Debuut met een gouden rand omlijst 1 SPORT Hoofdklasse blijft buiten bereik Vivax Pernix: nog één zq nodig voor promo] Alphians faalt op vele fronten Leiden Atletiek naar competitiefinale Mare Erwich scoort IM-noi Derde plaats voor atleten De Spartaan Ajax (L) met de schrik vrij LZ1886 blijft moeiteloos overeind Goed 'debuut' Van der Ta Landstitel F&M Cue Comp TOP heeft finale binnen bereik korfbal - TOP staat op de drempel van de finale om de districtsbeker. De hoofdklasser uit Sassenheim speelt morgen in de halve finale op eigen veld tegen Rohda (Amsterdam), dat in de competitie een klasse la ger uitkomt. In de andere halve finale ontmoeten Koog Zaan dijk en Blauw Wit (Amsterdam) elkaar. De wedstrijden begin nen om 20.00 uur. Ook de juni oren van TOP maken een kans op de finale: zij spelen woens dag eveneens in de halve finale tegen Rohda. Bokser Ocen wint door K.O. leioen - Van de drie Leidse boksers die meededen aan de mini-interland tegen België, won alleen Ocen zijn partij. Zijn tegenstander ging in de derde ronde knock-out. Deremy ver loor op punten, terwijl Peter van der Louw niet in de ring hoefde te verschijnen. Door een communicatiefout hadden de Belgen een bokser te weinig af gevaardigd. De interland gold als voorbereiding op de kampi oenschappen van Nederland, die eind mei beginnen. Last wordt trainer van Ruud Borst zwolle - Jan Wiebe Last wordt de nieuwe trainer van de mara- thonploeg van DSB. De Zwolle naar, die zes jaar lang het Weh- kampteam trainde, krijgt daar naast ook Jenita Hulzebosch- Smit onder zijn hoede. Last heeft Huizebosch-Smit samen met zus Gretha Smit vroeger al eens onder zijn hoede gehad in de langebaanselectie van het district oost. Last gaat het DSB- team trainen waarin de oud- Wehkampers Jan Maarten Hei- deman, voormalig Leiderdorper Ruud Borst en de broers Henri en René Ruitenberg rijden. maandag 13 mei 2002 honk- en softbal - De man nen van Alphians presteren dit seizoen minder dan ver wacht. Gisteren werd een nieuw dieptepunt toege voegd aan een slechte serie wedstrijden: Eurostars bleek met 8-4 te sterk. Trainer Rob Buisman weet niet wat er mis is. „Maar dat er iets niet in orde is, staat vast." Alphians won dit seizoen pas één wedstrijd in de tweede klasse. De honkbal lers rekenden er voorafgaan de aan de competitie min stens op in de middenmoot mee te draaien, maar de prestaties blijven ver achter bij de verwachtingen. „Wij blijven ons afvragen waar het aan ligt", aldus Buisman. „Het lijkt erop dat de bele ving ontbreekt, dat de jon gens er geen plezier meer in hebben. We gaan daar deze week uitgebreid met elkaar over praten." Ook gisteren faalde Alphians op bijna alle fronten. Het slaggemiddelde lag op slechts .216 en de ploeg maakte liefst vier cruciale veldfouten. Ook bij de softbalsters van Alphians draait het nog niet, maar gisteren werd dan ein delijk eens een potje gewon nen. In de eerste van twee wedstrijden werd nog nipt verloren van DVH, maar in de tweede partij kwamen de vrouwen los. De ploeg van trainer Nico Blom profiteer de van zwak pitchwerk aan de zijde van DVH, en won met ruime cijfers: 13-2. „Zo goed waren we eigenlijk niet", zei Blom. „Maar de pitcher die DVH in de twee de wedstrijd opstelde, was echt nog niet klaar voor dit niveau. Dat hebben we goed afgestraft." Een opsteker was dat Alphians het verdedi gend eindelijk een keer op orde had. Blom: „Dat is een goede zaak voor de komen de weken. We moeten nu echt punten gaan