Stevens neemt afscheid met trofee jDREAjAPA Erik Huijbens: die nummer 11 die zich suf vocht Volendam tikt ADO Den Haag weg en verliest kansloos Limburger volgt laatste helft als trainer van Schalke vanaf de tribune 2002 2O02 FIFA WORLD Utrecht kapot na schlemielig verli Ipswich Town SPOR^ gedegradeerd maandag 13 mei 200) Liverpool - Ipswich Town liep vorig seizoen als nieuwkomer in de Premier League ternau wernood de Champions League mis. Wel plaatste de ploeg zich met de Nederlanders Martijn Reuser en Fabian Wilnis voor de UEFA Cup. Een jaar later is de club gedegradeerd. Net als Derby County en Leicester City. Ipswich Town ging bij Liver pool fors onderuit, 5-0, terwijl concurrent Sunderland een punt pakte tegen Derby. Liver pool eindigde op de tweede plaats. Manchester United speelde 0-0 tegen Charlton Ath letic en eindigde als nummer drie. De ploeg is daardoor ver oordeeld tot de voorronde van de Champions League. Kampi oen en bekerwinnaar Arsenal won met 4-3 van Everton. Berg kamp scoorde een keer, Thierry Henry twee keer. De Franse in ternational is daardoor de top scorer van de competitie met 24 goals, één meer dan Jerrel Hasselbaink (Chelsea) en Ruud van Nistelrooy (Manchester United), maar zij kwamen niet in actie op de laatste speeldag. Youri Mulder naar Groningen groningen/gelsenkirchen - Youri Mulder gaat waarschijn lijk naar FC Groningen. De 33- jarige aanvaller mag Schalke 04 na negen jaar transfervrij verla ten en heeft wel oren naar een verblijf in het Noorden. Vorige week sprak de club met Mulder, die in zijn carrière negen keer voor het Nederlands elftal uit kwam. Dat gesprek verliep in een aangename sfeer, waarna de Groningers de voetballer een aanbieding deden. Badmintonsters verder in Uber Cup guangzhou - Het Nederlands vrouwen badmintonteam heeft zich zaterdag gekwalificeerd voor de halve finale van de Uber Cup, een nooit eerder ge leverde prestatie. De promotie in het officieuze WK voor lan denteams werd bereikt door een overwinning met 3-2 op het sterke Indonesië. Eerder had Nederland al van Denemarken, een ander topland, gewonnen. BUITENLANDS VOETBAL ENGELAND Arsenal - Everton 4-3 (2-2). 4. Bergkamp 1-0, 20. Carsley 1-1, 31. Radzinski 1-2, 33. Henry 2-2, 72. Henry 3-2, 83. Jeffers 4-2. 89. Wat son 4-3 Blackburn Rovers - Fulham 3-0 (0-0). 53. Cole 1 -0, 66. Duff 2-0,81 Cole 3-0. Chelsea - Aston Villa 1-3 (0-1). 21. Crouch 0- 1, 63. Vassell 0-2, 70. Gudjohnsen 1-2 (straf schop), 88. Dublin 1-3. Leeds United - Middlesbrough 1-0 (0-0). 63. Smith 1-0. Leicester City - Tottenham Hotspur 2-1 (0-0). 54 Sheringham 0-1 (strafschop) 0-1. 60. Dic- kov 1-1, 71. Piper 2-1. Liverpool - Ipswich Town 5-0 (2-0). 13. Riise 1-0, 35. Riise 2-0, 46. Owen 3-0, 57. Smicer 4-0, 88. Anelka 5-0. Manchester United - Charlton Athletic 0-0. Southampton - Newcastle United 3-1 (2-0). 17. Svensson 1-0, 24 Beattie 2-0 (strafschop) 55. Shearer 3-0, 90. Telfer 3-1 Sunderland - Derby County 1-1 (1-0). 17. Phil lips 1-0, 68. Robinson 1-1. West Ham United - Bolton Wanderers 2-1 (1- 0). 45. Lomas 1-0, 67. Djorkaeff 1-1, 89. Pearce2-1. Stand: 38-103 Aberdea 38-85 Hearts 38-58 Dunft us Celtic Rangers Livingston Degradatiegroep: Kilmarnock-Dw Motherwell-Dundee 2-1, Johna 0-1. Stand: Kilmarnock 38-49. Hibernia Dund. Utd 38-46 Mother I Dundee 38-44 Johnston; SPANJE Arsenal Liverpool Man. United Newcastle Leeds Chelsea West Ham Aston Vil. Tottenham Blackburn Eindstand: 38-87 Southampt. 38-80 Middlesbr. 