SPORT Titel voor Van den Burgh door power bij het fietsen Kortekaas en Heidema vallen uit Flinke opsteker voor Van de Bilt Golfsters Noordwijk lopen nationaal kampioenschap mis irnix is terug in de eerste klasse Doek valt voor Trigon S5 Leidenaar wint opnieuw NK halve triatlon er verlies I )r Ajax (L) Goede t winnen |UM - Wielrenster Suzan- Goede heeft twee over- ngen op haar erelijst bij- icven. De 18-jarige Zoe- udse won gistermiddag ade van Hilversum. Zater- as De Goede de sterkste tershoek, waar de junio- i nieuweling-dames in kjnummer van de Omloop M Hoekse Waard acteer- lichel Kreder (Zevenhui- in wielervereniging Swift gf i Hilversum vierde bij de klingen. Ook veteraan ?r in Duijvenbode miste het h n op een haar. Hij finish- v dag als vierde in Rhe- gj ollega Kees Vemooij daar als negende over de r [D scoorde gisteren nog iptienklasseringen: 's 3j ids achtste in Amster- vaar Leidenaar Johan van jij En de nummer vijf was, ij liddags vijfde in Uitgeest, voor Jan van der Tang ,e out). MAANDAG 2~J mei 2002 Bal - Na de slechte sei- dAtart tegen Excelsior drie geleden, leden de cric- van Ajax gisteren hun li e, pijnlijke nederlaag. Te reserves van Quick Haag t behaalde aantal van 102 an reel te weinig om aan- h te kunnen maken op de 10 hning. en wel verzachtende om- gheden. De bowlerij van ;enaars was soms gevaar- pitch onregelmatig en ;ld traag. Maar gisteren Et ongeduld van de Aj ax il En weer eens de grootste i tander. Wellicht onder de van de resultaten die tot nu toe heeft gehaald, si de Leidenaars dat een score noodzakelijk was. gevolg dat het gros van tsüeden door een dom rijn eigen wicket weg gaf. echts 23 runs in de boe ten er al weer vier Ajacie- in de kant. Edwin Corbett ms) en captain Thomas (11) brachten tijdelijk enig maar daarna viel de ining als een kaartenhuis aar. Voor de laatste zes incasseerde Quick i veertig runs. Tien overs i ongebruikt. ergelijk laag totaal verde- is bijna onmogelijk en dat ook. De Ajax-aanval bowl- tjes zodat het rungemid- zo rond de twee werd ge- Maar de Hagenaars geen enkele haast, dus iden zich dat ook veroor- Toen de overwinning al ii zicht was, permitteerde zich een wat avontuurlij- hotkeuze. Dit leidde tot alf century van Jaap van enhoek, maar ook tot wat s. Adam Westman bowlde er strakke lijn en stuurde e tijd vier Hagenaars naar nt Spannend werd het niet meer. Daar was het \jax behaalde totaal toch laag voor. aptain Milde was de oor van het falen duidelijk, draait allemaal om part- r. Wat je zelf scoort is belangrijk, als er maar ncket valt." door Chris Hartman nieuwkoop - Als er gefietst moet worden, zijn er slechts weinig tri atleten die in het spoor van Cas per van den Burgh kunnen blij ven. De Leidenaar zette gisteren op het fietsonderdeel van het Ne derlands kampioenschap mid denafstand de concurrentie op een achterstand van zesenhalve minuut en meer. Dat hij tijdens het lopen wat tijd verloor, deerde Van de Burgh niet. Hij pakte voor de tweede achtereenvolgende keer de Nederlandse titel. De 184 individuele atleten en de achttien trio's moesten in Nieuwkoop tweeënhalve kilo meter zwemmen, 84 kilometer fietsen en 21 kilometer lopen. De Rus Fedor Fillipov stapte als eerste uit het water van de Nieuwkoopse plassen. Van den Burgh volgde op tien seconden. „Ik wist toevallig dat Fillipov goed kon zwemmen, daarom ben ik steeds bij hem in de buurt gebleven." In de winderi ge polders rond Nieuwkoop ging de regerend kampioen ver volgens vreselijk tekeer op de fiets. „Fietsen is sowieso mijn sterkste onderdeel, maar bij fiet sen in de wind ben ik op mijn best", zei Van den Burgh. „Daar waar anderen stilvallen door windvlagen, kan ik goed doorgaan. Hoe dat komt weet ik niet. Misschien heb ik wat meer power in de benen. Door de voordelige marge die ik had op gebouwd, kon ik redelijk relaxed lopen. Als het had gemoeten, had ik sneller gekund. Maar ik liep voor de