Alphen krijgt na de zomer popfestival RUN VEENSTREEK Siertelers rekenen voor PCT-terrein al op nieuwe ministt 'Vrachtwagens spreken tot ieders verbeelding' Sf Groot podium voor lokale bands Notarissen van Aarlanderveen naar Ter Aar heef ers n iloof waa en sic leren avel). stenh; Leimuidenaar ramt controlepost leimuiden - Een 33-jarige auto mobilist uit Leimuiden is in de nacht van vrijdag op zaterdag met hoge snelheid ingereden op een rij stilstaande auto's op de provinciale weg N207. De auto's stonden stil op de vluchtstrook, omdat de politie een alcoholcontrole uitvoerde bij de bestuurders. Er vielen drie gewonden en alle auto's, inclusief die van de politie, raakten zwaar beschadigd. De Leimuidenaar had zelf waar schijnlijk teveel gedronken. Er is een bloedproef bij hem afge nomen. Ter Aar praat nog niet over bad ter aar - De gemeenteraad van Ter Aar vergadert niet op korte termijn over zwembad Aarwei- de. Burgemeester Epskamp, die vrijdag zei dat het met sluiting bedreigde openluchtbad voor vanavond of morgenavond agendapunt was, gunt de ge sprekspartners van Ter Aar ex tra tijd om een oplossing te be denken. Zowel de gemeente Liemeer als het beheerders- echtpaar Cuperus hoopt het verouderde zwembad aan de Schilkerweg rond Hemelvaarts dag open te krijgen. Aarweide moet dan aan strenge veilig heidseisen voldoen en er moet uitzicht zijn op privatisering. Nu dragen Ter Aar en Liemeer de kosten van het bad. Drukte in jarige kerk in Langeraar lange raar - Ruim 400 mensen bezochten afgelopen zaterdag de H. Adrianuskerk in Langer aar. In het kader van het hon derdjarig bestaan van deze 'ka thedraal van de Rijnstreek' gaf parochiaan Piet van Rijn rond leidingen. Ook was er de moge lijkheid om de torenspits te be klimmen. Het aantal belang stellenden overtrof de verwach tingen van de jubileumcom missie. „Om 10 uur stonden er al zeventig mensen voor de deur", zegt Kees Fransen en thousiast. Zaterdag staat de kerk opnieuw open voor bezoe kers. „Dan rekenen we op 500 mensen", aldus Fransen. De rondleidingen zijn om 10, 12 en 14 uur. Ze duren ongeveer een uur. Om 11 en 13 uur is er gele genheid om in groepjes van maximaal vier of vijf personen de torenspits te bestijgen. De hele zaterdagmiddag rijden vrachtauto's af en aan om bewoners van de Hooge Burch een onvergetelijke rit te bezorgen. Foto: Eric Taal Truckersdag van Hooge Burch trekt honderden deelnemers door Tim Brouwer de Koning zwammerdam - Zware claxons toeteren onophoudelijk, sirenes loeien en de dieseldampen zijn niet van de lucht. Rond het Over slagplein van de Hooge Burch in Zwammerdam rijden no vracht wagens op zaterdag af en aan. Op hun vrije middag nemen chauffeurs één of twee speciale passagiers mee: bewoners van de instelling voor verstandelijk ge handicapten. „Sommige bewoners hebben het al dagen over deze truckers dag", zegt organisator Jan Via- nen nadat de zesde en laatste colonne is vertrokken voor een rit van 45 kilometer. „Een truck spreekt nu eenmaal tot de ver beelding. Anderen hebben we het van tevoren niet eens ver teld." Ze zouden van het opwin dende idee nog overstuur raken. Maar tussen één en vijf uur we ten alle 250 deelnemende bewo ners wat er te doen is in de wij de omtrek. Zij mogen 'op de truck', in de cabine naast de chauffeur. Het instappen is al een feest op zich. Zo geduldig mogelijk wachten de bewoners, met hun roze instapticket in de hand, tot Vianen meldt dat het hun beurt is. In hun enthousiasme steken de gelegenheidstruckers de weg over zonder oog te hebben voor het gevaar van de gevaartes. Ge lukkig rijden de truckers stap voets en houdt Vianen met col lega Corrie de Kruijf alle passa giers in de gaten. Ongelukken zijn op die manier uitgesloten. Ook onderweg is niets aan het toeval overgelaten. In rotten van 35 rijden de imposante trucks eerst naar Alphen aan den Rijn en daarna via Hazerswoude naar Boskoop, begeleid door de zwaailichten van motoragenten. „Door de verkeersdrukte loopt het programma wel uit", zegt Vianen tussen al het geregel door. De regelneef, die ook doordeweeks zijn dagen vult met de organisatie van vrije tijdsbesteding voor de bewoners van de Hooge Burch, lijkt de rust