Donderslagen luiden Docos' ondergang in AMATEURVOETBAL MVKV: gegokt en gewonnen 'Ik moet straks nog aan de apparatuur' as van Zon laat ernardus stralen Foreholte beter vanaf elf meter S3 li w-Zwart iromoveerd <r - Blauw Zwart is ge weerd naar de derde De Wassenaarse ploeg ieg zaterdag HPSV over- id met 4-0. Voor de doel- a 1 n zorgden Michel Rem- raai (2x), Joffirey Hoogen- e81 en Wijnand Bakker s 1 chop). Het eerste duel e Haagse Politieclub. tot teren derdeklasser, was aöfrweekin 1-1 geëindigd. N i van Es e. r FC Lisse si >te Ron van Es speelt het ko- e seizoen voor FC Lisse. Isense aanvaller speelde 'el plopen twee seizoenen a laarlem. Daarvoor was hij iar actief voor eerstedivi- it Telstar. De 24-jarige I aller speelde L. zijn ama- V jd voor Stormvogels. Leede N ert verder eveen - De vrouwen van ;ede hebben de halve fi- an het bekertoernooi be- jj, De Sassenheimsen won- ja iHoogeveen met 5-1 van yj klasser HZW. Bij rust was jj indnog 1-1. Sabine van J, taakte na acht minuten de maker voor Ter Leede, de ngstreffer viel vier minu- n( aarvoor. Vlak voor tijd kon kerhouder het krachtsver- uitdrukken in doelpunten. ia elkaar kreeg Ter Leede e penalty's, die werden be- e tor Jeanet van der Laan tdy Burger. In blessuretijd eI it Miranda Noom nog teer raak. itels blijft 5 deklasser j i - De Sleutels moet mini- 1 een jaar wachten voordat jn opwachting in de twee- a isse mag maken. De Leid- ib verloor ook het tweede net Nootdorp. Zaterdag het aan de Vliet 1-2 voor gradatiekandidaat uit de I le klasse. Het leek er lange i dat De Sleutels het ver- an het eerste duel (3-0) wegpoetsen, maar coach - iFielemon zag zijn ploeg l seks mogelijkheden om helpen. Alleen Matthijs e schoot raak: 1-0. Na rust plden twee doeltreffende ers het lot van De Sleu- ielemon verborg zijn te- elling: „Door een periode- 10 e halen, hebben we de telling van dit seizoen ge- Volgend jaar moeten de imhoog wel maken." maandag 27 mei 2002 door Maarten Dekker scheveningen - Even leek Docos toch nog de juiste weg te vinden. De Leidenaars begonnen agressief aan de tweede ontmoeting met Sche veningen. Maar het was maar even, elf minuten om precies te zijn. Toen werd de wedstrijd on derbroken omdat een onweersbui over sport park Houtrust trok. Vijf minuten na de hervat ting was de koude douche voor de Leidenaars compleet: Scheveningen scoorde 1-0 en het laat ste kansje op handhaving in de tweede klasse was weg. Het werd uiteindelijk 5-1 voor de thuisploeg. Eigenlijk was een week eerder al duidelijk dat Docos zou degraderen. De Morsclub ging toen met een onverklaarbaar slechte instelling de wedstrijd in. Die slapte vertaalde zich in een 0- 2 nederlaag en de manier waarop Docos speel de, zorgde dat niemand nog een cent gaf voor de overlevingskansen van de club. Ook al om dat rood-wit een belabberde competitie af werkte, met slechts zestien punten uit 22 duels. Dat Docos niet rechtstreeks degradeer de, kwam alleen maar doordat er toevallig twee teams met nog minder kwaliteit (Meer burg en TOGB) in dezelfde poule acteerden. Trainer Nico van der Salm wist zijn spelers er in ieder geval wel van te overtuigen dat de strijd nog niet beslist was, want Docos kwam scherp uit de startblokken. Vlot combinerend namen de Leidenaars het initiatief en dat mondde uit in een enorme kans voor spits Dennis Stuifzand. Hij had de wedstrijd tot een echte wedstrijd kunnen maken, maar hij kopte de bal naast uit een mooie voorzet van Johan de Ridder, de routinier die voor één wedstrijd terugkeerde in Docos 1. Vlak daarna klonk de eerste donderslag en na