Verzet tegen paddokweker Hazerswoude RIJN VEENSTREEK Kanoërs kunnen 200 kilometer vooruit Protest tegen fietspoi Verkoop nieuwe appartementen Hoogmade aarzelend op gan Vrouw wil stoppen met stalkc Woningbouw mogelijk alternatief Fietsei en skati op hel Spoorp; Straatrover moet weer voor de rechter komen V fi r* Meningokokken in Alphen alphen aan den run - Een Al - phense peuter van anderhalf jaar oud is besmet met de me- ningokokkenbacterie. De infec tie werd vrijdag geconstateerd. Het jongetje is direct opgeno men in het Leidse LUMC en maakt het inmiddels beter. Het is nog niet bekend of het om het type B gaat, waartegen in enten niet helpt, of dat het het type C is. De bacterie veroor zaakte bloedvergiftiging bij de peuter. Hersenvliesontsteking ofwel nekkramp is de andere ziekte die door de bacterie kan ontstaan. Oefening hulpverlening alphen aan den rijn - Brand weer, politie, ambulances, rijks waterstaat en een bergingsbe drijf houden vanavond een rampoefening op de zuidelijke rijbaan van de NI 1 voor het aquaduct onder de Gouwe. De oefening begipt om 19.45 uur en duurt tot ongeveer 20.30 uur. Gedurende de oefening wordt de Nil tussen de Goudse Schouw en de afslag bij de N206 (Boskoopseweg) afgeslo ten. Elenbaas in directie Zeeman alphen aan den rijn - LeO Elenbaas is tijdens de algemene aandeelhoudersvergadering be noemd tot commercieel direc teur van de Zeeman Groep in Alphen aan den Rijn. Binnen de Groepsdirectie is hij verant woordelijk voor de Verkoop Eu ropa. Sieraden weg uit woning alphen aan den rijn - Bij een inbraak in een huis aan de Pie- ter Floriszstraat in Alphen aan den Rijn zijn gisteren sieraden buitgemaakt. De dieven kwa men binnen door een deur open te breken. De politie ver moedt dat een groep van drie meisjes en twee jongens, die zich in de buurt van de woning ophield, te maken heeft met de diefstal. Zonnig begin Avond-Laura alphen aan den rijn - De 33ste editie van de fietstocht de Avond-Laura is gisteravond on der goede weersomstandighe den van start gegaan. Weinig wind en een doorbrekend zon netje maakten het fietsen van dertig kilometer voor de deel nemers extra plezierig. De Lau- rianen trapten een 'rondje Bos koop' onder hun wielen weg en keerden langs een stempelpost in Reeuwijk-Dorp terug naar startplaats Avifauna. Vanavond volgt de tweede etappe. Die voert de rijders om te beginnen naar Woubrugge. dinsdag 28 MEI 2002 door Tim Brouwer de Koning hoogmade - De verkoop van 39 appartemen ten in de nieuwe dorpskom van Hoogmade komt aarzelend op gang. Daardoor zit er ook geen schot in de sloop- en saneringswerk- zaamheden die de Ontwikkelingsmaatschappij Hoogmade aan de Kerkstraat wil laten uitvoe ren. Want de plaatselijke ondernemers Ben van Dinten en Thijs van Wieringen, die eigen lijk al maanden eerder hadden beginnen, wachten daarmee tot de verkoop rond is. „Wij hebben nog geen enkele meevaller ge had", zegt Van Dinten berustend. Zelfs na een tijdrovende rechtszaak van een bewoonster van de Kerkstraat, die voor de plannenmakers goed afliep, moeten zij hun prognoses op nieuw bijstellen. Van Dinten had in april wil len beginnen aan de sanering van de vervuilde grond bij jachthaven Colijn en de sloop van het verpauperde hotel Rijnland. Hij wacht echter tot hij voldoende kopers heeft voor de nieuwe woningen. „Wij gaan zorgvuldig te werk. Ik kijk na zeseneenhalf jaar niet meer op een maand meer of minder." Van Dinten geeft toe dat mensen in zijn omge- Ondernemers stellen sloop