Altijd weer proberen de beste te zijn LEIDEN REGIO Leiden GERECHT R3 MIDDEN ZUID 1W| 1 NOORD westDe witgewassen kwijtschelding ALGEMEEN UIVENBERICHTEN dinsdag 23 april 2002 te bej^QQ£R Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt °P h tadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden urd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. de J« w 071-5321921; email: redactie.ld@damiate.hdc.nl verlo am in heoi n chii eid a 5 De Wereldwinkel staat op zaterdag 27 april in het teken ■drijiy lijke koffie'. Met de huidige wereldwijde koffiecrisis heb ei, wa ongen. Op het plein bij de Burcht verzorgt het Albert ï'eni irgko°r met dit lied de opening van de 'Europese Wereld best! a§ en rondom de Wereldwinkel aan de Burchtsteeg 12 issen 12.00 en 16.00 uur bovendien diverse activiteiten. Er i alle endo 'djes ingericht met producten en lekkernijen uit Latijns is dui en Mexico en er is een kinderkraam. Verder is er een Afri- lovia rumband en een optreden van een buikdanseres, die ook le vex erzorgt. In de winkel hangen foto's, waarop te zien is hoe zulla 1 eigenlijk gemaakt wordt en natuurlijk is er gelegenheid een 'eerlijk bakkie' te proeven. inks! hillei,EST In "et COC Leiden aan de Langegracht 65 is zaterdag •ieën 00 uur een disco met dj Annemiek. De entree na 23.00 aktijl L20 euro. Voor leden en vrijwilligers is de toegang je bjj indag is het van 17.00 tot 21.00 uur Sunday Times, een ca- vai ag alleen voor vrouwen. Rob Mantel, de gouden tip van de hypotheekadviseur, lange zeilreizen en het altijd zo gewenste diploma foffïeboeren het moeilijker dan ooit. Daarom wordt zater- ngeveer 200 plaatsen in het land om 12.00 uur het 'koffie- ld va hristi niet EIN Vanuit het bezoekerscentrum het Reigersbos in pol- e maiCronesteyn begint zondag 28 april om 12.00 uur een ex- op in «r vogels. Centraal staan de weidevogels, maar er wordt ld va eurd en geluisterd naar de vogels in het riet en de hout- 1 dej Ie wandeling, georganiseerd door het IVN, afdeling Lei- ,verdi ld twee uur. Het Reigersbos is alleen per fiets of lopend te Lndeli vanaf het fietspad langs het Kanaal en het polderpad. Au- patro ien geparkeerd worden in de omgeving van de voet/fiets- is het rhet kanaal of bij de volkstuinen aan de Vrouwenweg. /ann >oliti( !G In buurtcentrum Matilo is er op 30 april van 20.00 tot gd, e weer een Oranje Bingo. Voor zes rondes bedragen de zeifis 50 euro. De zaal van het buurthuis aan de Zaanstraat 126 rust 9-30 uur geopend, ieke zeker 'G In buurthuis Matilo zijn er in de meivakantie diverse vooi en voor kinderen. Woensdag 1 mei is er de 'Grootouders n nei middag. Kinderen in de leeftijd vanaf 8 jaar kunnen van 16.00 uur, samen met opa of oma, knutselen met vlieger- jverig 'e kosten bedragen 3 euro. Donderdag 2 mei speelt Goof le klo attenvanger van Hameien. Van 14.00 tot 15.30 uur neemt iderh en van 4 tot en met 8 jaar mee op een spannend avon- ten: één euro. Dinsdag 7 mei kunnen kinderen van die in 14.00 tot 16.00 uur gaan kijken of er al jonge dieren op in Ne erij de Annahoeve zijn. Er wordt verzameld bij het buurt- Zolan ten één euro. Woensdag 8 mei is Goof weer present. Hij is het| istronaut. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen voor r onz van tot 14.00 tot 16.00 uur een ruimtereis met hem ma- ■vindi eehelpen de meest vreemde ruimtewezens te verzamelen zoli dierentuin. Meer informatie over al deze activiteiten en op si ij het buurtcentrum aan de Zaanstraat 126, telefoon rk-M Eoko gelaz >WIJK In het clubgebouw van Wijkvereniging 'Aktief is oorti m algemene kaait- en sjoelavond. Het clubgebouw is te een m de Berlagestraat 2. De zaal is om 19.00 uur open en een het e later wordt er begonnen. isch e'.( herv aat tisi aleh. jury amei cteur Insp Amst aadsli ARTIER In het Heempark Leiden begint zondag 28 april uur een wandeling door het park met lentegeuren en en. De ingang van het park is aan de Oegstgeesterweg. is gratis. JK Met ingang van 1 mei worden de openingstijden van heek in de Merenwijk gewijzigd. Vanaf die datum is de k niet meer op vrijdag geopend, maar op woensdag van 10.30 uur. Op woensdag van 10.30 tot 12.30 uur is er te- elegenheid om onder begeleiding te oefenen op internet ailen. De kosten voor viermaal begeleid oefenen bedra- ïuro. Aanmelden kan bij de balie van de bibliotheek. IK Op de kinderboerderij in de Merenwijk worden zon- van 13.00 tot 16.00 uur de schapen geschoren. Ook andere activiteiten op deze landelijke kinderboerde- ;t erse ap st ver de i1 ■gersc chap angs positi itegraT nleviiM _.t( KWARTIER Wijkvereniging Noorderkwartier verzorgt za- w april 'Oranje' koppelklaverj assen. De wedstrijd bestaat jj nden die worden gespeeld in buurthuis 't Spoortje, Bern- 40, aanvang 20.00 uur. De zaal is om 19.15 uur open. K gebei gebei ut ;ei ki van meet rden nezt ap big kkelijljn' „Er reikei ij vast ge ïlke de het in de ns-Ka Ki lagen n het n er ïolick leiden - Al eerder nam hij zich voor om het wat rustiger aan te doen. Een paar drukke jaren later doet Rob Mantel (57) dat op nieuw. Hij treedt per 1 juli af als algemeen directeur van Luba. En dit keer hoopt hij aan zijn vertrek meer vrije dagen over te houden dan die ene werkdag die hij wist te minderen toen hij zijn functie als voorzitter van de brancheor ganisatie ABU neerlegde. Mantel wil na dertig jaar Luba vaker en vooral ook langer gaan zeilen. Maar, grinnikt hij, ook dat heeft hij zich al eens eerder voorgeno- Hij stopt er ook niet volledig mee, haast Mantel zich te zeg gen. Hij blijft betroken bij de overnames en de acquisities van Luba en hij wordt als grootaan deelhouder lid van de raad van commissarissen. „Gewoon lid hoor, geen voorzitter." Maar toch, het is duidelijk: Mantel blijft nauw betrokken bij Luba. Alleen niet meer in de vorm van algemeen directeur. Die taak draagt hij vanaf juni van dit jaar over aan Mariëtte Bamhoom. „En dan bemoei ik mjj er ook echt niet meer mee", benadrukt hij. „Als je bevoegdheden ergens anders neerlegt, moetje ze daar ook laten." Mantel maakte Luba groot. In de dertig jaar dat hij de direc teur was van deze Leidse uit zendorganisatie, groeide het be drijf uit van een enkel kantoortje op een zolderkamer tot een or ganisatie met 53 filialen en zo'n 300 werknemers die dagelijks voor meer dan 4000 flexwerkers bemiddelen. De omzet over 2001 bedraagt 66 miljoen euro en het bedrijf staat in de start blokken voor een beursgang. Of het daar ooit van komt, is niet zeker. „De beurs is voor ons geen doel op zich. Maar Luba is er wel klaar voor. We opereren als een beursgenoteerd bedrijf met een prachtig jaarverslag en een raad van commissarissen. Dus mochten we geld nodig hebben dan is de beursgang geen gigantische operatie. Maar zolang we dat niet nodig heb ben en overnames op traditio nele bancaire wijze kunnen fi nancieren, zien wij geen reden om die stap te zetten." Toen