Vectra GTS snelste volume-Opel tot op heden Volvo zet Coupé nog één keer in schijnwerpers .Autobedrijf Wim Heemskerk b.v. Nieuwe opzet van Michelin-kaarten 1MAN VOLVO camping At i p blik in het verleden Weg Wiel VRIJDAG 24 MEI 2002 ERISME ke ch 'tin SlBent als teS collector reeh - De weg als zonne- moet er maar opko- I/nl enkort wordt deze uPst ndelijke en relatief manier om energie te praktijk gebracht. De jvinciale weg N210 ïin gaat dan dienst lorme zonnecollec- 0 mte die de weg gaat n wordt opgeslagen idv/ater en in de win- ikste t om bedrijfspanden te'tei ivarmen. Daarbij ater en ^at wordt zomer gebruikt om Lam te koelen. De Ter- igaat als eerste in op deze manier et is ,emen uit asfalt. xENDER a '.e va *eve\ debaker Packard 'tod Hing, Automusa, 15 6923 681. gYong 4x4 lfr2002, Eiland van Ll12414 o42- «W?1, s Market, Dtel, Deventer QQ 1 'tz0l imst Heartbeat Ap ub, Marina eejske, Roermond. >ier aco, Formule 1, dop Ford Capri Meeting, jen. 017 2507 736. apriclubnederland.nl delautobeurs, •center, ide, Houten. Ivoort, |Zandvoort. zandvoort.nl rican Wheels, den. ericanwheels.com a, Formule 1, Wiel, Postbus 507, !m, of: specialeproduc- ite.hdc.nl onder verantwoording nde organisatie. De uit- rantwoordelijk voor af- gewijzigde data. Voor de tie: bel het vermelde te- of ga naar het betref- Sdres. door Peter Lodewijks sliedrecht - Bij vorige generaties begon Opel meestal met een breed aanbod van sedan, hatch back en stationwagon, maar bij de nieuwe Vectra is dat anders. Het Duitse GM-merk heeft niet alleen de auto flink opgewaardeerd, waardoor hij een stuk hoger in de markt komt te staan, Opel voert het nieuwe model ook gefaseerd in. Dit betekent dat er nu alleen een 4-deurs sedan te koop is, vanaf 23 eu- romille. In oktober verschijnt de volgende carrosserievari ant, te weten de hatchback Maar die vervult in eerste instantie een andere rol dan de Vectra-ko- pers tot nu toe gewend waren, namelijk die van sportief topmodel. De volgende verrassing ver schijnt voorjaar 2003 en heet Vectra Signum. Wat dat precies wordt is nog onzeker. Hij moet in elk geval dienst gaan doen als een stijlvolle multi functionele auto op basis van de stationwagon, die een half jaar later volgt. Als enige van de Vectra-serie krijgt de komende GTS de beschikking over een 3.2 liter V6-motor, die goed is voor 211 paardenkrachten. In deze hoedanigheid moet de GTS meer worden gezien als een opvolger voor de Calibra en zijn voorgan ger Monza maar dan nog een stap verder, een soort overtreffende trap. De verlaagde GTS V6 met een topsnelheid van 248 km/u (sprint vanuit stil stand naar 100 km/u slechts 7,5 seconden) wordt zelfs de snelste (volume) productieauto van Opel aller tijden. De hatchback komt dus alleen als GTS op de markt, maar wel met keus uit meerdere Ecotec- motoren. Zo staan er in de herfst ook een 1.8 liter (122 pk) en een 2.2 liter (147 pk) op de lijst en nog een diesel, te weten de 2.2 DTi (122 pk). Net als de sedan heeft de nieuwe Vectra hatch back een omvangrijke lijst met extra's tot zijn be schikking, waarvan een flink deel in de standaard uitrusting is opgenomen. Voor het eerst kan de koper nu ook kiezen voor een automatische 5-ver- snellingsbak, genaamd ActiveSelect, die desge wenst met de hand kan worden bediend, zonder te hoeven koppelen. Deze bak is alleen niet te koop in combinatie met genoemde 1.8 liter motor. Overigens worden de prijzen van de GTS in een later stadium bekend