Stille hoop van VYSB vervliegt in Breukelen Het 'mirakel van de Kade' blijft uit AMATEURVOETBAL Veer teleurstelling UVS rama bij Alkmania Voorschoten '97 kan angst voor Scheveningen niet overwinnen armunda heeft over uk niet te klagen: 3-1 UDWS buigt achterstand om met negen man, maar verliest alsnog door Maarten Dekker breukelen - Iedereen bij de club wist het, maar bij gebrek aan hard bewijs bleef de stille hoop levend. Tot gisteren, toen het hautaine Nijenrodes op niet mis te verstane wijze aantoonde dat WSB nog lang niet rijp is voor voetbal op hoofdklasseni veau. In Breukelen werd het 5-0. En zo stond de ploeg van trainer Rob Bianchi weer met beide benen op de grond. WSB mocht na een aardig seizoen met een uitstekend slot (winst van de derde periodetitel) meedoen aan de nacompetitie. Daarin trokken de Noordwijker- houters aanvankelijk de prestatiecurve door die ze in de laatste competitiewedstrijden hadden opge bouwd. De thuiswedstrijd tegen Nijenrodes ein digde in een overwinning (1-0) en de stille hoop bleef. Tot Nijenrodes het team z'n plaats wees: in de eerste klasse. Niemand bij WSB die dat erg vond. De weg omhoog vanuit de vierde klasse duurde vele jaren en de laatste stap mag best wat meer tijd in beslag nemen. Aan het begin van het sei zoen stelde de ambitieuze club zich geen overam bitieuze doelen: een periodetitel. Toen dat streven werd gehaald, was het seizoen dus geslaagd. Nu al promoveren zou ook niet goed zijn voor Sint Ba- vo, want de ploeg zou dan onvermijdelijk een loodzwaar jaar in de hoofdklasse voor de kiezen krijgen. WSB is nog niet toe aan voetbal op het hoogste niveau, zo bleek in Breukelen. Bianchi's elftal kent nog te veel zwakke schakels, die door sterke tegenstanders genadeloos uitgespeeld kun nen worden. Tegen Nijenrodes zat het bovendien niet mee: het wedstrijdverloop noopte WSB om offensiever te gaan spelen, met grote ruimtes achter de verdedi ging tot gevolg. Voor de gewiekste voetballers van de thuisploeg was dat een eldorado. De ruststand (1-0, doelpunt Frank Schuitemaker) gaf WSB nog uitzicht op een goede afloop, maar toen Hennie Lettinck vlak na de onderbreking 2-0 maakte, was Bianchi genoodzaakt zijn spelers naar voren te sturen. Het duurde een kwartiertje voordat Schuitemaker profiteerde. Binnen een minuut scoorde de toe komstige spits van Spakenburg tweemaal, uit identieke situaties. Alleen voor doelman Raimond Duivenvoorde week hij beide keren uit naar rechts en tikte simpel binnen. De vijfde goal viel vlak voor tijd, toen Lettinck nog één keertje aanzette en de eer aan Tim Plomp gunde. WSB was voor rust gevaarlijk via Paul Warmer dam (hard afstandsschot) en ema via Mark Ens (werkte voorzet van Martin Aanhane net naast) en Jessie Lissauer (nog een hard afstandsschot). Dat was te weinig, wist Bianchi „Als we het tegen de ze tegenstander niet kunnen maken, hebben we in de hoofdklasse ook niets te zoeken. Want als Nijenrodes het haalt, gaan zelfs zij het nog heel lastig krijgen." WSB probeert het volgend seizoen gewoon weer. De selectie is dan aangevuld met Patrick van der Fits (nu nog Velsen) en Tayfun Demitras. Die twee verdedigers vervangen René van der Meer en Bas van Zaanen, die afscheid nemen. Kwantitatief is WSB daarmee dus nog niet versterkt. Daar oor heeft de club nog tot en met 31 mei. Nijenrodes - WSB 5-0 (1-0). 