Zaanse Rietveld groener en toegankelijke RIJN VEENSTREEK Wethouder wil bewoners laten oordelen over proef met pi Bentwoud wordt geen Bentwad Trekkertrek is meer leuk dan Bouw nieuwe woonwijk in Leimuiden begii Plan voor fiets- en wandelpaden, bomen en bosschages Jacobswoude krijgt eigen Rotaryclub Avond-Lai rekent op deelnemer Sportweekend Alphense Boys Les Chanterelles brandweerterrein RiJNWouDE - Het gebouw van Les Chanterelles in Hazerswou- de-Rijndijk is morgen wed strijdterrein voor de beste brandweerkorpsen uit Zuid- Holland. Rijnwoude ontvangt collega's uit Naaldwijk (Honse- laarsdijk en Maasdijk), Koren dijk (Nieuw-Beijerland), Cromstrijen (Klaaswaal), Mid- delharnis (Sommelsdijk en Middelhamis), Dordrecht, Schouwen-Duiveland (Haam stede/Renesse) enZederik (Meerkerk). Zij tonen vanaf 8.00 uur hun vaardigheden in de voormalige delicatessenzaak aan de Corellistraat. Waarne mend-burgemeester Westra reikt om 18.15 uur de prijzen uit in Het Dorpshuis in Hazers- woude-Dorp. Kringloopwinkel opnieuw open alphen aan den rijn - De Stichting Kringloop Alphen viert de heropening van de kringloopwinkel feestelijk. Wet houder Voogd verricht om 11.00 uur de heropening van 1225 vierkante meter verkoop ruimte aan de Energieweg. Daarnaast organiseert de stich ting een doemarkt, een mode show, een optreden van drum band Con Brio en een veiling waarbij zij spullen bij opbod verkoopt. Tafeltennisrobot bij ATTC alphen aan den rijn - ATTC neemt morgen een tafeltennis robot in gebruik. Dat gebeurt in de gymzaal aan het Marsdiep 7- 9 in Alphen aan den Rijn. Het servicekanon, dat al jaren hoog op de verlanglijst van de Al- phense tafeltennisclub staat, is vooral voor de jeugd bedoeld om specifieke slagen te oefe nen. Maar ook senioren kun nen er gebruik van méken. De eerste training met het appa raat begint om 13.00 uur. Tropische markt in Rijnstreekhal alphen aan den run - Het bu reau Orexent uit Amsterdam houdt van 31 mei tot 2 juni een Culturele Tropische jaarmarkt in de Alphense Rijnstreekhal. De toegang tot de markt met vele stands en optredens be draagt 4 euro. Sponsorloop voor doven alphen aan den rijn - Scholie ren van de basisschool Het Spectrum gaan 5 juni lopen voor doven in de Dominicaanse Republiek. Een deel van de op brengst wordt ook aan lesmate riaal voor de school besteed. De sonsorloop wordt gehouden tussen 15.00 en 20.30 uur. Hardloper slaat fietser kaakbreuk alphen aan den rijn - Een 37- jarige fietser uit Alphen aan den Rijn heeft woensdag even voor 18.00 uur op het Dijkslootpad een klap in het gezicht gekre gen van een nog onbekende jogger. De fietser liep hierdoor een gebroken kaak op. De poli tie stelt een onderzoek in. Inbrekers aangehouden hazerswoude-dorp - De politie heeft vannacht in het Verbree- park in Benthuizen een 49-jari- ge Rotterdammer en een 43-ja- rige man met onbekende woon- of verblijfplaats aange houden. Ze worden ervan ver dacht kort ervoor een inbraak te hebben gepleegd in bij het tankstation aan de Gemeneweg in Hazerswoude-Dorp. De poli tie trof vlak na de melding bij het tankstation een vernielde deur aan. Er waren sigaretten weggenomen. Symposium over dementie alphen aan den rijn - De Com- missie Gezondheidszorg van het Overleg Samenwerkende Ouderenbonden (OSO) houdt op woensdag 29 mei een sym posium over dementie. Spre kers zijn É.M. Oosterhoff, huis arts in Hazerswoude Rijndijk, en maatschappelijk werkster Netty Dronkert. Het symposi um begint om 14.00 uur in Ho tel Toor aan het Stationsplein in Alphen aan den Rijn. vrijdag 24 mei 2002 j Reünie Fantasy aarlanderveen - In een feest tent op het terrein van voetbal vereniging Aarlanderveen wordt op 9 juni een reünie ge houden voor bezoekers van de drive-in show Fantasy. De show trok in de jaren tachtig en ne gentig veel bezoekers. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is gratis. door Janneke Dijke kaag/oud ade - De proef met het fietspontje tussen Oud Ade en Kaageiland is geen bedrei ging voor de bewoners van de Boekhorsterweg in Oud Ade, maar juist een kans. Dat vindt de Alkemadese wethouder Kees Uit den Boog aard. Van 1 juni tot en met 31 augustus vaart er dagelijks een fietsveer tussen camping 't Haasje in Oud Ade en jachthaven Eijmershof op Kaag. „De reactie van de bewoners aan het eind van het seizoen is voor mij nog belangrij ker dan het aantal fietsers dat de pont ge bruikt", aldus Uit den Boogaard. Aan de smalle, doodlopende Boekhorsterweg woont een aantal mensen dat niet zit te wach ten op extra verkeer voor hun deur, zo is alge meen bekend. Ook bij Uit den Boogaard. „Er is nu al wat commotie over de drukte, en daar om zien sommige mensen op tegen de even tuele extra mensen die het pontje aantrekt." De drukte van nu wordt veroorzaakt door het verkeer dat op de diverse campings aan het eind van de weg afkomt. Volgens Uit den Boogaard hoeven bewoners van de Boekhorsterweg niet bang te zijn voor de komst van het pontje, omdat het om een proef gaat. Hij is van plan dat uit te leggen tij dens een informatieavond aanstaande maan dag, die gehouden wordt in restaurant De Meerhoeve en begint om 20.00 uur. „Ik wil die avond iedereen persoonlijk benaderen en af spraken maken over hoe we ermee kunnen omgaan. Juist omdat het een proef is, kunnen we na afloop kijken hoe de omgeving erop reageert. Als alle partijen het uiteindelijk wil len, is het onze inzet om het volgend-jaar defi nitief te maken. Het allerbelangrijkste is dat de buurt zegt 'hier kunnen we goed mee leven'." Hij vindt niet dat hij de bewoners overdon dert. „Het is snel gegaan. Een week geleden wisten we nog niet eens of het doorging." De reacties op Kaag zijn in elk geval positief. Aad Onderwater van de Stichting Promotie Kaag vindt het een leuk initiatief. „Het is de eerste stap op weg naar een rondje Kaagei land. Nu is het simpel fietsen door de smalle straatjes. Dan zouden de mensen ook langs de oostkant kunnen fietsen. Maar helaas is dat nog ver weg. Er wordt alleen nog maar over gepraat." Hans Bruijn, voorzitter van de dorpsraad Kaag, ziet met de komst van het pontje zijn missie volbracht worden, zes jaar geleden voorzitter werd, is gedragen." Hij verwacht dat ook ners de pont veelvuldig gaan gebi kunnen wij maar één kant op. Het ij ook iets anders kunt, spreekt mij aé pontje in de vaart wordt genomen ment dat het nieuwe fietspad tusse'i K kaag en Abbenes klaar is, verheugt b mogelijk nog meer. „Straks kun je va derdorp naar de Floriade fietsen." Boogaard doopt de fietspont op vrijdj 6 om 15.00 uur bij camping 't Haasje. door Wïm van Wanrooy alphen jlan den run - Het Zaan se Rietveld in Alphen aan den Rijn ondergaat de komende jaren een metamorfose. Er wordt voor al meer ruimte geschapen voor recreatie en natuur. Fiets- en wandelpaden staan hoog op het verlanglijstje van de Landinrich tingscommissie Reeuwijk, die 3,2 miljoen euro nodig denkt te heb ben om alle wensen op dat ge bied te vervullen. De plannen hebben ook gevol gen voor de inrichting van het gebied tussen de rijksweg Nil, De Gouwe en de gemeentegrens van Alphen. Zo moeten vier boomkwekers het Zaanse Riet veld bij voorkeur verlaten om hun beroep elders uit te oefe nen. Maar daar is geen geld voor. Zij hebben hun grond nu her en der verspreid liggen. Om effici ënter te kunnen werken vindt de commissie het verstandig om grond in elk geval te ruilen. Daardoor komt 72,2 hectare vrij voor natuur, landschap en re creatie. Dat is bij een proeftoe- deling al gebleken. De melkvee houderij in het gebied van 