zelve. Slechts één keer valt hij uit zijn rol, als hij vlak voor er een volgende truck komt aan rollen zich afmeldt bij De Kruif. „Neem het even van me over, want ik houd het niet meer. Ik ben de hele middag nog niet naar het toilet geweest." Bij terugkomst vermeldt hij op geruimd dat de spectaculaire truckersdag om het jaar bij de Hooge Burch is. „We organise ren het evenement het ene jaar hier en het andere jaar in Ursula in Nieuwveen. Meer moet je ook niet doen. De voorbereiding kost ons maanden. Bovendien hebben we nog meer grote acti viteiten, zoals we ook het zo merfeest en kampeerdagen." De vrachtwagens spreken volgens Vianen bij honderden bewoners tot de verbeelding: jong en oud, man en vrouw staan op de pas sagierslijst. Bij terugkomst ne men de bewoners, als kinderen zo blij, een vaantje en een plas tic tas met een miniatuurauto in ontvangst. „Het gaat", zegt de organisator, „om de lol en om de leut." Dat geldt ook voor de truckers, die hun diensten belangeloos aanbieden. „Het is goede recla me voor hun bedrijven", zegt Vianen. „Zij staan dan ook in de rij voor een evenement als dit. Het kost de chauffeurs hun vrije middag, maar dat hebben ze er graag voor over." Als om het verhaal van Vianen kracht bij te zetten, drukt de be stuurder van de blinkende 'Vi king of the road' langdurig op de claxon. Het vrolijke getoeter klinkt Arie en Jaap en Chris als muziek in de oren. Zij hebben hun rit er weliswaar opzitten, maar zou den zo opnieuw naast de chauf feur klimmen. „Maar daar komt niets van in", zegt Jan Vianen streng. „Als we aan een tweede ronde zouden beginnen, rijden we hier vanavond om negen uur nog." 'Afblazen kwekerijgebied was persoonlijke actie van Pronk die nu moet overwaaien' 01 door Saskia Stoelinga hazerswoude dorp - Het Plat form Sierteelt Regio Boskoop is er als de kippen bij. Minister Pronk is nog maar net afgetre den of er ligt al een brief klaar voor zijn opvolger. Of de nieuwe minister straks zelf komt kijken naar de ontstane problemen in het sierteeltgebied in de regio Rijnwoude-Boskoop. „We ho pen dat alles overwaait. Wij heb ben de indruk dat het afkeuren van een gebied van boomkwe kerijen bij Hazerswoude-Dorp een persoonlijke actie was van Pronk," aldus de gedachte van secretaris Schuttenbeld. Minister Pronk haalde een paar weken geleden zeer onverwacht een streep door de vergevorder de plannen van de boomkwe kers. Hij riep het veto uit over gebruik van de grond ten zuidoosten van Hazerswoude-Dorp voor de pot- en containerteelt (PCT), zo als deze bedrijfstak officieel heet. „Een modem kassenge- bied in het Groene Hart is in strijd zijn met de Vijfde Nota ruimtelijke ordening", zo luidt de onderbouwing van minister Pronk. Het plan, dat dateert uit de be gin jaren negentig en niet in strijd was met de Vierde Nota en ook niet in strijd is met het streekplan voor Zuid-Holland oost, was eigenlijk al helemaal rond. Inmiddels is de eerste boom kweker, Siem Hoogeveen, al be zig om in dit 180 hectare groot gebied een weg te banen voor zijn toekomstige bedrijf. „Met geen tien paarden krijgen ze me hier weg", liet hij oplangs we ten. „Een hele duistere kwestie, die bezwaren van Pronk", zegt se- uitde Leidsch DagbladARCHIEVEX ANNO 1902 Dinsdag 22 April LEIDERDORP - De dag van 16 April was voor werk lieden en patroons van Scheepsbouwwerf 'De Waard' van de heeren Gebrs. Boot. scheepsbouw meesters, een onvergetelijke; op dien dag werd feest gevierd ter herdenking van het 25-jarig bestaan der scheepsbouwwerf. Des morgens na 11 uren werd op kosten der patroons het werk gestaakt, terwijl 's avonds tegen halfzes de ongeveer 150 personen zich vereenigden in een op de werkplaats daarvoor ingericht zaaltje om op gepaste wijze deze heuglij ken dag feestelijk te herdenken. lat oeid Op uitnoodiging der werklieden kwamen de pati lat o< met hun echtgenooten en kinderen tegen 6 uren het cadeau in ontvangst te nemen. De oudste kn overhandigde toen het huldeblijk der werkliede hetwelk bestond uit een zilveren Motorboot op voetstuk onder stolp, waaraan was toegevoegd oorkonde, bevattende de namen der gevers. Dez Pot motorboot, welke met recht een meesterstuk ka «arir noemd worden, was