'Een kei viel van m'n rug' SPORT yenoord velt vonnis over Fortuna Sittard AZC zet stap naar titel S2 i Johan Derksen wil geen diplomaat worden bij Veendam Historisch zilver voor turnsters ADO pakt vierde periode Nieuwveen niet naar WNBA i der Laan en I bijna rond hede - Arjan van der Laan ekt na dit seizoen vrijwel rnaar ADO Den Haag. De arige middenvelder, die bij yente weg moet, kan bij d ledivisionist een tweejarig ract tekenen met een optie nog een seizoen. „De kans oek ve er b nnenkort uitkomen :om| oot", aldus Van der Laan, wór ot zijn vertrek naar Twente k na ieuwkoop woonde. K>d op EK Sjdminton ek -N derland gaat van- jag voor het eerst een gou- medaille winnen op een EK ninton. De finale gaat bij ames tussen Yao Jie, die ravond verrassend won als eerste geplaatste ti- naa rdedigster Camilla Martin hoa [ia Audina, die in de andere k- e finale Brenda Beenhakker Eg- Z nminga 'ar EK ilsnc i$foort - Sebastiaan Tam- >a heeft zich gisteren bij de e oi irlandse kampioenschap- Hen op de 50 meter rugslag ge- ■,g0 ificeerd voor de Europese ^kampioenschappen in ju- lerlijn. Hij scherpte dank- ;de n uitstekende start, met h3) terke vlinderbeenslag in erste gedeelte onder water, Jederlandse record uit de met tweehonderdste van econde aan tot 26,40. Dat irecies de EK-eis. De Leid- inneke van Schaik heeft z,J'n ren op de NK zwemmen lede ïieuw jeugdrecord geboekt 50 meter rugslag (30.16). Ik ïgifte tegen der Meer ^vu'' ifarendsveen - Twee oud- rs van Lelystad United (nu jnade United) hebben aan- jedaan tegen voorzitter an der Meer wegens op- raa jing. Het gaat om Danny en Tomi San tic, die in het en '98'99 tafeltennissten de club. De spelers willen on» rechter proberen het geld ken jgen waarop zij nog recht in hebben. Enkele weken irstafen werd een zwartboek te- an der Meer openbaar ge- t. De voorzitter van de in farendsveen spelende mtkent de beschuldigin- zaterdag 20 APRIL 2002 RD veendam/gpd - Johan Derksen, benoemd tot directeur, heeft zelf bij BV Veendam gesollici teerd. „Voor een macho als ik is het veel interessanter te zeggen dat ik voor deze functie ge vraagd ben, maar dat is niet zo." Een paginagrote advertentie in zijn eigen blad Voetbal Interna tional maakte hem op de vaca ture bij de eerstedivisieclub at tent. „Het begon toen meteen te krie belen en na veerden dagen kon ik me niet meer bedwingen en heb wat van me laten horen. Daarna is het redelijk snel ge gaan. Voordat ik het wist zat ik hier, ik ben er nog een beetje beduusd van." Onder welke voorwaarden be gin jij bij Veendam? „Ik heb direct gezegd: Ik kom niet om te onderhandelen. Dit zijn mijn voorwaarden. Gaan jullie daarop in, prima. Zijn jul lie het er niet mee eens, even goede vrienden, maar dan begin ik er niet aan. Een van mijn ei sen was dat ik tevens bestuurs lid wilde zijn. Ik heb er geen zin in dat achter mijn rug om door een aantal plaatselijke notabe len over mij wordt vergaderd." BV Veendam had een vacature voor een manager algemene en commerciële zaken, maar jij bent benoemd als directeur. „Manager algemene en com merciële zaken was me te be perkt. Ik krijg ook technische za ken onder mijn hoede, ja, ik word de baas op het stadion." Ben jij wel geschikt voor com merciële zaken? „Het commerciële gedeelte is het minst leuke van je baan. En ik weiger een diplomaat te zijn. Wanneer ik mensen in