Dubbele aardschok blijft uit SPORT Jury verwijdert Casagrande uit Giro Cornelia wil via Noordwijk terug naar betaalde voetbal België verliest bijna twee toppers op Roland Garros Bloedcontroles Voetballer van 't Jaar in jubileumwedstrijd ASC woensdag 29 mei 2002 Ril Ook Quick Boys-verdediger Martijn Ravensbergen naar Duinwetering DUIVENTIL edorf gaat lar AC Milan' - Clarence Seedorf gaat een nieuwe club, maar geen verhuizer in te scha- 1. De vaker verguisde dan jelde middenvelder gaat nternaarAC Milan. Dat de gisteren het grootste dagblad van Italië, La Gaz- y dello Sport. Volgens La l*" etta zal Inter Seedorf rui- :gen de door nu nog voor elona uitkomende verdedi- rancesco Coco. De vader ;oco zegt in de krant dat iderhandelingen over zijn (die deel uitmaakt van de anse WK-selectie) in een ivorderd stadium zijn. Co il niet terug naar AC Milan, 11b die hem aan Barcelona verhuurd maar nog wel r contract heeft. Inter ^■AC Milan wilden gisteren Mmentaar geven op het jferbericht. verspeelt 1»rsprong m - KZ Leiden speelde gis- 1 met 7-7 gelijk tegen ïpiek. De korfbalploegen ;ten nog een kwartier vol- in, nadat zij zondag van- dreigend onweer vroegtij- 'aren gestopt. De Leide- begonnen met een 5-4 iprong en hielden die via van Lucienne Bastiaans even Kalkman acht minu- ast (7-5). De bezoekers ïen door twee strafworpen y ilijke hoogte, maar voor vas het gelijkspel te weinig egradatie naar de vierde e af te wenden. mpy jongste <ei I 1 potmeester ge rabad - Koneru Humpy rgi dia is de jongste groot- de ter ooit in het vrouwen- n ;en. Ze behaalde in het tooi van Hyderabad haar i grootmeesternorm op de jd van 15 jaar, 1 maand en igen. Daarmee loste ze - idool Judit Polgar af. De jaarse werd in 1992 de te grootmeester ooit op 15 4 maanden en 27 dagen. s0Khische jeugd itbalkampioen 1 - De Tsjechische voetbal- 1 ijn voor het eerst in de ge- as denis Europees kampioen r 21 jaar geworden. Tsje- de versloeg in de finale in Ba- ankrijk na het nemen van e< choppen (3-1). Na negen- inuten en verlenging was is md 0-0. De Tsjechen had- n de halve finie verras- tV titelverdediger Italië met is erslagen. Frankrijk ont- t zich met 2-0 van gastland gi Ierland, m etman stelt -JO ultimatum ;h tn iaag - ADO Den Haag de gemeente Den Haag al en twee maanden aanto- lat het de supporters in ie fang kan houden die ver- tiji oordelijk waren voor rellen i en en buiten het stadion it duel tegen Volendam. a ia een overtuigend verhaal o. er weer in het Zuiderpark en gevoetbald, zo heeft emeester Deetman laten n. ,,De supporters hebben nij betreft een probleem; liet ik, niet de politie of de maar de supporters. Want irdt gewoon niet in het erpark gespeeld, als dit zo gaat"aldus Deetman. egenthart geeft 'Bsink ongelijk tg iaag - Met de besteding iverheidsgelden door de ni koepel NOC*NSF en de bonden is niets mis. Dat oordt staatssecretaris Vlie- lart van sport op vragen 1 VD-Kamerlid Rijpstra. k: gaat conform de doelstel- din van het sportbeleid", ai de staatssecretaris. IOC-lid el 1 Geesink veroorzaakte g ir deze maand