ranen en vuurwerk aan hand in hand AMATEURVOETBAL akbare houding FC Lisse niet afgestraft uigeveld zwaait met periodetitel Bitter einde voor matig Quick Boys Charité leeft zich uit: 1-10 ia Noordwijk eindigt in stijl S3 5 les nieuwkomers bij ARC maandag 13 MEI 2002 ck Verwoerd - Dat Pim Lange- room om met een kam- ta Jiap afscheid te nemen lsta lerkelijkheid zou worden, lalverwege het seizoen al jch zwaaide de Katwijker g bij Ter Leede af met t<* 1. Door Excelsior Maas- let 2-1 te verslaan, eiste elschap van Arie Lagen- derde periodetitel voor jstprijs stemde Langeveld i reden: „Het is natuurlijk dat we het voor de win- hebben laten liggen. Er en geen continuïteit. de tweede helft van de ujtitie hebben we dertig uit twaalf wedstrijden En nu hebben we ook n periode gewonnen, or verdient de ploeg toch m." het de (bedoeling was dat ïeens afscheid nemende Bioemheuvel en Marcel laat in de wedstrijd ge niet Langeveld zouden gewisseld, startte Lan- ürreop de bank. „Ik kan geen uten meer mee," legde denvelder uit. „Ik ben al ik dit jaar na de winter- n acht, negen keer ach ter elkaar heb kunnen meedoen. Dat was voor mij dit seizoen het hoogtepunt, met vandaag erbij dan. Want deze wedstrijd ver geet ik uiteraard nooit meer. Het is toch het einde van een perio de. Ik heb er de laatste dagen steeds meer bij stilgestaan en ik heb het er best moeilijk mee." Zowel voor als na de wedstrijd werd Langeveld, die de laatste twee jaar van zijn carrière voor Ter Leede uitkwam, in de bloe men gezet. De Jong (net als Lan geveld 32) en Bioemheuvel (bij na 32) overkwam dat eveneens. Aanvoerder Bioemheuvel speel de zes seizoenen in het eerste elftal van de geelroden en De Jong (Lagendijk: 'Marcel is altijd een stabiele factor in het elftal geweest. Hij had verdedigend en opbouwend een heel goede in breng') maakte er vijf vol. De Jong: „Door m'n drukke baan en door mijn gezinssituatie - met een dochtertje erbij - werd het steeds moeilijker om het al lemaal op te brengen. Ook fy siek trouwens. Maar het is wel de bedoeling dat ik bij Ter Leede betrokken blijf. Het is een goede club. Misschien ga ik de begelei ding van het tweede elftal doen. Daar zijn we nog over aan het praten. Dan kan ik ook een keer in de week hier aftrainen." HOOFDKLASSE A Keeper Thomas Waasdorp groet Pim Langeveld bij zijn publiekswissel. Foto: Dick Hogewoning Als De Jong zich met het reser veteam gaat bezighouden, komt hij daar Bioemheuvel weer te gen. De Alphenaar volgt Cees Duprie op als assistent-trainer. Bioemheuvel: „Ik heb altijd al trainer willen worden en als voetballer kan ik me nu niet meer verbeteren. Ik was toe aan een nieuwe uitdaging en toen mij een half jaar geleden een mooi aanbod werd gedaan om hier assistent van Arie te wor den, leek me dat het juiste mo ment." Lagendijk is büj met zijn nieuwe assistent: „Frank was als speler al een verlengstuk van de trainer in het veld. Hij is tactisch sterk en kan een wedstrijd lezen. Ik heb het volste vertrouwen in hem." Toch zal het voor de Leidse coach wel even wennen zijn. La gendijk en Duprie werkten zes tien jaar samen. Lagendijk: „We waren altijd samen op pad. Ook op zondag gingen we samen naar een wedstrijd. We konden lezen en schrijven met elkaar. En al stopt hij nu, we zullen on getwijfeld veel contact houden met elkaar." Duprie houdthet voor gezien, omdat zijn werk omstandigheden veranderd zijn. „Ik werkte bij de marine in Oegstgeest, maar we zijn ver huisd naar Den Helder. Daar door ben ik te laat thuis