hun kont moet kruipen om iets tot stand te brengen, dan liever niet." Jij hebt altijd veel kritiek gehad op de KNVB en ook op voorzit ters en bestuurders van be taald-voetbalorganisaties. Hoe zal in die kringen op jouw be noeming worden gereageerd, denk je? „Ik vind het niet zo relevant wat anderen ervan vinden. Wanneer ik hier goed in mijn vel zit, vind ik het prima, wat collega's ervan vinden zal me eerlijk gezegd worst wezen." Heb je al felicitaties ontvangen van collega's? „In de auto naar Veendam belde de directeur betaald voetbal Henk Kesler. Die was ook bij zonder verbaasd. Ja, die heb ik ook wel eens onder het gras ge stopt, in 25 jaar VI heb ik ieder een wel eens ondér het gras ge stopt. Maar, mét journalistieke argumenten. Volwassen mensen kunnen daar wel mee leven." Wat vind je van het spelers van de BV Veendam? „Daar ben ik niet zo enthousiast over. De beste spelers die hier lopen zijn van Heerenveen. Ik moet dus niet alleen de spon sors hier te vriend houden, maar ik moet zeer snel ook met Riemer van der Velde (voorzitter van Heerenveen-red.) gaan pra ten. Want eigenlijk is Itiemer de sleutel tot het succes van Veen dam. Als hij zijn spelers hier weg haalt sta je onderaan in de eer ste divisie." Hoe zie jij de toekomst van Veendam? „Het is bij Veendam low budget en er is middelmatig spelersma Derksen (rechts) naast Veendam-voorzitter Johan Muider. Foto: GPD/Harry Tielman teriaal. Maar wanneer Veendam zonder Johan Derksen al vanaf 1954 bestaat, dan moet deze club mét Johan Derksen nog tot in lengte van jaren kunnen be staan, lijkt me." abo: irhuys veel iterk voor Bax De zaalvoetballers van ^Hebben gisteravond in i met 9-2 verloren van I luys. De tegenstander kan t log plaatsen voor de play- de eredivisie. Bax is jedegradeerd. In de eer- wek Öt werden persoonlijke ïvan de Voorhouters di- jestraft. Na de rust (6-0) te een speler van Veer- ien eigen doelpunt. De Voorhoutse goal kwam van jeugdspeler Maar- .Du i vo patras/anp - De vrouwenturn- ploeg behoort tot de wereldtop. De bevestiging kwam gisteren in Patras. Oranje veroverde zilver op het EK-landentoernooi, de eerste medaille ooit. De vijfde plaats op het wereldkampioenschap in Gent in het najaar bleek geen toevalstreffer. De Nederlandse ploeg turnde in de ochtenduren 107,635 punten bijeen. Een fraaie score, hoger dan de 106,495 in Gent. Deson danks verkeerde de ploeg negen lange uren in onzekerheid, vooral door eigen toedoen. Door foutjes van Verona van de Leur op brug en balk liet de ploeg bij na twee volle punten liggen. In de avonduren ging Rusland met succes op jacht naar de score van Nederland. Met 4,198 punten voorsprong prolongeer den de Russinnen de Europese titel. Oekraïne en Italië deden ook pogingen Oranje te achter halen maar beide landen scho ten tekort. „Zilver", glunderde bondscoach Frank Louter, „eer lijk gezegd had ik het verwacht. Roemenië was hier niet. Dat scheelde een plaats." In tegenstelling tot de coach twijfelde Verona van de Leur lang aan eremetaal. De 16-jarige nationale kampioene viel gister ochtend uit haar rol als de Miss IJskonijn van het vrouwentur- nen door een val op brug en balk. „De legger glipte uit mijn handen", keek ze terug op haar brugoefening. Door die val mis te ze de toestelfinale, waarop ze medaillekandidate was. Op balk moest Van de Leur er vanaf omdat ze een