Boogerd is alleen op de wereld SPORT Jan Vlieg: 'Je moet het leuk vinden als het erom gaat Witte tornado trekt aan Nederland voor Hersman in gesprek me schaatsteam Spaar Select: Vitesse wil aan supporteij vijfseizoenenkaart verkoj donderdag l8 APRIL 200 Coach ziet volop kansen voor tafeltennissers Alkemade United Brett Emerton. Foto: AP Emerton kan finale vergeten Rotterdam - Het is onwaar schijnlijk dat Feyenoord op 8 mei in de finale van de UEFA Cup kan beschikken over Brett Emerton. De Australiër, ge schorst voor de eindstrijd in de Kuip naar aanleiding van een gele kaart die hij opliep in de halve finale tegen Internaziona- le. kan slechts hopen dat de Rotterdammers in de beroeps zaak enig gehoor vinden bij de Europese voetbalbond. Het protest dat Feyenoord indien de. werd door de UEFA gisteren niet ontvankelijk verklaard. Scheidsrechter Lopez Nieto gaf Emerton in de tweede helft geel wegens tijdrekken bij het ne men van een hoekschop. Ten onrechte meende de Australiër, want de grensrechter had hem verzocht de bal anders neer te leggen. Jaspers biljart voor Benfica haarlem - Driebander Dick Jas pers van landskampioen Safety Holland in Haarlem gaat met ingang van volgend seizoen Eu ropa Cup spelen voor Benfica, de biljartafdeling van de legen darische voetbalclub. Jaspers liet weten dat hij bij de club in Lissabon een contract voor het leven kan tekenen. Morgen ver trekt hij naar Portugal om de overeenkomst rond te*maken. Jaspers is slechts twee weekein den per jaar kwijt aan het Euro pa Cup-avontuur. Daarnaast blijft hij gewoon in de Neder landse competitie spelen. NOC*NSF heeft tekort voor Spelen papendal - NOC*NSF luidt de noodklok. De sportkoepel komt 14 miljoen euro tekort voor de voorbereiding op de Olympi sche Spelen van 2004 in Athe ne. .Iedereen denkt dat het heel erg goed met de Neder landse topsport, maar dat beeld komt niet overeen met de wer kelijkheid", aldus directeur top sport Marcel Sturkenboom. De interesse van het bedrijfsleven in de topsport neemt af. „Be drijven willen tegenwoordig steeds liever een evenement fi nancieel ondersteunen in plaats van een bond of een ploeg. Dat is een slechte ten dens. We willen de bedrijven erop gaan aanspreken dat ze een maatschappelijke verant woordelijkheid hebben. Top sport is toch een nationaal pro duct", aldus Sturkenboom. Holyfield keert terug in de ring new york - Evander Holyfield keert op 1 juni terug in de boks- ring. De voormalig wereldkam pioen in het zwaargewicht neemt het in Aüantic City op tegen Hasim Rahman. ADO-supporters niet naar Almelo den haag - De voetballers van ADO Den Haag moeten het morgen in de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo stellen zonder hun supporters. Dat is het ge volg van een boycot die het be stuur van ADO Den Haag en de supportersvereniging van die club gisteren hebben aange kondigd. Het bestuur en de supporters van ADO Den Haag zijn boos omdat er tweehon derd kaarten beschikbaar zijn gesteld aan