'Palestijnen dit jaar naar de stembus' BUITENLAND tt Belgische euthanasiewet haalt Nederlandse links in Israëlische militairen bezetten kamp bij lenin opnieuw Milosevic ruziet met 5valsegetuige Tanic Verrassende wending in proces-Van Noppen Jimmy Carter loopt George Bush in de weg op Cuba Rechter verbiedt bureau laster over haar Schroder Pakistan vermoedt lijk van Pearl te hebben gevonden ek in Sydney roefenvlucht De inwoners van het :he Sydney dachten dat hun 11 september gebroken, toen een ge- vliegtuig en een ver- passagiervliegtuig bo- ii stad een kwartier lang vlogen. Het leek alsof itaire vliegtuig het 'bur- itel' achtervolgde. Het liter om een oefenvlucht •htmachttoestellen. In de ak paniek uit, tot uitein- luidelijk werd wat er ge- Het ministerie van de en de luchtmacht heb- m excuses aangeboden, egd dat ze de bevolking ïoogte hadden moeten ie Italië pakt smokkelaars In Italië zijn gisteren z'n nsen gearresteerd bij lotscheepse actie van de die duizenden agenten De politie zocht de anestanten wegens nokkel, illegale immi- •n prostitutie. Het ging im de bazen van crimi- - ganisaties die zich met aktijken bezighouden. g s de politie zijn in totaal tenlanders opgepakt, irden grote hoeveelhe- gs in beslag genomen, itatiegolf is volgens pre- -| jj, irlusconi bedoeld om te laten zien dat de d optreedt tegen de e 9 id. vrijdag 17 mei 20O2 96 dlanding door ige roker ihop esei 06 Een stiekeme roker -steren de noodlanding toestel van Japan Airü- in jorzaakt. Het vliegtuig kun! weg van de Zuid-Kore- effe oofdstad Seoul naar een nelts ven in de buurt van het 09 1 Osaka. Het begon net 8j) landing toen cabineper- 3 en ook uit een van de wc's anty ïen. De-piloot vroeg de 125 keersleiding daarop om ^orr iming voor het maken 1 vat noodlanding. Na de 97 trof het personeel in de S! peuk aan. Wie de nicoti- tafde was, is niet be- n de bov at e» nieuwe undent Mali l - De voormalige mili- r der van Mali, Amadou m li Touré, wordt de pre- an het land. Bij de inde van de verkiezin- :ondag werden gehou- !g hij 64 procent van de Zijn rivaal Soumaila lef steken op 36 pro- 53-jarige Touré hielp en negentig een dicta- jering omver te wer- gaf leiding aan een ibewind tot in 1992. In :rd Alpha Oumar Ko- izen tot president. Hij iu ambtstermijnen op stapt op. ntal hittegolf boven 600 - Het aantal men- ioor de hittegolf in het fan India is bezweken, ;n tot boven de zes- De stijging kwam on- regen die in delen van offen gebied is gevallen. Bgen gebieden zouden er slachtoffers zijn ge- lie nog niet zijn meege- oral de deelstaat Andhra en Orissa zijn door de roffen. De temperatuur de afgelopen dagen tot in. Door de regen is het s afgekoeld. lanen rond er ontdekt )GI|cton - Amerikaanse as- en hebben elf nieuwe fond de planeet Jupiter De wetenschappers lniversiteit van Hawaii de manen in december laf Mauna Kea met be de CFH-telescoop i-Frankrijk-Hawaii) omen. De manen heb- neters van tussen de 2 meter. Sterrenkundi- nu op de hoogte van lan van 39 manen rond nclusief de elf nieuw De bekendste manen AR ,iter zijn Io, Europa, de en Callisto. Ital cyanide itrust Mexico tad - De Mexicaanse en hebben de contro- e grenzen verscherpt fetal van een vracht- ewas geladen met 10 ide. De politie heeft de uggevonden, maar een de lading is spoorloos, e sluit niet uit dat het i ging om onderdelen nek, en dat ze niet wis- le lading was. Cyanide oeilijk op te sporen gif- lisch product, dat on- in insecticiden wordt gn teilR 30 er <s1 door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - Na driejaar discussie heeft het Belgische parlement gisteren een omstre den euthanasiewet goedgekeurd. België gaat nog een stap verder dan Nederland: euthanasie wordt gelegaliseerd, en ook niet terminale patiënten krijgen de moge lijkheid van een zelfgekozen dood. Het wetsontwerp, waarmee België het tweede land in de wereld wordt met een euthanasiewet, werd gisteravond goed gekeurd door