Tomasson trots op toptransfer SPORT Europa Cup moet jubileum Real redden R7 ndei Martin Hersman tekent contract bij Spaar Select Jaap Uilenberg verruilt FC Twente voor KNVB Zabel redt eer ploeg in thuiswedstrijd donderdag 2 MEI 2002 !C verlengt ntract spitsen t iegen - NEC heeft de con- ten van drie spitsen ver- d- d. De Nijmeegse club be ak :e met Georgi Hristov (26), i nis de Nooijer (33) en ik Demouge (19) overeen- en iming. >eg Veldkamp acuut gevaar rich haag - De internationale iatsploeg van Bart Veld- p wordt in rijn voortbe- n bedreigd. Een opvolger hoofdsponsor Wehkamp >g altijd niet gevonden, nmanager Conrad Alleblas 't de deadline op 1 juni ge- 1. Alleblas meent dat een 4e professionele schaats- Vg jaarlijks over een budget )m_ ten minste twee miljoen wei J moet beschikken. De )eurig van Veldkamp bestaat »t de kopman uit Vadim Sa- Alexander Kibalko, Kjeld "laör d en ^^ré Vreugdenhil. icietballer geeft liner kopstoot 3runa - Middenvelder Djal- ha van Deportivo la Coruna ft zijn trainer Irureta een 5toot gegeven. De Brazili- Tcreeg woorden met zijn oe- ^jieester over een in zijn onterecht toegekende ^d'schop tijdens het afsluiten- - artijtje op de training. Trai- "Trureta kondigde discipli- sancties aan. |etbalstaking Griekenland :ne - De Griekse profvoet- irs zijn gisteren aan een Axing begonnen. De spelers (pwoedend op de vennoot- y lp EPAE dat zijn financiële jlljllichtingen niet is nageko- H. Daardoor zijn de spelers pgjttmeer verzekerd. Zij willen :;|yeer voetballen wanneer jE het achterstallige bedrag )uw-;maakt. ie Idheer anerieden 'f,ihugowaard - In Heerhu- 'taard is deze week op 93-ja- 3ns leeftijd Piet Veldheer over- t p. Hij was in 1939 de indidlegger van het Hoogovens temaaktoernooi, tegenwoordig - jis Chess geheten. Het motaktoernooi groeide uit tot ^°Üdassieker in de denksport. |heer was een kwart eeuw izitter van het organisatie- ngV jftien jaar voor »ord op fans et"^ bul - Een Turkse recht- k heeft gisteren vijftien jaar Migenisstraf opgelegd aan man die twee jaar geleden ïns voetbalrellen in Istanbul okken was bij het doodste- Ivan twee Britse supporters, je andere verdachten van de prd zijn voortvluchtig. .•dine Zidane (voorgrond) zou miljoen euro per jaar verdie- Foto: EPA lane is best itaalde speler lis - Zinedine Zidane is de betaalde voetballer van de eld. De Franse middenvel van Real Madrid incasseert lijks naar schatting 13,6 mil- i euro. Hij staat daarmee pnaan de lijst van spelerssa- jsen die het Franse blad jee Football ieder seizoen liceert. Zidane wordt ge ld door David Beckham. De denvelder van Manchester rted ziet zijn inspanningen S10.3 miljoen euro beloond, nmer drie op de lijst is Ga- 1 Batistuta. De Argentijn van j* loma verdient jaarlijks 10,1 ...oen euro. Rj - tesse verwerft orlopige licentie hem - Vitesse heeft van de &r'' /B een voorlopige licentie Stegen voor komend seizoen. voor een definitieve licentie 7^ inmerking te komen, moe- l^ïde Arnhemmers voor 1 juli ü'een aantal voorwaarden !oen. De club moet voor 1 :nd sen shirtsponsor presente en aantonen dat de stadi- uur is verlaagd. .Vitesse ne-1 in Zeist een begroting in- e- end van ongeveer 17 mil le l euro. 