om op hoofdklasse-niveau nog training te kunnen geven. Het is echt niet te combineren. Straks in augustus moet blijken of ik het ga missen." Ter Leede heeft voor het nieuwe seizoen zijn selectie al rond. Mi chel Roest (Rijnsburgse Boys), Jim Blom (ARC), Rogier Koordes (Haarlem), Ali Badaou (Blauw Wit) en Erwin Boekestein (FC Lisse) zullen de Sassenheimse club versterken. Langeveld, Bioemheuvel, De Jong en Duprie werden eerst nog met een bescheiden prijsje uitgezwaaid. Dankzij een fraaie treffer van Robin Koers en een in tikkertje van Patrick Kalkema legden de Sassenheimers beslag op de derde periodetitel. Een door Mike de Blij benutte straf schop kon daar niets aan veran deren. Excelsior-invaller Gavin Price, volgend jaar bij Katwijk, liep vlak voor tijd nog een rode kaart op. Hij verkocht Jack Honsbeek een fikkie. Ter Leede: Waasdorp: De Jong, Van Zeist, Bioemheuvel, Honsbeek: Jansen, Rbii (47. Langeveld/90. Van Beelen), Kramer (62. Hoogkamer); Kalkema, Campfens, Koers. capelle aan den ussel - Hij had nog zo graag de zevende plek behaald met zijn ploeg, en zich daarmee gekwalificeerd voor deelname aan de Amstel Cup. Maar Gert Aandewiel, trainer van Quick Boys, zag gisteren lijdzaam toe hoe zijn elftal die 'troostprijs' tegen Capelle liet lo pen. Quick Boys gaf een terech te voorsprong weg en verloor uiteindelijk met 2-1. Aan het eind van een matig sei zoen had Quick Boys nog iets moois kunnen neerzetten. In de eerste 45 minuten van de slot wedstrijd leek dat ook te gaan gebeuren. Quick Boys had een ogenschijnlijk overwicht en kwam al vroeg op een 1-0 voor sprong dankzij topscorer Erwin Beltman. Al snel maakte Capelle gelijk, na een fout van doelman Tuinenburg, maar Quick Boys behield het betere van het spel. Na rust zakte de ploeg van Aan dewiel in. „Capelle speelt een merkwaardig spelletje", aldus de trainer. „Ze geven je het ge voel dat je de betere ploeg bent, dat je ze wel even kunt verslaan. Op het moment dat de gemak zucht er in sluipt, slaan ze toe." Zoals zo vaak dit seizoen ge beurde dat via Henk Roeland, de man die Capelle deze jaar gang al 22 goals schonk. Quick huilt, Katwijk juicht, maar is er nog niet rtjan van Geen -Opgepept door een oefen, bevreesd voor de en in de wetenschap dat eind aan de ene kant ge il aan de andere kant ge- irdt, kwamen Katwijk en een alleraardigst laatste üeduel. Katwijk mocht na de eclatante 3-0 zege, n waren voor ARC. De Al- n zijn volgend seizoen isser, Katwijk krijgt een ï-alles-of-niets-wedstrijd [rom ging gepaard met ke dosis zenuwen. Om- die het snelst onder had, leek de stand op lijst ongewijzigd te blij- ontsnappingsroute die had uitgestippeld, was de enige juiste. Door en begeleide doelpunten rry Dubbeldeman - hij 1 in de 34ste minuut een lop - en in een laat stadi- 'e de voeten van invallers Bie en Martin van bezegelden het lot waren er al tijdens de wedstrijd bij Nourredin Ouald el Hadj. De Alphense nummer 9 legde zich daarmee al voortijdig bij de pijnlijke degradatie neer. De nederlaag was er eentje in een lange rij na de winterstop, waarbij onfortuin een grote rol speelde. Maar omdat Katwijk ook het nodige geluk ontbeerde, was er op dat vlak geen terechte of onterechte degradant aan te wijzen. Door het eindsprintje van Katwijk, in de laatste negen duels haalde de ploeg van Alf- ons Groenendijk twaalf punten, bleek de ploeg in staat de laatste strohalm te grijpen. De buiten gewoon slechte reeks van ARC na de winterstop - acht punten uit veertien wedstrijden - stelde Katwijk in staat de concurrent te passeren en de twaalfde plaats in de hoofdklasse A te grijpen. Over twee weken staat de perio dekampioen van de eerste klas se E te wachten en kan Katwijk zich definitief veilig spelen. De speaker had daar al rekening mee gehouden. Hij kondigde het duel aan als 'één na laatste' wedstrijd voor Katwijk. De toe schouwers op de vuilnisbelt wa ren ongetwijfeld aanhangers van Quick Boys, die hoopten mee te heeft zes nieuwe spelers ï1' trokken. Naast de eerder ■"i 'd gemaakte namen (Ro- 'ant en Stanley Strobbe )mniworld) komen Ray- Graanoogst en Ernesto iranda van IJsselmeervo- |p Roland Verlaan (Zeven- Llfi). Refié van Meggelen keert na twee jaar Quick Boys terug op het oude nest. Mauri- cio Cabeza, Maurice Balkho- ven, Wouter Verheij, Mark Kra nendonk, Bas Bakker en Edgar van Schie blijven. Stefan Schaafsma hoopt nog steeds op een aanbieding van een profclub. maken hoe de dorpsrivaal naar degradatie werd gespeeld. Het kwam er niet van en dat mondde uit in een feest, waarbij de supporters net als in kampi oenswedstrijden nog voor het laatste fluitsignaal het veld be stormden. „We leven nog", was het nuchtere commentaar van Groenendijk. „Maar we zijn er nog niet." Blijkbaar is Katwijk goed in het spelen van finales. Toen kampi oenskandidaat Excelsior Maas sluis drie weken geleden op be zoek kwam, was het noodlijden de Katwijk de betere. Ook toen werd het in het zadel geholpen door een penalty. Zaterdag kreeg Katwijk een strafschop, nadat Marco de Ridder de bal tegen de handen van Arthur van Orssagen had gekopt. Scheids rechter Strijker legde, op het te rechte advies van zijn assistent, de bal op de stip, Dubbeldeman hield zijn zenuwen in bedwang. Daarmee poetste de vertrekken de spits de matige start van de thuisploeg weg. Katwijk gros sierde in foute passes en het verdedigend ingestelde ARC dook een paar keer brutaal op in het Katwijkse strafschopgebied. Maar doelpunten maken is iets wat ARC na de winterstop ver leerde en zonder de geschorste topscorer Mauricio Cabeza voor roodzwart bijna onmogelijk was geworden. Omdat ARC zo veel mensen achterin hield, paste Groenen dijk zijn strijdwijze al na een half uur aan. Rechtsback Jean-Paul Verkade werd vervangen door Erwin Hermes en de extra druk die dat teweeg bracht, betaalde zich binnen vier minuten uit. Na de 1-0 controleerde Katwijk de wedstrijd. ARC moest in de tweede helft hozen om niet te Boys-verdediger Matthijs van de Plas had de moeilijke taak om Roeland negentig minuten lang te bewaken; lange tijd ging dat aardig, maar in de vijfenzestig ste minuut verloor hij zijn direc te opponent even uit het oog. Die twijfelde niet en haalde op achttien meter afstand van het doel genadeloos uit: 2-1. Quick Boys kwam die klap niet meer te boven. Zo eindigt het seizoen alsnog in mineur. Hoe wel: de ploeg kan de NUON Cup nog veroveren. Deze week wacht UDWS in de halve finale, bij winst volgt de finale tegen Rijnsburgse Boys. Aandewiel: „Daarmee kunnen we het jaar nog enige glans geven. Maar over dit verlies blijf ik bitter. Vooral omdat het met iets oplet tender verdedigen niet was ge beurt." Op tweede Pinksterdag spelen de meeste spelers van het eerste van Quick Boys overigens nog mee in het Michel van Hooy- toemooi, dat wordt gehouden ter nagedachtenis aan de vorig jaar overleden voetballer. Quick Boys: Tuinenburg; Timmer mans, Van Dam, Mussche, Van Rijn; M. van de Plas (86. Wattimury), D. van de Plas (70. Van FruchtenL Schaap, Beltman (77. Bekx), Lievaart, Petrici. door Ronno Broekhof Katwijk-ARC 3-0 (1-0). 