Dobbewijk steunt containerplan niet LEIDSE REGIO Oegstgeest zet vaart achter nieuwe bouwaanvraag woontorens yIk wil mijn klanten graag heel houden lilieuregels gelden ook voor Van der Valk 'Véél te weinig tijd voor dat examen ranssen schreef brief op eigen houtje' R5 Voorschoten wil vuil tijdelijk in wijk opslaan UDO golft voor project Unicef in Sudan EXAMENTIJD vrudac 24 mei 2002 I. is nil Ka| ;ebrui|L Het il ij aanj or tussecllOltmans. Hielco Kuipers je' jersteuning dsporters rdc door Nancy Ubert oegstgeest - Bouwbedrijf Jos Jansen heeft voor de woonto rens die in Poelgeest in aanbouw zijn een nieuwe bouw aanvraag ingediend. De gemeente Oegstgeest behandelt die met voorrang. De flats, die zeven hoog zouden worden, krijgen een verdieping minder. „Verdieping zes is er tus senuit gehaald", aldus wethouder Meester. Oegstgeest maakt haast met de procedure rond de bouw vergunning. De bouw blijft stilliggen zolang geen nieuwe vergunning is uitgegeven. En dat kost Jos Jansen tonnen. „De room is eraf, maar we verwachten niet dat het project ons een groot verlies brengt", zegt projectleider Van der Vos van het bouwbedrijf. Kopers van de appartementen zijn bang dat zij gedupeerd raken. Bijvoorbeeld doordat zij hun oude huis uitmoeten, terwijl hun nieuwe onderkomen nog in aanbouw is. Een aantal heeft de gemeente gevraagd de bouwaanvraag vlie gensvlug te behandelen. „We doen ons best, maar we zijn gebonden aan wettelijke termijnen", zegt Meester. Na een slepende rechtzaak die omwonenden hadden aan gespannen, verklaarde de rechter onlangs de bouwvergun ning nietig. Daardoor moet de inspraakcarrousel opnieuw gaan draaien. Op de inspraaktermijnen voor burgers kan de gemeente geen tijdwinst boeken. Die staan wettelijk vast. „Als alles meezit kan Jos Jansen na de bouwvakvakan tie weer aan de slag", zegt de wethouder hoopvol. Ondertussen gaat Van der Vos onderhandelen met kopers. De eigenaren van een penthouse op de zevende verdieping krijgen te horen dat hun appartement een etage lager komt te liggen. „Ze krijgen er wel een balkon bij. Qua woning worden ze er niet slechter van", zegt Van der Vos. Vier ei genaren van woningen op de zesde etage zijn hun onder komen kwijt Met hen moet Van der Vos tot een schikking zien te komen. „We kunnen de woningen terugkopen, dat is indertijd in het contract vastgelegd." De gemeente en het bouwbedrijf overwegen nog steeds in beroep te gaan tegen het vonnis van de rechter. „Maar een nieuwe rechtsgang zou weer veel tijd kunnen kosten", zegt Van der Vos. „En dat is nu juist wat we niet hebben." Jonge, getalenteer- itgeestse sporters die 1 dat zij nog beter kun- isteren als ze geld heb- in hun sport te investe- len een beroep doen Roelant Oltmans Fonds Plaatselijke ondeme- eden op als sponsor. Het fan de technisch direc- n voetbalclub NAC, die in Oegstgeest, onder- eugdsporters op top- en ef niveau, zowel indivi- in verenigingsver- gelden dienen om rei- aterialen of extra lessen istigen. Zowel verenigin- personen kunnen de je tijd bij de secretaris ROF een schriftelijk ver dienen voor een bijdra- ïitkering heeft in sep- hotenaar van dak hp - Een 32-jarige man schoten is gistermiddag lacht meter hoog ge- illen. Het ongeluk ge- 1 de Achthovenerweg rdorp. De Voorschote- op het dak aan het i, is met onbekende ngen overgebracht LUMC. De arbeidsin- stelt een onderzoek in I oorzaak van het onge- slijt snel r HSL-verkeer woude - De gemeente ivoude eist dat de bouw- ïatie Bouygues/Koop )"lg, die de tunnel voor de lelheidslijn HSL aanlegt, tllelweg van de Hoge J:van een nieuwe asfalt- raa%rziet. Volgens een euro voerder van de gemeente rchi »r gedurende een perio- drie jaar dagelijks onge- chtig vrachtwagens met e %iderdelen over de paral- Het materiaal wordt 1 01 bracht van het Cement- n "terrein