Geen gejuich, alleen het geluid van zaktelefoons SPORT (uerten kan lachen als hij een bal fout slaat Remco Torken naar Quick Boys Peloton jaagt Simoni uit Giro Van Beveren: 'Michels wilde van geen uitstel weten' S2 ADO Den Haag en Volendam spelen in leeg Cambuur-stadion roej lende RCL'er Jiorst - De speler van het van RCL, die na afloop nacompetitieduel m- RCL een voorbij- aishandeld zou heb- oor de Leiderdorpse lub voor twee jaar ge- waarvan een jaar voor- ijk. De tweede betrok- de vechtpartij is geen ICL. Hem werd voor dde tijd de toegang tot tpark De Bloemerd ers weer te voor pers De 25ste editie van het iele voetbalduel tussen irs uit de Leidse regio hrijvende pers is weer en door de oefenmees- het terrein van UVS 5-4. Via goals van lanhane (2x), Rob van len (eigen doel), Wim Mek Verwoerd, Danny ia en Jaap Visser ston- eams vlak voor tijd nog joral Ronald Vermond ud de Groot, de trainer ainers, tot wanhoop e schoten op de paal en •r voor open doel. Vlak eindsignaal van :hter Piet Labruijere van Tongeren zijn schoot hij de 5-4 bin- r blijft ircelona na - Frank de Boer (31) ik het komende sei- Barcelona. De record- onal heeft met de club overeenstemming iver een verlenging van ract met één jaar. erink buiten itoernooi zaterdag 25 mei 2002 Lege tribunes in het stadion van Cambuur bij ADO Den Haag - FC Volendam. Foto: ANP/Jaap Schaaf an Siemerink heeft het imooi van de Open mniskampioenschap- toland Garros niet ge- e 32-jarige Rijnsburger rerl isteren in de derde en inde van het kwalifica- loi van de 29-jarige vjjs Oleg Ogorodov met 6- da Noorlander komt in ronde uit tegen de eTatjana Panova, de 18 van de plaatsings- am Oremans neemt bfgen een speler uit het tietoernooi. Hetzelfde >r Sjeng Schalken. Rae- ler is gekoppeld aan Srichaphan uit Thai- amp leider gië Bart Voskamp is de der in de Ronde van e renner van de Bank- ploeg won gisteren de gedeelde van de tappe, een tijdrit over illeter rond Mechelen. Het court central als een tempel door Johan Stobbe Leeuwarden - Het restant van de woensdag gestaakte nacompeti- tiewedstrijd tussen ADO Den Haag en Volendam werd gisteren in Leeuwarden in het geheim ge speeld. Het Cambuur-stadion bleef op een handvol journalisten en wat clubmensen na leeg. Vo- iendam won met 2-i, waardoor beide ploegen zijn uitgeschakeld voor promotie naar de eredivisie. Zijn gezicht staat somber. In de rust van ADO Den Haag-Volen- dam speurt Leonard van Utrecht vanuit de businessclub het plein voor het Cambuur-sta dion af. Op zoek naar suppor ters van zijn club ADO Den Haag. Die zijn niet te bekennen en als ze al op komen dagen, staat de mobiele eenheid klaar om ze op te vangen. „Helaas moet het zo. Bij voetbal hoort emotie, maar geen geweld", zegt Van Utrecht. Afgelopen woensdag werd het duel tussen beide ploegen na een klein half uur gestaakt. Na een rode kaart voor ADO-speler Dennis den Turk braken er on geregeldheden uit. Honderd aanstekers en een broekriem daalden vanaf de tribune neer op het veld. Scheidsrechter Dick van Egmond weigerde het duel te hervatten. Donderdagavond besloot de KNVB dat de wedstrijd in het diepste geheim moest worden gespeeld in Leeuwarden. „We moesten zelfs een boete van 1000 euro betalen als het uit zou lekken", zei Van Utrecht. „Maar het stond vanochtend al ge woon in het Noord-Hollands Dagblad, belachelijk. De voor bereiding was ook veel te kort. Had het dan woensdagavond beslist, dan hadden we ons ten minste nog kunnen voorberei den." Voor Van Utrecht is het spelen zonder publiek niet nieuw. In 1998 voetbalde hij, ook in de na- competitie, met Cambuur op het KNVB-terrein in Zeist tegen FC Groningen. Uit angst