gemaakt (advertentie) Afnoudstraat 3, Hillegom, tel. 0252 - 410650 Heeïenweg 2. Katwijk, tel 071 - 4092020 De ook bij Nederlandse vakan tiegangers populaire deelkaar- ten van Michelin krijgen een an dere opzet en indeling. Werd Frankrijk tot nu toe verdeeld in een aantal willekeurige recht- hoëken; nu staan de departe menten centraal. Ook kregen de plattegronden een groter (vierkant) formaat, is de leesbaarheid verbeterd door dat de schaal van 1200.000 werd teruggebracht tot 1 150.000 (in enkele gevallen 1 175.000) en worden de departe menten op de kaart zelf ver meld. Wel werd de bekende gra fische vormgeving gehandhaafd. De nieuwe serie, die de naam LOCAL meekreeg, bestaat uit 45 plattegronden met daarop in veel gevallen twee of zelfs drie verschillende departementen. Michelin gooide de bijna legen darische, 'gele' serie over boord omdat 'begin 2000 veranderin gen in de verwachtingen van de gebruikers' werden geconsta teerd. Voor Damien Rivoire, bij de Franse bandenfabriek ver antwoordelijk voor de wegen kaarten, aanleiding de genoem de wijzigingen door te voeren. Dat sommige kaarten niet naad loos op elkaar aansluiten omdat de schaal verschilt, wordt niet als een bezwaar gezien. Het is nog onbekend of de regionale kaarten voor onder meer Neder land, België, Zwitserland en Ita lië worden aangepast. De nieuwe LOCAL-coUectie is in Nederland te koop bij de ANWB/VW-kantoren, de boek handel en de grotere warenhui zen. Prijs per stuk- 4,45 euro. door Peter Lodewijks beesd - Deze zomer komt er een einde aan de productie van de Volvo C70 Coupé. Voor de lief hebbers brengt de Zweedse fa brikant nog één keer een specia le uitvoering van dit dynami sche model op de markt: de Coupé CoUection. De allerlaatste Coupé wordt in een beperkte oplage geprodu ceerd, Nederland krijgt de be schikking over niet meer dan vijftig exemplaren. De kopers van die auto's krijgen een unieke litho bij him C70, waarop vijf oorspronkelijke de- signschetsen van de Coupé staan plus handtekeningen van de ontwerpers. Die schetsen zouden overigens nog prima kunnen dienen voor een vol gende generatie C70 coupé, mocht Volvo die ooit overwe gen. Voorlopig echter zit dat er niet in want de fabrikant wil zich naar eigen zeggen helemaal gaan concentreren op de C70 cabriolet, waarnaar de vraag groeiende is. Met de cabrio en de coupé luid de Volvo een nieuw tijdperk in, waarin het merk afstapte van de degelijke, rechthoekige werk paarden. De Zweedse auto's kregen meer stijl en elegantie en konden zo beter opboksen te gen de Duitse overheersing van Mercedes, BMW en Audi. Er kwam een stijlvolle nieuwe V70, mét een stoere Cross Country- uitvoering, een coupé-achtige S60 en nu zit er zelfs een luxe terreinwagen genaamd XC90 aan te komen. De vernieuwing doet het merk duidelijk goed, want de 75-jarige fabrikant zit in de lift (omhoog). De Coupé Collection wordt ge leverd met de bekende 2.4 liter lagedruk turbomotor in combi natie met een automatische ver snellingsbak Hij is verder onder Elke koper van een Coupé Collection krijgt deze litho met daarop vijf designschetsen en handtekeningen van de ontwerpers. Foto: Volvo meer voorzien van een RTI na vigatie- en verkeersinformatie systeem, cruise control, een boordcomputer, verwarmbare voorstoelen en een SC-901 RDS radio met 3 cd-wisselaar en 4x100 Watt versterker. Ook soft- lederen bekleding, een met leer bekleed sportstuur, aluminium inleg en speciale Propus-velgen