MENINGEN 'Prima dat Kluivert en Davids in de hoek staan' Met hulp van iedereen moet avondvierdaagse kunnen blijven bestaan ronk maakt plaats voor de ïugd: puur kiezersbedrog ïiden ondergraaft stiekem cusbomen Plesmanlaan „Iliet Köper in Klankbord: ooghartig en beledigend Foto biedt weinig hoop voor toekomst Een slecht voorbeeld maar wel realiteit Foto jeugdige voetbalfan had niet geplaatst mogen worden Roestend schroot bewijst creatieve luiheid kunstenaar KLANKBORD Riet Köper een politieke minkukel WOENSDAG 29 MEI 2002 SPELREGELS pagina 'Meningen' staat open voor alle lezers. Bij uw brief Irne vjrmelding van onderwerp en publicatiedatum van het ar- ;l waarop u reageert. De redactie kan brieven bewerken, be ten of weigeren. Alleen brieven ondertekend met naarr en s komen voor plaatsing in aanmerking. Bijdragen sturen naar: jlsch Dagblad, postbus 54,2300 AB Leiden, of faxen naar: 071 - 1921, of e-mailen naar: redactie.ld@damiate.hdc.nl ?ronk, minister van VROM ndidaat nummer 13 op de 1 de PvdA, heeft gemeend t kader van de verjonging I de Tweede Kamerfractie, Jgekozen zetel zelfs al voor I installatie te moeten af- ftobel streven na de desa- ize nederlaag? Welnee, veel- sen zuivere vorm van kie- lrog. Nobel en geloof- iiger zou zijn geweest in- I hij van dit standpunt vóór ndidaatstelling kond had |mij nog veel meer zorgen dat in een tijd waarin ;oekende 57-plussers weer oi moeten zoeken, ie mand alleen vanwege zijn leef tijd ruimte maakt voor een jon gere kandidaat. Alsof jong zijn de ultieme kwalificatie is. Naar eigen zeggen was Jan Pronk he lemaal nog niet uitgeblust, zat hij nog boordevol ambities en vond hij het Kamerlidmaat schap een (hernieuwde) uitda ging- Leeftijd kan en mag nooit een criterium zijn. Het enige criteri um dat telt, is kwaliteit Men is een goed Kamerlid of niet. Of het nu een vrouw, een alloch toon of iemand met flaporen betreft. Don. L Klerkx, Roelofarendsveen. itie Plesmanlaan/Vondel- het parkje en de vijver, is itste stukje groen bij ons directe nabijheid. Toch wil ;emeente daar kantoren bouwen, ondanks protes- lit de buurt. s bekend, moet er vóór er It gebouwd, eerst een wergunning worden aan- aagd en tevens een kapver- "1 ïing voor de bomen die er l/n. Totdat die vergunningen jn, mag en kan er niets wor- gedaan. staat de gemeente toe dat :en levensgroot ontsierend is neergezet, dat 's nachts wordt verlicht. Wij als om- ji enden hebben hier tegen -vat otesteerd en gevraagd of t St wilde wachten todat de unningen binnen zijn. De in eente geeft geen gehoor. we zagen wij maandagmorgen inze schrik dat de vijf taxus- 20(ien, die in een kring bij el- staan op het veld, van hun njtels zijn beroofd. Rond deze 04 bomen is stiekem een geul ge graven en de wortels zijn afge kapt, terwijl er geen kapvergun- ning is verleend. Deze bomen staan nu los, zonder verankering in de grond. Hoe kan dit nou? Bij zware storm kunnen deze bomen nu omwaaien. Zoals wij de gemeente al eerder hebben medegedeeld, zullen wij niet toestaan, dat deze bomen worden verplaatst. Met het ver- huis-klaar maken van deze bo men, loopt men op de procedu re vooruit en maafa de gemeen te zich schuldig aan illegaal handelen. Nogmaals vraag ik de gemeente, mede namens een honderdtal andere bewoners, van de Trans- vaalbuujt en de Mors, om van deze locatie af te zien en ons het laatste stukje groen in onze buurt te laten behouden. Als al ternatief kan ik de locatie Schip- holweg/Dellaartweg aanbieden. W. Hele, Lelden. el ni OOI n dhet Leidsch Dagblad van nsdag 15 mei - een datum niemand ooit meer zal ver - had de redactie in haar iek 'Klankbord' een aantal lingen genoteerd, vooraf- ïde aan de weg naar de ïbus. Met meer dan gewone ngstelling lees je dan zo'n A iek. ras er ook ene Riet Köper