Feestterrein zonder feestje in Valkenbur AMATEURVOETBAL Geen kampioensoptocht maar een rouwstoef Stompwijk lijkt zich te hebben verzoend met de vijfde klasse Beschamend verlies RCL: 2-3 Burenruzie loopt volslagen uit de hand Kans voor MVKV en Oegstgeest UVS (za) vliegt eruit vierde klasse zaterdag - UVS is gedegradeerd naar de vijfde klasse. Tegen Koudekerk werd het 2-2. Voor blauwwit scoor den Egon Onderwater en Den nis Kort, voor Koudekerk Arjan Lindstra en Marco Potman. Aarlanderveen verloor van TA- W: 0-5. Paul Egberts (2x), Mark Setteur en Jason Otto (2x) wa ren de Ter Aarse doelpunten makers. Blauw-Zwart lijkt rechtstreekse promotie te kun nen vergeten na de 0-4 neder laag tegen Kagia. Voor de Lis- serbroekers troffen Amaral Reij- gersberg, Mark Glas, Sander van de Burg en Arno Gresnigt het doel. Semper Altius won simpel met 2-0 van LSW '70 terwijl Ariston '80 en Woubrug- ge met 1-1 gelijk speelden. Wou brugge, met Randy Bunts- ma als doelpuntenmaker, kan nog rechtstreeks promoveren en heeft twee punten meer dan Blauw-Zwart. Degradatiekandi daat Wassenaar pakte de laat ste strohalm. Dankzij Martin Duindam werd het kwakkelen de Roodenburg met 1-0 versla gen. SJC wint met dubbele cijfers vijfde klasse zaterdag - SJC vermorzelde RFC '95 met 11-2. De Noordwijkers Jeroen van der Zalm (4x), Jeroen Wijnands, Sven Frijlink, Ivan Hermans (2x), Johan de Ridder (2x) en Arjan Alkemade schoten raak. RFC incasseerde in de eerste helft een rode kaart. LFC won door goals van Alex Alberda en Raymond Klinkenberg met 2-1 van Oosterheem en GWS ver loor met 1-3 van Schipluiden. Het Sassenheimse doelpunt kwam op naam van Dennis van Velzen. Leidsche Boys won met 2-0 van De Jagers. René Kruis en Ricardo van der Heiden wa ren trefzeker. Een speler van De Jagers kreeg een rode kaart. Kampioen WSB won van Mari ne door doelpunten van René Hooymans (2x), Ron Schenk (2x) en Richard van den Berg met 5-2. DVC verloor met 1-3 van Foreholte. De Voorhoutse treffers kwamen van John Muil wijk en Richard Muilwijk (2x). Alphen droogt Zoetermeer af vijfde klasse zondag - Alphen droogde Zoetermeer met 8-0 af. Peter Saunier (2x), Jerry van El zen (2x), Pascal Hogeveen (2x), Oscar Zaagmans en Richard Jansen scoorden. GOL Sport speelde 3-3 tegen VCL. Voor de thuisploeg schoten Aydin Narin (2x) en Adil Radini raak. Bij de Vlietclub kwamen de goals op naam van Casper de Hollander (2x) en Niek Wubben. VNA maakte een 3-0 achterstand goed tegen JAC. Daarvoor wa ren Leidenaars Ralph Dubbe- laar en John Gauger (2x) verant woordelijk. LFC trok aan het langste eind tegen De Jagers: 2- 3. Michel Mejri opende de sco re waarna Saib Belaidi en Fred Wagemaker de 1-2 en 2-3 maakten. ASC droogt degradatiekandidaat met 4-0 af door Menno Schraven oegstgeest - Pas in de laatste competitieronde wordt duide lijk of Stompwijk '92 recht streeks degradeert uit de vierde klasse A. De witten verloren met 4-0 van ASC, dat door een opmerkelijke opmars sinds de winterstop degradatiewedstrij den lijkt te ontlopen. Stomp wijk kan ook de directe gang naar de vijfde klasse afwenden, mits het volgende week wint van UDO en Warmunda ver liest van de kersverse kampi oen Van Nispen. Dat laatste is zeker niet on denkbaar, maar dan zal er in een week tijd wel iets moeten gebeuren met de Stompwij- kers. ASC werd in elk geval geen strobreed in de weg ge legd. De thuisclub kon het zich, zeker in de openingsfase, per mitteren om uiterst slordig met de kansen om te springen. Mis schien was de spanning die