Voetbalbond in actie tegen spreekkoren SPORT Gretha Smit ziet af van een lucratief contract bij DSB Feyenoord wil Van der Schaaf en Sikora FC Zwolle na dertien jaar terug op hoogste plan S3 u n ID ZATERDAG 27 APRIL 2002 rouveen/gpd - Het gevoel was niet goed. En als het gevoel niet goed is, moet je het niet doen. Zo simpel is de verklaring van Gretha Smit om niet voor de DSB-ploeg te gaan schaatsen. De Rouveense heeft gisteren aan Toon Gerbrands, directeur sportzaken van DSB, laten weten definitief af te zien van een contract. Het kan maar zo dat Jenita Huizebosch komend seizoen wel voor DSB gaat rij den. De zus van Smit heeft nog een ge sprek met de ploeg van Dirk Scheringa. „Jenita staat er anders tegenover. De zussen hebben een verschil van me ning maar er is zeker geen ruzie", zegt Miel Rozendaal. Rozendaal behartigt tijdelijk de belan gen van zijn vriendin Gretha. Binnen kort krijgt Gretha een eigen zaakwaar nemer. Zwager Erik Huizebosch deed dit eerder voor de zusjes Smit. Gretha Smit besloot van een overgang naar DSB af te zien na de afwijzing van trainster Ingrid Paul eerder deze week. „Gretha kon zich niet vinden in de ar gumenten die DSB aandroeg om Ingrid Paul niet aan te nemen", legt Rozen daal uit. Zo kon Paul niet bij DSB aan de slag, omdat ze tegelijkertijd haar op leiding als sportarts wil afmaken. Gre tha Smit had hier geen problemen mee, DSB wel. Daarbij vond DSB de financi ële eisen van Paid te hoog. „Als ze Gre tha graag wilden hebben, had DSB zich iets soepeler op kunnen stellen", bena drukt Rozendaal. Over het financiële aanbod van DSB had de Rouveense schaatsster niets te klagen. „Maar het gevoel was niet goed. Voor Gretha is het heel belangrijk dat er een situatie gecreëerd wordt waarin ze maximaal kan presteren. Het geld komt pas op de tweede plaats." Smit gaat nu, waarschijnlijk samen met Ingrid Paul op zoek naar een eigen sponsor. „Het is een gok, maar we willen dat risico wel nemen." Ingrid Paul liet gistermiddag blijken zeer te spreken te zijn over het besluit van Gretha Smit. „Ik vind dit echt grote klasse van Gretha. Ze heeft een groot contract laten lopen. Als Gretha met zo'n statement komt, moeten wij dat samen een supervervolg geven. We zul len nu eerst alles op een rijtje moeten zetten en kijken waar het nou precies fout gegaan is." Paul voelt zich gevleid door het besluit van Smit. „Het doet me heel wat dat een schaatsster zoveel vertrouwen in me heeft Ik heb haar donderdag nog gebeld en gezegd dat ze niet aan mij hoefde te denken." De schaatsster deed dat wel. Paul: „Ik kan Gretha nu niet meer laten vallen." Een verbintenis met de Noorse schaatsbond, die Paul bena derde voor een contract, lijkt daarmee definitief van de baan. Paul weet dat de wegen van de zussen mogelijk scheiden. „Of Jenita en Gretha in één ploeg komen weet ik niet. Jenita kan een contract tekenen bij DSB. Gre tha neemt een eigen zaakwaarnmemer in de arm, er zal genoeg belangstelling van sponsors zijn. Het kan best nog een maand duren. Maar het komt allemaal goed met haar. Ze moet nu eerst even een time-out nemen, alles op een rijtje zetten." Gretha Smit verklaarde zich soli dair met schaatscoach Ingrid Paul. Foto: GPD/ Vincent Jannink igen Luxemburg rAiYA - De Nederlandse ten ders zijn