Van Gaal terug: buskruit en tranen SPORT Garzelli loopt uit op concurrentie Lurling voor vier jaar naar Feyenoord voor Mare Huizinga S2 Jonker assistent, Van Bommel in beeld Peter Mueller coach scorebordSlechts Athene telt Noordelijk dreamteam Olde Riekerink naar AA Gent mooi bij ck Boys uk - Ter nagedachtenis e vorig jaar overleden L aller Michel van Hooy F er maandag een voetbal- ooi gehouden bij Quick voor spelers onder de 23 De deelnemende ploegen ^C, Ter Leede, Rijnsburg- jys. Jong Utrecht, Excelsior j sluis, Nicolaas Boys, Al- ise Boys en Quick Boys. De trijden beginnen om 10.30 !c lichel van Hooy, die in •n- erste elftal van Rijnsburgse 'l en Quick Boys speelde, vorig jaar op 24-jarige jd om toen hij een slacht- 11 van een verkeersongeval rsó hood. ngi Ie i zaterdag l8 mei 2002 n Bosch kt uit ïrpen - De hockeyteams )en Bosch zijn uitstekend nnen aan de Europacup- looien voor landskampioe- De mannenploeg zegevier- Antwerpen met 8-1 over el uit Wit-Rusland. Het renteam was in het iseTerrassa met 10-0 veel tkvoor Slavia Praag. Inter nal Jeroen Delmee maakte le titelhouder in België reffers. De andere doel- n kwamen op naam van :rs, Dijkshoorn, Derikx, nver en Cavallet. In Terras- as Mijntje Donners de gro- blinker. De international «de vijf keer. Ageeth Boom- di (twee), Miek van Geen- en, Lijsbeth van Kessel en ivan Kessel troffen even- doel. bala erleden hONA - Ladislav Kubala is ren in het Clinica der Pilar icelona overleden. De le- arische voetballer werd 74 Zijn overlijden werd door zitter Gaspart van FC Bar- »a aan het einde van de conferentie van Louis van bekend gemaakt. In 1999 I Kubala door de fans van arcelona tot voetballer van iuw uitgeroepen. Vanaf speelde de Hongaarse 'oor twaalf jaar voor FC ïlona. In 329 wedstrijden de hij 243 doelpunten. Hij vier keer landskampioen 'toverde vijf keer de Copa ®y. Na beëindiging van 'ctieve carrière in 1962 hij korte tijd trainer van ircelona. In 1969 werd hij 'scoach van Spanje (1969- Jaarna was hij bondscoach Paraguay en Saudi-Arabië. Barcelona-coach smeekt om steun van de pers xhtzaak bij [emade United ictf, ofarendsveen - Het nieu- incl pstuur van tafeltennisver- ngAlkemade United spant ut geding aan tegen het jestuur. Het nieuwe be- onder leiding van voor- Jonah Kahn, heeft nog 5 geen verenigingsstukken jngen. Het vorige bestuur, 1 jezeten door oprichter Ted d er Meer, erkent de nieuwe lVi' ig niet. Het geding dient 1 juni in Utrecht. De bin- rand sluimert al maanden aide op toen Kahn en 3 nalig coach Co Clausen h ^vartboek uitbrachten over Ier Meer. Daarin beschul- iet tweetal de voorzitter rmeer van contractbreuk, en werd op staande voet agen. Kahn en Clausen rie- laarop een algemene le- irgadering bijeen met als fan der Meer tot aftreden «ngen. Op de vergadering an der Meer zelf niet aan- waarna Kahn en Clausen ilf tot het nieuwe bestuur pen. Van der Meer be lde rechtsgeldigheid van lenvergadering. Hij wijst 11e beschuldigingen van ■^nd. Clausen en Kahn wil- nu via de rechter op re gedachten brengen. Van >U leer is strijdbaar. „Ze doen zegt hij. „Ze hebben ,oj schijn van kans. Ze heb- [£l en vergadering gehouden Twee officiële leden van de is alles." j stappen legt lag bij Arrows MR—Jos Verstappen heeft ig laten leggen op een deel le goederen van Arrows- Tom Walkinshaw. Dit om Drkomen dat de Britse ei- irvan de renstal zijn be rt onderbrengt in een an- 10 holding. De