'Op het veld gaat de knop om' LJiPi SPORT 'Ik hoop dat ze winnen, ze hebben zo'n lekker Leids accent' Bond haalt UDWS uit bekercompetitie woensdag 8 MEI 2002 Ril EPA ich rijdt in Tour !AG - Het is weliswaar fen juli, maar de Tour de is sinds gisteren niette- ji een deel van zijn span- groofd. Lance Armstrong j voornaamste uitdager ilaatste jaren moeten Jan Ullrich heeft, van- bn knieblessure, moeten 'n voor de Ronde van jk, die op 6 juli in iurg start. De 28-jarige jn-kopman sukkelt sinds jiet de rechterknie. Een g herstel kan de Duitser tani kan aan Üro beginnen Marco Pantani kan star- Ie Ronde van Italië die ig in Groningen begint, ltcommissie van de Itali- tielerfederatie stelt de ak over een eventuele Hgvan Marco Pantani renner wordt beschul- n dopinggebruik. en Poltavets inen bij DSB M - Jan Bos en trainer jitin Poltavets hebben 1 beiden een vierjarig t getekend bij de schaat- DSB. Bos (27) reed de af- l twee seizoenen ook al ploeg van geldschieter heringa. Jï trainer en Bosch jCH - Gert Kruys (40) is ive trainer van FC Den Öe huidige oefenmees- Cambuur Leeuwarden naar Roda JC vertrek- Ciljan Vloet op. Cam- FC Den Bosch treffen e komende weken in de letitie. Het bestuur van jr heeft Kruys daarom actief gesteld. De club ngenverstrengeling nen. Helmond Sport [i van Dijk (45) aange- jals nieuwe trainer. Pierre van Hooijdonk vanavond met Feyenoord in UEFA-Cupfinale tegen Dortmund rotterdam/gpd/anp - Het Was een rare middag in De Kuip. Er had gesproken moeten worden over opstellingen, geblesseerde spelers en winstkansen. Het ging gisteren echter voornamelijk over Pim Fortuyn en veiligheid. Vooral Bert van Marwijk had het moeilijk met de moord op Pim Fortuyn. De Feyenoord-trainer gaf ronduit toe dat hij net zo lief de finale van de UEFA Cup te gen Borussia Dortmund uitge steld zou zien. „Ik ben ge schrokken en geschokt. Ik vind het een onwezenlijke situatie; er is een politicus doorgeschoten. In Nederland. Dit is te erg voor woorden. Mijn persoonlijke me ning is dat deze wedstrijd moet worden uitgesteld." Opvallend was dat Feyenoord- voorzitter Van den Herik en zijn manager Jan D. Swart van meet af aan duidelijk waren: zij wil den dat de finale door zou gaan. Het duo ontving uitgerekend maandag nog de vermoorde lijsttrekker van de Lijst Pim For tuyn. Die kwam zich als Rotter dams raadslid op de hoogte la ten stellen van de veiligheids maatregelen rondom Feyen- oord-Borussia. Veiligheid, daar sprak ook Borussia Dortmund-directeur Michael Zore over, toen hij hal verwege de middag zijn mening moest geven. „Voor ons is maar één ding van echt belang. De veiligheid van de spelers, offi cials en supporters moet gega randeerd zijn." Het leek een beetje 'koude en kille' opvatting, maar zo bedoel de de oud-speler het geenszins. .Altijd wanneer er een schok kende gebeurtenis plaatsvindt, krijg je de discussie over wel of niet spelen. Ook wij zijn wel de gelijk ontzet dat zoiets in Neder land is gebeurd. Maar aan de andere kant hebben we dit sei zoen al een paar van dit soort zaken gehad. Op 11 september moesten wij 'gewoon' spelen te gen Kiev. Twee weken geleden werd in Duitsland, nog geen 24 uur na de gebeurtenissen in Er furt (waar een scholier zeventien mensen doodschoot, red.) een compleet programma in de Bundesliga afgewerkt." Ook Pierre van Hooijdonk toon de zich nuchter en zeer eerlijk. „Ik vind het vreselijk wat er ge beurd is. In de kleedkamer heb ben we het er met een paar spe lers natuurlijk over gehad. Het is schandalig dat zoiets in Neder land gebeurt. Maar ik zeg ook: x'&co »"V.