de club. Dat zou een veel te klein aantal zijn. De Haagse fans hoeven niets van de wedstrijd te missen. In het Haagse Zuiderparkstadion is op een groot scherm het duel rechtstreeks te volgen. News Corp wint in oceaanrace Baltimore - Het zeiljacht News Corp heeft de zesde etappe van de Volvo Ocean Race tussen Miami en Baltimore gewonnen. De boot met de Britse schipper Jez Fanstone kwam vanochtend als eerste aan. Amer Sports One eindigde met een achterstand van 26 minuten als tweede voor Assa Abloy. Illbruck werd vierde maar blijft aan de leiding in de tussenstand. door Gertjan van Geen leiden - De tafeltennissers van Alkemade United sloten de re guliere competitie af als eerste. Afgelopen zondag kregen ze in de eerste wedstrijd van de finale om het landskampioenschap een flink pak slaag van Feijen- oord. Zaterdag moet het team van Jan Vlieg orde op zaken stel len in de thuiswedstrijd. Bij winst volgt een derde duel tegen de regerend landskampioen om de voorjaarstitel. Vlieg, de meest gelauwerde coach van het land, ziet nog kansen. Was het zo'n pak slaag als de uitslag (4-1) doet vermoeden? „Dat viel wel mee. We verloren twee cruciale potten heel nipt en het had dus net zo goed 3-2 voor ons kunnen staan. In theo rie zijn er kansen voor ons. On ze kopman moet ons in de race houden en het dubbel wordt weer erg belangrijk. Als we kans zien om bij hun Barry Wijers uit de wedstrijd te spelen - en dat heb ik eerder meegemaakt - ko men we dichtbij. Wie tegenover hem komt te staan, zal moeten toeslaan." Heeft het extra druk gegeven dat jullie als nummer een de competitie hebben afgesloten? „Hooguit dat het voor mijn spe lers nieuw was. Maar een finale is een finale. Bijzondere wed strijden zijn er om gewonnen te worden. Je moet spelen en niet bang zijn om te verliezen. Bij ons moet Merijn de Bruijn de schroom van zich afwerpen. Daar zal ik het met hem over hebben. En Frank Rengenhart moet zich concentreren op de dubbel. Alles wat hij tussendoor meepakt is meegenomen, maar hij is mijn man als we de dubbel winnen. Op papier zijn wij min der, maar iedereen speelt voor wat hij waard is. Een ding is ze ker: als het niet spannend wordt, verliezen wij zeker. De underdog wint namelijk nooit met 4-0. Een finale is vaak niet van een bijzondere schoonheid, dus gaat het erom hoe je om gaat met druk en spanning. Het knappe is om het leuk te vinden als het erom gaat. Dat ga ik hun proberen aan het verstand te peuteren." Coach Co Clausen werd vlak voor het begin van de playoffs ontslagen. Wat is er veranderd sinds uw aanstelling? „Dat kan ik niet zo goed in schatten. Ik heb alleen de op stelling in de dubbel veranderd. Met Xue Xin Wang en Merijn de Bruijn stonden er twee linkshanders. Die werden in de laatste competitiewedstrijd te gen Feijenoord met een paar boerenlullentrucjes wegge speeld. Ik heb nu De Bruijn ver vangen door Rengenhart. Tegen Cosmos wonnen ze, maar tegen Feijenoord zondag niet. Toch heb ik geen enkele aanleiding om