opschud- ui met een brief aan Rijpstra of e sportbonden. Daarin m ikt de oud-judoka over 03 oestanden bij het NOC Ook sprak hij zijn zorg uit is de, in zijn ogen, zeer hoge s ssen voor de medewerkers ipendal. ,,De hoogte van bsidie-aanvragen door het ei 'NSF heeft geen relatie e Ie hoogte van de salarissen s ze organisatie", aldus oi ïnthart. door Maarten Dekker noordwijk - Florencio Cornelia speelt volgend seizoen voor Noordwijk. De 20-jarige Leide- naar moest weg bij Go Ahead Eagles, speelde daarna een proefwedstrijd bij Haarlem, maar kwam daar ook niet aan de bak. Toen pakte hij zelf de te lefoon om te vragen of Noord wijk in zijn diensten was geïnte resseerd. „Ik moest wel, want ik had eerder al in de krant geroe pen dat ik alleen maar in het be taalde voetbal wilde spelen. Dan word je automatisch niet meer gevraagd door de amateurver enigingen." De malaise in de kelder van het betaalde voetbal dreef hem weg uit Deventer, weg uit de Ade laarshorst, waar Cornelia twee jaar geleden zijn profcarrière be gon. De voormalig UVS'er kwam afgelopen seizoen door een hardnekkige blessure aan zijn linkerbeen een tijdlang niet in actie en kreeg daarna te horen dat hij mocht vertrekken. „Go Ahead eindigde als zestiende in de eerste divisie. Ze hebben nu een flink begrotingstekort. Ik werd daar een van de slachtof fers van." Een testwedstrijd bij Haarlem liep op niets uit. Ook daar ontbraken de financiën om de spelersgroep uit te breiden. Om niet zonder club te raken, zocht Cornelia contact met Noordwijk. „Mijn vader volgt het zaterdagvoetbal op de voet en ikzelf ook. Van alle clubs in de hoofdklasse speelt Noordwijk het voetbal dat mij het meest aanspreekt. Ze hebben er wel spitsen die veel met de bal aan de voet willen spelen, maar ik ben juist iemand die veel in de diepte gaat. Zo'n type hadden ze nog niet. Ik denk dat ik wel een goed koppel kan gaan vormen met Patrick van Dam." Cornelia speelde twee weken geleden een oefenwedstrijd met Noordwijk tegen de beloftes van ADO Den Haag. „Dat ging wel lekker. Ik gaf drie assists en scoorde ook nog een keer." Daarna was de samenwerking snel beklonken. „Ik denk dat we komend jaar hoge ogen kunnen gaan gooien", voorziet de Leide- naar. Maar hoe het seizoen ook verloopt, hij blijft uitzien naar een nieuwe werkgever in het be taalde voetbal. Ook Martijn Ravensbergen speelt volgend seizoen voor Noordwijk. De 21-jarige Katwij- ker komt van Quick Boys, waar hij vertrekt vanwege 'een ver schil van mening'. Meer wil Ra vensbergen er zelf niet over kwijt. De linksback maakte drie jaar lang deel uit van de selectie van Quick Boys, de afgelopen twee seizoenen kon hij meestal rekenen op een basisplaats. Voor Quick Boys-trainer Gert Aandewiel komt de overstap van Ravensbergen als een verras sing: „Hij vertelde mij eerst dat hij lager wilde gaan voetballen, met vrienden. Omdat hij het druk had met school en stages had hij geen tijd meer om te trainen. Maar vorige week hoor den we plotseling dat hij rond was met Katwijk, mondeling dan. En later bleek dat hij naar Noordwijk