Molkenboer zit niet vast aan afspraken LEIDSE REGIO AWL-huurders schrikken van 'presentieplicht' bij renovatie 'Nog even doorbijten...' ppositiepartijen Leiderdorp hekelen olitieke windstilte na verkiezingen éjffcMfc. I SVD Oegstgeest trekt wijkambassadeurs aan EXAMENTIJD R5 'Gemeenteraad heeft laatste woord' Opknapbeurt voor Rhijnenburgh Persoonlijk welkom nieuwe Oegstgeestenaren Glaswerk! rekers weg t twee auto's geest - Twee auto's zijn gisteren en vanmorgen en na een inbraak in een an de Rijnsburgerweg in geest. De inbrekers kwa- jinnen via een raam. Dat hadden ze opengekregen jaatjes in de sponning te In het huis lagen de is van een Mercedes en oyota. uw lokaal ir Klaverweide rwoude - De rooms-ka- ke basisschool Klaverwei- n de Westeindseweg in rwoude gaat uitbreiden, na de zomer wordt aan hterkant van de school egende lokaal gebouwd, ieuw te bouwen gedeelte een speelzaal voor de trgroepen. De huidige raai is namelijk wegens egebrek in gebruik geno- als leslokaal. Eén groep e Klaverweide huist in de uloschool en dat blijft ook Ie komst van het nieuwe zo. De bouw bij de Kla- :ide vindt gelijktijdig met de bouw van twee bij de andere katholieke HU in Zoeterwoude, de roudschool. De plannen Pjlie school liepen aanzien- ertraging op, doordat de mdscommissie steeds an vullende eisen kwam. tbreiding van de scholen voor kerst afgerond. isin in haven mond klaar iond - De aanleg van een izinkbassin in de War- ;e gemeentehaven is bij- De aannemer die het uitvoert is bezig het par ein bij de haven op- te bestraten. Volgende dgaat de parkeerplaats ipen. Het bergbezinkbas- de gemeentehaven moet Ige regenval overtollig ri- iter bergen, om zo te voor dat het oppervlaktewa- ild raakt. De aanleg bassin heeft vier maan- iduurd. i Rij signeert Wassenaar woensdag 29 mei 2002 'Ik kan toch geen drie weken vrij nemen? Mjn baas ziet me al aankomen' door Eric Went leiderdorp - In het handzame boekje dat be woners van de Peppelschans en Dennen schans na afloop van de informatieavond over de renovatie aan hun huurflats in handen kre gen gedrukt, had de Algemene Woningbouw vereniging Leiderdorp (AWL) het nog eens uit drukkelijk vermeld. 'U dient er voor te zorgen dat er tijdens de werkzaamheden iemand aan wezig is in de woning'. „Belachelijk", klaagde een van de huurders. „Ik kan toch geen drie weken vrij nemen. Mijn baas ziet me al aanko men." Toch hebben de huurders van de Schansen en Dreven, die de komend: vijf jaar gefaseerd worden opgeknapt, weing keus, zo kregen zij gisteravond te horen ii de Muzenhof. De werkzaamheden in de fats duren maximaal vijftien werkdagen pei voning, en al die tijd moet er iemand thuis zijl. 'Anders worden er geen werkzaamheden terricht', waarschuwt het informatieboekje. „Doordat er een strakke planning wordt ge hanteerd kunnen wij bovendien niet voor in dividuele huurders afwijlen van de data waar op de werkzaamheden gepland staan", vulde woordvoerder. Vegter vai de Algemene Wo ningbouwvereniging Leiterdorp (AWL) gister avond nog aan. Dat de bewoners pas twee weken van tevoren bericht krijgen wannneer hun woning aan de beurt is, viel bij veel huurders evenmin in goe de aarde. „De planningen liggen al lang klaar", mopperde een van hen. „Dan kunt u ons best nu al op de hoogte stellen wanneer u precies gaat beginnen." „Maar is het dan misschien mogelijk dat we sleutels afgeven", opperde iemand. „Dat heb ben we liever niet", antwoordde Vegter. „Kunt u dan misschien aangeven dat u tussen zo en zo laat langs komt", vroeg een ander. „Nee, dat is ondoenlijk", luidde het antwoord. „Maar wat natuurlijk wel kan is dat u iemand anders in de flat