Noordwijkerhout eist concessies aan teelt DUIN BOLLENSTREEK Flora lokt personeel met gratis vervoer Duitsers vooral tuk op vlaggetjes l Neem een proefabonnement, 7 WEKEN VOOR 22,00 BEL 071-5128030 'Kindercorso moet later' l.bel Voorhouter moet motor inleveren Rijswijk/voorhout - Een 31-ja rige Voorhouter heeft zijn mo tor en rijbewijs moeten inleve ren omdat hij volgens de politie meedeed aan een illegale weg race op de Diepenhorstlaan in Rijswijk. De Voorhouter reed samen met een 52-jarige man uit Leidschendam 99 op een weg waar een maximumsnel heid van 50 kilometer per uur is toegestaan. In totaal heeft de politie 25 processen-verbaal uitgeschreven voor te hard rij den, geen rijbewijs hebben of het tegen de richting inrijden. Stroomstoring in deel Katwijk katwijk - De hele Katwijkse wijk Hoomes, sommige straten van de wijk Rijnsoever en een deel van het industrieterrein 't Heen hebben zaterdagnacht een paar uur zonder stroom ge zeten. Door een defecte schake laar tussen de netwerken viel de stroom om even over half twaalf zaterdagavond uit. De technische storing was om twee uur zondagmorgen verholpen. rijnsburg - Gratis vervoer van uit Alphen aan den Rijn en Lei derdorp naar de bloemenveiling FloraHolland in Rijnsburg. Op die manier hoopt de veiling per soneel te werven voor de ko mende zomerperiode. Eerder waren de zogeheten FloraHol land-ambassadeurs actief in Al phen aan den Rijn, komende za terdag zijn ze van 10.00 tot 15.00 uur in Hotel Ibis in Leiderdorp. FloraHolland hoopt dat de per- soneelswerving in Leiderdorp succesvoller verloopt dan die in Alphen aan den Rijn. „Dat liep daar niet storm", zegt L. Keizer, verantwoordelijk voor het ope rationele gedeelte van de veiling. „Dat kan ik me ook wel voor stellen, want Alphen ligt niet naast de deur." Daarom heeft hij zijn hoop gevestigd op per- soneelswerving uit Leiderdorp. FloraHolland heeft voor het dis tributieproces op de veiling in Rijnsburg 25 parttimers nodig. Die werft Keizer noodgedwon gen van 'ver'. „Heel veel men sen vanuit de directie omgeving werken al op de veiling. Daar kunnen we dus niet meer wer ven. We hebben de omgeving in drieën verdeeld: Alphen/Leider dorp, Lisse/Haarlem en Den Haag. Als het in Alphen en Lei derdorp niet lukt, dan gaan we het aan de noordkant probe ren." Het gratis vervoer, niet bedoeld voor vakantiewerkers, wordt vanuit Alphen aan den Rijn en Leiderdorp naar Rijnsburg gere geld en wordt verzorgd door een particulier vervoersbedrijf. Flo raHolland heeft deze manier van personeelwerving 'afgeke ken' van de veiling Naaldwijk, die ten behoeve van de werkne mers pendelbusjes inzet. Noordwijkerhout heeft bijna college noordwijkerhout - De kans dat Noordwijkerhout vanaf morgen een nieuw college heeft, is aan zienlijk. De leider van de colle geonderhandelingen, CDA-frac- tievoorzitter Ket, verwacht dat zijn partij in de bespreking van vanavond tot een akkoord zal komen met Groenlinks, PvdA en D66. „Ik ben altijd optimistisch en bovendien heb ik er deze keer goede redenen voor. Ik schat de kans op succes op 75 procent. Morgen zouden we dan niet al leen de namen van de wethou ders maar ook de portefeuille verdeling kunnen bekend ma ken", aldus Ket. De 'Regenboog coalitie' zou daarmee dan een feit worden. En de grootste par tij, WD, staat buitenspel. Dat laatste is een breuk met de Noordwijkerhoutse traditie, waar sinds 1970 een college is geweest van WD en CDA (of KVP). Na de verkiezingen van 6 maart onderhandelden WD en CDA - met de PvdA als derde partner - om die lijn voort te zetten, maar die besprekingen liepen stuk op de portefeuille ruimtelijke ordening, die beide partijen claimden. Toen die po ging was gestrand, heeft WD- onderhandelaar Knapp nog ge probeerd Groenlinks binnen te halen als vervanger van het CDA, maar Groenlinks weiger de om dat aanbod serieus te ne men. bollenstreek - Noordwijkerhout eist in ruil voor een handtekening onder de evaluatie van het Pact van Teylingen concrete toezeggingen over de bijna twintig Noordwijkerhoutse bedrijven die door het pact in de knel zijn gekomen. In de uiteindelijke evaluatie van het pact doet de stuurgroep wel concessies, maar die zijn nog niet concreet uitgewerkt. Noordwijkerhout stelde eerder al samen met Lisse en Hillegom forse eisen aan de evaluatie van het Pact van Teylingen, waarin de afspra ken over de toekomst van de streek worden opgefrist. De stuurgroep liet onlangs weten aan een groot deel van de wensen tegemoet te komen. Zo komt er mogelijk toch meer ruimte voor bedrijven die willen uitbreiden tot boven de toegestane grens, maar geen echt kassen- bedrijf zijn. De stuurgroep wil daarbij maatwerk: voor be drijven die toch al in 'verrommelde' gebieden liggen moet een bouwvergunning geen pro- 'Evaluatie Pact van Teylingen blijft te vaag' bleem zijn, maar in de nog weinige open en landschappelijk mooie stukken van de Bollen streek moet een bouwstop komen. De bedrij ven die daar willen uitbreiden, moeten maar elders schuren en/of kassen bouwen, verhui zen of desnoods worden uitgekocht, vindt de stuurgroep. Om welke bedrijven en gebieden het daarbij gaat, geeft de stuurgroep niet con creet aan. Noordwijkerhout, Lisse en Hillegom willen in het herziene Pact van Teylingen toestemming om de grens voor de schuren op te rekken. Hoewel grotere schuren op gespannen voet staan met een open landschap, is het behoud van openheid mede afhankelijk van goed functionerende bollenteeltbedrijven, zo rede neert de gemeente. Want als die verdwijnen, komt er bebouwing voor in de plaats. 0 1 0 t is y v Noordwijkerhout zit nog altijd met de hen ning van het eigen bestemmingsplan landt 10 gebied. In het pact was afgesproken datn ondertekenaars die in lijn met het pact zoud 0 C herzien, maar in Noordwijkerhout is dat - 10 C enige in de Bollenstreek - nog steeds niet beurd vanwege de beperkingen die de bollt teelt daarbij worden opgelegd. CDA en VI10 G dreigden wethouder Rusman van ruimteli n ordening zelfs weg te sturen als ze dat te 10 N zou voorstellen. N te 10 T Corso van de Bollenstreek met aubergines, Granny's en één klein deukje Ml.l.ll 00 Bab 16.0C stem 9'0 mu lerh. 23 Zitten en wuiven, hoe oubollig ook volgens de ontwerpster van het corso, bleek toch de vertrouwde houding voor de meeste figuranten. Aan de stralende gezichten tussen de kleurenpracht is gelukkig ook niets veranderd. Foto: Taco van der Eb NooRDWiJK - „Wïeviel kostet eine Fahne?" De Leidsch-Dagbladvlaggetjes zijn in trek, bij de bus ladingen Duitse toeristen die rond het terrein van Beuk in Noordwijk toestromen om het corso te zien. „Die Fahnen sind gratis." „Gratis?" „Ja, ge- nau. Aber mochten sie auch Kaffee? Auch die Kaf fee ist gratis." Ze zijn al weg. Met soms wel drie vlaggetjes voor de kleinkinderen, maar zonder koffie. Want wie kan het nou geloven dat die Hollander ook koffie voor niets weggeven? Toch was het zo. Het promotieteam van het Leidsch Dagblad stond dit jaar op de populaire uitkijkplek bij Beuk aan de Van Berckelweg, ge liefd bij de touringcarbedrijven die hun passagiers