de tweede besloot de scheidsrechter het duel tijdelijk te staken. Toen de bal weer rolde, leek de echte scherpte bij Docos weg. Even later kwam Scheveningen aan de leiding: keeper Jorrit Hermans kreeg zijn handschoen nog wel achter een eerste schot, maar de bal ging de lucht in en kwam op het hoofd van de vrijstaande Dennis Ver does terecht Die kopte in een leeg doel. Daar na kwam Docos er niet meer aan te pas. Her mans tikte eerst nog een schot uit de kruising, maar had geen verweer op een inzet van Dan ny Voskuil. Vlak voor rust maakte Dennis de Jong er 3-0 van, uit een vrije trap. Met gebogen hoofd zochten de Docos-spelers de kleedka mer op. De tweede helft had schriftelijk afgedaan kun nen worden. Het Leidse doelpunt werd vlak voor tijd gemaakt uit een vrije trap. Edwin Ver hoogt was de maker. Ervoor en erna scoorde dezelfde speler van Scheveningen, invaller Maurice de Wit Docos toonde vooral aan c ontzettend weinig stootkracht voorin te 1 schikken. Rechtsbuiten Gallert werd in de r vervangen door de jonge Tom Henzing, Sti zand deed ook al weinig tot niets goed en op links was De Ridder geposteerd. Allicht dat Barry Dubbeldemans terugkeer als een ge schenk uit de hemel wordt gezien. Scheveningen - Docos 5-1 (3-0). 16. Dennis Verdoes 1- 0. 36. Danny Voskuil 2-0, 42. Dennis de Jong 3-0, 68. Maurice de Wit 4-0, 87. Edwin Verhoogt 4-1,90. Maunce de Wit 5-1. Scheidsrechten Sprang. Toeschouwers: 250. Docos: Hermans; Buiüng. Puliga. Van den Heuvel, Kok (65. Van der Linden); Van Marwijk. Wijsman, Verhoogt; Gallert (46. Henzing), Stuifzand, De Ridder (57. Qere). Midden in de vuurwerkdampen peppen de Katwijk-spelers elkaar vlak voor aanvang op. Foto: Niek Ouwehand t lsburgse Boys vraagt voor het seizoen 2002/2003 vinerB-1 junioren selectie v niner B-selectie senioren <siotherapeut(e)/verzorger(ster) voor Rijnsb. Boys I siotherapeut(e)/verzorger(ster) voor Rijnsb. Boys 2 itingen bij Ed Bos, 071-402.14.89 of 06-54.768.747 citaties naar: Rijnsburgse Boys, bus 127,2230 AC Rijnsburg door Bas Pronk vervolg van Si ermelo - Met spanning in zijn lijf loopt Katwijk-supporter Pe ter van Boxcel met zijn zoon Pa trice het terrein bij DVS'33 in Er melo op. Ze zoeken een plekje vlak bij de middenlijn. „Pijn in mijn buik van de spanning", (advertentie) verzucht de oudste Van Boxcel, die toepasselijk een oranje trui draagt. „Ik leef hier al de hele week naar toe." De supporters van Katwijk ont steken massaal fakkels als hun helden het veld opkomen. „Ja heren, dit doen we bij elke wed strijd", lacht Van Boxcel senior naar twee oudere mannen. „Dan verdienen we het toch om in de hoofdklasse te blijven. Dit is toch prachtig. Er zijn nog geen drie Friezen en moet je kij ken wie wij bij ons hebben." Na de beginfase richt de woede van supporters zich op de arbi trage. „Het is geen Koninginne dag grens, dan mag je de hele dag vlaggen", grapt Van Boxcel. De 50-jarige Katwijker krijgt de lachers op zijn hand. Als Marco de Ridder na een ver meende overtreding geen straf schop krijgt, roept iemand: „Wat is je kenteken, scheids?" Van Boxcel moet erom lachen. „Scheidsrechter is toch het laat ste wat je wil worden", zegt hij tegen zijn zoon. „Iedereen scheldt tegen je en voelt zich daar lekker bij. De beste man kan vervolgens in therapie." La chend voegt Van Boxcel eraan toe dat hij zelf bij de politie werkt. Een geïnteresseerde Harderwij ker van voetbalvereniging WOG vraagt aan Van Boxcel of ieder een zo gek is in Katwijk. „Joh man, voetbal is toch één groot feest. De sfeer is toch geweldig. Kijk dan naar ADO Den Haag