Israël ook even in Hebron XSSjSS" BUITENLAND Jospin neemt afscheid van kabinet en politiek Ojdanic meldt zich bij tribunaal Molukse separatisten hijsen RMS-vlag toch 'Zeker honderd doden in Jenin' Forse belastingverhoging en bezuinigingen vanwege kosten intifada Jean-Marie le Pen zorgt voor chaos in Europarlement Parlement Tsjechië houdt vast aan Benes-decreten Onderzoek naar hoorse VN-gezant Lo - Het Noorse ministerie buitenlandse zaken is een Tderzoek begonnen naar de ijidige VN-gezant voor het ijdden-Oosten Terje Roed eken. De Noor zou in 1999 als jplomaat een flinke som geld [Jbben ontvangen zonder dit melden aan de toezichthou- [nde autoriteiten. De Israëli- Ie pers onthulde dinsdag dat Jjed-Larsen en zijn vrouw in een prijs van 100.000 dol- jrkregen van het Shimon Pe ls Vredescentrum voor hun jjdrage aan de Akkoorden van lo in 1993. Israël had al kri- kop de VN-gezant, nadat hij ivenvoestingen door het Isra- sche leger in het vluchtelin- nkamp van Jenin 'gruwelen e het voorstellingsvermogen boven gaan' noemde. De joorwas daarom al niet meer ;lkom. t jjitlevering piloot n VS afgewezen iden - Een rechtbank in Lon- heeft een verzoek van de >nigde Staten om uitleve- van een piloot van Alge- \e afkomst afgewezen. De jdenken dat de 28-jarige Lotfï ;i vliegles heeft gegeven daders van de aanslagen 11 september. Raissi werd ggHgjaar september in Groot- lltannië opgepakt en aange- toagd wegens samenzwering iet de bedoeling mensen om jtleven te brengen. De rech- zei dat geen enkel bewijs jeofcs gevonden voor de beschul- ling van terrorisme. Ie I te| e'i psKOU - De ondertekening idefceen akkoord over ontwape- )g tijdens een topontmoeting n de Amerikaanse president Jsh met zijn Russische ambt- ^jnoot Poetin is onzeker. Vol- JKs de Russische onderhande- I»BrGeorgi Mamedov zijn er 1|S i meningsverschillen over W mindering van strategische mjn jens. Hij kondigde wel aan zondag de Amerikaanse mi- ar ter van defensie Donald msfeld naar Moskou komt 5MS ir besprekingen. in di een zelfmoord (3 loot vliegtuigje !un - De piloot van het gtuigje dat zich vorige week Herdag in de Pirelli-toren in [Italiaanse Milaan boorde, jftgeen zelfmoord gepleegd, e bewijzen die tot nu toe zijn ionden, geven aan dat we de gelijkheid kunnen uitsluiten :het zelfmoord betrof', al- de officier van justitie die ling geeft aan het onderzoek, wilde verder geen details jeven. Meteen nadat het gtuigje zich in wolkenkrab- iad geboord, staken specu- de kop op dat de 67-jarige |ot Luigi Fasulo zelfmoord :gde wegens financiële pro- 00 Vfcnen. donderdag 25 APRIL 2002 cairo/gpd - In het Palestijnse vluchtelingenkamp bij Jenin zijn de lijken geborgen van zeker honderd mensen. Dat zegt Mus tafa Arafat, voorzitter van de Ro de Halve Maan, het Palestijnse Rode Kruis. Volgens hem is het niet uitgeslo ten dat er meer doden worden gevonden, omdat de Israëlische autoriteiten niet toestaan dat hulpverleners apparatuur mee nemen om onder ingestorte wo ningen te zoeken. Arafat, een broer van de Palestijnse leider, zei in Cairo dat Israël de wereld een rad voor ogen wil draaien met zijn bewering dat er tijdens de strijd in het kamp slechts vijf tig Palestijnen zijn omgekomen. „De Israëliërs liegen. Ze houden eveneens staande dat van de vijftig doden slechts drie onge wapend waren. Gisteren nog hebben wij lijken van enkele kinderen aan bezoekende politi ci getoond." Arafat zei ook niet eerder te hebben meegemaakt dat een re gering de internationale hulpor ganisatie toegang heeft gewei gerd. De Israëliërs lieten dertien dagen lang geen ambulances tot Jenin toe. tel aviv/gpd-rtr-afp - Israëlische militairen met tanks zijn vannacht delen van Hebron die onder Palestijns bestuur vallen binnengeval len. Hebron was de enige stad op de Westoe ver die tot nog toe buiten schot was geble ven. Volgens ooggetuigen