Pleidooi voor selectief toelaten bedrijvej 7 DUIN BOLLENSTREEK Die eerste paal in Boechorst is wel degelijk van ons Castellumruiters hopen op open vliegkamp SKtag A4en j •&SfZ Neem een proefabonnement BEL 071-5128030 WEKEN VOOR 22,00 'Hard politieoptrede' tegen overlast jonge Parkeerverbod in Noordwijk NOORDWiJK - Noordwijk wil het parkeren in een deel van de Maarten Kruytstraat verbieden. Het gaat om het einde van deze doodlopende straat, waar leve ranciers moeten zijn om de winkels in de Hoofdstraat te be voorraden. Vaak is dat echter niet mogelijk, omdat in dit ge deelte - waar niet hoeft te wor den betaald - auto's geparkeerd staan. Om aan dit probleem een einde te maken, stellen B en W de raad voor een parkeer verbod in te stellen. Jaar cel voor hulp bij overval den haag/katwijk - Een 22-ja- rige Katwijkse is gisteren ver oordeeld tot een jaar gevange nisstraf wegens medeplichtig heid aan een gewapende over val op de supermarkt Digros op 23 oktober vorig jaar. De uit spraak is conform de eis. De vrouw moet ook een van haar collega's 500 euro smartengeld betalen. Tijdens de overval werd voor 112.550 gulden buit- I gemaakt. De Katwijkse was op I die dag hoofdcaissière en gaf aan bendeleden via de mobiele telefoon het sein dat de koffer met geld uit de kluis, die afge haald zou worden door werk nemers van het geldvervoersbe- I drijf, kon worden gehaald door handlangers. De bendeleden ontkwamen met het geld. Een van hen is inmiddels opgepakt. Drainage voor tankstation valkenburg - De gemeente Val- i kenburg legt een drainage aan bij de benzinepomp van Jonge- neel, aan de rand van het dorp. De brandstoftank staat daar in het water sinds twee maanden geleden de sloot is gedempt. Dat kan op den duur gevaarlijke en ongezonde situaties opleve ren, als de tank door mocht roesten. Voor het zover is, is het waterprobleem verholpen, hoopt de gemeente. Verbreding Trappenberglaan rijnsburg - De Trappenberg laan in Rijnsburg wordt bin nenkort onder handen geno men. De weg wordt verbreed en opnieuw geasfalteerd. Tijdens de werkzaamheden die zes we ken duren, is maar een rijbaan open. Een dag moet de weg he lemaal worden afgesloten. Het opknappen van de Trappen- berglaan is onderdeel van het Economisch Beleidsplan Rijns- burg. vrijdag 17 mei 2002 Verwarring over start van bouw in nieuwe Noordwijkse wijk door Jan Preenen noordwijk - De verwarring kan nauwelijks groter zijn. Officieel moet de bouw in de nieuwe Noordwijkse wijk Boechorst nog beginnen. Op de gemeentelijke website staat namelijk dat de eerste paal in juni wordt gesla gen. In het deelgebied Peterhof op de hoek Lageweg/Van Berc- kelweg. Inmiddels is bekend ge worden dat het heien op die plek enkele maanden is ver traagd en over de zomer is ge tild. In werkelijkheid zijn op een an der gedeelte van Boechorst al de nodige palen de grond inge gaan. Aan de kant van de Schie- straat waar Van Rhijn Bouw uit Katwijk kortgeleden is begon nen met de bouw van zes een gezinswoningen en acht appar tementen. Samen vormen zij het plan 'Schiezicht'. En nog vóór de bouwvakvakantie gaat ernaast ook De Raad Bouw, eveneens uit Katwijk, aan de slag. Daar verrijst 'Résidence Bronsgeest' met 29 apparte menten en drie eengezinswo ningen. De meeste woningen zijn al verkocht Van een officiële start is echter volgens woordvoerders van de gemeente nog geen sprake. „Ik heb met de bouw aan de Schie- straat geen enkele bemoeienis. Goed, dat gedeelte hoort ook bij Boechorst, maar het valt niet onder mij. Daar zijn particulie ren op eigen grond aan het werk. De rest van Boechorst is in handen van de gemeente. Die maakt het terrein bouwrijp, ver zorgt het openbare gebied en verkoopt kavels aan ontwikke laars en bouwers om er wonin gen neer te zetten. Als we praten over de eerste paal hebben we het over dat stuk. Als het zover is, zorgen we voor