uit thuizen, die zich presenteer- n de vraagstelling als oud- en K- raadslid. Deze dame was hooghartig, maar tevens hJ digend in haar uitspraken. stc lat is nou precies wat we in niet meer nodig heb- e eerste plaats hoopte ze dat e x isen die op Fortuyn wilden n 1 stemmen nog 'bij zinnen .g^den komen'. Vervolgens be- luwde ze de Lijst Fortuyn als ve zootje ongeregeld'. Maar hield het nog niet mee op, t deze dame wist tevens te n den dat vooral veel vrouwen Fortuyn zouden gaan stem- 1, omdat ze zo 'emotioneel at Ronduit misselijkmakend het einde van haar betoog I Voor de duidelijkheid zet ik ,5 passage nog maar eens r zoals het Leidsch Dagblad ook verwoordde: 'En het vooral om ongeschoolde ïsen. Dat hoor je wel als je ^oort praten...' .rc ziekmakend betoog van de- dame' uit Benthuizen. Want, :hte mevrouw Köper, wat is nis mee als doodgewone js ;ers van dit land naar de ïbus gaan om op Lijst For- 1 te stemmen? Veelal waren trouwens mensen die voor- P1 PvdA stemden (de verplet- 1CI nde nederlaag van uw eigen ei ij is er het bewijs van). 1(j dl mevrouw Köper er ook 1 op wijzen dat in een aantal ;estelde wijken van grote 2 en in dit nu gespleten land, - mensen die weer 'anders' en, eveneens in groten geta- p de Lijst Fortuyn hebben lemd. lijn 'eigen' Leiden hebben tr liefst 12.047 mensen - aas wonend in de stad - op ijst Fortuyn gestemd. En in dorp van mevrouw Köper Op maandag lees ik altijd als eerste bij mijn ouders de sport pagina's van het Leidsch Dag blad. Vooral de laatste pagina, met de column van Frank Snoeks, uitspraken van bekende sporters en die prachtige, grote, kleurenfoto van een sportmo- ment waar ook ter wereld, vind ik prachtig. Nu was het maandag 13 mei. Wat een week hebben we achter de rug. Pim Fortuyn vermoord, Nederland in rouw en Feye- noord laat weer internationaal van zich spreken na vijfentwin tig jaar. Feest en verdriet gaan hand in hand op de Rotterdam se Coolsingel. Natuurlijk waren er weer vernie lingen en rellen, ondanks dat een Nederlandse ploeg had ge wonnen. Dat hoort er tegen woordig toch bij, niet? Oké, ik begrijp het niet, maar dat zal wel aan mij liggen. Maar wat wilde Pim ook alweer? Geweld aanpakken, meer blauw op straat en bij de basis begin nen als het om opvoeding gaat Graag, als het kan vandaag nog. Maar ook had hij nog veel meer ideeën, waar ik het vaak niet mee eens was. Dus, stemmen op de LPF zou ik nooit doen en heb ik ook niet gedaan. Maar zou Pim ook net zo ge baald hebben als ik van die foto (die normaal altijd zo mooie sportfoto) van 13 mei? Hou oud zal dat ventje zijn op de foto? Vier, hooguit vijf? In Feyenoord- kleren en -kleuren. Zelfs een oorbelletje ontbreekt niet Nee Pim, het is vechten tegen de bierkaai als zo'n jochie met haat op z'n rood-witte gezichtje zijn middelvinger opsteekt naar... Ja, naar wat eigenlijk? Geleerd van zijn vader? Hoeveel spreekwoor den hebben wij daarvoor? Jong geleerd, oud gedaan; Zo vader, zo zoon; De appel valt., enzo voort. Misschien staat dit ventje over tien, vijftien jaar ook tegenover de ME, nog steeds met die vin ger. Hij weet toch niet beter. Misschien dat Jan-Peter Balke nende het tij kan keren, maar ik heb mijn twijfels. Pim, rust in vrede, Jan-Peter, sterkte. Tom Pley, Leiderdorp. De foto van de vermoorde Pim Fortuyn op de voorpagina van deze krant zorgde voor veel commotie (niet alleen bij het Leidsch Dagblad, trouwens). Zoveel zelfs dat er bijna een vol ledige pagina besteed moest worden aan de vraag of dat te recht was of niet. De uitkomst van de enquête op de LD-site wees uit dat 75 procent tegen plaatsing van de foto was. On begrijpelijk. De realiteit mag, of moet, men laten zien. Dat geldt ook voor een foto in de krant van maandag 13 mei Omstreden foto van een