doorzochten de militairen huizen en verrichtten ze arrestaties. Een twintigtal pantserwagens, tanks en an dere militaire voertuigen drong een kilome ter diep Palestijns gebied in het noordwes ten van de stad binnen. Na enkele uren trokken de Israëliërs zich terug. Er zouden korte schotenwisselingen hebben plaatsge vonden. Bij de actie viel aan Palestijnse kant één dode. Het slachtoffer was lid van Force 17, de lijfwacht van de Palestijnse president Arafat. Hebron geldt als een van de belangrijkste spanningshaarden. In het centrum van de stad wonen onder zware bewaking ongeveer vierhonderd Israëlische kolonisten temid den van meer dan 100.000 Palestijnen. Buitenlandcoördinator Solana van de Euro pese Unie heeft vanmorgen overleg gehad met de Israëlische premier Sharon. Solana sprak gisteren met de Palestijnse leider Ara fat, die nog steeds gevangen zit in zijn hoofdkwartier in Ramallah. Solana zei 'erg, erg geschokt' te zijn door de situatie waarin de Palestijnse leider verkeert. Arafat her haalde tegenover de EU-vertegenwoordiger zijn oproep tot een onmiddellijke terugtrek king van de Israëlische militairen uit de Pa lestijnse gebieden. De EU heeft deze eis on dersteund. Ruim anderhalf jaar na het begin van de Pa lestijnse intifada gaan de Israëlische belas tingbetalers opdraaien voor de financiële gevolgen van het geweld. De regering ziet zich geconfronteerd met een zodanig begro tingstekort dat ze gisteren een uitgebreid pakket maatregelen heeft voorgesteld, een combinatie van bezuinigingen en belasting verhogingen. Sociale onrust lijkt onafwend baar. De vakbonden hebben al aangekon digd dat ze de terughoudendheid die ze zichzelf hebben opgelegd in verband met de toestand van bijna-oorlog, zullen opgeven. Ze dreigen met een algemene staking. De president van de nationale bank, David Klein, waarschuwde gisteren dat een verho ging van de belastingdruk de economische crisis alleen maar zal versterken. Hij meent dat het begrotingstekort moet worden be perkt door bezuinigingen. Volgens het ministerie van defensie in Tel Aviv heeft 'Operatie Verdedigingswap, de militaire campagne van de afgelopen vier weken op de Westelijke Jordaanoever, circa 275 miljoen euro gekost. Defensie wil van de regering in totaal bijna één miljard euro ex tra, omdat het leger sinds het begin van het jaar zijn activiteiten in de bezette gebieden aanzienlijk heeft opgevoerd. De intifada heeft vooral de Israëlische toe ristenindustrie zeer zwaar getroffen. Dui zenden werknemers in de bedrijfstak zijn naar huis gestuurd en hoteleigenaars eisen dat de regering hun lot verzacht door belas tingvoordelen. Ondanks de financiële zorgen en internatio nale inspanningen om vrede te stichten in het Midden-Oosten, gaat Israël onverdroten door met de bouw van nederzettingen in de Palestijnse gebieden. Gisteren is op de Westoever een begin gemaakt met de bouw 480 woningen, de grootste nederzetting ooit. De nederzettingen in de Palestijnse gebie den gelden als een van de grootste hinder nissen op de weg naar vrede in het conflict tussen de Palestijnen en Israël. „De bouw in deze zware tijden is het beste en sterkste zionistische antwoord op de campagne van geweld en terreur van de Palestijnse terro risten", aldus de voorzitter van de nederzet - tingenraad van Elkana, Marcel Ganz. Pre mier Sharon zei dat onder zijn bewind de nederzettingen niet worden opgegeven. fapenakkoord VS usland onzeker il y Gil stapt op burgemeester uightBEiLA - Jesus Gil y Gil is gis- rde fn opgestapt als burgemees- yan de Spaanse badplaats |ean|bella, een dag voor hij voor rechter moet verschijnen op ihuldiging van verduiste- van ongeveer 60 miljoen Hij zou het geld hebben luisterd in de hoedanigheid eigenaar van voetbalclub tico de Madrid. Gil, die elf burgemeester van Marbella weest, zei 'met opgeheven jfd' te