voor ongeregeldheden verbood de burgemeester van Groningen destijds het duel. „Het is niet leuk, dit hoort niet. Alleen het weerzien met Leeuwarden is wel aardig", aldus de geblesseerde speler. Op een paar reservespelers, clubbestuurders, stewards en een batterij journalisten na blijft het stadion leeg. Geen gejuich, alleen het onophoudelijk geluid van mobiele telefoons klinkt. Op het veld maken beide ploegen er een plichtmatige vertoning van. Buiten het veld gebeurt even min iets schokkends. Reclameteksten van herenkap salon De Barbier en CSL Copy service vliegen voorbij op het scorebord, het spandoek 'voet bal verziek het niet' trekt nau welijks de aandacht. Achter een van de doelen zoeken vier ste wards bescherming tegen de motregen. De ambiance voor nacompeti- tievoetbal is troosteloos. Als Vo lendam scoort klinkt spottend de eerste regel van 'Het Wo- anskip', het clublied van Cam buur. „Het is weer eens wat anders", ;rp c'6lljan van Geen 1997 kwam Gustavo lis nobody naar Roland elfs tot de laatste dag oernooi nam niemand aan serieus. Deze num- an de wereld kon toch rski een sensatie zorgen? ater is de inmiddels drie- impioen de grootmees- et Parijse gravel. Maar ndigheden zijn nage- ia* jk. Drie maanden na zijn atie ziet niemand, inclu- K f, hem als een serieuze idaat. Reden genoeg om en aan die vooruitzich- ikk ■kti r veroverde Kuerten de- harten van het Franse *Ja zijn wonderbaarlijke ir|J)ing tegen de Ameri- fhael Russel in de vier- tekende de Braziliaan acket een groot hart urt central. Hij ging op t Jtn zitten en gaf kus- ,Ik voelde dingen, die al niet voel", zei hij na uerten had in de derde ïatchpoint overleefd en de wedstrijd op dat j,a en rally over 27 mes- JS dagen. „Een groot deel terugkeer in de wed- ,0 s te danken aan de Het publiek pushte me verwinning. Ik voelde en beter." lalde het tafereel na de n finale tegen Alex Cor- mooiste baan aan de e la Porte d'Auteuil als zijn achtertuin, ziet het court central als il. De onvermoede die hij er opdoet, voe- een godsgeschenk, schildert hij fore- en als Picasso en Van ijk. Guga is er dank baar voor. Zoals hij het leven als een gift ziet. Maar weinig spelers in het circuit zijn zo zichzelf ge bleven als Kuerten. Hij kan lachen als hij een dom me bal fout slaat en hij kan mooie ballen van tegenstanders waarderen. Tijdens de US Open in 1999 wandelde hij in zijn par tij tegen Cedric Pioline naar de andere kant van het net om de Fransman te feliciteren met een weergaloze bal. Het was nota bene bij 9-9 in de tiebreak van de derde set, Pioline snapte er niets van. Het professionele tennis is ge» baat bij types als Kuerten. De Braziliaan weet als geen ander hoe gefortuneerd hij is, door met tennissen zijn geld te ver dienen. Zijn vader stierf voor zijn ogen aan een hartaanval toen deze op de umpirestoel zat bij een partijtje van de 10-jarige Gustavo. Zijn'19-jarige broer Guilherme is geestelijk gehandi capt. De bekers en trofeeën die hij met tennissen won, staan bij de apetrotse Guilherme in de kast. Kom bij Kuerten dus maar niet met het verhaal aan dat het leven van een tennisprof zwaar is en dat er zo hard gewerkt moet worden. Bij elke wedstrijd die hij speelt, gaat er 500 dollar in een potje. Dat geld wordt besteed aan een tehuis voor straatkinderen en wezen. Hoe meer hij speelt, hoe meer geld er binnenstroomt. Twee jaar geleden was de bouw voltooid. Kuerten, destijds: „Kinderen kunnen er een nieu we start maken. Mijn broertje kan gewoon naar school en daarna weer naar huis. Maar veel anderen kunnen nergens heen." Kuerten kan de hele wereld over en in zijn kielzog reist een ge volg mee. Supporters weltever