pakken." The Flags behaalde de twee de overwinning van het sei zoen. Tegen Quick werd za terdag op eigen terrein een maal verloren en eenmaal gewonnen (cijfers: 1-3 en 4- 3). Een opluchting voor de softballers van Nico Assen- delft, want de prestaties in de hoofdklasse zijn tot nu toe niet best. Afgelopen don derdag werd tweemaal met ruime cijfers verloren van TexTown Tigers (18-8 en 17- 2). „Die wedstrijden waren echt dramatisch", aldus As sendelft. „Dat we moesten wennen aan het niveau van de hoofdklasse hadden we wel bedacht, maar we hoop ten toch mee te gaan doen om de bovenste zes plaat sen. Dat blijkt veel te hoog gegrepen. We willen nu vooral niet als laatste eindi gen." door Wilmar Kortleever leiden - Meteen bij het allereer ste optreden op het hoogste ni veau heeft de competitieploeg van Leiden Atletiek succes ge boekt. Met een tweede plaats achter Rotterdam Atletiek plaats ten de atleten zich gisteren in de Leidse Hout voor de finale van de eredivisie. Na jaren waarin de Leidse man- nenselectie door de vrouwen werd overvleugeld, waren de rollen gisteren omgedraaid. Want waar ploegleidster Anja Vermond al wist dat ze twee van de voornaamste troeven onmo gelijk zou kunnen vervangen, was de équipe van Peter Veld- huysen voor het eerst sinds ja ren vrijwel op volle sterkte. Dit leidde tot winst op maar liefst vijf van de negentien on derdelen. Het eerste halfuur ging Leiden Atletiek zelfs aan de leiding, met dank aan Ronald Gram. De Brabander verbeterde zijn beste Nederlandse seizoen sprestatie tot 67,32 meter. Gram leverde daarmee de prestatie met de meeste punten (1027), op de voet gevolgd door Kamiel Maase (1007). De stayer soleer de naar 13.50,16. De andere overwinningen wa ren voor Jeroen van Dijke (3000 meter steeple chase), Roel van Ree (400 meter) en Martijn Un- gerer. De sprinter uit Alphen aan den Rijn leverde in absolute zin de grootste bijdrage aan het succes als startloper van de 4x100 meter estafette, winst op de 200 meter (21,64) en een tweede plaats op de 100 meter. Drie dagen na zijn toptijd van 10,38, bijna genoeg voor EK- kwalificatie, viel die 100 meter iets tegen. Nationaal recordhou der Troy Douglas boekte in het eerste treffen van het buitensei zoen een duidelijke overwinning (10,46 om 10,60). Het kamp-Ungerer wordt daar niet zenuwachtig van. „In juni hoeft het pas hard", aldus de sprinter en zijn coach Hans Vijf- vinkel. Ungerer, in het defensief „In deze fase van het seizoen voel je zo'n snelle race van don derdag nog." Vijfvinkel, ter ver klaring: „Deze maand nemen we in de training nog geen gas terug." Leiden Atletiek won gisteren twee onderdelen meer dan dag- winnaar Rotterdam Atletiek (20122 om 19840 punten). Dat illustreert ook een kwetsbaar heid in selectie: Rotterdam (dat twee estafettes won!) is sterker in de breedte en kan daardoor bijvoorbeeld ook uitvallers beter compenseren. Ditzelfde geldt voor de andere ploegen in de finale: AAC Am sterdam, PH Vught, AV '34 Apel doorn en Hellas Utrecht (die gisteren in Amsterdam optra den). Leiden Atletiek krijgt het op 18 juni in Breda lastiger om een vervanger te zoeken voor Kamiel Maase (die in het bui tenland is). Een ploeg die echt hoge ogen wil gooien, kan zich bovendien geen laatste plaatsen permitteren op twee horden- nummers en een aantal sprong- onderdelen. De Leidse vrouwen werden gis teren zoals verwacht met de keerzijde van deze medaille ge confronteerd. Alleen al de afwe zigheid van kogelslingeraarster