Mantel dertig jaar geleden in de uitzendbranche begon, was Luba slechts zo groot als zijn zolderkamer. Daar hield zijn toenmalige vrouw Selma van der Broek met nog twee dames kantoor. Zij deden goede zaken en het zoldertje werd te klein voor het bedrijf dat genoemd is naar de Romeinse naam voor Leiden; Lugdunum Batavorum. De twee gingen dus op zoek naar een ander onderkomen. Toen dat was gevonden, moest Mantel de financiering rond krijgen. En dat viel niet mee. „Het geld dat ik verdiende bij de Grofsmederij was geen wereld salaris. Dus het inkomen van mijn vrouw moest er voor de hypotheekverstrekking bij opge teld worden. Nou, dat viel niet mee, want dat was in die tijd na tuurlijk nog hoogst ongebruike lijk. En dan werkte ze ook nog eens in een branche die nog in de kinderschoenen stond. Ik heb dus een enorm pleidooi moeten afsteken over haar werk En toen ik dat vol overtuiging deed en die hypotheekadviseur vertelde over de gouden toe komst die in het verschiet lag vroeg hij opeens: 'Maar Mantel, als het echt zo geweldig is waar om stap je er zelf dan niet in?' Die opmerking opende mijn ogen. Die man had helemaal ge lijk." Hij stapte in het bedrijf en be gon het langzaam aan uit te breiden. Het aantal vestigingen groeide gestaag tot de crisis van de jaren '80 zich aandiende. „In heel Nederland ging het slecht met de economie, maar de uit zendbranche kreeg een extra tik van de overheid uitgedeeld. Die was ronduit vijandig bezig. Ze vond arbeidsbemiddeling geen taak van het bedrijfsleven maar van de overheid. En om dat te bewerkstelligen nam de politiek een aantal maatregelen die het werken voor ons bijkans onmo gelijk maakte." Mantel windt zich nog steeds op als hij aan die periode terugdenkt. „Het was echt te gek voor woorden. De overheid belde zelfs onze klanten op met de mededeling dat er iets niet klopte aan hun personeelsbeleid als ze zo vaak van onze diensten gebruik moesten maken. Ze werden dus gewoon onder druk gezet! Door nota bene de overheid!" Luba ging bijna failliet in die da gen. Maar op het laatste nipper tje, toen het bedrijf op elk filiaal nog maar één werknemer had zitten, keerde het tij. Langzaam kroop het bedrijf uit het dal. denken en wat wij daar voor moeten doen." Sommige werk nemers vertrokken in die perio de omdat ze zich niet konden vinden in de cultuurverande ring. „Die dachten 'heb ik het dan al die jaren verkeerd ge daan?' en liepen weg. Degene die zich er wel in konden vin den, bleven. En toen de nieuwe manier van werken er in zat be gon de groei. En hoe!" Hij pakt de grafiek in het jaar verslag erbij die de omzetont wikkeling van de afgelopen 33 jaar laat zien. De gestage groei in de eerste 12 jaar. De plotse linge halvering begin jaren tach tig, de crisisjaren en daarna weer die stijgende lijn die aan het eind van de jaren tachtig af vlakt en zelfs een beetje daalt. vermeerderd worden tot 100 miljoen euro. „We bedienen 1,2 procent van de markt en dat willen we verdubbelen. De orga nisatie kan dat ook aan. Groei is altijd een enorme prikkel voor ons bedrijf. Iedereen hier krijgt er een kick van als we weer iets hebben overgenomen. Want het biedt nieuwe kansen, voor ie dereen." Die gretigheid, dat ambitieuze, is volgens Mantel kernmerkend voor Luba en is een uitvloeisel van de bedrijfsfilosofie. „Wij durven ons te meten met de beste. In dit bedrijf doen wij dat van hoog tot laag. Dat is de kem van ons succes denk