurigheid in de opening - al na zeven zetten er de brui aan. Kanshebber Rudy van Wessel had geen moeite met z'n tegen stander op de 64 velden (21 zet ten). Een vierde ratingfavoriet, Euge ne Rebers, kroop door het oog van de naald tegen de Oegst- geest'80-speler Sjaak Kamps. Kamps verzuimde een opgeleg de winstkans in het eindspel te grijpen en gaf in hevige tijdnood z'n gewonnen partij volledig weg. Opvallend detail in deze ronde was dat de oudste deelne mer, J. van der Horst (83), tegen de jongste deelnemer was inge deeld: de Leiderdorpse jeugd- schaakster Biaina Geragousian (14). De jeugd won. Dinsdag 4 juni is de derde ronde en komt er enige tekening in de strijd, want dan komen de vier rating favorieten tegen elkaar uit: Van Haastert tegen Van Blitterswijk en Rebers tegen Van Wessel. Uitslagen in 'scorebord' jwrich en Sigma |len Europees - Ipswich Town en Sigma ouc hebben startbewijzen gen voor het kwalificatie- Doi van de UEFA Beker, igelse en de Tsjechische 'erdienden het ticket via loge positie in het klasse- om de UEFA Fair Play i. Ipswich Town degra- e afgelopen seizoen uit de lier League. PRIJSVRAGEN Lucky Day, woensdag 29 mei 03-05-08-12-17-20-22-28-30-34-40-41-46- 54-55-56-68-72-75-77 (onder voorbehoud) ATLETIEK Dessau. Internationaal gala. Mannen, 100 m: 1. Newton (ZAf) 10,46; 200 m: 1. Otto (Dui) 21,07; 800 m: 1. Herms (Dui) 1.46,83; 1500 m: 1. Shadrack Korir (Ken) 3.38,51; 3000 m: 1. Getanda (Ken) 7.48,73; 110 mh: 1. Fenner (Dui) 13,67; polshoog: 1 Lobinger (Dui) 5,86 (bwp); ver: 1. Beckford (Jam) 7,97; discus: 1. Möllenbeck (Dui) 64,58; speer: 1. Makarov (Rus) 90,68 (bwp). Vrouwen, 100 m: 1. Schielke (Dui) 11,36; 200 m- 1. White (VSt) 23.45; 800 m: 1. Hol mes (GBr) 2.00,17; 1500 m; 1. Maranga (Ken) 4.10,68; hinkstapsprong: 1. Zagacka (Pol) 13,83. BASKETBAL NBA. Eastern Conference, finale New Jersey Nets - Boston Celtics 103-92. Stand best-of-seven: 3-2. Hoofdklasse, kampioensgroep A, veldkorfbal Die Haghe - Deetos 17-17. Deetos kampioen. PAARDENSPORT Groningen 29 mei Eerste koers, 2240 m: 1. Janco van Douma (Engwerda, J.W.M.) 1.18,1, 2. Normajeanme- adow, 3. Glory Lane Vita. Toto: winnend 3,00; plaats 1,00 1,00 1,00; duo 12,40; trio 24,70. Tweede koers, 2240 m: 1. New Scimitar (Eng werda, J.W.M.) 1.18,8, 2. Oita P, 3. Mark van 't Hof. Niet gestart: Norique Paasloo Toto: winnend 1,60; plaats 1,00 1,00 1,00; duo 3,60; trio 8,80; dubbel winnend 7,50. Derde koers, 1700 m: 1. Randy Stardust (Kamminga, C.F.) 1.18,7, 2. Paparazzo, 3. Orange Limburgia. Toto: winnend 2,50; plaats 1,70 3,50 2,20; duo 36,50; trio 164,00. Vierde koers, 1700 m: 1. Relize Boko (Engwer