'De winnaar heeft altijd gelijk' k SPORT Van Utrecht mogelijk terug bij Noordwijk Goede start tennissters in Fed Cup Sloothaak niet in WB-finale leipzio - Franke Sloothaak heeft zich afgemeld voor de wereld bekerfinale in Leipzig, van 1 tot en met 5 mei. De drievoudig wereldkampioen springen kan niet beschikken over zijn paard JolfCoeur, dat last heeft van een blessure. Sloothaak is na Markus Merschformann en Markus Beerbaum de derde Duitser die zich afmeldt. Winterspelen: 45 miljoen winst salt lake city - Salt Lake City heeft aan de organisatie van de Olympische Winterspelen een winst overgehouden van 45 miljoen euro. De Olympische Winterspelen waren in februari van dit jaar en waren al een sportief succes. UEFA wil Israël niet schorsen Stockholm - De Europese voet balbond (UEFA) voelt niets voor een schorsing van Israël voor internationale wedstrij den. Een aantal Arabische lan den had opgeroepen tot de uit sluiting wegens het militaire optreden op de Westelijke Jor- daanoever. „We blijven de situ atie in Israël zorgvuldig in de gaten houden en volgen de richtlijnen van de Verenigde Naties", zei UEFA-voorzitter Lennart Johansson. „We bekij ken het van geval tot geval, maar zien op dit moment geen reden actie te ondernemen." Haubrich gaat weg bij Sparta rotterdam - De financieel advi seur van Sparta, Peter Hau brich, is gisteren teruggetreden. Hij kreeg de afgelopen weken van supporters, sponsors en geldschieters veel kritiek over zich heen. Zij achten Haubrich, voormalig penningmeester, mede verantwoordelijk voor de financiële nood en de bestuur lijke wanorde bij de oudste club in het betaald voetbal. donderdag 25 april 2002 Robbie McEwen geeft dit jaar iedereen het nakijken door Ad Pertijs schoten - Als een raket vloog Robbie McEwen gistermiddag uit het wiel van Tom Steels naar de zege in de Scheldeprijs, de oudste aller Vlaamse klassiekers. „Ik viel gewoon niet stil. Een heerlijk ge voel is dat", zei de 29-jarige Au straliër nadat hij de concurrentie voor de tiende keer dit jaar het nakijken had gegeven. Ook de ploegen (Rabobank en Domo) die de huidige Lotto-renner eens af dankten als een te lastig ventje kunnen zich geklopt voelen. „Voor de manager van Domo ben ik nog altijd niet goed ge noeg", sprak hij met het venijn van zijn eindschot. „Toch is wraak nemen niet mijn drijf veer. Mijn grootste motivatie is dat ik van winnen hou. Er is niets mooiers dan dat." Voor Rabobank (waar hij tussen 1996 en 1999 reed) was McEwen een schoolvoorbeeld van een rot appeltje. 'Altijd zeuren, altijd jammeren, altijd de anderen de schuld geven als hij niet wint', vond de teamleiding. Jan Raas kwam hem enkele weken gele den tegen langs de kant van de weg in Parijs-Roubaix. „Op lak schoentjes, zijn haar in het vet en een zonnebril op. Waarom wil je daar opvallen denk ik dan", spreekt de Rabobaas zijn gruwel uit over het excentrieke 'type McEwen'. De sprinter hoort er van op. „Als ik daar met een vriend uit Australië wil gaan kijken, laat me dan. Een renner moet dat doen waarbij hij zich goed voelt. En, ik sta er vandaag toch gewoon? Hoe zeg je dat ook al weer in het Nederlands: de winnaar heeft altijd gelijk." Bij Domo moest hij ondanks dertien