\ Feyenoord-trainer Bert van Marwijk: „Dit is te erg voor woorden. Mijn persoonlijke mening is dat deze wedstrijd had moeten worden uitge steld." Foto: ANP/Robert Vos als ik straks op dat veld sta, dan telt alleen die wedstrijd. Het is heel persoonlijk, maar ik steek nu eenmaal zo in elkaar dat ik eenmaal op het veld de knop helemaal kan omzetten. Dan gaat het alleen om de winst. En wanneer we niet winnen, dan zal ik me ook niet verschuilen achter wat er met Pim Fortuyn is gebeurd. Hoe erg ik het ook vind wat hem is overkomen." Ook aanwezig in de Kuip was Harry Been. De KNVB-directeur was in 2000 verantwoordelijk voor de organisatie van het EK voetbal en snapte precies welke afwegingen de Rotterdamse burgemeester Ivo Opstelten maakte. Been: „Zijn beslissing is vooral gebaseerd op de veilig heid van zijn burgers. Dat is ook zijn verantwoordelijkheid. Dat de finale niet gespeeld zou worden, kon Been zich al snel niet echt voorstellen. „Tijdens het EK hadden we ook noodsce nario's klaarliggen. Zo was er de mogelijkheid dat een lid van het Koninklijk huis zou overlijden. In dat geval was er ook geen wedstrijd afgelast of uitgesteld. We hadden alleen wel allerlei plannen klaarliggen omdat je dan wel in de problemen had kunnen komen met de politie- inzet en bijvoorbeeld de beeld voorziening door de NOS." Alle bespiegelingen ten spijt, vanavond wordt er dus gewoon gevoetbald. Door twee teams die niets anders willen dan na het einde van de wedstrijd de UEFA Cup in de lucht te steken. Hoe beide coaches elkaar in de wielen willen rijden, werd giste ren niet duidelijk. Van Marwijk heeft in ieder geval al vaak be loofd dat hij tactisch geen grote concessies zal doen. Dat bete kent dus een aanvallend Feyen oord, met twee vleugelspitsen. Voor Van Marwijk is het daarom prettig dat de achttienjarige Ro bin van Persie weer fit is, net als Patrick Paauwe overigens. „Veel zal afhangen van de vorm van onze vleugelspelers", aldus Van Marwijk. „Borussia Dortmund speelt zelden met echte backs. Dat zal toch wennen zijn. Hope lijk kunnen we daarvan profite ren." Op weg naar een derde Europe se prijs stuit Feyenoord in een uitverkochte Kuip op een stugge ploeg met twee absolute uitblin kers. .Amoroso en Rosicky kun nen iedere wedstrijd beslissen. Wat we met hen gaan doen? Ko pen zou ik zeggen? Zonder gek heid, wij moeten druk houden. Dan moeten hun buitenste mid denvelders naar achteren en krijgen wij meer ruimte op het middenveld. Al bestaat natuur lijk altijd het gevaar dat Amoro so en Rosicky een beslissing for ceren. Dat zijn echte toppers. Zoals Borussia Dortmund een hele sterke ploeg is. Ze zijn niet voor niets kampioen van Duits land geworden." Van Hooijdonk slaat de tegen stander in de finale hoger aan dan zijn eigen ploeg. „Borussia Dortmund is normaal gespro