Hennie de Romijn moet stoppen Casino Salzburg kent campingkeeper niet Katwijk tegen Excelsior Maassluis grootverdiener Ingrid Paul geen coach van DSB Snel op ski's zap* woensdag 24 APRIL 2002 TOP bereikt SPORT rf? halve eindstrijd DUIVENTIL sassenheim - TOP is doorge drongen tot de laatste vier van het toernooi om de districtsbe ker. De hoofdklasser uit Sassen heim won in de kwartfinale met 18-20 van overgangsklasser Fu- tura. TOP nam in de eerste helft een voorsprong van twee pun ten, die na rust (8-10) werd uit gebouwd naar vier punten. TOP speelt op 14 mei in de halve fi nale thuis tegen Rohda uit Am sterdam. ARC Ai wint met ruime cijfers alphen aan den rijn - ARC Al won in de derde divisie B afge tekend van Noordwijk Al: 7-2. De treffers aan Alphense zijde kwamen van Hesselink (4x), Zwijnenberg, Noorlander en Spanjaard. Voor de Noordwij- kers scoorden Koppes en Hoek tegen. Voorschoten '97 Al won met dubbele cijfers van Sport - lust '46 Al: 10-3. Jonker (3x), Güler, Matahelumual, Gesici, Singh-Summy en Constancia zorgden voor de tien doelpun ten. De vrouwen van Bernardus wonnen in de tweede klasse A met 5-1 van RKAW. Ververs (3x) en De Boer (2x) namen de productie aan Bernardus-zijde voor hun rekening. Fulham kampt met verliezen londen - De Engelse Premier Leagueclub Fulham kampt met een verlies van 38 miljoen euro. Volgens eigenaar Mohamed Al Fayed zijn de uitgaven dit sei zoen gestegen naar 31,5 mil joen, een stijging van 70 pro cent ten opzichte van vorig jaar. Fulham promoveerde vorig sei zoen naar de hoogste klasse. In de cijfers zijn de transferuitga ven nog niet meegenomen. Voor 48,9 miljoen spendeerde de club aan nieuwe spelers, on der wie doelman Edwin van der Sar. UEFA schaft golden goal af londen - De Europese voetbal bond schaft met ingang van ko mend seizoen de golden goal af. De UEFA introduceert een nieuwe formule voor een be slissing in de extra speeltijd van de finales van de Champions League en de UEFA-beker. Tot de wijziging is besloten na overleg met een aantal coaches van Europese topclubs, die de sudden-death-regel onrecht vaardig vonden. Vanaf komend seizoen wordt een finale bij een gelijke stand na 90 minuten eerst met 15 minuten verlengd. Indien de stand dan opnieuw of nog steeds gelijk is, volgt er weer een extra kwartier. Indien Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wïm van Duivenbode) d gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532192 E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Chronische scheenbeenblessure betekent einde voetballoopbaan. door Peter van der Hulst leiden/lisse - Een slepende scheenbeenblessure heeft een einde gemaakt aan de voetbal loopbaan van Hennie de Romijn. De verdediger van FC Lisse speelde zijn laatste minuten in de wedstrijd tegen Schevenin- gen. In dat duel liet hij zich al voor de rust vervangen. De pijn lijke blessure maakte verder voetballen onmogelijk. Na een onderzoek door zijn behande lend arts kreeg de 34-jarige Lei- denaar het advies onmiddellijk te stoppen met voetballen. „Uit foto's bleek dat de stressfractuur (haarscheurtje in het bot - red.) weer terug is", aldus de voetbal ler die tussen 1988 en 2001 speelde voor de profclubs Wil lem II, Excelsior, NEC, ADO Den Haag, Dordrecht '90 en