Feye- noordsupportertje. Foto: ANP op de achterkant van het sport- katem van deze krant. Het be trof een foto van een klein vent je in De Kuip tijdens de UEFA- cup finale. Fel gezicht, mond open en de middelvinger opste kend. Onze jeugd is veel in op spraak over zijn gedrag in onze samenleving: weinig respect, criminaliteit en te vaak asociaal gedrag. Uit deze foto blijkt dat het er vroeg in zit. Of zitten ze in het stadion allemaal zo? Ik was erg boos over deze foto. Het is een slecht voorbeeld, maar het is wel de realiteit. G. Rietbroek, Roelofarendsveen. In het Leidsch Dagblad van maandag 13 mei zag ik op de achterpagina van het sportka- tem een grote kleurenfoto van een jongetje in Feyenoord-out- fit, dat zijn middelvinger om hoogsteekt tijdens de UEFA- Cupfinale Feyenoord - Borussia Dortmund. Het knaapje is volgens mij hooguit vijf jaar. Veel mensen zullen dit een mooie plaat vin den. Ik niet. Ik vind het een schandalige foto. Wat voor ouders zijn dit die hun kind dit soort dingen leren en het blijkbaar nog tolereren ook? Welke normen worden zo'n kind bijgebracht? De kans is groot dat hij over ruim tien jaar bij de harde kern van de Feijen- oord-hooligans hoort. Ik vind het een schande dat in deze tijd, waarin nauwelijks res pect bestaat voor elkaar, de re dactie van het Leidsch Dagblad tot plaatsing van deze foto heeft besloten. Door publicatie wordt impliciet goedkeuring verleend aan dit onacceptabele gedrag. En de fotograaf? Die had niet moeten afdrukken, maar het joch een oorvijg moeten geven. Dan maar niet de plaat van het jaar maken. Ph. van der Kooij, Leiderdorp. Een kunstwerk van oud scheepsstaal wordt bij Naturalis geplaatst. Fpto: Dick Hogewoning Langs het talud aan de Ples manlaan in Leiden en op de prachtige binnenplaats van het museum Naturalis zijn grote brokken roestig schroot ge plaatst. Een 'kunstproject' dat volgens mijn inzicht vervuiling is van de openbare weg en ruimte. Bij de officiële plaatsing van deze brokken roestig schroot, in aanwezigheid van veel genodigden, was coryfee Jan Wolkers nodig om het ge heel geloofwaardig te maken. Maar een autokerkhof biedt meer vormen, kleuren, structu ren en emotie dan deze schroot hopen. Het project is een simpel con cept. Elk las-metaalbedrijf kan het in elkaar knutselen. Deze objecten zijn meer een fysieke prestatie, zeker geen creatieve. Het geheel is een goed voor beeld van de creatieve luiheid van veel hedendaagse 'kunste naars' en hun producten. De brokken schroot verstoren en vervuilen de omgeving. Het is regel dat 'de vervuiler betaalt' maar nu betalen u en ik, via be lastinggeld, mee aan de vervaar diging en plaatsing van vervui lend en roestend schrootafval langs de openbare weg. Jan van der Veer, Leiden. De grootste sportmanifestatie van Lei derdorp staat weer voor de deur. In de week van maandag 3 tot en met don derdag 6 juni organiseert korfbalvereni ging Velocitas alweer voor de 31ste keer de Leiderdorpse avondvierdaagse. De voorbereidingen zijn al enkele maan den in volle gang. Echter, deze keer zou wel eens de laat ste keer kunnen zijn. Hierover is al het een en ander geschreven onder andere in het Leidsch Dagblad van 29 april: 'Avondvierdaagse staat op de tocht'. Als voorzitter van de avondvierdaagse wil ik graag de gang van zaken en de huidi ge status schetsen. Laat ik allereerst duidelijk zijn over de editie van dit jaar: die gaat zeker door. Eind maart liet de gemeente aan Velo citas weten, dat 'de schooldirecties de finitief hebben besloten met ingang van 2003 hun medewerking aan de avondvierdaagse stop te zetten'. Be langrijkste redenen - zoals toegelicht door F. Vroon (directielid PCSV) en tij dens het schoolbesturenoverleg met de gemeente - zijn dat de schooldirecties afwillen van enerzijds de belasting van de leerkrachten en anderzijds de ver antwoording tijdens de uitvoering. 