de paars-groene meerder heid in de Kamer. De uitkomst van de stemming was geen verrassing. De echte discussie over de omstreden euthanasie regeling werd de afgelopen jaren in de Senaat gevoerd. Al in 1990, het jaar waarin de abortuswet werd goedgekeurd, gingen in België stemmen op om ook andere ethische kwesties, zoals euthanasie, wettelijk te re gelen. Met het aantreden van de paars groene regering Verhofstadt kwam de discussie in een stroomversnelling te recht. De aanvankelijke opzet was een wets voorstel op tafel te leggen dat kon reke nen op een brede instemming van zowel de liberale, socialistische en groene rege ringspartijen als de christen-democrati sche oppositie. Want ook de christen-de mocratische CD&V vindt dat een wettelij ke regeling nodig is. Uit onderzoek van de universiteiten van Gent en Leuven is gebleken dat euthana sie in Vlaanderen even vaak voorkomt als in Nederland, ondanks de strenge wetge ving waarin euthanasie beschouwd wordt als moord. Veel speelt zich in de schemerzone af. Vlaamse artsen die het leven van een patiënt door een medische ingreep - zoals het toedienen van een do delijke injectie - beëindigen, doen dat in drie van de vier gevallen zonder de uit drukkelijke toestemming van de patiënt zelf. Maar de voorstellen gingen CD&V en haar Franstalige zusterpartij PSC te ver. Ook verschillende liberale en groene po litici hebben het moeilijk met euthanasie op niet-terminaal zieke patiënten. Zij onthielden zich gisteravond van stem ming. Met het wetsontwerp dat gisteren werd goedgekeurd, wordt euthanasie le gaal, anders dan in Nederland. In ons land is euthanasie strafbaar, tenzij de arts aan bepaalde voorwaarden heeft vol daan. De arts moet zelf aantonen dat hij zorgvuldig heeft gehandeld. In België moet het openbaar ministerie aantonen dat de arts dat niet heeft gedaan. Net als in Nederland is euthanasie in Bel gië aan strenge voorwaarden gebonden. Zo moet de patiënt meerderjarig zijn, moet hij of zij handelingsbekwaam zijn en zich in een medisch uitzichtloze situa tie bevinden van aanhoudend en on draaglijk fysiek of psychisch lijden. De arts moet een collega raadplegen en - in het geval de patiënt niet doodziek is - twee andere artsen consulteren. Voor niet terminale patiënten geldt bovendien een 'bedenktijd' van één maand. CD&V heeft al aangekondigd de nieuwe wet, die dit najaar van kracht wordt, te zullen aanvechten bij het Europese Hof voor de Rechten van de Mens en bij de mensenrechtencommissie van de Ver enigde Naties. Volgens Joke Schauvliege van de CD&V is de euthanasieregeling in strijd met het Europees Verdrag van de Rechten van de Mens. Zij verwijst naar een recente uitspraak van het Europees Hof in Straatsburg in de zaak van Diane Pretty. Deze Britse, die aan een ongeneeslijke spierzieke leed, wilde met de hulp van haar man een ein de aan haar leven maken. Het Hof oor deelde negatief en stelde dat het recht op leven niet vanzelf het recht op een zelfge kozen dood inhoudt. door onze correspondent Ad Bloemendaal tel aviv - De Palestijnse presi dent Yasser Arafat wil binnen een halfjaar verkiezingen voor het presidentschap en het parlement. Hij hanteert daarmee een kortere termijn dan de Palestijnse Wet gevende Raad. Die aanvaardde gisteren een voorstel voor presi dentsverkiezingen in maart 2003 en verkiezingen voor de volksver tegenwoordiging en gemeente raden binnen een jaar. De Wetgevende Raad is het voorlopige parlement dat in 1996 is gekozen, en door het mislukken van het Oslo-proces langer is aangebleven dan was voorzien. Het parlement verga derde gisteren gelijktijdig in Ramallah, op de Westelijke Jor- daanoever, en in Gaza-Stad. De afgevaardigden onderhielden contact via een tv-verbinding. Dat was nodig omdat Israël een reisverbod voor Palestijnen heeft ingesteld tussen Gaza en de Westoever. Er waren ook vrijwillig afwezi gen. De meeste ministers lieten het afweten, evenals enkele