op nieuw NEC. De blessure hield De Romijn in zijn laatste seizoen bij de prof club uit Nijmegen al lange tijd aan de kant. Ook bij FC Lisse haakte hij geregeld af. De frac tuur herstelde zich, maar kalkaf- zetting op zijn scheenbeen zorg de voor nieuwe problemen. Het botvlies kwam onder spanning te staan waardoor hij last kreeg van een chronische ontsteking. In een poging de kwetsuur te ontzien, ging de Leidenaar an ders lopen, met nieuwe blessu res tot gevolg. Enkele maanden geleden liet hij trainer Ruud Bröring al eens weten te willen stoppen. De coach kon hem toen nog op andere gedachten brengen, vooral ook omdat de vrije verdediger toestemming kreeg om nog maar een keer per week te trainen. Voor de wed strijden slikte hij pijnstillers. Toch bleek ook die belasting nog te zwaar. „In het duel tegen Scheveningen zei ik na een half uur dat het niet meer ging. Ik stierf van de pijn. Aanvankelijk werkten de pijnstillers. Ik her stelde redelijk snel van een wed strijd, maar na het duel met Scheveningen had ik zoveel last. Nog meer pijnstillers slikken heeft dan geen nut." De Romijn maakte een afspraak met zijn orthopedisch chirurg. „Hij ver telde mij dat ik geen lange af standen meer mag lopen en niet meer mag voetballen." Het zijn namelijk de voorwaartse bewe gingen die voor problemen zor gen. De Romijn hoopt met rust een operatie aan zijn been te voor komen. „Het botscheurtje gaat niet meer vanzelf dicht, maar na zes weken moet de ontsteking wel weg zijn. Ik hoop dan weer te kunnen tennissen. Dat kan volgens de chirurg wel, omdat je daarbij veelal zijwaartse bewe gingen maakt. Word ik geope reerd dan ben ik zes tot acht maanden uit de roulatie en moet ik ook nog eens revalide ren. Maar mocht blijken dat ik na de zes weken rust niet kan tennissen dan overweeg ik als nog een operatie." De Romijn baalt ervan dat er noodgedwongen een einde aan zijn voetbalcarrière is gekomen. „Ik ben hier goed ziek van. Ik vind voetballen ontzettend leuk en dan is dit moeilijk. Ik ben wel blij dat de spelers ook zonder mij de draad weer hebben opge pakt. Dat ze drie punten tegen Ter Leede pakten, vind ik grote klasse." De Romijn blijft ook in het ko mend seizoen actief voor FC Lisse. „Ik heb morgenavond nog een gesprek met het bestuur, maar zoals het er nu naar uit ziet, word ik begeleider bij het eerste en assistent-trainer bij het tweede." de tweede verlenging evenmin een winnaar oplevert, volgen er strafschoppen. Coach dood na vechtpartij Budapest - De Hongaarse oud international Tibor Simon is gisteren in een ziekenhuis in Budapest overleden aan de ge volgen van zwaar hersenletsel. De 37-jarige coach van Sopron raakte in het afgelopen week einde gewond bij een vechtpar tij in een nachtclub. De voor malige verdediger van Ferenc- varos speelde zestien inter lands. Braber en zijn vader, die met hem de onderhan delingen heeft gevoerd, zeggen vandaag de schrif telijke aanbieding van Casino Salzburg wel dege lijk te kunnen overleggen. Die zou nu nog in de caravan op de camping liggen. Braber, die zijn club Meerssen al heeft ingelicht over zijn vertrek, zou alleen nog maar hoeven te tekenen. Of de transfer nu nog doorgaat,, is de grote vraag. De Brabers vrezen het slachtoffer te zijn geworden van het voortijdig