34. Barry Dubbel deman 1-0 (strafschop), 86. Chris de Bie 2-0, 90. Martin van Leeuwen 3-0. Scheidsrechter: Strijker. Toeschouwers: 2600. Gele kaarten: Daniël Hensen (Kat wijk), Martijn Knol (ARC). Scheveningen-ASWH 2-1 (0-0). 58. Hen drik Grünholz 1-0, 78. Hank Viveen 1-1, 89. Hendrik Grünholz 2-1. Scheidsrech ter: Roeland. Toeschouwers: 500. Ter Leede-Excelsior M. 2-1 (2-0) 11. Ro bin Koers 1-0, 23 Patrick Kalkema 2-0, 56. Mike de Blij (pen.) 2-1. Scheidsrech ter: Den Haan. Toeschouwers: 400 Gele kaarten: F. Bioemheuvel (Ter Leede), Ni- colaï (Excelsior). Rood: 83. Price (Excelsi or). Kozakken Boys-Noordwijk 3-1 (2-1). 33. Wim de Jong 1-0 (eigen doel). 41. Mare Santegoets 2-0, 45. Lars de Kort 2-1, 73. Maarten van Gelderen 3-1. Scheidsrech ter: Klerks. Toeschouwers: 1250 Gele kaarten: Marcel Kant, Freek Vorthoren (Ko zakken Boys). Vincent Herpers. Marco Kleijn, Lars de Kort (Noordwijk). Marken-FC Lisse 3-1 (2-1). 7. Nick Schna- ter 1-0, 21. Pascal Hoogland 1-1. 45. Ger- ro Sanders 2-1, 84 Kees Bank 3-1. Scheidsrechter: Köhler. Toeschouwers: 350 Gele kaarten: George Biswana, Ro gier Hoogland. Arnold Teerhuis (Marken), Robert Hoever, Nick Schnater (FC Lisse). Capelle-Quick Boys 2-1 (1-1). 25. Erwin Beltman 0-1, 28. Marvey Redjosetiko 1-1, 63. Henk Roeland 2-1. Scheidsrechter: Van Hunnik. Toeschouwers: 800. Gele kaarten: Wim Bubberman, Silvester Hoo- geveen (Capelle), Derek van der Plas (Quick Boys) De Beursbengels-Rijnsburgse Boys 1-10 (1-4). 10. Berry Charité 0-1, 16. Alex Re- del 0-2, 38. Michel Roest 0-3, 42. Bryan Simons 1-3, 43. Berry Charité 1-4, 50. Michel Roest 1-5, 61. Jasper Ketting 1-6, 68. Berry Charité 1-7, 70. Alex Redel 1-8, 73. Berry Charité 1-9, 88. Berry Charité 1- 10. Scheidsrechter: Van de Perk. Toe schouwers: 200. Gele kaart: Mark Steur (De Beursbengels). EINDSTAND: ASWH++ 26 15 6 5 51 63-27 Capelle 26 14 7 5 49 41-26 Excelsior M 26 14 4 8 46 47-29 Schevenin 26 13 7 6 46 34-32 T Leed+++ 26 12 7 7 43 49-30 Rijnsb B 26 12 4 10 40 58-42 Noordwijk 26 10 5 11 35 41-40 Marken 26 10 5 11 35 30-47 Quick Boys 26 10 4 12 34 38-34 Kozak B 26 10 3 13 33 44-42 FC Lisse 26 8 7 11 31 48-54 Katwijk 26 7 9 10 30 27-36 ARC 26 8 4 14 28 33-46 Beursbeng 26 2 2 22 8 15-83 Scheveningen 9-20 Rijnsb Boys 9-17 Topscorers: 1. Berry Charité (Rijnsburgse Boys) 26 goals. 2. Henk Roeland (Capelle) 22 goals. 3. Mare Santegoets (Kozakken Boys) 21 goals. 4. John Verbaan (ASWH) 20 goals. 5. Louis van Kleef (ASWH) 16 goals. 6. Mauricio Cabeza (ARC), Emanuel Monteiro (Excelsior M) 12 goals 8. Erwin Beltman (Quick Boys). Lars de Kort (Noordwijk), Hicham Rbii (Ter Leede) 10 goals. 11 Jelle Korbee (Noordwijk), Jerrel Linger (FC Lisse) 9 goals. Chris de Bie (links) heeft op aangeven van Barry Dubbeldeman de bevrijdende 2-0 gemaakt. Sander Mo lenaar achtervolgt hem. Katwijk won met 3-0 van ARC. Foto: Cees van Hoogdalem zinken, maar er was geen ont snappen meer mogelijk. Marco de Ridder kreeg een levensgrote kans om in zijn laatste duel op De Krom de beslissen te force ren, maar hij faalde oog in oog met Mark Kranendonk. Hij had de kans zelf ingeleid door, met een overtuiging die model stond voor de Katwijkse dadendrang, de bal te veroveren. „Ik wist dat ik hem terug ging krijgen, maar op weg naar het doel schoot er van alles door mijn hoofd", sprak de dolgelukkige aanvoer der. „Hier droom je van als je 's avonds in je bedje ligt. En dan mis ik hem. Ik moet er