bij de kwaüficatie- Istrijden in de Europese- frikaanse zone van de Fedcup Is tweede geëindigd in groep Miriam Oremans en Kristie oogert verloren gisteren bei en hun enkelspel in het laatste nel in de poule met Israël. Blanda Hopmans en Seda ft loorlander bepaalden de eind- land met de winst in het dub- 1 op 1-2. Door het verlies treft ploeg van Tjerk Bogtstra indaag in finaleronde Luxem- luinn nieuwe pits Willem II iburg - Willem II heeft een ieuwe spits. De opvolger van lariano Bombarda is de 27-ja- ge Noord-Ier James Quinn in West Bromwich Albion. De gelopen twee maanden speel- hij op uitleenbasis bij Bristol ivers. Quinn debuteerde als pfessional bij Birmingham j. Vervolgens stond hij vier ir onder contract bij Black- iol, waarna hij naar West pmwich Albion vertrok. Hij ;elde 27 interlands voor iord-Ierland. jax en ADO uel zonder fans ist - De aanklager betaald ïtbal heeft Ajax en ADO Den lag het schikkingsvoorstel ge- lan om in het eerste uitduel het volgend seizoen geen pporters mee te nemen. Ajax irdt verantwoordelijk gehou- voor vernielingen die sup- irters tijdens de wedstrijd te il Vitesse in het Gelredome bben aangericht. Bij ADO ïg het om vergelijkbare pro- imatiek bij het duel met Ex- sior. oemenië wint andenwedstrijd - Roemenië heeft giste- in Patras~bij de mannen ir de eersfë keer de Europese ititel in het landentoernooi roverd. Nederland kwam in Griekse stad niet verder dan i21ste plaats. De Roemeense lers kwamen tot een score 168,170 punten. Rusland :d tweede, voor Wit-Rus- ïd. Nederland, dat had ge- lopt te eindigen rond de acht ende positie, kwam tot 9,447. Van de Nederlanders irkte alleen Herre Zonderland volledige zeskamp af. Met n zes toesteloefeningen be- ikte hij een totaal van 47,924. ij eindigde daarmee als 32ste. door Harry Arts zwolle - FC Zwolle keert na dertien jaar terug op het hoogste plan. De Overijssel se ploeg verzekerde zich gisteravond van het kampioenschap in de eerste divisie door Excelsior, de enig overgebleven concurrent, in een rechtstreeks duel te rug te wijzen: 1-0. De ruim zesduizend aanhangers in het Oosterenk-stadion vierden titel en pro motie uitbundig. Maar het is de vraag of de club gebaat is met zijn nieuwe status. Zwolle is organisatorisch niet toe aan de eredivisie. En de plaatselijke overheid krijgt nu al slapeloze nachten als zij er aan denkt dat het aftandse Oosterenk- stadion volgend seizoen plaats moet bie den aan de fanatieke aanhang van bij voorbeeld Feyenoord en Ajax. Ook sportief heeft Zwolle in de eliteklas van het betaalde voetbal absoluut niets te zoeken. De kern van de huidige selectie bestaat uit uitgerangeerde dertigers (de neven Roelofsen, Doesburg), aangevuld met een handvol jongeren die absoluut niet rijp zijn om het een stapje hoger te gaan proberen. Uitzondering is mis schien Arne Slot, niet toevallig gister avond de matchwinner. De jonge mid denvelder beschikt wel over de benodig de klasse, maar hij speelt volgend seizoen niet meer in Zwolle maar bij NAC. Het aantrekken van een adequate ver vanger lijkt voor Zwolle onhaalbaar. De club heeft namelijk geen cent te makken. De gemeente moest halverwege het sei zoen zelfs borg staan voor een lening van 900.000 euro, nodig om het hoofd boven water te houden. Voorzitter Van