Geen 25-jarig jubileum voor Fiks SPORT Volleyballers WO/Astapia vieren kampioenschap in stijl MSV is te laat met machtige eindsprint in promotiedivisie S7 P laat de ïst glippen Pijnlijke lessen voor The Flags Tweede zege voor Dekkers Si pakt idse dubbel' een - Vier schakers van het earn dat onlangs kampi- ferd van de Leidse Schaak- wonnen zaterdag de be- ;"i'U ale van Philidor met 5-3. halve finales op zaterdag- tnd kwamen LSG, de Al- 2; x Schaakclub, Oegstgeest i Philidor onderling niet iL [rdan een 4-4 gelijkspel. 2j n Philidor gingen met de bordresultaten naar de fi- De LSG'ers Chris Devine [oen van de Weijer hielden inderdprocentscore vast. wam aan op de onderste n. Daar scoorde Bart leweg tegen Huub Roete- - raardoor LSG de 'Leidse i' pakte. Oegstgeest '80 3 Me. eindigt i I remise iueln lkn TT maandag 22 APRIL 2002 door Menno Schraven basketbal - Tegen de nummer twee ASVU behaalde MSV, kort voor het ein de van de competitie, alweer de zeven de overwinning op rij. In Noordwijk werd het gistermiddag 78-72 voor de thuisploeg, na een 31-39 achterstand bij rust. De machtige eindsprint brengt MSV geen titel, want daarvoor is het verschil te groot, maar een leuke opste ker is het wel. Coach Burhan Alibego- vic: „Dit is een goede stap richting vol gend seizoen." MSV keek lang tegen een achterstand aan. De aanvallen verliepen vaak slor dig en ook verdedigend liet MSV wat steekjes vallen. Desondanks hield MSV het verschil in punten klein, waardoor de marge in het laatste kwart nog over brugbaar was. Middels een zone-press over het hele veld kon MSV een aantal ballen veroveren en een paar snelle scores maken. De tegenstander rea geerde zich af op de scheidsrechter en fiep tegen enkele technische fouten aan. MSV benutte de extra vrije worpen en gaf de verkregen kleine voorsprong in de laatste minuten niet meer uit handen. Alibegovic: „Het was geen goede, maar wel spannende wedstrijd en daardoor leuk voor het publiek. Bo vendien lieten we zien ondanks slordig spel toch te kunnen winnen." Scores MSV: Van Leeuwen 19, Koek 18. Jordan 17, Vegier 14. BS Leiden sloot een magere eerste helft in en tegen Beverwijk af met 28- 24, maar kwam na rust prima terug en won uiteindelijk ruim: 60-79. De 'oud jes' Timo Versteegen en Erik-Paul van Weeren hielden Leiden in de eerste helft overeind met enkele belangrijke scores en zes vrije worpen voor center Versteegen. Coach Martin Hoekstra was niet te spreken over de beleving binnen zijn ploeg. „Op de bank zaten ze te snurken. De wisselspelers moe ten niet gaan zitten balen als het slecht gaat, maar juist meer bezieling tonen." De boodschap werd na een 36-28 tus senstand plotseling wel begrepen en Leiden pakte een voorsprong van 45- 50 aan het einde van de derde periode. Leiden traint de laatste tijd veel op conditie en zag die arbeid in de slot minuten uitbetaald worden. Van 55-61 werd het 55-73 en daarmee zat de wedstrijd definitief in de tas. Leiden behoudt met de zege nog een kleine kans op de derde plaats en daarmee promotie naar de promotiedivisie. Daarvoor moet het dan wel de drie laatste wedstrijden winnen en is het nog afhankelijk van Rowic dat moet verliezen van het sterke Springfield. Scores BS Leiden: Moinat 22 (10 reb). Ver steegen 15 (11 reb), Ligthart 10, Bakker 10. Het al gedegradeerde Blitz verloor in Groningen met 79-69 van Donar 2, dat eveneens kans maakt om te degrade ren naar het rayon. Na een 32-32 rust stand kwam Blitz in het vierde kwart zelfs nog even voor (53-56), maar ver volgens plaatste Donar een 10-0 run, waarmee de kansen van Blitz verkeken waren. De Voorschotenaren knokten zich nog terug tot 70-65, maar vonden in de slotfase niet de juiste manier om nog een zege binnen te halen. Scores Blitz: Kunnen 17, Van Dorp 14, Ver- woerdt 12, De Roo 11. Doodziek was coach Hans van Vegten van de 78-84 nederlaag die de vrou wen van BV Lisse tegen Hoofddorp le den. „Ik baal verschrikkelijk." Heel