ken beter dan Feyenoord" aldus de spits. „Maar dat geldt ook voor Internazionale en mis schien voor PSV en Glasgow Rangers. En van die ploegen hebben we ook gewonnen. Waarom zou het in onze eigen Kuip ook niet goed kunnen aflo pen?" Enige twijfelgeval bij Borussia is Stefan Reuter. De Duitsers heb ben zich in ieder geval goed voorbereid, zich niet onderge dompeld in het kampioensfeest van zaterdag. Tot twee uur 's nachts feestte de selectie in een Italiaans restaurant, maar zon dagochtend om 10.00 uur stond alweer een training op het pro gramma. Sammer: „Ik heb mijn spelers duidelijk gemaakt dat ze iets unieks kunnen presteren. Hoe vaak in hun loopbaan zal het nog gebeuren dat ze lands kampioen worden en vier dagen later in een Europese finale staan? Ik denk eerlijk gezegd dat hooguit een enkeling dit mis schien nog eens beleeft." door Loman Leefmans leiden - Het had een van de hoogtepunten van het seizoen moeten worden. Een wedstrijd in de halve finale van de afde lingsbeker, op eigen terrein, te gen hoofdklasser Quick Boys. De spelers stonden op scherp, extra bier stond gekoeld, maar de Katwijkers kwamen niet. Op het allerlaatste moment had de KNVB een streep getrokken door de naam van vierdeklas ser UDWS. De ploeg zou in een eerder bekerduel een on gerechtigde speler hebben op gesteld. „Ik wil niet eens een reactie geven anders ga ik nare dingen zeggen", aldus een wit hete trainer Per Chrispijn. De speler in kwestie is doel man Inzimar Pietemella uit Rotterdam. Hij was door UD WS gevraagd om de club aan het einde van het seizoen uit de keepersproblemen te hel pen. Begin januari werd hij bij de KNVB aangemeld en omdat antwoord wekenlang uitbleef, werd Pietemella opgesteld. Dat kan zonder lidnummer van de KNVB, mits hij zich wekelijks bij de scheidsrechter legiti meert. Nu blijkt dat de doel- verdediger officieel nog op de ledenlijst staat van het Rotter damse RFC waar hij zich een aantal seizoenen geleden had aangemeld, maar nooit speel de. Volgens bestuurslid Akerboom is UDWS te goeder trouw en ligt de schuld bij de voetbal bond. 'Het is toch wel heel fr appant dat ruim drie maanden elk bericht naar ons uitblijft, terwijl je met de huidige admi nistratieve systemen in een oogwenk zichtbaar moet zijn of iemand lid is van een ande re club', zo schrijft Akerboom in een brief aan de KNVB. De UDWS'er vreest het ergste want tegelijk met Pietemella werden nog vier nieuwe spe lers opgegeven en UDWS is ook nog actief in de nacompe- titie. De Leidse club heeft direct na dat bleek dat Quick Boys niet kwam opdagen, contact ge zocht met advocaat en oud- voetballer Keje Molenaar. UD WS wil onderzoeken of het mogelijk is de KNVB aanspra kelijk te stellen voor de geleden sportieve en financiële schade. Volgens Ron Veenendaal, hoofd wedstrijdzaken van de KNVB district West II, wordt onderzocht 'waar het is mis gegaan'.Als een speler bij ons wordt aangemeld, dan geven wij aan de club een lidnummer door. Je kunt niet maanden zonder lidnummer spelen." De KNVB 'ontdekte' Pietemel la toen deze in een bekerwed strijd van UDWS een gele kaart kreeg. Wat betreft de nacom- petitie verwacht Veenendaal geen problemen voor UDWS. Noordwijk De