een feestelijke bijeenkomst", aldus Evert Boer, projectleider van Boechorst en Offem-Zuid. De Hoofddorper is een jaar geleden door de ge meente aangetrokken en moet de bouw begeleiden van in to taal 1.400 woningen in de twee nieuwe wijken. „Het is net alsof wij niet meetel len. Die eerste paal in Boechorst is wel degelijk van ons. Sterker nog, we zijn al bijna klaar met heien. Dan is het toch vreemd dat de gemeente heel iets an ders zegt. Ik denk dat het ver schil zit in wat in het verleden bebouwd en onbebouwd was. Waar wij nu werken, stonden in het verleden wat bedrijfjes. Waar de gemeente aan de slag gaat, stond niets. Maar vréémd blijft het. Het is toch hetzelfde gebied, namelijk Boechorst", zo verbaast Jan van Duijn, een van de directeuren van Van Rhijn Bouw, zich. Boer is het daar niet mee eens. „Het zijn gescheiden projecten en we werken ook helemaal los van elkaar. Iedere projectont wikkelaar kan zijn eerste paal slaan, maar die geldt daarmee nog niet als dé officiële. Ik heb wel gelezen dat aan de kant van de Schiestraat zou worden be gonnen, maar er is verder geen ruchtbaarheid aan gegeven." De bouw aan de Noordwijkse Schiestraat is begonnen. Vanmiddag slaat wethouder Duijndam een 'eerste' paal. Foto: Dick Hogewoning Dat is volgens Van Duijn niet helemaal het geval. „Vrijdag middag (vanmiddag, red.) slaan we de eerste paal. Dat wil zeg gen, de officiële, want zoals het meestal gaat is het in werkelijk heid de laatste. En we hebben niet de eerste de beste daarvoor uitgenodigd: Wethouder Gerard Duijndam. Het lijkt me leuk om in mijn toespraak nog even in te haken op die verwarring." Evert Boer was van die officiële han deling nog niet op de hoogte. „Ik zie Duijndam vrijdag nog. Dan zal ik hem wel vragen of ik er ook bij moet zijn. Het lijkt me in elk geval goed om de infor matie op de gemeentelijke web site wat aan te passen." Noordwijk verwacht run op huizen noordwijk - NOOI verwacht een stroon" reacties als eind jui gin juli de insein wordt geopend via F eerste woningen ;jj plan Peterhof va nieuwbouwwijk Boechorst: dertien in de sociale woninj van 145.000 tot 1? euro en 25 huizen 'middendure' secta 250.000 euro van Bouwfonds Wonen, bij gaat het overij 'voorlopig* vastge prijzen die waarscl f nog stijgen. „Toen februari op onze vi begonnen met infoi over Boechorst lie storm. Daarvóór pleegden dagelijks veer honderd mens ze website. Daarna dat aantal ineens 01 naar vijf d zeshon 1,1 aldus een woordv van de gemeente. stellenden moeten aanmelden bij de ge te, die vervolgens opstelt van kopers aanmerking komen. door Margrit Tibboel rijnsburg - Niet alle onderne mingen moeten een plekje kun nen krijgen op de bedrijventerrei nen in de Duin- en Bollenstreek en Leidse regio. Kennisintensieve dienstverlening en research de velopment zou voorrang moeten krijgen. Dat is een van de voorwaarden voor een evenwichtige en duur zame economische ontwikke ling in de Duin- en Bollenstreek en de Leidse regio, zei de Sas- senheimse burgemeester Bud- denberg zijn gehoor in de Rijns- burgse veiling FloraHolland gis termiddag tijdens een bijeen komst door het samenwerkings verband 'Partners in de Rijn streek'. Buddenberg, voorzitter van een werkgroep die de eco nomische perspectieven van de Duin- en Bollenstreek en de Leidse regio aan een kritisch on derzoek onderwerpt, wees op de schaarste aan bedrijventerrei nen in beide regio's. Een goede Buddenberg kritisch over inzet kleine gemeenten economische ontwikkeling kan volgens hem slechts gereali seerd worden als aan drie voor waarden wordt voldaan: selec tieve vestiging van bedrijven op nieuwe locaties, het opknappen van bestaande bedrijventerrei nen zoals de Delfweg in Noord- wijkerhout en de Industriekade in Sassenheim, en nieuwe im pulsen voor recreatie en toeris me. „Maar ik ben gematigd po sitief over de kans van slagen. Een