van bouwvallig hotel uit ving ongeduldig worden. „Inwoners vragen me wel waarom zij zo weinig vorderingen zien. Ik leg dan uit dat wij ons achter de scher men het naadje werken. Maar niets gaat te genwoordig nog eenvoudig. Planologische procedures duren gigantisch lang, daarmee tobt elke gemeente. Bovendien verloopt de verkoop van appartementen, nu het econo misch wat minder gaat, niet zo snel. Belang stellenden nemen meer bedenktijd. Zij beslis sen pas als alles in kannen en kruiken is. Maar sinds wij verkoopborden hebben geplaatst is er zeker interesse. Een flink aantal kandidaat kopers komt van buiten het dorp. Nee, niet uit Amsterdam, maar uit Roelofarendsveen, Wou brugge, Voorhout en Hazerswoude." Door de vertraging durft Van Dinten bijna geen nieuwe planning meer te noemen. „Mis schien dat hotel Rijnland half juli tegen de vlakte gaat, maar pin me er niet op vast. Wethouder Verhagen doet dat voorlopig niet. „Ik maak me nog geen zorgen", zegt zij. „De ondernemers lopen met hun prachtige nen tegen dezelfde obstakels op als h meentebestuur. Ondanks alle vertragin ik dat zij moeten zeggen: van nu af kunr niet meer terug. Want als de verkoop v partementen niet opschiet, verleggen daat-kopers hun aandacht misschien n< dere leuke nieuwbouwprojecten." Verhagen, die in Hoogmade woont, hc ontwikkelingen in het dorp goed in de „Mocht de zaak stagneren - maar daai niet van uit - dan blijft het gemeenteb heus niet aan de kant toekijken." door Marieta Kroft hazerswoude-dorp - Bewoners van de Dorpsstraat en de Karn molen in Hazerswoude-Dorp zijn massaal in verzet gekomen tegen de vestiging van een paddokwe kerij in hun buurt. In een brief aan het gemeentebestuur maken bijna dertig families bezwaar te gen de toestemming die Rijn- woude wil verlenen. Ze vrezen vooral voor een toename van cri minele activiteiten en voor stank door de afgewerkte mest van de paddoteelt. De omwonenden maken een vergelijking met de vestiging van een coffeeshop. Volgens hen zou de gemeente zo'n shop niet zo gauw in Hazerswoude dul den. „Toch praten we bij een paddokwekerij over activiteiten met dezelfde producten." De bewoners vragen zich af hoe groot de stap is tussen het kwe ken van paddo's naar gebruik en verkoop van geestverruimen de middelen. „Controleert u dit? De paardenhandelaar die nog niet zo lang geleden op dezelfde plek illegaal opereerde, kon on gestoord zijn gang gaan. Dit ver oorzaakte overlast, overdag maar ook 's nachts." De gemeenteraad van Rijnwou- de ging met uitzondering van het CDA en de SGP/CU vorig jaar akkoord met de vestiging van de paddokwekerij omdat de wet deze teelt niet verbiedt. In feite kon de raad de vestiging in het voormalige boerderijencom plex aan de Noorddijk niet te genhouden. Desondanks stem den de christelijke partijen om principiële redenen tegen. De ondernemers, de gebroeders Kücüksen, kregen geen toestem ming van de gemeente voor een tweede woning, een camping, een distilleerderij en een paar- denpension. Wethouder Uljee ziet nog één mogelijkheid om de paddokwe kerij tegen te houden. Hij over legt eind volgende week met Kücüksen en de provincie Zuid- Holland over toestemming om op de plek twee of meer wonin gen te mogen bouwen. „Als de provincie daarin toestemt, ver anderen we de bestemming in een woonbestemming", legt Uljee uit. „Een paddokwekerij is in dat geval niet meer toege staan. Dit zou naar mijn idee de beste oplossing zijn." M. Kücüksen bevestigt dat als hij er twee of meer woningen