andere halve finale werd gisteravond wel gespeeld. Daarin verloor Noordwijk met 1-2 van Rijnsburgse Boys. In het aantrekkelijke duel tussen beide hoofdklassers viel de be slissing in de laatste minuten van de reguliere speeltijd. Mar cel van Beelen strafte een ver- dedigingsfout bij Noordwijk af en haalde doeltreffend uit. In de eerste helft kwamen de Rijnsburgers op voorsprong door een treffer van Berry Cha- rité. Noordwijk toonde enkele minuten na het doelpunt van de bezoekers veerkracht met de gelijkmaker van Marco Kleijn. Vanuit de hoekschop schoot hij raak. Na de pauze was Noordwijk sterker. In het hoge tempo van de wedstrijd kregen beide ploegen kansen. Maar het vizier stond tot het doelpunt van Van Beelen niet op scherp. Van Basten op brancard van het veld waalwij k/anp - Marco van Bas ten werd gisteren tijdens een wedstrijd tussen RKC en het Ne derlands elftal van1988 op een brancard van het veld gedragen. De oud-voetballer verdraaide al na vijf minuten zijn knie. Door zijn sterke acties in zijn korte optreden werd hij niettemin toch uitgeroepen tot man van de wedstrijd. Het duel, met 5-3 gewonnen door RKC, werd ge speeld voor SOS Kinderdorpen. De wedstrijd leverde bijna 90.000 euro op. Krüzen was twee keer trefzeker voor Oranje. Het andere doel punt kwam op naam van John Bosman, die zijn loopbaan on langs heeft beëindigd. Hoogen- dorp, Putter, Kolk, Fuchs en Van Dinteren scoorden voor RKC. SCOREBORD KLANKBORD PRIJSVRAGEN dinsdag 8 mei 24-26-31-35-37-40-43-44- 50-61-65-72-74-77 (onder Nil speelronde indaal - Cambuur Leeuwarden 21. Keiler 1-0, 45. Cairo 1-1, 2-1. Scheidsrechter: Temmink rers: 3250. Gele kaart: Helle- Abma, Van der Heide, Ferri- (Cambuur). rste speelronde. Volendam 4-2 (1-0). 12. Buffel Ifers 2-0, 70. Esajas 2-1, 78. 82 Rose 3-2, 86. Buffel 4-2. hter: Haverkort. Toeschouwers: kaart: Holwijn (Volendam). benefietwedstrijd: FC Zwolle 3-1 (2-1). 10. Slot 0- nhard 1-1, 35. Wijnhard 2-1, f 3-1. Scheidsrechter: Oskam Iers 4000. Vriendschappelijke wedstrijd (2 len). «ijk - Nederlands elftal EK 1988 24. Hoogendorp 1-0, 34. Krü- '7. Putter 2-1, 49. Krüzen 2-2, 1-2, 59. Fuchs 4-2, 60. Bosman in Dinteren 5-3. enwedstrijd. I - Japan 1-0 (1-0). 27. Congo houwers: 5000. NBA, play-offs. inference, halve finale: New Jer- I- Charlotte Hornets 102-88. fst-of-seven: 2-0. rence, halve finale: Los An- - San Antonio Spurs 85-88. tst-of-seven: 1-1. J" Idschappelijke wedstrijd I- België 3-1 (1-1). 15. Bachar erlino 1-1, 21. Merlmo 2-1, 36. I IJSHOCKEY NK A-landen, kwartfinales: premgde Staten 3-1 (0-0 2-0 1- I- Duitsland 6-2(1-2 2-0 3-0), Rusland 1-3 (0-1 1-1 0-1), Ca- fakije 2-3(1-0 1-10-2). AAROENSPORT CSI. f, na barrage: 1. Hoorn (Ned) 9,65, 2. Ahlmann (Dui) Sambo Pollmann-Schweckhorst (Dui) (1.75, 4. Gripshöver (Dui) War- p. 5. Nieberg (Dui) Esprit 0- Khepers (Dui) Capital 4-43,42. :ours jonge paarden, na barrage: Jam (Ned) Partytime 0-36,85, ^11 (Dui) LB Oh Harry 0-38,14, wer/Poly Power, 5. Van der .Pd) Broere Newton 4-36,81, 6. Kleinpenning (Ned) Curius 4-37,82 Springconcours op tijd: 1. Gripshöver- /Palm Beach 0-48.73, 2. Marschall/No Mercy 0-50,55, 3. Griese (Dui) Catella AW 0-50,80. TAEKWONDO