Renate Beunder (zwanger) en Irene Timmers (onder andere polststokhoogspringen) kostte 1400 punten (op een totaal van 14.000). Dat kon niet worden gecompenseerd door knappe overwinningen van Erika van de Bilt (4.21,60 op de 1500 meter) en Miranda Boonstra (9.45,77 op de drie kilometer). Ploegleidster Vermond roemde daarnaast de inzet van Claartje Raedts (die 400, 800 én de 4x400 meter estafette liep). Niet alles is verloren, aldus de ploegleidster. „Er zijn meer meiden die vol gende keer willen dubbelen. Dat levert punten op." In het voor deel van Leiden Atletiek spreekt dat landelijk vrijwel iedereen moeite heeft om een vrouwen^- ploeg te vullen: oud-landskam pioen Ciko '66 liet zelfs vijf nummers onbezet. door Jan Bey Jeroen van Dijke vocht zich naar een tijd van 9.11,55 op de steeple chase. Foto: Henk Bouwman atletiek - Bij competitiewedstrijden in de eerste divisie behaalden de mannen van De Spartaan gisteren 14382 punten. In Uden bleek dat goed voor een derde plaats, landelijk voor de zevende stek. Daarmee kwamen de Lissese atleten 175 punten tekort voor een plaats in de promotiefina le. Het verschil met (promotie) plaats twee is zelfs beperkt tot 547. -De oorzaak hiervan is de afwezigheid van een groot aantal vaste krachten, die bij elkaar min stens duizend punten waard zijn. Zo was Erik Bakker in het buitenland en koos Willem Boon voor het NK veteranen op de weg (hij won brons). Veel slordiger was dat de reisplanning van een aantal atleten verkeerd uitpakte, zodat loper Pieter van Langen en meerkamper Rick Wassenaar pas vandaag terugkeren van een trainingsstage. Deze mannen zullen daarom in juni aan de bak moeten in de degradatiefinale, samen met de atle ten die nu, zeer verdienstelijk, de honneurs waar namen. Voor de beste prestaties tekenden daar van de werpers (Peter van Noort, Edwin Korte- kaas) en de sprinters (Vincent van Blitterswijk, Wouter Hoogkamer). Vivax-speler Marco Mulder is in gevecht met zijn directe tegenstander van Brandenburg. De Oegstgeeste ploeg verloor de strijd om promotie naar de hoofdklasse. Foto: Mark Lamers door Dirk Kloos waterpolo - De hoofdklasse was binnen handbereik maar tot twee keer toe liet Vivax Brandenburg glippen. De runner-up uit de eerste klasse moest vrijdag na verlenging de Bilthovenaren voorrang verlenen. Zaterdag in Oegstgeest moest er dus gewonnen wor den om een derde wedstrijd uit het vuur te slepen. Het lukte niet: 7-9. Vivax verloor de wedstrijd feitelijk in de tweede en derde periode. In het tweede part, die bij 2-3 begon, hadden de mannen van coach Michel van der Zeeuw moeite met het afmaken van de man meer. Bran denburg had aan een paar kleine kansjes genoeg en leek in de derde periode bij 4-7 op fluweel te zitten. Vanaf dat moment ging Vivax de zaken wat energieker aanpakken. Koen Plasmeijer scoorde 5-7 en 6-7 en vlak voor het einde van de derde periode trok Marco Mulder de stand gelijk (7-7). In de laatste periode wilde de bal er echter niet in. Met nog ruim anderhalve minuut te spelen, benutte Brandenburg een overtalsituatie. Met nog 45 seconden te gaan leek Vivax de stand gelijk te gaan trekken. Bij een 7-8 ach terstand mocht Alex Bolomey een strafworp nemen. Vrijdag kon hij dit buitenkansje nog probleemloos benutten, zaterdag zag hij zijn schot gekeerd door Brandenburg-keeper Le on Burger. Vivax, dat op dat moment het betere van het spel had, kwam niet meer over het missen van de strafworp heen. Bram Tendeloo kwam nog tot