behoren tot de standaard-uit rusting. Volvo vraagt voor dit collectors-item €52.500, waarbij de koper een voordeel van 8610 heeft, gezien de uitgebrei de uitrusting. Ook de (nu nog) in Nederland geproduceerde Volvo's krijgen een opwaardering. Voor model jaar 2003 zijn het uiterlijk en het interieur iets gewijzigd en is de standaarduitrusting uitgebreid. De vernieuwde Volvo S40/V40 is direct te herkennen aan de nieuwe, in zwart uitgevoerde grille, in combinatie met nieuw gestileerde, dubbele koplam pen, waarbij gebruik is gemaakt van lenstechniek Nieuw is een aantrekkelijk aan geklede 1.6 Europa-uitvoering van de S40/V40 en van de 2.0 li ter en de nog snellere 2.0T en T4-uitvoeringen zijn de prijzen verlaagd. De 1.6 begint nu bij 21.600 (Europa €350 duurder), de 163 pk sterke S40 2.0T wordt aangeboden vanaf €24.975 (V40 €26.010) en de S40 T4 met 200 pk vanaf €28.975 (V40 €30.010). ling Fazantenhof ndsche Rading d trecht fge land oo 845, internet: www. •veiintenhof.nl, e-mail: vr< igfazantenhof.nl irr< t eeuw is het echt- sni eld 'vaste klant' op E )ing Fazantenhof het Utrechtse landsche Rading. dvertentie) ïazelle amaha-pas atavus atavus* elektra 100% service ian 100 modellen »it in tweewielers g< jd eSers h.v. D bal 76 Leiden -5131515 ek Willem de 071 -56806. Vroeger woonde het paar in Rotterdam en dat betekende een ritje van 75 kilometer naar de camping. Een jaar of acht geleden werd dat allemaal een stuk eenvoudiger. De Berke- velds verhuisden naar Hilver sum en nu ligt hun favoriete camping op 7,5 kilometer af stand, dus letterlijk om de hoek Camping Fazantenhof, midden in de bossen van het Utrechts Landschap, bewijst dat ook in de randstad nog plekjes te vin den zijn waar je volstrekte rust aantreft. Rust en stilte zijn de handelsmerken van de Fazan tenhof, vertelt ook eigenaresse mevrouw Ploeg. Zij merkt dat de vraag naar die 'producten' groeit. „Steeds meer mensen lijken te ontdekken dat echte stilte in Nederland schaars wordt." Het publiek op de camping wordt door Ploeg omschreven als „natuurliefhebbers, die van stil te houden. Het zijn mensen die fietsen of wandelen fijn vinden en, tijdens de schoolvakanties, ook veel gezinnen met kinde ren." Om vooral geen inbreuk te doen op die behoefte aan stilte, kent de camping geen kantine en geen winkel. Juist het ontbreken daarvan spreekt ook tipgever de heer Berkeveld erg aan. „Je vindt op de Fazan tenhof net watje nodig hebt", schrijft hij. Voor winkels zijn de gasten aangewezen op Hilver sum, Maartensdijk of Loos- drecht op een paar kilometer afstand. Voor een hapje eten kunnen de gasten neerstrijken in het chique naastgelegen res taurant Fazantenhof dat tot een jaar of dertien geleden gerund werd door het echtpaar Ploeg, of bij eetgelegenheden in Hol- landsche Rading en Lage Vuur- sche. Maar wat biedt de natuurcam- ping dan wel? Het twee hectare grote bosperceel telt een kleine zeventig plaatsen. Circa vijftig daarvan zijn seizoensplaatsen. De overige twintig zijn beschik baar voor passanten en mensen die een paar dagen op de Fa zantenhof neerstrijken. „Gasten die langer dan een paar dagen blijven, hebben we bijna niet" vertelt Ploeg. Op vrijwel alle plaatsen is elektra beschikbaar. Om te voorkomen dat de gasten met hoge nood een eind moe ten lopen over het langgerekte terrein, telt de camping twee sanitairgebouwen. Eén met louter een toilet voor dames en heren en één waarin behalve toiletten ook douches, wasta