vervaardigd in de fabriek dl heeren Van Kempen Zonen, te Voorschoten, e e ma oorkonde bij den heer Eduard IJdo; men kan er zien wat er op dit gebied op zijn calligraphisch lier kan vervaardigd worden. ANIMO 1977 RIJNSBURG - Wel geteld 45 seconden duurde de droom. Dat korte tijdsbe stek gunde Noord- wijk het twee klas sen lager spelende Rijnsburgse Boys de illusie de hoogge achte streekgenoot te kunnen bedrei gen. Op foto krijgt Piet Haasnoot een kans, maar doel man Van der Niet van Noordwijk is er echter op tijd bij. De einduitslag werd 1-3. Foto: Archief Leidsch Dagblad Vrijdag 22 april ALPHEN AAN DEN RIJN - Kleuterleidster Renee Hazenberg-Radier is vorig jaar door de gemeente Al phen onterecht ontslagen. Een speciale commissie van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is tot die conclusie gekomen en heeft het ontslagbesluit van de gemeente vernietigd. De commissie heeft daar mee tevens het beroep dat Renee Hazenberg tegen haar ontslag instelde gegrond verklaard. Dat bete kent dat zij in principe vandaag al weer aan het werk had kunnen gaan op kleuterschool Olleke Bolleke. Ze krijgt bovendien haar salaris met terugwerkende kracht uitbetaald tot 1 april 1976. Blij verrast met de uitspraak zijn de huidige oudercommissie en de leidsters van de kleuterschool. Zij zeggen dat het zo wel in het belang van de kinderen als van de school is, dat Renee Hazenberg haar werk als leidster op Olleke Bolleke weer zo snel mogelijk hervat. "Liefst maandag al", aldus Henk den Duijn, voorzitter van de oudercommissie. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - "En m'n moeder is er zielsgelukkig mee, dat ik de smederij nu voortzet. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen oversehrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 bi zwart wit) op te sturen Dagblad, La.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balit Dagblad aan de Roosevdtstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. rstelli Ik denk dat het ook de wens is van m'n overledf der". En daarom krijgt Koudekerk een vierde gs vo slacht Slingerland als smid. Leo, de vijfentwint aan 1 rige zoon van de gestorven smid, houdt een fan esPet: traditie in ere. Hij heeft z'n baan in Ede opgeze een Over een paar dagen komt zijn vrouw over en tn t is uii ze in een flatje in Hazerswoude. e pre Een blauwe maandag heeft Leo gewerkt in de s beste se waar begin vorige eeuw de eerste Slingerlani moker op het aambeeld liet kletteren. De dagei j het bijna tweehonderd jaar oude pand zijn gete Het pand is bouwvallig en staat bovendien op e ™na plaats waar de Dorpsstraat veel te smal is. Daai e.n 1 heeft Leo er vrede mee te moeten verhuizen. Zo Sltua hij naar het industrieterrein is verhuisd, gaat d( tegi tegen de vlakte. Parkeerplaatsen komen er opKen. grond. Leo trekt in bij Van der Meijden, de tran a van onderneming die deze maand begint met de b< c van een heel nieuw complex. Voorlopig zal de j dige Slingerland genoegen moeten nemen met ma bescheiden loodsje. Over twee jaar hoopt hij ee ruimte van Van der Meijden te kunnen huren w "?8e de smidse definitief kan worden ondergebrach' zo In net de rekkei plaatsing een Ingevulde cheque (g ndt'lT J, loevet lederk ingen door Wim van Wanrooy alphen aan den rijn - Kort na de zomer krijgt Alphen aan den Rijn een popfestival. Jongerencen trum Het Kasteel is van plan om in het stadshart muziekbands van eigen bodem te laten optre den. Ook het gemeentebestuur is enthousiast. Op voorspraak van een advies commissie willen burgemeester en wethouders alle medewer king verlenen. In het kader van de activiteiten voor het stads hart stelt het college zelfs voor om 20.000 euro subsidie te ver strekken. Volgens vertegen woordigers van Het Kasteel be staat er grote behoefte in Alphen aan een festival of andere grote culturele manifestaties. En die moeten dan vooral bedoeld zijn voor zowel jongeren als oude ren. „Omliggende randgemeen ten voorzien al sinds jaren in deze behoefte", zo houdt de lei ding van het jongerencentrum het gemeentebestuur voor. Het festival heeft ten doel de Al- phense bevolking kennis te la ten maken met muziek van Al- phense bodem. Zowel begin nende als