maximale inzet van de overheid is daarbij een allereer ste vereiste." Zowel de Duin- en Bollenstreek als de Leidse regio denken in de komende decennia ernstig in de problemen te komen als ze niet elk over 75 hectare extra bedrij venterrein beschikken. De ge wenste uitbreiding kan gevon den worden op de knooppunten in de Rijn en Gouwelijn waar de A44 gekruist wordt, bij het Rhijnfront, de Leeuwenhoek en in de omgeving van het het Noordwijkse Spacepark, stelde Buddenberg gistermiddag voor. H. de Geus, voorzitter VNO- NCW Rijnland, verwoordde gis termiddag zijn grote ongerust heid over het gebrek aan expan siemogelijkheden voor de bij het samenwerkingsverband aange sloten ondernemers. „Het is vijf over twaalf!", waarschuwde hij de verantwoordelijke gemeente besturen die ook door burge meester Buddenberg de Zwarte Piet kregen toebedeeld. „Er zijn veel kleine gemeenten bij be trokken die niet altijd het open baar belang in de gaten houden! luidde zijn onverbiddelijke oordeel. Een opmerking^ die in het vér- keerde keelgat schoot van de Valkenburgse burgemeester Van der Reijden. Hij reageerde steke lig: „Het is kletskoek d> ne gemeenten de p veroorzaken. Een gem a' Valkenburg wil juist gi werken." Buddenberg loop van de bijeenko^ de ondernemers van J( weten de aantijgingen t) der Reijden niet serif men: „Hij heeft zelf Haagse netwerk ing om aan bebouwing 1 veld Valkenburg te 0^ Of er dan geen sprake genbelang?" door Dorine van Kesteren valkenburg -Ze begonnen vijf entwintig jaar geleden met een groepje van vijftien mensen, maar inmiddels telt de Valken burgse ruitervereniging Castel- lum honderddertig leden. Door de toegenomen welvaart kun nen steeds meer mensen zich een paard veroorloven. Toch bestrijdt voorzitter Linda van den Berg dat paardensport een hobby voor de elite is. „Wij pro beren de sport voor onze leden zo goedkoop mogelijk te maken. De jaarlijkse contributie be draagt zestig euro. En zeg nou Zelf, voor dat bedrag kun je toch tegenwoordig niet meer voet- ballen?" Het voordeel van een lidmaat schap van Castellum is dat je gebruik kunt maken van de faci liteiten op het complex aan de Torenvlietslaan. Trainen met het paard in de 'bak', of rondjes maken op het trainingsveld, bij voorbeeld. Het merendeel van de leden volgt ook paardrijles sen bij de club. Die zijn er in drie disciplines: dressuur, sprin gen en mennen. „Bij dressuur loop je figuren met je paard", legt Van den Berg uit. „Het is de bedoeling dat ruiter en paard een eenheid vormen. Daarvoor moet het paard zo soepel en le nig mogelijk zijn. Springen doe je over hindemissen en balken. En bij het mennen zit de ruiter niet op het paard, maar op een karretje erachter." Mensen die geen eigen paard hebben, kunnen geen lid wor den van de vereniging. Maar i hun paardendroom hoeft niet te vervliegen want veel leden doen samen met één paard. „Het komt vaak voor dat mensen met izijn tweeën een paard verzor gen. Dan is het vaak nog beter te regelen ook. Het kost je namelijk •minimaal twee uur per dag om i goed voor je paard te zorgen. Je moet hem voeden, poetsen en trainen. En het hok uitmesten rijnsburg - „Wanneer je als bloemenrijder richting Duits land vertrekt, heb je al de eerste dertig kilometer kans dat je twintig minuten in de file komt te staan!" Maar ook bedrijven als het conferentiecentrum De Baak in Noordwijk, congrescen trum Leeuwenhorst en het Kat wijkse visverwerkingsbedrijf Ou wehand hebben met dit euvel te kampen. T. Jansen, oud-gede puteerde van Zuid-Holland en voorzitter van Partners in de Rijnstreek: „Dat speelt al heel lang en is al zo'n drie a vier jaar onderwerp van discussie." Door de verantwoordelijke in stanties werden in de loop der jaren talloze oplossingen aange dragen die een eind zouden moeten maken aan het opont houd'op de verbindingswegen tussen de snelwegen A4 en de