in Zoeterwoude HSL-boorlocatie in Lei- p. Het grote aantal trans- zorgt voor snelle slijtage Ruiters van Manege Liethorp moetenvoldoen aan de strengste veiligheidseisen. Foto: Henk Bouwman hui Bei (asfalt. ider e g d van State geeft; gemeente Voorschoten gelijk door Eric Went leiderdorp - Paardrijden met een goedge keurde veiligheidscap op het hoofd is voort aan vaste pnk voor de 350 ruiters van Mane ge Liethorp in de Leiderdorpse Bloemerd. Doen ze dat niet, dan loopt de hippische vereniging de kans het pas verworven Vei ligheidscertificaat en het Goedgekeurd Keurmerkinstituut kwijt te raken. Volgens bedrijfsleidster Caroline Post zal het zo'n vaart niet lopen. „Het is warm paardrijden met zo'n cap op, maar niemand doet er moeilijk over. Iedereen houdt zich aan de nieuwe regels." De Leiderdoipse rijvereniging behoort tot de eerste groep van zes manegebedrijven in het land die het Veiligheidscertificaat van de Stichting Veilige Paardensport verdiend hebben. Het certificaat is bedoeld om risi co's op ongelukken in deze snel groeiende tak van recreatiesport te verminderen. „Veel hoefde ik niet te doen om dat papiertje in handen te krijgen", relativeert Post. „Het meeste deden we hier namelijk aL" Zo moeten alle docenten die les geven op de manege voortaan verplicht goedgekeurde certificaten hebben. „Maar dat was hier al zo", aldus Post. Ook hebben alle leden van de staf een cursus bedrijfshulpverlening ge volgd, en moet er een zogenaamde ongeval lenregistratie komen. „Werkelijk alles komt zwart op wit te staan. Hier en daar wat over dreven, lijkt me. En het betekent veel extra werk. Maar veel keus heb ik niet, want in de toekomst wordt het certificaat verplicht voor alle hippische bedrijven in Nederland." Dat volwassen ruiters voortaan standaard een veiligheidscap moeten opzetten, is ook een rechtstreeks gevolg van de aange scherpte regelgeving. Kinderen deden dat al. „En terecht", zegt Post. „Want het paard blijft van nature een vluchtdier dat bij vreemde situaties paniekerig kan reageren. Hoe braaf hij ook is, een paard kan altijd schrikken van een auto die met een knette rende knalpot door de Bloemerd rijdt. En ik wil mijn klanten graag heel houden, dat is simpel. Niemand heeft er iets aan als er elke keer een ambulance op het manegeterrein staat." De kans op ongelukken neemt ook af als de lespaarden niet al te fris zijn. „Dat betekent dat ze voldoende beweging moeten krijgen. Dat maakt ze minder alert en schrikachtig. Nooit vanuit de stal rechtstreeks de manege in, dat soort trucjes. Anders gaan ze onher roepelijk bokken", weet Post. Het pas behaalde veiligheidscertificaat is nadrukkelijk niet bedoeld als promotiemid del om nieuwe leden te werven. „We zitten stampvol. Ik kan geen ruiter meer kwijt. En uitbreiden, dat wil ik niet. Nu is het een ge zellig en overzichtelijk bedrijf. En dat wil ik zo houden. Want ik houd niet van die enor me fabrieken." door Ruud Sep voorschoten - Bewoners en on dernemers van de Dobbewijk hebben gisteravond tijdens een informatieavond boos gerea geerd op de gemeentelijke plan nen voor een tijdelijke overslag van vuilcontainers op het voor malige defensieterrein in de wijk. Pleidooien om de containers met Voorschotens huisvuil voorlopig zonder overslag direct naar de vuilverwerker te rijden, werden door de honderd aanwezigen met luid applaus begroet. De wethouders Draijer en Ver schoor slaagden er gisteravond niet in het publiek ervan te over tuigen, dat de vuiloverslag in hun wijk onvermijdelijk is en dat de overlast wel meevalt. De buurt gaat ervan uit dat de vuil containers, die op papier geslo ten heten te zijn, geregeld zullen lekken. De ervaring met de con tainers wijst immers uit dat de rubber afdichtingen gevoelig zijn en het vaak laten afweten. Draijer probeerde