Samsun. EK. Mannen, klasse tot 58 kg. Eerste ronde: Geertsma (Ned) - Fiori (Bel) 3-3, Geertsma wint op beslissing. TENNIS Rome. Masters-Series, mannen, 2,9 mil joen euro. Eerste ronde: Kuerten (Bra/2) - Sanguinet- ti (Ita) 7-5 6-4, Ferrero (Spa/3) - Schüttler (Dui) 6-2 4-3 opgave Schüttler, Kafelnikov (Rus/4) - Squillari (Arg) 6-1 2-0 opgave Squillari, Clement (Fra) - Johansson (Zwe/8) 6-4 6-4, Montanes (Spa) - Blanco (Spa) 6-2 6-4, Gonzalez (Chl) - Henman (GBr/5) 3-6 7-6 6-0, Mantilla (Spa) - Sampras (VSt/12) 6-4 6-7 6-3, Enqvist (Zwe) - Norman (Zwe) 2-6 1-2 opgave Nor man, Blake (VSt) - El Aynaoui (Mar) 4-6 6- 0 6-3, Haas (Dui/7) - Mirmi (WRu) 6-2 6- 2, Chela (Arg) - Davidenko (Rus) 6-1 2-6 6-1, Calleri (Arg) - Koubek (Oos) 6-2 7-6, Gaudenzi (Ita) - Federer (Zwi/11) 6-4 6-4, Ferreira (ZAf) - Gaudio (Arg) 6-3 6-3, Pavel (Roe) - Santoro (Fra) 6-1 7-6, Rpbredo (Spa) - Volandri (Ita) 7-5 6-4. Berlijn. Vrouwen, 1,5 miljoen euro. Eerste ronde: Pierce (Fra) - Diaz-Oliva (Arg) 6-1 7-5, Sanchez Vicario (Spa/13) - Pisnik (Slv) 6-4 6-1, Black (Zim) - Osterloh (VSt) 6-0 6-3, Tanasugarn (Tha/16) - Hop kins (VSt) 6-0 4-6 6-4, Farina Elina (VSt/10) - Srebotnik (Slv) 3-6 6-4 6-4, Ma- leeva (Bul) - Marrero (Spa) 6-1 1-6 7-6, Schett (Oos) - Schiavone (Ita) 6-2 6-2, Müller (Dui) - De Los Rios (Par) 7-5 6-1, Rubin (VSt) - Serna (Spa) 6-4 5-7 6-4, Be danova (Tsj) - Coetzer (ZAf/15) 6-3 1-0 op gave Coetzer, Conchita Martinez (Spa) - Daniilidou (Gri) 7-5 6-1. Dubbel, eerste ronde: Fusai/Vis (Fra/Ned) - Hopkins/Myskina (VSt/Rus) 6-2 6-4 Warschau. Vrouwen, 185.000 euro. Eerste ronde: Nagyova (Slw/1) - Seljoetina (Kaz) 6-4 6-4, Koeznetsova (Rus) - Koer- nikova (Rus/3) 4-6 6-4 5-2 opgave Koer- nikova, Sfar (Tun) - Jidkova (Rus/4) 6-0 6- 3, Ruano-Pascual (Spa) - Doetsjevina (Rus) 6-1 7-6, Bovina (Rus) - Sakowicz (Pol) 1-6 6-4 6-3, Zvonareva (Rus) - Bes (Spa) 4-6 6-4 6-1, Voravcova (Tsj) - Came- rin (Ita) 3-6 7-5 6-4, Garbin (Ita) - Salerini (Arg) 6-1 6-4, Loit (Fra) - Kostanic (Kor) 6- 4 6-0, Beigbeder (Fra) - Domachowska (Pol) 7-6 1-6 6-3. Ljubljana. Challenger, 30.000 euro. Eerste ronde: Ramirez Hidalgo (Spa) - Sluiter (Ned/1) 7-6 6-1, Horna (Per) - Wes- sels(Ned) 6-1 3-6 6-2. Edinburgh. Challenger, 30.000 euro. Eerste ronde: Mackin (GBr) - Van Schep pingen (Ned) 6-1 6-2. WIELRENNEN Wereldranglijst. Vrouwen: 1 Melchers (Ned) 755, 2. Arndt (DUO 654, 3. Rossner (Dui) 630, 4. BrSndli (Zwi) 568, 5. Poek- inskaite (Lit) 481, 6. Ljungskog (Zwe) 478, 16 Mansveld (Ned) 260, 23. Chan- tal Beltman (Ned) 169, 28. Zijlaard-Van Moorsel (Ned) 106, 29. Grimberg (Ned) 105, 55. Brunen (Ned) 61. Alles is naar de achtergrond ver drongen door de moord op Pim Fortuyn, maar vanavond wordt er in Rotterdam 'gewoon' gevoet bald. Dan staat even niet centraal wat de motieven van de dader waren of hoe de verkiezingen gaan verlopen. Negentig minu ten lang gaat het om een andere vraag: wint Feyenoord de UEFA Cup? Voorhouter Rob van Dijk, tweede keeper bij Feyenoord van 1992 tot 1996 en tegen woordig onder de lat bij RKC: „Ik denk het wel. Borussia is een heel goede ploeg. Wij hebben vorig jaar tijdens de winterstop tegen ze gespeeld en toen was ik van ze onder de indruk. Het