op het duel stond daar de oorzaak van. Anderzijds werkte het ui terst zwakke verdedigen van Stompwijk misschien de aarze lingen bij de spitsen van ASC in de hand. Hoe dan ook, er was een dood spelmoment nodig voor de openingstreffer. Een vrije trap van Sander de Wolf stuiterde via de onderkant van de lat te rug in het veld, waarna Martin van Zaanen zich als eerste meldde voor de rebound. Met het hoofd tekende de routinier voor 1-0. Die score had ook an dersom kunnen zijn, als Peter Bregman niet de pech had ge had dat zijn kopbal door AS- C'er Coen Bouter van de lijn kon worden gehaald. Bregman, die sinds een half jaar de rol van voorzitter bij Stompwijk vervult, kondigde na het verlies zijn afscheid aan. De 35-jarige routinier vindt het welletjes en wil zich richten op het leiden van de hele vereni ging in plaats van alleen het eerste elftal. Het verlies van vo rige week tegen Rijnland noemde Bregman beslissend. Toen de verrassende 3-3 uitslag van Warmunda tegen UDO even later binnenkwam, gloor de er weer even hoop bij de aanvoerder. „We hebben nog één kansje." Tegen ASC viel er voor de Stompwijkse ploeg weinig eer te behalen. Van het begin af aan maakte het elftal een uitge bluste indruk, hoewel het ASC- trainer Otto Bik wel verraste dat de Stompwijkers begonnen met drie spitsen. Na het povere openingsoffensief) e van Stompwijk bepaalde ASC de wedstrijd. De Wolf zorgde nog voor rust voor de 2-0, nadat Rob van Benten een pass volle dig verkeerd beoordeelde en De Wolf alleen op doelman Ro nald Oudshoom af kon gaan. In de slotminuut van de eerste helft zag diezelfde De Wolf nog een vrije trap op de paal belan den. Met twee verse krachten aan in de tweede helft probeerde Stompwijk nog een doelpunt te forceren. ASC liet zich zowaar wat terugdringen en zag Hans Havink in kansrijke positie voorlangs schieten. Martijn Droog kreeg in de daaropvol gende aanval ook nog een goe de mogelijkheid, maar zijn kopbal ontbeerde kracht en precisie. In de tegenaanval sloeg ASC toe. Martin van Zaanen werd op de rand van buitenspel weg gestuurd en hij schoot de 3-0 binnen. Nadat a-junior Diede- rik van Oosten zijn debuut voor ASC maakte, bracht een andere jonge invaller, Ruben Sanavro, de 4-0 eindstand op het bord. Bik: „Qua voetbal was het niet denderend vandaag, maar sinds de winterstop hebben we slechts twee keer verloren. We hebben tussentijds enorm veel geoefend, vooral om ons zelf vertrouwen terug te krijgen." ASC-Stompwijk '92 4-0 (2-0). 29. Van Zaanen 1-0, 41. De Wolf 2-0, 68. Van Zaanen 3-0,71. Sanavro 4-0. Scheidsrechlen Lens. Gele kaart: Bregman (Stompwijk '921. Toeschou wers: 200. ASC: Oosterhof, Van Wingen, Rot- mans (60. Van Oosten). De Kruijk, Folmer, Bouter, Dutrieux, Van Zaan en, Hoogendam, De Roode (69. Sana vro), De Wolf. Stompwijk '92: Oudshoorn, Havik (78. Schrader), R. van Santen, Romijn, R. vein Benten, W. van Santen. H. van Benten (46. Van Marwijk), lanson (46. van de Bosch). Droog. Van Hoogda len, Bregman. tweede klasse zaterdag - RCL ging op eigen veld op een be schamende manier onderuit tegen Honselersdijk: 2-3. De Leiderdorpers legden zich blijkbaar neer bij het kampi oenschap van JAC, dat inder daad door een 3-0 zege op Naaldwijk de titel greep. Lange tijd had het er de schijn van dat RCL zich al richtte op de na- competitie. Pas in de laatste tien minuten beet Racing van zich af, maar toen was het te laat. Henk de Cler zette de thuisclub op voorsprong, maar het betere Honselersdijk boog die nog voor rust om: 1-2. Na