38-77 Fulham 38-71 Charlton 38-66 Everton 38-64 Bolton 38-53 Sunderland 38-50 Ipswich 38-50 Derby C. 38-46 Leicester 38-45 38-45 38-44 38-44 38-43 38-40 38-40 38-36 38-30 38-28 Arsenal kampioen. SCHOTLAND Kampioensgroep: Aberdeen-Celtic 0-1, Dun- firmline-Rangers 1-1, Hearts-Livingston 2-3. Espanyol - Malaga 1-2 (0-2). 39. Musampa 0-2, 54. Tamudo i Osasuna - Alaves 0-1 (0-1). 36 K Rayo Vallecano - Celta Vigo 1-0 ragon 1-0. Real Mallorca - Valladolid 2-1 (ft nando 0-1, 51 Ibagaza 1-1,72.1 Real Sociedad - Las Palmas 1-1 ge 0-1 (strafschop), 78 Kovaca kaart: 80. Edu Alonso (Las Palma Real Zaragoza - Barcelona 1-1 (l. 1-0,43. Saviola 1-1. Sevilla - Villarreal 1-0 (1-0). 32.1 Tenerife - Athletic Bilbao 2-3 (2-1 0-1, 16. Jaime 1-1, 45. Fuerte zaiz 2-2,76. Guerrero 2-3. Valencia - Real Betis 2-0 (1-0). 0, 90 Vicente 2-0 Eindstand: 38-75 Vallecam 38-68 Valladolid 38-66 Sociedad 38-64 Espanyol 38-60 Villareal 38-59 Mallorca 38-54 Osasuna 38-53 Las Palm pj 38-53 Tenerite 37-50 Zaragoza Valencia Deportivo R. Madrid Barcelona Celta Betis Alaves Sevilla Malaga Bilbao NACOMPETITIE POULE A Tweede Speelronde: Emmen - RBC Roosendaal 0-2 (0-1). 10. Den Ouden 0-1, 90. Hertog 0-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 3912. Gele kaart: Broers (Emmen), Hellemons, Keiler, Hertog (RBC Roosendaal). Bijzonder heid: RBC-doelman De Ron stopt in 72ste minuut strafschop van Oosting. Cambuur - FC Den Bosch 0-3 (0-2). 8. De Freitas 0-1, 29. Van de Laak 0-2, 89. Michels 0-3 (strafschop). Scheids rechter: Wegereef. Toeschouwers: 4833. Rode kaart: 84. Faerber (FC Den Bosch/2x geel), 88. Loontjens (Cam- buur/2x geel). Gele kaart: Goudmijn (Cambuur). Den Bosch RBC Cambuur L. Emmen POULE B Volendam - ADO Den HaagO Petrov 0-1, 52. Hofstede 0; Eijkeren 0-3, 80. Hofste Scheidsrechter: Van Dijk wers: 3500. ADODenHaag 2 110 Excelsior 1 1 0 0 Sparta 1 0 1 0 Volendam 2 0 0 door Rob Sporken volendam/anp - Eén helft heeft Volen dam gisteren in de nacompetitie ADO Den Haag volledig zoek gespeeld. Het leidde tot helemaal niets. Aan het einde gingen de prijzen naar de tegenstander, 4-0. Halverwege al stond ADO voor. Petrov tikte bij de tweede paal in, nadat de bal uit een ingooi ver doorrolde. „Typerend voor hoe wij de doelpunten tegenkrij- gen", zei Volendam-coach Wisman. Bij de rust had, gezien het spelbeeld, de thuisclub met drie, vier treffers verschil moeten voor staan. Kennelijk had het of fensief veel kracht gekost. In het tweede deel was de Volendamse overmacht ver dwenen. Bovendien liep ADO onmiddel lijk na de hervatting verder uit. Hofstede scoorde uit de draai 2-0. In het restant was Volendam kansloos. Door invaller Van Eijkeren en nog eens Hofstede werd het 4-0 voor de Hagenaars. Emmen - RBC Emmen is niet weg te denken uit de na- competitie, maar sportief succes heeft het nog nooit opgeleverd. Door de thuisnederlaag zaterdagavond thuis te gen RBC Roosendaal (0-2) is hun rol in poule A opnieuw snel uitgespeeld. Den Ouden kopte al na tien minuten raak na een prima voorzet van Cales. Halverwege kreeg de thuisploeg dè kans om gelijk te komen, maar RBC-doelman De Ron stopte een strafschop van Oos ting. In de slotminuten besliste Hertog de wedstrijd na een snelle uitbraak: 0-2. Cambuur - FC Den Bosch Heel simpel heeft FC Den Bosch zater dagavond in de nacompetitie van Cam buur gewonnen. In Leeuwarden werd het 3-0. Na twee duels verloor de eredivi sieclub nog geen punt Cambuur lijkt al kansloos. Moeiteloos nam FC Den Bosch afstand. Na een half uur leidde de formatie van coach Vloet al met 2-0. De Freitas en Van de Laak scoorden voor de Brabanders, die hun topschutter Van den Eede ge blesseerd langs de kant hielden. In het tweede deel besloot Den Bosch de krachten te sparen. Cambuur kreeg daar door wel een overwicht, maar geen uit zicht op doelpunten. In de slotfase zette Michels uit een straf schop de Brabanders nog op 3-0. 