laat oppassen. Als de werk mensen hun gang maar kunnen gaan." Een huurder van de Dennenschans zag de bui al hangen. „Ik ben afgestudeerd timmerman en ik werk bij DuPrie. Als ik tegen hem zeg dat ik zo nu en dan thuis blijf omdat er een lood gieter langskomt, dan zegt hij dat ik mijn kof fertje kan pakken." „Ik kan toch niet zomaar vijftien dagen op de bank gaan zitten", vulde een ander aan. „Dat kunt u niet van ons eisen. Of gaat de woningbouwvereniging onze va kantiedagen soms vergoeden." Het echtpaar Montanus overwoog in arren moede om bepaalde renovatiewerkzaamhe den uit het zogenaamde 'keuzepakket' dan maar niet uit te laten voeren. „We waren van plan om voor een nieuwe keuken te kiezen. Maar als we dat nu niet doen, dan scheelt dat weer een paar dagen werk, en hoeven we niet zoveel vrijaf te nemen. Ja, dat is wel zuur. Maar wat moeten we anders?" PvdA-wethouder Molkenboer, nam het na af loop voor de bewoners van de huurflats op. „Misschien dat de AWL hier nog eens goed naar kan kijken. Want nu wordt er wat al te makkelijk over dit probleem heen gestapt Misschien dat bewoners samen een oppas- centrale kunnen opzetten, of iets dergelijks. Want niemand lijkt er echt moeite mee te heb ben om zijn sleutels af te geven. Dus daar moet een oplossing voor te vinden zijn." leiderdorp - Tegenstanders van de bouw van 36 hofjesachtige woningen op het Van Alphen- plein kunnen zich niet beroepen op afspraken die de gemeente Leiderdorp in 1999 met hen heeft gemaakt. Dat zei wethouder Molkenboer gistermiddag tijdens een hoorzitting. „De gemeente raad heeft die afspraken vorig jaar overruled. En dat is nu een maal het hoogste orgaan in deze gemeente." Namens de 191 bezwaarmakers uit de wijk Binnenhof legde woordvoerder Brandenburg gis termiddag juist heel veel nadruk op de afspraken van drie jaar te rug. „Toen is vastgesteld dat het grasveld, de groenstroken en het speelveld gehandhaafd blijven. Maar daar wordt nu niet aan voldaan. Er gaat acht meter van het veldje af, de groenstrook verdwijnt en 57 procent van de groenvoorziening wordt niet langer als groenvoorziening aangemerkt" Ook constateerde hij dat de hele ruimte van Op Dreef wordt volgebouwd, 'en ook dat is tegen eerder gemaak te afspraken met de buurt in'. Hoewel wethouder Molkenboer vantevoren had aangegeven dat de hoorzitting geen discussiebij eenkomst moest worden, liet hij zich toch verleiden tot een reac tie. „Het enige wat voor ons be staat is het programma van ei sen voor nieuwbouw op het Van Alphenplein. Dat heeft de ge meenteraad vorig jaar vastge steld, nadat we daar eerst uit voerig met de buurt overleg over hebben gevoerd. Afspraken die daarvoor zijn gemaakt, zijn daarmee in feite niet meer gel- dig." Brandenburg liet zich echter niet uit het veld slaan. Hij eiste namens de 191 bezwaarmakers dat de gemeente het bouwplan alsnog aanpast, of naar alterna tieven gaat zoeken die beter passen bij de afspraken met de wijk. „Door het architectenbu reau zijn vijf plannen gemaakt, waarvan er naar onze mening minstens twee heel goed be spreekbaar zijn." Veel kans maakt Brandenburg niet. „Wat hier gebeurt is dat hij afspraken op eigen wijze inter preteert, diezelfde afspraken vervolgens verjuridiseerd en dan doodleuk zegt dat wij als over heid onbetrouwbaar zijn", mopperde wethouder Molken boer na afloop van de hoorzit ting. „Ik vind dat een aantasting van de goede omgangsvormen tussen burgers en overheid. Hier staat louter het eigen gelijk voorop. In dat soort gevallen ben ik extra blij dat we gelukkig ook nog een gemeenteraad heb ben." - Ex-CDA voorzitter ix van Rij signeert zater- juni in