ik. Volgens ons kan het altijd beter. Wij stre ven er voortdurend naar om een voorbeeld te zijn in deze bran che en we nemen zelf altijd de beste tot ons voorbeeld. Je meten met de beste is behal ve de missie van het bedrijf ook altijd de drive van Mantel zelf geweest. Waar die geldings drang vandaan komt? Dat stre ven naar erkenning? Misschien, denkt Mantel, aan een gebrek daaraan op jonge leeftijd. Hij zag als jong ventje zijn gang naar de HBS gedwarsboomd door een hoofdmeester die vond dat Rob beter af was met meer vrijheid. „Nou, toen dg za ken er zo voor bleken te staan heb ik die vrijheid op de Mulo dan ook maar genomen. Ik hield mij op school met van alles en nog wat bezig behalve met mijn schoolvakken." Pas toen hij bij na voor de tweede keer dreigde te blijven zitten en zijn vader heel boos werd, realiseerde hij zich dat hij niet op de goede weg zat. Vanaf dat moment is hij als een bezetene gaan studeren. En nadat hij zijn middelbare school en zijn vervolgopleiding werktuigbouwkunde had afge rond bleef hij nog drie jaar doorgaan in de avonduren, tot dat hij op HTS-niveau zat. „Sinds die tijd heb ik die drive. En die heb ik altijd gehouden. Ik vraag mij nog steeds bij alles af of ik dat eigenlijk wel kan. Ik sterf bij wijze van spreken nog steeds duizend doden als ik een presentatie voor een grote zaal moet houden. Maar ik ga het nooit uit de weg. Ik heb mijzelf altijd over dat dode punt getrok ken, mijn grenzen verlegd en op die manier weer een extra di mensie aan mijn leven toege voegd." Dat hij nog altijd streefde naar erkenning, naar de bevestiging dat hij het wel kon, realiseerde hij zich plots heel sterk toen hij drie jaar geleden afscheid nam van de brancheorganisatie ABU en tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau werd benoemd. „Eigenlijk was dat de bekroning. Het altijd zo gewenste diploma. Het was voor mij het teken dat ik wat had bereikt en dat ik maatschappelijk voldoende re levant was bezig geweest." Dit jaar bereikte Mantel weer zo'n mijlpaal en besloot hij dat het tijd was om de dagelijkse lei ding van de Luba Groep uit handen te geven. Dat idee over viel hem tijdens het nieuwjaar- feest van het bedrijf in de Pie terskerk. Hij was traditiegetrouw bezig om de jubilarissen in het zonnetje te zetten, toen Ad Feitsma, de directeur marketing die er eveneens mee stopt, de microfoon uit Mantels handen pakte om hem te huldigen voor zijn 30 jaar bij Luba. „Ik had er helemaal niet bij stil gestaan en realiseerde mij op dat moment ineens dat ik dit werk inderdaad al dertig deed en dat het tijd is om het stokje door te geven aan de mensen die groot zijn gewor den in dit bedrijf. Mijn lichaam vraagt ook om een wat rustiger leven. Ik heb een paar jaar gele den een zware operatie gehad met bestraling en zo. En ik merk aan mijn lichaam dat het pro testeert als ik er een tijd zwaar aan trek." Meer rust dus, is Mantels voor nemen en die hoopt hij te krij gen op zijn klassieke zeilschip De Vrijheid. „Ik ga een rondje Engeland, Schotland en Ierland doen en daarna misschien naar de Cariben. Mariëtte Bam hoom, mijn huidige levenspart ner, zal ook regelmatig op de boot stappen. Zij moet er alleen ook weer vaak van af nu zij de dagelijkse leiding van mij over neemt. Maar ze wordt afgewis seld door vrienden en ik kan mij ook in mijn eentje uitstekend „Maar de schrik zat ons nog in de benen. En na een paar jaar kregen we een groot