uitlekken van het nieuws dat in Salzburg voor de nodige ophef heeft gezorgd. Ca sino Salzburg zou nog met zijn eerste doelman in de maag zitten en zou daarom doen alsof ze niets weet van een transfer, luidt hun verklaring. meerssen - René Braber ziet met angst en beven zijn voetbaltoekomst tegemoet. De 24-jarige kee per van hoofdklasser SV Meerssen dacht al zeker te zijn van een profcontract bij het Oostenrijkse Casino Salzburg, maar moet nu maar afwachten of zijn droom werkelijkheid wordt. Een woordvoerder van de Oostenrijkse club be weerde gisteren geen Braber te kennen en ver wees diens verhaal over een contract voor een jaar met een optie voor nog eens twee seizoenen naar het rijk der fabelen. „Wij scouten niet op cam pings", zo doelde de zegsman op Brabers relaas dat hij tijdens zijn vakantie op een camping in Oostenrijk 'ontdekt' was door de club. Naam: Louis van Schaaren- burg. Sport en club: zwemmen bij LZ 1886. Geboren: 5 februari 1983. Woonplaats: Zoeterwoude- Dorp. Vorige clubs: geen, ik zwem al mijn hele leven bij LZ. Broers/zussen: een broertje en een zusje. Ze zwemmen ook snel, maar niet op nationaal niveau. Opleiding: ik studeer techni sche natuurkunde in Delft. Het is mijn eerste jaar daar. De stu die is pittig, maar wel leuk. La ter wil ik voor een groot bedrijf als Shell werken, maar het kan ook iets anders worden. Lengte: 1 meter 84. Gewicht: 82 kilo. Sterkste afstand: de 400 meter wisselslag. Vroeger was ik vooral goed in de rugslag, maar ik ben op een dag zo maar wat anders gaan probe ren en dat ging opeens heel lekker. Zwakke punt: ik geef nog te snel op als ik zie dat ik achter lig. Ik moet mentaal sterker worden. Het is trouwens al aardig verbeterd, de laatste ja ren. Trainers: Ton Beaufort en Ge rard Meurs. Iedereen denkt dat ze heel streng zijn, maar dat valt mee. Ze worden wel eens boos, maar ze leggen altijd goed uit waarom. Ze hebben gewoon een goede discipline opgebouwd. Hoogtepunt: een zilveren me daille op de 400 meter wissel tijdens het NK in Alphen, in december 2001. Dieptepunt: een dieptepunt wil ik het niet noemen, maar afgelopen weekeinde kreeg ik tijdens het NK in Amersfoort opeens een bronzen medaille omgehangen, terwijl ik die niet gewonnen had. Ik was derde geworden in de finale, maar in de series had iemand sneller gezwommen en dus was ik vierde. Ik wist het wel, maar de speaker riep me naar het podi um. Daarna moest ik 'm weer inleveren. Foutje van de spea ker. Blessures: zwemmers hebben daar niet zo'n last van. Ik heb wel eens last van m'n arm ge had, maar nooit serieus. Tegenstanders: ik probeer er zo min mogelijk op te letten, SPELER VAN HET JAAR en mijn eigen race te zwem men. Vroeger was ik heel erg gefocust op medailles, nu let ik meer op mijn techniek. Dan zwem je beter. Een dag uit het leven: om kwart voor zes 's ochtends trai nen in het Vijf Meibad, tot ze ven uur. Dan snel met de bus naar Delft, om colleges te vol gen. Dan weer met de bus naar huis, eten, studeren en naar bed. Of dat leuk is? Jawel. Het is zwaar, ook omdat de studie pittiger is dan ik had verwacht. rouveen/gpd - Gretha Smit en Jenita Huizebosch-Smit ver wachten volgend seizoen nog steeds voor de DSB-schaats- ploeg uit te gaan komen. Het af zeggen van trainster Ingrid