even uitlaten op de grote parkeerplaats van hun Noordwijkse collega. Met vlaggetjes, corsokranten en volle kannen thee en koffie. Want een lekkere bak koffie op zaterdagmorgen zo rond een uur of tien, dat moet er wel ingaan. De voorgaande jaren was er behalve een plekje om te staan helemaal niets voor het publiek, aan de Van Berckelweg. De journalist die vorig jaar verslag deed van het 54ste geslaagde corso vatte het plan op om bij het 55ste, dit jaar, op zijn minst voor koffie te zorgen. En dus naast een sfeerver- haal ook wat geld op te halen. Helaas. Een vergunning om koffie te verkopen, die moet twee weken van tevoren worden aange vraagd. Gratis uitdelen mag wel, dan heet het een 'promotie-activiteit'. Dat moest dan maar. Dus krijgen de corsokijkers een gratis bekertje koffie. 5 0| g* 1( Ac Ni he Ei Met koekje. En met dank aan vervoerder Beuk,i een groot koffiezetapparaat en de kantine ter bc schikking stelde. En een parkeerterrein. Al vanaf negen uur stro men de touringcars toe. Of er ook kranten in he Duits zijn, over het corso. Of ze misschien drie vlaggetjes mee mogen nemen, voor hun kleinki deren. En hoe laat het corso langskomt, vanaf welke kant. Binnen de kortste keren ziet het hier weer zwa van de mensen, voornamelijk oosterburen van vijfenvijftigplus. Wat er zo leuk is aan het Blum corso? Nou de bloemen. En het ruikt zo lekker, Het is ook zo knap, een indianenkop van metei hoog maken met bloemen. Beuk is niet alleen een populaire kijkplaats (en een plasplaats, tot de vervoerder zijn deuren dichtdoet omdat hij geen behoefte heeft aan tweehonderd Duitsers die nodig moeten terwij binnen nog wordt gewerkt), het is ook het terre waar de muziek- en majorettekorpsen wisselen Degenen die het eerste deel hebben meegemar cheerd mogen uitrusten, de nieuwe staan al te wachten op hun plekje in de stoet. Hummels v ^18 zes met een stokje in hun hand lopen zodat ze het tempo kunnen bijhouden. En binnen zijn, komen de trompettisten en zers ook een kopje koffie halen. De Duitsers drinken nauwelijks. Duizenden m d0 J sen, en nog geen zes liter koffie gaat er rinnrhd- Dus erg veel geld zou het sowieso niet geleverd. Maar vlaggetjes verkopen, dat gend jaar wel lukken. door Saskia Buitelaar vervolg van voorpagina sassenheim/streek - Heerlijk weer, een volle tribune op het Kerkplein, verwachtingsvolle rij en Sassenheimers en Duitsers in de Hoofdstraat. Even wordt de spanning presentator Ad van Zeist teveel. Door de microfoon kondigt hij het 53ste Bloemen corso aan. Een oplettende muzi kant van Adest Musica, die een moment pauzeert, zet de vergis sing meteen recht. „Schrijft u een stukje? Het is het 55ste cor so", zegt hij wijzend naar het kladblok. Ach, als dat het enige schoon heidsfoutje is in de rit van het Bloemencorso dat zaterdag door de Bollenstreek trok, dan klaagt toch niemand? Zeker Rik Buddenberg niet, de voorzitter van het corsocomité en burge meester van Sassenheim. Vol gens hem is het allemaal perfect gegaan en waren er meer toe schouwers dan vorig jaar. Te rugblikkend zegt hij: „Er was geen wanklank te horen, geen incident te zien. Zelfs de stoet reed netjes volgens schema, want een marge van twee of drie minuten, daar praat je niet over. Ja, de Bollenstreek heeft dit weekeinde laten zien wat ze in huis heeft. De Kleurige Kust. Dat motto hebben we waarge maakt." Het applaudisserend publiek langs de route van Noordwijk naar Haarlem kan dat beamen. In rustig tempo passeren de enorme bloemenkunstwerken het Kerkplein in Sassenheim, waar