overwinning, niet voor een zo goed mogelijke tijd." Van den Burgh verspeelde tijdens het lopen circa vier mi nuten aan Jonas Colting, die met een achterstand van twee- enhalve minuut als tweede fi nishte. Colting overigens is niet de eerste de beste. Vorig jaar eindigde de Zweed als derde op het WK lange afstand. Van den Burgh: „Van de Neder landers weet ik precies wat ze kunnen, van de buitenlanders weet ik veel minder. Na overleg met mijn trainer besloot ik van eigen kracht uit te gaan. Dat is goed gelukt. Ik heb meteen be wezen dat de overwinning van vorig jaar geen toevalstreffer was. Mede door de weersom standigheden was dit een zware wedstrijd." Van den Burgh, 29 inmiddels, boekt nog steeds progressie. Sinds maart 2001 traint hij bij Leiden Atletiek on der leiding van Bram Wasse naar. Die trainingen beginnen nu vruchten af te werpen. „Ik heb heel hard aan mijn loop techniek gewerkt." „In het begin forceerde ik, maar nu gaat het steeds beter. Op de kwart triatlon moet je, om inter nationaal mee te doen, 31 mi nuten lopen. Ik zit nu op dik 32 nieuwkoop - De slechte weersomstandigheden kostten gisteren in Nieuwkoop veel triatleten de kop in het Nederlands kampioenschap midden afstand. Van de regionale favorieten haalden Royce Kortekaas (Lisserbroek) en Wiebe Heide ma (De Zijl/LGB, Leiden) de finish niet. Kortekaas stevende lange tijd af op een grote verrassing. Vanaf de achtste plaats na het zwem men rukte hij wielrennend op naar stek twee in het Nederlands kampioenschap. Het ongeluk sloeg toe na één kilometer lopen. Geteisterd door rugklachten moest Kortekaas, huilend, op geven. Heidema, vorige week nog winnaar in Woerden, had de pech dat hij onderweg zijn voeding verloor. Het energietekort bezorgde hem vervolgens onoverkomelijke kramp in beide benen. Voor De Zijl/LGB werd de pijn iets verguld door ereplaatsen bij de veteranen. Valkenburger Willy Bogers eindigde als derde bij de mannen 40+ (net voor Piet van Tol uit Lisse), Bep Meeuwisse uit Oegstgeest werd tweede bij de vrouwen 45+. De Leidse club won bovendien de trio-estafette (waarbij iedere etappe door een nieuwe sporter wordt afgewerkt). Hans Bouwmeester, Oscar Dorrestijn en Pablo Tejera Cuesta waren in 4.01.15 samen trouwens nog wel langzamer dan de eerste twee triatleten uit het individuele klas sement (Casper van den Burgh en de Zweed Colping). atletiek - Erika van de Bilt en Miranda Boonstra hebben zich het afgelopen weekeinde als tweede genesteld op de nationa le ranglijsten 1500 meter en de 5000 meter. Van de Bilt werd za terdag met haar 4.18,35 tweede bij de internationale Global Ath letics wedstrijden in Nijmegen. Boons tra liep haar 16.37,98 vrij dagavond in Utrecht. Voor Van de Bilt betekende haar sterke optreden op de metrische mijl zaterdag een flinke opste ker. De atlete heeft diverse fysie ke tegenslagen achter de rug, maar blijkt net op tijd fit voor het belangrijke baanseizoen. Met haar 1500-metertijd, nog geen drie seconden boven haar persoonlijk record, kan de Leid se een serieuze poging doen om zich te kwalificeren voor de Eu ropese kampioenschappen in München (6-11 augustus). Zon dag start Van de Bilt in haar eer ste 5000 meter van dit seizoen bij de Fanny Blankers-Koen Games. „Ik denk niet dat ik met een die richtprestatie van 15.30 loop", aldus van de Bilt „Maar 15.40 moet er met deze snelheid inzitten." Op diezelfde vijf kilometer heeft Van de Bilts trainingsgenote Boonstra voor dit seizoen haar zinnen gezet op een tijd onder de zestien minuten. Vrijdag bleef ze daar nog een eind van verwijderd, al bleek haar 16.37,98 wel goed voor de twee de tijd van dit seizoen. Lijstaan- voerster is marathonkampioene Vivian Ruijters, die bij dezelfde wedstrijd 16.18,78 liep. In Utrecht presteerde meerkamper Rick Wassenaar (de Spartaan) verdienstelijk met de kogel (15,33 meter) en de discus (40 meter). Edgard Creemers (Lei den Atletiek) hield