19. Frank Schuitemaker 1-0,48. Hennie Lettinck 2-0, 60. Frank Schuitemaker 3-0, 61. Frank Schuitemaker, 89. Tim Plomp 5-0 Toeschouwers; 400. Scheidsrechten Kooy. Gele kaart: Etienne Kelders (Nijenro des). WSB: Duivenvoorde; Van der Meer, Van Zaanen. Lissauer. Kijk in de Vegte; Geert van de Weiden. Warmerdam. Tim van de Weiden; Caseley (57. Aanhane). Ens. Kroszynski (57. Franssen). ai derde klasse - Een ee g seizoen is voor Alkma re, indigd in een drama. In ojreestrijd met GDA vocht g uit Oude Wetering om ee ie naar de tweede klasse, w veau waarop Alkmania le terder acteerde. Na twee ju ende wedstrijden moes- fld ifschoppen de doorslag 00i iMkmania bleek de zwak- •0 en donderdag gaf nie- ntj og een cent voor de kan- Ife Alkmania. GDA speelde n n won terecht met 1-2. jj de return in Den Haag 1 le wat niemand - behal- Id :rs en trainers zelf - nog ïtte: Alkmania kwam te- lelde beter dan het fysiek 5DA en won met 1-2. Na ich lege tegentreffer vochten en eringers zich knap terug, te üs van Rob Opdam en sl; arkwat. In de verlenging 3n iet gescoord, en dus volg- "v; ïfschoppen. jd de liep voor Alkmania uit jia n drama. Uitgerekend Qin de beste spelers van lia, de broers Michel en [e[ Klam, misten. En zo blijft g van trainer Frans Sjar- de derde klasse. „Een vreselijk einde", aldus Sjardijn. „Tijdens de wedstrijd kregen we nog volop kansen op de 1-3. En in de serie penalty's missen uit gerekend onze steunpilaren. Ik vind het zo sneu voor die jon gens." Sjardijn complimenteerde zijn ploeg na afloop uitgebreid van wege de getoonde veerkracht. Maar de troostende woorden verhinderden niet dat door veel spelers volop werd getreurd. Sjardijn: „Dat we toch nog zover gekomen zijn, is een opsteker voor het nieuwe seizoen. Je moet het positieve eruit halen, maar dat is nu natuurlijk heel moeilijk." Temeer omdat het maar de vraag is of Alkmania komend seizoen opnieuw een dergelijk huzarenstukje kan leveren. Aan de sterkste spelers (onder wie topscorer Opdam) wordt 'ge trokken' door andere clubs. Doordat promotie niet is be werkstelligd, lijkt een vertrek van enkele steunpilaren dichterbij dan ooit. Hoewel promoveren naar de tweede klasse bij Alk mania nooit een must was, is de gemiste kans een pijnlijk inci dent. Sjardijn: „Dit komt hard ofl val11 mi /rij Zijtein ten Berge .eti va i*d - Warmunda had in are rste nacompetitietreffen lij) i plek in de vierde klasse lindorp over geluk niet te 3-1. Als de Hagenaars we ef opzij worden gescho- H ichten twee duels tegen )e Warmonders wanen >g lang niet veilig omdat >rp eigenlijk geen mo- onder deed voor de batten. nog, de bezoekers had- g gehele wedstrijd een na Idoverwicht en creëerden éefere kansen. Het was dat wa gse aanvallers geen enkel vermogen bezitten, an as de vijfde klasse voor (0 inda een stuk dichterbij d* t Trainer Klaas Karte was i onder de indruk van kd, irp. „Ik had gehoord dat l< i fysiek sterke ploeg zou »ar daar heb ik eigenlijk an gezien. Normaal ge komen we volgende iet meer in de proble- asser Duindorp begon r tend en maakte het de •e Warmunda-defensie lan moeilijk. De uitste- doelman Sander van der de reden dat de nul errfip het scorebord bleef Up )e lange goalie plukte al- jij^zetten uit de lucht en ti zich ook over de grond letjeerbaar. andere kant kwam War- v na een klein half uurtje lPii scoren. Rick van der idi 'ediende de vrijstaande op an Rijn, die van dichtbij seiPe- De thuisploeg had tot Safftoment nog geen enkele ekregen. Niet veel later at zelfs 2-0 te worden. Scheidsrechter Meeuwenoord zag Dave