18 DAGEN VOOR DE AFTRAP WK-gastheer Zuid-Korea zal zon 100.000 vrijwilligers in schakelen om de andere deel nemers aan de wereldtitelstrijd tijdens de wedstrijden te steu nen. De 'fans' zullen onder meer shirts met het 'geadop teerde' land dragen en tijdens de wedstrijd met vlaggen zwaaien. Costa Rica heeft voor het WK voetbal de hoop geves tigd op Paulo César Wanchope. Bondscoach Alexandre Guima- raes nam de aanvaller van Manchester City op in zijn se lectie, hoewel hij nog maar moet af wachten hoe fit de ve dette zal zijn. Wanchope onder ging enkele weken geleden een knieoperatie. De Franse bondscoach Roger Lemerre heeft nog eens dertien spelers uitgenodigd voor het trainings kamp van volgende week. On der hen Alain Boghossian, die door een reeks blessures bijna een jaar buitenspel stond, Jo- han Micoud, ook net hersteld, en routinier Youri Djorkaeff, die na het WK stopt. De selectie van Ierland telt louter voetbal lers die in Engeland actief zijn. In de groep zit ook voormalig Feyenoorder David Connolly. Het passeren van Romario is in Brazilië niet in goede aarde ge vallen. De krant 'Jomal dos Sports' omschreef bondscoach Luiz Felipe Scolari als 'publieke vijand nummer één'. De we reldvoetbalbond FIFA is van mening dat het komende we reldkampioenschap het veilig ste ooit zal zijn. Zuid-Afrika kan tijdens het wereldkampi oenschap voetbal definitief geen beroep doen op aanvoer der Shaun Bartlett. De aanvaller van Charlton Athletic heeft te horen gekregen dat zijn achil lespeesblessure alleen operatief kan worden verholpen. De Braziliaanse scheidsrechter Carlos Eugenio Simon, door de FIFA geselecteerd voor de eind ronde van het WK, is in eigen land voor onbepaalde li schorst wegens een ree! foutieve beslissingen in kerfinale. De Belgisch valler Emile Mpenza he afgemeld voor het WK j] van Schalke 04 blijft ma j0, houden van een liesble c Drie weken voor het be [je het WK voetbal is in Zui n opnieuw één geval van en klauwzeer vastgestel angst bestaat dat bezoei het titeltoemooi het vin nemen naar huis. Da\ ham reist met de natioi gelse selectie mee naar voor een trainingskam[ wel de middenvelder ni hersteld van een gebroi denvoetsbeentje, volgtl de gehele voorbereidb WK. berlun - Huub Stevens zat de laatste 45 minuten van zijn carri ère als trainer van Schalke 04 op de tribune. Cespannen en bevlo gen als altijd keek de Limburger toe hoe zijn ploeg voor de twee de achtereenvolgende keer de Duitse beker veroverde door Bay er Leverkusen met 4-2 te ver slaan. Met nog enkele minuten op de klok hees Huub Stevens zich bij een 4-1 tussenstand in een t- shirt met de tekst 'Schalke Po- kalsieger 2002'. Op dat moment bevond de 48-jarige Limburger zich op de tribune. Nadat hij in de rust volgens scheidsrechter Wack iets te luidruchtig op het arbitrale viertal was afgestapt, moest hij de laatste helft als Schalke-coach volgen vanaf een zitplaats. Het leidde tot dolkomische tafe relen. Stevens had de plek inge nomen van een verbouwereerde Schalke-fan die vervolgens naast hem op de trap ging zitten. En terwijl de opgewonden aanhan gers tegen hem aan bleven klet sen, onderhield de coach via de mobiele telefoon contact met zijn assistent