'Scholen blijken ieder jaar na de avond vierdaagse klachten te krijgen over bel letje trekken, zwerfvuil, bloemen en planten die worden vernield of uit de grond getrokken, etcetera', zo staat in een brief van de ouderraad van De Hobbit aan ouders. Deze ouderraad 'ziet geen mogelijkheden om de avond vierdaagse op een veilige en verant woordelijke manier te organiseren'. Schooldirecties vinden dat de scholen een slechte naam krijgen door het ge drag van de kinderen tijdens de avond vierdaagse. Hoe staan wij als organisatie hier te genover? Driekwart van de deelnemers loopt momenteel met haar of zijn school. Indien de scholen stoppen met de avondvierdaagse, zal het aantal deelnemers naar verwachting dalen van zo'n tweeduizend naar vijfhon derd. Dat is niet meer dan een fractie van wat nu het grootste evenement van Leiderdorp is, en zo klein dat het niet de moeite waard wordt om nog te or ganiseren. Maar we willen ons er ook niet zo maar bij neerleggen. Wij denken dat het leuk is om de avondvierdaagse te lopen, zo wel individueel als met school, inclusief schoolshirt en -vlag. De avondvierdaagse is immers leuk en belangrijk voor jonge scholieren. Het is een leuke activiteit, de deelnemers zijn lekker in beweging en iedereen kan meedoen. Je hoeft er niet goed in te zijn, wat wel het geval is bij andere schoolsporten. De avondvierdaagse is bovendien leuk voor ouders. Zij leggen contact met andere ouders, kinderen en leerkrachten. Voorts is de avond vierdaagse belangrijk voor de gemeente en de gemeenschap. De avondvier daagse past in het gemeentelijke en landelijke beleid om met name kinde ren meer te laten bewegen. Gemeente, scholen, kinderen en ou ders hebben er dus baat bij als de avondvierdaagse blijft doorgaan. Velo citas heeft veel leden, die bij de voorbe reiding en uitvoering kunnen en willen helpen, maar de scholen en ouderra den hebben de essentiële contacten met de kinderen. Wij willen de avond vierdaagse blijven organiseren, maar dan met steun van de gemeente en in samenwerking met de scholen, ouder raden en ouders/verzorgers. Wij willen de scholen blijven gebruiken als in- schrijfadres en verder de ouderraden als herkenbaar en aanspreekbaar con tact naar de scholieren en ouders/ver zorgers. Als laatste is ook medewerking van de ouders/verzorgers nodig: als begeleider tijdens de uitvoering van de avondvier daagse. Dat betekent: de kinderen ook daadwerkelijk in het gareel houden, om zo te zorgen dat alles netjes verloopt en om te voorkomen dat er klachten ko men. We moeten niet toegeven aan de normvervaging door dan maar te stop pen met de avondvierdaagse! Met medewerking van iedereen moet het toch lukken om de avondvierdaag se te behouden. Wij vinden dat de avondvierdaagse bij alle Leiderdorpse scholen op de schoolsportkalender van het komende schooljaar moet komen te staan. Hiervoor hebben wij overleg met wethouders en schooldirecteuren, zoeken wij contact met ouderraden en zullen we een enquête houden tijdens de komende avondvierdaagse. Ieders mening is hierbij welkom bij Mieke le Maitre (telefoon: 5226427) en Paul Ro bert Nugteren (telefoon: 5891283). Ouders van schoolgaande kinderen verzoek ik ook om hun wensen bij ou derraad en schoolbestuur kenbaar te maken. Verder hoop ik, dat de kinderen van basisschool De Hobbit zich dit jaar zelf komen inschrijven. Wij proberen daar nog een inschrijving op school te regelen. Inschrijven kan verder vanzelf sprekend bij de gepubliceerde in- schrijfadressen. Paul Robert Nugteren, Leiderdorp. stemden 1.970 dorpsgenoten op de Lijst Fortuyn, waarbij ik er- vanuit ga dat ze niet onge schoold zijn en gewoon de taal spreken die we allemaal spre