is een voordeel voor Feyenoord dat ze weinig in de finale staan. De spelers willen er dan alles voor geven. Voor Borussia is het ook bijzonder, toch denk ik dat hun instelling anders is. Borus sia is kampioen en dat is een nadeel voor die ploeg. De druk is weg en de spelers zullen wel een klein feestje hebben gehad. Kwalitatief is Borussia beter, maar de instelling zal de door slag geven. Bovendien speelt Feyenoord in de eigen Kuip. Ik gok daarom op een kleine over winning. In een finale wordt over het algemeen niet zo veel gescoord." Brigitte Falke, geboren in Dort- Pierre van Hooijdonk in extase na de overwinning op Internazionale. Foto: Reuters mund en woonachtig in Lei den: „Mijn moeder is geboren in Rotterdam en mijn vader in Dortmund. Dus het is een beetje moeilijk voor me. Mijn hart ligt bij Dortmund. Ik ben daar gebo ren en heb er achttien jaar ge woond. Mijn vader was vroeger trainer bij de amateurs, toen Dortmund nog in het oude sta dion Rote Erde speelde. Dan werden we meegenomen. Maar als Feyenoord beter speelt mo gen ze van mij winnen." Lissenaar Dorus van der Voort, 14-jarige spits/rechtsbuiten van Feyenoord Cl: „Feyenoord redt het, maar ze krijgen het wel moeilijk. Ik denk dat het 2-1 wordt. Feyenoord speelt thuis in De Kuip en is, denk ik, ietsje sterker. Ze spelen ook iets beter voetbal. Binnen onze selectie leeft het wel. De sfeer is goed en nu de wedstrijd dichterbij komt, wordt er steeds vaker over ge praat. Ik ben gevraagd om tij dens de wedstrijd naast een fo tograaf te staan. Ik moet dan zijn volle rolletjes wegbrengen, Optimisme overheerst onder de bezoekers van de LD-site over de kansen van Feyenoord tegen Borussia Dortmund. Een ruime meerderheid (71 procent) ver wacht dat de UEFA-Cup de Rotter damse Kuip niet uit hoeft. Minder vertrouwen in de thuisclub heeft 21 procent van de stemmende in ternetters. Een selectie uit de re acties die binnenkwamen via www.leidschdagblad.nl: David Wijnands, Katwijk: „Fey enoord wint. Een Europacupfi nale in eigen stad en stadion, dat kan niet meer verkeerd gaan vol gens mij." Steve Klink, Leiden: „Zeker we ten dat Feyenoord de UEFA-Cup wint. Met 3-0 zelfs! We slachten die Duitsers helemaal af." Richard Verhagen, Leiden: „Het zal heel moeilijk voor Feyenoord worden. Of ze de Cup winnen: Lars Bruin: „Feyenoord wint de cup, omdat ze Van Hooijdonk hebben." De nieuwe stelling haakt in op de moord op Pim Fortuyn en dan met name de publicatie daarover in deze krant. De stelling luidt: Het Leidsch Dagblad heeft te recht de foto van de vermoorde Pim Fortuyn gepubliceerd. Tot vrijdag 09.00 uur kan op deze stelling worden gereageerd via www.leidschdagblad.nl. Via de post reageren kan ook, maar de reactie moet wel uiterlijk vrijdag bij de redactie binnen zijn. In de krant van zaterdag wordt het re sultaat van deze 'opiniepeiling' gepubliceerd. Feyenoord wint de UEFA-Cup. maar ik weet nog niet of ik dat doe." Voorhouter Carlo l'Ami, achter Edwin Zoetebier en Henk Tim mer de derde keeper van Fey enoord: „Feyenoord heeft in de UEFA Cup goed gespeeld. Het is dan fantastisch als we dat kun nen afmaken. We gaan daar ook vanuit. Het is niet vaak dat we in zo'n situatie