lang zocht de Lisse-coach naar een verklaring voor het verlies in de degra datiepoule. „Vanavond hebben we Hoofddorp de zege cadeau gedaan." Een groot gedeelte van de streekderby holde Hoofddorp, zonder overigens slecht te spelen, achter de feiten aan. De wetenschap dat verlies degradatie betekende, deed de ploeg toen het er echt op aan kwam. boven zichzelf uit stijgen. Scores BV Lisse: Hemminga 22, Van de Heuvel 19. Kortman 15. itn - Het Leidsch Schaak- ilschap (LSG) heeft in zijn competitieduel met 5-5 jespeeld tegen Zukertort lveen. De Leidenaars core n zich al geplaatst voor 3 r offs- n voorzitter emade United farendsveen - Jonah wordt de nieuwe voorzit- lAlkemade United. Hij igtTed van der Meer, die elopen jaren als voorzit- cretaris, penningmeester oifenadministrateur fun- Twee ex-spelers van de ebben inmiddels een acht wegens oplichting end tegen de oud-voor- Zij zouden nog geld te lebben van Van der Meer. Ugé ekaas derde urmerend h, dn - Royce Kortekaas uit bi i iroek is gisteren derde "art den in de duatlon van rend. De triatleten leg- Noord-Holland de j ifstand af van vijf kilome- en, twintig kilometer fiet- 2,5 kilometer fietsen, iks een EK-kwalificatie- jd in Gemert was de jd sterk bezet. Als eerste ede eindigden de Belg Derere en Vindent die in de slotetappe tien en wegliep van Korte- n i - TOP behaalde zijn punt in de degradatie van de hoofdklasse. Het iet KVS eindigde in een [elijkspel. TOP, met Clau- ik voor de zieke Mascha l- inhuijzen, had in de eer- l een overwicht, resulte- n een maximale voor- 9 van vier punten tussen ort 7-3. Bij rust was deze ac geslonken tot 8-6. Dat iels te maken met een ebehandeling van Sander en, die zeker drie minu- Ispel stil legde. De Sas- A ner botste bij een door- )ging tegen de paal en 'flinke hoofdwond op. lauze nam KVS even het f over en liep door naar OP haakte echter weer er in door toedoen van Tim Horst. Hij bracht uit een 1 en een combinatie met mm Lardé de stand op 11-11. 13 leek de thuisploeg de ig te forceren, want B Lardé beantwoordde niste strafworp van KVS 13. In de slotfase ver- i n de aanvallers langer )te houden, zodat de te ders uit Scheveningen angszij kwamen: 16-16. VS 16-16 (8-6). Doelpunten ii Baan, Tim van der Horst (5) Urdë (3), Sander Harmzen (2) an Niekerk. ech g Trigon was beslist niet stegen DOS/WK, al doet ,en 1 eindstand anders ver der De Leidenaars speel- g t i van hun betere wed- Vai en gingen in de eerste n g ieds gelijk op met hun nders (7-7 rust). Dit was weiverdienste van Mirjam n René Bekker, die de nvallers van de Ensche- t\ matie behoorlijk verde- n 1 op rste tien minuten van de helft kwam Trigon zelfs li 8-9. Maarten van Vliet bij die stand tevergeefs hvorp, toen hij bij een ing onder de paal werd DOS/WK maakte pas no| 0 in de laatste 22 minu- verschil. Trigon kreeg ze- ass eel kansen, alleen wer- 3aa bijna allemaal gemist, ver °han ter Hofte, die in de m f helft zijn rentree maakte oor enkelblessure, had in de •d "ut nog eens succes. "Sporting Trigon 20-11 (7-7) Hen van Maarten van Vliet (4), ambooy (3), Mirjam Duin, Li- Groot, René BeWcer en Johan v-.v-v "i Jelle Hooimeijer en Dominique Roest van Fiks staan klaar om een doorbraakpoging van Inge Treur van Pernix (rechts) af te stoppen. Foto: Hielco Kuipers door Michel van Gent korfbal - Fiks is na 21 jaar afge zakt naar de derde klasse. De korfballers uit Oegstgeest degra deerden na een 12-9 nederlaag tegen Pernix. „Wij scoorden niet, terwijl we genoeg kansen creëerden. Per nix is geen wonderploeg, maar maakte op de belangrijke mo menten wel de goals", treurde interim-trainer Jeroen Huizing, die volgend jaar niet beschik baar is Voor de coaching. Zijn ploeg werd in de tweede opstel ling in slagvaardigheid afge troefd. Dominique Roest en Jelle Hooimeijer scoorden als enigen in de tweede aanval, vooral om dat Henrik Hooimeijer door Christian Lindhout geheel aan banden werd gelegd. De Leide naars