ken. Er was nog één troost voor Riet Köper: 1.234 dorpsgenoten heb ben toch PvdA gestemd, maar of zij de hooghartige beledigende mening van haar delen, betwij fel ik sterk. Henny Kwik, Leiden. Naar aanleiding van het artikel 'Ik stem niet op die politieke nit wits van de LPF' (rubriek 'Klank bord') in het Leidsch Dagblad van 15 mei, het volgende. De opmerkingen van Riet Köper over het niveau van de LPF-kie- zer zeggen meer over haar ver standelijke vermogens dan over die van de LPF-aanhangers. Uit onderzoek is gebleken dat de opbouw van het LPF-kiezers- bestand niet verschilt van die van de huidige partijen. Aange zien veel PvdA-politici zelfs nu nog niet beseffen wat zij hun PvdA-kiezers in de grote steden hebben aangedaan, is mijn con clusie dat zwakbegaafde politici bij de PvdA de voorkeur genie ten. Wellicht kan een ongeschoolde LPF-kiezer Riet Köper duidelijk maken wat er aan de hand is. Riet Köper heeft de schandalige politieke arrogantie van haar partij op uitstekende wijze be nadrukt. Ik respecteer ieders mening maar indien een politie ke minkukel een in het nauw ge dreven bevolkingsgroep op bo vengenoemde wijze neerzet, dan kunt u op mijn reactie reke nen. K. Oosthoek, Voorschoten. Voor het eerst sinds 1986 doet Nederland niet mee aan het WK voetbal. De oranje slingers, petjes en wieldoppen blijven in de kast. Is de gehele natie in rouw ge dompeld? Of kunnen we nog wel een beetje genieten van een Oranjeloos WK? Willem Otterspeer, voetballief hebber en bijzonder hoogle raar in de Universiteitsgeschie denis aan de Universiteit Lei den: „Het is bijzonder jammer dat het Nederlands elftal niet meedoet. Voetbal is een van de weinige verschijnselen die nog zorgen voor een nationale sa menhang in ons land. Dat heb ben we kunnen zien bij de toer nooien waar Oranje wel bij was. Onze nationale verbondenheid stelt toch al niet veel meer voor, doordat we niet meedoen aan het WK wordt dat nog minder. Het WK, daar is nu natuurlijk niet veel meer aan. Voor het eerst heb ik de WK-bijlage van de krant meteen bij het oud pa pier gesmeten. Dat zegt genoeg, dunkt me." Hugo van Duijn, keeper van Katwijk en Feyenoordfan: „Ik ga zoveel mogelijk wedstrijden bekijken. Ik ben gek van voetbal, en dit is het beste voetbal van de wereld. Dat laat je toch niet schieten? Mijn favoriet is nu Ar gentinië. In hun temperament herken ik wel iets van mezelf. Natuurlijk vind ik het jammer dat Nederland er niet bij is. Het Het Nederlands elftal in betere tijden: vlak voor aanvang van het vorige WK, waar uiteindelijk een vierde plaats werd behaald. Foto: GPD/Phil Nijhuis zijn dan wel voornamelijk ex- Ajacieden, maar Nederland is Nederland. Ik ben door de uit schakeling minder gespannen dan normaal. Maar ik kijk er nog wel naar uit." Michel Roelantse van café 't Brandewijntje in Leiden: „Bij het EK van twee jaar geleden hadden wij tribunes in de kroeg neergezet, dan zaten er bij wed strijden van Oranje zo maar honderd man in de zaak. En die dronken natuurlijk lekker door, want Nederland deed het goed. Nu missen we dat allemaal. Als iemand nog een wedstrijdje wil kijken, zetten we de tv wel aan. Maar het zal niet vaak gebeuren, denk ik. Het is vreselijk balen voor ons, dit is een drama voor 'Het is wel lekker rustig nu Ne derland niet aan het WK mee doet' luidde de stelling waarop de bezoekers van de Leidsch Dagblad-site konden reageren. Een overgrote meerderheid (89 procent) blijkt de stelling te on derschrijven. De voetballiefheb bers die de afwezigheid van Oranje nog altijd niet kunnen verkroppen, hadden kennelijk geen behoefte aan de enquête mee te doen. Slechts 11 procent vulde 'oneens' in. Een selectie uit de reacties: EJV. van Duijn, Katwijk: „Ik ben het met deze stelling on eens. Het had juist