Vliet meende gisteravond licht euforisch dat er een hoop betaalbare spelers op de markt zijn. Maar het is natuurlijk hoogst twijfelachtig of voetballers van dat allooi de club in de eredivisie kunnen houden. Is de samenstelling van de selectie voor het komend seizoen nog ongewis, het staat wel min of meer vast dat er voor die groep een nieuwe trainer komt te staan. De huidige coach Paul Krabbe (45), af komstig van de amateurs van HSC '21 uit Haaksbergen, houdt er rekening mee dat hij - ondanks zijn nog een jaar doorlo pende verbintenis - moet opkrassen als de rook van de feestelijkheden is opge trokken. De successen ten spijt is de man uit Losser bepaald niet geliefd in de Overijsselse hoofdstad. Zijn eigen spelers hadden al in de voorbereiding op het sei zoen grote scepsis over 's man kwalitei ten. Hij kwam in ernstig conflict met aanvoerder Boekweg, die inmiddels naar zijn oude club Groningen vertrokken is. Ook het bestuur van Zwolle is niet op enig enthousiasme te betrappen als het om de trainer gaat. De clubleiding heeft zich de afgelopen weken in een oorver dovend zwijgen gehuld als Krabbe weer eens onder vuur kwam te liggen. Het geringe krediet dat Krabbe geniet heeft veel te maken met de manier waar op hij zijn elftal dit seizoen heeft laten voetballen. Het spel van Zwolle is ge stoeld op inzet en enthousiasme en doet veelal pijn aan de ogen. Maar met wils kracht kom je in de eerste divisie een heel eind. En met een goede conditie evenzeer. Zwolle heeft dit seizoen zeer vaak in de slotfase toegeslagen en dat is beslist geen toeval. Ook gisteravond slaagde de nieuwe kam pioen erin zijn tegenstander in de slotfa se naar het canvas te sturen. Excelsior staat wijd en zijd bekend als de best voet ballende ploeg in de eerste divisie en on derstreepte die reputatie in het eerste uur, waarin de Rotterdammers veel beter waren. Maar Gill Swerts raakte de kluts kwijt. De Excelsior-middenvelder maakte halverwege de tweede helft een slaande beweging toen hij werd vastgepakt door zijn opponent Henk van Steeg. Scheids rechter Bossen aarzelde geen moment en bestrafte het vergrijp met rood. Swerts' stommiteit werd luttele minuten later nog overtroffen door Remco Schol van Zwolle. Onder de ogen van Bossen sloeg hij Leo Koswal keihard in de maag, uiter aard kon ook Schol inrukken. Tien minuten voor tijd trok Zwolle de vis op het droge. Ame Slot pikte een verre pass van Roelofsen op, ontdeed zich knap van Breuer en krulde de bal fraai om doelman Malkowski heen: 1-0. De Rotterdamse ploeg krijgt in de na- competitie een nieuwe kans om te berei ken wat Zwolle gisteravond al bewerk stelligde. den haag/gpd - De voetbalbond KNVB vraagt alle clubs in het be taalde voetbal, supporters, over heden en politiekorpsen een bij drage te leveren aan de bestrij ding van verbaal geweld op en rond de velden. De bond denkt dat een voetbalwet naar Engels model kan bijdragen aan een be tere bestrijding van de spreekko- De KNVB vindt dat het Open baar Ministerie en de politie een hogere prioriteit moeten geven aan de opsporing en strafrech telijke vervolging van de daders. Dat er nu op jaarbasis nog geen honderd personen opgepakt en vervolgd worden na discrimine rende uitlatingen acht de bond onvoldoende. De bond kwam vorig jaar