stelden hier acht goals van Huig Schoonderwoerd (5), Ewoud van der Kooij (2) en Ire ne van der Burg tegenover. Zij waren het ook die de beslissing forceerden in de zwakke streek derby (3-3, 5-3 rust, 8-6 en 10-6) Ook Theo Vreeken kon deze ontwikkeling niet keren, al was hij met zes doelpunten veruit de gevaarlijkste schutter van Fiks. Pemix is door deze derde zege op rij helemaal terug in de pro motierace, maar coach Perry Venema blijft voorzichtig: „Wij moeten het van week tot week bekijken, want dit is een heel ra re poule. Vandaag hebben we het als collectief goed gedaan en dat geeft wel vertrouwen voor de resterende wedstrijden." De Danaïden is ook nog altijd zwaar in degradatienood na de 10-11 nederlaag tegen Swift(A). Het achttal van Arjen Brand had in de eerste helft een overwicht en stond tot 5-3 steeds aan de leiding. Martijn van der Meer (2) Ame Heijman, Mark Rietber gen en Aart Tholens scoorden. De aanval kreeg het steeds moeilijker met het extreme ach- terverdedigen van de bezoekers, het schot ontbrak. Daardoor kantelde de wedstrijd (7-8 rust, 7-11). Alleen Ame Heijman (2) en invaller Heiko Locher scoor den nog eens, maar de laatste goal viel luttele seconden voor het eindsignaal. Crescendo had zeker een punt verdiend bij Ados, maar bleef met lege handen achter door een 14-12 nederlaag. Het Leidse team, met Nathalie Brouwer voor de afwezige Carmen Zit man, was in de eerste helft dui delijk beter. Dat kwam in de score onvoldoende tot uiting: goals van Wijnand Alberts (3), Johan Baak, Gertjan Hensing (2) en Nischa Verwey leverden op z'n best een marge van twee punten op (6-8 rust). Na de pau ze werd op 10-11 een strafworp gemist. Dat bleek het breekpunt, want Ados liep door naar 13-11 en liet zich niet meer achterha len. Het zag er lange tijd naar uit dat Tempo bij degradatiekandidaat Oranje Nassau(A) twee punten zou inleveren. De tweedeklasser uit Alphen onderschatte de te genstander en raakte door een slappe opening meteen 6-1 ach ter. De aanval had steeds moeite met de mannen van de thuis ploeg, die zich bij elk schot te rugtrokken naar de paal. Dat leidde ertoe dat er tot 14-10 een behoorlijke achterstand bleef bestaan. In het slotkwartier le verden snelle combinaties voor de paal meer schietkansen op korte afstand op. Erik Holthau- sen (2), Linda van Weeren, Mar cel Haagsman en Elmer Veen- man wisten hier wel raad mee en redden met 15-15 nog net een gelijkspel. Velocitas zag zijn kampioens kansen verdampen door de 12- 13 nederlaag tegen koploper Weidevogels. De Leiderdorpers moesten in hoog tempo aanval len om zich aan de straffe dek king van hun tegenstanders te onttrekken. Zij bezaten met 5-3 (rust) hun grootste voorsprong, maar die ging in de eerstvolgen de vijf minuten verloren (5-6). Invalster Wendy Plijter bracht haar club opnieuw aan de lei ding door twee geslaagde door- loopballen (9-9, 11-9). De be zoekers sloegen echter keihard terug in de resterende zes minu ten. Na krap twintig minuten stond Madjoe op 6-0 tegen Thor(H), maar de formatie van Peter Star liet door deze vlotte opening de concentratie verslappen. Zij moest dan ook lijdzaam toezien, hoe de marge via 8-6 (rust) slonk tot één punt (10-9). In het slotkwartier konden de oranje hemden alsnog het verschil ma ken door een betere conditie en schotvaardigheid. Dat resulteer de in goals van Erwin Kellner, Jos Star (2), Arenda Heemskerk, Marco Ravensbergen en Jan- Pieter Sip, goed voor 17-9 winst. Fluks incasseerde een kansloze 16-11 nederlaag tegen Valto. De Noordwijkers, die volgend sei zoen door Peter Bierens zullen worden getraind, misten inspi ratie en nauwkeurigheid in het plaatsen. Frank van Meijgaar- den (3), Manon Oosting en Inge Spaanderman haalden na 7-2 nog wel op tot 10-6 en 11-7, maar door slordig verdedigen werd het gat nooit meer kleiner. Ook KZ Leiden eindigde tegen DKC aan de verkeerde kant van de score: 14-16. De rood-blau- wen kwamen na 1-4 