Groot bedrijvencentrum langs N1 RIJN VEENSTREEK Hollen met Han Nieuwe luifel voor oude winkelstraat Rijnwoude houdt bijna miljoen euro over Broedende meerkoet zit werk ai rijksweg 11 niet meer in de we Deskundigen oordelen verdeeld over pedofiele Hazerswoudenaar Honderden Nieuwkopi moeten kraanwater ko Brandweer zet jubilt Hoogmade luister b Rotonde Oude Wetering blijft kaal Dieven rijden winkel binnen alphen aan den run - Met een gestolen auto is vanmorgen de pui van een winkel in De Aar hof in Alphen aan den Rijn ge forceerd. De politie trof het voertuig voor de winkel aan, maar kon de daders niet vin den. De filiaalhouder weet vol gens de politie nog niet hoe groot de buit is. Personeel betrapt jonge winkeldief alphen aan den rijn - Mede werkers van een winkel aan de Eikenlaan in Alphen aan den Rijn hebben een 15-jarige jon gen betrapt op diefstal. Zij droegen de Alphenaar gister middag over aan de politie. Middeleeuws toneelspel alphen aan den rijn - Evange liegemeente De Deur speelt morgen het middeleeuwse to neelspel King Me. Dat gebeurt vanaf 19 uur in het centrum De Bron aan de Troubadourweg 2 in Alphen. De toegang is vrij. vrijdag 17 mei 2002 Raadsleden spreken schande van onvoorzien overschot door Marieta Kroft runwoude - De gemeente Rijnwoude heeft vorig jaar bijna een miljoen euro (1,9 mil joen gulden) overgehouden. Dat maakte waarnemend-burgemeester Westra gister avond met schroom bekend aan de leden van de commissie bestuur, middelen en or ganisatie. In een eerste reactie zeiden ver schillende raadsleden dit positieve resultaat 'schandalig' en 'diep treurig' te vinden. De gemeenteraad van Rijnwoude besloot de afgelopen jaren na verhitte debatten steeds tot enorme verhogingen van de huizenbe lasting (OZB). Volgens het toenmalige colle ge van burgemeester en wethouders was dat de enige manier om de begroting sluitend te krijgen. Net als de afgelopen jaren blijkt nu uit het overschot dat de OZB helemaal niet zoveel verhoogd had hoeven te worden. Met name de raadsleden Van Velzen (SGP/CU) en Hollander (CDA) wonden zich daar gis teravond over op. Zij deden dat na afloop buiten op het parkeerterrein, omdat de me dedeling van Westra geen agendapunt van de commissievergadering was. De jaarreke ning met daarin de totstandkoming van het bedrag komt over een maand in de vergade ring ter sprake. Westra vond het begrotingsoverschot niet schandalig. „We weten dat we moeite heb ben om de begroting bij de jaarrekening te laten aansluiten. Hierin moet verbetering komen, maar dat bereik je niet van de ene op de andere dag. Iedereen hier werkt zich te barsten om het beter te doen." De waar nemend-burgemeester wees de raad op een eerste teken van beterschap. ,,U krijgt bin nenkort de jaarrekening in de bus. Dat is al drie maanden eerder dan vorig jaar. Tel uw zegeningen." Het begrotingsoverschot kwam ter sprake naar aanleiding van het vernietigende rap port van de Galan Groep over de gemeente lijke organisatie. Het managementteam en het bestuur zit te veel op eikaars stoel, con stateerden de onderzoekers onder meer. Het ontbreekt aan overzicht en samenhang waardoor er een cultuur ontstaat waarin mensen elkaar niet tegenspreken en op een indirecte manier communiceren. Burge meester en wethouders stellen de raad op 30 mei voor om voor 135.000 euro een pro cesmanager aan te trekken. Hij óf zij moet de trein in een half jaar op de rails zetten. Dat geld willen B en W betalen uit het reke ningoverschot. CDA'er Hollander wilde daarom eerst weten hoe groot dat overschot is. Verschillende commissieleden vroegen zich af of de procesmanager voor de gewenste omslag in het gemeentehuis kan zorgen. „We hebben nu al vier van die rapporten over de organisatie liggen", merkte Hollan der op. „En de resultaten zijn elke keer be droevend." Maar volgens Westra moet hij niet zo pessi mistisch zijn.Als je een keer naast het doel schiet, betekent dat