de doel- wisseling kreeg RCL meer vrij heid om het spel te maken, maar dat had vooral te maken met het feit dat Honselersdijk defensiever ging spelen. Na kansen voor Remco Visser en Alex Barendse was een enkele uitval van de bezoekers goed voor 1-3. Een stand die RCL blijkbaar te gortig vond. De Lei derdorpers maakten jacht op de aansluitingstreffer en kregen die door een 'versierde' straf schop van Barendse. De be hendige spits schoot zelf van elf meter raak. KRV leed uit bij concurrent BMT een 2-0 nederlaag. De Ha genaars kenden een vliegende start. Al binnen drie minuten moest eerst KRV-doelman Dirk de Mooy redding brengen en daarna moest Kees van Duyn de bal van de doellijn trappen. Kort daarop was het wel raak. BMT kreeg een strafschop toe gewezen die De Mooy net niet kon keren: 1-0. Nadat de Haagse storm was ge luwd, kregen de Katwijkers meer greep op de wedstrijd. Maar als de Haagse zestienme terlijn in zicht kwam, was KRV niet doortastend genoeg. BMT begon de tweede helft weer agressief, was sneller en bal- vaardiger dan de Rijnvogels. Spelers als Huig Hoek, Hans Rovers en Simon Varkevisser werden in de Katwijkse rangen node gemist. De 2-0 viel kort na rust en die stand wist KRV niet meer te veranderen. Cor Varkevisser en René Ruwaard waren nog het dichtst bij een treffer. KRV maakt ondanks de nederlaag nog kans op een ver vangende periodetitel, maar dan moet op de slotdag van RCL worden gewonnen. Scheidsrechter staat zes uur na Abbenes-SVOW nog te 'shaken' door Ruud Pattiapon abbenes - De Haarlemmermeerse derby tussen de zaterdagvierdeklassers Abbenes en SVOW is eergisteren ernstig uit de hand gelopen. Omdat spelers elkaar schopten en sloegen, staakte scheidsrechter Hans de Lange de wedstrijd in de zestigste minuut. Abbenes stond op dat moment met 2-0 voor. Toen de Alphense arbiter het na een afkoe lingsperiode weer wilde proberen, zei SVOW-aanvoerder Antonio Serafino dat hij niet voor enkele van zijn spelers kon in staan. Daarop staakte de scheidsrechter het duel definitief. „Ik fluit al vijftien jaar, maar dit is mij nog nooit overkomen", aldus de 37-jarige leidsman, die bijna zes uur na het incident nog stond te 'shaken'. De wedstrijd tussen Abbenes en SVOW was beladen, omdat beide clubs op een degra datieplaats staan. Het reeds smeulende vuurtje laaide iets op toen Albert Oosterhof Abbenes op voorsprong zette. Volgens de SVOW-grensrechter deed Oosterhof dat in buitenspelpositie, maar De Lange wilde daar niet aan. De frustratie van de SVOW'ers nam nog grotere vormen aan toen een spe ler van Abbenes in zijn eigen strafschopge bied de bal met de hand wegsloeg. De Lan ge gaf een penalty, en, tot ergernis van SVOW, slechts een gele kaart. Toen de straf schop ook nog eens werd gemist, waren de rapen gaar. „De sfeer werd steeds grimmiger", aldus Theo Hoogkamer. De secretaris van Ab benes legt de schuld voor een deel bij het SVOW-publiek, dat zich volgens hem oprui end gedroeg. „En dan druk ik mij nog mild uit." Helemaal uit de hand liep het na de 2-0 van Erik Cuiper. De topscorer van Abbenes kwam in botsing met SVOW-doelman Je roen Pathuis. Een overtreding die vo| SVOW goed was voor een rode kaart, i De Lange gaf geel. Het vermoeden wa Pathuis zijn neus had gebroken, maar ii ziekenhuis bleek dat niet het geval te ziji De Lange legde het spel een paar min stil en hervatte de wedstrijd na overleg de aanvoerders van beide ploegen. Dei sloeg echter definitief in de pan toen verdediger van SVOW een grove overtn beging