275 hectare wordt in stand gehou den. Weidevogelinventarisatie heeft in 1996 geleerd dat het Zaanse Rietveld een goed wei- devogelgebied is. In het gebied komen vier be schermde vogelsoorten voor: grutto, tureluur, zwarte stem en visdief. Ook komen er zeven an dere soorten voor: slobeend, scholekster, kievit, wulp, veld leeuwerik, graspieper en gele kwikstaart. De zomertaling is uit het gebied verdwenen. In totaal zijn er zes jaar geleden 163 broedparen aangetroffen, twin tig jaar eerder waren dat er nog 208. Om dat aantal weer te be reiken zijn meer vochtig tot nat grasland en sloten met flauwe, begroeide oevers nodig. De commissie wil de bebouwing van Alphen aan den Rijn aan het zicht onttrekken. Daarbij moet het open karakter van de polder versterkt worden. Dat geldt ook voor de Compierekade, de Spij- kerboorsche kade en het Bede- laarsbos. Langs de Nil moeten bomen en bosschages komen. Het gebied moet ook beter toe gankelijk worden voor inwoners van Kerk en Zanen. Een tunnel onder de Nil - de gemeente Alphen is daar voor stander van - moet de fietser en wandelaar gemakkelijker naar een netwerk van fiets- en wan delpaden brengen. In elk geval is gekozen voor een wandelpad van twee kilometer. Het bestaande fietspad op het Bedelaarsbos komt vrij voor wandelaars en wordt doorge trokken naar de Gasdijk. Langs de spoordijk komt er in de rich ting van de hoeve Dwarsveld een wandel en/of fietsverbin- ding van een kilometer. Op de Gasdijk wordt er langs de Nil ook een fietspad aangelegd. En de gemeente Alphen wil zich ook hard maken voor een fiets pad langs het Bedelaarsbos. Aan het Rietveldsepad komt een par keerplaats voor zes auto's. Om een en ander te realiseren moet De Landsinrichtingscom- missie Reeuwijk eerst nog de benodigde gronden verwerven. En voordat zij begint met de uit voering - waarvoor de provincie inmiddels groen licht heeft ge geven - krijgen betrokkenen nog de kans om te reageren. Dan gaat het plan naar het provin ciebestuur. De Landsinrich- tingscommissie Reeuwijk hoopt dat voor 2006 grotendeels te hebben voltooid. In het Zaanse Rietveld moet van de Landinrichtingscommissie Reeuwijk meer ruimte komen voor recreatie en natuur. Foto: Wim Dijt jacobswoude - Jacobswoude heeft een eigen af deling van Rotary International. De officiële in stallatie van de Rotaryclub Jacobswoude is mor gen om 15.00 uur in de Woudse Dom in Rijnsa- terwoude. Hierbij stellen de 26 leden zich voor. Bovendien is districtsgouvemeur Nico de Boer aanwezig om de Rotaryclub Jacobswoude te in stalleren. Eddy Broekema is de voorzitter van de club die met de officiële erkenning van het hoofdbestuur meedraait met het wereldwijde netwerk Rotary International. Rotary Alphen- /Woubrugge nam het initiatief tot de oprichting van een afdeling in Jacobswoude. De leden van Rotary tonen zich wereldwijd be trokken met de samenleving. De lijfspreuk is niet voor niets 'Service above Self.' Zo helpen de le den bijvoorbeeld met de opzet van lokale, regio nale, nationale of wereldomvattende projecten. Wereldwijd heeft Rotary 530 districten in 163 landen. Er zijn wereldwijd ruim 30.000 clubs met in totaal 1,2 miljoen leden. Nederland is ver deeld in zeven districten, elk geleid door een gouverneur. Rotary telt in Nederland 433 clubs en bijna 20.000 leden. Als eerste project heeft de Rotaryclub Ja cobswoude bijgedragen aan de totstandkoming van een internetcafé voor senioren in de Peppel hof in Leimuiden. Hier proberen leden van de Rotaryclub met hulp van deskundigen ouderen enthousiast te krijgen voor het internet. Daarnaast kunnen ouderen er alle gewenste informatie krijgen over de moge lijkheden die het digitale netwerk biedt. Burge meester Van Beek verricht morgenochtend om 11.00 uur de officiële