vertrekken. Tegen bzijn in de loop der jaren pallen rechtszaken gevoerd, festal wegens verduistering jraude. CHT ren (den netwerk ma, dofielen gepakt mm ben - In Groot-Brittannië lere ft de politie gisteren zestien ,rt pi !sen gearresteerd tijdens Aqm grootschalige actie om een licoti 'erPornonetwerk °P te rol- Een politiemacht van 34 u 1 isen deed invallen op 75 aftrel ssen tegelijk. Aan de inval- emieging een half jaar onderzoek Ëi Met gespecialiseerde ratuur werden op het in- t chatsessies bezocht nn kinderporno werd ge- S;d en aangeboden. jkerbommen iren in de maak burg - De dinsdag in sland gearresteerde ver- nde terroristen wilden spij- 1 r 'ommen produceren, ijft het blad Bild. De leden de Palestijnse groepering awhid heeft de afgelopen sn in verscheidene steden obeerd chemicaliën te ko- ■^É°m explosieven te maken, invallen in onder andere n. Berlijn en München 'en de autoriteiten ook gro- intallen spijkers. Vermoed it dat de arrestanten de men tegen joodse centra, goges of mensenmenigten an gebruiken. Leden van het Europees Parlement tonen hun afkeer van Le Pen tijdens een toespraak van de extreemrechtse politicus voor het parlement in Brussel. Foto: Reuters/Yves Herman door onze correspondent Hetty van Rooij brussel - Een poging van de extreem rechtse Franse presidentskandidaat Jean- Marie le Pen om in het hart van Brussel zijn anti-Europese ideeën uit te dragen, is gisteren geëindigd in chaos. Le Pen wei gerde te verschijnen op zijn eigen pers conferentie in het Europees Parlement, omdat er behalve journalisten ook actie voerders in de stampvolle zaal zaten. Bij het ontruimen van het gebouw viel een aantal rake klappen. Als lid van het Europarlement had Le Pen gisteren een zaal geboekt in het perscen trum van het parlement in Brussel. De beveiligingsdienst kwam er te laat achter dat niet alleen honderden journalisten en meer dan dertig cameraploegen waren toegestroomd, maar dat er ook enkele tientallen demonstranten naar binnen waren geglipt. Zij weigerden de zaal te verlaten, en droegen borden en pamflet ten mee met 'Stop de nazi's'. Al voor de aankomst van Le Pen ont stond er een hevig tumult in de bomvolle zaal. Vervolgens deelde Le Pens campag neleider GoUnisch mee dat de 'echte' persconferentie was verplaatst naar mor gen in Parijs. „Klachten kunt u depone ren bij het Europees Parlement", deelde hij de wachtende journalisten laconiek mee. In de chaos die volgde, werden mede werkers van Le Pen besmeurd met taar ten en slagroom. Ook de Belgische euro parlementariër Dillen van het extreem rechtse Vlaams Blok kreeg een taart in zijn gezicht. De zoon van Dillen verkocht de taartengooier vervolgens een paar klappen. De inmiddels opgetrommelde bewakingsdienst verwijderde een aantal demonstranten met harde hand. Le Pen, die een aantal maanden geschorst is ge weest als europarlementariër wegens een veroordeling voor mishandeling, liet zich in het tumult niet zien. Volgens een woordvoerder van het Euro pees Parlement is er wel degelijk een strenge toegangscontrole geweest. Hij sloot niet uit dat zich onder de activisten medewerkers en personeelsleden van het parlement bevonden. Op een plein voor het parlementsgebouw in Brussel de monstreerden gistermiddag enkele dui zenden activisten tegen de extreemrecht se Franse presidentskandidaat. Tijdens de zitting van het Europees Par lement is gisteren luidkeels geprotesteerd tegen de aanwezigheid van Le Pen, die als parlementariër doorgaans een vrij on opgemerkt bestaan leidt. Vooral afge vaardigden van de linkse fracties pro beerden hem de mond te snoeren toen hij het woord wilde voeren in een debat over het Midden-Oosten. Le Pen, die de holocaust ooit 'een voetnoot in de ge schiedenis' noemde, kreeg van EP-voor zitter Cox de gelegenheid zijn korte bij drage af te ronden. door onze correspondent