mag bouwen, hij afziet van de paddoteelt. De teelt blijft in dat geval in Alphen aan den Rijn. Kücüksen heeft begrip voor de bezwaren van zijn buren, die volgens hem voortkomen uit onwetendheid. „De buren die langs zijn geweest, heb ik het bedrijf laten zien." Hij heeft nog geen plannen om de hele buurt uit te nodigen. Eerst wil de on dernemer duidelijkheid van de gemeente over wat hij wel en niet mag. Kücüksen bestrijdt dat zijn be drijf criminele activiteiten aan trekt. „Hier zijn net zoveel cri minele activiteiten als bij de bakker om de hoek. En als hij de belasting ontduikt, is hij crimi- neler dan ik." Onlangs vroeg de PvdA de wet houder om een voorlichtings avond voor de omwonenden te organiseren. Wethouder Uljee wil eerst het gesprek met de provincie afwachten voordat die avond er komt. „Als er wonin gen mogen komen, zijn de pad doteelt en dus ook de bezwaren van de baan." hazerswoude-rijn Na de vele hobbels moesten worden g^ men, ligt er in de Hi woudse wijk Rhynei burch een mooi, gla wegdek voor fietsei Spoorpad heet het i we pad langs de Rh burchermolen. Het komt uit in een ska Hoewel de jeugd er regelmatig op skati vinden is, wordt he tepark half juni pas eel geopend. Foto: Wim Dijkman den haag/hazerswoude - Een 19-jarige man uit Waddinx- veen moet op 10 juni opnieuw voor de rechter verschijnen op verdenking van een geweldda dige diefstal van een bromfiets in Hazerswoude-Dorp. Giste ren vond de politierechter in Den Haag net als de officier van justitie dat de verdachte meer dan zes maanden celstraf moet krijgen. Dan is het geen zaak voor de politierechter maar voor de zogenoemde meervoudige kamer waar de zwaardere delicten behandeld. De Waddinxvener zou op 21 april vorig jaar met een groep vrienden een bromfietser heb ben overvallen in het Spook- verlaat. De groep op scooters zou de bromfietser hebben klemgereden. Vervolgens zou den ze bovenop het gevallen slachtoffer zijn gedoken, de sleutel uit zijn hand hebben gerukt en de bromfiets hebben gestolen. De Waddinxvener wordt er ook van verdacht dat hij de gestolen bromfiets later verkocht. De verdachte vroeg de politie rechter om zijn voorlopige hechtenis op te heffen, omdat hij wil beginnen aan een oplei ding. Politierechter Kalk zag daar echter geen reden toe. Zij vond de belangen van de maatschappij zwaarder wegen. Belaagster van Alphenaar vraagt rechtbank om hulp den haag/alphen - Een 44-jari- ge notoire stalkster van een man uit Alphen aan den Rijn heeft de Haagse politierechter gisteren om hulp gevraagd. Ze zei dat het niet kan laten om de man te be lagen. De rechter vond ook dat de vrouw psychische hulp nodig heeft en besloot de zaak aan te houden tot 25 juni, zodat de re classering de rapportage over de verdachte kan afinaken. De verdachte valt haar ex-colle ga uit Alphen al tijden lastig. Ze zou zijn begonnen met de stal king omdat ze een relatie met hem wilde. De vrouw werd in augustus al tot gevangenisstraf veroordeeld, omdat ze hem continu achtervolgde, opbelde en bedreigde. Veel heeft die straf niet geholpen, want de vrouw belaagde haar slachtoffer bin nen afzienbare tijd opnieuw. Ondanks een opgelegd contact verbod belde ze hem vanaf ok tober weer op. Ook stuurde ze hem sms-jes met teksten als: 'Ik wil mijn slag slaan, dus gij zijt gewaarschuwd'. Ze achtervolgde de man zelfs in haar auto toen hij zijn kinderen naar de crèche bracht. Officier van justitie Geerlings zei dat de man helemaal gek werd van de stalking. Dagelijks zou hij