Nederlander ier miljoen dollar in een Britse rechtbank aange- ïen zaak van de eigenaar rrows. Nog voor het sei- schoof Walkinshaw Ver- len aan de kant ten faveure leinz Harald Frentzen. appen is uit op financiële egdoening. De advocaten (erstappen blokkeren de lop van de windtunnels (rrows. Om liquiditeitspro- en te voorkomen heeft inshaw de tunnels te koop ïboden. Inmiddels ver- Arrows in grote financiële lemen en wordt er serieus getwijfeld of de renstal in zal zijn het seizoen af te door Roel Wiche barcelona/gpd - Blakend van zelfvertrouwen keerde Louis van Gaal gisteren terug in het kruit vat dat FC Barcelona heet. Met kwinkslagen, sappige one-liners en zowaar een paar tranen be speelde de verloren zoon, uitda gend als in zijn beste jaren, het massale perslegioen. Bijna sme kend vroeg de coach aan zijn ge zworen critici hem te steunen in zijn missie om de Catalaanse gi gant uit het slop te halen. Maar tegelijk kondigde hij aan dat hij even recht voor zijn raap zal blij ven als altijd. „Ik ben en ik blijf de oude Van Gaal." De rentree van de Amsterdam mer had een week lang heel Ca- talonië in z'n greep gehouden. De ene na de andere enquête werd geproduceerd en vooral de sensatiebeluste sportkranten trokken iedere scheet na die Van Gaal de afgelopen dagen liet. Tientallen pagina's alleen al werden volgeschreven over de reis waarmee de Amsterdammer donderdag, na een verblijf in Nederland, terugkeerde naar Spanje. Van Gaal vloog van Rot terdam via Alicante naar Valen cia, waarna een bevriende taxi chauffeur hem bracht naar zijn villa in Sitges. Volgens de pers probeerde hij zo elke confronta tie met zijn tegenstanders, ver zameld in het platform anti-Van Gaal, te vermijden. Klinkklare onzin, aldus de coach. „Ik had geen zin om 's nachts op het vliegveld een persconferentie te moeten houden. Want daar was het dan toch op uitgelopen." Geen protestgroep was in ieder geval te bekennen toen Van Gaal gistermiddag, even voor enen, als een veldheer de poort van Camp Nou binnenstapte. Voor de ogen van meer dan tweehonderd journalisten en miljoenen tv-kijkers - drie sta tions zonden de presentatie rechtstreeks uit - tekende de nieuwe 'jefe' een contract tot de zomer van 2005. Niet toevallig het tijdstip waarop de ambtster mijn van Barga-preses Joan Gas part, zijn grootste pleitbezorger, afloopt. Gaspart mocht even aan de microfoon, maar al gauw nam Van Gaal de regie over. Eerst rustig, op gedempte toon. Daarna ouderwets op dreef: strakke blik, staccato-zinnen en vol buskruit. In weergaloos boe renkoolspaans durfde hij de steun van zijn grootste vijand, de pers, te vragen. Wel vijf keer, wel tien keer. .Alles en iedereen hier wil dat Barcelona weer te rug aan de top komt. Daar moe ten we dan ook met zijn allen aan werken. We zitten samen in hetzelfde schuitje." Hoe diep de littekens nog zijn, bleek halver wege de persconferentie. Furi eus haalde Van Gaal uit naar een krant die geschreven had dat hij de elftalleider, Carlos Na val, uit de club wilde smijten. En zelden liet hij zijn masker dieper zakken. Emotioneel, met tranen in zijn ogen, wees hij naar het 'slachtoffer', dat in een hoek van de zaal stond. „Die man is wel de aller-, allerlaatste, die ik de bons zou geven. Schandalig dat mensen dat durven neer te pen nen." De trainer gaf aan nu beter te kunnen communiceren dan in zijn eerste campagne in Camp Nou. „Toen begreep ik minder van