zitten. Ik sprak on langs verzorger Gerard Meijer nog. Dit is na 1970 en 1974 pas zijn derde finale en hij zit toch al zo'n veertig jaar bij de club. Dat geeft al aan hoe uniek het is, ze ker in deze tijd met voetbal- grootmachten en budgetten die vele malen groter zijn dan die van Feyenoord. Ook Dortmund is qua financiën een stapje ver der. Het leeft enorm. Het is nu schoolvakantie en bij de trainin gen stonden zo'n vijf- tot zeven honderd kinderen. Iedereen wil ook een kaartje bemachtigen. Zelfs mensen die ik tien jaar niet heb gesproken bellen opeens op en dan komt vervolgens het ho ge woord eruit. Je merkt het ook aan de pers. Er bellen continu journalisten en vorige week sprak staatssecretaris Vliegen- thart ons namens het kabinet toe." An ja van Ginhoven uit Sassen - heim, voorlichter bij de KNVB: „Het zou prachtig zijn voor de voetballiefhebbers en ons als bond. Dat betekent een impuls voor het Nederlandse voetbal. Maar het zal zeker niet zomaar gaan. Feyenoord heeft wel het thuisvoordeel. Van de tiendui zend kaartjes voor de neutrale vakken, die wij op verzoek van de UEFA hebben verkocht, is zo'n negentig procent bij Neder landers terecht gekomen. Dat is niet vreemd, omdat de KNVB commercieel gezien toch op de Nederlandse voetbalsupporters is gericht. We hebben via inter net vijftienduizend aanvragen binnengekregen en hebben vijf duizend supporters teleur moe ten stellen." Erik C as pers, supporter uit Noordwijk, vanavond aanwezig in De Kuip: „Feyenoord gaat de UEFA Cup winnen omdat ze een sterk collectief zijn, omdat ze het thuisvoordeel hebben, omdat ze een trouwe suppor- tersschare achter zich hebben en omdat ze zich goed hebben voorbereid. Feyenoord speelde nergens meer om in de compe titie en heeft dus rustig naar de ze wedstrijd toe kunnen leven. Dortmund moest zaterdag juist vol aan de bak om kampioen te worden. Die extra inspanning gaat ze opbreken in de Kuip." Leidenaar Tim de Cler, prof voetballer bij Ajax: „Ik hoop dat ze het redden en ik geef ze ook wel een goede kans, gelet op het feit dat ze thuis spelen en hun eerdere prestaties in het toer nooi. Het zou ook mooi zijn voor het Nederlandse voetbal, want het laatste Europese suc ces is toch al weer van een tijdje geleden. Ik ben zeker niet tegen Feyenoord, omdat ik zelfbij Ajax speel. In Europacupwed strijden ben ik altijd voor de Ne derlandse ploegen, wie het ook zijn." Wim Rijsbergen uit Leider dorp, scoorde voor Feyenoord in de gewonnen finale van de UEFA-Cup tegen Tottenham in 1974 en analyseert de wedstrijd vanavond bij Studio Sport: „Ik heb pas nog voor Feyenoord-TV gezegd dat ze 'm winnen, dus dat zal ik hier maar volhouden. Ik hoop het elk geval. Maar het wordt zeker lastig. Dat Dort mund is niet zomaar een ploeg- je. Die hebben heus geen drie dagen feestgevierd nadat ze kampioen werden. Daar ziet hun trainer Matthias Sammer wel op toe." Antoine van Hooijdonk uit Lei den: „Joh, ik weet helemaal niets met voetbal. Ik dam alleen maar. Maar ik hoop wel dat ze winnen hoor, al was het maar omdat ze zo'n lekker Leids ac cent hebben, die Rotterdam mers. Peter van der Hulst en Maarten Dekker

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27