ook de vierde 800 meter uit rijn carrière onder de twee minuten (1.59,60). Bij nationale meerkampen in Emmeloord deden twee jonge atleten van De Spartaan dit weekeinde van zich spreken. Rory van Noort en Vincent Sch- niedewind werden met 6048 en 5896 punten eerste en derde in de tienkamp voor junioren (tot 20 jaar). Van Noort sprong on der meer 1,92 meter hoog, ter wijl Schniedewind de 100 (11,50) en de 400 meter (51,03) won. Casper van den Burgh komt na bijna vier uur zegevierend over de finish bij de halve triatlon van Nieuw koop. Foto: Mark Lamers minuten, maar ik ben wel geko men van 37 minuten. Ook zie ik de progressie terug in mijn uit slagen. Ik haal nu constant een goed niveau. Vroeger was er meer sprake van toppen en da len." Het komend weekeinde vindt in Zundert het Nederlands kampioenschap op de Olympi sche afstand plaats. Ook daar wil Van den Burgh goed preste ren. De winnaar van 'Nieuw koop': „Het probleem op de kwart afstand is alleen dat er ge- stayerd mag worden op het fiet sonderdeel. Dat is voor mij na delig." Tweede Nederlander en derde in het totaalklassement was Guido Gosselink uit Enschede. Hij finishte op iets meer dan zes minuten van Van den Burgh, die een tijd van 3.55.58 noteerde. Derde Nederlander was Vincent Bruin (Hoom) in 4.05.59. Jan van der Marei, veelvuldig win naar in Nieuwkoop, werd in 4.10.49 negende. Als eerste da me finishte Sione Jongstra uit Groningen. Zij kwam uit op een tijd van 4.25.37 en eindigde als 22ste in het totaalklassement. Het Trio Grande (Pablo Tejera Cuesta, Hans Bouwmeester en Oscar Dorrestijn) won de trio wedstrijd in 4.01.40. door Peter van der Hulst oosterhout - Met een paar da verende onweersklappen kwam er een einde aan de titelaspira- ties van de golfsters van Noord- wijk. Het eerste vrouwenteam had gisteren nog lange tijd richt op de nationale titel voor club teams, maar nadat de door het noodweer onderbroken wed strijd was hervat, kon Noordwijk met een 10-8 nederlaag snel in rukken. Frederique Lempers had alle kansen om haar achterstand (2 down) op de vijftiende hole van de Oosterhoutse golfbaan te verkleinen. Haar tegenstandster Carola Vider zag haar bal in het water verdwijnen. De speelster van Oude Maas herstelde zich sterk en maakte nog een bogey. Lempers miste een chip en een putt en verloor alsnog de hole. Op de zestiende sloeg de Voor- houtse twee ballen in het water. Lempers verloor de partij en voor Noordwijk was de achter stand op Oude Maas daardoor niet meer in te halen. De onderbreking door het noodweer kwam voor Lempers op een ongelukkig tijdstip. In de gewonnen halve finale tegen De Pan - Jonna van Beek won een beslissende playofF op de ne gentiende hole - kreeg de speel ster last van haar heup. „Tijdens de foursomes ging het nog wel, maar tijdens de singles kwam de pijn verschrikkelijk opzetten. Ik twijfelde of ik tijdens de on weersbui moest gaan ritten of blijven staan. Ik ging toch ritten en dat is funest geweest." Lem pers' stramme lichaam produ ceerde na de hervatting voorna melijk missers. Daarmee kwam een einde aan een imposante inhaalrace. Met minimale cijfers (tweemaal op de achttiende hole) verloor Noordwijk in de ochtenduren de foursomes. Vijf winstpartijen waren in de middag nodig om de achterstand om te zetten in een voorsprong. Na dertien ho les zag het er hoopvol uit. Char lotte Heeres (3 up), Jonna van Beek (3 up) en Sandra Drenkel- ford (2 up) leidden ruim, terwijl Eline Zoethout en Mariëtte van Duren gelijk stonden. Alleen Lempers stond 1 down, maar nadat Zoethout haar partij ver loor, waren alle ogen op haar gericht. Na Lempers' mislukte opdracht deden de resultaten van de achter haar lopende Drenkelford en Van Duren er niet meer toe. „Onze uitgangspositie was na de foursomes niet ideaal. Tijdens de singles hadden we contact met elkaar en kregen we de drive om door te stoten. Het on weer kwam op een voor ons