opening van het internet café. Huur- en koopwoningen aan de Beukenlaan door Janneke Dijke leimuiden - De bouw van 65 huizen aan de Beukenlaan in Leimuiden begint na de zomer. Deze huizen vormen de eerste fase van een nieuwe, grote woonwijk in het dorp, waar uit eindelijk zo'n 300 woningen moeten verrijzen. De gemeente Jacobswoude is inmiddels be gonnen om het terrein tussen de Beukenlaan en de rivier de Drecht bouwrijp te maken. Woondiensten Aarwoude begint als eerste met bouwen. De wo ningstichting zet achttien hui zen neer, waarvan er acht ver kocht worden en tien in de ver huur gaan. Het zijn zogenoem de levensloopbestendige wonin gen, die op de begane grond be halve een keuken en een woon kamer een slaapkamer en een badkamer hebben. Op de eerste verdieping komen een slaapka mer en een hobbyruimte. Aar woude verhuurt de tien huizen aan 55-plussers voor ongeveer 400 euro per maand. De prijs van de koopwoningen is nog niet vastgesteld, omdat Aarwou de nog dubt of het een ingeni eus verwarmingssysteem kan bekostigen. Daarbij wordt warmte uit de grond gehaald in plaats van uit gas. Kort na de eerste paal van Aar woude beginnen twee andere bouwers met hun werkzaamhe den. Woningbouw Centraal Ne derland (WCN) uit Houten bouwt twintig twee-onder-één- kapwoningen en zes vrijstaande huizen. De verkoop van deze huizen, waarvan de goedkoop ste 365.000 euro kost, begint dit weekeinde. WCN mag de huizen bouwen omdat de projectont wikkelaar en Jacobswoude dat ooit overeenkwamen. WCN meende een juridische claim op de lap grond van 7,5 hectare te hebben, toen Jacobswoude er voor 2,2 miljoen gulden mee vandoor ging. De projectontwik kelaar brak een gang naar de rechter af toen Jacobswoude 26 kavels van 250 vierkante meter De derde bouwer is Vink en Veenman uit Noorden. Het bouwbedrijf zet 21 starterswo- ningen neer, die waar 0 maximaal 159.000 euro n Met de Alphense archi tl der Breggen werkt het 1 drijf de tekeningen op ment verder uit. De w n hebben een basisdeel, 1 f klare mogelijkheden 01 5 breiden. Het gaat om 11 eengezinswoningen en partementen. Om uiteindelijk 300 huü te kunnen langs de Bei moeten de ijsbaan van Vermaak, de volkstuinei renvereniging The Scouting 63 een ander krijgen. Ook moet de gf 1 nog een alternatief vind de vrachtwagenpari aan de Kerklaan. door Peter Groenendijk rijnwoude - Staatssecretaris Fa- ber (landbouw) maakt zich ern stig zorgen over de trage aanleg van het Bentwoud, het geplande reuzenbos ten zuiden van Ha- zerswoude-Dorp. Faber wil ver snellende maatregelen doorvoe ren. Maar ze weigert de plannen voor het Bentwoud te herzien. Faber kondigt in een brief aan de Tweede Kamer maatregelen aan, die moeten zorgen voor een snellere realisatie van het Bentwoud. Ze vindt dat de aan leg van het enorme bos veel te traag vordert. Welke maatrege len zij wil nemen, kon ze nog niet zeggen. Faber ziet in elk geval niets in een herziening van de plannen, die moet leiden tot een 'Bent wad' in plaats van een Bent woud. Die herzieningen zijn voorgesteld door Boskoper H. Smit en J. van Leeuwen uit Moordrecht. Zij pleiten voor een 'natte' versie van het Bentwoud: een park dat meer op waterre creatie gericht is en daardoor beter aansluit op de behoeftes van vandaag. Maar Faber is het daar niet mee eens. De staatsse cretaris vindt het nog veel te vroeg om de bestaande plannen al af te blazen. Zij hoopt dat met de nieuwe maatregelen de ver werving van grond sneller zal verlopen en dat het scenario 'Bentwad' niet nodig is. In 2005 wil de provincie op de locatie Bentwoud duizend hec tare (tien vierkante kilometer) bos hebben aangelegd, maar voorlopig staat de teller pas op ruim vijftig hectare. Ook dit jaar zal daar geen verandering in ko men, zoals deze krant enige