Paul heeft daar voor de zussen niets aan veranderd. Gisteren werd bekend dat Paul niet in dienst treedt bij de for matie. De trainster wil haar op leiding tot sportarts beslist af maken, maar het DSB-manage- ment zag niets in een combina tie van studie en coaching. Toon Gerbrands: „Haar voorstel past niet in ons idee van topsport." Volgens Jenita Huizebosch is het „jammer dat Ingrid het niet doet, maar daardoor verandert er voor ons weinig. Wij gaan nu op zoek naar een nieuwe trai ner." Erik Huizebosch, zakenbeharti- ger van de Smitjes, verwacht dat de overeenkomst met DSB bin nenkort beklonken zal worden „Het is een goede organisatie. Ze hebben veel ervaring en ach wij zijn ook de moeilijksten niet." Gretha Smit is inmiddels weer thuis in Rouveen. De schaatsster werd zaterdag in Rotterdam aan haar knie geopereerd. De opera tie is goed verlopen, weet Huize bosch. „Nu kan het revalideren beginnen. Maar eerst mag Gre tha een paar weken niks doen en dat wordt nog een hele klus." leiden - De sensationele over winning van het laaggeklasseer de Katwijk op Excelsior Maas sluis heeft de meeste spelers ho ge cijfers opgeleverd. In het duel waarin de 'Rotterdamse' ploeg zijn koppositie verspeelde kreeg Daniël Hensen met een '9' de hoogste waardering. De overige voetballers - op Dirk Varkevis- ser, Barry Dubbeldeman en Jean-Paul Verkade na - verdien den een '8'. Katwijk haalde daarmee de beste score in het weekklassement. Ook Michael de Roode, Berry Charité (Rijns- burgse Boys), Juul Emanuelson, Rob Dekker (FC Lisse) en Patrick Petrici (Quick Boys) kregen een hoog cijfer. Marken - Rijnsburgse Boys 1-2 Hegie 6 77 Parker Cadel 5 Redel Van Berkum 7 Freke De Roode 8 Slingerland Aalbersberg 7 Charité Heemskerk 7 Ketting Ter Leede - FC Lisse 0-2 Ter Leede: Waasdorp 7 Langeveld De Jong 7 Rbn Van Zeist 7 Kalkema F. Bloemheuvel 6 Campfens Jansen 7 Van Beelen Kramer 5 60. Koers 74 M Bl'heuvel - FC Lisse: Kromhout 7 Naarendorp Van Kins 7 Schnater Janssen 7 Luxenburg Emanuelson 8 66. Hussainali Dekker 8 Hoever Van Wiermgen 7 Linger 83 Leonard Patrick Heijmans. Archieffoto: Dick Hogewoning les arcs - De Fransman Philippe Goitschel is sinds gisteren de snelste mens op ski's. Coitschel bereikte op de hellingen van Les Arcs in de Franse Alpen een snelheid van 250.7 kilometer per uur. Het oude record, 248.105 kilometer per uur, was bijna driejaar in handen van de Oostenrijker Harry Egger. Foto: AP Katwijk-speler Daniël Hensen (midden) kreeg voor zijn spel tegen Excelsior Maassluit een '9'. Zijn ploeg genoten Vincent Bon (links) en Marco de Ridder (rechts) verdienden een '8'. Foto: Cees van Hoogdalem Katwijk - Excelsior Maassluis 2-1 ARC - ASWH 0-3: Varkevisser 7 De Jager 8 Kranendonk 7 Verheij 6 Hensen 9 De Ridder 8 Toxopeus 5 Schaafsma 7 Bon 8 71 Van Loenen 87 Van Dorp 75 Bahlmann Pronk 8 89. Heijmans Balkhoven 6 Gelderblom 5 Helder 8 Dubbeldeman 7 Van Grootveld 5 Blom 5 Hermes 8 88 Van Dijken Bakker 5 64 Ben Said 5 Molenaar 8 Verkade 7 Ouald El Hadj 5 Knol 5 Kozakken Boys - Quick Boys 2-3 Scheveningen - Noordwijk 1-0 Tuinenburg 7 Van Meggelen 7 Korff 7 W. de Jong 6 M. van der Plas 6 Beltman 5 84. Kuipers 79. Braun Schoneveld 6 87. Bekx Kottenhagen 7 Reinders 7 Mussche 7 Lievaart 6 Ten Brinke 6 Van der Laan 7 Van