volksvertegenwoordigers die nauwe banden onderhouden met Arafat. De indruk bestaat dat zij zich niet willen associë ren met hervormingsvoorstellen die beogen de macht van de president en de omvang van het kabinet in te perken. De Wetgevende Raad vergadert sinds woensdag over maatrege len om de Palestijnse Autoriteit en de veiligheidsmacht efficiën ter te maken. Een van de voor stellen is de benoeming van een premier, wat ten koste zou gaan van Arafats macht. Dat voorstel is na lang beraad in de ijskast gezet, omdat het op juridische problemen zou stuiten. Wel komt er een minister van veilig heidszaken. Die krijgt onder meer als opdracht het uit twaalf organisaties bestaande veilig heidsapparaat te centraliseren. Arafat sprak de Wetgevende Vergadering woensdag toe, en riep haar op hervormingen voor te stellen en verkiezingen uit te schrijven. Hij kwam zelf echter niet met ideeën. Binnen de Raad heerst scepsis over de be reidheid van de als zeer conser vatief bekend staande president om vergaande veranderingen door te voeren. Het is niet de eerste keer dat Arafat oproept tot hervormingen, maar tot nu toe zijn zijn woorden nooit ge volgd door actie. Ook in Israël en de VS zijn de verwachtingen niet hoog gespannen. Hervormingsgezinde Palestijnse volksvertegenwoordigers zeggen dat ze dit keer voet bij stuk zul len houden. „We zullen geen genoegen nemen met louter cosmetische veranderingen", zei Hatem Abdel Khader, een lid van Arafats Fatah-beweging. „President Arafat blijft president en het symbool van ons be stuur, maar hij moet een deel van zijn verantwoordelijkheden afschuiven." Een ander lid van de Raad, Hassan Kreisheh, liet echter blijken dat hij er weinig vertrouwen in heeft dat dit ook gebeurt. .Arafat houdt alleen van Arafat en van diens streven naar persoonlijk gewin", zei hij. Een Palestijn rust uit van het opruimwerk in een verwoest huis in Nablus op de Westelijke Jordaanoever. Foto: AP/Brennan Linsley Washington: Arafat en hoge Palestijnen gaven vorig jaar geen opdracht tot aanslagen jenin/afp-rtr - Het Israëlische leger heeft afgelopen nacht Jen- in en het vluchtelingenkamp bij deze Palestijnse stad op de Wes telijke Jordaanoever opnieuw bezet. Volgens getuigen heeft Is raël bij de actie tientallen tanks en gevechtsvliegtuigen ingezet. Een woordvoerder van het leger zei dat de militairen zich zullen terugtrekken uit Jenin, zodra ze een aantal arrestaties hebben verricht. In het vluchtelingen kamp omsingelden militairen het huis van een lid van de mili tante beweging Harnas, Jam al Abü al-Haija. De man was ech ter onvindbaar. De woordvoer der zei tegen de Israëlische krant Ha'aretz dat er wel enkele andere Palestijnen zijn opge pakt. Het leger heeft het vluchtelin genkamp in Jenin vorige maand voor een groot deel verwoest. Dat gebeurde tijdens een grote militaire operatie, die in gang werd gezet na een reeks Pales tijnse zelfmoordacties. Volgens de Palestijnen hebben de Israë liërs in Jenin honderden men sen omgebracht. Israël houdt het op ongeveer vijftig omgeko men Palestijnen en 23 gesneu velde Israëlische militairen. De Palestijnse president Yasser Arafat en andere vooraanstaan de Palestijnse leiders hebben overigens geen opdracht gege ven tot aanslagen op Israëlische doelen in de periode van juni tot december vorig jaar. Dat blijkt uit een rapport van het Ameri kaanse ministerie van buiten landse zaken. Het ministerie heeft de leden van het Congres gisteren infor matie verstrekt over de inhoud van het rapport. Het ministerie van buitenlandse zaken infor meert het Congres twee keer per jaar over de vraag of Arafat zich houdt aan zijn toezegging uit 1993 het terrorisme te verwer pen. Volgens het rapport wisten kop- den haag/gpd - „Weet u wel dat mijn persoonlijke kabinet niet links van de ingang is? Daar zit de portier, daarachter is de keu ken en daarnaast de banketzaal. Mijn kabinet is op de eerste ver dieping, aan