zeges na een jaartje ook weg van manager Lefevere. Lot- Robbie McEwen wint de Scheldeprijs. Foto: EPA door Loman Leefmans noordwijk - Het lijkt hem enorm leuk om te doen. Bij hoofdklasser w Noordwijk ver enigingsmanager worden en daarnaast voetballen in het eerste elftal. Leonard van Utrecht (33) overweegt zijn profbestaan bij ADO Den Haag in te ruilen voor een dubbel functie bij zijn oude club. „Maar ja, ik moet wel mijn huisje kunnen betalen en dus salaris genereren, naast een uitkering die ik dan krijg uit het CFK-fonds (pensioenvoor ziening voor beroepsvoetbal lers, red.). Lukt dat niet, dan moet ik naar iets anders uit zien. Naar een commerciële functie bij een andere club sol liciteren." Van Utrecht had al een paar jaar geleden besloten dat hij na zijn loopbaan als speler in het voetbal actief wilde blijven, maar dan aan de zakelijke kant. Daarom begon hij een studie commerciële economie aan de Johan Cruijff Universi ty. Een richting die specifiek op sport is gericht. Bij ADO Den Haag, waar zijn contract deze zomer afloopt, kan hij jel nog voor een seizoen bijteke nen. „Ze willen me behoudei als wisselspeler en dan gaai ook het salaris naar beneden Misschien is er meer mogelijk an als Den Haag naar de eredivi sie promoveert, maar daar kan 0: ik niet op wachten." Daarom heeft de Noordwijker, 6' die in het verleden speelde voor Excelsior, Cambuur, Padova en opnieuw Cambuur, wel oren naar een baan bi; 'Hf Noordwijk. Daar kan hij pratenl tijkervaring opdoen en boven dien is hij een welkome ver sterking voor het eerste elftal „Het verschil met de mensen die nu het commerciële beleii PJ' bij Noordwijk voeren, is dat il in vaste dienst treed en duj veel meer tijd heb om me er mee bezig te houden", aldu Van Utrecht. Par Het bestuur van Noordwijk momenteel aan het onderzoe ken of het Van Utrecht ir 331 dienst kan nemen en onde rn welke voorwaarden. Komem P°' weekeinde wordt daarover wit te rook aan de Duinweterinj verwacht. Van Utrecht hoopvol. „Ik acht de kans d< ik bij Noordwijk terugkeer gro K, ter dan dat ik bij ADO blijf." dt de [0. to ving hem op voor een aange past salaris (half vast - half pre mies). „Nu ik ook bij deze ploeg blijf winnen, zeggen Raas en Lefevere dat ik lastig ben. Voor mij is dat pure frustratie van hun kant. Zelf ziet McEwen zich niet als een lastig heerschap. „Ik doe sommige dingen op mijn ma nier ja, maar ik kan met de meeste renners goed opschie ten. Ook met mijn oude ploeg maats bij Rabo en Domo. In dat opzicht heb ik mijn houding ook niet veranderd." Hij ging in de wintermaanden alleen heel hard trainen in zijn geboorteland Australië. Tele kom-sprinter Hondo was tijdens openingskoersen Down Under de eerste die vol bewondering over de nieuwe McEwen sprak. „Zelfs Erik Zabel had hem niet gehouden." En dus lijkt de klei ne spurtraket eindelijk op weg naar de erkenning die hij zo na streeft. „Op dit moment kan ik van mezelf zeggen dat ik van het niveau Cipollini en Zabel ben." Hij blijft het liefst bij Lotto, de ploeg die hem koestert als een sleutel tot succes. „Ik heb alle vertrouwen in mijn ploegmaats. Zoals vandaag. Stefan van Dijk en ik spraken af dat we samen onze kans zouden gaan in de spurt. Ik