cultuurpro bleem binnen het bedrijf. De frisse wind van de nieuwe colle ga's stuitte op de houding men sen die de crisis hadden meege maakt en alles beter dachten te weten. Het botste voortdurend op kantoor. Er moest dus wat gebeuren en dat werd Total Quality Managment. Een be drijfsfilosofie die helder om schrijft hoe wij over ons werk redden op de boot. Daar is 'ie op gebouwd." Mantel maakte al eerder lange zeilreizen en weet wat het vergt om de oceaan over te steken. „Dat was een hele grote test voor mij. Die rust en die een zaamheid, zou ik dat wel aan kunnen. Zou ik niet instorten of allerlei gezondheidsklachten krijgen zoals je wel vaker ge beurt bij drukke zakenmannen die rust nemen. Maar ik heb daar totaal geen last van. Ik vind het heerlijk op zo'n schip. Een beetje kijken hoe het weer zich ontwikkelt, hoe zich buien bo ven de zee vormen. Geweldig. Ik ben daar heel goed in." Bang voor het beruchte zwarte gat is hij dan ook niet. Maar. re lativeert hij zijn aftreden én zijn zeildromen, het is natuurlijk ook niet zo dat hij helemaal stopt met werken en zijn tijd op zee door gaat brengen. „Toen ik af trad als voorzitter van de ABU waar ik drie werkdagen per week aan kwijt was, zei ik al dat ik het rustiger aan zou doen. Nu zeg ik dat dus weer, terwijl ik nu al weet dat ik meer tijd ga stop pen in mijn voorzitterschap van de ondernemersvereniging LVI. Dat vind ik reuze leuk en ver dient meer aandacht. En ik be houd dus ook nog een aantal ta ken bij Luba. Ik verhuis samen met Ad Feitsma, die na zijn te rugtreden eveneens nog een dag in de week actief wil blijven, ook nog mee naar de nieuwe Luba- toren bij de Groenoordhallen. Daar wordt speciaal voor ons een herenkamer gemaakt waar in we een beetje strategisch kunnen doen. Maar en dat weet ik wel zeker - ik zal niet meer el ke dag op kantoor zijn." Tekst: Marijn Kramp Foto's: Dick Hogewoning Totdat ie vanaf 1992 omhoog schiet en in minder dan tien jaar tijd een spectaculaire groei laat zien van 15 miljoen euro omzet tot 66 miljoen euro in 2001. En die lijn, belooft Mantel, zal de komende jaren nog verder stijgen. De afgelopen periode heeft Luba een pas op de plaats gemaakt om alle overnames te verwerken. Maar nu voert Man tel weer overnamebesprekingen. De omzet van de Luba Groep kan volgens hem met de helft iRTIER In en rond buurthuis Morschwijk aan de Topaas erdag 27 april van 12.00 tot 18.00 uur een groot wijkfeest. 1 allerlei spelletjes worden gedaan, zoals sjoelen, touwtje Dllerbal, ringspel en het aloude bussen gooien. Ook is er ;ussen en wie dat wil kan met Wessie, de wijkinbreker op sn 13.00 tot 16.00 uur kan een ritje op pony worden ge- tussen 14.00 en 15.00 uur is er een clown. Verder is er immelmarkt, het Rad van Fortuin, maai' ook een barbe- vorden pannenkoeken gebakken. Binnen en buiten ive' muziek gespeeld. - afdeling Leiden van de Vereniging voor Natuur en icatie begint op woensdag 11 september een s. Dit is een cursus voor mensen die vaak in de duinen en willen weten hoe een plantje of een vogel heet en juist in de duinen voorkomen. De cursus bestaat uit ;omsten op woensdagavond en vijf excursies op ;o ihtend in verschillende duingebieden in de omgeving, e igeld bedraagt 47,50 euro, inclusief het boek 'Beleef het Opgave of nadere informatie: telefoon 5210860. dat al jaren stadswandelingen organiseert door Leiden, gaat ook fietstochten onder leiding van een gids in de omgeving van