een schot maar verder liet Brandenburg het niet komen. Vivax moest zware overtredingen maken en had in de slotseconden zelfs twee man minder. Het geroutineerde Brandenburg liet zich de kaas niet meer van het brood eten en besliste de wedstrijd. Voor de derde keer handhaafde Brandenburg zich via de achterdeur. Michel van der Zeeuw was ondanks de uit schakeling trots op zijn ploeg. „We hebben laten zien dat we in staat zijn tegen hoofd- klasseploegen gelijk op te spelen. Het was twee keer net niet en dat is jammer. Ik had graag een derde wedstrijd gespeeld maar dat is er niet van gekomen." Periodestanden: 2-3, 4-6, 7-7 en 7-9. Doel punten Vivax: Marco Mulder en Koen Plas meijer 2, Bram Tendeloo, Rutger Versluis en Martijn Odems. De vrouwen van LZ 1886 hadden geen en kele moeite zich te handhaven in de hoofd klasse. Zaterdag bleek NVA/HHC uit Haar lem veel en veel te zwak. Was er vrijdag in Haarlem nog enigszins sprake van een wed strijd (3-10), in het Vijf Meibad was vanaf het begin duidelijk dat LZ 1886 ook volgend seizoen in de hoofdklasse zal uitkomen. Pas bij 13-0 kon NVA/HHC uit een strafworp iets terugdoen. Bij het eindsignaal stond de teller op 19-1. Een positief einde voor de Leidsen die in het eerste seizoen in de hoofdklasse veel nederlagen te slikken kre gen, maar op het moment dat het moest hun wedstrijden wonnen. Lichtpunt was het goede spel van de nog jonge Lorrete Velting. Minpunt is het dreigende vertrek van de ta lentvolle keepster Paula Heemskerk. Periodestanden: 5-0, 12-0, 16-1, 19-1. Top scorers: Lorrete Velting en Yvonne Flippo 4. schaken - De 15-jarige LSG'er Mare Erwich behaalde in afgesloten competitie van de KNSB-meesterklasse een ong score van 8.5 punten uit 11 partijen. Met deze absolute topse won ondermeer van enkele grootmeesters) scoorde hij een 1 tionale Meesternorm en zelfs een grootmeester-norm in de competitie. De GM-norm is echter reglementair niet te j aangezien de gemiddelde tegenstand onder 2400 Elopunten I De jonge Mare Erwich was vrijdag de held in het 'amateurte het Leids Schaak Genootschap. Op de eerste speeldag van i offs won Erwich als enige een partij tegen Ordina. Hij won] sterke Franse grootmeester Tkachiev (Elo-rating van 2630) partij riep de Fransman krachtig: „I was raped by a baby: laatste wedstrijd had Erwich voor zijn IM-norm nog een landse tegenstander nodig en kreeg daarin volop medewei' de Enschedese ploeg ESGOO. Hij bekampte vrouwengroc Natalia Kiseleva. Kiseleva trok te optimistisch ten aanval binnen dertig zetten door Erwich overmeesterd. De Ordinai in de playoffs, Leidenaar John van der Wiel, hield zich playoffs buiten de opstelling tegen LSG. Hij trainde het seizoen de Leidse ploeg en mag daardoor dit bronzen su< zins meevieren. cricket - Na het verlies in de sei zoensopening hebben de cric keters van Ajax de tweede wed strijd wel in winst kunnen om zetten. Maar de manier waarop zorgde nog wel voor enige vraagtekens. Het totaal van pro movendus PSV Tegenbosch werd pas in de voorlaatste over en met nog een wicket in han den, gepasseerd. Vooraf werd van Ajax-zijde veel verwacht van Khayber Wïar. De Afghaanse bowler was donder dag verhinderd, waardoor hij te gen PSV zijn debuut maakte. Wiar maakte de verwachtingen niet helemaal waar. Hij pakte weliswaar twee wickets, maar bowlde wisselvallig, zodat de Eindhovenaren toch nog 37 runs van zijn negen overs kon den scoren. Heel wat beter ver ging het Edwin Corbett (4 voor 22 in 10) en Thomas