RIJN VEENSTREEK 'Ik ben niet het type dat schrikt, maar ik handel sn Meningokokkenbacterie bi Hazerswoudenaren identie Nog geen gesprek tussen krakers en de eigenaar Kaarten geschud in Alkemade Plan voor kunstwerk in Oud A<be SISA-prijs voor Roemenië- werkgroep Jongens zijn door dezelfde bron besmet Politie arresteert 26 jongeren bodegraven - De politie heeft de afgelopen maand 26 Bode- graafse jongeren aangehouden voor zeker vijftig misdrijven. Sinds begin 2001 maakte de bende in wisselende samenstel ling de omgeving onveilig. De jongeren zouden uit verveling en een zucht naar avontuur brand hebben gesticht in de wijk Broekvelden. De vissteiger en de speeltoestellen waren vooral het doelwit. Op 30 okto ber trokken de jongeren een spoor van vernielingen vanaf Waarder via Nieuwerbrug naar Bodegraven. Zij vernielden on der meer ruiten van panden, bushokjes en auto's. Verder be kenden ze diefstallen van bier en frisdranken uit sportkanti nes en uit tuinen en schuren van woningen. Waar mogelijk wordt de schade op de daders verhaald. De jongeren, die na hun aanhouding weer zijn vrij gelaten, moeten binnenkort voor de rechter verschijnen. Inbrekers op heterdaad betrapt alphen aan den rijn - De poli tie heeft vannacht drie inbre kers in een groentewinkel aan de Herenhof in Alphen aan den Rijn op heterdaad betrapt. De mannen van 23,28 en 24 jaar uit Alphen aan den Rijn zitten vast. De politie stelt een nader onderzoek in. Keizer Augustus en Mussolini alphen aan den rijn - De his- toricus Belien houdt morgen avond een lezing over de Ro meinse keizer Augustus en de 20ste eeuwse Italiaanse leider Mussolini op het Groene Hart Lyceum in Alphen aan den Rijn. Belien, die is verbonden aan de Universiteit van Amster dam, belicht de gelijkenissen tussen de Romeinse keizer uit de eerste eeuw en de Italiaanse leider in de Tweede Wereldoor log. De lezing in het gebouw aan de Tolstraat begint om 20.15 uur en is gratis toeganke lijk. Bezoekers moeten zich vooraf wel aanmelden bij de administratie van de school, tel. 0172-447010. Politie houdt elf inbrekers aan ALPHEN AAN DEN RIJN - Met Zijn elven stalen ze dinsdag 9 okto ber 23 paar schoenen uit een schoenenzaak aan de Van Boet- zelaerstraat in Alphen aan den Rijn. Na uitgebreid onderzoek kon de politie de jongeren tus sen de 14 en 23 jaar de afgelo pen maand aanhouden. Ze ko men uit Alphen en Ter Aar. Het elftal zou 's avonds omstreeks 23 uur de zaak zijn binnenge komen door een ruit in te slaan. Een getuige meldde de vernie ling van de ruit bij de politie en zag kort daarna drie jongens er vandoor gaan. Volgens de woordvoerster van de politie is uit onderzoek niet naar voren gekomen dat ze nog meer op hun geweten hebben. Het gaat volgens haar niet om een ben de. Peuterochtend in Alphense bieb ALPHEN AAN DEN RIJN - De Al- phense bibliotheek morgen tus sen 9.30 en 11 uur een inloopo chtend voor peuters. De peu ters kunnen met hun (groot)ou- ders terecht in het hoofdge bouw aan de Thorbeckestraat. alphen aan den rijn - De Roe- menië-werkgroep van het Groe ne Hart Lyceum heeft gisteren de SISA-award gewonnen. Piet Jansen, directielid van de Al phense school, nam de trofee namens de vrijwilligers en leer lingen opgetogen in ontvangst. De vrijwilligersprijs bestaat uit een blauwgekleurde glazen schrijn van de Goudse kunste nares Carina Mathot en een cheque van 500 euro. De Stichting Internationale Sa menwerking Alphen aan den Rijn (SISA) reikt elk jaar een prijs uit aan een organisatie die zich inzet voor internationale