dat te veranderen. Verder benader ik de zaken op mijn manier. Daar is verder niets bij zonders aan. Ik heb veel erva ring, weet waar de bottlenecks in het tafeltennis liggen." Waar liggen de knelpunten te gen Feijenoord? „We hebben onervaren spelers, die nog niet veel hebben meege maakt. Als ik tegen Rengenhart iets zeg, zegt hij als snel: ja, maar. Dan komt hij met zinnige argumenten, maar zoals de eer ste wedstrijd ging was precies het scenario wat ik hem had voorgelegd. Zaterdag gaat het erom dat we tijdens de wedstrijd problemen oplossen, dan kun nen we winnen, anders behoren we te verliezen. Daar moet ik hen op voorbereiden. En Wang moet gewoon zijn werk doen." Een derde wedstrijd zit er dus wel in? „Ik hoop dat De Bruijn wat min der gestresst is en dat Rengen hart wat geleerd heeft. Ik geloof zeker in een derde wedstrijd. De wedstrijd van zondag verbloemt veel. Dat is gunstig voor ons. Ik heb het met Anker Stars een keer meegemaakt dat we binnen Rabo-kopman mist steun van ploeggenoten in finale Waalse Pijl door Edward Swier hoei - Alleen op de wereld, ja dat was hij. Michael Boogerd had su perbenen, maar genoeg om mee te doen voor een podiumplaats in de Waalse Pijl was het niet. „Ik voelde me net Rémi", maakte de Hagenaar in Hoei een verwijzing naar het bekende kinderboek. Boogerds vorm geeft veel ver trouwen voor Luik-Bastenaken- Luik van komende zondag. Maar de Rabob ank-kopman vreest er ook in die wereldbe kerwedstrijd, waarop hij dit jaar zo nadrukkelijk zijn zinnen heeft gezet, alleen voor te staan. „Er had nu ook veel meer ingezeten dan een negende plaats." De huldiging van Lotto-renner Mario Aerts, winnaar na een im ponerende krachtsexplosie op de Muur van Hoei, ging volledig aan Boogerd voorbij. Die mokte, onderwijl beseffend dat hij zelf zijn uiterste best had gedaan. Zichzelf weinig tot niets hoefde te verwijten. In de laatste dertig kilometer 'testte' hij zich twee maal. „Ik ben vlak onder de top van de Cóte de Bohissau alleen gegaan, heb het op de Cöte de Ahin nog eens geprobeerd. Ik voelde dat er kracht achter zat. Ik heb hier de bevestiging gekregen dat ik in orde ben. Als ik dit vast kan houden, zit het zondag wat mij betreft goed, maar.." Zijn ploeggenoten moesten op het cruciale moment passen, waardoor op tien kilometer voor de streep - in de afdaling van de Ahin - onder impuls van Axel Merckx zes man het hazenpad kozen. Boogerds inspanningen op de Muur waren daardoor te vergeefs. Aan de streep was Boogerds verschil met eindlau- reaat Aerts nog amper zes tellen, maar het voelde alsof er lichtja ren tussen de twee zaten. Het gefrustreerde wegwerpgebaar van de Nederlander op de streep was wat dat betreft veel zeggend. „Echt, ik had superbenen. Nooit eerder was ik hier zo in vorm als nu. Maar als ik zo nu en dan achterom keek, zag ik bij de eer ste 35 man niemand van ons. Terwijl ik dan wel drie Lotto coureurs en (met gevoel voor drama, red.) ik geloof wel 23 man van Fassa Bortolo spotte. Op