Holger Gehrke. Toen de accu van het mobieltje leeg was, werd gebruik gemaakt van koeriers om informatie uit te wisselen. Het werd op die manier een af scheid in stijl. Stevens staat in Duitsland bekend als een vaatje buskruit, dat langs de lijn ne gentig minuten lang op sprin gen staat en regelmatig met ar biters in de clinch ligt. Scheids rechter Wack, die na een uur ook Leverkusen-coach Topp- möller wegstuurde, werd het halverwege de wedstrijd alle maal te veel. Tot verbazing van de zondaar. „Ik vroeg alleen hoe dicht een speler van ons tegen een tweede gele kaart aanzat", aldus Ste vens. „'Ga weg, ik zeg jou niets' was het antwoord van de scheidsrechter. Daarop heb ik 'Pokalmeister' Huub Stevens: „Bij Schalke hoort bier, geen champagne." Foto: EPA hem gezegd dat hij moest blij ven lachen, dat het maar een spelletje is. Dat kon hij blijkbaar niet waarderen." De veldverwijzing zal hem wei nig interesseren. De bekerzege was Schalkes derde trofee in de afgelopen zes jaar. En al die tijd stond Stevens aan het roer. Een record in de geschiedenis van de volksclub die leeft op een vulkaan van emoties. De Lim burger nam in die gedenkwaar dige periode vanuit de voetbal hemel een retourtje hel. Hij be gon met het binnenhalen van de UEFA Cup, kon vervolgens een tijdje niets goed doen bij de fa natieke aanhang na enkele min dere seizoenen en eindigde als nog in euforie met het verove ren van de Duitse beker. Twee maal achter elkaar om precies te zijn. Met die prijzenjacht rechtvaar dige de succesvolle oefenmees- ter zijn uitverkiezing tot Trainer van de Eeuw bij Schalke. Alleen de ultieme droom, het kampi oenschap, veranderde vorig sei zoen in een gruwelijke nacht merrie. In blessuretijd griste Bayem München op de laatste speeldag de schaal uit de han den van de al feestende Kö- nigsblauen. Aan dat schrikbeeld dacht zater dag niemand meer. Na een las tige eerste helft, waarin het ster kere Bayer Leverkusen verdiend op 1-0 kwam door Berbatov, slaagde Schalke erin de harde wedstrijd (acht keer geel, een maal rood) te kantelen. Mede dank zij een fenomenale vrije trap van Böhme op slag van rust (1-1). Die klap kwam Champions-Lea- guefinalist Leverkusen, dat na de landstitel ook de tweede kans op een prijs in rook zag opgaan, niet meer te boven. Via Agali, Möller en Sand, en een tegen treffer vlak voor tijd door Kir- sten, won Schalke met 4-2. Tot vreugde van 50.000 aanhangers in Berlijn en nog eens 45.000 thuisblijvers die in de Arena Auf Schalke in Gelsenkirchen de eindstrijd op grote beeldscher men volgden. „Een prachtig afscheid", jubelde Stevens na afloop. „In de win terstop hebben we ons al gefo cust op de bekerfinale. Het is schitterend dat we die nu ge wonnen hebben." Op de vraag of de vochtplekken op zijn shirt te maken hadden met zweet of champagne, ant woordde hij gevat. „Dat is bier. Bij Schalke hoort bier, geen champagne." Champagne is het geliefde drankje bij Hertha BSC, na de zomer de nieuwe werkge ver van de Nederlander. Basketballer stopt na vijftien seizoenen Topsportliga door Joris Zandbergen umuiden - Met een 69-65 over winning van zijn ploeg Akrides uit IJmuiden op MSV zette Erik Huijbens zaterdagavond een punt achter zijn carrière als bas ketballer op landelijk niveau. „Hoe ik herinnerd wil worden? Als die nummer 11 die zich he lemaal suf vocht en die eigenlijk best aardig kon basketballen ook", zei de bijna 37-jarige Huij bens na zijn laatste wedstrijd. „Liever niet alleen maar als de oudere broer van..." Toch vond de voormalig