op Abbenes-speler Martijn van enaam. Van Eenenaam zou daarna eei trappende (De Lange: 'Dat heb ik nieass{ zien') beweging hebben gemaakt wa 'V: enkele spelers met elkaar op de vuis! gen. De Lange deelde geen gele of rode ka uit maar besloot van het veld af te staj Hoogkamer had daar alle begrip voor. was zo'n tumult. Hij kreeg de kans nif kaarten uit te delen. Zoiets heb ik nooii der meegemaakt." [atv aüe Ussi ziel eldi K Wanprestatie Leidsche Boys brengt concurrent terug in titelrace adelc 'ld t De de erde de t :ring schc SV '35 lachende derde na remise Valken '68 en De Sleutf door Geert Langendorff valkenburg - Sportpark 't Duyf- rak was voor de wedstrijd tegen De Sleutels veranderd in een feestterrein. Er was een tap naast het veld geposteerd en politie agenten dirigeerden de toege stroomde bezoekers naar een tot parkeerplaats omgetoverd bij- veld. Veel jonge Valken-suppor ters hadden zich in de clubkleu ren (rood-geel) gehesen, staken Romeinse kaarsen aan en zorg den al ruimschoots voor aanvang voor het nodige lawaai. Het eer ste elftal moest de rest van de middag tot een succes maken. Maar dat gebeurde niet. Na het 3-3 gelijkspel tussen Valken '68 en De Sleutels kan de vlag al bij na uit in Den Haag, bij SV '35. Voor aanvang was alles nog mo gelijk. Valken kon kampioen worden, De Sleutels had boven aan kunnen komen en alleen in het allerslechtste scenario zou SV '35 de lachende derde kun nen worden. En juist dat ge beurde. Het begin was veelbelovend. Beide teams kleunden er direct vol in en gaven elkaar geen duimbreed toe. De Sleutels, in het hemelsblauw gehesen, kreeg de eerste kans, maar de Valken burgers kwamen op voorsprong toen Dennis de Ridder een doorgekopte bal eenvoudig kon binnentikken. De verdediging van Valken '68, niet bepaald de sterkste linie van de ploeg, stond te slapen bij de eerste de beste tegenaanval, zodat Michel van der Broek de Leidenaars binnen vier minuten alweer op gelijke hoogte bracht. Hierna kwam De Sleutels niet echt meer in gevaar. In fysiek opzicht was de Leidse ploeg dan ook veruit de sterkste. Sybe Schellingerhout en met name Jordy Arbouw bleken keer op keer iets te veel van het goede voor de aanvallers van de tegen partij. Valken '68 moet het van de voetballende capaciteiten hebben, maar die kon de ploeg zaterdag absoluut niet aanspre ken. De Valkenburgers, mis schien licht geïntimideerd, gros sierden in het geven van foute passes en waren niet bij machte de bal rond te laten gaan. Ver dedigend liep het ook niet. Eerst strafte Arbouw een slippertje van Emiel van der Plas bijna af. Iets later scoorde John Fakkel uit een pass van Van der Broek die hem nooit had mogen berei ken. Zo stonden de bezoekers na een halfuurtje spelen op een 1-2 voorsprong. In de tweede helft moesten de roodgelen dus wel voor het no dige vuurwerk zorgen, wilde de zo goed begonnen middag niet op een totaal fiasco uitlopen. De supporters namen dit voorne men iets te letterlijk. Scheids rechter Snabel moest de partij even stilleggen toen het veld ge huld was in een dikke rookne- vel. Vervolgens begon Valken '68 aan een offensief dat de hele verdere wedstrijd zou voortdu ren. Met man en macht werd er aangevallen. De Sleutels kwam niet meer in het stuk voor. Trai ner Eelco Fielemon hierover: „Je wilt de voorsprong vasthouden en dan onstaat er als vanzelf veel ruimte voor de tegenstan der." André Vooys was al snel dichtbij de gelijkmaker. D was al voorbij keeper Johi iris des maar eindigde tegen Er volgden nog vele