staan. Waar hij speelt, kleurt het Braziliaanse geel en blauw de tribunes. „Het is begonnen toen ik Roland Garros voor het eerst won. De mensen reizen me ach terna. Ze kunnen via mij ont- Gustavo Kuerten tekent met zijn racket een hart in het gravel van Roland Garros. Foto: EPA snappen uit de echte wereld. Voor mij is het leuk dat ik hen deze emoties kan bezorgen. En ik trek weer energie uit hun aan wezigheid", zei hij twee weken geleden in Hamburg. In zijn laatste voorbereidende toernooi op Roland Garros kwam Kuerten niet verder dan de kwartfinale. Van de elf partij en die hij dit jaar speelde, won hij er slechts vijf. Na zijn neder laag in de eerste ronde van de Australian Open tegen de Frans man Julien Boutter - Kuerten liet een 2-0 voorsprong in sets lopen - blikte hij al vooruit op een heupoperatie. Een nieuw verlies in de eerste ronde van het graveltoernooi in Buenos Aires, was voor hem di recte aanleiding om onder het mes te gaan. Acht maanden lang met pijn tennissen, het werd hem te veel. „Ik kwam op een punt, dat ik niet meer in mijn li chaam geloofde. Ik durfde niet meer achter ballen aan te ren nen en dat maakte tennissen onmogelijk voor mij." Het herstel na zijn operatie op 26 februari verliep veel voor spoediger dan verwacht. Binnen een week begon hij met fysio therapie en twee weken later kon hij al weer voorzichtig wat rondjes rennen. De eerste Zuid- Amerikaan die een tennisjaar (2000) afsloot als nummer 1 van de wereld, beleefde eind april zijn terugkeer op Mallorca met zeges op Nicolai Davydenko en Magnus Norman. Hij sleutelt stukje bij beetje aan zijn zelfvertrouwen. In Ham burg zag de wereld weer een dansende Kuerten op de baan. „Het grootste gedeelte zit hem in het mentale. Het gaat om ver trouwen. Ik heb wedstrijdritme nodig. Daardoor kan ik het veld beter afdekken en hoef ik niet meer zo veel te rennen. Dat is de sleutel tot mijn spel. Als ik mijn beste tennis speel, komen de ballen naar me toe en hoef ik minder te lopen." Al bij binnenkomst zal het hart van Kuerten weer opengaan, net zoals het publiek zijn hart weer openstelt voor de Braziliaan. De weg naar nieuw succes - slechts Björn Borg won vaker de titel in Parijs - ligt ongetwijfeld in de eerste week. In de eerste zeven dagen wordt het hard werken, pas dan komt het echte gevoel terug. De voor studies en ruwe schetsen van nieuwe penseelstreken voor weer een prachtig meesterwerk zijn reeds vervaardigd. katwijk - Remco Torken speelt komend seizoen bij Quick Boys. Dat zijn de Katwijkse club en de Leidse spits in de afgelopen dagen overeen geko men. De 30-jarige Torken stond tot dit voorjaar onder contract bij Helmond Sport waar hij mocht vertrekken. Met de overgang naar Nieuw Zuid is de profcarrière van Torken ten einde. Voor hij bij Helmond Sport, veelal als reserve dienst deed, speelde hij voor FC Den Haag, Top Oss, VW, Lo keren (België), Merida (Spanje), Guoan (China) en Beveren (België). Het hoogtepunt uit zijn loop baan beleefde hij bij Lokeren waar hij promoveer de en topscorer werd van de Belgische eerste divi sie. Toen al verklaarde Torken dat hij later na alle omzwervingen in Katwijk zou gaan voetballen omdat zijn vrouw daar vandaan komt. chieti/gpd - Aan de oneindig lij kende dopingstory in de 85ste Giro d'Italia is gisteren een nieuw dramatisch hoofdstuk toegevoegd, het verhaal Gilberto Simoni. De Italiaan, na het ge dwongen vertrek van Stefano Garzelli de belangrijkste kans hebber voor de eindzege, werd in feite tot afstappen gedwon gen door z'n collega's. In het pe loton was men danig 'ziek' ge worden van de provocaties van Simoni, die het donderdag in Campitello Matese bestond