al met een reeks aanbevelingen om het probleem aan te pakken. Toen discussieerde een groep van ge dragswetenschappers op initia tief van de KNVB over de spreekkoren en aanpak daarvan. Volgens de deskundigen moeten de aanstichters van het verbale geweld strafrechtelijk worden aangepakt. De bond benadrukt dat groot schalig, en daardoor mogelijk escalerend, optreden van de po litie moet worden voorkomen. Het wegsturen van opstandige supporters zonder aanhoudin gen te verrichten wordt niet wenselijk geacht. De bond benadrukt dat ze, sa men met de clubs en suppor tersverenigingen, een belangrij ke rol in de bestrijding van het verbale geweld kan spelen. De clubs dienen voor een publieks vriendelijke sfeer te zorgen. So ciale controle is belangrijk. Sup portersclubs moeten overtre ders direct royeren en via de rechter moet een stadionverbod worden afgedwongen. Bij de op leiding van spelers, trainers en scheidsrechters zal de voor beeldfunctie van de 'hoofdrol spelers' worden benadrukt. Ook voor de Samenwerkende Organisaties Voetbalsupporters (SOVS) is de maat vol. Voorzitter Ger van Os vindt de tijd rijp voor een harde aanpak van het voet balgeweld. De discussie over de bestrijding van geweld in en rond de stadi ons woedt al jaren. Maar de gro te doorbraak is uitgebleven: dui delijke maatregelen ontbreken en de betrokken instanties schuiven elkaar steeds de zwar tepiet toe. Dat moet maar eens afgelopen zijn, vindt Van Os. Volgens hem moeten de clubs, de KNVB, de politie en vooral de overheid de krachten nu maar eens bundelen. „Niemand kan nog achterover leunen en zijn handjes in onschuld wassen. We zijn allemaal verantwoordelijk. Juist nu de discussie over voet balvandalisme opwelt, moeten we doortastend zijn. Voetbalge weld krijgt momenteel ook in de politiek veel aandacht. Maar ik vrees dat politici zo vlak voor de verkiezingen vooral hun spier ballen wiUen tonen. Ze moeten nu laten zien dat ze niet alleen verkiezingsretoriek bezigen." Ook Van Os pleit ervoor om de relatief kleine groep relschop pers aan te pakken met een spe ciale voetbalwet. Nederland kan volgens hem enkele regels uit de Engelse wet overnemen. „Je kunt zware hooligans, die be kend zijn bij de politie, vooraf gaand aan wedstrijden preven tief oppakken. Voor andere sup porters met een stadionverbod dient een absolute meldings plicht te gelden. Ik weet dat het openbaar ministerie onvoldoen de mensen heeft om stadionver boden en een daaraan gekop pelde meldingsplicht op te leg gen. Nou, dan moet je daar maar iets aan doen. Verder moeten fans die het veld betre den een zeer zware boete en een stadionverbod krijgen. Dat kun je ook in zo'n voetbalwet vast leggen. Wie schade aanricht zal deze moeten betalen. Daar dien je consequent in te zijn." Het weren van bezoekende fans is volgens Van Os geen oplos sing. „Dan ga je de goedwillen de supporters straffen voor de daden van de kwaden. Nee, je moet juist de verkeerde elemen ten liquideren." De politiek is volgens Van Os huiverig voor in voering van een voetbalwet. Het invoeren van een meldings plicht zou bijvoorbeeld in strijd zijn met de wetgeving op het ge bied van privacy. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Marcel van der Kraan itterdam/gpd - Feyenoord left zich officieel bij Vitesse ge- eld om een dubbeltransfer Jong Oranje-international mco van der Schaaf en Ne- rlands elftal-speler Victor Si- ira te bespreken. De Rotter- mmers zullen voor de verde lende middenvelder en de iugelspits diep in de buidel neten tasten. De Arnhemse ïb vraagt meer dan 10 miljoen ro (ruim 22 miljoen gulden) or het duo. Feyenoord bereid is zoveel tafel te leggen voor de twee ste spelers van Vitesse is de Van der Schaaf, die een irmachtige ontwikkeling heeft orgemaakt, is in het bezit van n contract dat volgend jaar af- npt. Tegen die tijd is hij trans- vrij en volgens de UEFA-ie- ls mag hij vanaf 1 januari 2003 onderhandelen met een nieu- club. Als Vitesse het zover it komen, grijpt de club volle naast een transferbedrag, verwachting is dan ook dat lesse de prijs nog wat zal laten kken om kapitaalvernietiging voorkomen. In Arnhem wil in de agressieve middenvel- al maanden verleiden een iuw contract te tekenen. Van Schaaf heeft daar tot op de van vandaag geen trek in lad, ook omdat hij weet dat door verschillende grote tbs wordt gevolgd, lesse heeft voor Van der Remco van der Schaaf (midden) staat ook in de belangstelling van PSV. Foto: ANP/Robert Vos Schaaf afgelopen maand al een bod ontvangen van PSV. Trainer Erik Gerets ziet in de blonde Brabander een ideale verster king voor zijn middenveld en heeft manager Frank Arnesen daarom gevraagd vaart te zetten achter het aantrekken van Van der Schaaf, die zelf al besprekin gen heeft gevoerd met het ma nagement van PSV. Omdat Vi tesse het bod van de Eindho- vense club heeft afgewezen maakt Feyenoord een goede kans Van der Schaaf voor de neus van PSV weg te kapen. Ma nager Frank Amesen was dan ook niet blij toen hij gisteren vernam dat PSV met Feyenoord een serieuze concurrent heeft gekregen in de slag om Van der Schaaf. Victor Sikora is een andere be langrijke kandidaat om het elftal van Feyenoord te versterken. Net als Van der Schaaf heeft hij als voordeel dat hij een van de grote talenten in de kem van de KNVB-selecties is en wordt be schouwd als een toekomstige topper voor Oranje. Met te veel buitenlandse internationals, zo heeft men in Rotterdam-Zuid ervaren, komt de club bij inter landwedstrijden ernstig in de problemen. Sikora ligt nog vast tot de zomer van 2005 en weet dat Ajax zich al enkele weken geleden heeft gemeld bij Vitesse om hem na dit seizoen over te nemen. Voor Feyenoord is ook Anthony Lurling nog een serieuze kandi daat. De Heerenveen-aanvaller is dit seizoen regelmatig beke ken en heeft wel oren naar een overstap naar een van de drie topclubs. Dat Feyenoord zich nu op de transfermarkt roert, heeft van zelfsprekend te maken met de versterkte financiële positie van de club. Het Europa Cup-sei zoen levert straks bijna 14 mil joen euro op en aan het eind van dit seizoen zal Brett Emer- ton voor een vergelijkbaar be drag waarschijnlijk naar een Britse topclub verhuizen. Uitslagen Lucky Day d.d. 26-04-2002: 02-03-08-09-11-12-21-23-31-43-44-47-50- 51-61-62-63-66-78-80. (Onder voorbehoud van typefouten.) VOETBAL Eredivisie: FC Zwolle - Excelsior 1-0 (0-0). 80. Slot 1-0 Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 6800 Rode kaart: 66. Swerts (Excelsior), 75. Schol (FC Zwolle). Gele kaart: R. Roelofsen, Van Steeg (FC Zwolle), Onyeike, Buys (Excelsior). RBC Roosendaal - Heracles Almelo 2-0 (1-0). 