draai te vroeg inzette. Ondanks die mis ser scoorde ze 8,812 waarmee ze zich kwalificeerde voor de toe stelfinale. Ook op sprong en vloer behoorde ze tot de beste acht die morgen om het goud strijden. Van de Leur ging als vierde over naar de finale op de meerkamp. Debutante Suzanne Harmes als zesde. Daarnaast haalde ze de finales op balk en brug. Renske Endel bevestigde haar reputatie op de brug door eveneens de finale te halen. Het historische succes verleidde Frank Louter niet tot doldrieste uitspraken. „We hadden een su perscore kunnen bemachtigen", keek hij terug. „We verloren 0,7 op brug, 0,9 op balk en 0,2 op vloer. Tel die punten er bij op en het verschil met Rusland is ge halveerd." De foutjes van Van de Leur weet hij aan concentra tieverlies. „Dat overkomt haar zelden. Na twee oefeningen werd ze te los. Ze stond zelfs even te lachen. Normaal staat ze de komende oefeningen te visu aliseren, dat kwam er niet van." Van de Leur was opgelucht na het zilver. „Ik heb wel even in de piepzak gezeten", bekende ze. „Door mijn fouten hadden we buiten de medailles kunnen val len." Na het derde toestel was Nederland zeker van het zilver. De Oekraïnse turnsters leverden te veel punten in op de balk, Ita lië was eerder afgehaakt. „Er viel een kei van mijn rug", aldus Van de Leur. Op brug schoot haar timing tekort. Na een Jaegersalto miste ze de hoge legger. „Ik had 'm vast", voelde ze. „Maar ik bezat de kracht niet om de legger te blijven vasthou den." Op de balk draaide ze een fraaie oefening totdat ze er bij een draai vanaf gleed. „Het ging te snel." Ze vertaalde de onef fenheden positief. „Met 1,3 punt meer ben ik een concurrent van Hilversum - Aan de hand van Tjerk Kramer hebben de water- poloërs van AZC een stevige ba sis gelegd voor titelprolongatie. In Hilversum bleven de Alphe- naren gisteren in de finale van de playoffs De Robben nipt voor: 7-8. Kramer nam zeven doelpunten voor zijn rekening- .Vanavond kan AZC in het eigen bad de nationale titel binnensle pen. Een eventueel derde duel is morgenavond. De ploeg van Eric Noordegraaf zette zo een eerste stap naar eerherstel. In december had de regerend landskampioen onver wacht de bekerfinale verloren van hetzelfde De Robben. De nederlaag werd algemeen als een schande ervaren. AZC her vond zich in de competitie en sloot het reguliere gedeelte met louter overwinningen af. Gisteravond kwam De Robben zoals verwacht fysiek stevig voor de dag. Het belette AZC niet om steeds op voorsprong te blijven. De Hilversummers keken steeds tegen een of twee doelpunten achterstand aan. Met name Tjerk Kramer was niet te stop pen. De Leidenaar in Alphense dienst was ongenaakbaar op de midvoorplaats. Coach Robin van Galen liet hem door ver schillende verdedigers schadu wen, maar geen van hen kreeg vat op hem. Het leverde AZC vijf doelpunten op. De andere twee van Kramer vielen in overtalsi- tuaties. Slechts in de laatste minuut werd het hectisch. Op 35 secon den van het einde kwam De Robben op 7-8, maar het bleek niet op tijd om nog een verlen ging af te dwingen. De Robben - AZC 7-8 (1-2, 2-1, 2-3, 2- 2). Doelpunten AZC: Tjerk Kramer 7 en Joeri Stoffels. almelo/anp - ADO Den Haag is gisteravond in Almelo kampioen van de vierde periode in de eer ste divisie geworden. Dit ge beurde door bij Heracles de nul te houden, 0-0. Grote man van de