sa menwerking. De twee andere genomineerden waren de Po lencommissie van de Sint Boni- faciuskerk en de Stichting Steun Schooljeugd Pinar del Rio. De Roemenië-werkgroep zet zich al vier jaar in voor het No- vaci College in Roemenië. Do centen hebben twee practicum lokalen ingericht voor natuur- en scheikundelessen. De twee andere initiatieven kre gen als beloning voor hun inzet een cheque van 125 euro van burgemeester Schoof, die de jury leidde. LLAM-manager houdt rekening met brandstichting door Wïm van Wanrooy alphen aan den rijn - „We heb ben wel voor hetere vuren ge staan", luidt de kop van een ad vertentie van Mercedes-dealer LIAM vandaag in de kranten. De Alphense vestiging van het be drijf werd in de nacht van zon dag en maandag door een felle brand grotendeels in de as ge legd. De schade, zo berekenden experts gisteren, bedraagt ruim zes miljoen euro. De verkoop van de bolides gaat gewoon door. „We hebben meerdere vestigingen, dus we kunnen uit voorraad putten", zegt manager Gerard van den Nieuwendijk van de verwoeste vestiging. Maandagmorgen 11 uur. De inktzwarte rookwolken die de brand bij Mercedes-dealer op het industrieterrein De Schans in Alphen gisternacht markeer den zijn verdwenen. Er heerst een gelaten en ook wel wat on wezenlijke sfeer onder de toege stroomde werknemers. Wat staat hun te wachten? De bedrij vigheid is gering, dat kan ook niet anders. De brandweer is aan het nablussen. Een kluis met flessen acetyleen vraagt nog de meeste aandacht. Uitgebran de en door het dak van de zwartgeblakerde showroom ge storte Mercedessen duiden op een marcabere nacht. Met een ingestorte showroom waar 42 peperdure auto's ston den, een verpulverde werkplaats (waar de brand ontstond) en een in rook opgegaan magazijn is het Alphense autobedrijf ont manteld. De vuurzee ontstond midden in de nacht. Vrijwel nie mand droeg er kennis van. Slechts drie personeelsleden werden (door elkaar) wakker ge maakt. De politie alarmeerde na een (inbraak) alarm ter plekke de brandweer en die ging vervol gens onder leiding van com mandant Hans Zuidijk tot blus sen over. Met moeite werd een pand voor bedrijfswagens en het kantoor behouden, hoewel het kantoor toch brandschade opliep. „Triest, hoor", zegt service-ma nager Jan van den Berg. „Dit be drijf staat hier nu tien jaar. Het is een deel van het levenswerk van eigenaar P. Kempeniers. Ik weet niet hoe het met het perso neel gaat. Er zijn wel meer vesti gingen, maar blijft er voor ieder een werk?" Van den Nieuwendijk heeft het toegestroomde personeel zoveel mogelijk opgevangen. Hij kon hun verzekeren dat er geen ba nen op de tocht staan. „De werknemers kunnen we overal kwijt, eventueel met vervangen de arbeid. Binnen een jaar zijn we weer op volle sterkte. Dan moet de schade hersteld zijn. Het gespaard gebleven bedrijfs- gedeelte kan volgens hem vol gende week alweer opengaan. „Daar kunnen we ook een hoek je voor personenauto's vrij ma ken. Verder wordt het pendelen naar Leiden. Want de show room en het magazijn missen we natuurlijk het meeste." Van den Nieuwendijk berekent dat er 42 auto's verloren zijn ge gaan. Zij vertegenwoordigden een waarde van bijna drie mil joen euro, de helft van het scha debedrag. „Ik ben niet het type dat gauw schrikt, maar iemand die snel gaat handelen. Kijk, we hebben natuurlijk een pro bleem, maar dat moet je oplos sen. Vraag is wel wat klanten - met meestal speciale wensen - doen die al een auto hebben be steld. Die hebben nu een lange re wachttijd. Kijken hoe we