niet dat je helemaal maar niet meer moet schieten. Dan winnen we zeker geen wedstrijd. Deze keer moet het lukken." door Marieta Kroft bodegraven - De aannemers die rijksweg 11 tus sen Bodegraven en Alphen aanleggen, kunnen weer verder met hun werk. De Dierenbescher ming Bodegraven heeft de wegenbouwers daar voor het groene licht gegeven, nu de twee kui kens van een meerkoet inmiddels zo groot zijn dat ze naar de nabijgelegen sloten kunnen ver huizen. De groep aannemers die de weg aanlegt, Con sortium Rijksweg 11, heeft de werkplanning voor de watervogel moeten omgooien. De wegenbou wers wilden de vijver bij de Goudseweg in Bode graven enkele weken geleden dempen toen de Dierenbescherming ze attendeerde op een broe dende meerkoet. Volgens de aangescherpte Flo ra- en Faunawet, die sinds 1 april geldt, mogen broedende vogels niet worden gestoord. Yvonne Huijsmans van de Dierenbescherming Bodegraven is vol lof over de medewerking van het consortium dat onmiddellijk ophield met het dempen van de vijver. Ze benadrukt dat de aan nemers alleen op deze plek niet konden door gaan. „Elders op het tracé kon dat wel." dat omdat ze na de eerste publicaties i broedende meerkoet negatieve reactie binnengekregen. Sommigen dreigden h maatschap op te zeggen. „Wij hanteren; de wet", verontschuldigt ze zich. Fokkel één van de hogere bazen van het cons kan niet in geld uitdrukken wat de schai de meerkoet heeft veroorzaakt. „De so vooral hoofdpijn", zegt hij smalend. „Hei belachelijke, maar een moeilijke wet. We heus hart voor de natuur. We hebben on lijk meegewerkt met de Dierenbesch Maar het is moeilijk te begrijpen dat wel niet mochten verschuiven, terwijl hetzel over een half jaar wellicht wordt afge omdat hij overlast veroorzaakt." De vertraging van enkele weken hoop kunnen goedmaken. Timmer verwacht g dere vertragingen door broedende vogi broedtijd is gelukkig bijna voorbij. Ik di dat er vogels zijn die volgend jaar in d van de weg gaan broeden. Daarvoor w weg al te frequent gebruikt." hazerswoude-rundijk - Een 41- jarige man uit Hazerswoude- Rijndijk, die herhaaldelijk meis jes van nog geen tien jaar onze delijk betastte, hoort op 27 mei van de rechtbank wat voor straf hij krijgt. Tegen de man eiste de officier van justitie in maart al twee jaar cel en dwangverple ging. De Haagse rechtbank wil de toen meer deskundigen naar de verdachte laten kijken. Gisteren besprak de rechtbank hun rapporten. Volgens twee door de verdediging naar voren geschoven gedragsdeskundigen was de verdachte volledig toere keningsvatbaar: zodat hij niet voor dwangverpleging in aan merking komt. Twee door het openbaar ministerie opgeroe pen zieldeskundigen zagen daar juist wel wat in. Ook de reclasse ring voelde meer voor een ge dwongen opname. Aanklager R. Steen zag in de rapportages geen aanleiding om zijn standpunt te wijzigen en eiste opnieuw dwangverpleging en twee jaar cel tegen de Ha zerswoudenaar, die hij eerder afschilderde als een 'onverbeter lijke kempedofiel'. De winkeleigenaar vergreep zich zelfs aan kinderen als hun vader nietsvermoedend in een ander deel van de winkel verblijf. Toen één van de kinderen dat aan haar ouders vertelde, werd de Hazerswoudenaar opgepakt. Hij bekende toen ook andere geval len. (advertentie) Iet qo; EeeLnarera 'van Hollen nét Han terzartelen vrijdag 24 rrei cm 18.00 uur bij de Read Ruiters aan de Voarsdx&arvég, vanaf hier ear gezatmLijke vsarming-- Lp naar bét sterfarisplem. Eter sangekanai het star tnummer afhalen bij de Leidsdi rE>-jhlari stard, Dè.afstand dis wordt gétcpen is mijl, de star t toar- van is cm 19.30 ujt, cfe eerste 150 star-trunrers zijn \cor jullie gereserveerd en Jarrs3i tot IS.00 uur worden afgehaald. Baridï: \en tiain&S: Ite laatste 'fete m cfe-vrabaei- cïrgqp de nafeöxn is irgsgaan. Tussen cfe a-are m lange trairön- g=n zorgt de City Rn cp vrijdag 24 mei. vnr vet aMstelirg. Ce lang ste afeterd <±cr de