boekhandel De n de Wassenaarse Lang- zijn zojuist verschenen Duizend dagen in de •politiek'. Van Rij is daar 5.00 tot 16.00 uur. leiderdorp - Het voormalige politiekantoor aan de Van der Valk Bou- manweg in Leiderdorp krijgt een grondige opknapbeurt. Inpandig wordt er een vide uitgehakt om het gebouw lichter te maken, en er komt een extra verdieping bij. Het nieuwe Rhijnenburgh is een ont werp van architectenbureau Korbee uit Noordwijk. Medio oktober is ht pand klaar voor instellingen en bedrijven die kantoorruimte zoe- k n. De eerste drie huurders hebben zich al bij de eigenaar gemeld: en accountantskantoor, het Regionaal Patienten/Consumenten Plat- fcm en het Indicatieorgaan Leidse Regio. Daarna blijft er nog ruimte oer voor twee tot vier andere huurders. Foto: Hielco Kuipers oegstgeest - Burgemeester Timmers wil met elke nieuwe inwoner van Oegstgeest persoonlijk ken nismaken. „Dat kan in een kleine gemeente als de onze makkelijker georganiseerd worden dan in een grote stad", zegt haar woordvoerder. In plaats van de gebruikelijke gemeentelijke infor matiemap hebben zo'n 300 nieuwe Oegstgeestse burgers een uitnodiging gekregen om op 19 juni naar het gemeentehuis te komen. Daar worden ze warm ontvangen door Timmers en de wethou ders. Wat er op de bijeenkomst voor nieuwe in woners verder gebeurd, is nog onduidelijk. Vol gens de voorlichter wordt nog nagedacht over de invulling van de avond. rGEEST - De WD in Oegst- wil voorkomen dat haar aadsleden oren en ogen te- ilkomen. Daarom heeft de t een nieuwe functie in het j geroepen: de wijkambas- T' ir. ins bestuurslid John Vroom J dit initiatief na verloop f ijd zijn vruchten afwerpen, zijn van mening dat met de ers structureel en ges truc - :rd gecommuniceerd moet ':n. Niks geen eenmalige maar een continu proces. Dat levert tenminste echt iets op. Vooral in verkiezingstijd hoor je vaak dat de politiek dichter bij de burger moet staan en dat de burger meer bij de po litiek betrokken moet worden. Ook wordt dan gezegd dat er meer met de burgers gesproken en meer naar ze geluisterd moet worden. De politiek moet leren wat er leeft in de wijken. Maar na de verkiezingen dutten de politici al snel weer in." Vroom bestrijdt dat het inzetten van wijkambassadeurs een reac tie is op de verkiezingsnederlaag die zijn partij heeft geleden. „Al voor de verkiezingen waren we bezig initiatieven te ontwikke len. Maar nu we in de oppositie zitten, kan het helemaal geen kwaad nog beter contact met de inwoners te hebben en vooral te houden. Anders mis je de helft van de dingen die in de wijken spelen." Veertien wijkvertegenwoordi- gers worden aangesteld, voor el ke buurt in Oegstgeest twee. In middels is een aantal leden be- rdd gevonden om de functie vin ambassadeur op zich te ne- nen. Eind juni komen zij voor ht eerst bijeen. ,yVe hebben geen zin om de ko- nende vier jaar achterover te ztten en alleen maar kritiek te liveren. We willen ook op een psitieve manier bijdragen aan CE toekomst van Oegstgeest", zgt Vroom. Daarom is de WD rak van plan een jaarprijs uit te niken voor het meest sympa thieke initiatief dat in het dorp is gnomen. Deze weken doen 190.000 scholieren hun eindexamen. Het Leidsch Dagblad volgt negen van hen. Tekst: Peter Groenendijk en Ruud Sep. Foto's: Eric Taal. krijg er pijn in mijn hoofd van' Naam: Sa- cha Holla Leeftijd:i6 jaar Opleiding: MAVO 1 m jjp School: Ashram .