zich belemmerd voelen in zijn functioneren. Hij zou gejaagd zijn en iedere keer schrikken als de telefoon gaat. De verdachte wist dat ze het slachtoffer veel leed berokkende. „Maar ik kan er niets aan doen", zei ze dat ze haar emoties niet g baas zou kunnen, zou ze weer de kick van het s hebben gezocht. „Ik hel nodig", zei ze. Na haar v deling vorig jaar ging a plicht in therapie om val alcoholverslaving af te ij Deskundigen dachten tot die verslaving de oorzaa van het dwangmatige gedj „Het probleem zit in me! niet in de alcohol", z vrouw. Uit behoefte aaj soort machtsgevoel zou i kunnen stoppen met de ging van haar slachtoffj heb hem zelfs onlangs no uit de gevangenis gebelj Zeven routes in Rijnstreek aan elkaar gekoppeld door Ewout van der Dussen alphen aan den rijn - Recrea tieve kanoërs kunnen hun hart ophalen aan zeven routes in het Hollands plassengebied, die ook nog eens aan elkaar zijn gekop peld. Met de onthulling van een grote kaart van het gebied en een demonstratie freestyle ka novaren en rodeovaren heeft de Alphense kanovereniging De Kromme Aar het 'kanorouteplan Rijnstreek' afgerond. „Zuid-Holland heeft veel water, maar het moet wel vaak toegan kelijk worden gemaakt", zei K. van Wijk, directeur van het Zuid-Hollands Bureau voor Toerisme bij de onthulling van de kaart. Het kanorouteplan is ontwikkeld onder verantwoor delijkheid van het Rijnstreekbe- raad, het samenwerkingsver band van zes gemeenten in de regio, en door verschillende overheden gesubsidieerd. Van Wijk vindt het bijzonder dat er niet alleen geld beschikbaar is gesteld om de routes te ontslui ten, maar dat er ook een budget is voor promotie, waardoor er een kanorouteplanner voor het Groene Hart komt. Van vijf rou tes (Kaag-Braassem, Braassem- Drecht, Rijnland, De acht van de Aar en de Rijn-Meijeroute) zijn inmiddels, door samenwerking van het Rijnstreekberaad en de VW/ANWB Alphen, afzonderlij ke beschrijvingen uitgekomen. Handzame boekjes met tekst en een kaartje, waarop is aangege ven waar kano's te huur zijn, Vee kanoverhuur café-restaurant hH hotel rustplaats camping overdraagplaats CJP sluis ander startpunt parkeren erdam Nieuwkoopse Plassen Zuideinder- plas f jr7 waar parkeerplekken voor auto's zijn, waar de kanovaarder on derweg kan uitrusten en eten, en waar kampeer- of logeermo- gelijkheden zijn. Op de boekjes van de laatste twee voltooide routes, de Krom- me-Mijdrechtroute en de Rijn- Meijeroute, moeten liefhebbers nog een seizoen wachten, maar varen kunnen zij ze al wel. Ook al staan er nog niet overal rood gele paaltjes die de route aange ven, alle belemmeringen zijn verholpen en op diverse plekken zijn overdraagplaatsen of 'kluunplaatsen' aangelegd, bij voorbeeld op dijken. Bij een te kleine of te lage doorgang kun nen kanoërs uit de boot stappen en enkele meters verderop weer doorvaren. Bij lage bruggen en grote dui kers die wel bevaarbaar zijn, maar waar onvoldoende ruimte voor de peddels is, zijn touwen opgehangen waaraan de water sporters zich kunnen voorttrek ken. „De passage van de sluizen in de routes, waarvoor normaal gesproken moet worden be taald, is voor kanoërs afgekocht, waardoor het voor hen nog aan trekkelijker wordt", aldus Kees Bergen van de Groenservice Zuid-Holland, die verantwoor delijk is voor al die technische voorzieningen. Burgemeester Barendregt van Liemeer, namens het Rijnstreek- beraad voorzitter recreatie en toerisme, heeft nog meer pijlen op zijn boog nu de fiets-, wan del- en kanoroutes van het Toe ristisch Recreatief Ontwikke lingsplan Rijnstreek zijn afge rond. „Wij gaan ons richten op kleinschalige verblijfsrecreatie en plekken waar bezoekers in formatie over de streek kunnen krijgen", aldus Barendregt, die als oud-inwoner van Texel weet wat toeristische promotie is. 