sterk terug door een flinke dosis strijdlust (6-5 en 9-8). De tweede verdedi ging kreeg echter nauwelijks grip op twee schutters, die zo wat alle vijandelijke doelpunten maakten. Dat resulteerde in een nieuwe achterstand (9-12). Joost Kwestro (2), Nicole Bierens, Ste ven Kalkman en Mark Zierikzee brachten hun club wel terug tot op 14-15, maar in de resterende acht minuten scoorde alleen de tegenstander nog. door Pieter van der Vliet honk-/softbal- Het debuut van Top Keukens The Flags uit Lisse in de hoofdklasse van het man- nensoftbal verloopt niet zonder pijn. Na het dubbelverlies van vorige week tegen Thamen was er wederom een dubbelverlies, nu tegen het Haarlemse EHS. De Lissese ploeg van coach Nico Assendelft ging met 0-7 en 0-14 op eigen veld onderuit The Flags had volgens de coach geen weerwoord op pitcher Jes- per Penduro, een topper uit De nemarken. „Wij zijn nog niet ge wend aan de snelheid waarmee dergelijke toppitchers gooien." In het tweede duel hield The Flags het vol tot de zesde inning bij een stand van 0-4. Maar bin nen één inning stond de teller op 0-14. In de tweede klasse bij de vrou wen maakte Alphians een valse start. Nieuwkomer MULO uit Helmond was met 1-7 en 3-6 twee keer te sterk. Volgens coach Remco Blom zijn de vele omzettingen in het team debet aan het zwakke speL „De nieu we speelsters zijn jong en mis sen ervaring." Alphians kwam nog wel op een 1-0 voorsprong, maar liet de wedstrijd daarna uit handen glippen. Lichtpunt was het goe de slagwerk van Marieke Roos winkel (1.000). In de tweede wedstrijd leek Al phians beter in de wedstrijd te zitten, maar bij 3-3 in de vierde inning moest de ploeg toezien hoe een tactisch sterk uitgevoer de 'triple-play' de honken schoon veegde en de ondergang inluidde. De honkballers van Alphians verloren ook hun tweede wed strijd in de tweede klasse. Het Delftse Blue Birds was met 7-8 te sterk. Na vier innings stond Alphians nota bene nog op een comfortabele 5-2, met een at tent spelende Niels Burger en een uitblinkende Jorrit van de Streek (.600). roeien - Op de tweede dag van de Randstad Regatta op de Bos baan in Amsterdam behaalde Hurnet Dekkers gistermiddag haar tweede overwinning. In de dubbeltwee met Skoll-ploegge- note Nienke Hommes versloeg zij het Nereus-koppel Marit van Eupen/Maud Klinkers. Zaterdag had Dekkers al verrast met de overwinning in de skiff. De 27- jarige Dekkers, fulltime arts, is de oud-wereldkampioene op de ergometer. Sinds vorig jaar legt zij zich toe op het roeien over het water. Op de Randstad Regatta was het voor de meeste Leidse ploegen 'tweede' wat de klok sloeg. Zo waren de dames twee zonder van Asopos, de dames vier van Asopos in combi met Argo. de dubbel twee heren, en de skif- feurs van Asopos en Njord zo wel zaterdag als zondag tweede in de finale. Hoewel soms een te laat ingezette, maar spannende, eindsprint de eerste plek binnen bereik bracht. Voor Die Leythe trok de veelbe lovende Mette Beugelsdijk zo wel in de skiff (in een spannen de eindsprint) als in de meisjes dubbeltwee. met Sophie Dirks meier. blik. Voor Asopos won nen de dames vier met van Aso pos, Kim Pigge en Anca Pau wels, in combinatie met Argo zondag in een overtuigende eindsprint, na een vermoeiende zaterdag van vier maal twee ki lometers. Volgens dè coach gin gen de dames bij de finish aan en bij de start uit. wat resulteer de in een victorie. Verder bracht de nieuwelingen dubbeltwee. met voor Njord Adriaan Kraaije- veld, in combinatie met Proteus nog een ovërwinning binnen voor Leiden. Leython speelt zich op laatste dag veilig in tweede divisie door Chris Hartman volleybal - De volleyballers van Leython mo gen ook volgend seizoen in de tweede divisie uitkomen. De Leiderdorpse ploeg versloeg za terdag in een uitwedstrijd Polaris met 3-1. Omdat concurrent Longa '59 met dezelfde cij fers verloor van SNS/Savico, eindigde Leython als negende en Longa als tiende. Het al gedegradeerde