Hans Geleijnse Vaticaanstad - De groep Ameri kaanse kardinalen die naar het Vaticaan is geroepen voor crisis beraad over een reeks seks schandalen, blijft moeite hou den met een harde aanpak van pedofiele priesters. De kerklei ders werden het eens over de aanpak van priesters die zich in de toekomst vergrijpen aan kin deren. Zij zullen uit het ambt worden gezet, maar die ferme lijn hoeft niet noodzakelijkerwijs te gelden voor wandaden uit het verleden. De paus had dinsdag in een har de toespraak tot het Amerikaan se gezelschap duidelijk gemaakt dat pedofielen geen priester kunnen zijn. Kardinaal Francis George uit Chicago zei gisteren echter dat het mogelijk zou moeten zijn om een priester die berouw heeft getoond na een eenmalige misstap in het verle den een functie te geven die hem niet in contact met kinde ren brengt. Tijdens het beraad bleek dat de aanwezige curieprelaten en de Amerikanen het erover eens wa ren dat opheffing van het celi baat - vooral in Amerika gezien als een drijfveer tot seksuele ontsporing - niet aan de orde is. Maar verdeeldheid bleef over de vraag of er verband is tussen ho moseksuele geaardheid en pedofiel gedrag. Kardinaal Maida uit Detroit be riep zich op gedragsweten schappers die een dergelijke re latie waarschijnlijk achten. Ook andere kardinalen toonden zich bezorgd over het grote aantal - volgens schattingen dertig pro cent - homoseksuelen onder Amerikaanse priesters. De kerk beschouwt ook homofilie als een zonde, maar is nooit zo ver gegaan om homo's het priester schap te weigeren. Over ontslag van de kardinalen Egan (New York) en Law (Bos ton) wegens het in de doofpot stoppen van seksuele misdrijven van priesters is gisteren even eens geen besluit genomen. Vol gens een van de deelnemers zijn dergelijke stappen voorbehou den aan de paus. parijs/ap-anp - De Franse pre mier Lionel Jospin heeft gisteren in de laatste vergadering van zijn kabinet afscheid genomen van de politiek. Ministers spra ken van 'een aangrijpende ge beurtenis', waarbij het er emo tioneel aan toe ging. Jospin bedankte zijn ministers voor hetgeen ze de afgelopen vijf jaar tot stand hebben ge bracht en president Jacques Chirac voor de 'voorkomende en eenvoudige' manier waarop hij de wekelijkse kabinetsverga deringen heeft geleid. Chirac zei dat het kabinet zijn door het Franse volk opgedragen 'Repu blikeinse taak' heeft volbracht. In de campagnes voor de eerste ronde van de presidentsverkie zingen van afgelopen zondag gingen Jospin en Chirac zich nog te buiten aan venijnige per soonlijke aanvallen. Nadat tot ieders verrassing en veler ont zetting zondag niet Chirac en Jospin, maar Chirac en de rechtsextremist Jean-Marie le Pen de winnaars van de eerste ronde bleken, kondigde Jospin zijn vertrek uit de politiek aan. Volgens de peilingen zal Chirac Le Pen verpletteren in de twee de ronde op 5 mei. Voor het eerst in de 87 jaar van zijn bestaan heeft het Franse sa tirische weekblad Le Canard En- chainé politiek stelling geno men. Het roept de lezers op in de tweede ronde op Chirac te stemmen. Het weekblad maakt zelfs zijn excuses. Het is zo druk bezig geweest Chirac als 'siniste re oplichter' aan de muur te na gelen, dat het 'de fascist Le Pen niet heeft zien komen'. De Canard onthulde een groot aantal schandalen rond Chirac. In dit stadium is er geen echter sprake meer van verkiezingen, meent het blad. „Dit is een refe rendum tegen het Front Natio nal. Nu 'ja' zeggen tegen Chirac betekent 'neen' tegen Le Pen." door onze correspondent Runa Hellinga Boedapest - Tsjechië is niet be reid te praten over de afschaf fing van de Benes-decreten, de wetgeving op basis waarvan 2,5 miljoen Duitsers en Hongaren na de Tweede Wereldoorlog werden onteigend en gedwon gen het land te verlaten. Dat heeft het Tsjechische parlement gisteren unaniem besloten. Het