de taal, plaatste ik woorden in een ongelukkige context. Dat is veranderd. Ik maak nu een betere start. Begrijp meer van Spanje en van de Catalanen." En misschien van Barcelona, de vulkaan waarop hij zich nu voor de tweede keer waagt. Een club die reputaties maakt, breekt en misschien zelfs, in het geval Van Gaal, lijmt. En een club die le gendes creëert. De camera's en microfoons zwegen massaal toen aan het eind van de pre sentatie plots het bericht bin nenkwam dat Ladislav Kubala was overleden, een Barga-mo- nument uit de jaren vijftig. Groots vereeuwigd in het prach tige museum in Camp Nou. Van Gaal moet zijn onsterfelijkheid nog verdienen. Een bijna onmo gelijke missie, lijkt het. De club zit flink in financiële problemen en het volk is zeer sceptisch over de coach. Maar Louis ziet het anders. „Een week geleden was zeventig procent van de mensen tegen mijn komst. Nu nog maar 48 procent. Zie je, ik ben al op de goede weg." barcelona/gpd - Andries Jon ker wordt de assistent van Louis van Gaal bij FC Barcelo na. De nieuwe coach benader de de ex-trainer van Volendam, momenteel nog in dienst bij de KNVB, al weken geleden. .An dries is een harde werker en snapt de basisprincipes van het voetbal. Hij past uitstekend in mijn filosofie." Van Gaal bevestigt dat Mark van Bommel kandidaat is voor een contract bij Barcelona. Maar nog niets te concreet „Ik heb Van Bommel op het oog. Maar Barcelona heeft al veel middenvelders." Volgens vites- se-verdediger Louis van Gaal verklapte dat een verkeerd tele foonnummer de gesprekken over zijn rentree in Camp Nou maanden heeft vertraagd. ..Bar celona heeft me in januari al proberen te bellen. Maar toen had ik net mijn nummer gewij zigd. In april hebben ze me pas via mijn advocaat weten te bereiken." Daarnaast zei de ex- bondscoach ooit nog te willen terugkeren bij de KNVB. „Dat is zeker een optie als ik hier mijn contract heb uitgediend." Louis van Gaal tot in tranen geroerd tijdens de persconferentie In Barcelona. Foto: AP limone piemonte/anp - StefanO Garzelli heeft zijn leidende posi tie in de Ronde van Italië verste vigd. De Italiaanse wielrenner won gisteren de vijfde etappe tussen Fossano naar Limone Piemonte. De aankomst was voor het eerst in de 85ste editie bergop. Garzelli was de sterkste uit een kleine kopgroep. Het was zijn tweede etappezege in de Giro d'Italia. Michael Boogerd hand haafde zich tot de laatste kilo meter in de eerste groep, maar moest uiteindelijk zo'n halve minuut op de winnaar toege ven. In het algemeen klasse ment bezet Boogerd de veer tiende plaats op 1.35 van de lei der. Na de rustdag mocht het pelo ton voor het eerst de benen tes ten in de bergen. Na de start in Groningen - een week geleden - bevond het peloton zich einde lijk ook op Italiaans grondge bied. Tussen Fossano en Limo ne Piemonte lagen 150 kilome ter, met enkele venijnige klim- metjes. De laatste was de zwaar ste: ruim veertien kilometer naar het bergdorp Limone Piemonte. Garzelli, eerder al winnaar in Luik, reed attent. Met vier hel pers van Mapei begon hij aan de laatste beklimming. In de eerste groep bevonden zich ook Mi chael Boogerd en Addy Engels. De laatste moest halverwege de klim lossen. Boogerd klampte lang aan, maar in de steile slot- kilometer moest ook de Rabo- coureur het hoofd buigen. Re den: Garzelli trok het tempo flink op. De Italiaan achterhaal de de ontsnapte Pellizotti en reed keihard