'Als Opstelten dit zou flikken, ging hij aan het gas' door Janneke Dijke oud ade - Levensgevaarlijk, aso ciaal en onzorgvuldig. Bewoners van de Boekhorsterweg in Oud Ade hebben geen goed woord over voor het plan een fietspont te laten varen tussen camping 't Haasje aan hun straat en de Beatrixlaan op Kaageiland. Van af zaterdag pendelt het pontje drie maanden lang bij wijze van proef, een initiatief van vijf ge meenten in de regio die samen werken op het gebied van recre atie. Op de smalle Boekhorsterweg in Oud Ade rijden al zoveel auto's, dat het levensgevaarlijk is om daar ook nog hordes fietsers heen te lokken. Een fietspont dwars over de Kagerplassen hin dert kinderen die aan de zwem- strandjes bij de campings Spij kerboor en De Horizon poede len en is gevaarlijk voor kinde ren die leren zeilen, omdat zij het pontje voorrang moeten ver lenen. Het tijdschema van tien minuten per oversteek is te krap, waardoor de pont over het water moet scheuren. Boven dien wordt een bewoonster van Kaag ernstig in haar privacy ge schaad omdat de pont op de grens van haar tuin aanmeert. Tenminste, dat vinden de kla gers. De nieuwe recreatiewethouder van de gemeente Alkemade, Kees Uit den Boogaard van Mooi Alkemade, kreeg gister avond een karrenvracht aan be zwaren over zich uitgestort. Ruim dertig bewoners, onder wie enkele Kagenaars, waren op de informatiebijeenkomst in restaurant De Meerhoeve afge komen. Zij voelen zich voor het blok ge zet omdat de proef zaterdag al begint. „Vier dagen geleden hebt u een hele buurt voor het feit gesteld", aldus een cam pingrecreant. „Ik kom uit Rot terdam. Als Opstelten dit zou flikken, dan ging hij op zijn Rot terdams gezegd aan het gas. De ze brief had in april al moeten komen." Dat Uit den Boogaard uitlegde dat het plan pas twee weken ge leden rondkwam, maakte niet uit. „U hebt de schijn tegen, omdat het zaterdag al begint. En dat terwijl u van een politieke partij bent die zegt goed te wil len luisteren", aldus Joop Riet mulder. „De politiek drukt het toch altijd door", riepen enige mensen door de zaal. Uit den Boogaard hield aanvan kelijk zijn rug recht. Hij betoog de dat er meer is dan de belan gen van de Boekhorsterweg. „Wij hebben als recreatiege meente ook een verplich genover mensen uit de ving. Net zoals wij gebn len maken van het strand mensen uit Noordwijk hi sen." De klachten over onveilij aties hielden echter aan. nauwelijks plekken waar elkaar kunnen passeren, meeste stukken kan eei een fietser niet eens inha] den Boogaard opperde c om na afloop van de prt hij in september met de ners evalueert, te bekijkei veiligheid verbeterd kaïi den. „Ik beloof niets, waf krijg ik op mijn donder, misschien kunnen we hl elkaar koppelen." Veel aanwezigen namen L voor mevrouw Tiemenl woonster van de Beatrixll Kaag. „Het pontveer vaarl pal langs mijn tuin. Ik I mijn privacy, ik kan er nia zwemmen, en ik zie al dl sen al tegen mijn hek." 21 een suggestie voor een meerplek elders op het van de familie Hoogeil die het veer bemant. Dal stel kon op applaus rekenl de Boekhorsterweg-be\| „Onze bezwaren vallen i niet bij die van deze mevt aldus Rietmulder.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18