te gen Volendam. Als het bij ons ook zo wordt, kom ik nooit meer op een voetbalveld." Barry Dubbeldeman scoort 1-0 en Van Boxcel springt juichend in de rondte. Als de lijvige spits richting supporters rent, wordt Van Boxcel gek van vreugde. „Kom hier, laat me je omhelzen, Barry, Barry, Barry, Barry, yes, yes en yes." In de rust volgt de analyse van de vaste Katwijk-watcher. „Ze sterven van de zenuwen", zegt hij met een biertje in de hand. „Die Friezen stellen niks voor, maar ik zie het nog fout gaan. De angst wordt bewaarheid als het vlak na de pauze 1-1 wordt. Stil vloekend kijkt Van Boxcel naar de vreugde-explosie die duidelijk maakt dat er toch wel meer dan drie Friezen naar Er melo zijn afgereisd. Vlak daarna brengt Sander Molenaar de Kat- wijkers weer op voorsprong. „O o, wat is dit belangrijk, die komt echt op het juiste moment, an ders gaan die gasten er nog echt in geloven", aldus Van Boxcel, die beduidend minder enthou siast reageert dan op de eerste treffer. „Jongens, jongens ik moet straks nog aan de appara tuur." Van Boxcel verkondigt hierna dat Katwijk FC Lisse achterna gaat. De Lissenaren speelden ook een promotie /degradatie duel om het seizoen daarop kampioen te worden. „En daar na zeker weer in degradatiege vaar", merkt zoon Patrice gevat op over de prestaties van Lisse dit jaar. Enkele minuten later belooft Van Boxcel het veld op te rennen als De Ridder scoort „Dan word ik gek, die gozer heeft zoveel voor de club bete kend." De Ridder scoort, de beslissende 3-1. Veel jonge Katwijk-suppor ters rennen het veld op. Van Boxcel kijkt met tranen in zijn ogen naar het tafereel. „Je zou toch het veld in rennen Peter", klinkt het achter hem. „Sorry jongens, ik ben even emotio neel." Nog geen minuut later springt de Katwijker alsnog over de re clameborden met twee armen in de lucht. Als De Ridder ook 4- 1 maakt, kan hij het niet meer aan. Snotterend: „Ik vind dit zó mooi." Bij het eindsignaal blijft Van Boxcel rustig staan. Hij roept een dankwoord naar de ste wards en merkt op dat de scheids goed floot. Kort daarna loopt Van Boxcel met beide ar men in de lucht het veld over. door Ruud Pattiapon punacker - MVKV is nog één stap verwijderd van promotie. De Katwijkse derdeklasser was na de 0-0 in de reguliere speel tijd DSVP in de beslissende strafschoppenserie veruit de baas. MVKV mag daarom ko mende zaterdag op het veld van De Sleutels de finale spelen te gen Nootdorp, dat in twee duels diezelfde Leidse club de baas bleef. MVKV dankt vooral doelman Jacco Schaap, de Katwijker die voor de ploeg uit Pijnacker een bijna onpasseerbaar obstakel bleek. De uit de kluiten gewas sen sluitpost van MVKV (1.94 meter) stopte twee strafschop pen, terwijl zijn ploeggenoten viermaal raak schoten. Schaap bagatelliseerde zijn reddingen en prees met name zijn verdedi gers. „Het blijft altijd een team prestatie. Alleen doe je niks. We hebben natuurlijk wel een paar jongens die goed kunnen verde digen." Schaap doelde op Ri chard Hoek en Bram Dijkdrent. Laatstgenoemde was de absolu te uitblinker bij MVKV, op de voet gevolgd door Hoek, die duidelijk maakte waarom hij volgend seizoen de kleuren van hoofdklasser Quick Boys gaat verdedigen. De spitsen van DSVP, Maarten Wamsteker en Marcel Marskamp, kwamen er tegen de robuuste Katwijkse de fensiespecialisten niet aan te pas. Zoals ook het middenveld gedurende het grootste gedeelte van de wedstrijd in Katwijkse handen was. MVKV-trainer Freek Rienks had zijn lesje ge leerd, na de teleurstellende 2-2 op de thuisbasis. MVKV stond vorige week met 2-0 voor, maar