Leider dorper een van de hoogtepun ten in zijn loopbaan de play-off- wedstrijden tegen het Den Bosch van zijn jongere broer Marcel in 1992. „We hadden toen met BV Haarlem een goed team en waren dicht bij een stunt tegen Den Bosch. Ik liet me in de derde wedstrijd opfok ken door Jos Kuipers en kreeg een diskwalificerende fout. Be gon ik het seizoen erop bij BS Leiden met een schorsing. Maar spelen tegen Marcel was leuk. Mart Smeets noemde ons altijd Kaïn en Abel als we tegen elkaar moesten. Natuurlijk had ik graag met mijn broer in een team gespeeld. We hebben ooit de kans gehad, toen we samen door Den Bosch gevraagd wer den. Marcel koos voor Den Bosch, ik ging naar Eindhoven. Ik denk ook dat ik bij Den Bosch niet zoveel gespeeld zou heb ben. Bij Eindhoven was ik be langrijker. Dat is ook het enige team geweest waar ik redelijk geld gevangen heb. Maar het was bijna niet te doen. Ik stu deerde fysiotherapie in Leiden. Moest ik meteen vanuit school de trein in, bijna twee uur, even trainen en dan weer terug." Huijbens speelde in vijftien sei zoenen in de Topsportliga voor achtereenvolgens BV Leider dorp, College of Eastern Utah, Erik Huijbens in actie voor het IJmuidense Akrides. Archieffoto: Marisa Beretta BV Leiderdorp, BS Leiden, DAS Delft, Eindhoven, BV Haarlem, BS Leiden, Akrides dat toen in Haarlem speelde en tenslotte Akrides IJmuiden. Met die laat ste club, waar hij vijf seizoenen voor uitkwam, haalde Erik Huij bens tweemaal de titel in de promotiedivisie. „Dat vond ik echt een beloning voor al die ja ren hard werken. Je wordt echt niet zo vaak kampioen in een goede competitie. Ik heb echt het gevoel dat ik bij Akrides thuis ben gekomen." Spijt van zijn keuze om nu te stoppen heeft hij niet. „Ik heb eèn steady seizoen gehad. Het is volbracht. Zin om zolang door te spelen tot je een karikatuur van jezelf wordt, heb ik niet. Fy siek zit ik nog goed in elkaar. Ik heb mijn lichaam altijd goed verzorgd. Je gaat alleen wel mer ken dat je langzamer herstelt, al valt het ook nog wel mee, hoor. Maar ik heb vooral geen zin om op zondagmiddag weer naar bij voorbeeld Groningen te moeten. Ik ga die tijd liever aan mijn ge zin besteden." Ironisch is het wel dat Akrides volgend seizoen gecoacht wordt door Bert Samson, de man met wie Huijbens al een keer eerder werkte bij zowel BV Leiderdorp als BV Haarlem en die hij de beste coach noemt die hij in zijn loopbaan heeft meegemaalrt. „Bert bereidde je altijd heel goed voor op wedstrijden, had een zeer goed oog voor details. Het was een genot om onder hem te spelen." Samson vroeg Huijbens dan ook om er toch nog een jaartje aan vast te plak ken. „Dat was op zich wel leuk geweest, maar het is mooi zo. Ik heb al een tijdje geleden beslo ten om te stoppen en ik heb dus al aan het idee kunnen wen nen." Basketballen leerde de 1.97 me ter lange grote forward ('eigen lijk kleine grote forward want de tegenstanders op mijn positie waren meestal wel wat groter') bij BV Leiderdorp. „Ik begon in de A3, het derde juniorenteam. We trainden een uurtje in de week. Maar toen basketbalden we allemaal nog op een pleintje buiten, dus oefenden we ge noeg." Al snel mocht hij bij de betere jeugd meedoen.