zou vanuit het wiel als eerste gaan. Hij zou het overne men mocht ik stilvallen. Later in de Giro zijn de rollen misschien omgedraaid op een dag dat hij zich de beste voelt." Het is een wereld van verschil voor Robbie McEwen een sprin- (adverteritie) PROVINCIE Noord -lYïolland KENNISGEVING Inhoud Het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft het concept-definitief voorkeursmodel voor de Strategienota "Kansen in Netwerkstad Noord-Holland Zuid" inclusief de Strategische Integrale Effectrapportage (SIER) vastgesteld. Vorig jaar is voor het zuidelijk deel van Noord-Holland een Strategienota opgesteld. In deze nota staan voor dit gebied een vijftal ruimtelijke ontwikkelingsmodellen verwoord. Een van de modellen bevat de voorlopige voorkeur van GS voor de ontwikkeling van Noord-Holland Zuid. Om tot een definitieve modelkeuze te komen heeft het college zonder dat daartoe een wettelijke verplichting bestaat, een strategische milieueffectrapportage (ook wel genoemd: strategische integrale effectrapportage ofwel SIER) laten opstellen. Deze effectrapportage onderzoekt voor de vijf ontwikkelingsmodellen niet alleen de milieueffecten maar ook de economische, sociaal-culturele en financiële effecten. Op basis van deze effecten is het voorlopige voorkeursmodel aangepast tot een concept-definitief voorkeursmodel. De inhoud van het definitieve ontwikkelingsmodel zal richting geven aan het nieuwe streekplan Noord-Holland Zuid. Terinzagelegging Het concept-definitief voorkeursmodel wordt samen met de Strategische Integrale Effectrapportage (SIER) en de Richtlijnen voor de SIER vanaf 29 april 2002 gedurende vier weken ter inzage gelegd bij: - Bedrijfsbibliotheek van de Provincie Noord-Holland, Houtplein 33 te Haarlem, - de gemeentehuizen van de in het streekplangebied gelegen gemeenten, te weten: Aalsmeer, Amstelveen, Amsterdam, Beemster (te Middenbeemster), Bennebroek, Beverwijk, Blaricum. Bloemendaal (te Overveen), Bussum, Castricum, Diemen, Edam-Volendam (te Edam), Haarlem, Haarlemmerliede en Spaarnwoude (te Halfweg), Haarlemmermeer (te Hoofddorp), Heemskerk, Hilversum, Huizen, Landsmeer, Laren, Muiden. Oostzaan, Ouder-Amstel (te Ouderkerk aan de Amstel), Purmerend, Uitgeest, Uithoorn, Velsen (te IJmuiden), Waterland (te Broek in Waterland), Weesp, Wormerland (te Wormer), Wijde Meren (te 's-Graveland), Zaanstad (te Zaandijk), Zandvoort en Zeevang (te Oosthuizen); - de gemeentehuizen van Almere, Lisse en Hillegom - de hoofdvestigingen van de volgende openbare bibliotheken: Ouderkerk Purmerend Spaarndam Uitgeest Uithoorn Velserbroek Vogelenzang Volendam Weesp Wormer Wijk aan Zee Wormerveer IJmuiden Zaandam Zandvoort Zwanenburg Koningin Julianalaan 15 Waterlandlaan 50 Ringweg 36 Dokter Brugmanstraat 5 Alfons Ariënslaan I Maan Bastion 476 Deken Zondaglaan 104 Foksiastraat 10 Oudegracht 67 Kemphaanstraat 131 Dorpsduinen 6 Zaanweg 61 Dudokplein 16 Vermiljoenweg 9 Drielse Wetering 50 Princesseweg 34 Olmenlaan 139 Aalsmeer Amstelveen Amsterdam Amsterdam ZO Badhoevedorp Beemster Bennebroek, Beverwijk Bloemendaal Broek in Waterland Bussum Diemen Duivendrecht Edam Haarlem Hoofddorp Heemskerk Heemstede Hilversum Huizen Koog aan de Zaan Krommenie