zich veel kijkers hebben verzameld. Omgeven door een walm van gebakken vis en loem pia's is de geur van de hyacin then slechts bij vleugen op te snuiven. Maar met de kleuren pracht is gelukkig niets mis. De eerste praalwagen, die van de Floriade, zet de toon. Ver sierd met groente en fruit, ver tolkt die het corsothema 'kunst en natuur'. De dieppaarse tint van aubergines komt uiteraard het beste uit met aubergines. En het groen van een Granny is nergens zo echt als op de appel zelf. In het hart van de enorme zonnebloem slaat een ontbre kende vrucht een gaatje. Het imposante Wild-Westtafe- reel van Grazy Horse Memorial brengt ook de handen op elkaar van de Duitse gasten, die juist de laatste terrastafel op het plein innemen. Het viertal volgt de stoet goedkeurend, nippend van een koffie. Vier gratis zakjes bloembollen - cadeautje van Sassenheim - op tafel. Bovenop de pijpen van het Mul ler Orgel zwaaien 'de dirigentes geestdriftig naar het publiek on der hen. Op één na, die halver wege de rit even zit uit te puffen. Op de Noordwijkse bijdrage aan het corso wordt hard gewerkt. Enkele jonge figuranten hangen op hun surfplank aan de vlie gers. Hun armspieren moeten aan het eind van de dag wel de stijfheid van de plank hebben aangenomen. Maar deson danks: stralend als voor een tandpastareclame. Precies zoals ontwerpster He- leen Valstar het had bedoeld. Fi guranten die meespelen in het tafereel van hun praalwagen. Want zitten en zwaaien is voor het Bloemencorso anno 2002 uit de tijd. De Noordwijkers hebben dat in hun oren geknoopt. Maar voor de meeste van de tientallen vrijwilligers die zich vaak al ja ren inzetten voor het corso, is die omschakeling nog iets te veel gevraagd. Ook Buddenberg viel het op dat er, een enkeling daargelaten, toch overwegend werd gewuifd vanaf de praalwagens. „Op de kermiswagen deden de kinde ren heel actief mee. En het Van Gogh tafereel was ook schitte rend, net als de surfers op de wagen van Noordwijk. Maar van de rest viel het een beetje tegen. Daar moeten we volgend jaar wat aan doen. Vooruit, nog één schoonheids foutje. Achterop de bumper van een toeschouwer die de bloe menpracht nog voor het eind van de stoet voor gezien houdt. Bij het uitrijden van de krappe parkeerplek rijdt hij een van de onlangs aangebrachte paaltjes uit de grond. Als veegwagens aan het eind van het weekeinde het centrum van Sassenheim weer vrij heb ben gemaakt van verlepte rode vlaggetjes en platgereden bloe men, herinnert alleen de scheve paal op het Kerkplein nog aan het geslaagde bloemencorso. sassenheim - Het kindercorso in Sassenheim wordt eigenlijk te vroeg gehouden. Als het aan activiteitencoördinator H. Sal man van de organiserende On dernemers Vereniging Sassen heim ligt, wordt en volgends jaar minstens een uur later be gonnen. Over een nieuw aan- vangstijdtip gaar hij in gesprek. De OVS organiseert het kinder corso samen met de speelti verenigingen en de gemeen De versierde kinderfietsen' ren ook dit jaar een groot si vj ces. Maar het tijdstip van 11 uur is wat ongelukkig, vind Salman. „Als we de kinden om een uur of elf, half twa »rc laten fietsen, is er meer pi op de been en sluit hel aan bij het grote corso." pul fogi WES idio We 'an de op ver vmdf°r met NOO rd-Hc |ram Tot: icht-e Dord-Hc M Twee trotse pauwen tonen fier hun verenpracht aan de rijen corsotoeschouwers. Die stonden op veel plekken, zoals hier aan de Van Berckelweg in Noordwijk, rijendik. Foto: Taco van der Eb

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 14