23 Van Loenhout 1-0, 65 Maseland 2-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Platvoet (Heracles Almelo). ADO Den Haag - Volendam 1-1 (1-1). 35. Esa- ias0-l, 43. Van Ei|keren 1-1 Scheidsrechter- Van Egmond. Toeschouwers 4382 Emmen - Stormvogels/Telstar 0-3 (0-1). 41 Ten Heuvel 0-1, 62. Ten Heuvel 0-2, 77. Let- tinga 0-3. Scheidsrechter; Van der Hilst, Toe schouwers: 4425. Gele kaart: Sibum, Ten Rouwelaar, lliohan (Emmen). Haarlem - VW 0-0. Scheidsrechter: Buiting. Toeschouwers: 1100. Helmond Sport - Dordrecht'90 2-4 (0-2). 2. De Vries 0-1. 15. El Khalifi 0-2, 62 Torken 1-2, 67 Van der Net 1-3, 83. Van der Net 1-4, 88 Henar 2-4 (strafschop). Scheidsrechter. Van Meenen Toeschouwers: 1113 Gele kaart: Kox (Helmond Sport), Van der Net (Dordrecht'90). Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles 2-1 (1-0). 30. Goudmijn 1-0, 60. Bruin 2-0, 90. Van Arum 2-1. Scheidsrechter: Wegereef. Toe schouwers: 4118. Gele kaart.- Loontjens (Cam buur Leeuwarden) Van der Horst (Go Ahead Eagles) FC Zwolle - Excelsior 1-0 (0-0). 80. Slot 1-0 Scheidsrechter Bossen. Toeschouwers. 6800 Rode kaart: 66. Swerts (Excelsior). 75. Schol (FC Zwolle). Gele kaart: R Roelofsen, Van Steeg (FC Zwolle), Onyeike. Buys, (Excelsior). TOP Oss - Eindhoven 2-3 (1-0). 1 Dreef 1-0, 56. Jongepier 1-1, 57. Yahiaoui 1-2, 84. Van Kallen 1-3, 85. Brunswijk 2-3. Scheidsrech ter: Schenkels. Toeschouwers. 1100. Gele kaart: Brunswijk. Roozendal (TOP Oss). Jacobs (Eindhoven) Veendam - MW 2-3 (1-1). 30. Mutsaers 0-1, 34 Houttuin 1-1, 72. Trustfull 1-2. 75. Taiwo 1-3, 85 Cvetkov 2-3 Scheidsrechter: Karre- mans Toeschouwers: 3718 Gele kaart: Hen- driksen. De Vries en Schilder (Veendam). 1 FC Zwolle 33 22 7 4 73 63-32 2 RBC 33 21 5 7 68 75-37 3 Excelsior 33 20 7 6 67 72-31 4 ADODenHaag 33 18 9 6 63 52-32 5 Emmen 33 16 6 Cambuur L. 33 15 7 Volendam 33 14 8 Veendam 33 13 9 Heracles 33 13 10 Telstar 33 11 11 Dordr '90 33 11 12 Haarlem 33 10 13 MW 33 10 14 Helmond Sp 33 8 15 WV 33 10 16 GA Eagles 33 8 17 Eindhoven 33 7 18 TOP 33 3 FC Zwolle kampioen 8 9 56 50-41 6 12 51 49-39 8 11 50 63-47 6 14 45 59-58 6 14 45 48-50 9 13 42 52-49 9 13 42 63-65 8 15 38 35-43 7 16 37 47-58 13 12 37 34-50 5 18 35 47-63 9 16 33 45-60 7 19 28 48-75 5 25 14 25-97 AUTOSPORT Barcelona. Grand Prix Spanje, WK For mule 1: Vrije training: 1 Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.20,380 (211,843 km/u) 2. Frentzen (Dui) Arrows-Cosworth 1.20,450, 3. Button (GBr) Renault 1.20,963, 4. Barrichello (Bra) Ferrari 1.20,742, 5. Panis (Fra) BAR-Honda 1.20.758 BASKETBAL Eerste divisie, mannen: Rowic - Boun cers 62 - 85, Racing Beverwijk - Haag landen 2 65-51. GOLF El Cortijo. Canarias Open de Espana, Europese Tour. 1.7 miljoen euro: Stand na 2e ronde: 1. Garcia (Spa) 135 slagen (-9), 2. Owen (Eng), Canonica (Ira) 136, 4. Suneson (Spa), Bennett (Eng), Siem (Dui) 138, 45. Derksen (Ned) 144, uitgeschakeld: 86. Muntz (Ned) 147, 120. Lafeber (Ned) 150 +6). TENNIS Antalya. Fed Cup, Europese-Afrikaanse zone, derde dag. Groep B: Nederland - Israël 1-2. Boo- gert - Obziler 2-6 3-6, Oremans Smashnova 2-6 2-6, Noorlander/Hop- mans - Obziler/Rosen 6-2 6-1. Roeme nië - Bosniè-Herzegovina 