- „We hebben in 1984 nog de beker veroverd. Ook dat is een van de hoogtepunten." Van jeugdcoach Rein Paulides leerde hij het spel, waarna het eerste van Leider dorp wachtte. Het mannenbas- ketbal beleefde toen zijn hoog tijdagen in Leiderdorp. „We speelden in de eerste divisie, met onder anderen Henk-Jan Piket, Loet de Ruiter, mijn broer Marcel. Ik denk dat je wel kan zeggen dat het niveau toen wat hoger lag dan nu." Vervolgens ging Huijbens naar BS Leiden. „Dat was altijd een beetje mijn droom. We zaten vroeger naar die gasten te kijken toen ze- ere divisie speelden. Maar toen ik daar kwam was dat al afgelopen en het viel me eigenlijk allemaal een beetje tegen." Via DAS uit Delft volgde de eerste kennis making met de eredivisie, waar na het avontuur in Eindhoven begon. „Daar had ik de meest markante coach. Zack Helme- rich, een Amerikaan. Die heeft het ooit geflikt om een epilepti sche aanval te faken na een be slissing van de scheidsrechter." Basketbal bezorgde Huijbens ook een goede maatschappelijke carrière. Als net afgestudeerde fysiotherapeut kreeg hij, toen hij voor BV Haarlem uitkwam, de kans om het krachthonk van de Haarlemse Imbema-sporthal te huren. Toen de basketbalclub de hal niet meer gebruikte, zette Huijbens daar met een klasge noot een fitnesscentrum op, wat het LifeFit Centre werd en zeer succesvol is geworden. „Dat was wel een goede kans. Anders was ik waarschijnlijk gewoon als fy- sio in een praktijk gaan wer ken." Huijbens werd gaandeweg meer zakenman en zo bleef er minder tijd over voor basketbal. „Later werd basketbal ook meer een uitlaatklep. Vroeger was het gewoon spelen. Maar eigenlijk is het nog steeds een speelse ma nier om je overtollige energie kwijt te raken. Sport is daar bij uitstek geschikt voor." rotterdam/gpd - FC Utrecht had de beker eigenlijk al te pak ken, de spelers hoefden hem al leen nog aan hun supporters te laten zien. Maar uiteindelijk was de ploeg bij de uitreiking toch niet meer dan toeschouwer. Na de rake uithaal Ibrahimovic zak ten de spelers van FC Utrecht her en der verspreid over het veld door hun knieën. Het Amsterdamse gejuich en feestgezang moet de voetballers in het rood ais een fileermes door de ziel hebben gesneden. Vooral de manier waarop Ajax ver na het verstreken van de of ficiële speeltijd aan de gelijkma ker kwam, trof de Utrechtena ren als een mokerslag. De emoties bij Utrecht-trainer Frans Adelaar kregen bijna de overhand, toen het fatale mo ment voor zijn ploeg ter sprake kwam. „Ik was", foeterde Ade laar, „na die 3-2 van plan de te genstander te feliciteren en met opgeheven hoofd naar huis te gaan. Maar nu ik de beelden heb gezien, ben ik toch een beetje van slag. Ik vind dit ver schrikkelijk. De jongens zitten huilend in de kleedkamer, ze zijn zó klein. En ik kan ze niet meer dan gelijk geven als de Amstel Cup je op deze manier wordt ontnomen." Met de sterke tweede helft op het netvlies vergaf Adelaar zijn ploeg de nerveuze eerste rond gang. Hij was eerlijk genoeg om Utrechters Vreven, Tanghe en Wapenaar (vlnr) zitten er ven! Foto: Reuters |0g al te erkennen dat Ajax de eind strijd halverwege al in zijn voor deel had moeten beslissen. „Het was te wild, te ongecontroleerd. Daaruit bleek duidelijk, hoe graag ze deze finale wilden win nen. Maar het was té gespannen en té geconcentreerd. Dat kan ik mijn spelers ook niet kwalijk ne men. FC Utrecht is nu eenmaal geen ploeg die jaarlijks zover komt. Van dit Utrecht heeft zelfs nog nooit iemand de fi j®' de Amstel Cup gespeeld Hel Overigens sprak ook >rö ner Ronald Koeman zij 'pi zen uit over manier vvai dii aan de 2-2 was gekoi te was vol onbegrip, toet je „Ach, grensrechters. Je act gen: zoveel hoeven zei Xï(- te doen. Kijken of et buitenspel staat en de voor wie een ingooi fc en T

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18