door naar de streep. Achter de heersende Italiaan vielen er slachtoffers. De Span jaard Dominguez, de Belg Ver- brugghe, de Italiaan Frigo: ze gaven allemaal tijd toe. Garzelli, winnaar van de Giro in 2000, had zijn blakende vorm al eer der in de rit laten zien. Bij de eerste echte klim was hij met zes coureurs op kop gekomen. Voor de laatste berg was die groep uitgegroeid tot zo'n veertig ren ners. Door zijn zege en de bonificatie seconden groeide de voor sprong van Garzelli tot bijna driekwart minuut. Tweede in het klassement staat na de vijfde rit de Italiaan Francesco Casa- grande op 43 tellen. Gilberto Si- moni staat derde op één mi nuut. Voor Marco Pantani lijkt de Ita liaanse ronde snel afgelopen. De renner had in de bergen moeite het tempo van de toppers te vol gen. Bij de eerste zware klim moest de Italiaan lossen. Hij fi nishte uiteindelijk op zeven mi nuten van de winnaar. De voor malige klimgeit kan zich gaan richten op zijn juridische strijd met de Italiaanse autoriteiten over vermeend dopegebruik. heerenveen/gpd - Anthony Lur ling (25) stapt over naar de club van zijn dromen. De linkerspits van SC Heerenveen staat op het punt een vierjarig contract te te kenen bij Feyenoord. „Op een paar kleine puntjes na zijn we eruit. Het gaat goed komen. Dit is fantastisch. Feyenoord is altijd al de club geweest waar ik dol graag naar toe wilde." SC Heerenveen en Feyenoord hebben al overeenstemming be reikt over de transfer. De hoogte van de vergoedingssom die de UEFA-Cupwinnaar voor de ge boren Bosschenaar op tafel moet leggen wordt niet bekend gemaakt. Lurlings contract met SC Heerenveen liep door tot medio 2003. „In zakelijk opzicht is het begrijpelijk dat Heeren veen mij naar Feyenoord laat vertrekken. Nu kunnen ze nog flink wat geld voor mij ontvan gen. Aan het eind van het vol gende seizoen zouden ze niks meer voor mij krijgen." Feyenoords bestuurslid techni sche zaken Rob Baan en trainer Bert van Marwijk hebben Lur ling te kennen gegeven dat hij zich moet richten op twee posi ties: de linkerspitspositie, die hij bij SC Heerenveen gewoonlijk ook innam, en de positie van tweede spits rondom topscorer Pierre van Hooijdonk. Lurling: „En dan is het aan mij om in de oefenwedstrijden te laten zien dat ik in het elftal hoor. Ik zal opnieuw moeten beginnen en weer een basisplaats moeten proberen af te dwingen. Als ik mijn niveau haal heb ik er alle vertrouwen in dat me dat lukt." Anthony Lurling kwam drie sei zoenen uit voor SC Heerenveen, dat hem overnam van FC Den Bosch. „En uitgerekend in mijn slechtste seizoen bij Heerenveen komt het tot een transfer. Maar hoewel het dit seizoen wat min der ging, heb ik drie fantastische jaren bij Heerenveen gehad. Ik had mijn contract met Heeren veen ook met twee jaar kunnen verlengen, daar spreekt toch ook waardering van de club uit naar mij toe. Maar ik heb altijd ge zegd dat ik nog graag een keer een stap hogerop wilde maken. En als je dan ook nog naar Fey- enoord kunt...ja, dan ga je. Want Feyenoord is top." assen/gpd - Geen Erben Wen- nemars, maar Auke Kranenborg. Geen Marianne Timmer, maar Dianne Kootstra. Peter Mueller wordt komend seizoen coach van Schaatsteam Noord-Neder land. Of was het nou Dream Team Noord-Nederland? Hij heeft plannen in zijn hoofd. En die plannen moeten gereali seerd worden. Peter Mueller wil bij Schaatsteam Noord-Neder land de komende twee seizoe nen de basis