tijd geleden al meldde. Het ministe rie van landbouw wilde deze winter zes hectare nieuw bos aanplanten, maar dat gaat niet door. Alle aannemers die wilden meedingen naar de klus, heb ben ingeschreven voor een prijs die ver boven de begroting lag. Faber is overigens niet de eerste die zich zorgen maakt over de trage voortgang van de aanleg van het reuzenbos. Gedeputeerde Van der Sar, wet houder Uljee (Rijnwoude) en de WLTO vinden dat de aanleg dusdanig langzaam gaat, dat boeren onteigend moeten wor den om zo plek te maken voor bomen. Trekkertrek Familie in Koudekerk is volgens de jury leuk genoeg om met de evenementen in Deventer en Dordrecht mee te dingen naar de prijs van Leukste Stadsevenement 2001. Foto: Eric Taal alphen aan den run schatting 500 fietsers deel aan de Avond-Laff maandag van start ga avondvierdaagse voert nemers met routes van lometer door het pol11 plassengebied rond Alp!1 den Rijn. De vierdaa) schouwen veel deelnec een voorbereiding op Laura, die van 2 tot en n op het programma staa een keuze gemaakt woi afstanden van 60, 100 ei lometer. De start dag in en de karavaan trekt ad volgens naar Leiden kust), Amsterdam (vi drecht), Utrecht (via di wijkse Plassen), Rotterd Zoetermeer) en weer ten Start en finish zijn voo vierdaagsen in Avifaun zijn ook kaarten veria k waarbij een onderschei! gemaakt voor deelnem ouder of jonger dan zesi zijn. Inschrijven voor 1 Laura kan ook tot 29 jun VW-kantoor. Meer inlid 06-22321666. alphen aan den rijn - De D-, E- en F-junioren van de Alphense Boys doen op zaterdag 1 juni en zondag 2 juni massaal mee aan het Sportweekend. Deze tradi tionele afsluiting van het sei zoen heeft voor de 39ste keer plaats. Tijdens het weekend is er een demonstratie van de Indonesi sche verdedingskunst Pencak Silat. Daarnaast strijden enkele voetballers in de finale om de penaltybokaal. koudekerk aan den run - Dat de Trekker trek Familiedag in Koudekerk aan den Rijn is genomineerd voor de categorie 'Leukste Stadsevenement' van 2001' heeft meer te maken met 'leuk' dan met 'stad'. Dat zegt Joost Terlaarbeek van de Stichting Nationale Evenementenprijzen. De omvang van de ge meente waarin het evenement plaatsheeft doet volgens hem niet ter zake. De uitrei king van de prijs is op 30 mei in Almere. Zonder op de stoel van de jury te willen gaan zitten zegt Terlaarbeek dat Trekkertrek zijn zaakjes goed voor elkaar heeft. „Ook kleinere evenementen kunnen hun waarde hebben voor de mensen", zegt hij. „Het gaat bij deze prijs niet om het volume. Vorig jaar kreeg als ik mij niet vergis het Geuzenfeest in Brielle de hoofdprijs. Als het evenement maar leuk is, dan hoeft het niet eens per se uit de stad te komen. Trekkertrek viel mij op door zijn goede documentatie en maakt net zo veel kans als Deventer op Stelten en het Sinterklaashuis in Dordrecht." De uitreiking van de prijs is donderdag na aflloop van een congres. De Stichting Natio nale Evenementenprijzen en Toerisme Re creatie Nederland (TRN) wil evenementen a la Trekkertrek stimuleren. Voor het trek kerevenement in Koudekerk komt de nomi natie op een gunstig ogenblik. Na de tiende editie van Trekkertrek overwoog de ver moeide organisatie vorig jaar te stoppen, maar op aandringen van verontruste Kou- dekerkers bedacht zij zich. De voorbereidin gen op de elfde familiedag, die valt op zater dag 3 augustus, zijn inmiddels in volle gang. Verkeersonderi op Kaageiland kaag - De gemeente Al laat een verkeerson houden in alle straten 0 Aanvankelijk zou alleen zocht worden wat de v( gevolgen zijn van de e\ bouw van veertig zomei gen op camping Kage Burgemeester en wetl besloten om het onderz te breiden naar het hele omdat de overlast van toeneemt.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 12