Haagse promotiekandidaat was doelman Jansen. Hij keerde in de 18de minuut een straf schop van Stroeve. RBC Roosendaal zag in Maas tricht de kansen op de titel aan zienlijk verminderen door een 2-0 nederlaag tegen MW. Excelsior ging RBC Roosendaal op de ranglijst weer voorbij door thuis met 3-0 te winnen van TOP Oss. Het verlies van RBC was gunstig voor FC Zwolle. Indien de club vandaag wint bij Helmond Sport kan volgende week thuis tegen concurrent Excelsior het kampi oenschap worden behaald. Met een 9.375 voor haar sprong behaalde Verona van de Leur het hoogste cijfer van de Nederlandse ploeg. Foto: ANP/Toussaint Kluiters de Russinnen in de meerkamp", beloofde ze strijdvaardig. Het puntenverlies van de Wad- dinxveense werd gecompen seerd door Suzanne Harmes, Monique Nuijten, Renske Endel en Gabriëlla Wammes. Het kwartet turnde constant op hoog niveau. „Dat was onze kracht", zag Louter. „Stabiliteit op hoog niveau. We turnden stijlvol en beheerst, hadden controle over onze bewegingen. We waren in vorm en klaar voor deze wedstrijd." Het historische succes verleidde Louter niet tot doldrieste uit spraken. „We hebben de aan sluiting met de top bereikt. Het WK in Gent was de eerste aan wijzing, maar het is leuk om de bevestiging te krijgen. Met deze buit kunnen we verder. Ook dit EK is een tussenhalte naar het WK in 2003. Daarop móeten we ons kwalificeren voor Athene 2004." valparaiso/leiden - MarloUS Nieuwveen speelt deze zomer niet in de WNBA De Leider- dorpse basketbalster werd giste ren niet gekozen door een van de 16 teams in de zogenaamde draft. Nieuwveen had zelf van tevoren niet heel veel hoop op een profcarrière in de Verenigde Staten. „Als ik gekozen word, is dat in de vierde en laatste ron de", zei ze. De 22-jarige Nieuwveen stu deerde vier jaar aan de Universi- SCOREBORD teit van Valparaiso in de staat Indiana. Komende maand stu deert ze af. Ze kwam in haar laatste seizoen in het universi teitsteam tot 12,6 punten en 6,9 rebounds gemiddeld. Nieuwveen overweegt deze zo mer een optreden in de prof competitie van Zuid-Korea. „Er is me al een bod gedaan." Daar na keert ze hoogstwaarschijnlijk terug naar Europa. „En volgend jaar probeer ik het gewoon weer in Amerika." PRIJSVRAGEN 'gpd - Feyenoord stuurt een rechtstreeks gevecht eerenveen in de strijd om plaats, die deze zomer geeft op een dubbele kwa- ewedstrijd voor de Cham- League. In Sittard maak- e Rotterdammers gister geen fout tegen Fortuna, et 1-2 werd verslagen en Dor degradeerde naar de divisie. Met nog drie voor de boeg en Heeren- lodij morgen op bezoek in De crijgt het Rotterdamse le- na een bloedstollend Eu- gaaiavontuur ook nationaal :n zinderend slot. lans de Koning, coach Drtuna, was het wrang dat van zijn ploeg door de 'it zijn geboortestad werd eld. De Koning nam het mde en vanaf het begin ►ze Fortuna voor de win- iet eover van de ontslagen Verel. Hoewel hij op alle ren poogde zijn ploeg >p de rails te krijgen, liet üiteit bij Fortuna te wen er en was de degradatie al len geleden voorspeld, oord had nauwelijks oog jentimenten in Limburg. Ie Rotterdammers was het en in Sittard een verplicht ier op een avond die Van jk helemaal niet uitkwam, ►ach van Feyenoord be- e zich vooraf over het feit 5"g'e KNVB geen rekening e te houden met de inter- irplichtingen van zijn in- T. V< onals. kampte met nogal