niet aan denken dat er aan de andere kant een doelpunt was geval len." Na zijn publiekswissel vielen de verlossende doelpunten alsnog. De Bie scoorde vier minuten voor tijd van dichtbij op aange ven van Dubbeldeman en in blessuretijd rondde Van Leeu wen een vrije doortocht wel af. Pechvogel Van Orssagen kon zijn tranen maar met moeite be dwingen. In zijn laatste van vijf seizoenen bij ARC kreeg hij het slechtst denkbare afscheid. „Ik weet niet wat er allemaal mis is gegaan", stelde de Leidenaar. „Ik kan het echt niet uitleggen. Het is duidelijk dat we niet zijn gedegradeerd op de laatste wed strijd. Zo'n afscheid is triest." Katwijk: Varkevisser Verkade (29. Her mes), Helder, l'Ami, Hensen; Pronk, Bon, Molenaar; Haiji (75. De Bie), Dub beldeman, De Riaaer (84. Van Leeu wen). ARC: Kranendonk; Van Orssagen (61. Gelderblom), Balkhoven, Toxopeus (65. De Jong), Bakker, Van Grootveld, Schaafsma, Verheij, Groeneweg; Ouald el Hadj, Ben Saïd Amstelveen - Rijnsburgse Boys boekte op de laatste speeldag de grootste zege van het seizoen. Sinds februari van dit jaar stond dat record op 0-7, behaald in de uitwedstrijd tegen FC Lisse. In Amstelveen werd het 1-10. De Beursbengels had ook niet veel interesse meer in het laatste potje in de hoofdklasse. Het feit dat de speaker voor het begin- signaal doodleuk de wedstrijd 'De Beursbengels-ARC' aankon- f?.E.R.E. K L.A*A." B digde, sprak boekdelen. De ploeg van trainer Wim Schaap had er wel zin in. Al was het al leen maar omdat Berry Charité topscorer van de hoofdklasse A kon worden (en misschien nog speler van het jaar in het Leidsch Dagblad-klassement). Bovendien wilde Schaap graag eindigen met een totaal van veertig punten. Twee van de drie doelstellingen werden gehaald. Charité scoor de vijf keer en vijzelde daarmee zijn totaal op tot 25. Hier en daar had hij de hulp van ploeg genoten nodig (waar mogelijk werd Charité in stelling ge bracht) die de spits zijn titel wel gunden. Maar de aanvoerder verdiende het ook. Hij werkte keihard en bleek, zoals het hele seizoen al, op scherp te staan. Alex Redel (2x), Jasper Ketting (lx) en de naar Ter Leede ver trekkende Michel Roest (2x) wa ren de overige doelpuntenma kers. Voor Hagenaar Roy Kap- YJ ERP E. *LAS* E TWEEDE KLASSE C-D Nacompetitie: Maasdam (2D)-RCL (2C) 3- 0. HVO (2DJ-KRV (2C) 2-0, 8MT (2C)-SSS (2D) 3-1. Nacompetitie: Loosduinen (3B)-De Sleu tels (3A) 1-2, Maasdijk (3B)-MVKV (3A) 0- 0, Valken '68 (3A)-DSVP (3B) 2-5. VIERDE KLASSE A-B Nacompetitie: Koudekerk (4A)-HPSV (3A) 1-2, DUN0 (4B)-Blauw Zwart (4A) 1-5, HWD (4B)-Berkel (3B) 0-1 (HWD wns), Kagia (4A)-Hoekse Boys (4B) 0-1 (Hoekse Boys wns) VIJFDE KLASSE A-D Nacompetitie: RAS (5B)-Schipluiden (5A) 3-1, LenS (5B)-Vredenburch (4B) 1-1 SJC (5A)- De Zwarte Schapen (5B) 0-1. ZONDAG EERSTE KLASSE A-B Nacompetitie: Sparta (ÏB)-Hilversum (IA) 0-0, UVS (ÏB)-Velzen (IA) 1-2. Nijenrodes (ÏA)-WSB (1B) 5-0. DERDE KLASSE A-B Nacompetitie: Scheveningen (3B)-Voor- schoten '97 (3A) 3-0, GDA (3B)-Alkmania (3A) 1-2 (GDA wns). EST0 (3A)-SOA (3B) 1-3 (SOA wns). penburg is volgend seizoen geen plaats meer bij Rijnsburgse Boys. Hij mag van Schaap - te leurgesteld in de prestaties van de verdediger - vertrekken. Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest (87. Stam), Van Lochem, Kappenburg, Van Berkum; Cadei, Heemskerk (53. Aal- bersberg), Freke (83. Hoek); Redel, Charité, Ketting. Nacompetitie: WSE (4B)-Roodenburg (4A) 4-1, DS0 (4B)-Foreholte (4A) 0-7, UDWS (4A)-F0 Zoetermeer (4B) 2-3. VIJFDE KLASSE A-F ter van der Hulst let vertrouwen van FC Lisse in w is groot. De ploeg van Ruud had zaterdag één punt nodig om slissingswedstrijd af te kunnen Marken voelde er niets voor om it cadeau te doen en strafte de ui- slap spelende opponent simpel af. Op de instelling van de Lisse- I was veel aan te merken. De spe len er vooraf al vanuit buiten be- concurrent ARC te'blijven. Ge- td op de kracht van Katwijk, dat :Üjk ook met 3-0 van de Alphense ~>n. De laakbare houding bleef zonder consequenties, •k voorafgaande aan het voor belangrijke duel hielden de geen rekening meer met een lijke verlenging van de compe- •t is toch al gelopen, trainer", öring te horen. Hij ondernam pogingen om zijn team op ande- 'hten te brengen, maar het bleek tegen de bierkaai. „Zoiets sluipt je krijgt het er niet uit. Geestelijk ""cu leeg." oege doelpunt van Nick Schna- enige die een ruime voldoende - leek FC Lisse op rozen te zit ten. Maar Marken was de promotie/de gradatiewedstrijd van twee jaar geleden nog niet vergeten. De ploeg die toen na een strafschoppenserie van FC Lisse ver loor, bleek wèl bereid felle duels uit te vechten. Een kwartier na de openings treffer kapte Pascal Hoogland simpel Re- né van Wieringen uit en maakte de gelijk maker. Op slag van rust tikte Gerro San ders de 2-1 binnen. Zes minuten voor tijd kopte Kees Bank van dichtbij de 3-1 bin nen. Dat gebeurde op een moment dat Kat wijk de voor Lisse bevrijdende 2-0 maak te. Het voorkwam een discussie over de missers van Orson Naarendorp, Robert Hoever en Van Wieringen. Een getergde ploeg had minimaal een van die drie kansen benut. Juul Emanuelson en Schnater zorgden uit enkele vrije trappen eveneens voor gevaar. Aanvaller Arman do Luxenburg mocht op de bank blijven zitten, omdat hij niet bij de training was komen opdagen. „Je schaamt je ervoor dat je hier verliest", reageerde Bröring. „Toch zijn we uit een onmogelijke positie teruggekomen. In de topwedstrijden tegen Ter Leede en Ko zakken Boys stonden we er gelukkig wel." Daardoor kon de ploeg zich een nederlaag tegen Marken veroorloven. FC Lisse sloot de competitie zo in stijl af, want de voetbaljaargang 2001/2002 bracht de Noordwijkse trainer weinig goeds. Op het al vroegtijdig gedegradeer de De Beursbengels na incasseerde de defensie van de onttroonde kampioen de meeste tegengoals (54). „Het is een vreemd seizoen geweest We konden niet neerzetten wat we voor ogen hadden. Als je geen punten pakt, ga je forceren." Bröring wees nog maar eens op de lang durig geblesseerden in zijn selectie. Zo moest hij Ralph Polman, Robert Hoever en Berry Janssen geruime tijd missen. Hennie de Romijn kwam slechts spora disch in actie. Noodgedwongen moest Bröring daarom een beroep doen op jonge spelers als Rob Dekker, René van Wieringen, Joost Leonard, Bas van Leeuwen en Ricardo Hussainali. Op Dekker na waren zij te licht voor degradatievoetbal. Bovendien bezat FC Lisse niet het vermogen om in de slotfase van verschillende duels de rust te bewaren. Leverden late doelpun ten tegen Barendracht, Rijnsburgse Boys en ARC vorig seizoen nog de titel op, de ze competitie scoorden Rijnsburgse Boys, Excelsior Maassluis (uit en thuis), Kozakken Boys en Scheveningen in de laatste vijf minuten tegen lisse. Het scheelde de ploeg tien punten op de ranglijst. Volgend seizoen moet dat beter. Verdedi gers Bob van der Vlugt (Ajax-jeugd), El- mar Baas (DWS) en keeper Kenny Heemskerk (Haarlem 2) hebben inmid dels toegezegd naar FC Lisse te