VW heeft nieuw visitekaartje WEG WIEL 2 Snelste Bentley aller tijden Arnage ontwikkeld op computer (uitvoering van dit gedeelte Imt ongeveer vier weken in Uag (tot eind juni). lens het werk is beperkt «verkeer mogelijk, (bereikbaarheid wordt met Iden in de omgeving van de czaamheden aangegeven. htwagens die de winkels lar moeten bevoorraden [gen medewerking in de n van begeleiding bij het len/manoeuvreren. IrijfsautoRAI ir het najaar vrijdag 24 mei 2002 aarlemmerstraat (Leiden) iaandag 27 mei begint men de herinrichting van het eelte van de Haarlemmer- it tussen de Donkersteeg en Ipijkerboorsteeg. erdam - De European Transport Show of in ge- 1 Nederlands de Bedrijfs- feAI wordt verschoven van jorjaar naar het najaar. Op te lanier is er plek om elk jaar li is in Europa een vrachtwa- P en bestellershow te orga- en. De Nederlandse ten- telling is nu gepland van en met 25 oktober van Jilgend jaar in Amsterdam, tl houdt volgend jaar ook ppaersonenwagententoon- lf ïg, van 7-16 februari. riige Suzuki ft rijdt 1 op 20 jinoord - Suzuki heeft met 11.0 Eco een zuinige au- [huis die volgens de fabri- Iteemakkelijk een brand- _|Brbruik van 1 op 20 haalt, tstoot van C02 (kooldioxi- [)U 120 gram per kilometer igen. En dat is aanzienlijk |dan de meeste van zijn "Igenoten presteren. De Su- "t Eco krijgt daarom, Is de nieuwe Alto van het- e merk, het zuinigste istoflabel opgeplakt en in- |ert daarom een stimule- |)remie van de overheid )00 euro. De auto kost [euro, excl. de premie. 1 poetsen met lige machine isum - Een auto of cara- (oetsen is zwaar werk. Ten- e als het degelijk gebeurt. :ds heeft er nu een heuse machine voor. Met een |?att elektromotor die 3500 intelingen per minuut t. De poetsmachine inclu- jfen setje uitwasbare polijst- a kost 37,50 euro. it-Japanner nan bij Subaru ieer - James Coert is de topman van Subaru in lelux. Coert is sinds 1980 :teur van Subaru Neder- iaar aan de top stond al- Japanner. Subaru ver in 1980 nog slechts 75 au- Nederland. Tien jaar la ren het er ruim 5000. Van tte doorbraak kwam het ook vanwege de sterk ge- prijzen van Japanse pro- Subaru verkoopt hier nauto's met door Rob van Ginneken FIETSSTROOK leusden - Met de Arnage T stapt Bentley de 21ste eeuw binnen. Een nieuwe peperdure, exclusie ve limousine met veel gevoel voor traditie, maar ook zoveel aangepaste techniek dat we van een nieuwe generatie mogen spreken. Met dank aan de nieu we eigenaar, Volkswagen. Zelf zeggen de Britten het mooi: „De Amage T is op de Le Mans racewagen na de snelste Bentley aller tijden en bovendien de eer ste Bentley die met hulp van de modernste computertechniek is ontwikkeld". Daarmee omzeilen ze met speels gemak dat hij alleen mo gelijk is geworden dankzij de nieuwe eigenaar VW, dat méér dan serieus werk maakt van de revival van zijn aanwinst. We noteren zo'n 400 vakmensen en een investering van 500 miljoen pond in nieuwe modellen en fa bricagetechnieken. Zelfs naar de normen van een wereldconcern een enorm bedrag en feitelijk buiten alle proporties. Het is ruim twee maal de complete jaaromzet van het befaamde Engelse merk. Waarom? Waarschijnlijk, omdat er een heldere boodschap van uit gaat. Bentley is voor VW meer dan een heel chique visite kaartje. Na de van ventieldopjes tot dakrand opgefriste Amage volgt binnenkort de compleet nieuwe Bentley GT Coupé. De doelstellingen zijn ambitieus: binnen enkele jaren wil de fa briek de productie verzesvoudi gen. Overigens praten we dan over een nog steeds tamelijk ex clusief aantal van 9000 auto's per jaar. Een Bentley bouwen is nu eenmaal klassiek vakwerk Alleen het met de hand gemaak te stuurwiel vraagt inclusief het stikken van