heel erg leuk geweest, gezellig met heel Nederland voetbal kijken. Had voor wat afleiding gezorgd in deze rumoerige tijd." Jantien Zeven, Leiden: „On eens. Ik geniet wel van de buurtfeesten als Nederland mag voetballen." K. Kees, Warmond: „De stel ling is op zich juist. Het is in derdaad rustiger in Nederland. Uit onderzoek blijkt dat maar eenderde van de Nederlandse bevolking zegt dat ze gaat kij ken naar het WK. Is het jam mer? Ja. Ik ben er van over tuigd dat juist nu, met alle commotie in Nederland, het goed zou zijn als er weer een soort nationaal gevoel zou op komen en met het Nederlands elftal is dat altijd goed gelukt. J. Petit, Leiden: „Oneens. Wel rustig, maar niet lekker rustig." De stelling van komende week werd ons 'ingefluisterd' door Abvakabo FNV. Het pleidooi dat de vakbond eerder deze week deed, promoveren wij tot stel ling van de week: Iedereen in Nederland moet salaris inleveren voor meer zorg en beter onderwijs Het is wel lekker rustig nu Nederland niet aan het WK meedoet de hele Leidse horeca. Het scheelt een berg omzet, voor veel cafés. Dit komt hard aan." Jaap van Naerssen, eigenaar van Paddenburg Feestartikelen BV in Leiden: „Wij lopen een leuk extraatje mis. Twee jaar ge leden, bij het EK, verkochten we veel Oranje-artikelen. Die omzet missen we nu. Maar een ramp is het niet, hoor. We zijn niet af hankelijk van de verkoop van Oranje-artikelen. Dat zou niet best zijn." Hans Sjouke Koopal, woord voerder van Heineken Neder land in Zoeterwoude: „Het maakt voor ons weinig uit. De wedstrijden zouden 's ochtends worden uitgezonden, dan wordt toch al amper bier gedronken. En daarbij: de bierverkoop rond wedstrijden van Oranje stelt niet veel voor als je het afeet tegen onze jaaromzet. Beladen wed strijden, zoals Nederland - Ar gentinië in 1998, zorgen hooguit voor een heel klein piekje." David Azab, zoon van een Ar gentijnse moeder, werkt bij Ar gentijns restaurant El Gaucho in Leiden: „Ik kijk erg uit naar het WK Ik ben natuurlijk voor Argentinië. Ik denk trouwens niet dat ze verder komen dan de halve finale, want we missen een echte vedette. Batistuta is te oud. Maar je weet nooit. Ik vind het wel jammer dat Nederland er niet bij is, want ik moet altijd erg lachen om de Nederlanders als Oranje het goed doet. Het is dan heel gezellig iedereen is op straat, ik hou daar van. Nu is het saai." Sami Telli, voorzitter van de Turkse moskee in Alphen aan den Rijn: „Wij gaan er een mooi WK van maken. Alle wedstrijden van Turkije gaan we bekijken op een groot scherm in de moskee. Iedereen is welkom om te ko men, ook als je niet Turks bent. We hebben ook de burgemees ter en wethouders van Alphen uitgenodigd. Het moet een voet- balfeest worden. Turkije gaat de eerste ronde zeker doorkomen. Daarna wordt het lastig. Ik ben heel bedroefd dat Nederland niet meedoet, want ze hebben alleen maar superstars. Van Ni- stelrooy, Kluivert, wat zonde dat ze niet meedoen. Dat is echt een smet op mijn WK" Leidenaar Jaap Visser, colum nist van deze krant en adjunct hoofdredacteur van voetbal maandblad Johan dat wordt geboycot door de selectie van Oranje: „Prima dat mannetjes als Kluivert en Davids nu eens in de hoek staan. Als jeflen paar keer van gedachtenBebt gepro beerd te wisselen met die gas ten, leer je het snel af om Oranje aan te moedigen. Het dédain en het gebrek aan fatsoen van die lichtgeraakte knapen is stuitend. En dan is er nog het Oranjele gioen: net als je zit te genieten van een spannende wedstrijd, hangen de Teletoeters in je nek met hun versie van 'Ik wil patat met mayonaise'. Vreselijk. Ik hoop op een mooi WK, geen probleem dat Nederland niet meedoet. Ik zet m'n geld op Ar gentinië." Peter Groenendijk I

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21