on gelukkig moment, maar dat is niet de reden van het verlies. Al heeft die onderbreking ons ook niet geholpen", aldus captain Drenkelford. De vrouwen deden het daarmee in ieder geval beter dan de man nen van Noordwijk. Zij bogen in de halve finale het hoofd voor de Koninklijke Haagsche. Na de foursomes leidde Noordwijk nog met 4-2 dankzij overwin ningen van de duo's Maarten van den Berg/Guus Roels (op 19) en Michael Vogel/Rick Ruts. In de singles ging het fout. Al leen Ruts won voor Noordwijk, dat speelde zonder Tjeerd Staal. Hij was om disciplinaire rede nen geschorst. Vooral op de greens lieten de golfers te veel steekjes vallen. „De vorm was er wel, maar het leek wel of de spe lers van de Haagsche gedreve- ner waren. De putts vielen bij ons niet", aldus Gordon Ma- chielsen. Daarmee bleef een herhaling uit. Twee jaar geleden pakten zowel de mannen als de vrouwen van Noordwijk op de Oosterhoutse golfbaan nog de nationale titel. Aichel van Gent Pernix mag zich na izoen afwezigheid weer in rste klasse manifesteren, eidenaars behaalden een (verwinning op Sagitta en erden zich zodoende van atie. „Wij stonden aan het van de tweede veldhelft ichter en we dachten niet a promotie. Maar je riet is een vreemde poule, bben na het zaalseizoen redstrijd meer verloren en ed je het toch nog", con- de coach Perry Venema en. Zijn formatie had van i weinig te duchten, want dediging bleef na 3-3 liefst luten zonder tegentreffer. Schoonderwoerd (4), ian Lindhout (3), Saar as en Inge Treur bouw- deze periode via 8-3 een 12-3 voorsprong op. a speelden de oranjehem- tijd simpel vol. Zij krijgen en bonus in de vorm van eslissingsduel tegen TOP i het kampioenschap van (ede klasse G. anaïden gaf in de laatste tijd tegen Haarlem nog Jan, hoe wrang de degra- naar de derde klasse is. ichttal van Ame Brand de promotiekandidaat legenspel en dicteerde van af aan het scoreverloop, n van der Meer (4), Nien- enstra, Liesbeth Kalthoff, He de Roode en Aart Tho- (orgden na 43 minuten Dor een 8-5 voorsprong. stand werd het duel zo- rn half uur stilgelegd we gens onweer. Na de hervatting namen de bezoekers de leiding over, mede door enige defensie ve missers van de thuisploeg (8- 10). Ame Heijman zorgde met twee treffers alsnog voor een te rechte uitslag: 10-10. Slechts een kwartier lang kon Fiks de aansluiting met ONDO (G) in stand houden door goals van Henrik Hooimeijer (2) en Theo Vreeken (3-4). De Oegst- geestenaren misten toen met een strafworp de mooiste kans op de gelijkmaker en kwamen vervolgens met 3-8 achter. Deze achterstand liep naderhand al leen verder op, resulterend in 10-20 verlies. Theo Vreeken kreeg desondanks een passende afsluiting voor twintig seizoenen in de hoofd macht. Hij scoorde in de 61ste minuut uit een doorloopbal 7- 18 en kreeg meteen een ap- plauswissel. Vreeken staat vol gend seizoen als trainer voor de spelersgroep. Vlak voor tijd moest Crescendo lijdzaam toezien hoe Swift(A) uit een strafworp de volle winst pakte: 15-14. De groen-witten hadden zeker een gelijkspel ver diend, want rij kwamen na een 7-3 achterstand sterk terug. Dat gebeurde in een open wedstrijd, die voor routiniers Debby Blogg en Wijnand Alberts de laatste op het hoogste niveau was. Michel Wijnen (5), Carmen Zitman (2), Wijnand Alberts (2), Sylvia en Johan Baak brachten hun club na rust (7-5) drie keer aan de lei ding tussen 8-9 en 13-14. In de resterende vijf minuten ging het echter toch mis. Tempo sloot het seizoen af met een 16-10 nederlaag tegen De Vinken. De formatie van Aat van Rijthoven werd in hoofdzaak op motivatie en inzet overtroefd. Tempo kwam nog wel goed uit de startblokken (0-2), maar stond bij rust al met 8-5 achter. Ook na de rust bleef de achter stand minstens drie punten. Wouter Keizer werd topscorer met vier doelpunten, waaronder drie strafworpen. De overige goals waren van Marcel Haagsman (3), Martijn Hooijer (2) en Maaike