3g' door Wietse Dijkstra Milaan - De UEFA-Cupfinale te gen Borussia Dortmund wordt zijn laatste wedstrijd voor Feyen- oord. Jon Dahl Tomasson heeft het scenario voor het mooist denkbare afscheid uit Rotterdam al in zijn hoofd. De mooist denk bare transfer heeft hij inmiddels afgerond. De 25-jarige Deen zette gistermiddag na een medische keuring zijn handtekening onder een vierjarig contract bij de Itali aanse grootmacht AC Milan. „Eén van de beste clubs ter wereld", aldus de opgetogen Tomasson. „Ik ben hier heel erg trots op." Tomasson is blij dat aan alle speculaties over zijn sportieve toekomst een einde is gekomen. „Het was nu tijd om een keuze te maken. Ik wilde per se dat het nieuws vóór de UEFA-Cupfinale bekend werd. Daarmee ben ik af van al het gezeur. Iedereen weet nu waar ik volgend seizoen ga voetballen, dus hoef ik niet meer allerlei vragen daarover te beantwoorden. Ik kan me vanaf nu in alle rust richten op de fi nale tegen Dortmund. Dat is voor mij ontzettend belangrijk. Ik wil die cup binnenhalen, dat moet het mooiste moment uit mijn carrière worden. Een beter afscheid kan niet." Tomasson kwam in 1998 naar Feyenoord na een mislukt avon tuur bij Newcastle United. In Rotterdam scoorde de Deense international in vier jaar tijd 55 keer. De huidige voetbaljaar gang is met zeventien competi tiegoals zijn meest productieve in dienst van de Rotterdam mers. Desondanks konden Fey enoord en Tomasson het niet eens worden over een nieuwe verbintenis. Volgens de clublei ding vanwege de te hoge salaris eisen van de Deen, die op rijn beurt Feyenoord het verwijt maakte dat het niet serieus wil de onderhandelen. „Ik heb Fey enoord alle kans gegeven," zegt Tomasson. „Maar ze wilden niet dat ik bleef. Teleurgesteld? Ach, daar wil ik het nu niet meer over hebben. Ik ben altijd eerlijk ge weest en denk daarom dat de supporters in Rotterdam me de ze transfer wel gunnen." In Italië werd Tomasson met open armen ontvangen. „Er hebben veel clubs geïnfor meerd, maar Milan maakte de beste indruk op me", zegt To masson. „Je merkte aan alles dat ze me graag wilden hebben. Door de hele manier waarop ze me benaderd hebben weet ik dat ik een goede keuze heb ge maakt. Of ik al met de trainer heb gesproken? Ik heb al wel met vijf verschillende trainers contact gehad. Dat bedoel ik dus. Alles is hier zó professio neel geregeld. Deze club heeft echt alles." Dat hij door Milan louter is bin nengehaald om met veel winst verkocht te kunnen worden, be titelt Tomasson als onzin. „Ze hebben me zeker niet gekocht voor de handel", zegt hij. „Dat kun je alleen al zien aan het contract dat ze me hebben laten tekenen. Ik weet naar wat voor type speler AC Milan zocht en ik paste in dat plaatje. De ploeg heeft behoefte aan een diep gaande man." Tomasson weet dat hij in de ploeg van trainer Carlo Ancelotti veel concurrentie heeft. „Met Andrej Sjevtsjenko, Filippo In- zaghi en José Mari moet ik strij den om twee plaatsen. Maar concurrentie is normaal bij een grote club. AC Milan speelt ge lukkig veel wedstrijden, dus ver wacht ik wel dat ik aan spelen toekom. Als ze dit weekeinde van Lecce winnen, kwalificeren ze zich voor de Champions Lea gue. Ik