Bekker echter in bui tenspelpositie het laatste tikje geven. In het verloop van het eerste bedrijf bleef Warmunda ongevaarlijk. Alleen wanneer laatste man Ron Schuiling door schoof, ontstond enig gevaar. Schuiling, gezegend met een goede traptechniek, mocht dik wijls vrij oversteken en van af stand uithalen. Na de rust kreeg Duindorp al snel een makkelijk gegeven strafschop, toen Theo Wanders, liggend op de grond, de bal te gen de hand kreeg. Bas Boel houwer verzilverde het buiten kansje. Warmunda leek een heet middagje tegemoet te gaan, na dat Wanders zijn tweede gele kaart ontving. De bezoekers drongen aan, maar faalden in de afwerking. Zeker toen Gert-Jan de Groot, na opnieuw een knap pe voorzet van Van der Krogt, ongehinderd de 2-1 kon inkop pen, was het over met de aan vallende aspiraties van Duin dorp. Karte liet een kwartier voor tijd de langdurig geblesseerde Rob van Duyn invallen. Van Duyn, die geen minuut training in de benen had, zorgde met een fraaie actie voor 3-1. Warmunda kan de lange middenvelder goed gebruiken. Zeker door de schor sing van spits Michel Schouten. Warmunda - Duindorp 3-1 (1-0). 26. Van Rijn 1-0, 57. Boelhouwer (straf schop) 1-1, 75. De Groot 2-1, 83. Van Duyn 3-1. Scheidsrechten Meeuwen- oord. Gele kaarten: Van Egmond, Schuiling (Warmunda), Van der Toom (Duindorp)- Rode kaart: Wanders (Warmunda, 2x geel). Toeschouwers: 150. Warmunda: Van der Niet, Wanders, Van Noord, Schuiling, De Groot, Scha- vemaker (45. Van Laan), Bekker (78. Van Duyn), Van Rijn, Van der Krogt, Van Egmond, Van der Vlugt (90. Van Velzen). Elftal van Jan Zoetemelk verliest op Houtrust met 3-0 door Menno Schraven scheveningen - Het bange vermoeden dat Voorschoten '97 de nacompetitie- strijd met Scheveningen in één duel had moéten beslissen, werd achteraf waar. Ondanks de 4-2 uitnederlaag op Hemelvaartsdag weigerde Schevenin gen te capituleren. Integendeel, Voor schoten werd gisteren met 3-0 afge droogd. Op een armetierig veld speelde Voor schoten van meet af aan met de staart tussen de benen. Nog geïntimideerd door het fysieke geweld van de tegen standers in de heenwedstrijd, wonnen de Voorschotenaren nauwelijks een duel en was er van enig combinatie voetbal geen sprake. Net zo opmerke lijk was de constatering dat er veel te weinig kopduels gewonnen werden, ondanks een groot overwicht in lengte. De angst die kennelijk diep in de ploeg zat, kon door Voorschoten met geen mogelijkheid overwonnen worden. Al na drie minuten diende de eerste kans zich aan voor de uitblinker aan Scheveningse zijde, Donny Voskuil. Nadat Olaf Vrolijk opzichtig in de fout was gegaan, kon de spits meteen zijn eerste (waarschuwings)schot lossen. Voorschoten had veel overtredingen nodig om Scheveningen van zich af te houden. De jonge ploeg, die een aantal ervaren krachten moest missen, leunde bewust op de 4-2 voorsprong. Het voet balde opzichtig met de gedachte de te genstander het spel te laten maken, om te proberen uit de counter toe te slaan. Nog voor de rust werd duidelijk dat Scheveningen daaraan niet mee wilde werken. De thuisclub streed voor een alles-of-niets-resultaat en schuwde we derom fysiek geweld niet. Dit keer liet de tegenstander, die vorig jaar juist via de nacompetitie was gepromoveerd, zien, ook aanvallend wel degelijk iets te kunnen. De 1-0 viel precies op een goed moment, kort voor rust, voor de Scheveningers. Wederom was het Vos kuil die ter hoogte van de penaltystip