ïrsonele problemen. Des ks zag het elftal er op pa in 'et eens zo gek uit en gol- r voor een Nederlandse ..jï! b weinig excuses tegen de gedoodverfde degradant. Van Marwijk had Leonardo en Johan Elmander op de vleugels geposteerd. Dat duo - in de plaats van de talentvolle Robin van Persie en Bonaventure Ka- lou - behoort tot de jongere spe lers, van wie Feyenoord in de komende seizoenen nog wat verwacht. De defensie was com pleet met Gyan als vervanger van de naar het middenrif door geschoven Brett Emerton. En ook Tomasson en Van Hooijd- onk waren als duo fit genoeg om tegen de Limburgers te starten. Daarom was het merkwaardig dat Feyenoord zo aanmodderde in Sittard. In het eerste bedrijf creëerden de Rotterdammers welgeteld een kans, dat was het moment waarop Johan Elman der ziclizelf vrijspeelde in het strafschopgebied en voorlangs schoot. Het doelpunt waarmee Feyenoord halverwege d§ lei ding nam was niet eens een kans. Leonardo kreeg in de counter een lichte tik tegen zijn enkel en dook gretig het gras in, waarna Pierre van Hooijdonk voor het eerst sinds Glasgow Rangers thuis zijn specialiteit weer eens aan de dag legde. De topscorer van Feyenoord krulde de bal voor de zoveelste keer dit seizoen op een fabel achtige manier in de rechterbo venhoek. Ruud Hesp hoorde de bal nog net via de paal in de kruising slaan en keek machte loos toe. De enorme vreugde sprong van Van Hooijdonk na zijn goal verraadde dat de lange Ronald Hamming grijpt naar zijn hoofd na een ge miste kans voor For tuna. Foto: ANP/Marcel van Hoorn Brabander barst van de ambitie om met bijna dertig doelpunten topscorer van Nederland te wor den en om zijn ploeg nog aan een plaats in de Champions League te helpen. De teller staat na 31 competitie wedstrijden op 24 voor Van Hooijdonk. Met dat aantal heeft hij aan alle verwachtingen vol daan, alleen is het voor de spits zelf niet voldoende om tevreden te zijn over dit seizoen. Hij wil ook het volgend jaar Europees tegen topclubs spelen en werkt zich om die reden wekelijks uit de naad. Ook gisteravond sleur de 'Pi-air' van de ene naar de andere kant van het veld, maar veelal waren dat nutteloze sprints omdat de chemie in het elftal na een paar zware weken onïbrak. De Limburgers hadden geen en kel perspectief meer, maar zochten zwoegend naar eerher stel aan het eind van een verlo ren seizoen. Vijf minuten voor de pauze kreeg de thuisclub al loon naar werken, toen de Oos tenrijker Rolf Landerl op de rechtervleugel voorbij Tomasz Rzasa snelde en Ronald Ham ming bij de tweede paal vond: 1- 1. Meteen na rust had Fortuna Feyenoord zelfs op achterstand kunnen zetten, toen Ronald Hamming 35 meter voor zich had om alleen op Edwin Zoete- bier af te gaan. Oog in oog met de Volendammer schoot hij echter over. Die blunder schudde de ploeg van Bert van Marwijk wakker. Met Igor Komejev als vervanger van Johan Elmander kreeg Fey enoord ook de creatieve man op het middenveld die het grootste deel van de wedstrijd ontbrak. De Rus stond amper een mi nuut in het veld toen hij de tweede Rotterdamse treffer voorbereidde. Patrick Paauwe, voor het eerst mee naar voren, rondde de voorzet van Komejev haarfijn af: 1-2. Daarna had Feyenoord het, niet voor het eerst dit seizoen, aan Edwin Zoetebier te danken dat het in de slotfase geen pimten meer verspeelde. De Volendam mer pareerde