een gegeven moment ben ik ze nota bene zelf gaan ophalen van achteren, terwijl dat echt niet mijn taak was. Ik heb tallo ze gaten dichtgereden." Boogerd erkende op dagen als deze vooral zijn gekende land genoten Maarten den Bakker en Erik Dekker, beiden geblesseerd, te missen. „Die kunnen een fi nale rijden. Die hadden voorko men dat dat groepje was gaan lopen, of hadden er zelf bijgeze- Mario Aerts rijdt op de Muur van Hoei weg van de concurrentie. „De laatste driehonderd meter leken eeuwig te duren, nooit heb ik zo afge zien." Foto: EPA ten. Die worden er niet afgere den." Teleurstelling en frustratie voch ten bij hem om voorrang. „Het is zo jammer. Ik rijd gewoon mijn beste Waalse Pijl ooit. Was niet alleen de beste van onze ploeg, maar een van de besten van het peloton. Dan hoop je toch tenminste dat er een ploeg maat is die voor mij de gaatjes kan dichtrijden, die op het vlak ke wat extra werk opknapt." Boogerd twijfelt aan de instel ling van sommige van zijn teamgenoten, al wil hij dat niet zo hard stellen. „Iedereen zal ongetwijfeld zijn uiterste best doen, daar mag je vanuit gaan. Maar laat je dan tenminste van voren zien. Al is dat nog zo zwaar, je krijgt er moraal van. Het is beter dan van achteren zitten, het maakt indruk op de overige ploegen." De Rabo-kopman heeft dit sei zoen nog niet kunnen winnen. Twee weken terug al zei de 29- jarige Hagenaar dat dat hem frustreerde. Nu voegde hij daar aan toe: „Zondag is de volgende kans, Luik-Bastenaken-Luik. Daar moet het dan maar gebeu ren. En zo niet? Dan heb ik er flink de tering in." Geconfronteerd met de harde woorden van Boogerd dringt ploegleider Adri van Houwelin- gen aan op een nuancering. „Je mag toch niet verwachten dat je in de finale nog vijf, zes ploeg maten mee van voren hebt? Bo vendien reden Mare Lotz en Grischa Niermann op een onge lukkig moment lek. Wat mij be treft geeft dit vertrouwen voor zondag, zowel wat de gebroe ders Zberg als Michael betreft. Ik heb een hele goede Michael Boogerd gezien." Ook Aerts was Van Houwelin- gen opgevallen. „We wisten dat die hier goed zou zijn." Dat bleek. In de slotklim schudde de 27-jarige Belg zijn medevluch ters Unai Etxebarria, Michel Bartoli, Andrea Noë, Jose Azeve- do en Axel Merckx af. De Lotto coureur trad daarmee in de voetsporen van zijn ploegmaat Rik Verbrugghe, die in 2001 in Hoei zegevierde. Aerts: „Ik heb gezien wat dat met Rik gedaan heeft, hij is er enorm van gegroeid. Het moti veerde enorm om het ook eens zo te doen." Het viel hem niet mee zich rustig te houden, ploegleider Criquielion (winnaar in 1985 en 1989) moest hem remmen. „In mijn oortje hoorde ik hem steeds roepen: rustig, rustig. Ik had al aan de voet van de Muur willen aangaan, maar ik moest wachten tot de steilste bochten. De laatste driehonderd meter leken eeuwig te duren, nooit heb ik zo afgezien. SCOREBORD Melchers beleeft opnieuw primeur hoei/anp - Nog geen maand nadat ze met Milaan-Sanre- mo haar eerste wereldbe- kerkoers