komen. Daarnaast worden nog gesprekken ge voerd met NEC-verdediger Richard Gou- looze en Alkmania-aanvaller Rob Op dam. Daartegenover staat het vertrek van Nick Schnater (Rijnsburgse Boys), Peter Kromhout (onbekend), Martin van Kins (stopt), Dennis van Baekel (VSV) en waarschijnlijk ook de jongelingen Leo nard en Hussainali. Verdediger Berry Janssen heeft na lang twijfelen besloten bij Lisse te blijven. Bröring heeft er vertrouwen in. Al was het alleen maar omdat hij een parallel ziet met zijn vorige club Noordwijk. In zijn eerste jaar voorkwam hij ook ternau wernood degradatie. In de zes daarop volgende seizoenen stond zijn club stee vast in de topvijf en pakte hij eenmaal de titel. „Het komt allemaal goed", aldus Bröring. FC Lisse: Kromhout; Van Kins, Janssen, Emanuel son, Dekker; Van Wieringen (86. Tan), Naaren dorp, Schnater (61. De Goede); Leonard (63. Hus sainali), Hoever en Linger. werkendam - Noordwijk heeft het voetbalseizoen in stijl afge sloten. In een slechte wedstrijd bleek het kwaliteitsarme Ko zakken Boys te sterk voor de kustploeg: 3-1. Zoals zo vaak in deze jaargang gaf de slechte in stelling van de Noordwijkers de doorslag. Trainer Andries Wendt was niet eens meer verbaasd over het zwakke optreden van zijn ploeg in Werkendam. „Het gaat al een tijd zo: we praten de hele week over de wedstrijd, ieder een lijkt enthousiast, maar tij dens de wedstrijd zie je er niets van terug. De instelling was weer veel te slap. Als zes of ze ven jongens in je team verza ken, dan houdt het op." Het zo zwakke Kozakken Boys (Wendt: 'die ploeg stelt niks voor') klopte Noordwijk zater dag met name op agressiviteit en inzet. Vooral in de eerste helft legde Noordwijk het af te gen de passie van de ploeg van coach Ronald Klinkenberg. Het resulteerde in twee doelpunten voor de rust van Kozakken Boys: de eerste was een eigen goal (Wim de Jong deed een voorzet per ongeluk achter zijn doelman belanden), de tweede via een kopbal van spits Sante- goeds. Wendt: „Kozakken Boys streed nog tegen een mogelijke degradatie, dus ze zaten er bo venop. Het was volkomen te recht dat ze op 2-0 kwamen." Vlak voor rust deed Lars de Kort iets terug. Door die treffer werd verwacht dat Noordwijk furieus aan de tweede helft zou beginnen, maar dat bleek niet het geval. Het overwicht van Kozakken Boys was weliswaar verdwenen, maar Noordwijk bleef op hetzelfde, matige ni veau voetballen. De Kozakken kwamen een kwartier voor het einde zelfs op 3-1, via Van Gel deren. Hoe nu verder met Noordwijk? De op het eerste gezicht sterke selectie behaalde uiteindelijk slechts een zevende positie. Wendt eist verbetering. „De in stelling van de huidige jongens moet veranderen, maar we hebben ook echt versterking nodig. Er moeten zeker vier spelers worden aangetrokken, en dat gebeurt ook. Anders zou het volgend seizoen weer niets worden." Noordwijk is hard bezig om nieuwe spelers vast te leggen, maar tot nu toe heeft nog geen enkele speler zijn ja-woord aan de club gegeven. Wen<% „Al die spelers lopen een beetje te winkelen. Ze gaan gewoon al lerlei clubs langs, om die tegen elkaar uit te spelen. En ze pra ten alsof ze dertig jaar Cham pions League-ervaring hebben. Je wordt er helemaal misselijk van. Maar goed, ik blijf aardig tegen ze. Ik moet wel. We heb ben ze nodig." Noordwijk: Korff; Ten Brinke, P. de Jong, Korbee, W. de Jong; De Kort, Reinders (46. Herpers), Regeer Kleijn (46. Bartels), Van aer Laan, Pitti.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 19