vrij mocht aannemen en vervolgens niet aarzelde om de bal in de linkerbe nedenhoek te frommelen. Vlak daarvoor was Voorschotens' ge vaarlijkste man Jan Zoetemelk gebles seerd uitgevallen. Een tegenvaller om dat Zoetemelk juist iemand is die voor in een bal kan vasthouden, terwijl de andere aanvaller. Radenko Nikic, com pleet uit de wedstrijd werd gespeeld. Bovendien ging hij bij het minste of ge ringste op de grond liggen, waarna hij weinig goed meer kon doen in de ogen van scheidsrechter Annokkee. In de tweede helft veranderde er weinig aan het spelbeeld. Voorschoten liet zich direct in de verdediging drukken en gaf daarmee elke controle op een geruststellend eindresultaat uit han den. Opnieuw was het plaaggeest Vos kuil die scoorde voor Scheveningen. Een lange bal van achteruit werd ver keerd beoordeeld door de Voorscho- tense verdediging, waarna de bal onder de uitkomende Daniël Green in het doel verdween. Amper tien minuten la ter viel de beslissende 3-0. Een voorzet vanaf de linkerkant werd perfect door de inkomende Pieter de Kleck binnen- gekopt. Het avontuur voor Voorschoten in de nacompetitie was daarmee over en uit. De ploeg van Jan Zoetemelk sr. ging nog wel wanhopig op jacht naar een doelpunt, maar slaagde er niet meer in het tij te keren. Na afloop was er opvallend genoeg veel plaats voor berusting aan Voorschoten- se kant. Natuurlijk werd er nog ge maald om de gemiste kansen in de thuiswedstrijd, maar er 'echt doorheen zitten' deed nagenoeg niemand aan de kant van Voorschoten. „Uithuilen en opnieuw beginnen", was het devies van Zoetemelk, die aangaf totaal niet rouwig te zijn om de uitschakeling van zijn elftal. „We zijn nog lang niet rijp voor de tweede klasse. We mijlen van daag een hoop belangrijke spelers en kijk maar eens naar de leeftijd van deze jongens. Negentien, twintig jaar oud, die hadden het gewoon moeilijk tegen dit fysieke Scheveningen. Maar ook Docos zal het hier heel lastig gaan krij gen", waarschuwde Zoetemelk de Lei- denaars die mogelijk Scheveningen treffen. Scheveningen-Voorschoten '97 3-0 (l-O). 39. Voskuil 1-0. 50. Voskuil 2-0. 62. De Klerck 3-0. Toeschouwers: 250. Scheidsrechten Annokkee. Gele kaarten: Nikic (Voorschoten '97), Quell- horst (Scheveningen) Voorschoten "97: Green. Van Vliet, Van Dnel, Van Veen. Vrolijk (64. Den Hollander). Rijsdijk. Spiegeler, Van Veen, Nikic, Zoetemelk jr. (37. Du Pre) (53. Van der Voort), Van Veen. Velsen wint met 1-2 in Kikkerpolder 'Willem Spierdijk UVS heeft aan de te ellende tweede competi- (t een teleurstelling toege- I, De Leidse club slaagde teren niet in om de vorige opgelopen 1-0 achter- tegen Velsen goed te ma- UVS liet zich door twee ers verrassen en scoorde e aar één keer. 1-2. n club die na de winter- maar dertien punten in de nacompetitie geen ogen gooit, is natuurlijk irerrassend. Het UVS-be- had tien dagen geleden >eprobeerd het tij te keren ll2f trainer Paul van der °%i weg te sturen, maar het niet meer dan een wan de nieuwe trainer, Hans eeuwen (die al de beoogd ;r van Paul van der was), vroeg zich open- of het wegsturen van Van waan op dit tijdstip wel zo 'n g was. „Ik heb ook tegen ei estuur gezegd dat ikzelf ■P taal niet geloof in een effect van zo'n beslis- Het weerhield assistent- ^f>|r Van Leeuwen er niet ev. im de taak van Van der Zwaan over te nemen. „Het leek me helemaal niet logisch als weer een ander voor de groep zou gaan staan. Ik loop hier toch rond, wat