-K jJR| College j Slagings- V j ij ||p W kans: 99- 100% Vervolgop leiding: Art and Design idorp - Sinds de gemeen- idsverkiezingen is het stil in iek Leiderdorp. Te stil, vin- de oppositiepartijen Bur- Ielangen Leiderdorp (BBL) e VVD. „We zijn bijna drie iden verder en de leden de raadscommissies zijn steeds niet geïnstalleerd. Ik er pijn in mijn hoofd van", It BBL-fractievoorzitter la. ivond komen de zes fractie- zitters van de Leiderdorpse ieke partijen bijeen om in presidium de agenda voor erstvolgende raadsvergade- op 10 juni vast te stellen, wee grootste oppositiepar- BBL en de WT), grijpen vergadering aan om hun te klagen over de trage waarop het politieke 'be- in Leiderdorp op gang Weeda: „Zo had de ge- itelijke jaarrekening bij beeld al lang en breed be leid moeten zijn. Nu heb- (de fractievoorzitters de cij- eindelijk binnen, maar dat we daar als gemeente eens over gaan praten zit- ■ve al in juli. Dat is niet nor- mist hij voortgang in de W4-plannen, de voorgenomen bouw van een woonzorgcom plex en het gezondheidscen trum aan de Ericalaan. .Alle maal prachtige initiatieven, maar er gebeurt zo weinig. En als er dan wel wat gebeurt, zoals op het Van Alphenplein, dan dniist dat kennelijk in tegen de afspraken die er gemaakt zijn met de bewoners." Weeda vermoedt dat de rader tjes op het gemeentehuis zo stroef draaien omdat de taakver deling tussen de wethouders Mac Gillavry en Molkenboer niet helder is. „Zo heeft Molken boer weliswaar woningbouw af gestaan aan Mac Gillavry, maar heeft hij deeltjes uit dat pakket zelf gehouden. Kennelijk zijn dat paradepaardjes waar hij lek ker op kan scoren. Maar ik kan me heel goed voorstellen dat dit tot startproblemen tussen beide heren leidt. Maar zeker weten doe ik het niet, want ik krijg er weinig vat op. En als het zo is, dan zullen ze mij dat niet vertel len." Ook de WD stoort zich aan de politieke windstilte in Leider dorp. „In mei zijn er enkele ver gaderingen geschrapt, omdat er niét genoeg op de agenda stond", zegt fractievoorzitter Langenberg. .„Maar nu zitten we in juni waarschijnlijk met een volle agenda. Voor de beeld vorming naar het publiek is het niet goed, dat we vlak na de ver kiezingen zo weinig van ons la ten horen. Volgens sommigen komt dat omdat iedereen nog aan het dualisme moet wennen. Maar ik heb eerder het idee dat er iets schort aan de coördinatie op het gemeentehuis." Burgemeester Zonnevylle her kent niets in de kritiek van beide oppositiepartijen. Dat de com missieleden in Leiderdorp nog steeds niet benoemd zijn, is niet de schuld van het college, stelt hij. „De vergadering in mei waarin dat had kunnen gebeu ren, is door de onafhankelijke commissievoorzitters geschrapt. Hadden BBL en de WD toch willen vergaderen, dan hadden ze dat moeten aangeven. Die beslissing is helemaal buiten ons om gegaan." Ook is er vol gens hem niets mis met de co ördinatie op het gemeentehuis. Wethouder Molkenboer begrijpt ook helemaal niets van de kri tiek van beide oppositiepartijen. „Dat er iets mis zou zijn in de taavverdeling tussen mij en Mac Cillavry is aperte onzin. Ik be- gijp niet wat het voor nut heeft an zoiets te roepen zonder fat- aenlijke onderbouwing." 'politieke windstilte' is ook d geen sprake, redeneert Zon- revylle. „Het college is pas op 2 april officieel begonnen. Sndsdien zijn wij druk bezig om cnze eigen rol te zoeken." In [laats daarvan kaatst hij de bal ttrug. „De wet dualisering heeft cfe totale gemeentelijke organi- sitie omgegooid. Het is niet neer zo dat partijen op burge- neester en wethouders moeten vachten. Ze kunnen nu ook zelf iiitiatieven nemen." (advertentie) Ruit kapot? Bel: 589 88 87 GLAS- EN SCHILOEAWERKEN Wat was Duits lastig! Het ging flH slecht, voor m'n gevoel. Er kwa men woorden in voor die niet eens in m'n woordenboek stonden. Dan houdt het op, hè. Een van de teksten ging over