had gewonnen, be leefde Mirjam Melchers op de Muur van Hoei opnieuw een primeur. De renster van Farm Frites werd na haar vierde plaats in de Waalse Pijl leider in het klassement om de wereldbeker. Zondag gaat ze in de vijfde wedstrijd, als eerste Nederlandse, gehuld in de daarbij behorende trui Fabiana Luperini werd even als vorig jaar winnares van de Waalse Pijl. Jan Vlieg: „Zaterdag gaat het erom dat we tijdens de wedstrijd in& blemen oplossen, dan kunnen we winnen, anders behoren wel euv liezen." Archieffoto: ANP/Koen Suyk vijf kwartier met 4-0 op onze so demieter kregen van Feijenoord. Ik was er heilig van overtuigd dat we het tweede di konden winnen en dat g( ook." ïlv ngi chot wee ovei inde sassenheim - Martin Hersman schaatst volgend seizoen mo gelijk voor de ploeg van Spaar Select. Het management van zijn huidige ploeg, TVM, heeft besloten het contract met de Lissenaar niet te verlengen. De nieuwe SpaarSelect-trainer Jac Orie wil Hersman er graag bij hebben. „Hij heeft een heel positieve invloed op de ploeg en ik denk dat hij als schaatser ook nog steeds beter aan het worden is. Hij zit nog niet aan zijn top, niet als specialist, maar ook niet als allrounder", aldus Orie, die met Hersman samenwerkte bij TVM. Orie was daar assistent-trainer en is bij SpaarSelect de opvolger van Peter Mueller, die gisteren met zijn oud-werkgever overeen stemming over een afkoopsom bereikte. Hersman werd het afgelopen seizoen nationaal kam; et op de 1500 meter maai zich niet kwalificeren vodfdel Olympische Spelen. „Die men een jaar te vroeg hem. Omdat het seizoen te v£ voor niet zo goed was sffer weest'meent Orie. Du De trainer hoopt dat er vc ndig de week meer duidelijkht swoi SpaarSelect heeft de se mKi juist uitgedund na de tege en lende resultaten van het lopen jaar. Zo werd het contract der anderen de Hoo^ Helen van Goozen niet lengd. „Er wordt in elk geval mei sman gesproken en daai ik al heel blij mee", aldu Orie. Hersman zelf is wegens vi tie niet bereikbaar voor mentaar. JCe rAai 16. V ca tzoi nell 12, V drie fcrijgi nor I. De :,Hc orde Opst ot.ei 01 v\ itaui eindhoven/gpd - Het leek wel drie keer twintig minuten po- werplay. Wit-Rusland was giste ren veel te sterk voor het Neder landse ijshockeyteam. Na de eerste periode (0-7) was de vrees voor een complete afslachting gerechtvaardigd. Uiteindelijk bleef de schade 'beperkt' tot 4- 15. De goalie Marcel den Hartog kijkt met gemengde gevoelens terug op zijn debuut als basis speler. „Ik was telkens blij als de zoemer ging." Natuurlijk ben je blij als je na twee wedstrijden op de bank eindelijk het ijs op mag. Maar de eer die goalie Marcel den Hartog van het Nederlands ijshockey team gisteravond ten beurt viel, was een dubieuze. Wit-Rusland was namelijk de tegenstander. Hèt Wit-Rusland, dat bij de Olympische Spelen in Salt Lake City op de vierde plaats eindig de. En dat in de eerste twee duels van het WK in Eim jncj; geen medelijden kendi Kroatië (9-0) en Zuid-Koi