parlement nam een resolu tie aan, waarin het stelt dat de decreten deel zijn van een gro tere naoorlogse regeling en van de wettelijke geschiedenis van het land, en als zodanig 'niet in trekbaar, en onaanraakbaar zijn.' De kwestie heeft de afgelopen weken in Tsjechië tot hoog op lopende nationalisme geleid, nadat de extreemrechtse Oos tenrijkse politcus Haider intrek king van de decreten een voor waarde voor het Tsjechische lid maatschap van de EU had ge noemd. Ook Duitse en Hon gaarse conservatieve politici maakten er een punt van, terwijl de Duitse bondskanselier Schro der er een bezoek aan Praag om afzegde. Van zijde van de EU is overigens tot nu toe steeds verklaard dat de decreten in de onderhande lingen geen rol zullen spelen, hoewel bepaalde Duitse en Oos tenrijkse Europarlementariërs de kwestie op de agenda probe ren te zetten. De kwestie dreigde ook een be langrijk item te worden in de Tsjechische verkiezingscampag ne, waarbij politici over elkaar struikelden om de burgers te verzekeren dat de decreten wat hen betreft onaantastbaar wa ren. Afgelopen week verklaarde de conservatieve partijleider Vaclav Klaus, die wordt gezien als een van de grote kanshebbers in de verkiezingen, nog dat Tsjechië af zal zien van EU-lidmaatschap als de EU afschaffing van de Be nes-decreten als voorwaarde voor lidmaatschap zou stellen. Ook president Havel heeft de kwestie afgelopen week onbe spreekbaar genoemd. den haag/gpd - Dragoljub Ojda nic, de oud-bevelhebber van het Joegoslavische leger, heeft zich vandaag bij het Joegoslavië-tri- bunaal in Den Haag gemeld om terecht te staan voor misdaden die hij zou hebben begaan in Kosovo. Generaal Ojdanic (60) is de eerste verdachte die vrijwillig naar Den Haag afreist sinds Joe goslavië zich twee weken gele den wettelijk heeft verplicht tot samenwerking met het tribu naal. Voor vertrek uit Belgrado ver klaarde Ojdanic, die vergezeld wordt door zijn vrouw en advo caat, tegen journalisten: „Ik groet u en wens u en het Servi sche volk veel geluk." Ojdanic werd in 1999 tegelijk aange klaagd met Slobodan Milosevic en drie andere hooggeplaatste Serviërs. Hij is beschuldigd van het plegen van misdaden tegen de mensheid wegens zijn aan deel in de verdrijving en vervol ging van ten minste 800.000 Al banezen uit Kosovo en de moord op ruim driehonderd van hen. Ojdanic nam volgens de aankla gers deel aan een 'gezamenlijke criminele onderneming' die tot doel had een groot deel van de Albanese bevolking te verdrijven, en zo de Servische controle over Kosovo te behouden. Onder het gezag van Ojdanic maakte het Joegoslavisch leger zich samen met de Servische politie schuldig aan een 'systematische terreur- campagne', stellen de aankla gers. Steden en doipen met Albanese inwoners werden lukraak met zwaai' geschut beschoten, Alba nezen werden vermoord of mis handeld en verdreven. Om te zorgen dat zij nooit meer terug zouden keren, werden huizen geplunderd en in brand gesto ken en moskeeën verwoest. Veel Albanezen moesten hun identi teitspapieren inleveren alvorens ze de grens met Albanië passeer den. Het is nog niet bekend wanneer Ojdanic wordt voorgeleid om zich 'schuldig' of 'niet schuldig' te verklaren aan de misdaden die hem ten laste zijn gelegd. Maar duidelijk is dat zijn antwoord bij die gelegenheid ontkennend zal zijn. Net als Milosevic stelt de generaal dat het leger in Kosovo geen misdaden heeft gepleegd, en dat de Albanese bevolking niet werd verdreven, maai slechts naai veiliger oorden werd gebracht. „Het was de taak van het leger om de vluchtelingen te helpen naar gebieden waar zij heen wilden", zei Ojdanic giste ren. „In Den Haag kom ik mijn onschuld bewijzen en de eer van de Joegoslavische soldaten ver dedigen." Milosevic benoemde Ojdanic in november 1998 tot bevelhebber. Hij nam de plaats in van Mom- cilo