gaat. Ik denk dat hij het gewoon in het algemeen niet meer zo naar z'n zin had bij Quick Boys. Het is niet zo dat hij ruzie met mij gehad heeft of met wie dan ook, of dat ik hem op een andere positie wilde laten spelen. Er was helemaal niks aan de hand." Andries Wendt en Geert Jan Bakker kunnen in de nieuwe competitie ook een beroep doen op Neal Petersen (jeugd van FC Lisse), Wouter van der Kolk (Quick), Peter Bos (Westlandia), Michael Scholten (Tonegido), Sander van der Niet (Warmun- da), Martijn Ruitenburg (Telstar) en Rutger Wiering (ADO Den Haag). Daar tegenover staat het vertrek van Lucas ten Brinke, Patrick de Jong, Wim de Jong, Martin van Ophuizen, Arend Regeer (HFC), Lars de Kort (Stormvogels/Telstar) en Geerlig Florencio Cornelia. Archieffoto: Taco van der Eb Azier (KRV). De terugkeer van Leonard van Utrecht bij Noordwijk is nog steeds niet zeker. De vleugel spits onderhandelt nog met zijn huidige club ADO Den Haag over een nieuw contract en acht het 'zeker niet uitgesloten' dat hij in het Zuiderpark blijft Mocht dat niet gebeuren, dan ambieert Van Utrecht een ge combineerde functie van speler en commercieel manager bij Noordwijk. door Gertjan van Geen parus - De revelatie van het vori ge tennisjaar kreeg op Roland Garros een flinke dreun te ver werken. Het vlindertje Justine Henin transformeerde zich ziek, zwak en misselijk als ze was te rug in een lelijk rupsje, dat heel snel genoeg van tennis had. Ani- ko Kapros deed België heel veel pijn (4-6,6-1, 6-0). Het verdriet was nog groter geweest als Kim Clijsters zich niet bijtijds ontrukt had aan de malaise in haar wed strijd tegen Tatiana Poutchek. De finaliste van 2001 ontsnapte: 3-6, 6-3,8-6, waarmee een dubbele aardschok achterwege bleef. Hele Belgische volksstammen verplaatsten zich vorig jaar in de tweede week naar Parijs. Het was dan ook niet niks. Clijsters en Henin bekampten elkaar in de halve finale en dat was nog niet eerder voorgekomen. Clijs ters, de Nederlands sprekende Limburgse en Henin, de Waalse, stonden bijna garant voor de oplossing van de taalstrijd. Dik ke vriendinnen verbroederden het land en zetten België op de tenniskaart. In Antwerpen werd in allerijl zelfs een WTA-toer- nooi uit de grond gestampt, zo dat het eigen volk van zijn nieu we helden kon genieten. Op Ro land Garros waren de tribunes gisteren al geel-rood-zwart ge kleurd. Maar er viel voor de Belgen wei nig te genieten. Bij Clijsters hiel den ze al de adem in. Poutchek kon rustig wachten op fouten van haar onstuimige opponen- te. De Wit-Russische had geen intentie om initiatieven te ont plooien en dat werkte goed. Clijsters moest terugkomen van een achterstand in de derde set en kreeg net op tijd de over hand. Het was een omen voor wat ko men ging. Henin, Wimbledon- finaliste van 2001, begon ziek aan haar eerste ronde. Ze wei gerde zich echter terug te trek ken. „Dat zit nu eenmaal in mijn aard", verklaarde ze. „Maar in ben al twee dagen ziek. Ik heb koorts, ik heb moei te met ademen, ik voelde me moe en ik kon me niet goed be wegen. Achteraf