bergbe klimmen. Daar zaten allemaal profes sionele termen tussen. Als je van berg beklimmen houdt is dat makkelijk. Maar voor mij dus niet. Iedereen vond het moeilijk, het lag niet aan mij. Ik hoorde ook al dat er veel over ge klaagd is bij het LAKS. Daar kan ik me wel iets bij voorstellen. Het was mijn lastigste examen tot nu toe. Morgen is m'n laatste examendag. Eerst Nederlands: we moeten een op stel schrijven over een onderwerp dat je mag kiezen uit tien voorstellen. Ho pelijk zit er wat leuks tussen. En 's middags biologie. Dat is het examen waar ik al de hele tijd tegenop kijk. Ik denk er nu zo min mogelijk aan, daar door ben ik niet zo nerveus. Weet je: ik mag een 0.8 halen, dan eindig ik op een 4 en ben ik waarschijnlijk nog ge slaagd. Dus eigenlijk is er niks aan de hand. Maar als ik er aan denk, voel ik toch wel spanning. Morgen ben ik klaar. Feesten! Donder dagavond is er een groot examenfeest bij Wet 'n' Wild, een toffe tent hier in Alphen. En daarna ga ik een maandje werken bij Choices, een disco theek hier. Ik heb er heel veel zin ki. Nog even doorbijten... Ik heb gisteren examen Mana- gement en Organisatie gedaan, oftewel M&O. Dat is een nieuw vak dat met de Tweede Fase is inge voerd. Een beetje in het verlengde van economie. Je gaat alleen overal wat dieper op in. Vroeger heette het geloof ik bedrijfskunde of zoiets. Ik had de theorie goed geleerd. Over break even afzet, liquiditeitsvergroting, verkoopprijsberekening, dat soort din gen. Maar dat zat dus allemaal hele maal niet in het examen. Het waren vooral inzichtvragen. Met gewoon lo gisch denken kon je het al redelijk ma ken. Ik had het moeilijker verwacht. Maar ik moet wel zeggen dat ik vind dat we op het Visser 't Hooft goed M &0 hebben gehad. Na mijn examen ga ik bestuurskunde en overheidsmanagement doen. Dat komt wel een beetje in de richting van M&O, maar er zit ook veel maatschap pijleer en geschiedenis in. Ja, dat is wel fijn, want M&O is inderdaad niet mijn beste vak. Maar ik verwacht wel dat ik op een voldoende uit kom. Daarvoor heb ik een 4,9 nodig, en dat heb ik wel. Het zal een beetje van aardrijkskunde afhangen of ik geslaagd ben. Engels, dat vanmiddag mijn laatste examen is, maakt niet zo veel meer uit. Omdat dat buiten mijn profieldeel zit, mag ik daar eventueel een on- voldoende voor halen. éHet examen tekenen/kunstge schiedenis was onwijs moeilijk. We kregen plaatjes te zien van tekeningen, en kregen dan vragen als: welke drie aspecten zijn in deze teke ning gebruikt? Maar daar kun je op zo veel verschillende mariieren op ant woorden, dat ik in de war raakte. En als je 45 vragen krijgt, kun je niet even rustig nadenken over hoe je het zal aanpakken. Ik heb ook echt geen idee wat ik ge haald heb. Ik ben niet zo'n klager, maar ik denk dat heel veel mensen hier een klacht over indienen. Een paar klasgenoten van me gara in elk geval het LAKS bellen. De mélsten hadden dezelfde problemen als ik. Eergisteren had ik economie, dat ging prima. Je moest bijvoorbeeld uitreke nen hoeveel een gezin voor een be paalde verzekering moet betalen, of wat de goedkoopste auto is als je aan bepaalde voorwaarden moet voldoen. Morgen nog Nederlands. Dat is een heel praktisch examen: een paar brie ven schrijven en een formulier invul len. In de klas hebben we geoefend en toen ging het heel goed. Daar maak ik me dus geen zorgen over. En dan ben ik klaar! Heerlijk! Ik ga lek ker stappen met m'n vriendje. En vrij dag gaan we naar wat vrienden toe. Dan zullen er wel wat alcoholi sche drankjes doorheen gaan. Mag toch wel een keer?

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 17