Rijn 6 Schaap 6 Regeer 6 Herpers 7 Timmermans 6 45 Petrici 8 Van der Niet 5 Kleijn 6 D. van der Plas 6 50 P. de Jong 6 Pitti 6 SPELERSKLASSEMENT 1. Mark Jansen (Ter Leede) 7,30 2. Berry Charité (Bijnsb. Boys) 7,26 3. Raymond Flaton (Quick Boys) 7,25 4 Juul Emanuelson (FC Lisse) 7.17 5. Patrick Kalkema (Ter Leede) 7,09 6. Carlo van Zeist (Ter Leede) 7.08 7. Mark Helder (Katwifk) 7,04 Marco Korff (Noordwi)k) 7,04 CLUBKLASSEMENT 1. Ter Leede (6,08) 6,64 2. Quick Boys (6,33) 6,60 3. Noordwijk (6.33) 6,59 4 Rijnsburgse Boys (6,82) 6,53 5. ARC (5.50) 6,52 6. Katwijk (7,82) 6.49 7. FC Lisse (6.92) 6,45 Maar zwemmen is voor mij ontspanning. Ik duik er meest al met veel plezier in, ook al is het zo vroeg. Dan is de rest ook wel vol te houden. Het geheim van LZ: poeh. We hebben heel goede trainers. En er zijn gewoon een paar aardi ge talenten. Of er een geheim is, weet ik niet. Maar het is wel leuk om te zien dat we steeds meer opvallen. Mark Drenth: m'n clubgenoot, we kennen elkaar al jaren. Vroeger waren we met een kunnen hun club tijdens dev kantieperiode aan het werk 2 bij Zeeburgia Amsterdam (6j li), Be Quick Zutphen (9 juli) |eve« Achilles '12 Hengelo (11 juli), m3 AGOW Apeldoorn (13 juli), 'f HFC Haarlem (17 juli) en Em a's men in Veenoord (20 juli) Schaatsster Renate Groenei heeft haar eerste grote wieier koers gereden. In de Ronde v r reL Zuid-Friesland behaalde zij zesde plaats. Jochem Uytde- haage was in Lexmond de b schaatser achter de derny's. roen Straathof, net terug uit Zuid-Afrika, werd derde Nü alleen Marco Berg (Zoeterwc de), maar ook Niels Groenen erker dijk (Noor, i wijk) ont breekt del iidsb mende we ne ba in het wiel peloton. D gebroken sleutelbeei r bij Berg is nog altijdi geheeld eifyerk Groenend botste me zijn brom fOete op een bu jj mjj Een spier volledig al 'en e scheurd Johan Berk uit Koi als Z dekerk kwam in het Belgisct iij,-^ Temse op 38 seconden van 1 winnaar als zesde over de ei Je k streep De jeugd van Swift i oeUjj ibaai 'Sake r rei mt ie Ni ncies nen «erkt ik c [oen irste werk op de wielerbaan van Alkm; haast niet te kloppen. De ee vier plaatsen waren ditmaal k voor Barry Markus, Wesley! 1 je f der, Sander Kreder en Kely Markus. Jermaine Post (Del lenstreek) werd vijfde In regionale mountainbike wi strijd in Bergschenhoek w< Noordwijker Simon Apper derde. Dennis Teeuwen (5< Pieter van der Plas (8ste) en| ter Reitsma (9de) pakten o( een plaats bij de eerste tienj Moustapha Deremy van bc' school Chris Lantrok heeft geplaatst voor het NK. Al ei kwalificeerde Peter van dej Louw en Ocem Kaio zich Handbalclub OASE zoekt trainer voor de vrouwensel tie. Inlichtingen: Henny va Wattingen 071-3313462 r van Bemmelen is door de mene ledenvergadering vai Leidse Biljart Bond tot Lid Verdienste benoemd De se schermster Lara Louwei (AEW) is tijdens een intern naai florettoernooi in Arnh als derde geëindigd groepje van zes jongens bij allemaal ongeveer even sne We wonnen veel estafettes, leen Mark en ik zijn daarvai nog op hoog niveau actief, dat komt? Je moet er heel vi voor laten om op dit niveau zwemmen. Dat schrikt veel jongens af. Die willen ook u gaan, of zo. De schoonheid van zwem men: als het écht lekker gaa dan heb ik soms het gevoel ik vlieg. Echt waar. Dat is