ga ervan uit dat dat lukt." De sfeergevoelige Tomasson liet rijn keuze voor Milan mede be palen door de aanwezigheid van rijn landgenoten Thomas Hel- veg en Martin Laursen. „Ik heb veel met ze gesproken. De vice- voorritter van AC Milan vond dat ze me vaak moesten bellen om een goede indruk van de club achter te laten. Dat zegt ook hoe goed hier aan alles wordt gedacht." door Leon ten Voorde Madrid - Ook na 100 jaar is Real Madrid nog lang niet van plan de macht in Europa op te geven. Gisteravond kwalificeerde 's we relds succesvolste club zich voor de twaalfde keer in de historie voor de Europacup 1-finale. Het ging ten koste van het gehate Barcelona (1-1). Voor Real Madrid heeft de finale op 15 mei in Glasgow een bij zondere betekenis. Op die dag keert de club namelijk terug naar het stadion waar het vol gens de eigen geschiedenis rijn beste wedstrijd ooit heeft ge speeld. Op Hampden Park wa ren in 1960 134.000 toeschou wers getuige hoe het 'grote Real' van Puskas en Di Stefano voor de vijfde keer op rij de Europa Cup 1 won. De tegenstander kwam toen net als nu uit Duits land. Toen was het Eintracht Frankfurt, nu Bayer Leverkusen. Maar Real zal zich in de finale van 2002 niet alleen laten leiden door sentimenten. Het winnen van de negende Europa Cup is inmiddels een kwestie van moe ten geworden. Toen voorzitter Florentino Perez zijn ambities voor dit seizoen ontvouwde, liet hij weten dat in het jubileumjaar drie prijzen gehaald moesten worden: de landstitel, de beker en de Champions League. Die ambities bleken zelfs voor het sterrenensemble van Real te hoog gegrepen. Ronduit pijnlijk was het verlies in de nationale bekerfinale tegen Deportivo in eigen stadion op de dag van de honderdste verjaardag. En ook de titel lijkt inmiddels vergeven. En niet aan Real, maar aan Va lencia. Wat nu nog resteert is de Champions League, de meest prestigieuze prijs van allemaal. „Het is het mooist denkbare ca deau voor ons dit jaar", zegt Perez. Het laatste obstakel op weg naar de finale werd gisteren geno men, maar dat was geen veras sing meer. Na de 2-0 zege vorige week in Barcelona was de return in Bemabeu eigenlijk niet meer dan een bevestiging van het on vermijdelijke. „Want laten we eerlijk rijn, Barcelona scoort in Madrid nooit drie keer", zo had Barcelona-speler Javier Saviola (links) en Flavio Conceicao van Real Madrid maken ruzie. Makelele, Patrick Kluivert en Luis Enrique (van links naar rechts bemoeien zich ermee. Foto: Reuters Real-trainer Vicente Del Bosque voor de wedstrijd al laten weten. Hij kreeg gelijk, al speelde 'De Koninklijke' lang niet zo vorste lijk als in de voorgaande duels op het Europese podium. Het duel tussen de twee Spaanse grootmachten was zelfs ronduit zwak en miste alle ingrediënten die een halve finale van de Champions League moet heb ben. Barcelona was in de eerste helft via Cocu nog het dichtst bij een treffer. Zijn inzet strandde echter op de paal. Even was er weer hoop bij Bar$a, maar een paar minuten later ontnam Raul het duel van alle spanning. Via een daverende uithaal met links dirigeerde hij zijn ploeg defini tief richting Schotland: 1-0. Dat Helguera meteen na rust zijn ei