Young RV Turbo dynamisch ruimtewagentje Nieuwe Saab 9-3 met Bluetooth Nederlandse Quadcycle w ontwerpprijs HUISMAN Bolle spiegels voor bestelwagen rife Weg Wiel vrijdag 17 mei 2002 Op de fiets door Vietnam en Cambodja WEG&WIEL2 Meer dan ooit verknocht aan onze 'sleurhut' Toyota verkoopt 100.000 hybrides raamsdonksveer - Toyota heeft inmiddels meer dan 100.000 auto's met hybride-aandrijving verkocht. Sinds 1997, toen de Prius met zowel een benzine als een elektromotor op de markt kwam maakt Toyota ernst met deze vorm van aan drijving. In Japan worden ook een MPV en een grote luxe per sonenwagen met hybride-aan drijving verkocht. Van de Prius zijn tot nu toe 425 exemplaren in Nederland verkocht. Er geldt geen BPM-belasting voor de auto en bovendien krijgt hij di-, verse subsidies ter waarde van 1.794,50 euro. Alfa Romeo 166 sterker en luxer Amsterdam - Terwijl menigeen verwachtte dat Alfa Romeo de 166 zou voorzien van wat grote re koplampen is dat niet het ge val. Wel krijgt de auto wat meer standaarduitrusting. Bovendien levert de 5-cilinder 2.4 common rail turbodiesel voortaan 10 paardenkrachten meer en komt daarmee op 150 pk. Poolse bus met motor van Daf eindhoven - Daf gaat meer mo toren leveren aan de busbou wer Solaris. De Poolse fabrikant produceert 500 bussen per jaar en neemt voor de stadsbussen al langer motoren af van Daf. In de nieuwe Vacanza touringcar schroeft Solaris nu de 12.6 liter XE-motor uit Eindhoven. door Peter Lodewijks breukelen - Bij Daihatsu komt al les nog uit Japan en dat maakt het moeilijk om bij een moorden de Europese concurrentie scherpe prijzen te hanteren. De fabrikant van compacte auto's levert kwali teitsproducten en dat is goed voor het vertrouwen van de klant, maar minder goed voor de verkoop, want diezelfde klant doet simpelweg langer met zijn auto. Om een lang verhaal kort te ma ken, ook Daihatsu lijdt onder te ruglopende verkoopcijfers. Het afgelopen boekjaar (tot maart) zag het de nettowinst met 40,5 procent kelderen naar ruim 72 miljoen dollar. In Nederland liep de verkoop vorig jaar met eenzelfde percentage terug, van 6962 (in 2000) naar 4112 auto's. Het eerste kwartaal van dit jaar geeft een herstel te zien want Daihatsu verkocht 1182 auto's tegen 971 in de eerste drie maanden van 2001. Het merk hoopt nu op 6000 auto's uit te komen dit jaar. Om dit te bereiken zet Daihatsu de komende tijd een aantal au to's in de schijnwerpers. Om te beginnen de Sirion en de YRV. De eerste, het 'moderne klassie- kertje' Sirion, heeft een facelift De Sirion ziet er aan de voorkant duidelijk moderner uit. YRV Turbo: lekker sportief, compact en multifuntioneel. Foto's: Daihatsu ondergaan. De voorkant ziet er nu iets aantrekkelijker uit en ook het interieur is opgeknapt. Daarbij onderging het wagentje nog wat technische vernieuwin gen. De YRV, of Young RV, is er nu in een rappe turbo-uitvoering. De ze is voorzien van diverse aero- (advertentie) De Saab-dealer voor Leiden, Alphen aan den Rijn en de Duin- en Bollenstreek Automobielbedrijf Curieweg 13, 2408 BZ Alphen aan den Rijn Telefoon (0172) 492444 Fax (0172) 493888 www.fase-exclusief.nl e-mail: 3 Zonnecel van Honda zonder silicium tokyo/gpd - Honda heeft nieu we zonnecellen ontwikkeld met uiterst dunne cellen zonder sili cium. Dat is veel goedkoper en dus kunnen de zonnecellen in grotere aantallen gemaakt wor den. De nieuwe dunne filmlaag van cellen bestaat uit koper, in