Landsmeer Laren Marken Monnickendam Muiden Naarden Nieuw Loosdrecht Nieuw-Vennep Oostzaan Marktstraat I9A Stadsplein 102 Prinsengracht 587 Hagedoornplein 2 Eerste Oosterparkstraat 236 Mercatorplein 89 Roelof Hartplein 430 Osdorpplein 16 Willem van Weldammelaan 5 Bijlmerplein 93 Arendstraat 34 Tobias de Coeneplein 4 Bennebroekerlaan 3 Kerkstraat 144 Korte Kleverlaan 9 Leeteinde 16 Wilhelminaplantsoen 18 Wilhelminaplantsoen 126 Dorpsplein 60 Dijkgraaf Poschlaan 8 Doelenplein I Planetenlaan 170 Fie Carelsenplein 2 Binnenweg 20 Gerrit van Assendelftstraat 17 Julianaplein I 's-Gravelandseweg 55 Plein 2000 I Molenwerf 42 Jupiterstraat 143 Burgemeester Postweg 3A Sint Jansstraat 27A Kerkbuurt 90 't Spil 19 Kazernestraat 10 Van Limburg Stirumlaan 2 Tjalk 41 Gelevinkstraat 81A Zuideinde 101 De stukken kunnen gedurende deze periode tijdens de reguliere openingstijden worden ingezien. Mogelijkheid tot het indienen van reacties Gedurende de periode dat deze stukken ter inzage liggen kan eenieder reacties indienen op het concept-definitief voorkeursmodel en de SIER. U kunt uw reactie schriftelijk indienen bij: Gedeputeerde Staten van Noord-Holland t.a.v. secretariaat RWB/SBO Postbus 123 2000 MD Haarlem Inhoud van een reactie In de reactie moet ten minste worden vermeld: - uw naam en adres - de dagtekening - de onderdelen van het concept-definitief voorkeursmodel en/of SIER waarop uw reactie betrekking heeft en de redenen van deze reactie - een ondertekening Bij uw reactie op de SIER dient u zich te bepreken tot de vraag of de gegevens in de rapportage juist en volledig zijn. Verdere procedure Uw reacties op het concept-definitief voorkeursmodel en de Strategische Integrale Effectrapportage zullen worden betrokken bij de besluitvorming door Gedeputeerde Staten over het definitief voorkeursmodel. Het Definitieve Voorkeursmodel geeft richting aan de ruimtelijke hoofdstructuur voor Noord-Holland zuid tot 2020. Eventuele uit het vervolgproces van het SIER, maar ook vanuit ander ruimtelijk beleid door ons geaccepteerde aanpassingen in het voorkeursmodel werken door in het ontwerpstreekplan. De uiteindelijke afweging en besluitvorming over de ruimtelijke inrichting van Noord-Holland Zuid zal in dit streekplan plaatsvinden. Informatieavond Op dinsdag 7 mei 2002 organiseert de provincie een informatieavond. Deze avond wordt gehouden in het Provinciehuis te Haarlem, Dreef 3 vanaf 19.00 uur. Deze avond is toegankelijk voor iedereen die geïnteresseerd is en/of wil reageren op de eerdergenoemde stukken. Aanmelding vooraf is noodzakelijk. U kunt zich aanmelden bij: mevrouw E. Melchers, tel: 023 514 46 16 email: melcherse@noord-holland.nl Meer informatie Exemplaren van het concept-definitief voorkeursmodel en de SIER zijn voor 20,- (excl. verzendkosten) verkrijgbaar bij het servicepunt van de provincie Noord-Holland, tel. 023 514 43 00 of 023 514 42 45. Via het servicepunt kunt u ook een gratis samenvatting van de SIER aanvragen. De documenten zijn ook via de website www.streekplannhz.nl te downloaden. Inhoudelijke informatie over het concept-definitief voorkeursmodel en de Strategische Integrale Effectrapportage kunt u inwinnen bij de heer E. Bleijinga, tel. 