gezien was het fout van me om de baan op te stappen. Het is niet anders, maar deze fout maak ik niet meer." Voor Kapros was het uiteraard de dag van haar leven. De Hon gaarse, met 18 lentes slechts een conegliano/afp/anp - De Ron de van- Italië is opnieuw een kopstuk kwijtgeraakt. Francesco Casagrande, nummer vier in het algemeen klassement en leider in het bergklassement, is giste ren uitgesloten van verdere deelname. De Italiaanse favoriet uit de ploeg Fassa Bortolo werd verantwoordelijk gehouden voor de val van de Colombiaan John Freddy Garcia. Garcia kwam gisteren na 21 ki lometer ten val op de top van de enige berg in de vijftiende rit. Casagrande, die met de Colom biaan voor de punten sprintte, zou hem zo gehinderd hebben dat de renner van Selle Italia ten val kwam. Hij belandde met ver wondingen in het gezicht in het ziekenhuis. Hij zou ook enige tijd bewusteloos zijn geweest. De jury, onder leiding van de Brabander Martin Swinkels, had na de etappe ruim twee uur no dig om tot de beslissing te ko men. Swinkels was echter reso luut na een gesprek met de ren ner in kwestie en zijn ploeglei der Giancarlo Ferretti. „Diverse renners hebben zich na de be klimming bij de jurywagens ge- Francesco Casagrande. Foto: AP meld om uit de doeken te doen wat ze gezien hadden. Casa grande gedroeg zich erg agres sief ten opzichte van de Colom biaan", verklaarde de Nederlan der. Van het incident waren geen aj beelden beschikbaar. De uitslui ting gebeurde op basis van ge tuigenverklaringen. „Door de bewuste actie van Casagrande kwam Garcia zwaar ten val. En de jury heeft in dit geval gewoon de reglementen gevolgd", meende Swinkels. De Italiaanse coureur was een totaal andere mening toege daan. „Ik ben altijd correct. Ik heb hem niet bewust in de pro blemen gebracht." Het is de tweede keer dat Fassa Bortolo in de Giro een renner kwijtraakt door een verrassende jurybeslissing. Vorig jaar werd Wladimir Belli uit de koers ge zet, nadat hij een supporter een klap had gegeven. De wielerfan zou Belli beledigd hebben. Cipollini De vijftiende etappe over 156 ki lometer van Terme Euganee naar Conegliano werd gewon nen door Mario Cipollini. Voor het peloton het beslissende berggebied van de Dolomieten intrekt, veroverde de Italiaanse sprinter zijn vierde dagzege. De 35-jarige routinier was veruit de slimste in het pokerspel dat abano terme/afp - Alle deel nemers aan de Ronde van Italië hebben gisteren een ge zondheidscontrole onder gaan. Dat gebeurde vooraf gaand aan de vijftiende etap pe. Bij geen van de 157 ren ners werd een te hoge hema- tocrietwaarde, een aanwij zing voor mogelijk dopege bruik, geconstateerd. zich op het spekgladde aan komstparkoers afspeelde. De Duitser Jens Heppner, met 37 ook een oudje, kreeg opnieuw een roze leiderstrui om de schouders. Cipollini is aan het aftellen. Het record van landgenoot Alfredo Binda, 41 dagzeges in de Giro in een ver verleden, komt nu echt in zicht Gisteren in Conegliano kwam Cipollini op 38. Zondag op de slotdag Milaan heeft de Italiaan, als hij de