vijf minuten voor het einde de derde grote kans van Hamming. Fortuna Sittard: Hesp; Emeran. Dirkx, Volmer en Hermans; Claudio (60. Si mons), Meszaros (81. Averdijk), Hael- dermans en Landerl; Hamming en Ger ritsen. Feyenoord: Zoetebier; Gyan, Van Won deren, Paauwe en Rzasa; Emerton, To masson en Ono; Elmander (62. Kome jev), Van Hooijdonk en Leonardo (90. Aros). Lucky Day d.d. 19-04-2002: 01-03-06-07-10-14-21-27-29-30-51-53-60- 61-63-64-67-74-76-80 (Onder voorbehoud) BETAALD VOETBAL Eredivisie Fortuna S. - Feyenoord 1 - 2 Eerste divisie WV - Cambuur L. 2 -1 Heracles - ADODenHaag 0 - 0 Excelsior-TOP 3-0 Eindhoven - Emmen 1-1 MW - RBC2-0 BADMINTON Malmö. EK. Halve finales. Vrouwen. Enkelspel: Yao Jie (Ned/3) - Martin (Den/1) 0-7 2-7 7-0 7-3 7-1. Aud.na (Ned/2) - Beenhakker (Ned) 7-1 8-6 7-1. Gemengd dubbel: Eriksen/Schjoldager (Den/1) - Bruil/Jonathans (Ned) 6-8 7-3 2-7 7-3 7-2 GOLF Wicklow. Seve Trophy. Groot-Brittannië/ler- land - Europa, 2,4 miljoen euro: Stand na eerste dag: 5-3. Greensomes: 2-2, foursomes 3-1. MOTORSPORT Johannesburg. Circuit Welkom. GP Zuid-Afri- ka. Eerste training: MotoGP: 1 Capirossi (Ita) Honda 2 takt 1.35.393. 2 Katoh (Jap) Honda 2 takt 1.35.818. 3. Ukawa (Jap) Honda 4 takt 1.35.985, 4 Rossi (Ita) Honda 4 takt 1.36,027, 5 Biaggi (Ita) Yamaha 4 takt 1.36,589. 19 Van den Goorbergh (Ned) Hon da 2 takt 1.37,747. 250 cc: 1 Battaim (Ita) Aprilia 1 38,408, 2 Melandri (Ita) Aprilia 1.38.463. 3. Nieto (Spa) Repsol 1.38,723, 4. Debon (Spa) Aprilia 1.38,737, 5. Alzamora (Spa) Honda 1.39,149, 24 Janssen (Ned) Honda 1.41,720. TENNIS Monte Carlo. Masters Series. Mannen, 3,3 mil joen euro kwartfinales: Ferrero (Spa/2) - Haas (Dui/5) 6- 3 6-1, Moya (Spa) - Safin (Rus/6) 6-1 2-6 7-6. Grosjean (Fra/7) - Costa (Spa) 6-4 6-2. Hen- man (GBr/4) - Johansson (Zwe/8) 2-6 6-4 7-6. Dubbelspel, kwartfinale: Haarhuis/Kafelnikov (Ned/Rus) - Canas/Safin (Arg/Rus) 7-6 6-2 Charleston. Vrouwen, 1,4 miljoen euro. Derde ronde: Capriati (VSt/1) - Fusai (Fra) 6-3 7-5, Foretz (Fra) - Seles (VSt/2) 6-4 7-6, Coet- zer (ZAf/13) - Suarez (Arg) 3-6 7-5 6-3, Testud (Fra/7) - Craybas (VSt) 6-3 6-2, Majoli (Kro) - Smashnova (Isr) 6-1 3-6 6-2, Miskina (Rus) - Fernandez (Arg) 3-6 6-4 6-4, Schnyder (Zwi) - Pierce (Fra) 7-6 6-2. Kwartfinales: Schnyder - Serena Williams (VSt/3) 2-6 6-4 7-5. Capriati - Miskina 6-0 7- 5. Testud - Foretz 6-7 6-3 6-3 Boedapest. Vrouwen, 124.000 euro: Kwartfinale: Casanova (Zwi) - Batschewa (Bul) 3-6 6-1 6-1, Müller (Dui) - Sucha (Slw) 6-3 6- 7 6-3, Dannlidou (Gri/4) - Kuti Kis (Hon) 6-2 6-2, Poetsjek (WRu/6) - Black (Zim/3) 3-6 7-6 6-4. TURNEN Patras. EK. Vrouwen, landenploegen: 1 Rusland 111,833 punten, 2 Nederland 107.635. 3. Italië 105,948, 4 Oekraïne 105,858, 5 Groot-Bnt- tannie 102,772,6. Bulgaria 101,011. Individueel, kwalificatie meerkamp: 1 Khorki na (Rus) 3,524, 2. Zigansjiva (Rus) 37,398. 3 Kvasha (Oek) 36.086, 4 Van de Leur 36.036. 5 Gargano (Ita) 35.912. 6 Harmes 35.749. Eerste 24 naar finale. Kwalificaties toestelfinales: Van de Leur naar finales sprong, balk en vloer. Harmes naar brug en balk. Endel naar brug. WIELRENNEN Ronde van Aragon. Derde etappe. Alcorisa - Valdelinares: 1 Cauc- chioli (Ita) 174 km in 4.43 57, 2. P.epoli (Ita) op 0.25, 3. Sjefer (Kaz), 4. Fernandez (Spa), 5. Osa (Spa), b Moncoutie (Fra) 0.34, 7. Es- cartin (Spa). 