als kersverse dopingzondaar de wetten van het métier te tarten door brutaalweg de eerste aan komst bergop voor z'n rekening te nemen. Die demonstratie van 'wie doet mij wat' had hij beter achterwege kunnen laten. Dat vindt ook Tijn Swinkels, de Ne derlandse jury-voorzitter in de Giro die vlak voor de start van rit 12 van Simoni's teammanager Claudio Corti het rugnummer 1 kreeg overhandigd, ten teken dat Simoni het verder voor ge zien hield. Swinkels: „Door zo demonstratief voor de etappe te gaan, koud nadat je te horen hebt gekregen dat je middelpunt bent van een dopingzaak, is ge woon dom. Zulk gedrag, weet ik uit ervaring, word je niet in dank afgenomen." Michael Boogerd was een van de eersten die z'n mond zonder blikken of blozen open deed en onomwonden stelde dat Simoni gewoon uit koers moest. Diens provocerende triomfmars naar Campitello Matese deed de zaak escaleren. Nog dezelfde avond staken de ploegleiders van de belangrijkste ploegen de koppen bij elkaar. Ze kwamen tot de unanieme conclusie dat het zo niet verder kon met de Giro, een besmette renner dient onvoor waardelijk op te krassen. Tijdens de Avond van Campobasso, de stad waar de meeste renners voor de nacht waren onderge bracht, werd een code (de zoge heten omerta) doorbroken. Niet eikaars potjes afdekken, maar gaan voor zuiverheid. Eén van de hoofdrolspelers in de anti-Simoni-kongsie is Anto nio Salutini, de teammanager van Cipollini's Aqua Sapone. Hij nam het voortouw in het verwijderingsproces van Simoni en kaartte de broeierige stem ming in het peloton aan bij Gi robaas Carmine Castellano. Die had op zijn beurt de zaken ook al doorgenomen met UCI-presi- dent Hein Verbruggen, om uit eindelijk tot de conclusie te ko men dat hij volgens de regels niets tegen Simoni kon onder nemen. Maar waar Castellano moest passen, kreeg hij hulp van z'n acteurs en hun begelei ders. Castellano was zichtbaar opgelucht toen Simoni, die in middels ook al de politie op be zoek heeft gehad, zich overgaf. Hollands weertje kan Rabo's niet inspireren zegt ADO-trainer Rinus Israel na afloop van het verloren duel. „Ik heb wel eens voor weinig pu bliek gestaan, maar nog nooit voor geen publiek. Ach, wat mij betreft had deze wedstrijd niet verder gespeeld hoeven worden. Mijn hoofd stond er na woens dag helemaal niet meer naar. Met een 1-0-nederlaag had ik ook wel vrede gehad." Zijn collega Henk Wisman van Volendam maakt zich meer druk om de manier waarop de beslissing is genomen. „Veel te laat. We hebben nog zwaar ge traind gisteren, dat kan niet." Wisman onderneemt nog een poging de wedstrijd te analyse ren, maar daar hebben de jour nalisten nauwelijks aandacht voor. De rol van Volendam is immers al lang uitgespeeld. Leonard van Utrecht slentert in middels van de tribune af. Het hoofd staat nog steeds niet vro lijk, de schouders hangen. ADO Den Haag heeft de laatste kans op promotie verspeeld. „We hebben een goed seizoen gedraaid. Jammer dat het op de ze wijze wordt verpest!" chieti/gpd - Nederlands weer, de hele dag regen en een benedenmodale temperatuur, een gol vend parcours en veel (top)coureurs die een baaidag opnamen. Kortom, volop kansen voor de Rabo-ploeg om ook eens te scoren in de Ron de van Italië. Maar de renners van Theo de Roov gaven gisteren tussen Campobasso en Chieti, waar de Italiaan Denis Lunghi een dertig kilome ter lange solo beloond zag, niet thuis. Andere ploegen waren attenter. Na ruim 120 drijfnatte kilometers kwam een groepje aan de leiding met renners van ploegen die in het grote spel slechts figureren. Een ideaal gezelschap voor ambitieuze Rabo's om bij aan te sluiten. Niemand voelde zich echter geroepen en toen duidelijk werd dat dit zestal vrij spel kreeg, had de herstelpoging van Boogerd en co. alles weg van een hopeloos nummertje achter het net ris sen. Denis Lunghi had er maling aan. De 26-jari- ge coureur bleek van de zes verreweg het meeste over te hebben en behaalde de derde uit z'n pro fessionele carrière. De Rabo's moesten het doen met een negentiende plek in de daguitslag voor Michael Boogerd. SCOREBORD VOETBAL ADO Den Haag - Volendam 1-2 (0-2). 