Dolomieten weet te doorstaan, nog een kans zijn totaal te verhogen. jaartje jonger dan Henin, zat er ontspannen bij. Ze kwam op de Bahamas voor het eerst in aanraking met tennis. Als doch ter van twee circusartiesten, haar moeder was gymnaste en veroverde met de Hongaarse ploeg brons op de Olympische Spelen van 1972, woonde ze van haar tweede tot haar negende op het Caribische eiland. Ze reisde met haar ouders de hele wereld over, maar kwam zelf nooit tot acrobatische toeren. „Daar ben ik niet lenig genoeg voor", glimlachte ze. Kapros toonde zich als juniore al een begenadigd tennisster. Ze won de Australian Open van 2000. Ze stond vorig jaar al eens in de tophonderd, maar is te ruggevallen naar nummer 179. De zege op de nummer vijf van de wereld was uiteraard een rechtstreeks gevolg van de om standigheid waarin Henin ver keerde. Ze toonde zich daarom niet ver baasd. „Ik ben blij, dat is een beter woord. Ik kan niet zeggen of zij minder speelde, omdat ik nog nooit tegenover haar heb gestaan. Ik was niet tevreden over het begin van de wedstrijd, maar gaandeweg de tweede kwam ik beter in mijn spel", al dus Kapros, die zich op de tour gesteund voelt door haar land- genotes Rita Kuta Kis en Petra Mandula, vorig jaar nog verras send kwartfinaliste in Parijs. „Ik was erbij toen dat gebeurde. We komen uit een klein landje en zijn graag samen." Voor Henin was de constatering dat het toernooi zonder haar verder moet, hard. In Berlijn kende ze een topweek door in de finale van Serena Williams te winnen, terwijl het andere voor bereidende toernooi in Rome wederom tot de eindstrijd leid de. Het was de opmaat voor een mooi Grandslam-succes, tot een lelijk griepvirus haar terugwees. Henin wilde alleen maar slapen en verder nergens aan denken. „Ik heb zelfs moeite om me te realiseren, dat ik hier in de eer ste ronde verloren heb. Ik voel me niet eens gefrustreerd. Ik voel me fysiek afschuwelijk." En met haar vele landgenoten. Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl De Leidse voetbalscheids rechter Niek Siebert is ge promoveerd naar de C-lijst van het betaalde voetbal. Siebert is één van de vier arbiters uit West II die tweede elftallen en jeugd- teams van BVO's mag fluiten. Ook kan hij worden aangewe zen als vierde official bij duels in de eerste divisie. Patrick Puister (ex-Rijnsburgse Boys) is eveneens gepromoveerd Acht zaterdag-hoofdklassers uit de regio Rotterdam willen volgend voetbalseizoen in dezelfde klas se voetballen. Het gaat om AS- WH, Barendrecht, Deltasport, Heerjansdam, SHO, Spijkenis- se, TOGR en Zwart Wit'28. Al leen Capelle en Excelsior Maas sluis hebben de brief niet on dertekend omdat ze graag te gen clubs uit de Bollenstreek willen blijven spelen Tijdens het Amstel Voetbal Gala op za terdag 22 juni in de Antonius Zalen in Leiden wordt afscheid genomen van Hennie de Ro- mijn. De Leidenaar heeft 340 wedstrijden in het betaalde voetbal gespeeld bij Willem n, Excelsior, NEC (2x), FC Den Haag en Dordrecht'90. De be kerfinale bij NEC tegen Roda was zijn hoogtepunt. Als ama