Teidte krimn - stel cp dia cNwó fcedt cfcgt sLaJite 2.600 meter. Dat better;irg gem halte Sirgsllcrp. lat betekent cck ebt cfe telheiö vxr ééi tea: bdixrlijk tonen het Uairarrsten- po uittenc. Efe rest het nei- pregrgora is cnvergrijk, net durlcpen van sore bijna anderhalf uar. WEEK 17 (18 - 24 mei) Groep A Zaterdag Trainen bij dub naar keuze Zondag 55 min rustige duurioop Maandag of dinsdag 4 x (6 min rustige duurioop 6 min duurioop tussentempo) Woensdag 80 min rustige duurioop Vrijdag City Run in centrum van Leiden (met om 1930 uur de Dubbete Leidse Mijl 2.600 meter) Groep B Zaterdag Trainen bij dub naar keuze Zondag 50 min rustige duurioop Maandag of dinsdag 4 x (6 min rustige duurioop 6 min duurioop tussentempo) Woensdag 70 min rustige duurioop Vrijdag City Run in centrum van Leiden (met om 19.30 uur de Dubbele Leidse Mijl 2 600 meter) Groep C Zaterdag Trainen bij dub naar keuze Zondag 55 min rustige duurioop Maandag of dinsdag 4 x (5 min rustige duurioop 5 min duurioop tussentempo) Woensdag 45 min rustige duurioop Vrijdag City Run in centrum van Leiden (met om 1930 uur de Dubbele Leidse Mijl 2.600 meter) Groep D Zaterdag Trainen bij dub naar keuze Zondag of maandag of dinsdag 4 x (4 min rustige duurioop 4 min duurioop tussentempo) Woensdag 40 min rustige duurioop Vrijdag City Run in centrum van Leiden (met om 19.30 uur de Dubbele Leidse Mijl 2.600 meter) WEEK 18 (25 mei - 31 mei) Groep A Zaterdag Trainen bij club naar keuze of 60 min duurioop wisseltempo Zondag 50 min rustige duurioop Maandag of dinsdag 50 min rustige duurioop indusief 3x4 min snelle duurioop Woensdag of donderdag of vrijdag 75 min rustige duurioop Groep B Zaterdag Trainen bij dub naar keuze of 50 minuten duurioop wisscltempo Zondag 45 min rustige duurioop Maandag of dinsdag 50 min rustige duurioop inclusief 3x4 min snelle duurioop Woensdag of donderdag of vrijdag 60 min rustige duurioop Groep C Zaterdag Trainen bij club naar keuze of 40 min duurioop wisseltempo Maandag of dinsdag 40 min rustige duurioop indusief 3x4 min snelle duurioop Woensdag of donderdag of vrijdag 50 min rustige duurioop Groep D Zaterdag Trainen bij dub naar keuze of 30 min duurioop wisseltempo Maandag of dinsdag 35 min rustige duurioop indusief 3x4 min snelle duurioop Woensdag of donderdag of vrijdag 40 min rustige duurioop. 'Alpha Trade Center visitekaartje' Kraan veroorzaakt breuk in leiding nieuwkoop - Honderden Nieuwkopers moeten het pink- sterweekeinde hun leidingwater koken voor gebruik. Dit advies gaat uit van watermaatschappij Hydron, die gisteren een breuk in de waterleiding en de rioollei ding aan de Dorpstraat repa reerde. Pas maandag blijkt of daarbij vuil in de buis is geko men. De breuken ontstonden gister ochtend rond half tien doordat een hydraulische kraan, nodig voor werkzaamheden van Hy dron, van een dieplader gleed. Het gevaarte kwam zo hard op de weg terecht, dat het wegdek verzakte en de leidingen kapot gingen. Zo'n 150 huizen aan de Dorpsstraat in Nieuwkoop ble ven door het ongeval tot half vier 's middags vers leidingwater. v Volgens woordvoerd Schmaal van Hydron leidingen op een o plek. Hydron infoit gedupeerden volgens snel mogelijk. „Wij t aan om water te lever bejaardentehuis aan straat", zegt SchmaaL was niet nodig. Alle waren net gewassen." Nu er weer water na zen stroomt, raadt S Dorpsstraat aan tot n het kookadvies op „Zelfs als er bacteriën zijn gekomen, is hel voldoende verhitting voor consumptie", 1 maal. Grote demonstratie in 750-jarig hoogmade - Met een grote de monstratie zet de brandweer het 750-jarig bestaan luister bij. Za terdag geven de twee wethou ders van Jacobswoude, Chris Vink en Doky Verhagen, om 10 uur het startsein van de brand weerdag. Op het terrein bij het oude hotel Rijnland komen het korps van Jacobswoude en de regionale brandweer Hollands Midden zowel 's morgens als 's middags in actie. In de ochtenduren kunnen be