het leer al 14 uur werk. Menig VW-model wordt in minder tijd compleet ge bouwd. Die doortastende aanpak van de Bentley-toekomst heeft gezorgd dat de cultuurshock van de overname inmiddels weer aar dig is bijgetrokken. Het was voor De nieuwe Bentley Arnage T is monumentaal, ook qua prijs. Foto: GPD iedere rechtgeaarde Brit natuur lijk een gruwel om te zien hoe VW en BMW vechtend over straat rolden bij de verdeling van een nationaal instituut als de Bentley- en Rolls-Royce fa brieken in Crewe. Volgend jaar lanceert BMW vanuit een nieu we fabriek in Goodwood zijn nieuwe versie van de Rolls, een auto die naar verluidt maar liefst 5,80 meter lang is. En de directe concurrent van de nu gelan ceerde Bentley Amage T. Ook geen kleintje, dat merken we bij de eerste kennismaking meteen. Bijna vijf en een halve meter lang, dik twee meter breed en met een gewicht van twee en een halve ton. Gek dat tegenliggers op een smalle bin nenweg subiet de berm indui ken om ruimte te maken voor de zacht naderbij zoevende mastodont? Ook achter het grote stuurwiel komt trouwens regelmatig de vraag op of het allemaal wel op het asfalt of in een parkeervak past Niet bepaald een handza me auto. Zijn enorme gewicht draagt weliswaar flink bij aan een soeverein reiscomfort, maar je merkt goed dat je met héél veel auto onderweg bent. Des te groter is de verrassing wanneer blijkt dat de statige Brit ook sportieve tintjes vertoont. Al is dat allemaal puur gebaseerd op brute kracht. De monumentale 6.75 liter V8- motor is voorzien van twee tur bo's en dat zorgt voor een ge weldig vermogen van 450 pk Nog imposanter is zijn nog maar zelden vertoonde trek kracht van 875 Nm. Pakweg vier maal het koppel van een gang bare grote zakenauto. Bij aardig gas geven kolkt de benzine zon der twijfel kwistig uit de grote 100 liter benzinetank Zelfs rus tig rijdend scoort hij namelijk al 4,8 kilometer op een liter. Enfin, wie rond de 325.000 euro voor zo'n auto neertelt, maalt waarschijnlijk niet om het fa meuze kwartje van Kok Wat de Bentley vooral siert is zijn ver bluffende dynamiek. Hij gaat voor een auto met het gewicht van een kleine truck verrassend aardig een bocht om en ontpopt zich bij een stoplichtsprint zelfs tot een waar vuurspuwend monster. Dat menige volbloed sportwagen met het schaam rood op de wielkasten achter laat. In minder dan zes tellen zit hij op 100 km/u, een seconde of zeven daarna al 160 en de meter stopt pas bij 270 km/u. Dat laat ste hebben we overigens maar niet gecontroleerd. Nog andere indrukken? Wie de kans krijgt, moet zeker ook even in zijn interieur rondkijken. De combinatie van prachtig leer rondom (zelfs het dakpaneel is er mee bekleed), echt hout en veel lichtmetaal en chroom ademt de traditionele Britse sfeer. Prachtige fauteuils bieden zowel voor- als achterin een fantastisch zitcomfort. Mooi? Je moet er van houden. Als je het van alle zweverige taal ontdoet, is de Bentley erg be houdend en -vergeef ons- zelfs wat rommelig ingericht. Reken maar dat de Britten het prachtig vinden! Ook de eerste Bentley onder nieuw -Duits- manage ment is gewoon weer een rij dend monument. WCDI/CCDCIf D AMT Informatie voor Leiden en de regio V E IX IX E C IX IX IX ITI I dagelijks actueel: http://www.leldschdagblad.nl Gemeenten kopen vaker keurmerkrekken Met laptop op de fiets Er zou bij het woon- werkver keer meer gebruik moeten wor den gemaakt van de fiets, meent de overheid. Maar hoe te han delen als de een laptop mee naar huis of kantoor moet wor den meegenomen? Onder de snelbinder, achterop de bagage drager, rammelt het kwetsbare apparaat waarschijnlijk kapot. En hetzelfde gebeurt als het ding in zomaar