weldig, joh, daar geniet ik e van. Zwemmen is voor mij hobby, ik doe het omdat ik leuk vind. Eigen toekomst: ik kan noj beter, maar ik zal op NK-ni veau blijven steken, denk ii Als ik nog meer ga trainen, ik misschien EK-limieten zwemmen. Maar ik weet ni of het ooit zover komt. Grootste LZ-talent: Lennel van Schaik. Ze is fantastiscl denk dat ze de Olympische Spelen gaat halen. Bij haar het allemaal zo gemalckelijl gaan, ook al werkt ze er hei hard voor. Ik ben daar wel jaloers op. Uitgaan: het komt er zelde van. Ik heb er gewoon geer voor. Als ik uitga, is het in 1 den: Nexus of In Casa. Stui tendisco's. Sportman van het jaar: ja, ben ik in Zoeterwoude al d keer geworden. Hartstikke leuk. Eerlijk gezegd voel ik meer J.eidenaar dan Zoeter woudenaar: wij wonen in 2 terwoude-Dorp, en daarmi 'Helly' heb ik niet zoveel binding, is voor mij meer een rust plaats. Commerciële zwemploegé volgens mij is het niet goet voor de sfeer binnen een d Als ik naar PSV kijk, dan zit daar jongens tussen die in ploeg zitten, maar ook jonj die daar niet bijhoren. De zwemmers in de commerc ploeg krijgen een voorkeur handeling: mooie kleding, aparte trainer, enzovoort, krijg je volgens mij scheve ogen. Maar goed, als ik de zou krijgen, zou ik ook bij ploeg gaan, hoor. Als het n wel gezellig blijft. Dat is he lerbelangrijkste. Sina 10x07 "Vrucht' Sina vruc Tamarc Vruc C-sir rozenbc en torn; Tekst: Peter Groenendijk Foto: Mark Lamers j T Voetbalvereniging De Sleutels V is al druk met het nieuwe seizoen bezig. Patrick Heijmans (Katwijk), Fabian Schouten en Cor Varkevisser (beiden KRV) hebben aan hun huidige club bekend gemaakt dat zij volgend seizoen op sportpark De Vliet in Leiden gaan spelen Nog een vertrekker bij de v.v. Noordwijk. Wim de Jong heeft besloten te stoppen op het hoogste ama- teumiveau «Jan Bekkering (72) heeft er meer dan 50 jaar trai nerschap op zitten. De v.v. Val ken biedt Bekkering vrijdag avond om 19.00 uur in het clubhuis een receptie aan GOL Sport heeft het trainers contract met Jouke Sjaardema met één jaar ver lengd. Bei de partijen waren te vreden over het verloop van het eerste sei zoen Commotie in Den Haag. De KNVB heeft Rood Groen '01 (voorheen WM) uit de derde klasse B ge haald. Hierdoor staat GDA, het gehele seizoen koploper, nu op de derde plaats. GONA is de nieuwe leider. Rood Groen is twee keer niet op komen dagen en werd door zeven clubs be schuldigd van het opstellen van niet gerechtigde spelers Ed win en John Grünholz verruilen aan het einde van het seizoen FC Kranenburg voor St. Lee- naards (België). De teller van vertrekkende spelers bij FC Kra nenburg staat nu op tien Kampioen Huizen heeft zich voor het nieuwe seizoen ver sterkt met Raymond Kolder (ADO'20). De kampioenen DVS '33 (IA) en SHO (1B) zijn de nieuwe zaterdaghoofdklassers. Op zondag is Türkiyemspor nieuw in de hoofdklasse Ma rio Captein (ex-Alphense Boys) is vanaf 1 mei algemeen direc teur van Helmond Sport. De oud-Alphenaar was technisch manager van de eerstedivisie- club Voetbalvereniging Leiden wil weer met een meisjesteam aan de competitie deelnemen. Meisjes tussen de 10 en 13 jaar kunnen zich aanmelden bij Marcel Rietbergen op sportpark De Morsch Ajax-supporters

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22