teur speelde De Romijn bij VTL, Roodenburg en dit seizoen bij FC Lisse Doelman Joost Terol (ex-Noordwijk) mag ook het ko mende seizoen bij FC Utrecht blijven. Jeugdspeler Michael Kaptein (WSB) speelt volgend seizoen bij ADO Den Haag Oud-eerste elftalspeler Kees Schouten is door technisch ma nager Ruud de Groot terug naar Lugdunum gehaald. Schouten gaat zich belasten met sponsor zaken Vorige week is Maarten Holl overleden. Hij is lange tijd bij UVS een belangrijk steun van de jeugdcommissie ge weest Op 29 augustus wordt in Monaco de loting verricht van de Champions League. De eerste speelronde is op 17 en 18 september Feyenoord heeft zijn oefenprogramma bekend gemaakt. De Rotterdammers spelen zes wedstrijden in eigen land. In Lekkerkerk (12 juli), Spijkenisse (24 juli) bij Excelsior (27 juli), Barendrecht (30 juli) en AGOW (9 augustus). Tus sendoor staat in De Kuip de openingswedstrijd tegen Tot tenham Hotspur (4 augustus) op het programma De Leidse biljartster Joke Martijn (De Pommerans) is één van de tien genodigden die deelnemen aan de Lady's Trophy. De andere deelneemsters komen uit Bel gië, Turkije, Spanje en Duits land. In juni wordt er gespeeld in het Duitse Gladbach en in ju li in Krimpen aan den Lek Als afsluiting van het rugbyseizoen houdt Tlie Bassets uit Sassen- heim op zondag 2 juni een groot kennismakingstoemooi met ploegen uit Leiden, Kat wijk, Noordwijk, Noordwijker- hout en Voorhout. Voor infor matie: Jan Vermey (0252- 232949) De golfbond heeft in 2001 de meeste nieuwe leden vergaard. Ook de KNVB en de krachtsportbond maakten winst. De gymnastiekbond was de grootste daler, gevolgd door de tennis- en volleybalbond Schaatster Renate Groenewold heeft als wielrenster haar eerste koers gewonnen. In Eindhoven was zij de beste van het pelo ton. Willem van Wetten won de Ronde van Stolwijk. Dick van Dorp en Erwin van Rooijen werden tweede en vierde in Ku- delstaart. Allen zijn lid van het Bollenstreek Hildon Cycling Team De Noordwijkerhouters Klaas van Hage en Marijn Went reden in het Belgische Ruislede met de besten mee. Van Hage werd achtste en Went tiende Op zaterdag 8 juni organiseert Sporting Trigon een G-toemooi op het terrein aan de Zoeter- woudse Singel in Leiden. Aan het toernooi nemen tien clubs uit het gehele land deel Ley- thon uit Leiderdorp (tweede di visie volleybal) heeft de selectie voor het volgend seizoen rond. Spelverdeler Philippe Lixon en de 16- jarige Derek van Veen (Gemini/Kangeroes) worden de vervangers van Florus van der Giessen en Taman Saab. Ook voegde trainer John Groen de jeugdige Dennis Glasbergen uit Rijnsburg toe aan het eerste team The Hornets toonden nog eens aan een solide mid denmoter te zijn in de Super league. De darters uit Noord- wijkerhout behaalden in Apel doorn een afgetekende 3-7 overwinning tegen hekkenslui ter Centraal Beheer. Zij staan zodoende zesde, maar zij heb ben nog uitzicht op de derde plaats. De andere regionale deelnemer, Brandewijn United uit Leiden, moet nog flink pres teren om van de onderste twee plaatsen weg te