023 514 46 35 email: bleijingae@noord-holland.nl of de heer R.L. van Wagtendonk, tel. Ö23 514 33 89 email: wagtendonkr@noord-holland.nl Informatie over de procedure voor de strategische integrale effectrapportage kunt u inwinnen bij de heer A.A.C. Schout 023 514 38 73 email: schouta@noord-holland. ter te zijn die door zijn team op handen wordt gedragen. „Daar om wil ik ook graag blijven, maar uiteindelijk draait het alle maal om geld." Nog even en dan zullen er ploegen komen die hem een groot salaris bie den. De Scheldeprijs draaide voor hem op een massaspurt uit na dat een kopgroep van vijf ren ners op vier kilometer van de streep was achterhaald. Bij die vijf twee Nederlanders: Vos kamp en Pronk. Fans voeren actie tegen FC Limburg kerkrade/anp - De supporters verenigingen van Roda JC, Fan- project en West Side Ultras, voe ren zondag tijdens de competi tiewedstrijd tegen RKC actie te gen de voorgenomen fusie met Fortuna Sittard en MW. Ze krij gen assistentie van het actieco mité 'Nooit FC Limburg'. De fans gaan de eerste helft dood stil op hun stoeltjes zitten en zullen geen vlaggen en span doeken ophangen, onder motto 'de sfeer bij FC Limburj 1 In de tweede helft willen de si porters met de gebruikeli fn' steun de sfeer bij Roda uitbe den. ral' De actievoerders gaan ook e enquête houden om te peilen de fans voor behoud van Ro JC zijn en wat ze 1 sponsor/directeur techniscfj^1 zaken Nol Hendriks vinden. antalya/anp - De Nederlandse tennissters hebben onder lei ding van de debuterende cap tain Tjerk Bogtstra en coach Paul Haarhuis een goede start gemaakt in de Fed Cup. In de openingswedstrijd van de kwali ficatieronde van de Europese- Afrikaanse zone in het Turkse Antalya wonnen de vrouwen gisteren in groep B met 3-0 van Bosnië-Herzegovina. De in tennisland nog onbeken de Bosnische vrouwen bleken voor Oranje een ideale tegen stander om tegen te beginnen. Alleen Miriam Oremans moest op de banen van de mondaine Club Ali Bey, waar normaal vooral Duitse toeristen een bal letje slaan, in de tweede partij een set (3-6) afstaan tegen de onstuimige Mevana Jugic-Salkic. De Brabantse stelde daarna met twee keer 6-1 orde op zaken. Amanda Hopmans gunde haar opponente in de eerste wed strijd slechts één game (6-0 6-1). Seda Noorlander en Kristie Boo- gert beslisten het dubbel met 6- 1 6-4. „Een prima eerste dag", stelde Bogtstra tevreden vast. va E ,Dit is een goede basis om D t rest van het toernooi mee ven n te gaan." Met de soepele winst kregen s v teambegeleiding en de sp« Hul sters de ruimte aan elkaar wennen. Bogtstra zat in Antaf voor het eerst als captain opfeoo stoel. Hij nam op verzoek vanjNE' vrouwen per 1 januari de leidi over Hans Felius. Igf Tc ifsc lee Bogtstra moest de sfeer tei brengen in het team, die de gelopen twee jaar door te so tisch optreden was verdwene r iai SPORT EN SPEL ipi« rgai Ingrid Kiljan mag met Ria van den Berk volgend seizoen uitkomen in de hoogste afdeling van de vrouwenparencompetitie. De bridgester uit Lei den behaalde met haar partner uit Haarlem na 190 spellen in de bondsklasse B een score van 52.76 procent. Zij eindigden hiermee op de der de plaats en dat was voldoende voor promotie naar de