13. De Groot 0-1, 42. Buijs 0-2 (strafschop), 90. Bodde 1-2 Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 0. Gele kaart: Bak, Fung A Wing (ADO Den Haag). Bijzonderheid: Duel woensdag na 29 minuten gestaakt bij 0-1 stand. GOLF Wentworth. Volvo PGA championship. Stand na tweede ronde: 1. Hansen (Den) 133, 2. Romero (Arg), Montgomerie (Sch) 135, 4. Rodiles (Spa), McNulty (Zim) 136, 22, Lafeber (Ned) 141, 61. Muntz (Ned), Derksen (Ned) 144. HANDBAL Den Haag, Mannen, vierlandentoernooi. Nederland - Griekenland 22-24 (12-14). Topscorers Nederland: Overkleeft 7, Kle- mann 6, Van Olphen 6. België - Tunesië 21-27. TENNIS Düsseldorf. World Team Cup. Mannen, 1,9 miljoen euro. Blauwe groep: Duitsland - Spanje 0-3. Kie- fer - Costa 2-6 2-6, Kohlschreiber - Corret ja 3-6 4-6, Kohlschreiber/Braasch - Cost- a/Corretja 3-6 2-6 Rusland - Groot-Brit- tannië 2-1. Kafelnikov - Henman 2-6 6-7, Safin - Lee 7-5 7-5, Kafelnikov/Safin - Lee/Maclagan 6-1 6-0. Eindstand: 1 Rusland 3-4, 2. Spanje 3-4, 3. Groot-Brittanmë 3-2. 4. Duitsland 3-2. Finale (vandaag): Rusland - Argentinië. St. Pölten. Mannen, 415.000 euro. Halve finales: Lapentti (Ecu/2) - Rochus (Bel) 2-6 6-2 6-4, Vicente (Spa) - Saretta (Bra) 6-4 6-2. Madrid. Vrouwen, 185.000 euro. Halve finales: Rubin (VSt) - Zuluaga (Col) 6-4 6-2. Seles (VSt/1) - Suarez (Arg) 4-6 6-1 6-3. Straatsburg. Vrouwen, 190.000 euro. Halve finales: Dokic (Joe/1) - Shaughnessy (VSt/3) 6-1 6-2, Elia (lta/2) - Maleeva (Bul/5) 6-3 6-1. WIELRENNEN Ronde van Italië. Twaalfde etappe, Campobasso - Chieti: 1. Lunghi (Ita) 203 km in 5.38.16, 2. Grabsch (Dui) 0.37, 3. Bernucci (Ita) 0.38, 4. Bertolini (Ita) 0.54, 5. Buxhofer (Oos), 6. Wrolich (oos) 3.44, 7. Khalilov (Oek) 7.47, 8. Piccoli (Ita). 9. Moos (Zwi), 10. Garcia (Col), Nederlanders: 19 Boo gerd. 32. Veneberg, 65. Engels, 69. Boven 12.59, 94. De Jongh 24.30. 103. Vier- Olympiads Tour. chelen: 1. Damien Nazon (Fra) 121 km in 2.47.16, 2. Jean-Patrick Nazon (Fra), 3. Vainsteins (Let), 4. Svorada (Tsj), 5. Eeck- hout (Bel), 6. Gardeyn (Bel), 13. Voskamp. Tweede deel, tijdrit Mechelen: 1 Voskamp 14 km in 17.05, 2. Chavanel (Fra) 0.02, 3. Quinziato (Ita) 0.06, 4. Dierckxsens (Bel) 0.09, 5. Knaven (Ned) 0.11. 6. Jean-Patrick Nazon 0.12. Klassement: 1 Voskamp 8.33.49. 2. Dierckxsens 0.11, 3. Chavanel 0.13, 4 Quinziato 0.17. 5. Roesems (Bel) 0.19. 6. Canada (Spa) 0 25. 12. Knaven 0.37. 18 Van der Ven 0.58. Midi Libre. Derde etappe, Onet-le-Chateau - Rodez: 1 Gonzalez de Galdeano (Spa) 19 km in 23.53, 2. Armstrong (VSt) 0.07, 3. Azeve- do (Por) 0.16, 4. Serrano (Spa) 0.44, 5. Jaksche (Dui) 0.49, 6. Moreau (Fra) 0.54. Klassement: 1 Gonzalez de Galdeano 10.16.46, 2. Armstrong 0.07, 3. Azevedo 0.16, 4. Serrano 0.44, 5. Jaksche 0.49. 6. Moreau 0 50. houten, 104. Lotz, Niet aangekomen: Van Dijck. Klassement: 1. Heppner (Dui) 58.40.30, 2. Casagrande (Ita) 2.58, 3. Savoldelli (Ita) 3.43, 4. Caucchioli (Ita), 5. Escartin (Spa) 3.46, 6. Popovitsj (Oek) 3.50, 7. Belli (Ita) 3.55, 8. Gonzalez (Spa) 3.58, 9 Frigo (Ita) 4.00, 10. Evans (Aus) 4.03. Ne derlanders: 17. Boogerd 4.50, 39. Engels 14.13. 71. Veneberg 39.34, 72. 8o- ven39.40, 100. Lotz 1.00.35, 101. De Jongh 1.01.31. 