het eind van de gang, de een na laatste deur" „Laten we het over andere din gen hebben dan lunches, di ners, trappen en treden", roept de getergde getuige Ratomir Ta nic, als Slobodan Milosevic hem in zijn proces voor het Joegosla- vië-tribunaal uren later nog steeds doorzaagt over de loca ties waar zij elkaar zouden heb ben ontmoet. Zouden, want terwijl Tanic heeft verklaard dat hij Milosevic vijf tot zeven keer heeft gesproken, beweert Milosevic dat hij de ex- adviseur van de voorzitter van de Nieuwe Democratische Partij (NDP) nimmer heeft ontmoet Laat staan dat hij Tanic het groene licht heeft gegeven om deel te nemen aan een 'discrete dialoog' met Albanese leiders om tot een politieke oplossing voor Kosovo te komen. Milosevic toont een kopie van een formulier uit de NDP-admi- nistratie. „U staat hier niet eens als lid, maar als 'sympathisant' vermeld." Ook zwaait hij met een persverklaring van de NDP, waarin die zich distantieert van Tanic en diens verklaring over Kosovo-besprekingen en over zijn contacten met de Servische staatsveiligheidsdienst. Woensdagavond heeft Tanic' ex-baas, huidig minister van binnenlandse zaken Dusan Mi- hailovic, voor de Servische tele visie eveneens Tanic' rol bij de onderhandelingen met zoveel woorden ontkend. „U kon vol gens hem alleen een toeschou wer zijn geweest, en niet meer dan dat", betoogt Milosevic. Hij vraagt Tanic waarom die te genover onderzoekers van het tribunaal heeft verklaard dat hij Milosevic wel twintig keer heeft gesproken, en het nu in de rechtszaal houdt op vijf tot ze ven keer. Tanic antwoordt dat hij die verklaring als een soort 'werkdocument' beschouwt „Hier verklaar ik alleen dingen die door twee of drie onafhan kelijke getuigen kunnen worden gestaafd." Milosevic: „Bevraag me af hoe u erin slaagt dit hier allemaal te verkopen." Tanic: „Dit is een grote beledi ging voor mij. Het is hier geen kleuterklas waar ik dingen aan verkoop." De Britse rechter May geeft Milosevic een officiële waarschuwing:Als u zo door gaat, wordt een eind aan het kruisverhoor gemaakt" Veelvul dig grijpt hij in als Milosevic speeches afsteekt en als een mantra dezelfde vragen en for muleringen herhaalt. Maar de verdachte blijft Tanic keer op keer beledigen. Dinsdag heeft hij nog eens anderhalf uur om de 'valse' getuige te verhoren. door onze correspondent Pascale Thewissen Antwerpen - Het proces tegen de vermoedelijke moordenaars van de Belgische veearts Karei van Noppen blijft voor verassin gen zorgen. Carl de Schutter, le verancier van het moordwapen, verklaarde gisteren dat de ver moedelijke opdrachtgever voor de moord, veehandelaar Alex Vercauteren, een week geleden heeft geprobeerd hem om te ko pen. De 'onthulling' volgde na een ochtend vol gehakketak over een artikel in de krant De Mor gen. Daarin werd zaterdag ge wag gemaakt van een anonieme getuige die al meteen na de moord, op 20 februari 1995, de vermoedelijke daders aanwees. Hij noemde Vercauteren, maar dichtte hem geen actieve rol toe. De advocaten van de veemester, die de rechtszaak al weken pro beren te torpederen met proce durele vondsten, willen dat de man gehoord wordt. De Schut ter wil daar niets van weten. „Ik ben het kostsbeu", verzuchtte hij gisteren, om daarna prompt te verklaren dat Vercauteren vo rige week geprobeerd heeft hem om te kopen, toen ze even sa men in de cel zaten. „Zeg dat ge twijfelt", zou Vercauteren hem hebben toegebeten. De veeboer zelf ontkent in alle toonaarden. Vier mensen staan terecht voor de moord op Van Noppen, de plaaggeest van de Belgische hormonenmaffia. Behalve Ver cauteren en De Schutter moeten ook huurmoordenaar Albert Barrez en de Bilzense veehande laar Germain Daenen zich ver antwoorden. Barrez en De Schutter hebben bekend. Over de rol van Daenen en met name Vercauteren bestaat onduide lijkheid. Zelf ontkent de veemes ter dat hij iets met de moord te maken heeft. Hard bewijs tegen hem