levenèm* kansen, maar de Leii" konden ze niet benutten. De spanning was om te sn De Pas vlak voor tijd kogelde per van Iterson uit een vrij de gelijkmaker binnen, daarna kreeg invaller Hoek het voor elkaar ee e vie maat gegeven voorzet va «ar Ridder over het lege doel tffte di pen. Het drama leek vervi en. I compleet toen Jordi Arboi eep Sleutels schlemielig wei voorsprong bracht, maar laatste seconden van de strijd schoot Hans van de de bal met een vliegende omhaal weergaloos binnei Door de 3-3 lijkt de titel goed als zeker naar SV gaan. Valken-trainer Pie Duyn kwam maar tot ééi clusie: „We moeten eerst ijn zware teleurstelling ven' ene en ons dan op de nacom izpei richten. Het had zo moo uive nen zijn." atie] evai e ve Sleutels 3-3 (l-2)(ekrit de r r scl deS toe B stri eler een zoi joi er fstai er v en. Ie r; Valken'68 Ridder 1-0, 9. Van der Broek Fakkel 1-2, 86. Van Iterson 2-2, bouw 2-3, 94. Van der Mei uuuw ai. vdii uei iviei Scheidsrechten Snabel. Gele D Van der Plas (Valken '68). Tofl 0 wers: 300. Valken '68: Van Duyn; Van de .fp (83. De Haas), Zandbergen, St der Hoek, (54. Van Vliet); Van d Iterson, Vooys; De Ridder, D lot (73. Hoek), Van der Meij. SSg_i, De Sleutels: Erades; Schelling! Van Luijck (84. De Graaf), Ten n' Arbouw; Haasbroek (70. Elben Oma hof (89. Noppe). Ouwehand; t dr aart. Fakkel, Van der Broek. ac Big verd hui zon de ïïnsj :e 4 lelpt hot .se-! door Bas Pronk den haag - Met de handen in het korte haar stond Leidsche Boys-trainer Marcel Groenen dijk te kijken naar de laatste mi nuten van het met 2-0 verloren duel tegen Erasmus. De suppor ters van de vijfdeklasser die met twee bussen, een dubbeldekker en personenauto's massaal naar Den Haag waren afgereisd om het kampioenschap te vieren, zaten treurig en stil achter de re clameborden. Iedereen rekende op een kampioensfeest, want het benodigde gelijkspel werd vooraf gezien als een formaliteit. Maar de wanprestatie van Leid sche Boys leidde tot een terech te nederlaag en de supporters keerden teleqrgesteld huis waarts. De Leidenaars blijven wel koploper met twee punten voorsprong op Eramus, maar het zou nog wel eens spannend kunnen worden in de laatste speelronde: aan de Boshuizer- kade ontmoet Leidsche Boys volgende week Alphen. Even verderop speelt VNA dan tegen Erasmus. Na afloop was de teleurstelling groot. In de kantine van Eras mus liep een aantal Leidse sup porters nog een misplaatste po lonaise, maar het merendeel van de ongeveer driehonderd fans was in rouw gedompeld. De woede van de Leidenaars richtte zich op arbiter Van Vier- sem, die de bezoekers op slag van rust geen strafschop toe kende na een overtreding op Roberto Boom. „Ongelooflijk", zei Groenendijk. „Als we die strafschop hadden gekregen, waren we nu kampioen ge weest. De arbitrale beslissingen Michel Slagwein van Leidsche Boys ziet zijn volley geblokt worden in het zestienmetergebied van Eras mus. Foto: Taco van der Eb waren niet goed vandaag." De supporters waren het met de woorden van Groenendijk eens: regelmatig klonk het 'We wor den weer genaaid' en 'Hij is een vriend van Erasmus' aan de Erasmusweg. Het had trainer Groenendijk en de supporters gesierd' als ze kri tisch naar de prestatie van de ei gen manschappen hadden ge keken. Want de Leidse formatie leverde negentig minuten lang een wanprestatie. De bezoekers maakten geen moment aan spraak op een punt. Voor rust werd Leidsche Boys zelfs gede- klasseerd door de fysiek sterke Hagenaars. De thuisploeg kreeg via Krishan Mangal twee