gen doelman nog passeerde, was leuk voor het trotse eerge- frankfurt - Wat in de grote voorjaarklassiekers niet lukte, deed Erik Zabel dan toch in de vooral in eigen land hoog aangeschreven koers Rund um den Henninger Turm. De Duitser won gisteren na 206 oersaaie kilometers in Frankfurt de massasprint en bezorgde Telekom alsnog een belangrijke overwin ning. De nummer een op de wereldranglijst was door zijn ploeggenoten voorbeeldig naar de finale geloodst en verloeg in de sprint de Belg Jo Planckaert en de Rus Sergej Ivanov. Wereldkampioen Oscar Freire werd vierde, Mare Lotz als eerste Nederlander tien de. Na 1999 was het Zabels tweede zege in de semi- klassieker. „Het is nog nooit een Duitser gelukt hier twee keer te winnen", zei de winnaar vol trots. De zege kwam op een goed moment. Er was de afgelo pen weken nogal wat kritiek neergedaald op de Duitse sterrenploeg die nog geen grote zege op zak had. Niet terecht, meent Zabel. „Ik heb dit jaar vijf wedstrijden gewonnen, was acht keer tweede en voer als eerste Duitser maanden de wereldranglijst aan. Het is blijkbaar niet genoeg", klonk het licht geïrriteerd. Ploegleider Rudy Pevenage had echter de dag voor de massaal bezochte koers de druk opgevoerd. „In de huidige situatie is een overwinning zeer welkom. Daarbij is Erik onze man." Foto: EPA voel van de Catalanen, maar meer ook niet. Straks op Hampden Park is Real de grote favoriet tegen Leverku sen. Maar de Madrilenen zijn gewaarschuwd. Favoriet waren Liverpool en Manchester United ook toen ze tegen Bayer begon nen. De Duitsers kunnen op 15 mei onbevangen de eindstrijd ingaan, Leverkusen heeft im mers niets te verliezen. Hoe an- Nederland maakt tegen Duitsland een frisse indruk duisburg/anp - Het Nederlands mannenhockeyelftal speelde gisteren in een oefenwedstrijd met 1-1 gelijk tegen wereldkam pioen Duitsland. Oranje maakte een frisse indruk tegen het ma tig hockeyende gastland. Maar ten Froger, Jesse Mahieu, Geert- Jan Derikx en Rob Reekers de buteerden in het Nederlands elftal. Bij de Duitsers nam re cordinternational Christian Mayerhöfer na rijn 303ste inter land afscheid van het internatio nale hockey. Nederland moest het in Duis burg zonder de geblesseerden Karei Klaver.Taeke Taekema en Ronald Brouwer doen. Oranje begon redelijk, maar faalde in de afronding. Net als tijdens het WK in Kuala Lumpur werden simpele kansen gemist. Bij Duitsland slaagde Jamolien Mölders er wel in om te scoren met een schitterend lobje over keeper Guus Vogels. Oranje ging in de tweede helft steeds beter spelen. Dit leverde uiteindelijk drie minuten voor tijd de verdiende gelijkmaker van Teun de Nooijer op. De ge legenheidsaanvoerder - Jeroen Delmee kreeg rust vanwege de komende Europa Cup van Den Bosch - rondde een schitterende combinatie tussen Dreesmann en Froger doeltreffend af. Bondscoach Joost Bellaart was sprak van een 'behoorlijke wed strijd'. „De debutanten zijn me niet tegengevallen. Al moet ik zeggen dat de Duitsers matig speelden." ders is dat bij Real, dat het win nen van de negende Europa Cup als een verplichting riet. Real Madrid: Cesar Salgado. Hierro, Helguera en Roberto Carlos; Makelele. Zidane (46. Conceicao), Figo (68. Mc- Manaman) en Solan; Raul en Guti 187. Barahuna). Barcelona: Bonano; Puyol, Abelardo, De Boer en Coco (46. Overmars); Xavi. Rochemback (67. Geovanrü), Luis F.nri- que en Cocu (76. Barjuan); Saviola en Kluivert. Jon Dahl Tomasson speelt komend seizoen bij AC Milan. Je merkte aan alles dat ze me graag wilden hebben." Foto: AP Peter van der Hulst lisse - Martin Hersman heeft gisteren een eenjarig contract bij Spaar Select getekend. De schaatser uit Lisse zet bij rijn nieuwe ploeg de samenwer king voort met trainer Jac Orie. Voor beiden was bij TVM geen plaats meer. „Ik ben allang blij dat ik een sponsor heb. De tijden in het schaatsen veranderen snel. Het is moeilijk geworden nu de KNSB is weggeconcurreerd en er nog maar drie partijen over rijn. Bij TVM rit nu de kern ploeg van Gerard Kemkers en DSB richt zich op jonge talen ten. Vlak voor de Olympische Spelen zijn er veel partijen op de markt, maar in een na- olympisch jaar rijn de spon sors voorzichtig geworden." Spaar Select wil Hersman voorlopig maar voor een sei zoen aan zich binden. „Zijn de resultaten goed dan kunnen we opnieuw onderhandelen", aldus de schaatser die de laat ste vier jaar uitkwam voor Sa- nex en TVM, die de ploeg tus sentijds van de eerdere geld schieter overnam. „Na die vier jaar is het leuk om met een nieuwe ploeg te wer ken." Bij Spaar Select treft hij twee oude bekenden. „Ik heb vroeger al met Jakko Jan Leeuwangh en Gianni Romme geschaatst." Maandag begint voor de 28-ja- rige Lissenaar het nieuwe sei zoen. Hersman meldt zich dan voor een trainingskamp in Epe. Op 28 mei vertrekt de ploeg voor een stage naar Ita lië. enschede/anp - Jaap Uilenberg gaat weg als technisch directeur van FC Twente. De oud-arbiter treedt op 1 juli in dienst van de KNVB als technisch coördinator voor de scheidsrechters betaald voetbal. Hij volgt in die functie John Blankenstein op en gaat (assistent-)scheidsrechters coa chen, opleiden en aanstellen. Uilenberg (52) was pas een jaar werkzaam bij Twente. Blankenstein gaat zich met in gang van het nieuwe seizoen bezighouden met het meister- plan arbitrage. Hij richt zich op werving en behoud van jonge, getalenteerde scheidsrechters. Het masterplan is bedoeld voor prof- en amateurvoetbal en moet opleidingen verbeteren en arbitrage herkenbaar maken. Uilenberg erkent dat zijn verblijf bij FC Twente wel van erg korte duur was. „Maar de functie bij de KNVB is voor mij een unieke kans, in een onderdeel van de sport die mij na aan het hart ligt. Zo'n kans krijg je maar één keer." SCOREBORD De oud-scheidsrechter, die meer dan twintig jaar floot, vindt het seizoen bij Twente sportief tegengevallen. „Het was een moeilijk jaar. Je weet dat je dan veel over je heen krijgt. Maar nogmaals, dat is niet de reden van mijn vertrek. Als de KNVB niet was gekomen, dan bleef ik gewoon bij Twente." De club heeft volgens Uilenberg or ganisatorisch wel vooruitgang geboekt. „Zo gaan we na vijftien jaar vruchteloos heen-en-weer- gepraat samenwerken met He racles." Bij de KNVB wil hij rijn ervaring als spelleider overbrengen op de nieuwe generatie. „Mensen her kenbaar laten fluiten, in de geest van de wedstrijd, en scheids