g I 1). De 'witte tornado' van trie land denderde zoals ve vanaf de eerste minuu k-1 Oranje heen. „Het gingv i ex- zo snel als normaal in de! jarig landse competitie", ven Eind Den Hartog na afloop. spee goals tegen is wel heel vt echt is me nog nooit overkomi peel Vanavond verdedigt Marl land weer het Nederlands Hij werd, net als de licht seerde Tom Hartogs, gf voor de belangrijke weds tegen Kroatië (vanavou Zuid-Korea (zaterdag). Den Hartog vind het niet i hij dan weer moet toi |W „Nijland is verder dan ik al mooi dat ik nu een hel i strijd achter m'n naai staan." arnhem/gpd - Vitesse biedt als eerste profclub in Nederland een kaart voor vijf voetbalsei zoenen aan. Daarvoor moet diep in de buidel worden getast, meer dan duizend euro, maar de investering betaalt zich door middel van voordeelacties en kortingen op den duur terug. Het Vitesse Lustrum Pakket be oogt supporters en leden van de businessclub langdurig aan de Arnhemse eredivisionist te bin den. De kaart voor vijf seizoe nen gaat gepaard met een Vites se Family Card waai deel wordt verkregen bijl pen bij een tiental aan <f nessclub verbonden Daarnaast krijgt de lal mijnsupporter vijftig korting op Europese en d le bekerwedstrijden en ef tis lidmaatschap van de 1 tersvereniging. De goedkoopste seizol kost volgend jaar bij Vitl euro. Wie diezelfde pla pelt aan het nieuwe pal taalt 207 euro per jaar PRIJSVRAGEN Lucky Day, woensdag 17 april: 03-05-07-09- 15-24-32-38-39-43-46-48-65-67-71-72-74- 75-76-79. Lotto: 05-11-24-35-39-40. Bonusgetal 17. Kleur: paars. Euroloterij: 881441 Toto 13: 2- 3- 3-1- 3- 2-2-1- 3- 3- 3- 1- 3. Duitse lotto: 3 - 4 - 13-34-43-47 Reserve getal: 46 Supergetal: 5 Spel 77: 3434533 Super 6: 397270 Belgische lotto: 1 - 8 - 11 - 12 - 18 - 24. Re servegetal: 4 Jokernummer: 3190696 (onder voorbehoud) VOETBAL Vriendschappelijk Portugal - Brazilië 1-1 (0-0). 60. Sergio Con- cei?ao 1-0, 73. Ronaldinho 1-1 (strafschop). Zuid-Afrika - Ecuador 0-0. Japan - Costa Rica 1-1 (0-0). 70. Myojin 1-0, 77. Parks 1-1. Macedonië - Finland 1-0 (1-0). 36 Stavrevski 1-0. Joegoslavië - Litouwen 4-1 (2-1). 16 llic 1-0, 20. Zutautas 1-1, 35. Kezman 2-1, 76. Kez- man 3-1, 87. Brnovic 4-1 Polen - Roemenië 1-2 (0-2). 30. Ganea 0-1, 36. Mutu 0-2,86. Hajton 1-2. Hongarije - Wit-Rusland 2-5 (1-4). 13. Ke- nesei 1-0, 22. Kleb 1-1. 29. Kutuzov 1-2, 33. Kutuzov 1-3, 44 Hackevic 1-4, 76 Kacsuro 1-5,86 Feher 2-5 (strafschop) Kroatië - Bosnië 2-0 (1-0). 44 Olie 1-0, 54 Suker (strafschop) 2-0 Oekraïne - Georgië 2-1 (1-0). 17. Rebrov 1-0, 70. Burduli 1-1. 90. Timoshuk 2-1. Denemarken - Israël 3-1 (3-0). 3 Heintze 1-0. 13. Tomasson 2-0, 36. Rommedahl 3-0, 90 Nimmy 3-1 Duitsland - Argentinië 0-1 (0-0). 48. Sorin 0- 1. Luxemburg - Liechtenstein 3-3 (1-3). 7 Stoc klasa 0-1, 25. Stocklasa 0-2, 37. Stocklasa 0- 3, 39. Strasser 1-3, 69. Christophe 2-3, 83. Cardom 3-3. België - Slowakije 1-1 (0-0). 56 Goor 1-0, 83. Janocko 1-1 Noorwegen - Zweden 0-0. Griekenland - Tsjechië 0-0. Slovenië - Tunesië 1-0(1-0). 