Milde (2 voor 8 in 7.1), waardoor de in ning van PSV, na een goede start, als een nachtkaars leek uit te gaan. Via 63 voor 2 kwam PSV op 104 voor 8; een zeer matige score, maar wat rake klappen aan het einde brachten de teller toch nog op 142 all out. Ook dit totaal moest geen pro bleem zijn voor Ajax En dat leek het ook niet te worden. Leendert Herkemij (27 runs) en Mark Ver beek (34) zetten een prima part nership van 57 runs neer. Er wa ren vervolgens genoeg tijd en manschappen over om de eer ste zege van het seizoen binnen te halen. Maar op onverklaarba re wijze verloor de een na de an dere Ajacied zijn wicket op het toch niet zo bijzondere bowlen van de PSVers. Bij een stand van 130 voor 8 kon de wedstrijd nog alle kanten op. Captain Mil de (17 not out) hield zijn hoofd koel en loodste Ajax in de een na laatste over naar de benodig de runs. „Het is jammer dat we het na zo'n goede start toch nog bijna uit handen geven", aldus de captain. „We moeten tijdens het batten nog meer voor de part nerships gaan. Eerst inspelen en dan pas zien of je nog voor de schoten kunt gaan. Nu is het nog niet zo erg, maar tegen een betere tegenstander kan je dat opbreken." door Michel van Gent korfbal - Pernix heeft nog één overwinning nodig om te pro moveren naar de eerste klasse. De Leidenaars bereikten deze uitgangspositie door een 10-17 zege op TOP(A). Zij konden hun opstelling met succes aanpassen aan die van de kampioenskan didaat. Christian Lindhout en Mark Piket schakelden de twee snelle aanvallers uit, terwijl Ewoud van der Kooij de langste heer figuurlijk kleineerde. Bo vendien had de aanval weinig moeite met het achterverdedi- gen van TOP, al was er na 2-6 even een terugval in de afwer king (5-7 rust). Huig Schoonder- woerd, Mark Piket (2), Saar Kar stens, Christian Lindhout en Ewoud van der Kooij brachten hun club in 25 minuten op 8-14, waarmee de zege al ver voor tijd vaststond. Het gedegradeerde Fiks had niet meer de inspiratie om bij ADO zeventig minuten lang te preste ren en verloor met 19-15. De oranje-blauwen begonnen mat, misten bij 5-2 een strafworp en stonden na een kwartier met 7-2 achter. Zij herstelden zich nog behoorlijk met 10-8, maar ver volgens liep het verschil toch weer snel op (13-8, 16-9). Theo Vreeken gaf zijn recente verkie zing van sportman van Oegst geest extra glans met acht doel punten. Hij gaat echter na twin tig seizoenen een punt zetten achter zijn optreden in het eer ste. Jelle en Henrik Hooimeijer (2), Saskia van der Does, Tineke de Visser en Michiel Vreeken maakten de overige doelpunten. Voor De Danaïden is degradatie bijna een zekerheid na de 13-9 nederlaag tegen Ados. De hek kensluiter van de tweede klasse E speelde heel behoorlijk, maar had zoals zo vaak problemen met de afwerking. Dat resulteer de in een voortdurende kleine achterstand. Bij rust was het 6-4 via Mark Rietbergen (2), Nienke Feenstra en Aart Tholens. Coach Arjen Brand zette in de loop van de tweede helft Hjalmar Heij- man en Heiko Locher in om meer schotkracht te verkrijgen. Hoewel de invallers samen vier keer scoorden, bleef de achter stand na 6-5 steeds minstens twee punten. In de slotfase kreeg de verdediging door het nemen van risico's twee treffers extra tegen. Poulegenoot Crescendo eveneens onder de roe door de 12-14 nederlaag Sporting Delta. Het ach» interim-coach Peter Baak lijstaanvoerder goed ul en dicteerde ook drie 1 lang het scoreverloop. Iff Alberts (3), Debby Bil Gertjan Hensing (2) hiel 7-6 een voorsprong in st£ bezoekers schoten vervol, amper drie minuten dot 7-10. De aanval had we» tuin met de afwerking, z£ gelijkmaker buiten bereid: Tempo miste inspiratie heid en schotkracht oml verlegenheid te brengend loor met 7-10. Het zegtj dat beide aanvallen sled helft aan doelpunten men. Marcel HaagsmanL Wouter Keizer zorgden im ginopstelling voor rust \4 4-2 en 5-4, om daarna ge£ te vallen. Het tweede aan maakte via Martijn Hod en 7-9, maar daar bleeff bij. Invallers Sanne Broell Erik Holthausen kondenl brek aan slagvaardighef de vijandelijke paal ei verhelpen. Ook Madjoe stelde tela een 11-11 gelijkspel tea gradatiekandidaat SEV.I Peter Star weet de zwaklf tatie aan de ongewone? reiding. Sommige spelejj den vakantie gehad enl waren betrokken geweesj schoolkorfbaltoernooi. 11 eerst geen beletsel te v Erwin Kellner (4), Jan-Pii Jos Star (2), Wendy SlT Marco Ravensbergen a na vijftig minuten voor j het restant van het duaj het spel echter steeds tenl KZ Leiden behaalde eenk send ruime 7-17 overwin» Aurora. De Leidenaars L rondom de rust afstand 4 opponenten. Nicole Biel win Akse (vervanger vanjj ke Joost Kwestro), Ed Duj man, Steven Kalkman a Zierikzee vergrootten If marge van 3-5 tot 3-lj; hadden niet veel van| duchten: zij sneden veelji blok, maar de scheid» trad daar goed tegen ofc stateerde interim-coach j! Verhorik tevreden. Daank hij met een gerust hartL vier wisselspelers enige gunnen. wielrennen - De regionale wielrenners hielden zich het ail weekeinde rustig. Slechts voor Voorhouter Ronald van der Tl er gisteren een podiumplaats weggelegd in Rotterdam. In e» sasprint werd hij alleen door Axel Hermans en André Groow slagen. Van der Tang, na lange tijd terug van een slepende tj is bij zijn oude vereniging De Bollenstreek aan het afbouw! categorie Sportklasse. Zaterdag debuteerde Van der Tanp nieuwe klasse met een achtste plaats in de Omloop van de VI Suzanne de Goede reed in de Flevo Tour mee met de internj vrouwentop. In de massaprint, gewonnen door het tweetal Mansveld en Yvonne Brunen (precies gelijk), eindigde de II Zoeterwoudse op een knappe zestiende plaats. In Rotterdam teerde De Goede achter de demy's. Met deelname van wera pioene Rasa Polikeviciute, ex-wereldkampioene Alessandral lotto, de Zweedse Madaleine Lindberg en winnaar Leoni Moorsel op de eerste startlij, kwam De Goede met eenl plaats goed voor de dag. Bij de nieuwelingen was Swiftrenner Michel Kreder (Zeva zijn concurrenten Arjan de Baat en Kevin Sluimer duidelijk snooker - F&M Cue Company heeft met het behalen van het landskampioenschap een bizar seizoen met succes afgesloten. De poolbiljarters uit Leiden raakten in de loop van het sei zoen hun speellokaal aan de Hoge Rijndijk door brand kwijt, maar toonden grote veerkracht. Wim Braam, Mario Lannoye, Mi Len Pen en Jesse Thehu behaal den dit weekeinde overwinnin gen op Dijkje Duinzigt (2-7) en Hengelo (9-0) en speelden gelijk tegen Rumors (4-4). Dat bleek voldoende voor de landstitel. „Het is een ongelooflijk jaar ge weest, vol hoogte- en punten. Zo konden wt denlang geen beroep 1 Mario Lannoye. Hij was rig geblesseerd. Maar vi in de breedte de sterks en wisten op de belangi menten steeds te winni te non-playing captai Chong Fu terug op he pen seizoen. Zijn plo< onder de naam Dijkjes do's zeven keer op rij la pioen, maar moest de a drie jaar steeds voorrai nen aan Cupido Tickets sterdam.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22