Leiden. De eerste tocht wordt ehouden en leidt door de Vlietlanden en Cronesteyn. De 110.00 uur bij het station Lammenschans. Aangeraden verrekijker en proviand mee te nemen en eventueel ng. Voor meer informatie telefoon 5219503 of 5321225. p2 cht vlogen dit weekeinde vanuit Strombeek. De uitslag van 2 'kras: Jergen, 1, 6, 8, 9; P. de Mooy 2, 3; D. Pardon 4; R. v.d. Koome 7, 10. rdorp: W. de Roode 1, 2, 5, 7; comb. Roomburg 3; W. n zn. 4, 9; comb. J. Hartevelt 6; M. Reijerse 8, 10. r jnklievers: Comb. v.d. Poel/Kooy 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9; F. Ze begrijpt er niets van. Haar ex- vriend had met haai' afgespro ken dat ze die 500 euro niet te rug hoefde te betalen en nu zit ze voor de politierechter zichzelf te verdedigen terwijl hij héér stelselmatig mentaal en fysiek mishandeld zou hebben. De jonge Leidse doet haar uiter ste best om de rechter te over tuigen van haar verhaal en wendt zich zo nu en dan naar haar advocaat als de woorden die hij haar heeft ingeprent haar ontglippen. Nadat de huiselijke situatie op 21 september vorig jaar weer eens uit de hand liep, had ze de pinpas van haar man gestolen en daarmee 500 euro van zijn rekening gehaald. Uit wraak. Het ging al een tijd niet meer goed en hij had zelfs al een veroordeling voor mishandeling gekregen. Binnenkort mag hij zich weer in een strafzaak voor zijn losse handjes verantwoor den. Maar vandaag zit hij in de zaal als benadeelde partij. Er is tussen beiden geen enkele vorm van communicatie. De enige manier waarop de zwij gende figuur op de eerste rij naar voren komt als haar vriend, is als de advocaat van de ge daagde naar hem verwijst. Een relatie was zelden zo definitief uit. Een paar dagen na die dief stal - die heeft ze gepleegd, dat ontkent ze niet - mishandelde hij haar weer. Ze meldde zich bij bureau slachtofferhulp die voor haar de sleutel terughaalde en haar meubilair meenam. Vol- gens haar heeft hij gezegd dat hij die 500 euro niet meer terug hoefde. Zowel mondeling als schriftelijk. „Hij heeft een brief naar mijn vader gestuurd waar in hij die schuld, hoe heet dat ook alweer?" Advocaat: „kwijt schold." Gedaagde: „Ja, waarin hij het kwijt schold. Hij vertelde daarin zelf dat hij dat hij zijn straf wel zou krijgen." Nu wil hij opeens het geld terug. Zij denkt dat het te maken heeft met de strafzaak die tegen hem loopt. Want wraak roept weder wraak op. En dat terwijl er af spraken zouden zijn gemaakt dat het geld vereffend zou wor den met slachtofferhulp. Maai' de brief naai' haar vader is per ongeluk in de wasmachine beland. En nu is er letterlijk geen snipper bewijs. Haar advo caat zegt dat het eigenlijk hele maal niet de bedoeling was dat zijn cliënte voor de rechter zou verschijnen. Bureau Slachtoffer hulp zou alles regelen. De officier van justitie kan enige sympathie met de gedaagde niet onderdrukken maai' beschuldigt haar niettemin van eigenrich ting. Een compromis: Gedaagde acht ze wettelijk en overtuigend schuldig bewezen, maar ze hoeft niet meer te betalen dan de 500 euro die ze van haar vriend heeft gestolen. De rechter gaat mee met de milde straf. Maar zo gauw de gedaagde het vonnis hoort, blijft er niets meer over van haar zorgvuldig gecul tiveerde kalmte en het voorbe reide praatje. Ze veert op van haar stoel en barst in deernis wekkend gehuil uit. „Jij hebt die brief aan mijn vader gegeven. Echt waar. Als je ooit nog eens liegt, dan..." Maar