3-0. Eind stand: 1. Israël 3-3 (7-2), 2. Nederland 3-2 (6-3), 3. Roemenië 3-1 (5-4), 4. Bosnië-Herzegovina 3-0 (0-9). Houston. Mannen, 450.000 euro: Tweede ronde: Roddick (VSt/3) - Ca- latrava (Spa) 6-2 6-1, Sampras (VSt/4) - Puerta (Arg) 6-4 6-2, Blake (Can/5) - Chang (VSt) 6-1 6-4, Martin (VSt/7) - Davidenko (Rus) 7-6 6-3. Barcelona. Mannen, 1 miljoen euro: Kwartfinale: Hewitt (Aus/1) - El Aynaoui (Mar/6) 6-4 6-2, Gaudio (Arg) - Martin (Spa) 6-2 6-4, Canas (Arg/5) - Pioline (Fra) 7-6 6-3, Costa (Spa/15) - Corretja (Spa/7) 5-7 7-6 7-6 TURNEN Patras. EK, mannen. Landentoernooi: 1. Roemenië 168,170, 2. Rusland 167,098, 3. Wit- Rusland 166,582, 4. Frankrijk 166,510, 5. Duitsland 165,405, 6 Oekraïne 163,659, 21. Nederland 149.447. Individueel, kwalificatie: 1 Potra (Roe) 56,261, 2 Zozoelia (Oek) 55.410. 3 Bondarenko (Rus) 55,186, 4. Podgorni (Rus) 54,937. 5 Cano (Spa) 54,086, 6. Kwiatkowski (Dui) 54,010, 32. Zon derland (Ned) 47,924. WATERPOLO Hoofdklasse vrouwen, play-offs: Bran denburg - Polar Bears 8-7. WIELRENNEN Ronde van Niedersachsen, derde etap pe, Wolfsburg - Duderstad: 1. Pollack (Dui) 210 km in 5.52.30. 2. Korff (Dui) 3 Beikirch (Dui), 4 Prechtel (Tsj). 5 Siedler (Dui), 6 Riebenbauer (Oos), 11. De Jongh. 32. Sentjens. 34 Boer man. 37 Duijn, 77. Engels. 107. Traksel 10.10. Algemeen klassement: 1 Pollack 14.45 12. 2 Korff 0.26. 3. Radochla (Dui) 0.32, 4. Beikirch 0.34, 5. Tesar (Tsj), 6 Riebenbaum, 12 De Jongh 0.38, 27. Boerman, 37. Sentjens. 42. Duijn, 73. Engels 0.56, 82. Traksel 10.48. Ronde van Trentino, tweede etappe, Ar- co - Velloi: 1. Casagrande (Ita) 166 km in 4.04,47, 2. Perez Cuapio (Mex) 0.23, 3. Simoni (Ita) 0.38, 4. Luttem- berger (Oos) 0.47, 5. Garzelli (Ita) 0.53. Algemeen klassement: 1 Casa grande 8.48.11. 2 Perez Cuapio 0 25, 3. Simoni 0.42. 4. Luttemberger 0.52, 5. Garzelli 0.58. Ruban Grantier Breton, eerste etapise, Sainte-Anne d'Auray - Pontchateau: 1 Hans Dekkers (Ned) 168 km in 3.47.06, 2. Laurance, 3. Berthier (Fra), 4. Faltynek (Tsj). 5. Jégou (Fra) Ronde van de Rioja, eerste etappe. Au- tol - Calahorra: 1 Torrent (Spa) 159 km m 3.38,11, 2. Mensjov (Rus), 3. Riera (Spa). 4 Florencio (Spa), 5. Noval (Spa). -fOOCE ijshfl Key Jönköping. WK A-landen. Eerste ronde: Groep A: Duitsland - Japan 9-2 (2-0 5-2 2-0), Zwitserland - Tsjechië 0-5 (0-1 0- 30-1) Groep C: Rusland - Slovenië 8-1 (3-0 2- 1 3-0), Oostenrijk - Zweden 3-5 (1-3 0- 1 2-1. REGIO-VOETBAL Zaterdag (14.30) Groole Undt-Voorschoten-97, KRV-RCL, SV35-MVKV, BSC'68-Alphia, Leiden-SEV. Lugdunum-HPSV, Hazerswoudse Boys-Val ken'68. De Sleutels-Oegstgeest. Kagia-Roo- denburg (restant). Abbenes-SVOW (restant), SJC-DVC. Foreholte-DWO. Manne-Leidsche Boys. De Jagers-GWS. Schipluiden-LFC Zondag (14.00) UVS-DCV, WSB-Leomdas. Alphense Boys- SJC. TOGB-Docos. Concordia-Meerburg. Ber- nardus-Aikmania. Voorschoten'97-Aitior, ES- TO-Lugdunum, DOSR-VEP. Warmunda-Van Nispen. SJZ-Teylingen. FC Lisse Foreholte, Roodenburg-FC Rijnland, UDWS-ASC, Stomp- wijk'92-UDO, Gr Willem II VAC-ROAC'79. NSV46-MM0. Kickers'69-Floreant, LFC-GOL Sport. VCL-RFC'95. VNA-Erasmus. Leidsche Boys-Alphen De spelers vieren uitbundig feest na het behalen van het kampioenschap. Foto: GPD/Freddy Schinkel

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 35