rechters dichter bij het voetbal brengen." Uilenberg zal ook te maken krijgen met het overleg over de kritiek op het nationale scheidsrechterskorps. Zijn oud collega Dick Jol luidde onlangs de noodklok. De KNVB wil met de arbiters praten over de aan pak van het probleem. PRIJSVRAGEN Lucky Oay woensdag lmei 03-06-10-14-16-20-21-22-32-35-38-41-43- 45-54-60-63-70-72-80. (onder voorbehoud) Duitse Midlotto Winnende getallen: 1 8 - 11 - 22 - 26 - 42 Reservegetal: 17. Supergetal: 0 Spiel 77: 6566573. Super 6: 254675 (onder voorbe houd) Belgische lotto Winnende getallen: 3-24-35-36-37-42 Reservegetal: 26 Jokernummer: 2552904. (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League Madrid. Halve tinale, tweede wedstrijd. Real Madrid - Barcelona 1-1 (1-0). 43 Raul 1 0. 49. Helguera 1-1 (eigen doelpunt) Scheidsrechter: Collina (Ita) Toeschouwers: 80 000 Gele kaart: Salgado. Conceicao (Real Madrid). Puyol (Barcelona) Eerste wedstrijd 2-0. Real in finale tegen Bay er Leverkusen BASKETBAL Amsterdam. Vrouwen, play-offs om landstitel. BV Lely - Perik Jumpers 74-72. Stand in best of five 2-0. New York. NBA. play-offs. Eastern Conference. Kwartfinales. Philadel phia 76'ers Boston Celtics 83-81 Stand best-of-five: 2-2 Western Conference. Kwartfi nales. Seattle SuperSonics San Antonio Spurs91-79 Stand best-of-five: 2-2. (Den) - Yüksel (Tur) 3-1 (15-5 15-11 10-15 15-3/1,410-0.894), Merckx (Bel) - Ozcan (Tur) 3-0 (15-10 15-6 15-11/1,250-0.794), Sanchez (Spa) - Bury (Fra) 3-0 (15-0 15-8 15- 4/2,250-0,666), Tasdemir (Tur) - El Messery (Egy) 3-0 (15-0 15-10 15-6/3,000-1,142), Sayginer (Tur) - Siorup (Den) 3-0 (15-2 15-6 15-8/2,142-0,842), Blomdahl (Zwe) - Skop (Tsj) 3-0(15-7 15-2 15-7/1.046-0.380) Sheffield. WK. best of 25 frames. Kwartfinales: Stevens (Wal) Higgins (Sch) 13-7. Hendry (Sch) - Dohertv (Ier) 13-12. Eb- don (Eng) - Hamilton (Eng) 13-6. O'Sullivan (Eng) - Lee (Eng) 13-10. GOLF Herkenbosch. Muermans Vastgoed Cup, PGA Holland, 60.000 euro: Stand na le ronde: 1. Muntz (Brasschaat), Miller (Schoorl), Langenaeken (Bel) 68 slagen (-4). 4 Brown (Brunssum) 69. 5. Bensdorp (Weesp), Kraaij (Zeist) 70. 7 Gutteridge (Eng) Van der Velde (Voorhout). Giles (Leusden) 71 HOCKEY Duisburg. Mannen, oefeninterland. Duitsland - Nederland 1-1 (1-0). 25 Mulders 1-0, 67. De Nooiier 1-V Scheidsrechters: Stappaerts, Loos (Bel). Toeschouwers: 2000. Nederland: Vogels; Van der Weide, Jazet, Lo- mans en 8ooij; Geeris, De Nooijer en Rob De rikx, Buma, Froger en Dreesmann. Vliegende wissels: Hoyng, Geert-Jan Derikx, Mahieu en Reekers. SCHAKEN BILJARTEN Izmir. EK driebanden. Eerste ronde: Jaspers (Ned) - Olsson (Zwe) 3-0 (15-10 15-7 15-3/1,551-0,740), Caudron (Bel) - Van de Ven (Ned) 3-2 (6-15 15-14 12- 15 15-1 15-9/1,575-1.350), Zanetti (Ita) - De Bruijn (Ned) 3-1 (4-15 15-7 15-9 15- 10/1,166-1,000), Thenaga (Por) - Horn (Dui) 3-0 (15-8 15-6 15-8/1,730-0,916), Nilsson (Zwe) - Forthomme (Bel) 3-0(15-8 15-11 15- 5/2.368-1.411). Nelin (Den) - Niederlander (Zwi) 3-0(15-6 15-6 15-5/1.607-0.653). Po- lychronopoulos (Gri) - Penalva (Spa) 3-1 (15-2 10-15 15-12 15-13/1.057-0.823). Haack- Sórensen (Den) - Philipoom (Bel) 3-0 (15-6 15-8 15-14/1,184-0,736), Kostistan$ky (Aus) - Bitalis (Fra) 3-0(15-10 15-10 15-10/1.125- 0,789), Rudolph (Dui) - Kasidokostas (Gri) 3-0 (15-5 15-14 15-10/1,184-0.805), Carlsen Praag. Eurotel Chess Trophy. Kwartfinales: Kasparov ivjntsioek 2 - 3. So- kolov - Anand 1/2 - 1 1/2. Morozevitsj - Karpov 1/2 - 1 1/2. Topalov - Sjirov 1/2 - 1 1/2 Programma halve finales (donderdag): Anand Ivantsjoek, Karpov - Sjirov. TENNIS München. Mannen. 