de zorgen weg te nemen door te beloven dat de containers maandelijks gecontroleerd worden, en dat ze niet onnodig lang op de over slagplaats blijven staan. Maar de manier waarop hij dat deed klonk niet overtuigend. „We wil len afspreken dat de containers dezelfde dag worden wegge haald", hield de wethouder de zaal voor, om er in één adem aan toe te voegen dat het deson danks wel eens zal gebeuren dat een container een nachtje over blijft. „Dan moeten we ervoor zorgen dat die container niet het hele weekend blijft staan." Ook over de tijdelijkheid van de overslag konden de wethouders geen duidelijkheid bieden. Door het type vergunning mag de containeroverslag niet langer dan vijf jaar op het defensieter rein blijven. Maar hoe lang het gaat duren, daarover liepen de verhalen uiteen. Draijer stelde voor om de milieuvergunning maar voor tweeënhalf jaar te verlenen, zodat de overslag daarna moet sluiten. Verschoor maakte daar even later van dat de gemeente de intentie heeft om de overslag ongeveer twee ënhalf jaar in stand te houden. De manier waarop het plein voor de containeroverslag uit de lucht is komen vallen heeft kwaad bloed gezet bij de onder nemers, die al jaren met de ge meente overleggen over her structurering van het bedrijven terrein. Gepensioneerd super marktbaas Leen Hoogvliet zei verbaasd te zijn dat hij al drie jaar met de gemeente praat en nooit over het containerpro bleem is ingelicht. „Ik wil niet ineens als een kwajongen aan de kant te zitten. Op die basis wil ik niet samenwerken. Óf de heren achter de tafel verande ren, óf ik stop ermee." Verschillende aanwezigen vroe gen de bestuurders dringend het containerplan direct van ta fel te halen. Voorzitter Hein Tip- ker van de ondernemersvereni ging Voorschoten concludeerde, dat de er in de wijk niemand is die het plan steunt. „Het zou het bestuur daarom sieren om nog vanavond het plan terug te trekken", aldus Tipker. Wethou der Verschoor reageerde for meel: Er is tot nu toe niet meer gebeurd dan dat het gemeente bestuur bij zichzelf een tijdelijke vrijstelling van het bestem mingsplan heeft aangevraagd. De procedure die burgemeester en wethouders daarop moeten starten is nog niet begonnen. „We hoeven dus niets terug te trekken, want er is nog niets ge beurd", aldus Verschoor. „Maar natuurlijk nemen we uw opmer kingen wel serieus." oegstgeest - De Oegstgeestse golfclub UDO doet mee aan de Renault Trophy, een internatio naal toernooi dat in zes Europe se landen ten bate van Unicef wordt gehouden. Op 2 juni speelt UDO op het eigen terrein de voorronde van het toernooi. Deelnemers kunnen alleen meedoen in combinaties van ouder en kind, die om en om dezelfde bal moeten slaan. De opbrengst van het internationa le golftoemooi gaat naar een Unicefproject in Sudan. De hulporganisatie gaat in een dorp in het zuiden van het Afri kaanse land een centrum bou wen, waar de kinderen behalve onderwijs ook sanitaire voorzie ningen, gezondheidszorg en ge zonde voeding krijgen. De kos ten van zo'n centrum bedragen 50.000 euro. .g/voorschoten - De 1 State vindt dat inge- de overheidsbemoeienis It voor het Van der Valk- De gemeente Voor- n had volgens de hoogste iirsrechter gelijk toen zij La lesomvattende milieuver- verleend voor het be rt iicomplex De Gouden WêêKÊÊÊ 3ol I ruim elf hectare grote aan de Veurseweg zijn, het hotel-café-restaurant iei luden Leeuw, een onder- 1 werkplaats, een dieren- een slagerij met winkel, taa een slijterij en een groothandel gevestigd.. De diverse activiteiten worden gedreven door verschil lende besloten vennootschap pen die vallen onder Valken horst Voorschoten BV. Van der Valk wilde dat de ver schillende op het terrein geves tigde bedrijven onafhankelijk van elkaar zouden worden be handeld. In dat geval zouden voor elk onderdeel