gaf de zege toch nog uit handen. Rienks gaf zijn ploeg dit keer de opdracht het speelveld klein te houden. De gevreesde lange bal van DSVP kon niet gegeven wor den, waardoor de belangrijke mensen bij DSVP, zoals Wam steker, Harskamp en Leon Braat vrijwel onbereikbaar waren. Het probleem waar Rienks mee wor stelt is het gebrek aan snelheid in zijn ploeg, een gegeven dat de Katwijkers tegen Nootdorp zou kunnen opbreken. In Pijnacker compenseerde MVKV dat man co door een surplus aan tech niek en tactisch inzicht De oranjehemden waren vooraf niet gerust op een goede afloop. „We waren heel nerveus, had den een sterker DSVP ver wacht", erkende verdediger Jaap Kloos. In de rust probeerden de Katwijkers elkaar moed in te Eraten. Niets forceren, luidde et credo. Kloos: „We hebben gegokt op de kracht en lengte van Jacco Schaap. Dat heeft goed uitgepakt." Rienks ver klaarde onomwonden dat MVKV over twee wedstrijden de terechte winnaar was, maar ook dat hij af en toe wat twijfels had gevoeld. „We hebben gedurfd gespeeld, één-op-één en met druk naar voren. Ik vroeg me af of we dat een hele wedstrijd zouden kunnen opbrengen." De trainer werd niet teleurgesteld, al liepen spelers als Peter Ver burg, Arno Dijkdrent en Gèr- brand Kuipers ruim voor het einde wel op hun tandvlees, j MVKV vocht voor wat het waard was en probeerde steeds een 'voetballende oplossing" te vin den. DSVP daarentegen leunde op de grotere snelheid in de ploeg en het opportunisme, dat bij tijd en wijle meer gevaar in zich droeg dan het meer ver zorgde spel van de Katwijkers. DSVP kreeg iets meer kansen, maar MVKV kreeg de beste. Ar no Dijkdrent vond de verre tr&p van Johan Fielmig kennelijk zo mooi, dat hij in vrije positie vdDr doelman Hendrik Jan Huisman naar de bal bleef staren, zont|er echt in actie te komen. In de finale kan MVKV zich een dergelijke afwachtende houding niet permitteren. Rienks is zich daarvan zeer bewust „Als je de finale haalt, moet je ook voor goud gaan. Want hoe verder je komt, hoe moeilijker het wordt om verlies te accepteren. DSVP - MVKV 0-0. MVKV wns. Scheidsrechten Ranft. Toeschouwers: 300. Geel: René van Baarle, De Hek (DSVP), Pluim graaf! (MVKV). MVKV: Schaap; Bram Dijkdrent, Hoek, Kloos, Pluimgraaf! Kuipers (62. Berend de Jong), Verburg, Tavenier, Arno Dijk drent (Maarten Mol); Fielmig. Klinken berg (82. Dave de Jong). nno Schraven hnxveen - Het is al de te minuut van de blessure- nog wil scheidsrechter raaf van geen ophouden Enkele trouwe Bemar- upporters klappen, on- de flinke regenbuien, de- itratief hun grote paraplu's Na een verblijf van drie enen in de derde klasse degradatie voor de ploeg azerswoude. Joost de Roo de tergend lang durende minuten nog een alierlaat- ser voor. Bas van Zon be- daarop om met zijn rug de goal de bal nog maar eer goed te raken. En wat Met een wonderschone tal schiet hij de bal met een ie boog precies achter de iiiwereerde WSE-doelman Boekhorst. Eén-één en dus ty"s, waarin Bemardus het f in de nacompetitie weet engen. il me niet met Van Basten lijken", reageerde Van Zon. leidenheid of niet, de ver ing met de overbekende van Marco van Basten te- FC Den Bosch drong zich jenzeggelijk op. Al ver- n het schot van Van Zon helemaal in de uiterste van ontelbaar veel onheid en waarde was het iunt wel. Op de valreep had irdus er op een schitteren- Bnier tegen WSE-een serie strafschoppen uitgesleept, met winst als uiteindelijke beloning. Daardoor speelt het volgende week op het terrein van UVS één laatste beslissingswedstrijd om promotie/degradatie tegen Fo- reholte. Wil de