een fietstas wordt gestopt AGU claimt een oplossing voor het probleem te hebben gevonden met de intro ductie van de Quorum 560 KF, een ruime van waterafstotend materiaal gemaakte lichtgewicht tas met daarin niet alleen een gepolsterd vak voor de laptop maar ook speciale opbergruim tes voor molbiele telefoon en kleinigheden als pennen en kaartjes. De bij de rijwielhandêl verkrijgbare nouveauté is voor zien van het van AGU bekende klick-fix systeem (waarmee de Quorum 560 KF rammelvrij aan de drager kan worden beves tigd) en heeft een riem waar door hij ook als schoudertas kan worden. Prijs: 84,50 euro. 2. Gedeelte Pieterskerkhof voor doorgaand verkeer gesloten (Leiden) Tot vrijdag 14 juni wordt gewerkt in het gedeelte van het Pieterskerkhof tussen Pieters kerkhof 6 (Gravensteen) en Pieterskerkgracht. De bestrating wordt herlegd, waarbij langs de gevels loopstroken worden aangelegd in ldinkerbestrating en de rijbaan wordt gemaakt van Luikse keien. Ook worden werkzaamheden uitgevoerd aan de openbare verlichting. 3. Drempels Witte Singel Leiden - Vanaf maandag 27 mei gaat de tweede fase van de werkzaamheden aan de Witte Singel van start. Het betreft hier het deel tussen de Groenhovenstraat en de Schelpenkade. In deze periode wordt gewerkt aan trottoirs en parkeervakken. Deze werkzaamheden duren tot maandag 24 juni. De bussen van Connexxion rijden tot het einde van de werk zaamheden (5 juli) niet over de Witte Singel, maar worden omgeleid via de Lammen- schansweg en de Breestraat. 5. Afsluiting vanwege werkzaamheden aan de N44 (Rijksstraatweg) Rijkswaterstaat voert vannacht en in de nacht van vrijdag 31 mei op zaterdag 1 juni werkzaamheden uit aan de N44 (Rijksstraatweg) De N44 ter hoogte van Nieuw-Wassenaar en Kerkehout in de richting van Den Haag wordt volledig afgesloten voor alle verkeer. In de nacht van vrijdag 31 mei op zaterdag 1 juni is de rijksweg N44 in de richting van Den Haag volledig afgesloten voor alle verkeer. Het werk van de twee weekeinden duurt beide nachten van vrijdag 21.00 uur tot zaterdag 09.00 uur. Als door onvoorziene omstandingheden op één van deze weekenden niet gewerkt kan worden, verschuiven de werkzaamheden naar de nacht van vrijdag 7 juni op zaterdag 8 juni. Tijdens beide afsluitingen blijft het verkeer in de richting van Leiden over de N44 mogelijk. Het verkeer zal dan over één rijbaan worden geleid. Weggebruikers moeten rekening houden met enige vertraging. 4. Deel Irenestraat afgesloten Lisse - In opdracht van Trias Woondiensten is de her inrichting van de Irenestraat begonnen. Tegelijkertijd wordt de riolering vervangen. Het werk duurt tot en met vrijdag 28 juni. Tijdens de werkzaamheden is de Irenestraat steeds gedeel telijk afgesloten voor het door gaande verkeer. Tot en met 31 mei is het gedeelte van de Irenestraat tussen het Nassaupark en de Prinsesse- straat afgesloten. Vervolgens wordt van 3 tot en met 28 juni de Irenestraat tussen de Prinsessestraat en de Koningstraat afgesloten. Deze afsluitingen gelden niet voor fietsers en voetgangers, maar zij moeten wel rekening houden met enige overlast. Verkeer vanuit Leiden Wassenaar richting Den Haag: Het verkeer wordt omgeleid via de Van der Oudermeulenlaan, de Stoeplaan, de Wittenburgerweg en de Landscheidingsweg. De omleidingsroute wordt aangeven door middel van borden met het cijfer 6. Verkeer vanuit Den Haag riching Wassenaar: Verkeer dat normaal via de N44 naar de Van der Oudermeulenlaan rijdt, wordt als volgt omgeleid: doorrijden naar de Houtlaan (N44) vervolgens rechtsaf en keren bij de Raaphorstlaan. Vervolgens oversteken naar de Houtlaan. Vanaf hier kunt u Wassenaar zuid inrijden. De