gerenommeerde bands moeten de kans krijgen om te spelen. Alles heeft plaats in het centrum. De gemeente vindt dat logisch om op die ma nier voor de inwoners van het centrum te compenseren voor de bouwoverlast. De totale kos ten bedragen naar schatting 29.900 euro. De gemeente wil niet voor alle kosten opdraaien, omdat ook andere culturele instellingen nog een graai willen doen in de pot van 160.000 euro, die be schikbaar is voor culturele acti viteiten in het stadshart. Over een periode van vier jaar legt Al phen zelfs 450.000 euro opzij. B en W vinden dat Het Kasteel zelf ook de boer op moet. Sponsor gelden kunnen het laatste gaatje dichten. Het college acht het jongerencentrum voor het inza melen daarvan mans genoeg. De plaats van het popfestival is nog niet bekend. In de vergade ring van 30 mei moet de raad akkoord gaan met het college voorstel. ter aar - Aarlanderveen blijft voor het eerst sinds 1690 verstoken van een notaris. Het aan het Zuideinde gevestigde kantoor van Zijerveid 8t Kroes Notarissen verhuist op 17 mei naar Ter Aar. Na een voorspoedige bouw heeft de oplevering van het statige pand in het centrum van Ter Aar op 1 mei plaats. Het kantoor in Aarlanderveen was te klein geworden, aldus manager S. Kortekaas. Met spijt zegt ze dat notaris Zijerveid vorig jaar overleed. „Hij heeft nog net het begin van de bouw van het nieuwe kantoor kunnen meemaken." In het Ter Aarse kantoor vestigen zich notaris Kroes en de plaatsvervangster voor Zijerveid, A. Deelen. Deeien wordt per 1 juni benoemd tot notaris. Het nieuwe kantoor wordt op 6 juni officieel geopend. De receptie is in sporthal De Vlinder en is voor iedereen vanaf 16 uur toegankelijk. Foto: Wim Dijkman Alphen: geen extra maatregel^; tegen legionella rika. Ch« ede ierd Y0RI laar van jaalc rint dan Chri alphen aan den rijn - Alp aan den Rijn treft geen f maatregelen tegen legion Wel houdt de gemeente aan de wettelijke minimui sen om de kans op besmei Ofl met de legionellabacterie in tersystemen te voorkomen, hebben een inventarisatie maakt en zijn klaar voor w landelijke maatregel dan 0 zegt burgemeester Nico Sd terwijl hij wijst op een lijvig port. Daarin staat onder meer da:ena phen een half miljoen eurol enÉ>s zou zijn als het alle denk!iet v< maatregelen treft. Daarn 'eI e moet de gemeente jaarlijks 5aar bijvoorbeeld onderhoud eens 260.000 euro op tafel gen. Schoof: „Er heeft nog een laiverv: lijke discussie plaats over di gionellabestrijding. Net al ijy GGD Zuid-KennemerlandT het Haarlems streeklabon g| um zijn wij van mening twijfel bestaat of de waterlt gen ooit legionellavrij geiAnie kunnen worden. Bovendif and het risico klein. Dat bettflleni niet dat we zomaar gaan afwachten. Maar als we omjimac ventarisatie helemaal vol dat een grote aanslag op de inen temonnee van de gemeente niet i Schoof wil eerst ook de disc iony in de gemeenteraad afwad ede „Misschien dat we actie opiten nemen op plekken waar mensen of ouderen ko eillej Maar in principe houdei ons aan het landelijke col." cretaris Schuttenbeld. „Juist omdat alle procedures zo zorg vuldig zijn gevolgd. We hebben steeds in samenwerlcing met de provincie, de gemeenten en het bedrijfsleven een mooi plan ge maakt. Daarbij is regelmatig overleg ge voerd met de overheid (VROM en Economische Zaken). Ook is er inmiddels een milieu-effect rapportage (MER) afgerond en goedgekeurd. Nooit heeft de mi nister dan wel het ministerie maar één signaal afgegeven dat we op de verkeerde weg zaten. Vandaar deze persoonlijke brief aan zijn opvolger." Voorzitter Trimp van het Plat form Sierteelt Regio Boskoop begrijpt nog steeds niet waarom minister Pronk zo heeft gerea geerd. „Jarenlang is overal reke ning mee gehouden. Op dit mo ment is tien procent van het boomteeltopppervlak gevuld met kassen, terwijl 50 proc toegestaan. We houden de schappelijke compel voortdurend in de gaten." „Het PCT-terrein is van cn tn: belang om de boomkvv een nieuwe impuls te geve deze sector op intemati topniveau te houden. D voor iedereen allang duid aldus Trimp, die graag zi( |16( de nieuwe minister zich „eru( met de hoofdlijnen bezigh! eden

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 12