dat kunnen regelen." Hoewel de oorzaak van de brand nog onbekend is, sluit Van den Nieuwendijk brand stichting niet uit. „We hebben al jaren last van groepen jongeren die hier rondhangen. En we hebben al jaren last van kleine inbraken. Daarom hebben we Uit den Boogaard wordt loco-burgemeester door Janneke Dijke alkemade - De kaarten zijn ge schud in Alkemade. In een laat ste bespreking vanochtend ver deelde het nieuwe college de ta ken definitief. De nieuwe wet houders Kees Uit den Boogaard (Mooi Alkëmade), Wil Reijnders (Mooi Alkemade) en Frans Schoonderwoerd (PvdA) namen er samen met CDA-burgemees- ter Arie Meerburg tweeënhalve week de tijd om de portefeuilles vast te stellen. Uit den Boogaard wordt loco burgemeester. Hij volgt daar mee WD'er Luuk Beelen op, met wie hij eind vorig jaar nog vocht om de eerste plek op de WD-kieslijst. Uit den Boogaard is als wethouder verantwoorde lijk voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening inclusief grondzaken. Daarnaast houdt hij zich bezig met economische zaken, inclusief recreatie en toe risme. Reijnders, tot op heden hoofd afdeling welzijn, onderwijs en voorlichting in Boskoop, wordt in Alkemade wethouder welzijn en communicatie. In zijn wel- zijnspakket zitten taken als on derwijs, sport en recreatie, jon gerenwerk, ouderenwerk, volks gezondheid en cultuur. De eerste PvdA-wethouder in de geschiedenis van de gemeente Alkemade krijgt een meer geva rieerde portefeuille. Schoonder woerd neemt de verantwoorde lijkheid voor openbare werken inclusief lokale verkeerszaken, milieu en sociale zaken (uitke ringen). Een andere taak is 'middelen'. Hieronder valt fi nanciën, personeel en organisa tie en informatie en automatise ring. Schoonderwoerd snoept enkele taken, zoals financiën en perso neelszaken, af van de portefeuil le van burgemeester Meerburg. Die houdt zijn overige taken wel. Dat zijn regionale samen werking, inclusief verkeer en vervoer en samenwerking in het Groene Hart. Ook is hij aan spreekbaar op bestuurszaken en neemt hij de wettelijke burge- meesterstaken voor zijn reke ning: openbare orde en veilig heid, brandweer en politie, en burgerzaken. De besprekingen over de verde ling van de portefeuilles duurde langer dan de aankomende wet houders hadden verwacht. Op 29 maart, toen bekend was wie de drie wethouders zouden worden, verwachtte het aan staande college nog dat de ver deling slechts een week in be slag hoefde te nemen. Ook vori ge week dachten ze een aantal keer dat het die dag moest luk ken. Uiteindelijk schudden ze vanochtend om half elf de han den. Het nieuwe college wordt in de raadsvergadering op 24 april ge- installeerd. Dan worden ook de nieuwe raadsleden beëdigd: Wilm van Beckum en Georgien Wesselman (Mooi Alkemade) en Floris Schoonderwoerd (PvdA). Voor de PvdA wordt Piet van Veen fractievoorzitter. Voor Mooi Alkemade blijft Niko van Brussel dat. Een collegepro gramma komt er voorlopig niet. Burgemeester en wethouders willen dat de raad hun een op dracht geeft die op één A4-tje past. Projectontwikkelaar ook boos op politie door Marieta Kroft HAZERSwouDE-dorp - De krakers van de boerderij in Hazerswou- de-Dorp en eigenaar Cor Schaap zijn gisteren niet nader tot elkaar gekomen. Hoewel bei de partijen donderdag in het bij zijn van de politie afspraken om met elkaar om de tafel te gaan, is dat gesprek niet doorgegaan. „Schaap wilde een fax met ons voorstel", aldus kraker Paul gis teren aan het einde van de mid dag. „Die hebben we verzon den. Hij is jurist en wil