komen, anders volgt degradatie oegstgeest - Voetballer van 't Jaar Berry Charité speelt mor genavond met zijn ploeg Rijns burgse Boys tegen ASC. Na de wedstrijd worden de prijzen van het spelersklassement van deze krant uitgereikt aan winnaar Charité en de andere prijswin naars Mark Jansen (Ter Leede) en Raymond Flaton (Quick Boys). Met de wedstrijd ASC - Rijnsburgse Boys wordt het 110- jarig bestaan van ASC opgeluis terd. Het duel begint morgen om 19.00 uur op het terrein aan de De KempenaerstraaL De verkiezing Voetballer van 't Jaar' beleefde dit seizoen zijn vijfde editie. Wekelijks werden door verslaggevers van deze krant cijfers uitgedeeld aan de spelers van clubs uit de hoofd klasse. Dat leidde tot een klasse ment met daarin de spelers die minimaal zestien wedstrijden op het hoogste niveau speelden. SCOREBORD Floor van Duijn (1998), Patrick van Dam (1999), Carlo van Zeist (2000) en Martin van Ophuizen (2001) gingen Charité als win naars voor. De verkiezing was dit seizoen een spannende aangelegenheid. Tot op de laatste dag voerden Jansen en Charité een felle strijd om de eerste plaats. In de laatste speelronde besliste de spits van Rijnsburgse Boys het duel in zijn voordeel, hij scoorde vijf keer in de wedstrijd tegen De Beurs bengels (die in 0-10 eindigde). De verslaggever honoreerde dat laatste optreden met een '9', ten: wijl Jansen een '8' scoorde. De nummer drie van de ranglijst Raymond Flaton viel al eerder in de prijzen, hij eindigde in 2000 op de tweede plaats. De wedstrijd wordt morgen ge leid door Arie Koeman. Cees de Haas en Henry van Belkum zijn de assistenten. PRIJSVRAGEN 01-04-06-12-14-24-28-34-35-38-41- 43-44-50-56-58-62-68-70-74 (onder voorbehoud) Lonato (Ita). EK kleiduivenschieten. Vrouwen, skeet: 1 Avetisjan (Rus) 92 tref fers. na shoot-out (2-1), 2. Pavarina (Rus) 92. 3. Van der Valk (Ned) 91. TENNIS Nacompetitie, hoofdklasse zaterdag ACV - Huizen 0- 1. Stand: Huizen 3-7, ASWH 2-3, ACV 3-1. Vriendschappelijk. Naraha. Vegalta Sei (2x 25 min) 1-0. 45. Yamas'hita Hiratsuka. Shonan Bellmare - Nigeria 0-2. 66. Agwuegbu 0-1, 70. Kanu 0-2. BASKETBAL New York. NBA play-offs. Western Conference, finale (best-of-seven) Sacramento Kings - LA Lakers 92-91. Stand: 3-2. Varna (Bul). EK vrouwen. Eerste ronde, belangrijkste uitslagen: Kaps (Slo) - Peng (Ned/5) 0-1, Sarakauskiene (Lit) - Bosboom-Lanchava (Ned) 1/2-1/2, Schuurman (Ned) - Atunbas (Tur) 1-0, Hasanova (Rus) - Galliamova (Rus/1) 0-1, Kovalevskaja (Rus/2) - Moetsjisjoek (Oek) 1-0, Richards (Eng) - Peptan (Roe/3) 1-0, Stefanova (Bul/4) - Bogza (Roe) 1-0. Tweede ronde: Peng -Collas (Bul) 1/2-1/2, Sedina (Ita) - Schuurman 1-0, Bosboom- Lanchava - Ismailova (Aze) 1-0, Galliamo va - Zimina (Rus) 0-1, Zaïatz (Rus) - Kova levskaja 0-1, Cioeksyte - Stefanova (Bul/4) 0-1. Stand aan de kop: 1 o a. Kovalevskaja, Stefanova 2 punten, 15, o.a. Peng, Bos boom 1,5. Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Henman (Eng/6) - Blanco (Spa) 6-4 6-3 7-6, Arazi (Mar) - Fe- derer (Zwi/8) 6-3 6-2 6-4, Ferrero (Spa/11) - Lisnard (Fra) 6-1 7-6 6-3, No- vak (Tsj/14) - Joetsjni (Rus) 6-3 6-4 7-6, Kafelnikov (Rus/5) - Behrend (Dui) 6-3 6- - Bedanova (Tsj/25) 2-6 6-3 6-2, Sugiya- ma (Jap/26) - Bartoh (Fra) 6-3 4-6 7-5, Dechy (Fra/27) - Llagostera Vives (Spa) 6- 1 3-6 6-0. Muller (Dui) - Coetzer (ZAf/30) 6-2 6-2, Daniilidou (Gri) - Becgbeder (Fra) 6-3 6-1, Golovisnina (Rus) - Schwartz (Oos) 2-6 7-5 5-2 opgave Schwartz. Likho- vtseva (Rus) - Zuluaga (Col) 6-2 6-4, Fra- zier (VSt) - Tu (VSt) 6-4 6-0, Benesova (Tsj) - Hopkins (VSt) 7-6 6-4, Ruano Pas- cual (Spa) - Foretz (Fra) 6-2 6-4, Rittner (Dui) Mandula (Hon) 6-3 4-6 6-0. VOLLEYBAL 2 3-6 6-7 6-1, Canas (Arg/15) - Kucera (Slw) 6-7 6-4 6-2 6-2, Voinea (Roe) - Che la (Arg/21) 7-6 7-5 4-6 7-6, Santoro (Fra/23) - Norman (Zwe) 6-2 5-7 3-6 6-4 6-4, Robredo (Spa/25) - Levy (Isr) 6-1 6-0 1-0 opgave Levy, Meligeni (Bra) - Escudé (Fra/27) 6-4 6-2 0-6 6-4, Nieminen (Fin) - Harbin. Oefeninterland, vrouwen China - Nederland 3-0 (25-12 25-19 25- 22). WIELRENNEN Lapentti (Ecu/28) 6-3 6-4 7-6, Vicente (Spa) - Ljubicic (Kro/32) 4-6 6-1 7-6 4-6 6-3, Davidenko (Rus) - Galimberti (Ita) 6-7 6-4 6-1 6-3, Knippschild (Dui) - Taik Lee (ZKo) 6-4 1-6 3-6 7-6 6-1, Puerta (Arg) - Pless (Den) 6-3 1-6 7-6 5-7 6-3, Noya (Spa/17) - Delgado (Par) 6-3 6-3 6-2, Mar tin (Spa) - Ginepri (VSt) 7-6 6-2 6-3, Had- ad (Isr) - Christophe Rochus (Bel) 6-1 6-2 6-7 6-2, Philippoussis (Aus) - Variet (Fra) 1-6 6-7 6-4 7-6 6-3, Malisse (Bel) - Popp (Dui) 6-4 6-1 4-6 6-1, Coria (Arg) - Sargsi- an (Arm) 6-2 7-5 6-0, Coutelot (Fra) - Kou- bek (Oos) 6-4 6-4 6-4, Lopez (Spa) - Perez (Spa) 4-6 6-4 6-2 4-6 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Clijsters (Bel/4) - Poetsjek (WRu) 3-6 6-3 8-6. Kapros (Hon) - Hénin (Bel/5) 4-6 6-1 6-0, Seles (VSt/6) - Montolio (Spa) 6-7 6-3 6-0, Bes (Spa) - Raymond (VSt/24) 6-4 6-3, Asagoe (Jap) - Miskina (Rus/19) 3-6 6-2 7-5, Sidot (Fra) - Maleeva (Bul/22) 6-2 6-4, Kostanic (Kro) Conegliano. Ronde van ItaliAA' Vijftiende etappe, Therme Ei^anee - Cone gliano: 1. Cipollini (Ita) 156 km in 3.42.49. 2. Galvez (Spa). 3. Petacchi (Ita) 4. De Jongh (Ned), 5. Klemencic (Slv), 6 Haselbacher (Oos). 7 Strazzer (Ita), 8. De- tilloux (Bel), 9. Astarloa (Spa), 10. Hay- man (Aus), 25. Frigo (Ita), 29. Boogerd (Ned), 41. Heppner (Dui), 60. Escartin (Spa), 66. Vierhouten (Ned), 67. Lotz (Ned), 79. Hamilton (VSt), 92. Veneberg (Ned), 93. Boven (Ned), 94. Pantani (Ita), 137. Engels (Ned). Algemeen klassement: 1 Heppner 68.12.43, 2. Evans (Aus) 0.48, 3. Hamil ton 1.06, 4. Frigo 1.11,5. Gonzalez Jime nez (Spa) 1.15, 6. Caucchioli (Ita) 1.20, 7. Escartin 1.40, 8. Savoldelli (Ita) 1.49. 9. Verbrugghe (Bel) 2.13. 10. Garate (Spa) 2.17, 16. Boogerd 4 15, 37 Engels 15.39. 57. Boven 44.31, 71 Veneberg 56.54, 76. Pantani 58.43. 81. Lotz 1.07.57. 100. De Jongh 1.23.45. 108 Vierhouten 1.30.33 Justine Henin: „Achteraf gezien was het fout van me om de baan op te stappen. Het is niet anders, maar deze fout maak ik niet meer." Foto: ANP/Toussaint Kluiters

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23