dium, gallium en selenium en dat kost allemaal samen maar een fractie van zonnecellen met siliciumkristallen. De achterkant van de nieuwe 9-3 met de vlak liggende achterruit. Foto: AIM door Peter Lodewijks en Rien van der Steen vianen/gpd Saab is aan een nieuw tijdperk begonnen, waar in het merk elk jaar een nieuwe concept- of productieauto wil lanceren. Voorlopig ligt de Zweedse fabrikant aardig op schema, want na de twee recent gelanceerde conceptwagens 9X en 9-3X is het nu al de beurt aan een nieuw productiemodel, de 9-3 Sport Sedan. De opvolger van de 9-3 komt in september op de markt en de prijzen beginnen bij 30.000 eu ro. Hij is gebouwd op dezelfde basis als de nieuwe Opel Vectra. Saab en Opel behoren beiden tot het Amerikaanse concern General Motors. De nieuwe Saab 9-3 wordt de eerste auto waarin zogeheten Bluetooth-techniek is geïnte greerd. Dus is hij voorzien van draadloze informatieoverdracht voor allerlei apparaten als mo biele telefoons en bijvoorbeeld een laptop. Saab wil immers zijn nieuwe producten voortaan in novatief en onderscheidend la ten zijn en daarmee aantrekke lijker maken voor individualis tisch ingestelde consumenten. De nieuwe Saab is als het ware ontworpen om de bestuurder heen. Dit betekent dat de vorm geving van het dashboard, het De nieuwe Saab heeft een wat langere wielbasis dan de huidige 9-3. Foto: AIM instrumentarium, de bedie ningsorganen zijn vormgegeven met de bestuurder als uitgangs punt. Een groot aantal functies in de auto kan ook worden inge steld naar de specifieke voor keuren van de bestuurder. De voor- en achterruit van de nieuwe 9-3 liggen nogal vlak (coupé-vorm) en de auto heeft een fraaie luchtweerstandscoëf- ficiënt van 0,28. Hij heeft een wat langere (plus 71 millimeter) wielbasis dan het huidige model en moet daardoor binnenin ook meer ruimte bieden. Tegelijk met de nieuwe 9-3 lan ceert Saab drie nieuwe 2.0 liter benzinemotoren. Er is ook de bekende 2.2 liter 125 pk turbo- diesel, maar de benzinemotoren zijn opgetrokken uit aluminium en hebben geheel in Saab-tradi- tie turbo's die ze vermogens van 150,175 en 210 pk en een bijbe horende trekkracht van 240,265 en 300 Nm verschaffen. De mo toren zijn gekoppeld aan een 6- versnellingsbak of een 5-traps automaat. De carrosserie is twee keer zo stijf als die van de huidige 9-3 en de actieve hoofdsteunen reage ren nog sneller met naar voren bewegen als de auto van achte ren wordt aangereden. De nieuwe Saab weegt 1.350 kilo en hij mag een maximaal aan hangergewicht van 1.600 kilo gram trekken. De achterban kleuning is in twee ongelijke de len neerklapbaar en het koffer- ruim daarachter meet een in houd van 425 liter. dynamische delen aan de car rosserie, lichtmetalen wielen én een turbomotor met variabele kleppen. Deze 1.3 liter kracht bron is goed voor een vermogen van 129 pk, hetgeen vrij hoog is in het segment van de kleine ruimtewagens. De Turbo haalt hiermee een topsnelheid van KALENDER MEI 2002 t/m 2/6 Studebaker Packard tentoonstelling, Automusa, Bergeijk. 035 6923 681. 18-19 Europatreffen Opel GT Club Nederland, recreatiepark Sevink Malle, Winterswijk. 18-20 Super Oldtimer Festival, Hobahohallen, Lisse. 025 2687 466. www.superoldtimerfestival.com 19-20 Radio Control Mega Spektakel, Autotron Rosmalen. 073 5233 300. www.autotron.nl 20 Pinksterraces, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.circuit-zandvoort.nl 20 Duitse autosportfestival, TT-circuit, Assen. 