fels, afwasplaats en een stortput voor afvalwater zijn onderge bracht. Alleen in de douches is, tegen betaling, warm water. Voor kleine kinderen biedt de camping een zandbak, een wip en een schommel, ouderen kunnen hun vermaak zoeken bij een tafeltennistafel en twee jeu de boulesbanen. Voor uit stapjes vanaf de camping heeft de gast een ruime keuze. Behal ve de talloze fiets- en wandel routes in de omgeving, zijn vaartochtjes in Loosdxecht of door de grachten van Utrecht een mogelijkheid. Kenmerken: Ligging: Zeer rustig gelegen, in het bos. Sanitair Eenvoudig maar net jes Faciliteiten: Zandbak, wip en schommel voor de kleintjes, jeu de boulesbanen en tafeltennis tafel. Bijzonderheden: Dichtstbij zijnde winkels op vijf kilometer afstand, in Maartensdijk of Loosdrecht. Op loopafstand zijn een café/pannekoekenhuis Ook zo'n kampeerparadijs- je gevonden en geen be zwaar om anderen daarin te laten meedelen? Deze rubriek Campingtip biedt daarvoor een podium. Laat ons weten waarom de camping u zo goed is be vallen. Voeg daar zoveel mogelijk feitelijke informa tie over ligging en voorzie ningen aan toe en stuur uw bijdrage naar onze redactie toerisme, La.v. Mirjam van Twisk, Postbus 15,1200 AA Hilversum. Of mail naar m.van.twisk@ge.hdc.nl. Na plaatsing belonen wij uw tip met een cadeaubon van 11.50 euro. en een exclusief restaurant ge vestigd. Barbecuen mag, hon den moeten worden aangemeld en mogen op het terrein alleen aangelijnd lopen. Auto's op het terrein zijn alleen toegestaan bij aankomst en vertrek Prijs: Trekkerstentje, twee per sonen en auto per etmaal 10,60, Caravan, twee personen, auto en electra per etmaal 14,90. Route: Vanuit Utrecht A27rich- ting Hilversum, afslag Biltho- ven/Maartensdijk Richting Maartensdijk aanhouden, in Maartensdijk doorrijden rich ting Hollandsche Rading. In Hollandsche Rading de borden restaurant Fazantenhof volgen. De camping ligt vlak voor het restaurant aan de linkerkant van weg (Karnemelksweg la). Afstand vanaf Utrecht 14,4 km. Wat Cadillac was voor General Motors, werd Lincoln voor het Ford-concern. Gek genoeg waren beide luxe merken in het leven geroepen door één en dezelfde man, Henry Leiand. Hij was een technisch genie maar een slechte manager. Daardoor was hij in 1909 genoodzaakt Cadillac aan GM over te doen en in 1922 Lin coln aan Ford. Lincoln was een luxueus merk, voor mensen 'met een goed leven', voor wie het beste van het beste wilde en geld geen rol speelde. Na het Ca dillac-debacle was Leiand in 1917 begonnen met de fabricage van vliegtuigmotoren voor de Ameri kaanse luchtmacht. Leiand was een vurig bewonderaar van de Amerikaanse president Abraham Lincoln en noemde zijn fabriek naar hem. In 1920 kwam de eer ste Lincoln auto op de markt. Hij beschikte over een stille, krachti ge V8-motor en viel daarmee in de smaak bij de Amerikaanse po litiekorpsen, die er goed mee uit de voeten konden. Maar dat gold ook voor de boeven, zodat wilde achtervolgingen zich in die tijd vaak per Lincoln afspeelden. In deze advertentie uit de jaren dertig van de vorige eeuw zien we een gracieuze Lincoln KB, die was voorzien van een dikke 12-d- Under die goed was voor 150 paardenkrachten. Deze stevige motor was iets verder naar vo ren in de auto gebouwd zodat er meer interieurruimte beschik baar was. In totaal waren er achttien carrosserievarianten van deze limousine verkrijgbaar. Foto: Archief

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19