A44 bij Leiden. Jansen: „Talloze knappe koppen houden zich er mee bezig. Er liggen stapels dik ke rapporten maar nooit met het gewenste resultaat. Onder tussen ondervindt de economie in de Duin en Bollenstreek en ver daarbuiten schade van de fi les. Dat is duidelijk." Jansen presenteerde jje dag in aanwezigheid tachtigtal Rijnlandse mers in de Veiling Flofci het Ontwikkefingsp Rijnland Zuid-As, wat zen kan worden uit De eerste mogelijkhi doortrekken van de De tweede mogelijkh aanleg van een veria via de Leidse Church een soort Utrechtse B< Haag) en een derde 0 ondergrondse weg. Volgens Jansen kan hi ders of één van de dii len heeft een redelijkf slagen. „Niet alleen op de A44 en de A4 i Ook de naastgelegen erbij betrokken. Dat i delijk pluspunt!", aid Wethouder Draijer schoten liet gistern voorhand weten alk stemmen met een geh s grondse aansluiting Maar dat gaat hondii. joenen euro's kosten" de hij alvast. en de hoeven uitkrabben. Het is niet iets dat je er zomaar even naast doet, maar een manier van leven." Het Pinksterweekeinde is geheel gewijd aan het jubileum. Dan organiseert Castellum een drie daags concours. Ruim tweehon derd ruiters en hun paarden zullen afreizen naar Valkenburg. „Onze eigen leden doen mee, maar ook mensen uit de regio. Er zijn dressuur- en springwed- strijden voor volwassenen en kinderen. En de maandag staat in het teken van het mennen. De winnaar van dit onderdeel wint de 'Peter Jongeneel-bo- kaal'. Peter is begin dit jaar over leden en was een enthousiast menner van onze club. Deze wedstrijd, die voortaan ieder jaar zal terugkeren, is er speciaal voor hem." De gemeente Valkenburg felici teert de ruiterclub met het uit keren van een subsidie van 4.500 euro. Dat is in de geschie denis van Castellum nog niet eerder voorgekomen. „De gemeente heeft nooit een duidelijk subsidiebeleid voor haar sportverenigingen gehad. Dit jaar was dat er wel en toen werd duidelijk dat ook wij aan spraak maken op subsidie. We kunnen het geld goed gebrui ken. Onder andere om de kanti ne op te knappen en de omhei ning van de bak aan te pakken." De toekomst ziet Van der Berg zonnig in. Haar club beschikt over een groep fanatieke vrijwil ligers, het complex wordt dit jaar gerenoveerd en het aantal leden blijft groeien. Zij maakt zich alleen een beetje zorgen over de mogelijke sluiting van Vliegkamp Valkenburg. Het ter- rein van Castellum ligt vlak naast een aanvliegroute naar het vliegveld. Voorzitter van de Valkenburgse rui tervereniging Castellum Linda van den Berg: „Paardensport is geen hobby voor de elite." Foto: Dick Hogewoning „Het nadeel daarvan is dat niet alle aanwezige paarden bestand zijn tegen het lawaai van de vliegtuigen, maar het voordeel is dat op die strook niet gebouwd mag worden. Als het vliegveld verdwijnt, hebben we die zeker heid niet meer. Je moet er toch niet aan denken dat alles hier vol komt te staan met huizen. Dan is het gedaan met de rust en de landelijkheid van onze sport" katwijk - De gemeente Katwijk onderneemt te weinig actie om de overlast door jongeren in het park aan de Koningin Juliana- laan aan te pakken. Dat schrijft de partij Protestants Christelijk Katwijk in een brief aan het col- lege. Voorman Zwaan is blij dat de gemeente inmiddels gesprekken heeft gevoerd met bewoners. Ook de politie en een jongeren werker zijn daarbij betrokken. De jongeren, die soms met tien tallen bij elkaar zitten, hebben zich inmiddels verplaatst van het Bosplein naar maar ook daar vera ernstige overlast. He it gens Zwaan om lawa kende scooters en sc s| de jongeren. Hij vrees bij drank in het spel ifei woners zijn zo angstij jongeren niet durveiie schuwen", schrijft hij. c De politie moet hai den, vindt de PCK u pleit voor een lik-< leid, de instelling va menscholingsverbod van stadswachten.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18