de veel min der strenge regels gelden die de rijksoverheid heeft vastgesteld voor kleinschalige bedrijven. Nu Voorschoten heeft gekozen voor één allesomvattende vergun ning voor alle activiteiten is vol gens Van der Valk alles nodeloos ingewikkeld gemaakt. De maat regelen die Van der Valk moet nemen om onder meer geluids overlast te verminderen en het gebruik van energie en water te beperken noemt het bdrijf 'ab surd' en bedoeld voor zware in dustrie, niet voor winkels en ho reca. De Raad van State onderschrijft echter het standpunt van de ge meente Voorschoten dat er sprake moet zijn van één ver gunning, omdat Van der Valk de zeggenschap heeft over het hele complex. Bovendien zijn de on derhavige bedrijfsonderdelen niet alleen in eikaars onmiddel lijke nabijheid gelegen, maar hebben ze onderling ook tech nische, organisatorische en functionele verbanden. Op de zitting, eerder deze maand, stelde de woordvoerder van de gemeente Voorschoten al dat van een allesomvattende vergunning een preventieve werking uitgaat, omdat het ver schuiven van verantwoordelijk heden tussen de diverse be drijfsonderdelen erdoor wordt bemoeilijkt. De komende weken doen 190.000 scholieren hun eindexamen. Het Leidsch Dagblad volgt negen van hen. Tekst: Peter Groenendijk en Ruud Sep. Foto's: Eric Taal. enleden verbaasd over nieuwe uitleg gedeputeerde rk ieter van Langevelde md/den haag - Commissaris van de est pn Franssen heeft in oktober op eigen 1 aan de minister gemeld dat de pro- in tot herindeling van Warmond over- lat zegt gedeputeerde Dekker in reac- beschuldigingen dat hij onjuiste in- zou hebben verstrekt aan provinci- Ken. Fractievoorzitter Aptroot (WD), Oder deze week ai aandrong op het af- van de CDA-gedeputeerde, is hevig md over Dekkers nieuwe ontboeze- n- ..Mijn vertrouwen in Dekker is heel n het dalen", aldus Aptroot. 0 iktober verzekerde Dekker provinciale dat het nog niet zeker was dat de ylcie de zelfstandigheid van Warmond ev Jheffen. Onlangs bleek echter dat de lissaris van de koningin juist een week )or aan de minister van Binnenlandse ;tl had geschreven dat Warmond hoe ,n ok herindeling te wachten staat. je hriftelijke vragen van D66-statenlid antwoordde het college van Gedepu- Staten eerder deze week, dat Frans sen de gewraakte brief aan de minister schreef na overleg met zijn gedeputeerden. Daardoor was de indruk ontstaan dat Dek ker tegenover de staten zei dat zelfstandig heid voor Warmond een reële mogelijkheid bleef, terwijl hij al wist dat Franssen een brief van heel andere strekking naar de mi nister had gestuurd. Deze onjuiste informa tievoorziening was voor de WD aanleiding om aan te dringen op Dekkers aftreden. Dekker beweert nu echter, in tegenstelling tot wat staat in de beantwoording van de schriftelijke vragen, dat hij niet op de hoogte was van Franssens brief. „Ik wist niet van het bestaan van de brief en dus ook niet van de inhoud ervan", aldus Dekker, die van mening is dat de WD hem ten onrechte on der vuur neemt. „De heer Aptroot zou zich tot de heer Franssen moeten richten." Weber en Aptroot zijn intussen het spoor volledig bijster. Weber: „De beantwoording van mijn vragen bevat blijkbaar onjuiste in formatie. Ik wil nadere uitleg over hoe deze fout heeft kunnen ontstaan. Dit laten we niet geruisloos voorbijgaan, want we moe ten als provinciale staten kunnen vertrou wen op de juistheid van de antwoorden die Gedeputeerde Staten geven." Webers collega-statenlid Aptroot kan nau welijks geloven dat Dekker niet door Frans sen over de brief was geïnformeerd. „Frans sen heeft ons gezegd dat hij de minister nooit een advies geeft zonder overleg in het college en dat hij nog nooit een advies heeft gegeven dat afwijkt van het standpunt van het college." Bovendien benadrukt Aptroot dat de