is dan logi scher dan dat ik het over neem." Van Leeuwen had dus een week de tijd om het slecht draaiende UVS-elftal naar zijn hand te zetten en dat lukte vanzelfsprekend niet. Tegen Velsen liet blauwwit bij vlagen verzorgd 'UVS-voetbal' zien, maar ook de manco's waar het spel in de Kikkerpolder zo vaak aan lijdt: gebrek aan stoot kracht, opportunisme en bru taliteit. Daarbij ontbrak het UVS tegen Velsen ook aan een klein beetje geluk. Vooral in het eerste kwartier waren er kansen op een treffer. De verdediging van Velsen stond een paar keer flink te schutteren en het wachten was op een goal voor UVS. Maar Raymond Benne- kers koos een paar maal voor een veel te mooie oplossing in plaats van zelf uit te halen. En Michel Turk verprutste de mooiste kans van de dag door zo lang te wachten de bal in een leeg doel te schuiven dat de Velsense verdediging red ding kon brengen. Het was ook meteen de laatste kans voor UVS. Daarna vlogen er nog slechts slappe en meest al slecht gerichte afstandsscho ten in de richting van het Vel- sen-doel. En na de 0-1 van Paul Roelvink viel de deur defintief in het slot. UVS breide en brei de, gevaarlijk voor het doel van de tegenpartij werd het pas vijf minuten voor tijd, toen Roel vink de stand al op 0-2 had ge bracht. Een steekballetje van Marco Akerboom kwam bij Ge rard Koers, zijn lobje werd door invaller Lionel Haft in het lege doel gelopen: 1-2. Zo eindigde de competitie voor de ploeg die bij de winterstop nog met een straatlengte voor sprong bovenaan stond, in een teleurstelling. „We zijn niet constant genoeg geweest", oor deelde Van Leeuwen. „Nieu- wenhoom haalde voor de win terstop 21 punten en 22 ema, wij scoorden 29 punten voor de winter en dertien daarna. Daar moeten we aan werken." UVS - Velsen 1-2 (0-1): 27. Roelvink 0-1, 59. Roelvink 0-2, 85. Haft 1-2. Scheidsrechten Valkenburg. Toe schouwers: 600. UVS: De Heiden; Buijs, Parrel, van Tol; Koers, Onderwater (78. Boelee), Van Es, Darazzi (58. Akerboom); Ben- nekers, Turk (72. Haft), Davidson. UVS-aanvaller Zev Davidson passeert een van de verdedigers van Velsen. Foto: Henk Bouwman door Loman Leefmans leiden - Na 90 minuten leek het duel UDWS - FC Zoetermeer op penalty's uit te draaien. Dat zou een mirakel zijn geweest omdat de ongekend strijdlustige Leidse ploeg in de tweede helft, met ne gen man, een 0-1 achterstand in een 2-1 voorsprong omboog. Daarmee werd het 3-2 verlies uit het eerste treffen uitgevlakt. In blessuretijd sloegen de bezoekers tegen het moegestreden UDWS alsnog twee keer toe uit de coun ter. De morele winnaar stond met lege handen. „Ik had de na men van de vijf spelers voor de strafschoppenserie al opgeschre ven", aldus de teleurgestelde trainer Per Crispijn. Het was de zoveelste strop voor Crispijn en zijn mannen in korte tijd. In Zoetermeer was UDWS vorige week de betere ploeg, maar het verloor door omstre den beslissingen van de scheidsrechter. Donderdag werd de naam van Leidse club uit het bekertoernooi geschrapt omdat eerder een ongerechtigde keeper was opgesteld. De KNVB herzag die beslissing waardoor Quick Boys morgen alsnog naar de Boshuizerkade kan afreizen voor de halve finale. Dat wordt waarschijnlijk de laatste wed strijd van een bewogen seizoen, want gisteren werd Zoetermeer grote delen van de wedstrijd overlopen, maar door twee rode kaarten in de eerste helft, was de kracht bij de UDWS'ers in de slotfase op. Crispijn kreeg het gevoel dat