da, J.W.M.) 1.17,9, 2. ProntoNewport, 3. Pes- cara D. Niet gestart: Penta* R, Ronald van Ra- num, Olivier Schermer. Toto: winnend 2,20; plaats 1,10 1,60 3,70; duo 9,00, trio 92,00. Vijfde koers, 1700 m: 1. Rex Swagerman (Kooyman, T.H.) 1.19,4, 2. Robin Hood, 3. Pompays Niet gestart: Patty van 't Hof. Toto: winnend 6,20, plaats 1,30 1,20 2,00; duo 39,00; trio 187,90. Zesde koers, 2240 m: 1. Ovatio W (Pools, R.L.) 1.17,3, 2, Paradise Road, 3. Nippy Noya. Niet gestart: Otto B Spirit. Toto: win nend 3,90; plaats 1,50 1,80 2,50; duo 7,70; trio 39,60. Zevende koers, 1700 m: 1. Noully Bayka (Mid- delweerd, Mw. M.J.C.) 1.17,5, 2. Meinart H, 3. Nero Boko. Toto: winnend 4,80; plaats 1,10 1,10 1,30; duo 20,50; trio 44,80. Achtste koers, 1700 m: 1. Prominento Bo Bo (Pool, J.) 1.17,7, 2. Nozem Westland, 3. Odet te Victory, 4 0 Jules S. Toto: winnend 12,40; plaats 1,90 1,70 1,10; duo 66,00; kwartet 2081,70. Negende koers, 1700 m: 1. Northern Champ (Kooyman, T.H.) 1.16,6, 2. Earl Arriba, 3. Lex Anderen. Toto: winnend 3,20; plaats 2,00 2,90 1,80; duo 24,60; trio 115,60. Totalisatoromzet: 47.774,00. SCHAKEN Varna. EK vrouwen, belangrijkste resultaten derde ronde: Bosboom-Lanchava (Ned) - Zhaoqin Peng (Ned) 0-1, Schuurman (Ned) - Jordanova (Bul) 1-0, Kovalevskaja (Rus) - 'Lomeinisjvili (Geo) 1-0, Stefanova (Bul) - Sjoemiakina (Rus) 1-0, Choertsidze (Geo) - Kosintseva (Rus) 1-0, Sla- vina (Rus) - Dvorakowska (Pol) 1/2-1/2, Zimina (Rus) - Gaponenko (Oek) 1/2-1/2, Jackova (Tsj) - Aleksandrova (Oek) 1/2-1/2, Danielian (Arm) - Te-Llalemand (Fra) 1-0, Lahno (Oek) - Sedina (Ita) 1/2-1/2, Kononenko (Oek) - Cal- zetta (Spa) 1/2-1/2. Stand: 1. Kovalevskaja, Stefanova, Danielian, Choertsidze 3, 5. o.a. Peng 2 1/2, 21. Schuur man 2, 48. Bosboom-Lanchava 1 1/2. Leiden Persoonlijk Kampioenschap Leidse Schaak- Belangrijkste uitslagen 2e ronde: J. Vermeend - E. van Haastert 0-1; S. v. Blit terswijk - 0. Huizer 1-0; P. v.d. Hoeven - R. van Wessel 0-1; J. Smeets - N. Hortensius 1-0; J. Kamps - E. Rebers 0-1, M. de Heer - D. Ver- nooij 1-0; F. v. Baardewijk - P. Hopman 0-1, E. Oosterom - P. Piket 1-0; F. Korving - W. Heemskerk 0-1, R. v. Ketel - W. Vriend 1-0; J. v. Vliet - H. v. Putten 0-1; J Faydi - B. Groene- weg 1-0; R. Thierry - W Volders remise, A. v.d Peut - J. Frijling 1-0; J. Again - L Pols 0-1; J v.d. Horst - B. Geragousian 0-1; A. de Waard - J. Bey 0-1; R. van Dijk - R. van Dijk remise; etc. 84 deelnemers. SCHIETEN Lonato (Ita). EK kleiduivenschieten. Skeet mannen, na finale: 1Falco (Ita) 147, 2 Wegner (Dui) 146 (4 in barrage), 3. Sychra (Tsj) 146 (3), 4. Austin (GBr) 145 (22), 5. Sjo- min (Rus) 145 (21), 6. Hlavacek (Tsj) 144, na vijf series: 20. Dompeling (Ned) 119 (24 24 22 24 25) TENNIS Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Srichaphan (Thaj - Sluiter (Ned) 5-7 6-2 6-7 6-4 6-4, Nalbandian (Arg) - Calleri (Arg) 6-2 5-7 6-2 6-4, Mathieu (Fra) - WayneFerreira (ZAf) 6-4 6-7 5-7 6-2 6- 0, Safin (Rus/2) - Llodra (Fra) 6-4 2-6 7-6 6-4, Spadea (VSt) - Pioline (Fra) 4-6 6-4 6-4 3-6 6- 4, SchOttler (Dui) - Galvani (Ita) 7-6 2-6 7-6 6-1, Blake (VSt) - Burgsmüller (Dui) 6-2 2-1 opgave, Mamiit (VSt) - Mirnyi (WRu/26) 6-3 6- 4 5-7 6-4, Saretta (Bra) - Marach (Oos) 6-2 6- 2 4-6 6-7 6-4, Gaudio (Arg/31) - Balcells (Spa) 6-4 6-2 7-5, Olivier Rochus (Bel) - Sa- volt (Hon) 6-4 7-6 6-2, Sanchez (Spa) - Acasu- so (Arg) 6-4 7-5 6-4, Di Pasquale (Fra) - Rus sell (VSt) 6-4 6-0 4-6 6:1Arthurs (Aus) - Rod dick (VSt/13) 4-6 7-6 4-6 7-5 6-3, Agassi (VSt/4) - Prodon (Fra) 6-3 6-3 6-1, Ogorodov (Oez) - Hipfl (Oos) 6-7 6-1 2-6 7-5 9-7, La- badze (Geo) - Boutter (Fra) 7-6 5-7 6-7 6-3 9- 7, Enqvist (Zwe/19) - Massa (Arg) 4-6 6-4 6-3 6-2 6-4, Grosjean (Fra/10) - Clavet (Spa) 7-6 7-6 3-6 6-3, Tweede ronde: Schalken (Ned/30) - De Chaunac (Fra) 6-0 6-2 7-6, Montanes (Spa) - El Ayanaoui (Mar) 7-5 7-6 6-4, Pavel (Roe) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-1 6-3, Gaudenzi (Ita) - Brasington (VSt) 6-3 7-6 6-1, Gonzalez (Chi) - Meligeni (Bra) 6-2 3-6 6-1 6-2, Hewitt (Aus/1) - Stoliarov (Rus) 4-6 7-6 6-0 7-5, Canas (Arg/15) - Calatrava (Spa) 3-6 6-1 6-2 6-0, Za- baleta (Arg) - Kafelnikov (Rus/5) 7-6 2-6 6-4 7-6, Pavel (Roe/22) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-1 6-3, Kuerten (Bra/7) - Sanguinetti (Ita) 6-2 4- 6 6-4 6-3, Costa (Spa/20) - Davydenko (Rus) 7-5 7-6 6-2, Clement (Fra) - Johansson (Zwe/9) 7-6 6-1 6-3, Nieminen (Fin) - Hadad (Isr) 6-7 6-4 6-4 7-5, Corretja (Spa/18) - Mar tin (VSt) 6-2 6-3 7-5, Moya (Spa/17) - Philip- poussis (Aus) 6-2 7-6 7-6, Vicente (Spa) - Martin (Spa) 6-4 6-3 2-2 afgebroken. Vrouwen, eerste ronde: Randiantefy (Mad) - Oremans (Ned) 6-0 6-3, Serena Williams (VSt/3) - Sucha (Slv) 6-3 6-0, Dokic (Joe/7) - Gagliardi (Zwi) 6-4 6-2, Schnyder (Zwi/20) - Sequera (Ven) 6-3 6-2, Valero (Spa/32) - Gry- bowska (Pol) 6-2 6-1, Marrero (Spa) - Sanchez (Spa/15) 6-0 6-1, Kandarr (Dui) - Andretto (Fra) 6-3 6-0, Wheeler (Aus) - Koernikova (Rus) 6-4 6-3, Capriati (VSt/1) - Irvm (VSt) 6-3 6-4, Toeljaganova (Oez/14) - Dyrberg (Den) 7- 6 6-3, Tanasugarn (Tha/17) - Chladkova (Tsj) 6-3 6-2, Schiavone (Ita) - Smashnova (lsr/21) 6-4 6-2, Loit (Fra) - Molik (Aus) 6-2 3-6 7-5, Srebotnik (Slv) - Garcia (Spa) 6-3 6-4, Pierce (Fra) - Selyutina (Kaz) 