leggen voor een tweede Team Timmer. Timmers contract bij Spaar Select loopt door tot 2004. Daarna is de ge boren Sappemeerse vrij om te gaan en staan waar ze wil. Echt genoot Mueller heeft de lijntjes al uitgestippeld: een team dat gebouwd wordt rondom Tim mer met Mueller als coach. Mueller (47) werkt met een een jarig contract, dat nog getekend moet worden. Maar de Ameri kaan liet doorschemeren na twee seizoenen de klus-VPZ te willen klaren. Een dus staat de kampioenenmaker tot die tijd voor het 'Dream Team' dat be staat uit regionale toppers als Martine Oosting, Dianne Koot stra, Auke Kranenborg en Kinge Pricker. Het team wordt aange vuld met Marieke Wijsman, Yvonne Leever en Dennis van der Gun. En zo opent Mueller na zijn olympische successen, de KNSB en Spaar Select een nieuw hoofdstuk. „Ik zie het niet als een stap neerwaarts", hield Mueller vol. Maar later: „Dit is misschien een halve stap terug, om later misschien een grote stap voorwaarts te maken." De eigenlijke reden om de klus van Jan van Veen, die naar de KNSB vertrekt, over te nemen is dat Mueller het reizen, de druk en de stress van de afgelopen seizoenen zat is. Niet voor niets sloeg hij contacten met grote ploegen af. „Ik denk dat ik dit nodig heb. Bovendien wonen my lady and I in Zuidlaren, dus is het best belangrijk dat ik in deze regio kon blijven." Hoofdsponsor VPZ heeft met de komst van Mueller de stichting rond het schaatsteam opgehe ven. Mueller en zijn ploeg gaan semi-commercieel. De komen de tijd moeten sponsors aan schuiven; Mueller heeft genoeg contacten, zo zegt hij. Zijn doel is om zes zeven schaatsers in het wereldbekercircuit te lood sen en van de leden stuk voor stuk full-professionals te maken. Al blijft het wat wennen, vooral voor Oosting: toen Mueller voorstelde om vanochtend om kwart over negen op de skeeler- baan in Noordlaren te gaan trai nen, sputterde de stayer uit Ex- loo tegen: zij moest gewoon werken. En Mueller was even niet meer gewend om met ama teurs te werken. Stockholm. Oefeninterland Zweden - Paraguay 1-2 (0-2). 16. Santa Cruz 0-1, 43. Paredes 0-2, 53. Andreas Andersson 1-2. Toeschouwers: 33.133. Kopenhagen. Oefeninterland Denemarken - Kameroen 2-1 (1-0). 20. Met- toma 1-0 (e.d), 59. Tomasson 2-0 (straf schop), 74. Mbanl 2-1. Toeschouwers: 35.000. Ljubljana. Oefeninterland Slovenië - Ghana 2-0 (2-0). 25. Zahovic 1-0, 45. Novak 2-0. Toeschouwers: 7000. HOCKEY Antwerpen. EC 11 Groep A: Den Bosch - Stroke! (WRu) 8-1 (5-0) Doelpunten Den Bosch: Delmee 3. Volders. Brouwer, Cavallet. Dijkshoorn, Derikx. Stroi- tel: Pakhalsjoek. WKS Grunwald (Pol) - Surbi- ton (Eng) 2-0. Groep b: Egara (Spa) - Western (Sch) 5-3. Club an der Alster (Dui) - Dragons (Bel) 7-1. Tcrrassa. EC I vrouwen. Groep a: Den Bosch - Slavia Praag (Tsj) 10-0 (4-0), Terrassa (Spa) - Slough (Eng) 1-4 (0-2). Groep b: Kolos Borispol (Oek) - Rüsselshei- mer RK (Dui) 4-0 (3-0). Wolgodansk (Rus) - Gintra Siauliai (Lit) 0-5 (reglementaire neder laag). JUDO Marlbor (Slv). EK. Mannen. Tot 73 kg: Eerste ronde: Maddalon! (Ita) wint van Meijer (Ned) met waza-ari. Fi nale: Laryoekov (Wru) w.v. Kevkisjvili (Geo) Om derde plaats: Maddaloni w.v. Bilodid (Oek). Zelonij (Let) w.v. Razbozov (Isr). Tot 81 kg: F.erste ronde: Elmont (Ned) w.v. Didenko (Oek) ippon. Tweede ronde: Elmont w.v. Jahoda (Oos) ippon. Kwartfinale: Meloni (Ita) w.v. Elmont op ippon. Herkansing: El mont w.v Abraham (Roe) ippon, Krawczyk (Pol) w.v. Elmont op waza-ari. Finale: Oez- nadze (Tur) w.v. Boedolin (Est). Om derde plaats: Krawczyk w.v. Pipia (Rus), Meloni w v. Dclgado (Por). Tot 90 leg: Eerste ronde: Huizinga (Ned) w.v Alvarez (Spa) yuko. Tweede ronde: Huizinga w.v Taov (Rus) ippon. Kwartfinale: Grekov (Oek) w.v Huizinga met ippon. Herkansing: Huizinga w.v. Pfeil (Dui) ippon, w.v. Leprc (Ita) koka. Finale: Grekov w.v. Koekharenka (Wru). Om derde plaats Huizinga w.v. Sa- limov (Aze) waza-ari, Zviadauri (Geo) w.v. Gordon (GBr). Vrouwen. Tot 57 kg: Eerste ronde: Chou- chakova (Rus) w.v. Gravenstijn (Ned) yuko Herkansing: Gravenstijn w.v. Zivkovic doe) ippon, w.v Soukalova (Tsj) waza-ari, w.v Ro- ibu (Roe) ippon. Finale. Cavazzuti (Ita) w.v. Boenisch (Dui). Om derde plaats: Gravenstijn w.v. Harel (Fra) waza-ari, Fernandez (Spa) w.v. Chouchakova. Tot 63 kg: Tweede ronde: Vriezema (Ned) w.v. Alvarez (Spa) ippon. Derde ronde: Ro berts (GBr) w.v. Vriezema met koka. Herkan sing: Vnezema w.v. Von Hamier (Dui) ippon. HeUl (Oos) w.v. Vriezema op waza-ari. Finale: Decosse (Fra) w.v. Roberts. Om derde plaats: Vandecaveye (Bel) w.v. Zolnir (Slv), Heill w.v. Koezina (Rus). TENNIS Hamburg. Masters Series mannen, 3,1 mil joen euro. Kwartfinales: Safin (Rus/6) - Hewitt (Aus/1) 6-3 6-1. Federer (Zwi/11) - Kuerten (Bra/2) 6- 0 1-6 6-2. Mimyi (WRu) - Boutter (Fra) 7-6 4- 6 6-3, Robredo (Spa) - Koubek (Oos) 6-7 6-3 6-1 Rome. Vrouwen, 1,3 miljoen euro. Kwartfinales: Capriati (VSt/2) - Mauresmo (Era/7) 6-2 3-6 6-4, Clijsters (Bel/3) - Testud (Fra/8) 6-1 6-3. Henin (Bel/5) - Ruano Pascu- al (Spa) 6-3 6-4. Zagreb. Challenger, 55.000 euro. Tweede ronde: Homa (Per) - Sluiter (Ned/2) 6-1 6-4 Dubbel, kwartfinale: Sluiter/Groen (Ned) - Balcells/Dcl Rio (Spa/Arg) 7-6 6-4. Rocky Mount (VSt). Challenger, 35.000 eu ro. Tweede ronde: Kim (VSt/4) - Wassen (Ned) 6-4 6-3. Dubbel, kwartfinale: Mamilt/Niemeyer (VSt/Can) - Wassen/Vos- loo (Ned/ZAf) 7-5 6-4. Valencia. Challenger, 40.000 euro. Tweede ronde: Calatrnva (Spa) - Siemerink (Ned) 7-6 6-2. Dubbel, kwartfinale: Crichton- Perry (Aus/2) - Siemerink/Van Scheppingen walk over. VOLLEYBAL Rotterdam. EK-kwallflcatle mannen, groep 3, eerste dag. Nederland - Slovenië 3-1 (18- 25 25-15 25-21 25-15), Spanje - Macedonië 3- 0(25-11 25-21 25-23). WIELRENNEN Limone Piemonte. Ronde van Italië. Vijfde etappe, Fossano - Limone Piemonte: 1 Garzelli (Ita) 150 km 3.46.45, 2. Perez Fer nandez (Spa), 3. Simoni (Ita), 4 Casagrande (Ita). 5. Belli (Ita) 0.07, 6. Escartin (Spa). 7. Gonzalez Jimenez (Spa) 0.09. 8. Gotti (Ita). 9. Hamilton (VSt), 10. Scarporu (Ita) 0.14, 23. Boogerd (Ned) 0.30, 24. Frigo (Ita) 036, 35. Engels (Ned) 1.49, 50. Verbrugghe (Bel) 3.04, 76 Pantani (Ita) 7.02, 95. Van Dijk (Ned) 10.47, 114. De longh (Ned) 14.59, 133. Lotz (Ned), 138. Veneberg (Ned), 144. Vierhouten (Ned), 149. Ian Boven (Ned). 185. en laatste Brown (Aus) 17.56. Algemeen klassement: 1. Garzelli 2631.28, 2. Casagrande 0.43, 3. Simoni 1.00. 4. Perez Fer nandez 1.03. 5. Belli 1.06. 6 Dominguez (Spa) 1 10, 7. Escartin 111, 8. Hamilton 1.13, 9. Evans (Aus) 1.14, 10. Rebellin (Ita) 1.19, 15. Boogerd 1.35, 59. Engels 7.58, 91. Van Dijk 15 06, 102. Lotz 17.43. 112. De Jongh 18.51. 114. Veneberg 19.10, 117. Vierhouten 19.17, 123. Boven 19.34. 185. en laatste Chesini (Ita) 53.27. Warschau. Vrcdeskoers: Negende etappe, Trybunalski - Warschau: 1 Aug (Est) 194,3 km 4.34.10, 2. Sentjes (Ned). 