23 Pavlm 1-0 Ierland - Verenigde Staten 2-1 (1-1). 6 Km- sella 1-0,34. Pope 1-1, 83. Doherty 2-1 Turkije - Chili 2-0 (1-0). 31. Hakan Sukur 1-0. 81. Ilhan 2-0. Oostenrijk - Kameroen 0-0. Malta - Azerbeidzjan 1-0 (0-0). 55. Mifsud. Engeland - Paraguay 4-0 (1-0). 4 Owen 1-0, 47. Murphy 2-0, 55 Vassell 3-0, 78. Ayala 4- 0 (e.d.). Andorra - Albanië 2-0 (1-0). 34. Gonzalez 1-0 (strafschop), 64 Jimenez 2-0. Italië - Uruguay 1-1 (1-1). 74 Panucci 1-0, 77. Abreu 1-1 Noord-lerland - Spanje 0-5 (0-1). 23 Raul 0- 1, 47 Baraja 0-2, 54 Raul 0-3, 69. Puyol 0- 4, 78. Morientes 0-5 Schotland - Nigeria 1-2 (1-1). 7. Dailly 1-0. 40 Aghahowa 1-1. 69. Aghahowa 1-2 Frankrijk - Rusland 0-0. Mexico - Bulgarije 1-0 (0-0). 90. Gabriell 1-0. Breda. Onder 21 jaar, vriendschapj>elijk. Nederland - Italië 0-0. Scheidsrechter: Kraut mann (Dui). Toeschouwers 5812 Gele kaart: Robben (Nederland), De Rossi. Casbaroni (Ita lië) Bijzonderheid: Ferro (Italië) mist straf schop BADMINTON Malmö. EK. Mannen, tweede ronde: Palyama (Ned) - Llopis Sol is (Spa) 5-7 7-4 7-4 7-4 Derde ronde: Wengberg (Zwe) - Palyama 7-1 7-4 7-0. Dubbel, tweede ronde: Creemers/Muyris (Ned) - Malioetin/Konakh (WRu) 7-3 7-2 7-4, Jurgen Koch/Harald Koch (Oos) - Lens/Halapiry (Ned) 7-2 7-2 7-4 Vrouwen, tweede ronde: Jie (Ned) - Tsjimko (Rus) 7-2 7-2 7-2, De Wit (Ned) - Wengberg (Zwe) 7-1 7-2 7-2, Beenhakker (Ned) - Christi na B Sörensen (Den) 7-8 7-2 7-3 7-0, Audina (Ned/2) - Pantaney (Eng) 7-3 7-0 7-0 Derde ronde: Martin (Den/1) - De Wit (Ned) 7- 1 7-2 7-1, Audina (Ned/2) - Soekareva (Rus) 7-2 7-17-1. Yao Jie (Ned/3) - Grether (Dui) 7- 2 5-7 7-1 7-4, Beenhakker (Ned) - Hallam (GBr/5/8) 7-0 7-3 8-6. Gemengd dubbel, tweede ronde: Bruil/Jona- thans (Ned) - Archer/Goode (Eng) 7-5 8-6 1-7 7-5. BASKETBAL Vrouwen, eredivisie, play offs, halve finales: J. Jumpers - Lions 73 - 77. Den Helder - Lely 47-55. BILJARTEN Eredivisie driebanden. Playoffs, halve finales. Tweede wedstrijd: Crystal Kelly - Van Wanrooi; 6-2. Caudron - Blomdahl 50-47 (28 beurten), Burgman - Sayginer 37-50 (29), Ceulemans - Wei|enburg 50-40 (35), Van Kuyk - Van Wan- rooi| 50-26 (27) Eerste wedstrijd 6-2, Crystal Kelly naar finale Eerste wedstrijd: Ijspaleis - Safety Holland 2- 6. Leppens - Jaspers 25-50 (20), Valenten - Nelin 45-50 (44), De Brui|n - Carlsen 41-50 (29), Philipoom - Habraken 50-32 (37). IJSHOCKEY Eindhoven. WK. Derde speeldag. Wit-Rusland - Nederland 15-4 (7-0 5-1 3-3). 2. Koltsov 1-0, 5. Aliaksejeu 2-0, 6 Tsyplakov 3-0, 8 Koltsov 4-0, 9. Pankov 5-0, 16. Savil- au 6-0. 19 Zankavets 7-0, 31. Rasolko 8-0, 32. Livingston 8-1, 34. Kalyuzhny 9-1, 36. Koltsov 10-1. 37 Pankov 11-1, 38. Skabelka 12-1. 45. Koltsov 13-1, 48 Bultje 13-2, 52. Kalyuzhny 14-2, 53 Livingston 14-3, 56. Ka lyuzhny 15-3, 57. Bultje 15-4 Scheidsrech ter: Krog. Toeschouwers: 400. Tijdstraffen, Nederland: 12, Wit-Rusland: 12 Kroatië - Zuid-Korea 3-1 (1-1 1-0 1-0), Frank rijk - Kazachstan 6-0 (2-0 1-0 3-0). Stand: 1. Wit-Rusland 3-6, 2. Frankrijk 3-6, 3 Kazachstan 3-4. 