langstellenden zich vergapen aan oude brandweerattributen. Het is mogelijk om onder lei ding van de brandweer hand matig te blussen of brandweer- pakken te passen. Een rit in een oude brandweerauto behoort ook tot de mogelijkheden. Daar naast valt de grote la van de regionale bra bezichtigen. Vanaf één uur zet de een ingewikkeld ongt ne. Daarbij rijdt een a auto een bus van i aan, waarna de auto ter terechtkomt. Doo: v luk vliegt een boot ii i samenwerking met team en plaatselijke laten duikers van de e dan zien hoe zij bij zi d teit te werk gaan. De demonstratie dui tot 15 uur. De bra c maakt deel uit van umprogramma dat Hoogmade 750 Jaari april en 7 september uitvoert. door Wim van Wanrooy alphen aan den run - Alphen aan den Rijn krijgt op de hoek van de Nu en de Leidse Schouw een bedrijvencentrum van bijna 40.000 vierkante meter. Gisteren ondertekenden wethouder Voogd en Boele Van Eesteren uit Rijswijk en Elisabethhof uit Leiden een overeenkomst voor de aanleg van het Alpha Trade Cen ter, dat volgens Voogd het visite kaartje van Alphen wordt. De Leidse projectontwikkelaar Max du Prie schat de bouwkosten op 45 miljoen euro. Op de begane grond komt voor 25.000 vierkante meter aan be- drijfsunits. De tweede laag op het Alphense industrieterrein Molenwetering is bestemd voor 14.000 vierkante meter kantoor torens. Parkeren gebeurt in het nieuwe bedrijvencentrum langs de Nil en de Leidse Schouw zo wel beneden als boven in het meerlaagse centrum vlak voor de deur. Boele Van Eesteren uit Rijs wijk en Elisabethhof uit Leiden zorgen volgens de gemeente voor een nieuwe impuls in de economische ontwikkelingen binnen de Alphense gemeente grenzen. De aanleg van de Nil heeft het bedrijventerrein Mo lenwetering en Alphen aan den Rijn allang in de schijnwerpers gezet. Met name de verbinding tussen de A4 bij Leiden en de A12 bij Bodegraven heeft de vor ming van een nieuwe Randste delijke rondweg tot gevolg. De gemeente legde voor deze plaats een zwaar eisenpakket neer bij de ontwikkelaars. Al phen wil zuinig omgaan met de beschikbare grond voor bedrij ven in het Groene Hart. Het be drijvencentrum moet een uit straling hebben die de Poort van Alphen waardig is. Alpha Trade Center biedt werkgelegenheid voor 400 a 500 man. Het architectenbureau Cepezed uit Delft schetste het ontwerp, jan Pesman lichtte gisteren de kenmerkende stijl van het bu reau toe. Dat werkt met een ei gentijdse vormgeving van veel staal en glas. „Het ministerie volgt de laatste jaren een beleid van dubbel grondgebruik. Daar aan voldoen we. Daarnaast wer ken we met geprefabriceerde bouw. Dat levert hoogwaardig materiaal op en werkt sneller." Pesman schat de bouwtijd van het centrum op veertien maan den. „Je moet de omstandighe den goed gebruiken. In een vloer kun je meer kabels en zo gebruiken - meer intelligentie stoppen, zeg maar - dan in een gevel." Hoewel Pesman ervan uitgaat een definitief ontwerp gemaakt te hebben, sluit hij veranderin gen niet uit. „Het ontwerp is er op gericht dat er meer dan twee lagen gebouwd kunnen worden. We houden altijd rekening met de wensen van de huurders of kopers. Al gaan we er wel vanuit De nieuwe 'hoeksteen van Alphen aan den Rijn' gaat er volgens de ontwerpers zo uitzien. Tekening: Cepezed dat we volgens artikel 19 werken en dus de bouw zo snel mogelijk klaar willen hebben." Du Prie weet niet precies wan neer het startsein voor Alpha Trade Center gegeven wordt. „We zijn al blij dat we de kans krijgen om hier te bouwen. Niet iedere gemeente heeft zo'n plek beschikbaar. Maar we moeten eerst een substantieel deel ver huurd hebben, voor we de eer ste schop in de grond steken", zegt hij. „We hebben contact met een bedrijf dat eenderde van de beschikbare ruimte wil huren. Kopen kan overigens ook. We hebben met Amerika nen gesproken en die zien dat wel zitten. Voor hen is het dui delijk dat ze Schiphol kunnen bereiken via alleen 1 baanswegen. Dan