de rest is on verstaanbaar omdat ze de deur opensmijt en hevig geëmotio neerd de zaal uitloopt. De rech ter die nog ergens midden in zijn eindoordeel zat, maakt zijn zin af waarna een stilte valt. „Misschien is het beter dat u nog even hier blijft, wacht." En haar ex-vriend blijft nog even zitten, terwijl haar advocaat haar handtas die eenzaam ach ter bleef mee naar buiten Pablo Cabenda Leidsch Dagblad fill ANN Woensdag 23 April GEMENGD NIEUWS - Het is een mooi punt, waar het nieuwe hotel en café-restaurant 'Het Witte Huis', in het villapark tegenover 'Rhyngeest' verre zen is. Dit bleek gisteren bij de opening. Onder de veranda of op het terras gezeten, heeft men naar ver schillende kanten uitzicht en de rijksstraatweg van Den Haag naar Haarlem bood ook een heel levendig schouwspel van de daar passeerende fietsers, die er ook kwamen uitrusten en zich verfrisschen, of van automobielen. Het was er heel gezellig en het be zoek reeds druk. Van binnen ziet de inrichting met haar lees- of conversatiezaal- en biljartzaal er heel netjes uit. De meubelen, geleverd door den heer N.C. Brittijn, op de Nieuwstraat alhier, zijn degelijk en voldoen goed; terwijl ook het hotel boven zelf bevat drie zit-, drie slaap- en vier logeerkamers, alle goed van licht voorzien en een ruim uitzicht naar buiten hebbende. Dat de ondernemer, de heer H.A. van Ingen Sche- nau, alles zal doen om het den bezoekers dezer nieuwe inrichting, waarvan de heer W.C. Mulder ar chitect was, en waaraan ook een remise verbonden is, zooveel hij kan, geriefelijk te maken, spreekt van zelf. ANNO 1977 Zaterdag 23 april LEIDEN - Op de binnenplaats van het Rijksmuseum van Oudheden heeft dr. P.J. Yperlaan, hoofd van de directie musea, monumenten en archieven van het ministerie van CRM, meegeholpen het eerste paal gat te boren voor de opbouw van de Egyptische Tem pel van Taffeh. Deze tempel, die al zes jaar in 650 kisten staat opgeslagen in een pakhuis aan de Pa pengracht. is een geschenk van wijlen president Nasser aan Nederland. Dit als tegenprestatie voor de door Nederland geboden hulp bij het verplaatsen van enkele monumenten in Nubië, dat bedreigd werd door het water als gevolg van de aanleg van de Assoeandam. Unesco organiseerde een grote red dingsactie, waaraan door 51 landen werd deelgeno men. Hierdoor bleven 25 monumenten gespaard. Voor de palen voor de Tempel van Taffeh en voor de bijbehorende overkapping van de binnenplaats moe ten gaten worden geboord om te voorkomen dat de omringende bebouwing wordt aangetast doorjjet heien. Het is een vinding van aannemer Ne^^orst, die overigens ook tekent voor de bouw van de over kapping en de opbouw van de tempel. LEIDEN - De eerste Leidse wijkmarkt in Zuid-West heeft een glorieuze start be leefd. De kramen op het parkeerterrein bij het Vijf Meiplein trokken zeer veel belangstelling. Foto: Archief Leidsch Dagblad Foto's In deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien «lanen bi| IB In zwart wit) over te maken op gironummer 57055 t.n.v. Dagbladuitgever!j mA telding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of de Leidsch Dagblad, Rooscveitslraat 82 te leiden. U krijgl de foto binnen drie weken thuisgestuurd. plaatsing 2,50 (voor een exemplaar van 13 D_Damiate b.v. Postbus 507, 2003 PA Haarlem onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie van hel Mjgtd"

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15