7-5 7-5, Widjaja (Ind) - Craybas (VSt) 2-6 7-5 6-1, Conchita Martinez Granados (Spa) - Shaughnessy (VSt/12) 7-6 6- 3, Zvonareva (Rus) - Matevzic (Slv) 6-4 7-6, Conchita Martinez (Spa) - Camerin (Ita) 6-3 6- 3, Mikaehan (Zwi) - Kis (Hon) 4-6 6-16-0, Gar- bin (Ita) - Talaja (Kro) 7-6 6-4, Pisnik (Slv) - Hrdlickova (Tsj) 2-6 6-3 6-4, Elia (lta/9) - Bo- vian (Rus) 3-6 6-2 6-4, Husarova (Slw) - Fusai (Fra) 6-2 3-6 7-5, Dominikovic (Aus) - Ste venson (VSt/28) 6-3 6-2. Tweede ronde: De Los Rios (Par) - Sidot (Fra) 6-3 6-1, Venus Williams (VSt) - Prakusya (Ind) 6-0 6-1, Kremer (Lux) - Reeves (VSt) 7-6 6-1, Fernandez (Arg) - Kostanic (Kro) 6-3 6-4, Pa- nova (Rus/18) - Lucic (Kro) 6-1 6-1, Grande (lta/31) - Jidkova (Rus) 6-0 7-5, Cervanova t (Slo) - Majoli (Kro) 4-6 6-3 6-0, Mauresmo (Fra/10) - Pratt (Aus) 6-2 6-1, Hantuchova (Slo) - Zanetti (Ita) 6-3 6-1, Seles (VSt/6) - Rittner (Dui) 6-4 6-1, Bes (Spa) - Pascual (Spa) 6-3 1-6 6-0, Suarez (Arg) - Goloviznina (Rus) 6-4 6-4, Dementieva (Rus/13) - Svens- son (Zwe) 7-5 6-3, Clusters (Bel/4) - Danuli- dou (Gri) 7-6 7-6, Dechy (Fra/27) - Benesova (Tsj) 4-6 6-16-4. Harbin (Chn). Vrouwen, vierlandentoemooi. Vijfde wedstrijd: Nederland - Cuba 1-3 (23-25 15-25 25-22 21-25). WIELRENNEN Ronde van Italië. Zestiende etappe, Conegliano - Corvara in Ba- dia: 1 Perez Cuapio (M«^159 km in 4 54.54, 2. Savoldelli (Ita) 0.53, 3 Frigo (Ita) 0.55, 4. Garate (Spa). 5 Gonzalez Jimenez (Spa), 6. Hamilton (VSt) 0.58, 7 Evans (Aus), 8 Caucchioli (Ita), 9. Mazzoleni (Ita) 2.09, 10. Pereiro Sio (Spa) 2.10, 11. Gotti (Ita), 12 Escartin (Spa) 2.15, 25 Engels 5.47, 32 Heppner (Dui) 6.52, 42. Boogerd 9.10, 77 Boven 20.58, 85 Lotz 22.45, 88. Veneberg, 102. De Jongh 24.56, 113. Vierhouten 24.59, 136. Cipollini (Ita) 25.07. Opgave on der meer Pantani (Ita). Algemeen klassement: 1 Evans 73.09.23, 2 Frigo 0.16, 3. Hamilton 0.18, 4 Gonzalez Ji menez 0.24, 5. Caucchioli 0.32, 6 Savoldelli 0.48. 7. Garate 1.26, 8. Escartin 2.09, 9. Rik Verbrugghe (Bel) 4.21, 10. Mazzolem 4.26, 21. Boogerd 11.39, 31. Engels 19.40, 58. Boven 1.03.43, 71. Veneberg 1.17.53, 80 Lotz 1.28.56, 100 De Jongh 1.46 55, 108 Vierhouten 1.53.46. van Weel verhuurt aan Zwolle - Ajax heeft Ruud Kras aan FC Zwolle, de van de eerste divisie. verdediger kwam over van Volendam, speelde het hele seizoen ïg Ajax. Ajax heeft Jelle van ine voor drie jaar vastge- De Belgische verdediger vorig seizoen van Germi- lerschot Antwerpen voor naar Amsterdam en zo goed, dat hij op 12 Sparta debuteerde eerste elftal. Met Jong van de Van Dam eerder voor Loke- t Beveren.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23