omleidingsroute wordt aangeven door middel van borden met het cijfer 4. Verkeer vanaf de Van der Oudermeulenlaan en de Stoeplaan richting de N44 (Leiden Wassenaar-dorp): Het verkeer moet gebruik maken van de aansluiting Houtlaan. De omleidingsroute wordt aangeven door middel van borden met het cijfer 3. Wijk Kerkehout: Voor de wijk Kerkehout geldt bovendien dat tijdens de eerste nacht (24/25 mei) de oprit bij het tankstation gesloten is. Het verkeer de wijk uit dient gebruik te maken van de aansluiting bij de Raap horstlaan. Ook de bushalte bij de tunnel is dan opgeheven, vervangende haltes zijn die bij het voormalig dierenpark. Steeds meer gemeenten kopen fietsenrekken die voldoen aan Fietsparkeur, het keurmerk voor fietsparkeervooraeningen. Al leen kleine gemeenten laten zich niets gelegen liggen aan de kwaliteitseisen. Dat is de erva ring van de fabrikanten van straatmeubilair. Fietsenrekken met Fietsparkeur bieden onder andere meer ruimte tussen de fietsen en de mogelijkheid de fiets met een slot vast te maken aan het rek. Volgens J. Klaver van rekkenpro- ducent Klaver vragen veel ge meenten uit zichzelf naar rek ken met Fietsparkeur. Ook andere overheidsinstanties willen keurmerkrekken. Zo voorzag Klaver 75 asielzoekers centra van kwaliteitsrekken. De aangelegen panden blijven te voet bereikbaar. Philip Meijer van Pijnenburg, de importeur van het Duitse rek-1 kenmerk Erlau, deed goede za ken met een aantal grote ge meenten. Hij bevestigt de in druk van Klaver, maar maakt een uitzondering voor de kleine re gemeenten. Die kiezen vaak. puur op prijs een rek uit. Vol gens Klaver zijn dat alleen de hele kleine gemeenten. Klaver. „Gemeenten van 50.000 inwo ners en groter gaan echt voor Fietsparkeur." De keuze die ge meenten kunnen maken, wordt steeds groter. Op Intertraffic, de beurs voor le veranciers van straatmeubilair, waren afgelopen april weer vijf nieuwe modellen kwaliteitsfiet senrekken te zien. Ups over vcrkeershinder? Bel 023 - 544 0159 of e-mall (bij voorkeur) naar: lnfo@verkeerskrant.nl 7 Spoorwegovergang Stationsweg afgesloten Lisse - Op zondag 2 juni om 01.20 uur wordt de spoorweg overgang aan de Stationsweg afgesloten voor alle verkeer. Op maandag 3 juni om 05.10 wordt de afsluiting weer opgeheven. De gehele zondag zal de overgang gesloten zijn. 9. Van Cranenburchlaan (Wassenaar) De nieuwbouw aan de Van Cranenburchlaan wordt binnenkort opgeleverd. Men is reeds begonnen met de definitieve inrichting van de bestrating rond de nieuwbouw. 6. Pastoor Kwakmanlaan (Rijpwetering) In de Pastoor Kwakmanlaan worden rioleringswerkzaam heden uitgevoerd. Hierdoor is het parkeerterrein bij het park tijdelijk buiten gebruik. Ook is regelmatig een gedeelte van de weg afgesloten voor autoverkeer. Fietsers en voetgangers kunnen gewoon gebruik maken van de weg. De werkzaamheden duren ongeveer tot vrijdag 21 juni. 8. Deel Langeweg afgesloten (Roelofarendsveen) De Langeweg is gedeeltelijk opgebroken en afgesloten voor autoverkeer in verband met het vervangen van de riolering in de weg. Tegelijkertijd wordt nieuwe bestrating aangebracht Eerst komt op de Langeweg een noodbestrating. Binnen een jaar volgt dan de definitieve bestrating. Het werk aan de Langeweg duurt tot eind juni 2002. De inrichting bestaat uit de aanleg van het trottoir, acht extra parkeerplaatsen en het opnieuw aanleggen van de rijbaan. De parkeerruimte voor de huisnummers 183 t/m 191 kan circa twee tot drie weken niet of beperkt gebruikt «rolden. 10. Kortenaerstraat (Katwijk) Tot eind mei wordt de Kortenaerstraat herbestraat. De straat is voor autoverkeer afgesloten.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21