zitt beter dan in Amsteri het niet in een keer 01 centrum in een keer n ten, dan gaan we g wen." oude wetering - De rotonde aan de Meerkreuk in Oude We tering is al anderhalf jaar klaar, maar het beloofde kunstwerk prijkt nog steeds niet op de krui sing. Voorlopig komt het er niet ook, zo laat een woordvoerster van de gemeente Alkemade we ten. „In de drukte op het ge meentehuis is het blijven liggen. Er zijn geen concrete plannen om het weer op te pakken. We hebben geen idee of er een an der kunstwerk moet komen, of dat er misschien wel helemaal niets komt." Het kunstwerk was door het vo rige college beloofd, maar de zoektocht naar een kunstwerk was nogal omzichtig begonnen. Het college wilde hiermee de kritiek voorkomen die door in woners was geleverd op het kunstwerk dat de rotonde bij de Stationsstraat siert. In mei vorig jaar plaatste de gemeente een advertentie in een kunstmagazi ne, waarin kunstenaars werden opgeroepen ideeën in te zen den. Gestreefd werd naar een object met water, of een kunst werk met een fontein ernaast. Uiteindelijk zouden inwoners hun mening mogen geven over de ontwerpen en zou een keus gemaakt worden. Alkemade had een eigen budget van 13.000 eu ro en rekende daar bovenop nog op 7.000 euro subsidie van de provincie. Alphense Van Nesstraat krijgt ander aanzien door Annette Lameijer alphen aan den run - De ver ouderde luifels boven de win kels aan de Van Nesstraat in Al phen aan den Rijn zijn deze week afgebroken. Ook heeft de gemeente alle essen aan de win kelzijde gekapt. Volgende week brengen de bouwvakkers de staalconstructie van de nieuwe luifel aan. De nieuwe luifel is doorzichtig en strak van vorm. Het is een ontwerp van het Alphense ar chitectenbureau Alphaplan. „We krijgen veel positieve reac ties", zegt woordvoerder Lowies van de Luifelcommissie Van Nesstraat „Er valt nu veel meer licht op de winkels. Sommige mensen ontdekken voor het eerst onze computerwinkel. Al leen als het regent zijn de reac ties minder opgewekt." Het plan om de oudste winkel straat van Alphen een goede op knapbeurt te geven ligt er al een tijdje. Het had nog al wat voeten in de aarde voordat alle twaalf ondernemers het eens waren over het plan van aanpak. Ook de gemeente stelde eisen aan de nieuwe luifel. Deze moest van glas zijn en vrij hangen aan de gevel. Niet iedereen was het daarmee eens. Een aantal eige naren vreesde dat de constructie van de gevel hier waarschijnlijk niet tegen bestand zou zijn. Na veel overleg is voor het huidige ontwerp gekozen. De nieuwe De Alphense Van Nesstraat moet het deze week zonder luifel stellen. Volgende week begint de bouw van een doorzichtige en strakke overkapping. Foto: Wim Dijkman luifel is recht en steunt op rech te palen. De bloembakken die weggehaald zijn, komen niet te rug. „Jammer, maar de bakken zijn te vandalismegevoelig. Vaak zag je 's morgens her en der uit gerukte plantjes op de stoep", aldus Lowies. De wortels van de bomen druk ten de trottoirtegels omhoog. Daardoor hebben in het verle den al drie mensen al een verve lende val gemaakt. Dat is de re den dat de gemeente heeft be sloten tot het kappen van de es sen. Ook de luizenmelk die in het voorjaar van de bladeren drupte ergerde veel mensen. De harsachtige vloeistof komt op de geparkeerde auto's terecht en is moeilijk verwijderbaar. De eigenaars betalen zelf de kosten van de luifels. Die bedra gen zo'n 15.000 euro per pand. ,,Als het een beetje meezit, is nog voor de bouwvak de nieuwe luifel klaar", zegt Lowies. Daar na wordt de sierbestrating on der de luifel aangepakt. De win keliers betalen de steentjes en de gemeente levert de straten makers die de boel in orde ma ken. De ondernemers hadden gehoopt dat de straat ook in de zelfde periode opgeknapt zou worden. Lowies: „Helaas houdt de gemeente vast aan het sche ma. Wij zijn pas in 2003 aan de beurt."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16