110. Vierhouten 1.09.02 Ronde van België. Tweede etappe, eerste deel. Knokke - Me- Zesde etappe, Buchten - Mierlo: 1 Bak (Den) 145 kilometer in 3.18.26, 2. Bos (Ned), 3. Van Hummel (Ned), 4. Cornelis- sen (Ned), 5. Slabbekoorn (Ned), 6. Kel ner (Slv), 7. Sullivan (Aus), 8. Van der Pluijm (Ned), 9. Posthuma (Ned), 10. Vriend (Ned). Algemeen klassement: 1. Slabbekoorn 23.08.56, 2. Louwers (Ned) 0.08, 3. De Weert (Bel) 0.14, 4. Lenferink 0.18. 5. Sullivan 0.24, 6. Cornelissen 0.29, 7. Mouris (Ned) 0.32. 8. Posthuma, 9. Van Hummel 0.36. 10. Van de Burg (Ned) 0.38 DE THUISBLIJVER Hij gaat er niet onder ge bukt, maar elke keer als er weer een WK aankomt, begint het een beetje te knagen bij Jan van Beveren. Want een van de beste keepers die Nederland ooit heeft voortgebracht, speel de nooit om de hoogste eer die er voor een voetballer is wegge- legd. Zuur, want bijna dertig jaar na dato weet de tegenwoordig in Dallas (Texas) woonachtige Van Beveren (54) nog steeds zeker dat hij er in 1974 bij had kunnen zijn. Maar een straf trainingskamp in Zeist werd hem noodlottig. „Ik kwam net terug van een zware blessure. Drie keer was ik aan mijn liezen geopereerd. Het ging maar niet over. Maar toen de voorbereidingen op het WK in Duitsland begonnen voelde ik me bijna helemaal fit" Rinus Michels haalde de lange doelman bij de selectie van Oranje waar Van Beveren de concurrentiestrijd met Eddy Treytel en Piet Schrijvers - on danks een afwezigheid van ne gen maanden - glansrijk zou gaan winnen. „Maar vanaf de eerste dag van dat trainings kamp in Zeist trok Michels er vreselijk hard aan. Lopen, lo pen en nog eens lopen. Het was ongelooflijk zwaar. Ik ben nog bij hem geweest. Gevraagd of hij me een beetje wilde ont zien. Maar daar kon geen spra- Jan van Beveren. Archieffoto: ANP ke van zijn. Uiteindelijk zou de beslissing vallen tijdens een testwedstrijd in Hengelo tegen HSV. Dat wedstrijdje kwam voor mij te vroeg. Een paar da gen later en alles was voor el kaar geweest. Maar Michels wilde van geen uitstel weten. Ik moest laten zien dat ik fit was. Toen heb ik me teruggetrok ken. Vrijwillig." De plaats van Jan van Beveren werd ingenomen door Jan Jongbloed. „Dat was natuurlijk een verrassing. Treytél en Schrijvers waren de andere twee keepers. Maar Michels koos gewoon een doelman waar vooraf niemand rekening mee gehouden had." Thuis zag Van Beveren vervol gens hoe het Nederlands elftal furore maakte op het wereld kampioenschap. „Gezien de prestaties van Ajax en Feyenoord zat dat er aan te komen, maar niet iedereen be sefte dat we de juiste spelers hadden om het zo ver te schoppen. De meeste wedstrij den heb ik op televisie gezien. Een keer ben ik zelf gaan kij ken. Ik geloof naar Nederland - Zweden. Joh, het is al weer zo lang geleden." Oranje maakt naam in West- Duitsland, maar de interland carrière van Van Beveren raak te in het slop na een conflict met Johan Cruijff. De doelman bedankte voor het Nederlands elftal, keerde na een goed ge sprek weer terug maar Jfwam niet meer verder dan d^eser- vebank. .Allerlei keepers kre gen plotseling de voorkeur. Zelfs Jan Ruiter werd een keer opgeroepen." Op 31 augustus 1977 speelde hij in Nijmegen tegen IJsland (4-1-zege) zijn 32ste en laatste interland. „Dat hadden er veel meer moeten zijn, maar die dingen gebeuren. Zo gaat dat in het leven", besluit Van Beve ren, die nu Nederland niet meedoet aan het WK zich con centreert op zijn tweede vader land, Amerika. „Maar ze zitten in een poule met Portugal, Po len en Korea. Ik geloof nooit dat ze de eerste ronde zullen overleven."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27