de hele wereld zich tegen hem keerde. „Ik weet niet waar we dit aan te danken heb ben." UDWS bekleedt in de regionale voetbalwereld sowieso een bij zondere positie. De kleine vier deklasser heeft een eerste team dat louter bestaat uit jongens van Marokkaanse, Turkse en Antilliaanse komaf. Het is de UDWS-uitblinker Gada Fellah haalt uit. Ook hij kon het verlies voor de Leidenaars niet afwenden. Henk Bouwman. verdienste van Crispijn dat hij uit dit multiculturele voetbalge zelschap een redelijk goed op el kaar ingespeeld elftal heeft we ten te maken. „Zo'n moeite is dat niet, die jongens weten alle maal heel goed waar het om draaitaldus de trainer. Aan de individuele kwaliteiten ligt het zeker niet dat de nacompetitie voor UDWS ten einde is. Zelfs met drie steunpilaren afwezig (Isch Soliana, Rachid Oulgoud en Santly Martina) werd FC Zoetermeer - na de rommelige openingsfase - door onnavolg bare acties van Farid Mandil, Swendley Tookay en Regilio An- gevahrene diep op eigen helft teruggedrongen. En ontsnapte Zoetermeer een keer uit de wurggreep, dan voorkwam voorstopper Gada Fellah moge lijk gevaar. Het enige dat UDWS kon worden verweten, was dat Angevahrene en Mandil twee kansen onbenut lieten. Uitblinker Fellah kon niet voor komen dat even voor rust de el lende voor UDWS begon. Een botsing tussen keeper Daniël Lopez en Zoetermeer-aanvaller Rik Joosten werd door arbiter Wijngaarden bestraft met een rode kaart voor Lopez en een strafschop die door Peter Han selaar werd benut. Lopez werd vervangen door Inzimar Pie- temella en dat ging te koste van verdediger Hicham Fouzi. Een minuut later leek de ondergang van UDWS compleet Zizimar Khalid rukte zich wat onhandig los van zijn tegenstander die daarbij aan het gezicht werd ge raakt. Wijngaarden toonde op nieuw rood. Niemand gaf nog een cent voor de kansen van Crispijns negen tal, dat gezien de opgelopen frustratie makkelijk het hoofd had kunnen verliezen. Het om gekeerde gebeurde. Zoetermeer werd door een gedisciplineerde thuisploeg volledig weggespeeld en had nog het geluk dat UDWS tot slechts twee treffers kwam. Tookay kopte een vrije trap van Mandil binnen en Angevahrene had op het randje van buiten spel geen moeite om de Zoeter- meerse keeper te omspelen. De gedecimeerde Leidse ploeg smeet met de krachten. Fellah met zijn backs Hassan Nidalha en Ali Salah bleven tegen soms zes tegenspelers overeind terwijl Tookay, Mandil en de op het einde met kramp uitgevallen Angevahrene hun rushes bleven maken. In het zicht van de ha ven struikelde het vreemdelin genlegioen alsnog. Na balverlies van de ongelukkige invaller Ali Yilmaz, scoorde Zoetermeer in blessuretijd 2-2 en even later werd het zelfs 2-3. Toen ver na de wedstrijd de eerste emoties waren gezakt, zag Crispijn ook wel weer positieve kanten aan de uitschakeling. „Ik durf te stel len dat wij de beste ploeg uit de vierde klasse hebben. Volgend seizoen komen Lugdunum en Leidsche Boys erbij en wordt het een compleet Leidse afdeling. Iets om naar uit te kijken." UDWS - FC Zoetermeer 2-3 (0-1). 44. Hanselaar 0-1. 61. Tookay 1-1, 37. An gevahrene 2-1, 91. Bollehoom 2-2, 94. Macnac 2-3. Toeschouwers: 250. Scheidsrechten Wijngaarden. Geel: Fellah (UDWS). Rood: Lopez en Khalid (UDWS). UDWS: Iopez, Nidalha. Fellah. Salah. Fouzi (44. Pietemella). El Araoussi, Tookay. Bourazma, Angevahrene (92. Yilmaz), Mandil. Khalid.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21