ploeg uit Hazerswoude dan opnieuw het vege lijf red den, dan moet het hopen dat de tegenstander uit Voorhout net zoveel kansen laat liggen als WSE deed. De Waddinxveners waren vroeg in het duel op een 1-0 voorsprong gekomen, nadat de verdediging van Bemardus verzuimde krachtig in te grijpen. Spits Luuk Schwiebbe mocht lang aan de bal zijn en liet met een laag schot de veel te vroeg uit z'n goal gekomen Robin Dooze kansloos. In tegenstelling tot de week ervoor vertoonde Bemardus nu wel de nodige strijdlust, al was de ploeg na de onnodige tegentreffer eventjes van slag. Met veel vaart werd er gezocht naar Joost de Roo of Jos van Kampen, om vervolgens vanaf het middenveld bij te slui ten. Tot echt uitgespeelde kan sen leidde het offensief niet, maar Bemardus verdiende er in elk geval veel vrije trappen en hoekschoppen mee. Van Zon was verschillende malen van grote afstand dicht bij een tref fer, maar Waddinxveen had in keeper Boekhorst de beste spe ler van de ploeg. WSE liet Bermardus in die eer ste helft veelvuldig opkomen, Bas van Zons treffer was goud waard voor Bemardus. Archieffoto: Eric Taal. om vervolgens in de tweede helft via counters, toe te slaan. De tactiek van WSE leek aan het begin van de tweede helft te gaan werken. Een flink aantal le vensgrote kansen ontstond. Ro bin Dooze hield bijvoorbeeld met veel kunst- en vliegwerk en de hulp van een verdedigende hand WSE af van een grotere voorsprong. Een tweede gele kaart voor Fred van der Veldt betekende dat WSE de laatste twintig minuten met een man minder moest spelen. Toch wa ren opnieuw de beste kansen voor de thuisploeg. WSE slaagde er niet in te scoren, zelfs niet uit een strafschop na een onnodige overtreding van Edwin Buite laar. WSE hield zodoende de kansen op de gelijkmaker voor Bemar dus tot de laatste seconde le vend. De thuisploeg ging zich veel te vaak en opzichtig te bui ten aan tijdrekken, waardoor de scheidsrechter zich wel genood zaakt zag om veel tijd bij te tel len. Dat Bemardus daar uitein delijk op magistrale wijze van profiteerde, had WSE niet kun nen bedenken. In de noodzake lijk geworden penalty's was Ber- nardus de betere. WSE miste de eerste strafschop. Edwin Buite laar zag de eerste voor Bemar dus ook gekeerd worden. De vierde penalty werd door WSE naast geschoten, waarop eerst Arjan Batenlaan en daarna Jos van Kampen Bemardus de i winst bezorgden. „Strafschoppen nemen is niet bepaald het sterkste punt van Bemardus", verklaarde trainer Fokke van der Reyd achteraf. „Blijkbaar had Bas van Zon nog zin in wat strafschoppen." „Een droomscenario", repte de ge vierde man. „Het was een wan hoopsschot en vervolgens zie ik die bal er zo invallen. Zoiets ver zin je gewoon niet." WSE-Bemardus 1-1. (Bemardus wns.) 7. Schwiebbe 1-0. 98. Van Zon 1-1. Toeschouwers: 175. Scheidsrechten De Graaf. Geel: Buitelaar, Batelaan, De Boer (Bemardus), Van der Voort (WSE). Rood: Van der Veldt (WSE, 2x geel). Bemardus: Doze, De Boer, Batelaan, Buitelaar, Heemskerk, De Groötr-Van Kampen, Koning (69. Prins), De Roo, Van Zon, Valk (79. Van der Ven). door Geert Langendorff zoetermeer - Negentig minuten voetbal tussen FC Zoetermeer en Foreholte leverden dit keer wel doelpunten op, maar nog steeds geen beslissing. Die viel pas in de strafschoppenserie. De Voorhouters namen de penal ty's beter en mogen over een week met Bemardus uitvechten wie volgend seizoen in de derde klasse speelt. Vorige week eindigde het eerste duel in 0-0 en die uitslag was il lustratief voor de onderlinge krachtsverhoudingen. Foreholte was voetballend dan wel