van Rijswijk. Velocitas had minder moeite met Valto dan de 6-7 overwin ning zou doen vermoeden. De Leiderdorpers dwongen hun te genstanders door strak verdedi gen van grote afstand te schie ten en dat was met de harde wind een moeilijke zaak. Arjen Bakker, Remco Glasbergen, An- dré van Wallinga en invaller Ar jan van Meeteren bouwden na 1-1 in het tweede kwartier een 1-5 voorsprong op. Marlinde Oosterhoff en Arjan van Meete ren maakten na rust 4-6 en 4-7, maar daarmee bleek in de reste rende zeventien minuten alle kruit verschoten. KZ Leiden en Olympiek zochten na 55 minuten al de kleedka mers op, omdat de scheidsrech ter vanwege het onweer niet verder wilde gaan. De Leidse derdeklasser had op dat mo ment een 5-4 voorsprong. Dat was te danken aan goals van Ni cole Bierens, Mark Zierikzee (ie der 2) en Ed Dubbeldeman. Het duel wordt morgenavond uitge speeld, aangezien de tegenstan der uit Den Haag nog in aan merking komt voor degradatie. Irene van den Burg (met bal) promoveert met Pernix naar de eerste klasse. Theo Vreeken (rechts) nam na twintig seizoenen afscheid van het eerste van Fiks, maar gaat het team volgend seizoen trainen. Archieffoto: Hielco Kuipers door Michel van Gent korfbal - De Leidse regio telt volgend seizoen zeker één hoofdklasser minder. Sporting Trigon daalt na drie jaar op het hoogste niveau af naar de over gangsklasse. TOP heeft nog uitricht op een plaats in de kruisfinales, waarin de resterende degradanten wor den aangewezen. Voorwaarde is wel dat de laatste uitwedstrijd tegen KVS in winst wordt omge zet. Met twee doelpunten in ander halve minuut dwong TOP op de valreep een 16-16 gelijkspel af tegen DVO. De Sassenheimers verdienden deze spectaculaire ontknoping wel, want rij speel den in alle oprichten een dege lijke wedstrijd. De aanval nam goed de tijd om de juiste schot positie te verwerven, terwijl de verdediging door attent spel menige bal onderschepte. Dat zorgde voor een gelijk op gaande wedstrijd, waarin beide ploegen hooguit een gat van twee punten konden slaan. Ju dith Kok, Mascha Nieuwenhuij- sen, Steven Baart en Tim van der Horst zetten in de eerste helft 3-5 en 4-6 om in 7-6, waar na het 8-8 bij rust was. Na de pauze kwam TOP door Marion Broekhuizen en Stanley Lardé op 13-11. De laatstge noemde scoorde uit een knappe assist van Tim van der Horst die achter rijn rug om rijn vakge noot de bal in handen speelde. Dit tweede aanvalsvak kon op 14-13 de kansen om de marge op twee te brengen niet verzilve ren. In de slotfase leek DVO toch aan het langste eind te trekken met 14-15 en 15-16, maar Steven Baart en Stanley Lardé hadden steeds een weer woord klaar. TOP - DVO 16-16 (8-8). Doel punten: Marion Broekhuizen, Steven Baart, Stanley Lardé (3), Judith Kok, Petra van Niekerk (2), Mascha Nieuwenhuijsen, Sander Harmzen en Tim van der Horst. Voor Sporting Trigon is het doek definitief gevallen na de 14-9 nederlaag tegen PKC. De Leidenaars verloren al hun elf veldwedstrijden, zodat de de gradatie uit de hoofdklasse niet bepaald verrassend was. Zij gaven de leider in hun degra datiepoule niettemin goed weerwerk, omdat rij vrijuit speelden. Halverwege de eerste helft was het slechts 4-3, maar daarna liep het verschil op naar 8-4 (rust). Bij 9-6 claimde Trigon tevergeefs een strafworp, toen Wendy van Hooven^ij een doorloopbal in haar ifcg werd geraakt. PKC sloeg in de tegen aanval meteen toe (11-6), waar mee de beslissing was gevallen. De Leidse formatie zal komend seizoen danig veranderen, want Barbara Aniba, Liane de Groot, Amoud Lambooy en Maarten van Vliet stoppen. De laatstge noemde stapt over naar Die Ha- ghe, terwijl Lambooy met Chan- tal van Duijn de junioren van Trigon gaat trainen. PKC - Sporting Trigon 14-9 (8- 4). Doelpunten: René Bekker (4) Liane de Groot (2), Mirjam Duin, Wendy van Hooven en Maarten van Vliet. 'njaó

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21