ontbreekt. De Schutter beweert er 'duizend procent zeker' van te zijn dat Vercauteren opdracht gaf voor de moord. Probleem is dat hij eerder met even grote stelligheid twee andere veemesters aan wees. Tijdens het proces blijft De Schutter echter bij zijn ver klaringen dat het Vercauteren was die Van Noppen uit de weg wilde ruimen. De omkooppo ging is volgens hem het bewijs. Het proces gaat in totaal waar schijnlijk acht weken duren. Een uitspraak wordt volgende maand verwacht stukken binnen de Palestijnse Autoriteit wel dat lijfwachten van Arafat en leden van de al- Aksa Martelaren Brigade, die verbonden is aan de Fatah-be weging van de Palestijnse leider, betroldcen waren bij geweldda dige acties tegen Israël. Verder wordt in het rapport de conclu sie getrokken dat de Palestijnse leiding te weinig heeft gedaan om de Palestijnen er van te weerhouden gewelddadige ac ties te ondernemen. hamburg/dpa - Het Duitse persbureau DDP mag niet meer schrijven dat de Duitse bonds kanselier Schroder zijn haren verft. Dat heeft een rechtbank in Hamburg vanmorgen bepaald. Het persbureau liet in januari een media-adviseuse aan het woord, die vertelde dat de bondskanselier geloofwaardiger zou overkomen als hij de grijze haren aan zijn slapen niet zwart zou verven. Schroder, die overi gens als ijdel te boek staat, rea geerde woedend, en ontkende in alle toonaarden dat hij zijn kapsel laat kleuren. Hij diende een klacht in tegen DDP. Tijdens de zaak moest zelfs Schröders kapper komen opdraven. Duitse politici eisten dat de bondskanselier haren afstond voor onafhankelijk on derzoek. Het persbureau kon digde vandaag aan in hoger be roep te zullen gaan. karachi/rtr-anp-ap - Een hoge Pakistaanse functionaris heeft vandaag gezegd dat politieagen ten een graf hebben gevonden met daarin vermoedelijk li chaamsdelen van de vermoorde Amerikaanse journalist Daniel Pearl. Medische teams rijn naar Gaddap, in de buurt van de ha venstad Karachi, gestuurd om de stoffelijke resten te identifice ren. De Pakistaanse autoriteiten von den het graf op aanwijzing van drie mensen die gisteren in ver band met de moord op Pearl in Karachi rijn opgepakt. Daniel Pearl, journalist voor de Wall Street Journal, werd in januari in Pakistan ontvoerd en later ver moord. Een tot dan onbekende extremistische organisatie eiste de moord op. De daders zonden een video-opname, waarop te zien is hoe Pearl de keel wordt doorgesneden, naar de Ameri kaanse ambassade in Pakistan. In de zaak rijn vier moslimextre misten aangeklaagd. Hun rechtszaak is momenteel gaan de. Er zouden nog enkele ver dachten voortvluchtig rijn. Het is niet de eerste keer dat de poli tie met stelligheid beweert het lichaam van de journalist te hebben gevonden. Vlak na de verdwijning van Pearl liet de po litie ook weten dat ze het li chaam van een blanke man had gevonden. Dat bleek later niet van de Amerikaan te rijn. Het nu gevonden graf bevindt zich op een kleine halve kilome ter van een islamitische gods dienstschool, Jamia Rashidia, die is opgericht door Mufti Ras- hid. Deze is tevens oprichter van de Al-Rashid Trust, een organi satie die na de aanslagen van 11 september in de Verenigde Sta ten tot terroristische organisatie werd bestempeld. De Al-Rashid Trust was onder het Taliban-re gime actief in Afghanistan, bouwde er moskeeën en dreef er een keten van bakkerijen. door onze correspondent Ans Bouwmans Washington - Jimmy Carter bezocht een lab voor biotechnologie, een honkbalwed strijd en een baptistenkerk. Hij dineerde twee keer met Fidel Castro, praatte met dissidenten en sprak het Cubaans volk toe in het Spaans. Vandaag heeft de Ameri kaanse ex-president het zonnige vakantie eiland verlaten, na een historisch zesdaags verblijf in de communistische dictatuur. „Ik ben Jimmy Carter een excuus schul dig", zei een conservatieve commentator deze week op de Amerikaanse tv. Want de oud-president had het toch maar ge