8. Sevilla (Spa), 9 Dominguez (Spa) 0 46, 10. Fragniere(Zwi)0 49 Algemeen klassement: 1. Piepoli 12 29.58, 2. Sjefer 0.29, 3. Osa 0.32. 4 Fernandez 0 44, 5 Dominguez 0.50, 6. Sevilla 1.01. 7 Escar- tin 103, 8. Fragniere 1 16. 9 Moncoutie I.22,10 Zarrabeitia (Spa) 1.35 Wielerweek van Lombardije. Derde etappe, eerste deel. Villongo - Chiudu- no: 1 Svorada 78.3 km 2.11,19, 2. Kiemen cic (Slv), 3. Zanotti (Ita) Derde etappe, tweede deel. Sarnico - San Fer- mo: 1Scarponi (Ita) 46 km 1 16 23. 2 Perez Cuapio(Mex) op 0.09. 3 Zakirov (Rus) 118 Algemeen klassement: 1 Scarponi (ita) II.21.48, 2 Perez Cuapio (Mex) 0.24, 3. Kir- chen (Lux) 1.12, 4. Tiralongo (Ita) 1.17, 5. Zakirov (Rus) 1.18. &PC) 1.01,21, 2. Veldhuis (De Whee) 1.01,59, 3. Inge Dekker (HZ&PC Heerenveen) 1.01,98, 4. Scheepbouwer (De Whee) 1 04,55, 5. Hedwig Kikkert (HHO 1.05.24 200 wissel: 1 Kevelham (PSV) 2.20,87. 2 Schreuder (De Whee) 2.22,62. 3. Melanie ten Brink (Rutac Swimteam) 2.23.42, 4 Bakker (DWK) 2.26.30. 5. Kouwenberg (DWK) 2.27,23 Mannen 50 rug: 1 Bastiaan Tamminga (DWK) 26,40 (NR). 2 Zastrow (PSV) 26.62, 3 San- der Ganzevles (DWK) 26,96. 4. Zwering (PSV) 27,21. 5. Van Bavel (De Kempvis) 27,29 50 school: 1. Jansen (AZ&PC) 29,11. 2. Ron Dek ker (De Usel) 29.43, 3. Thijs van Valkengoed (TZA/DWK) 29,54, 4. De Wildt (HHC) 29.86, 5. Tichelaar (AZ&PC) 30,10. 100 vlinder: I Keizer (Philips/PSV) 54.05. 2. Aartsen (Kemp vis) 54,49, 3 Holst (TZA/DWK) 54,69, 4 Mertens (PSV) 56,12, 5. Koppenaal (PSV) 56,83. 200 wissel: 1. Van Aggele (TZA/AZ &PC) 2.08.92. 2. Kuijper (DWK) 2 11,32, 3 Van der Zandt (PSV) 2.12.80, 4 Rouffaer (ZON/S&S) 2.14.33. 5. Karssen (DWK! 2.15.60 4x200-vrij: 1. MNC Dordrecht 7.53,22, 2. DWK-Xcess 7.55.65. 3. DWK Xcess II 8.03.57. REGIO-VOETBAL Zaterdag (14.30) Marken-Rijnsb. Boys. Kozakken Boys- Quick Boys. Ter Leede-FC Lisse, Sche- veningen-Noordwijk, K#mijk-Excelsior M. ARC-ASWH. VoorscjWten'gZ- s-Grd- venzande SV, BMT-KRV. RCL-Honse- lersdijk. MVKV-BSC'68. Valken'68-De Sleutels, HPSV-Hazerswoudse Boys. SEV-Lugdunum. Alphia-Leiden. Oegst- geest-SV'35, SIZ0-0SV. Aarlanderveen TAW, Blauw-Zwart-Kagia. Semper Alti us-LSW'70, Ariston'80-Woubrugge, Wassenaar-Roodenburg. Abbenes- SVOW,-UVS-Koudekerk. WSB-Manne, DVC-Foreholte, SJC-RFC'95. LFC-Oos- terheem, GWS-Schtpluiden, Leidsche Boys-De Jagers. ZWEMMEN Amersfoort. NK langebaan, tweede dag. Vrouwen 800 vrij: 1 Van Dijk (Hoorn) 8.57.82. 2. Van der Weijden (MNC Dordrecht) 9.09.81. 3. Lemmen (DWK-Xcess) 9 14,28 50 rug: 1 Suze Valen (AZ&PC) 29,34, 2 Van Schaik (LZ'86) 30,16 (NJR), 3 Daphne ten Brink (WZ&PC) 30.79, 4 Koster (Hoogeveen) 31,09, 5 Luiken (PSV) 31.12 50 school: 1 Baans (De Kempvis) 33,11 (serie 32,81), 2 Bosma (PSV) 33,27. 3 Ilse Kikkert (PSV) 33,58, 4. Boot (DZ&PC) 33,74, 5. Moonen (PSV) 34,00. 100 vlinder: 1. Groot (TZA/AZ Zondag (14.00) Sparta-UVS, Feyenoord-WSB. SJC- T0GB, Meerburg-VUC. Docos-RVC/Ri|S- wi|k, HBS-Alphense Boys, Alkmama- Voorschoten'97. Lugdunum-DOSR. Al- tior-ONA, VEP-Bernardus. Schipluiden- Blauw-Zwart, Van Nispen-SJZ. ASC- Stompwijk*92, FC Rijnland-UDWS. Fo- reholte-Roodenburg. Teylingen-FC Lis- se. UDO-Warmunda, ROAC'79-WSE. Nicolaas Boys-Kickers^, MM0-DS0. Ripperda-Hillegom. Concordia-RCH. De Jagers-LFC. Erasmus-Leidsche Boys, JAC-VNA, G0L Sport-VCL, Alphen-Real Zoetermeer.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 35