420.000 euro. Tweede ronde: Clavet (Spa) Chela (Arg) 7-6 4-6 6-3. Stepanek (Tsj) - Kiefer (Dui) 6-2 6-2. Lapentti (Ecu/7) - Meligeni (Bra) 6-4 6-4. Schüttler (Dui) - Popp (Dui) 6-3 6-2 Bol. Vrouwen. 200.000 eur Eerste ronde: Svensson (Zwe) Bovina (Rus) 6 4 7-5, Sanchez Lorenzo (Spa) - Montolio (Spa/5) 6-2 6-2, Maleeva (Bul/3) - Talaja (Kro) 6-3 6-4, Diaz Oliva (Arg) - Kleinova (Tsj) 6-2 6-3. Tweede ronde Dement|eva (Rus/1) - Wid jaja (Indo) 6-2 6-1, Zvonareva (Rus) - Srebot- nik (Slv/8) 6-4 6-2, Garbin (Ita) - Nagyova (Slw/6) 6-3 7-5 Dubbelspel, eerste ronde: Rittner/Zvereva (Dui/WRu) - Boogert/Hopmans (Ned) 6-4 6-1. Hamburg. Vrouwen, 650.000 euro: Eerste ronde: Rittner (Dui) - Lichovtseva (Rus) 2-6 6-4 6-1, Hantuchova (Slw/6) - Marrero (Spa) 6-1 6-1, Barna (Dui) - Schnyder (Zwi/7) 2-6 6-4 6-4, Muller (Dui) - Tanasugarn (Tha) 3-6 6-0 6-0, Torrens Valero (Spa) - Bachmann (Dui) 4-6 6-2 7-5, Pratt (Aus) - Glass (Dui) 6-2 6-3, Sanchez Vicario (Spa/8) Serra Zanetti (Ita) 6-1 6-3. Tweede ronde Venus Williams (VSt/1) - Schiavone (Ita) 6-2 6-3 Mallorca. Mannen. 420.000 euro: Tweede ronde: Zabaleta (Arg) - Bacheiot (Fra) 4-6 7-5 6-0, Sanchez (Spa) - Montanes (Spa/6) 7-6 6-4, Olivier Rochus (Bel) - Nadal- Parera (Spa) 6-2 6-2, Calleri (Arg/5) - Balcells (Spa) 6-3 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Schalken/Ullyet (Ned/Zim) - Barnard/Thomann (ZAf/Fra) 7-6 7 WIELRENNEN Frankfurt. Rund um den Henninger Tumi: 1. Zabel (Dui) 206 km in 5.00 17. 2 Planckaert (Bel). 3 Serge] Ivanov (Rus). 4 Freire Gomez (Spa). 5 Petacchi (Ita), 6 Rebellin (Ita). 7 Arvesen (Noo). 8. L|ungqvist (Zwe), 9. Konis lev (Rus). 10. Lotz (Ned), 25. Kroon, 35. Tankink. 45. Boven Ronde van Romandié: Eerste etappe. Genève - Mallera^dvillard 1 Lombardi (Ita) 187 km in 4 54^ 2 Gutie- rez (Spa). 3 Mazzolem (Ita). 4 Cavangms (ita) 5 De Groot (Ned). 6 Tosatto (Ita). 7 Artetxe Gezuraga(Spa). 8 Bernucci (Ita) 9 8elli (Ita) 10. Popovits) (Oek). ovenge Nederlanders 57 Venebergop 1 42. 63 Pronk op 1 56. 98 Mutsaars op 3 32, 116 Engels op 6 48 Algemeen klassement: 1 Verbrugghe (Bel) 4.58.38, 2 Moos (Zwi) op 0.01, 3 Mazzolem (Ita) 0.02, 4. Zubeldia Aguirre (Spa) 0.04, 5. Cuesta Lopez (Spa) 0 05, 6. Frigo (Ita) 0 0b, 7 Millar (GBr) 0 06. 8 Zampien (Zwi) 0.0b, 9 Schnider (Zwi) 0.08. 10 Aebersold (Zwi) 0 08. 16 De Groot 0.11. 77 Pronk 2.11 90 Veneberg 2.28. 100. Mutsaars 3 49. 118 En gels 7.07 Sannois. Trophée des Gnmpeurs: 1 Chavab-. (Fra) 137 km 3 13 41. 2 Paurmer (Fral 0 44. 3 Bouyer (Fra) 1 30. 4 Malgand (Fra) 1.32. 5 Bourquenoud (Fra) 1 40 Genua. Ronde van de Appenijnen: 1 Figueras (Ita) 200 km 4 52 20, 2 Shefer (Kaz) z t 3 Zakirov (Rus) op 0.06, 4 Murn (Slv) 1 02, 5 Trampuch (Oos) z.t. I

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15