grote kansen met een afstandsschot en een vrije doorloop naar de doelman Patrick de Hoed. De sluitpost redde tweemaal fraai. Ook hierna behoedde de doel man de bezoekers voor een ach terstand. Leidsche Boys stelde er niet meer dan zenuwachtig en afwachtend voetbal tegenover. Met Peter Marks en Stephan Dijkstra hadden de bezoekers een statisch spitsenkoppel dat geen bal vasthield. Het midden veld sloot niet aan op dlte valslinie. Via de flanken 1 de Leidenaars ook geen maken. Rechtsvoor Win liep als een vedette 01 veld, maar strooide met f fj passes en speelde dramal Na rust liep het beter Boys. De ploeg kwam v de buurt van het strafsclerGi bied. Het doelpunt van genaars kwam als een dam sing. Jeevan Sathie schjop "1 k Bo eilig. een fraaie combinatie oog met De Hoed in de onderhoek: 1-0. Vijf mini fetwi ter vergrootten de Hagen d di marge. Doelman De Ho niet adequaat op bij een van Nico van Slooten Houtman prikte de los [en c bal in het lege doel: 2-0. né Li Leidsche Boys begon vei ijk ei aan een wanhoopsoffens oen eens toonde de forma over kwaliteiten te besc Fraaie kansen war en het maar falen in de afi stond de aansluitingstn de weg. Toen Amor Elvoett voor open doel te zacht seft. en enkele seconden Stephan Dijkstra ook nie ker was, verdween het restje hoop bij de Leit Ook vekv Erasmus kwam er nog e le sp tal keer gevaarlijk uit scoorde niet meer. „We het nu volgende week onge aldus Groenendijk. Erg &ngei tisch klonk het niet. heb geh Erasmus - Leidsche Boys 2-0 issers sterk Sathie 1-0, 63. Houtman 2-0. Scheidsrechter- Van Vierse a schouwers: 500. Geel: Di]k?^aov' (Leidsche Boys), Houtman (Er en s Leidsche Boys: De Hoed, (erdaj hout, Slagwein, Van Eek (32 mans). Blote, Van der Ster (5! bi). Kaay, Boom, Van Hove, N Ramaker), kwal Au tsterk Petri eens: is ei na d derde klasse zaterdag - On danks het 1-1 gelijke spel tegen BSC '68 blijft MVKV kans hou den op deelname aan de na- competitie. BSC kwam op een voorsprong, waarna MVKV het heft in handen nam. Willem Klinkenberg zorgde voor de ge lijkmaker. HPSV speelde spijker hard tegen Hazerswoudse Boys en de Hagenaars wonnen met 1- 0. De niets ontziende strijdwijze van de HPSV leverde twee rode kaarten op. Ook Hazerswoude- naar Arjan Bisschop, die kort daarvoor door een Hagenaar was neergeslagen, kreeg een ro de kaart. De commotie was zo groot dat arbiter Koning een af koelingsperiode van tien minu ten inlaste. SEV versloeg Lugdu- num met 3-1 De Leidenaars kwamen snel met 2-0 achter. Nadat Bas van der Kroon de Leidschendamse paal had ge troffen, zorgde Boudewijn Kamphues voor de aansluitings treffer. Vijf minuten voor tijd maakte SEV er 3-1 van. Lugdu- num is door dit resultaat uitge schakeld voor de derde periode- titel. Alphia en Leiden speelden met 3-3 gelijk. Nadat Alphenaar Patrick Silleman scoorde, bogen Peter van der Tuin en tweemaal Lars Wallaart de stand om in Leids voordeel. De Alphenaren Mark van Munsteren en Ed La- ros zorgden kort voor tijd voor het evenwicht. Oegstgeest was in het duel te gen kampioenskandidaat SV '35 de minste van twee slecht spe lende ploegen. De Hagenaars wonnen ruim: 0-3. Oegstgeest kreeg kansen, maar Haile Iyob en Jan Paul van der Mey faal den. Oegstgeest houdt met MVKV kans op de vierde plek op de ranglijst. SIZO verloor met 0- 3 van OSV. Daarme is de club uit Hillegom gedegradeerd. Paul Ouwehand (links) van De Sleutels wint een kopduel van Valken-speler Frank Duindam. Foto: Eric Taal

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20