Polaris deed de punten beslist niet cadeau aan Leython. De thuisclub won de eerste set nipt met 25-23. Met Martin Verhey op de plaats van Mare Stronkhorst presteerde Leython wat beter. Het resultaat was winst in de tweede (20-25) en derde reeks (24-26). Aan het begin van het vierde bedrijf leidde een opmerking van de beste speler van Polaris aan het adres van de scheidsrechter en Leython-coach John Groen tot een rode kaait. Zonder zijn beste aanvaller bleek Polaris wei nig meer waard te zijn. In de vierde set kwam Leython geen moment in de problemen: 18- 25. Groen: „Er was wat oud zeer bij Polaris vanwege de wedstrijd in Leiderdorp. Die won nen we met 4-0. Daarom waren ze zo fanatiek. Zelf hebben we redelijk gespeeld. Het was niet goed, maar ook niet slecht." De vrouwen van Gemini/Kangeroes verrasten in hun laatste wedstrijd in de tweede divisie met een overwinning op Dimplex/Ekspalvo. Het was de tweede seizoenszege voor de gede gradeerde formatie uit Voorschoten, waar Ni co Halsema voor de laatste keer op de bank zat. In Dordrecht kwamen de ploegen de vol gende setstanden overeen: 22-25, 25-12, 25-27, 25-20 en 13-15. Gemini, met opnieuw Sandra van der Valk in de gelederen, speelde met wis selend succes. Halsema: „De tweede set was bar en boos. In de andere sets speelden we verdienstelijk. Het slot van de wedstrijd was nogal rommelig. Toen namen er via publieks- wissels een paar speelsters afscheid bij Ekspal- vo." Halsema vertrekt naar Rijnmond, voor de trainingen bij Gemini wordt Peter van Vliet verantwoordelijk. In de promotieklasse werden de mannen van WO/Aspasia kampioen. De formatie uit Rijn- woude kwam twee keer in actie. Omdat tegen stander NOVO met succes protest had aange tekend, moest de koploper de wedstrijd tegen die ploeg gedeeltelijk overspelen. De strijd in Noordwijk begon met een 2-1 voorsprong in sets voor WO/Aspasia en een 14-18 stand in de vierde reeks. Wat NOVO ook probeerde, het slaagde er niet in de achterstand weg te wer ken. Via een 17-25 score bewerkstelligde WO/Aspasia alsnog een 3-1 overwinning. Hierdoor had WO/Aspasia in de uitwedstrijd tegen Sovicos 2 genoeg aan een punt om de ti tel te veroveren. De lijstaanvoerder wenste echter in stijl kampioen te worden en won de partij met 3-1. Setstanden: 23-25, 20-25, 23-25 en 25-16. De mannen van Castellum legden beslag op de tweede plaats. Zij wonnen in Gouda met 4- 0 (17-25, 19-25, 18-25 en 15-25) van het al ge degradeerde Radius 2. Concurrent Punch hielp een handje door met 3-2 te verliezen van Skania 2. NOVO sloot de competitie af met een 3-2 overwinning op Gemini/Kangeroes. NO VO won het eerste (21-25), derde (17-25) en vijfde speldeel (17-19). De routiniers uit Voor schoten trokken in de tweede (25-20) en vierde reeks (25-18) aan het langste eind. De moge lijkheid bestaat dat NOVO promotie/degrada tiewedstrijden moet spelen. Dat is afhankelijk van de eindstanden in de tweede en derde di visie. Cees van de Meent, de trainer/coach van NOVO: „Bij ons stopt alleen Ferry van Ruiten. Volgend seizoen kunnen we bovenin mee draaien in de promotieklasse." Bij de vrouwen won Leython met 3-2 van con current Skania. Dat was niet genoeg, want om als tweede in de promotieklasse te eindigen had Skania precies twee punten nodig. Het Delftse team pakte die punten in de eerste en tweede set. Daarna geloofden de bezoekers het wel. De vrouwenteams van NOVO en RW troffen elkaar in Noordwijk. Daar won RW met 3-1. Setstanden: 26-24, 18-25,23-25 en 14- 25. Uitblinksters bij RW waren Geertje de Boer en Marjan Vermeulen. Niet alleen van het gedegradeerde NOVO-team blijft weinig meer over, ook de ploeg van RW valt uiteen. Het bestuur wil verjongen en heeft Piet van Rijn aangesteld als trainer/coach. Dat betekent dat Lieuwe van der Meulen vertrekt. Van der Meulen is al benaderd door Be Fair en NOVO, dat afscheid neemt van Sieme Boom.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23