4. Kroatië 3-2, 5 Nederland 3-0, 6. Zuid-Korea 3-0. TENNIS Monte Carlo. Masters Series, mannen, 3,3 mil joen euro. Tweede ronde: Haas (Dui/5) - Savolt (Hon) 7-5 3-6 6-3. Nalbandian (Arg) - Federer (Zwi/9) 6- 2 6-1, Moya (Spa) - Kratochvil (Zwi) 6-2 4-6 6- 4, Novak (Tsj/11) - Coutelot (Fra) 3-6 6-2 6-3. Corretja (Spa/13) - Gaudenzi (Ita) 6-3 6-3, Chela'(Arg) - Arazi (Mar) 6-1 6-1, Costa (Spa) - Llodra (Fra) 6-4 6-1, Johansson (Zwe/8) - Kou- bek (Oos) 6-4 6-1, Martin (Spa) - Hipfl (Oos) 1-6 7-5 6-1, Ferrero (Spa/2) - Mantilla (Spa) 6-1 3-6 7-6, Roddick (VSt/10) - Ulihrach (Tsj) 7-6 7-6, Safin (Rus/6) - Gasquet (Fra) 6-4 6-1, Rios (Chl) - El Aynaoui (Mar/15) 1-6 6-3 6-4, Henman (GBr/4)- Massu (Chl) 6-1 7-6, Pavel (Roe)- Canas (Arg) 6-4 5-7 7-6. Dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Kafelmkov (Ned/Rus) - Dupuis/Mathieu (Fra) 6-4 7-6. Bjorkman/Woodbridge (Zwe/Aus) - Prmosil- /Schalken (Dui/Ned) 7-5 6-3 Charleston. Vrouwen, 1,4 miljoen euro. Tweede ronde: Capriati (VSt/1) - Husarova (Slw) 2-6 6-2 6-4, Seles (VSt/2) - Frazier (Vst) 4-6 6-3 6-0. Schnyder (Zwi) - Mauresmo (Fra/6) 6-4 3-6 6-2, Suarez (Arg) - Shaughnes- sy (VSt/8) 6-1 6-1. Fernandez (Arg) - Farina Elia (lta/9) 7-6 6-0, Majoli (Kro) Mikaelian (Zwi) 6-2 6-4, Smashnova (Isr) - Dokic (Joe/4) 6-1 6-3, Foretz (Fra) - Martinez (Spa) 6-1 6-2, Fusai (Fra) - Tu (VSt) 6-16-1, Craybas (VSt) - Dementsjeva (Rus/12) 6-4 3-2 opgave Derde ronde: Serena Williams (VSt/3) - Hopk ins (VSt) 6-0 6-2 Boedapest. Vrouwen, 125.000 euro. Tweede ronde: Kuti Kis (Hon) Kandarr (Dui) 6-0 7-5, Muller (Dui) - Beigbeder (Fra) 4-6 7-6 6-0, Poetsjek (WRu/6) - Loit (Fra) 6-2 2-6 6-3 WIELRENNEN Hoei. Waalse Pijl. 1 Aerts (Bel) 198 km in 4.24 04 (42,117 km/u), 2. Unai Etxebarria (Ven) 0.03, 3. Barto li (Ita) 0.06, 4. Noë (Ita), 5. Azevedo (Por), 6. Merckx (Bel), 7. Frigo (Ita), 8 David Etxebarria (Spa), 9. Boogerd (Ned), 10. Casagrande (Ita), 91. Tankink 5.58 Vrouwen, vierde wedstrijd wereldbë perim (Ita) 93 km in 2.33.15 (36.' 2 Bessette (Can) 0 12. 3 Doppmae Melchers (Ned), 5 Cooke (GBr), 6 te (Lit) 0.23, 7 Alexander (GSrl Schleicher (Dui), 9 Parente boulives (Fra). 16 Bosman 0.48, Van Moorsel 1.52, 38 Grimberg Chantal Beltman 2 43, 59. Bras 2. Dongen 5 51, 80 Koedooder. Stand WB: 1 Melchers 158 punl ner (Dui) 150, 3 Gilmore (Aus) IOC rini 75, 5. Doppmann 70, 10 Cf» man 35. 12 Bosman 32, 21 Ms 30. Grimberg 15. Ronde van Aragon. lëlziir Eerste etappe, Huesca - Cerler: 1 f 152 km in 3.51.12, 2 Dominguezt Dee 3. Shefer (Kaz), 4 Santiago BH j 0 32, 5. Osa (Spa), 6 Perdigueroi: rue 7. Sevilla (Spa), 8 Ratti (Ita), 9 E nandez(Spa), 10. Fragmere (Zwi). Ronde van Lombardije. Eerste etappe, Novate Milanese - 0 Dufaux (Zwi) 168,3 km in 4.21.30, (lta)*3. Stafiej (Pol), 4. Kirchen (Ll suello (Ita), 6. Fincato (Ita), 7 F' 0.05, 8. Palumbo (Ita) 0.15, 9. KW 10. Lanfranchi (Ita).

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 20