de be tere ploeg, maar aanvallend was Zoetermeer net zo gevaarlijk. Gisteren bleek dat weer het ge val te zijn. Het verschil was dat de doelpunten nu wel (snel) vie len. Al na twee minuten knalde Marco van der Drift de 1-0 voor Zoetermeer binnen. Jeroen Dek ker probeerde de bal nog met zijn hand uit het doel te werken en mocht van geluk spreken dat scheidsrechter Wijngaarden hem niet van veld stuurde. Foreholte liet zich niet van de wijs brengen. De Voorhouters bleven geconcentreerd de aan val zoeken, zonder de lange bal te gebruiken. De gëlijkmaker kwam via de flank. Raymond Booms zette door op links, legde de bal vanaf de zijlijn terug op Duncan de Groot en de beste man van het veld aarzelde geen moment. Hij schoot snoeihard binnen. Het leek een voorbode van meer treffers, maar kansen bleven verder uit. Dat kwam voornamelijk doordat zowel Zoetermeer als Foreholte scherp verdedigde. Bovendien waren de weersomstandigheden zoda nig (het plensde van de regen) dat het venijn even verdween. Na de rust was Zoetermeer een stuk sterker. Het speelde in een verrassend hoog tempo en de Voorhouters hadden daar be hoorlijk veel moeite mee. De thuisploeg stormde continu richting het doel van Rogier Tet- teroo. De spitsen waren net als vorige niet sterk in de afronding, zodat het vooralsnog niets ople verde. Toen de energie na een dikke twintig minuten zo goed als op was, kon Foreholte weer aan aanvallen gaan denken. Twee snelle doorbraken over de rechterflank van respectievelijk Jeroen Dekker en Oscar van Dam waren voldoende. Frank van Aartrijk schoot de eerste keer nog hopeloos naast, maar de tweede mogelijkheid verzil verde de clubtopscorer wel. Zoetermeer zette alles op alles om de gelijkmaker te forceren en was daar negen minuten la ter heel dichtbij. In een vol straf schopgebied liet een speler zich vallen. De arbiter trapte erin en legde de bal op de stip. Tetteroo zorgde voor gerechtigheid door de inzet te stoppen. Zoetermeer gaf zich na deze misser nog steeds niet gewonnen en bleef de aanval zoeken, met succes. Ook de rotsvaste verdediger Ni co van Rijn kon de 2-2 niet voor komen. Een strafschoppenserie moest de beslissing brengen. Van het vijftal Raymond Booms, Niels van Gent, Kevin Knetsch, Nico van Rijn en Frank van Aartrijk miste alleen Van Rijn, overigens zonder gevolgen. Trainer Ton Arroyo zei na afloop dat hij ner veuzer was tijdens de wedstrijd dan tijdens de strafschoppense rie: „Ik weet dat we daar erg goed in zijn. We hebben er niet op getraind, want dat heeft toch geen zin. Wel had ik de afgelo pen wedstrijden al een lijstje in mijn hoofd. Vandaar dat ik Ke vin Knetsch ook inbracht. Die schiet 'm er sowieso in." Volgende week wacht Bemar dus, dat WSE uitschakelde. Aan voerder Pascal Roffelsen en Paul van Noort moeten dan met een schorsing vanaf de kant toekij ken. Arroyo zag ook hier de po sitieve kant van in: „Pascal heeft alle belangrijke wedstmden ge mist. Toen hij vanmag geel kreeg en dus automatisch ge schorst zou worden voor vol gende week, had ik gelijk een goed gevoel: 'Hij is er weer njet bij, dus halen we zeker de fina le'." t Zoetermeer - Foreholte 2-2 (1-1). 2. Marco van der Drift 1-0, 10. Duncarrde Groot 1-1, 65. Frank van Aartrijk L-2, 83. Ferry Macnack 2-2. Scheidsrechter. Wijngaarden. Gele kaart- Pascal Roffelsen, Kevin Knetsch (Foreholte). Toeschouwers: 100. Foreholte: Tetteroo. Colijn, Van Rijn. Booms. Roffelsen. Van den Berg (60.Van Dijk). Dekker, Van Gent. Van Dam. De Groot (85. Knetsch). Van Aar trilt

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19