bondsklasse A. Eindstand Bondsklasse B van de vrouwenparencompetitie: 1 Dekker/Van der Salm 54.83 pet 2. Van Erne/Van Eijndhoven 54.18 pet., 3. Kiljan/Van den Berk 52.76 pet., 4. Grobben/Wen- tholt 52.34 pet., 5. Boell/De Ruiter 51 49 pet BILJART Louis Opstal heeft voor de derde keer het Beck ers Bijzondere Biljarttoernooi in Sassenheim ge wonnen. De speler van De Engel (Lisse) behaal de het maximaal aantal matchpunten in de ze ven partijen libre, kader 38/2 en 57/2, bandsto ten en driebanden. Hij ondervond de meeste concurrentie van zijn teamgenoot Cas Juffer mans. Zij gingen namelijk vijf ronden lang geza menlijk aan kop, maar in de voorlaatste ronde ging Juffermans met 10-0 onderuit tegen Paul Sassen. Vervolgens maakte Opstal in de finale geen misstap meer tegen Juffermans. Daarmee ging de eerste plaats naar de meest constante speler, want Opstal maakte slechts eenmaal bij het kader 57/2 een partij in één beurt uit. Paul Sassen deed dit in alle spelsoorten minstens eenmaal, uitgezonderd bij driebanden. Bij het driebanden had hij wel de kortste partij (3 beur ten) en de hoogste serie (6 caramboles). In het cruciale duel tegen Opstal was Sassen echter met 8-2 onderuit gegaan, zodat hij uiteindelijk genoegen moest nemen met de tweede plaats. Eindstand Beckers Bijzondere Biljarttoernooi: 1 Louis Opstal (Lisse) 7-l4; 2 Paul Sassen (Ter Aar) 7-12, 3. Cas Juffermans (Roelofarendsveen) 7-10, 4. Ben Duivenvoorde (Voorhout) 7-6, 7. Hans Borst (Alkemade) 7-6, 6. Rick Pot (Leiden) 7-6, 7. René Overgauw (Alphen) 7-2, 8 Maarten Bakker 7-0 DARTS De Stalgasten kan prolongatie van het kampioenschap van het dis trict Bollenstreek/Rijnland nauweli|ks meer ontgaan. Captain Jack de Haas en zijn mannen breidden op de negentiende speeldag hun voorsprong op Bullshit nog eens uit met twee punten. Zij be haalden zelf een 7-3 overwinning op Ramses Sjaffies, maar hun enige concurrenten moesten met 5-5 de punten delen met Downs tairs 2. De Stalgasten en Bullshit ontmoeten elkaar nog op de voorlaatste ronde, maar de inzet van deze wedstrijd lijkt hooguit prestige te worden. Raspoetin en Cleaners degraderen naar de eer ste divisies. Ramses Sjaffies, Geen Flauw Idee 5 en Happy Family zijn nog volop verwikkeld in de strijd om de negende en tiende plaats. Wie op deze posities eindigt, is veroordeeld tot een promo tie/degradatieduel met de nummers twee van de eerste divisies. In de zesde bekerronde zijn twee eredivisieclubs aan elkaar gekop peld. nameli|k Ramses Sjaffies tegen Gouwe. De overige vertegen woordigers van de hoogste afdeling, bekerhouder Stalgasten. Bull shit, United en Wizards krijgen te maken met teams uit lagere di visies. Deze bekerwedstrijden worden in de week van 6-10 mei af gewerkt. Uitslagen eredivisie Bollenstreek/Rijnland: Gouwe-Cleaners 8-2, Raspoetin-Tarsal Koos Minck 1-9, Happy Family-United 2-8, Ramses Sjaffies-Stalgasten 3-7, Geen Flauw Idee 5-Wizards 7-3, Bullshit-Downstairs 2 5-5 Stand: 1. Stalgasten 19-144, 2. Bulls hit 19-135, 3 United 19-119, 4 Downstairs 2 19-113, 5. Wi zards 19-98. 6 Gouwe 19-97, 7. Tarsal Koos Minck 19-90. 8. Ramses Sjaffies 19-79. 9. Geen Flauw Idee 5 19-78. 