25-27 SsangYong 4x4 Experience 2002, Eiland van Maurik. 030 2414 042. www.ssangyong.nl 26 Old Toys Market, Mercure Hotel, Deventer 055 3011 187 26 Bijeenkomst Heartbeat Corvette Club, Marina Oolderhuuske, Roermond. 032 0234 780. 26 GP Monaco, Formule 1, Monte Carlo. 31-2/6 Int. Ford Capri Meeting, Beekse Bergen. 017 2507 736. www.fordcapriclubnederiand.nl JUNI 2002 1 Namac modelautobeurs, Eureteco ExpoCenter, Meidoomkade, Houten. 016 5537 054. 2 Italia a Zandvoort, Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.circuit-zandvoort.nl 8-9 All American Wheels, Asten-Heusden. www.allamericanwheels.com 9 GP Canada, Formule 1, Montreal. 14-16 Zomerweekend Ford Capri Club Nederland, Enkhuizen. 072 5023 603. 14-16 Internat. Kever-weekend, Budel. 049 2543 693. 15 Meeting Heartbeat Corvette Club, winkelcentrum Herenhof, Alphen a/d Rijn. 032 0234 780. 16 Nationale Oldtimerdag 2002, Lelystad. 032 0278 269. 22-23 Historisch weekend, Den Helder. 022 4541 280. www.historischweekend.nl 22-23 Suzuki Terreintreffen, recreatiegebied De Landsard, Veldhoven. 23 Hare clubraces Circuit Park Zandvoort. 023 5740 750. www.circuit-zandvoort.nl 23 VW Sportief, Circuit Lelystad. 016 5503 554. www. vdbpromotionsnl 23 GP Europa, Formule 1, Nürburgring, Duitsland Tips naar: Weg Wiel, Postbus 507, 2003 PA Haarlem, of: specialeproduc- ties.hd@damiate.hdc.nl Aankondiging onder verantwoording van de betreffende organisatie. De uit gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de laatste informatie: bel het vermelde te lefoonnummer of ga naar het betref fende internetadres. 195 kilometer per uur en de sprint van nul naar honderd duurt ruim 8 seconden. De lagedruk-turbo werkt reeds bij lage toerentallen en het zoge heten DWT-systeem (Dynamic Variable Valve Timing) zorgt steeds voor het beste moment waarop de inlaatkleppen wor den geopend. Het resultaat is een continu ideale cilindervul ling en daardoor een optimale verbranding. Deze combinatie zorgt voor veel vermogen bij ho ge toerentallen en ook een hoog koppel in het lage toerengebied. Dat betekent altijd een aangena me hoeveelheid trekkracht, die merkbaar groter wordt met het toenemen van het toerental. Maar het beruchte 'turbogat' kent de YRV niet. Alles gaat heel geleidelijk in zijn werk. Met deze motor manifesteert de Young RV Turbo zich als een lekker sportief compact wagen tje met een uitgebreide uitrus ting en een multifuntioneel inte rieur. De 'tribune-opstelling' van de stoelen geeft de achter passagiers de mogelijkheid om over de voorin geplaatste sport stoelen te kijken. Daarnaast kan de achterbank 15 centimeter in de lengterichting worden ver schoven. De zittingen kunnen er zelfs helemaal uitgehaald wor den, zodat er een groten ontstaat Een opvallend item in d ting is stuurschakeling. knoppen op het stuurwi de chauffeur zelf de sch menten van de elektronj stuurde automatische tr sie bepalen. Deze toepai kennen we uit de Formi reld en is nog vrij uniek, voor dergelijke compact Het werkt perfect maan druk op een knop is heti desgewenst ook uit te sd Dan rijdt de YRV geheeli matisch, wat het schakel treft tenminste. De Turbo is naast ABS a bags voorin, gordijn-aiil zij-airbags voorzien vanl geheten Safety Package, figheidspakket dus. Ditl dat in geval van een aan de brandstoftoevoer woi sloten, de knipperlichte terieurverlichting worde tiveerd en de deuren au tisch worden