antwoorden op schriftelijke vragen in vergaderingen van Gedeputeerde Staten worden vastgesteld. Dekker moet de ant woorden dus hebben goedgekeurd. De WD'er vermoedt dat er iets grondig mis is met de interne verhoudingen binnen het college. „Ik denk dat er een crisis aan het onstaan is, in elk geval tussen Dekker en Franssen en vermoedelijk tussen Dekker en de rest van het college." Hij ergert zich hoe langer hoe meer aan het optreden van Dek ker. „Op het gebied van zaken als herinde ling opereert Dekker uitermate knullig. Ik krijg regelmatig burgemeesters aan de tele foon die zeggen dat hij voortdurend met te genstrijdige informatie komt" .1, Eergisteren was het examen Nederlands. Dat heb ik volgens mij wel goed gemaakt. We kregen twee teksten te lezen, en daar moesten we dan vragen over beantwoorden. Waar over die teksten gingen? Pfff... Even denken, hoor. Zo interessant waren ze niet. O ja: de ene ging over het perfec te fotomodel, dat was met de compu ter gemaakt. Het was een krantenarti kel. Eerlijk gezegd weet ik verder niet meer waar het over ging. Erg boeiend was het niet. De tweede tekst kan ik me helemaal niet meer herinneren. Weet je, als het eenmaal voorbij is, ben ik zo blij dat ik er helemaal niet meer over nadenk. Ik heb ook niet de antwoorden op internet of teletekst opgezocht. Dan weet je gelijk je cijfer en als het tegenvalt, ben je gelijk in mineur. Dan word ik alleen maar ner veuzer. En het is nu al erg genoeg. Voor m'n gevoel ging het goed, daar wil ik het maar even bij houden. Nu nog scheikunde, Nederlands en biologie. Ik kan nog wel slapen, maar ik ben behoorlijk gespannen. Over zes dagen ben ik klaar. Ik kijk er wel naar uit. éDe afgelopen twee dagen heb ik vier examens gehad. Ik ben dus halverwege. En het ging wel goed. Bij geschiedenis, Nederlands en aardrijkskunde had ik meteen het idee dat ik wel een voldoende had. Dat heb ik daarom niet meer nagekeken. Want stel je voor dat je dan toch een slecht cijfer blijkt te hebben... Het examen Engels, daar vloog ik doorheen. Er stond twee uur voor, maar ik was in een uurtje klaar, met al het nakijken erbij. Daarvan heb ik wel de antwoorden even gecontroleerd. Ik had elf fout. Volgens ons komt dat neer op een 7,6. Ja, ik ben wel goed in Engels. Behalve in woordjes schrijven. Maar dat heb ik met iedere taal. Daar om heb ik ook naast Engels en Neder lands geen andere talen meer. Vanmiddag doe ik nog wiskunde en dan komen de vakken waar ik echt te genop zie: economie en tekenen. Maar ik ga niet het hele weekend zitten blokken. Vanavond ga ik naar mijn vriendje toe, zaterdag moet ik optre den met pantomime. Zondag ga ik dan rustig tekenen en eco nomie doorkijken. En dan heb ik wel genoeg gedaan. Straks beginnen we aan het examen Duits! Ik ben behoor lijk gespannen, want gisteren hadden we Engels en dat ging behoor lijk slecht. Het waren vier Engelse tek sten waarover we multiple choice-vra- gen moesten beantwoorden. Dat had ik natuurlijk wel vaker gedaan, maar ik had gisteren veel te weinig tijd. We hadden twee uur de tijd, maar na één uur was ik nog lang niet op de^elft van het examen. Dan moetjerest heel snel gaan doen en dat maakt het er niet beter op. Eén van de teksten was een krantenar tikel over een bedelaar. Hoe hij leefde enzo. Het waren wel aardige teksten, maar behoorlijk moeilijk om te lezen. Ik hoop maar dat het niet een heel laag cijfer wordt. Duits zal ook niet meevallen. Op zich heb ik niet veel moeite met die talen, maar zo'n tekst is moeilijker dan ik dacht. Ik probeer maar rustig te blij ven, want je hebt er toch niets aan als je supemerveus gaat doen. Ik moet er gewoon even doorheen. Volgende week heb ik nog drie examens en dan zit het er al op. Nog even doorbijten dus.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 13