dus alles zwart op wit." De vijf Zoetermeerse krakers stellen voor om voorlopig te blij ven wonen in de voormalige boerderij van Kerkvliet. Boven dien willen ze dat Schaap de schade vergoedt die hij met zijn knokploeg donderdag bij de wo ning aan de Zuiddijk aanrichtte. Daarbij sneuvelden ruiten, deu ren en stormluiken. Als de pro jectontwikkelaar niet op hun eis ingaat, overwegen de krakers aangifte te doen tegen Schaap vanwege de strafbare feiten hij en zijn handlangers donderdag pleegden. Schaap had de fax gistermiddag nog niet gelezen. Hij wist niet of hij er nog aan toe zou komen. „Er zijn mensen die werken en mensen die in andermans ei gendom wonen", zo schampert hij. De projectontwikkelaar be raadt zich nog op stappen om de krakers zo snel mogelijk uit zijn woning te krijgen. Hij kan ze alleen tegen hun zin de wo ning uitkrijgen als hij gelijk krijgt bij de civiele rechter. Maar of hij die procedure begint, weet hij nog niet. Schaap heeft een sloopvergun ning voor de boerderij. In de cember diende hij een bouw- aanvraag in bij de gemeente voor de bouw van een nieuwe agrarische woning op dezelfde de plek. Die aanvraag is vo het Schaap nog in behandeling ruii De eigenaar is ook boos ang politie. Die zou volgens jen niet aan haar plicht hebbel >rza daan om Schaap binnen 2 ier 1 nadat de krakers zich bij de nis. tie hadden gemeld, te >eldi schuwen. Daardoor is het hem juridisch moeilijker den om het vijftal eruit tefcïc gen. Een poÓtiewoordvo m e meldt echter dat de politi u ei moeite heeft gedaan om 1 Pag genaar op te sporen. „Het ïaa staat op de naam van di het BV's. Uiteindelijk kondei 001 zijn naam bij de gemeente rgfi terhalen, maar toen ware^ak 24 uur al verstreken. De krakers zijn voorlopig »n I van plan te vertrekken. Jt. D niet in waarom hij nu o( .Ik die woning zou willen si tie Het lijkt op pure afgunst", wik Paul, die niet met zijn at 1de naam in de krant wil. tel Dm hil< eng oud ade - Vereniging Dorpsge meenschap Oud Ade spant zich in voor een kunstwerk tegen over de rooms-katholieke kerk. De eerste gedachten van het be stuur gaan uit naai' een boer met een hooivork of iets met vo gels van brons of beton. „We zoeken naar iets dat met Oud Ade te maken heeft", aldus se cretaris A. van Wieringen. De dorpsraad heeft de beeld houwers Frans en Truus van der Veld uit Lisse benaderd met de vraag een voorstel te maken. Morgenavond is het tweetal aanwezig op de jaarvergadering. Met behulp van dia's geven ze een indruk over de mogelijkhe den. De dorpsraad loopt al langer rond met het idee voor de plaat sing van een kunstwerk in het dorp. „De meeste dorpen in Al kemade hebben er één of praten erover", zegt Van Wieringen. „De plek tegenover de kerk in Oud Ade, waai' eerst een benzi nepomp stond, is nu zo mooi opgeknapt. Wij vinden het leuk als daar een kunstwerk wordt geplaatst." De dorpsraad is met het idee naar de gemeente ge stapt. „Daar zeiden ze maar met een uitgewerkt stel moeten komen. Of het idee voor een kunt ook bij de inwoners van51: Ade leeft, is nog twijfelacht dorpsraad plaatste vorig ja en; mer al een oproep in het Ist1 De Brug om met ideeën 1 :.e" men. „Maar daar kwam enkele reactie op", zegt Wieringen teleursgesteld. 