daan: onder het toeziend oog van Fidel Castro bekritiseerde hij in een toespraak, die rechtstreeks op heel Cuba te horen was, het gebrek aan politieke vrijheid op het eiland. Maar niet alle Amerikaanse critici oor deelden zo positief, omdat Carter zich toch had 'geassocieerd met een van de laatste dictators in de wereld' en zich 'te zachtaardig' had uitgelaten. Hij heeft rich door Castro laten misbruiken voor propagandadoeleinden, zei de Republi keinse senator George Allen bozig. Ook president George Bush reageerde zuinigjes op het nijvere werk van rijn voorganger (1977-1981). Carters opmer kingen over democratie waren 'belangrijk en nuttig', zei Bush' woordvoerder Ari Fleischer, maar de president wil niks we ten van de door Carter bepleite opheffing van de vier decennia oude handels- en reisrestricties. Het Witte Huis heeft kribbig gereageerd op de reis van Carter. Het werd al niet ge weldig gevonden dat hij wilde gaan. De reis doorkruiste het beleid van Bush, en die wordt niet graag voor de voeten gelo pen door zijn voorgangers, of ze nu Clin ton of Carter heten. Carter tegenhouden was geen optie, vanwege mogelijke nega tieve publiciteit Gesuggereerd wordt dat de Amerikaanse regering vervolgens opzettelijk heeft ge probeerd het mogelijke effect van Carters reis - groeiende steun voor afschaffing van het embargo - in te dammen. Voor afgaand aan het bezoek maakte een hoge regeringsfunctionaris melding van moge lijk misbruik van Cubaans biologisch on derzoek voor terreurdoeleinden, iets waarover Carter rich in Cuba publiekelijk verbaasde omdat hem was verzekerd dat Cuba niet was betrokken bij terrorisme. Om tegenwicht te bieden, heeft het Witte Huis deze week al diverse malen aange kondigd dat Bush maandag - de dag waarop Cuba honderd jaar onafhanke lijkheid viert - een hardere aanpak van het land zal ontvouwen. Uitzonderingen daargelaten hebben Amerikanen voor een reisje naar Cuba een vergunning no dig. Toch reizen elk jaar tienduizenden mensen illegaal naar Cuba, via Mexico of Canada. Het toezicht daarop is afgelopen jaar al strenger geworden, zoals honder den bekeurde vakantiegangers aan den lijve hebben ondervonden. Bush wil daar nog meer werk van maken. Dat Bush rijn aangepaste Cuba-beleid zal ontvouwen in Florida - waar rijn broer Jeb in november als gouverneur herkozen hoopt te worden - is evenmin toevallig. De grote Cubaanse gemeen schap in Miami moet niets hebben van Fidel Castro, en draagt Bush op handen. De reacties in Miami op de reis van Car ter waren deze week gematigd, in de we tenschap dat er met Bush in het Witte Huis toch geen soepelere houding inzake Cuba te verwachten is. Een aantal senatoren en het Amerikaanse bedrijfsleven willen liever een einde aan het embargo. Veertig Congresleden van beide partijen hebben daartoe woensdag opnieuw een voorstel ingediend. Zij zien handel en toerisme juist als een middel om democratische hervormingen te sti muleren. Waarom iemand die een fietstocht heeft gemaakt op Cuba een boete van 4.000 dollar geven, terwijl veertig jaar embargo niet heeft geholpen om Castro te versto ten? Ze verwijzen naar China, waarmee wel zaken worden gedaan. VolgensBush is er echter een groot verschil, oirmt 'China een ander systeem heeft en de be volking van de handel profiteert', zo zei Fleischer deze week nog eens. De kans is minimaal dat Fidel Castro of George Bush iets met de woorden van Jimmy Carter doen. Mensenrechtenacti visten in Cuba rijn desondanks gelukkig met de inspanningen van de voormalig president. Voor veel Cubanen was het de eerste keer dat ze iets hoorden over 'Pro ject Varela', genoemd naar een Cubaanse onafhankelijkheidsstrijder, dat via het ei gen Cubaanse politieke systeem streeft naar hervorming. Volgens critici is dat initiatief echter gesponsord door ge vluchte Cubanen in Florida. De toekomst ervan is zeer ongewis.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 7