10. Happy Family 19-78, 11 Cleaners 19-55, 12. Raspoetin 19-54. kan toe Eerste divisie A: Jostibende-Winning Darts 4-6, Buijtenbeei Balletje Mayo 6-4, Sakkiemoto's-Schuimpies 7-3, Spijker Tops 1-9, Vierkant 2-Respons 3-7, Red Arrows-Jumbo Darts* Stand aan kop: 1. Winning Darts 19-139, 2. Sakkiemoto'sl 128, 3. Respons 19-115, 4 Schuimpies 19-108, 5. Vierka 19-97 Eerste divisie B: Vrienden-Botte Speer 4-6, Jumbo's-Square fl 2-8, Dartsworld-Dolphins 9-1, Brandewijntje 2-Bullterriërs I Shit Happens-Klipper 2-8, Puntje d'r In-Leidsche Darts Boysl Stand aan kop: 1 Square Point 19-128, 2 Dartsworld 19-121 Bullterriërs 19-122, 4. Jumbo's 19-113, 5. Leidsche Darti 19-100. Loting zesde bekerronde: Jewels-United, Gouwe 3-Bullshit, G Flauw Idee 1-Bullterriérs, Dartons-Wizards, Vage Kennissen-! gasten, Leidsche Darts Boys-Rijnegom, Ramses Sjaffies-Gouvi Bad Habbits A-team-Countdown 2. POOL The Pocket heeft in de finaleronde van de BI Cup niet kunnen stunten. De poolbiljarters voor Katwijk werden in de eerste ronde met 1-4 geschakeld door HOB Arnhem 1. Zij moch zich troosten met de gedachte dat hun teg i£> standers naderhand de beker wonnen di HOB Arnhem 2 te verslaan. Bovendien verzei de The Pocket zich door de finaleplaats deelname aan de strijd om de NPF-Cup, die hovi mende zondag losbarst. Ook Dijkjes HWS-r tex uit Leiden, dat onlangs kampioen werd de tweede divisie Noord, komt in de eerste de in actie. De nummers één en twee van egen beide poules plaatsen zich voor de volge ronde. ANI en c een Loting eerste ronde NPF-Cup: poule 1 Dijkjes HWS-Cartex den), Rack 'em Up, Dijkjes Wannabees en HOB Arnhem 1 (a pp^ plaats Hengelo); poule 4 The Pocket (Katwijk), HOB Modti Gracht/Oud-West en Monroes (speelplaats Katwijk). SNOOKER Dire nAr Hai De zestien beste snookeraars van Nederl 'os speelden in De Snookerij in Leiden de finale '8^ de Top 16 competitie. Reind Duut uit Gronin 11 b'j behaalde zijn eerste eindzege in deze toerm ieen reeks. Er was ook een regionaal succesje, w In Xander van Rossem handhaafde zich in deze "'c'f i tegroep. De speler uit Zoetermeer, die in competitie uitkomt voor Jumbo 1 (Warmo tl€ leek geruime tijd te degraderen, maar hij via een goed slottoernooi toch nog beslag te gen op de (veilige) twaalfde plaats. Jumbo 1 kan hooguit in de subtop van hoofdklasse eindigen. De Warmonders moei zich in het duel tegen Final Touch met 4-5 wonnen geven, waarbij Daan Hoekstra (2), rian Moederscheim en Xander van Rossem de vier punten zorgden. Hogewoerd Gents s Ze£l' na de afgetekende 8-1 zege op Rokin stevig ii middenmoot. Kees Essaadi en Henk van de tering wonnen al hun drie partijen, terwijl kash Kalicharan de resterende twee frames te. De Leidenaars stonden enige weken t< onder de degradatiestreep, maar zij hebben inmiddels opgewerkt naar de middenmoot. Stand hoofdklasse: 1. Oud West 17-115, 2. Bison 20-1' Ozebi 20-107, 4 Jumbo 1 (Warmond) 18-93, 5 Final Toud Hoed 91. 6 Snooker Society 2Q-78, 7. Out Oost 16-77, 8. Hoge j jn Gents (Leiden) 18-72. 9 Zandbergen 17-69, 10 Almelo 1 is 11 Rokin 21-67, 12. Spaarnehuys 18-55 ue ee ime Michel van Gent Ben dsla; de E ral inscl etret rijde ijfko ine •pspr et m prol van liet b Fran Dijks

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20