Perisic, die het veld moest ruimen omdat hij kritiek had op de acties van leger en politie in Kosovo. Perisic was bang dat de NAVO zou ingrijpen, en dat die gehakt zou maken van het Joe goslavisch leger, volgens hem 'de enige overgebleven democrati sche instelling van Joegoslavië'. door onze correspondent Theo Haerkens Jakarta - Hoe dan ook gaat vandaag de RMS- vlag in top op de Molukken. Dat zegt het Front Kedaulatan Maluku (FKM), dat de pre cies 52 jaar geleden uitgeroepen soevereini teit van de Republik Maluku Selatan (Repu bliek van de Zuid Molukken) wil herstellen. Met de RMS is het niets geworden, en wat Indonesië betreft blijft dat zo. Om proble men te voorkomen, hebben de autoriteiten de eilandengroep hermetisch afgesloten van de buitenwereld. Een lastpak als Alex Manu- putty, de voorzitter van het pas een jaar ac tieve FKM, is preventief opgepakt, om te voorkomen dat hij net als vorig jaar de om streden vlag hijst. Veel Molukkers houden hun hart vast voor nieuw geweld. De Molukse onafhankelijkheidsstrijd werd in de jaren zeventig vooral in Nederland ge voerd. en vond zijn einde na twee treinka pingen en gijzelingen in een school en het Indonesische consulaat. Onafhankelijkheid was vooral een wens van voornamelijk christelijke oud-KNIL-militairen die naar Nederland waren gekomen. De achterblij vers. die een stuk minder oranjegezind wa ren dan de 'knillers', hadden daar minder behoefte aan. Tot aan het begin van de burgeroorlog in Ambon, in januari 1999, was daar niet één separatist te vinden, al doet de FKM alsof ze zich massaal ondergronds schuil hielden. 'In het Indonesië van Soeharto was daar geen ruimte voor', heet het. In Atjeh en Pa poea (Irian Jaya) werd keihard opgetreden tegen afscheidingsbewegingen. Het eerder ingelijfde Oost-Timor werd in 1999 volko men platgebrand toen het zich ontworstelde aan de greep van Jakarta. Dit alles maakt geen enkele indruk op de le den van het FKM: de RMS-vlag moet hoe dan ook in top. Zij menen een gerechtvaar digde strijd te voeren en claimen alsnog de op 25 april 1950 uitgeroepen onafhankelijk heid. „Wij voeren een vreedzame strijd en willen een dialoog met de regering", aldus woordvoerder David Sahartian, die wel er kent dat het hijsen van de omstreden vlag koren is op de molen van de radicale mos lims van de Lasker Jihad. Deze door het le ger gesteunde groep doet alsof de burger oorlog die in drie jaar 9.000 levens eiste door de RMS is veroorzaakt De in Nederland geboren en getogen Umar Santi, Europees vertegenwoordiger van het FKM en best bereid nog eens minister te worden, reisde speciaal met enkele mede standers naar Indonesië om deherden- kingsbijeenkomt bij te wonerwijn paspoort bleek echter een belemmering om door te reizen naar de Molukken. De zakenman, die alleen in 1995 eens voet zette op het eiland van zijn voorvaderen om er vier weken va kantie te houden, blijft vandaag noodge dwongen in Jakarta. Hij vindt echter dat een democratisch Indo nesië ruimte dient te bieden voor discussie over onafhankelijkheid, daarbij het fanatie ke nationalisme negerend van president Megawati Soekamoputri, die het eilanden rijk hoe dan ook bijeen wil houden. Het FKM werd vorig jaar opgericht als de Indo nesische poot van de RMS. Dit gebeurde uit frustratie over de burgeroorlog waar maar geen eind aan kwam. Inmiddels is er na be middeling van Megawati's regering een ak koord en is het al enige tijd redelijk rustig. Voldoende reden voor het FKM om provo cerende acties achterwege te laten zou je denken. Maar het FKM. dat claimt 10.000 le den te hebben, ziet dat anders. „Molukkers hebben recht op zelfbeschikking". Voorals nog wordt vandaag alleen in Ambon de vlag gehesen. Sahartian peinst er niet over dat in Jakarta te doen: „Dat is veel te gevaarlijk!"

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 7