3. Mickiewicz (Pol). 4. lezowski (Pol). 5. Di Grande (Ita). 6. Czajkowski (Pol). 9. Pronk (Ned). Algemeen klassement: 1 Przvdzial (Pol) 34.36.29. 2. Sosenka (Tsj) 0.03. 3. Piii (Den) 3.11. 4 Chmielewski (Pol) 3.46.5. Piatek (Pol) 6 Christenscn (Den) 4.15. Avlles. Ronde van Asturië. Derde etappe, Gljon - Aviles: l Perdiguero (Spa) 160 km in 3.59.43, 2. Oesov (WRu). 3. Commesso (Ita), 4. Lopez (Spa). 5. Sivakov (Rus), 6. Fernandez (Spa). Algemeen klassement: 1. Seviila (Spa) 12.14 33. 2. Bayarri. 3 Bernabeu (Spa), 4. No- zal (Spa). 5. Beloki (Spa), 6. Pipoli (Ita). Salnt-Quentin. Ronde van Plcardlë. Eerste etappe, Abbeville - Salnt-Quentlru 1 Sandstod (Den) 174 km in 4.29.34, 2. Durand (Fra), 3. Asmaker (Fra), 4. Cheula (Ita) 0.07, 5. lohansen (Den), 6. Zabriskie (Vst). Algemeen klassement: 1. Sandstod 4.29.34, 2. Durand 0.04, 3. Asmaker 0.06, 4. Johansen 0.14, 5. Nicolas Jalabert (Fra) 0.15, 6. Augé (Fra) 0.16. REGIO-VOETBAL Zaterdag (14.30) Nootdorp-De Sleutels. MVKV-DSVP. HPSV-Blauw-Zwart, Roodenburg-DWO, Quick Boys-Rijnsb. Boys (bij DOSR) Maandag (tweede pinksterdag 14.00) Docos-Scheveningen, Bernardus-WSE. Fo- reholte-FC Zoetermeer. Oranje Blauw-Kic- kers'69, BMT-Alphen (14.30), Duindorp SV-Warmunda, DWO-Roodenburg door Herman Wissink maribor/gpd - Judoka Mark Huizinga is zijn Europese titel kwijt. Gisteren haalde hij op het EK in Maribor 'slechts' brons. De favorieten haalden hun schouders op. „Ik kan nu wel als een gek te keer blijven gaan, maar dan komt in 2003 of 2004 de klad er een keer in", verklaar de Huizinga', nadat hij tegen de Rasul Safimov uit Azerbaidjan het brons had veroverd. „Dan moet ik juist weer fris en gretig zijn en er weer echt voor kun nen gaan." Voor de 28-jarige Huizinga was het EK in Maribor het negende Europees kampioenschap. Hij stond gisteren voor de zevende keer op het podium. „Nee hoor, ik maak me geen zorgen. Dit was een beetje te verwachten. Ik heb in februari het toernooi van Parijs gewonnen. Daar waren al le toppers van de wereld. Dat zijn toernooien waarop je kan laten zien dat je er nog bent." Ook Deborah Gravenstijn was blij met haar vierde bronzen medaille op een Europees kam pioenschap. De luchtmacht-fy siotherapeute ging al in haar eerste partij vroeg in de ochtend onderuit. De volstrekt onbeken de Russische Chouchakova ver raste de lichtgewicht. Bonds coach Van Uhen moest alle zei len bijzetten om de judoka weer fris te krijgen. Net als Huizinga zette Gravens tijn het EK op een bescheiden plaats. „Je moet je kunnen me ter met de anderen. Dat kan al leen op het EK en op het toer nooi in Parijs. Daarom is er ook geen reden om het Buropees kampioenschap in hW vervolg maar om het jaar te houden. Als ze dit toernooi ook nog eens weghalen omdat het niet serieus wordt genomen, wordt het wel erg schaars." gent/anp - Jan Olde Riekerink is gisteren voorgesteld als de nieu we trainer van de Belgische eer steklasser AA Gent. De Neder lander komt over van Ajax, waar hij het tweede elftal onder zijn hoede had. Hij volgt Herman Vermeulen op, die weer assis tent-coach wordt. Olde Riekerink, die in Gent voor drie seizoenen tekende, be kleedde vanaf 1995 diverse functies in de technische staf van de landskampioen. Dit jaar werd hij met Ajax 2 kampioen en bereikte met dat elftal zelfs de halve finale van de Neder landse beker.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 31