ontgrende Wie aan zo'n Young RV Turbo denkt hoeft niet 1 te denken want er is ma uitvoering en die kost lf mille. Daihatsu denkt er nog 200 te kunnen verki een totaal van 2000 YRV nog 4000 andere modell hoofddorp - Een Nederlander is in de gevallen bij de vierde internationale q wedstrijd van Mitsubishi. Rik de Reuv te de ecologie-prijs binnen met zijn 01 van de 'Quadcycle' (foto). Het voertuig is gericht op een nieuwe van plezier beleven, waarbij de belast het milieu tot een minimum wordt b« Het idee was om een nieuwe sport te met elementen van verschillende bes sporten als mountainbiken, terreinriji dergelijke. The Quadcycle wordt door zowel mankracht als vier elektrÈ toren. De jury prees het ontwerp vara grote verantwoordelijkheid ten opzit' het milieu, zonder dat het element p leving uit het oog is verloren. Een andere prijs is toegekend Japanner Akinori Myoi met d ding RefleX. Een bijzonder oi waarbij de voor- en achteizij de auto symmetrisch zijn. Vi de kanten kunnen dus exac de onderdelen worden gebi Voor de constructie betekei enorme besparing op zovi als milieu. De internationale ontwei strijd bestaat inmiddels vi Deelname staat open voo: een, ongeacht nationalite; roep. De jury heeft ditma; cordaantal van 376 conce oordeeld, waarvan veertii stig uit Nederland en 362 verschillende landen. De een beter milieu speelden ontwerpen een centraler Met de internationale one wedstrijd krijgt Mitsubish goed beeld van de wensei keuren en de allerlaatste e Daarnaast ziet de fabrikai de ideale gelegenheid om ontwerptalent te rekruten (advertentie) BLIK IN HET VERLEDEN JweAv/e/ers b. v. HTdaal 76 Laden 071-5131515 WaiemdeZwijgerfaan 680 TeL: 071 -568 08 8 In de wereld van de vrachtwagen is de dode of blinde hoek al jaren onderwerp van gesprek. Er worden speciale spiegels verplicht om die hoek zoveel mogelijk te elimineren. Want als de chauffeur niet alles ziet wat er naast zijn auto gebeurt, bergt dat grote risico's in zich, zo is de afgleopen jaren wel duidelijk geworden. Ook voor chauffeurs van bestelwagens zijn er universele verstelbare bolle spiegels op de markt die de dode hoek sterk verkleinen. De bolle spiegel wordt met een beugel op de bestaande buitenspiegel geklemd. Zo'n bolle spiegel kost bij Halfords 12,95 euro. Bloembollen en corsopraalwa gens maken in de Hobahohallen te Lisse dit pinksterweekeinde plaats voor honderden klassieke auto's op het bekende Super Oldtimer Festival. Naast vele stands met onderdelen, boeken, folders, miniaturen en andere automobilia staan daar de mooi ste oldtimers in alle soorten en maten maar ook ongerestau- reerde exemplaren. Tot de eerste categorie behoort deze fraaie Ford Thunderbird uit 1964. De nieuwe generatie T-Birds was er in verschillende uitvoeringen: als coupé, als Landau hardtop (met veel hout en extra luxe), als ca briolet en als roadster. Deze laat ste was niets anders dan een ca- brio met een kunststof afdek- plaat over de achterbank, een idee van Ford-baas lacocca. Zo kon men van een 4-persoons au to heel eenvoudig een tweezit- ter maken, door de fabriek aan geduid als Sports Road! vertible. De accessoire) bracht al gauw voor wt deze deksels in de ham door het aantal 'sports sters' veel groter werd briek ooit afgeleverd hi 1964 besloot Ford om d Roadster Convertible d veringsprogramma te I dat hij niet populair wa Foto: Superoldtimerfes

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22