11 sc woners krijgen morgen opt een kans 0111 te reageret &e 1 jaarvergadering begint om uur en heeft plaats in J Dorpshuis. sch door Marieta Kroft hazerswoude-dorp - De twee jongens uit Hazerswoude-Dorp die begin maart ziek werden door de meningokokkenbacterie, zijn door dezelfde bron besmet. Dat concludeert GGD Zuid-Holland Noord na onderzoek. Beiden droegen bacteriën van het type C bij zich die bovendien identiek Op 3 maart werd een dertienja rige jongen die was besmet met de meningokokkenbacterie in kritieke toestand opgenomen in het ziekenhuis. Enkele dagen la ter, in de nacht van 7 op 8 maart, werd een zeventienjarige plaatsgenoot naar het zieken huis overgebracht. Hij overleed in de avond van 8 maart. Omdat beide jongens op vrijdagavond 1 maart het jongerencentrum Stek hebben bezocht, hield de GGD rekening met een mogelijk ver band. Alle 240 jongeren die die avond ook in Stek waren ge weest, kregen daarom antibioti ca. „Een terechte actie", merkt een woordvoerster van de GGD op, nu bekend is dat 'de bron' van de besmetting die avond waarschijnlijk ook in het Stek was. Meer maatregelen zoals vaccinatie waren niet nodig, al dus de GGD. Wie de bron van de besmetting is, is onbekend. Hij of zij loopt waarschijnlijk ergens rond, zon der te beseffen dat hij of zij de bron is geweest. Het is ook niet belangrijk om de bron te achter halen. De GGD-woordvoerster benadrukt dat één op de vier a vijf mensen de bacteriën bij zich dragen zonder ziek te worden. Bij spreken, niezen en hoesten kunnen ze op een ander worden overgedragen. Waarom de één wel en de ander niet ziek wordt, is niet bekend. Vermoedelijk heeft het met verminderde weerstand te maken. Vorige maand vielen er ook slachtoffers in Waddinxveen, Zoetermeer, Leiden en War mond. Volgens de woordvoer ster van de GGD is er geen ver band tussen deze ziektegevallen en die in Hazerswoude-Dorp. Overigens gaat het met de der tienjarige jongen uit Hazers woude-Dorp weer goed. „Ik zie hem regelmatig voorbij fietsen en verwacht dat hij over een week of twee, drie weer op school komt", aldus een woord voerder van de Hazerswoudse vestiging van het Groene Hart Lyceum. Bij jongerencentrum Stek is de rust weer teruggekeerd. Voorzit - !B Pil [om naai erd ter Leonard Pels kijkt met voldaan gevoel terug op ort die het jongerencentrum s; ling de in de eerste weken maart, toen het dorp wei heerst door verdriet om dein leden jongen en angst voor js vi dere besmetting. Het be tare van het centrum besloot on ids dellijk na het bekend woiscij van het tweede ziektegeval voorlichtingsavond samen de GGD te organiseren, heeft Stek veel tijd en en gestopt in het achterhalen de jongeren die 1 maart St< zochten. „De samenwe met de GGD is Do_0_ zegt Pels. „En van heel vee*oel ders en jeugd hebben we plimenten gehad. Zo krege 'M' ook een anoniem briefje een ouder met de tekst: hebben het hart op een plaats'." woubrugge - De clubliefde voor voetbalvereniging Woubrugge is ongekend. Liefst dertig mensen meldden zich vorig jaar om te hel pen bij de bouw van het nieuwe clubhuis van de zaterdagvierde klasser. Sinds het begin van de werkzaamheden op 12 september zijn elke dag vrijwilligers aan het klussen op het terrein aan de Bate- weg. „Dit is het resultaat van al dat werk", zegt vrijwilliger Karei Brunt, terwijl hij trots naar het fraaie clubgebouw wijst. Leunend op zijn bezem zegt hij: „Veel inwoners van het dorp heb ben hart voor de club en willen helpen. Dat bespaart kosten en ver snelt de bouw. Ik loop hier elke dag rond en haal plezier uit mijn werk." Het plafondbedrijf van de broeders Arno en Max Roosemalen, die voor respectievelijk het vierde en derde team uitkomen, is één van de bedrijven waarop w Woubrugge een beroep kon doen. „De club hoeft alleen de materialen te betalen, verder doen we dit vrijwillig", zegt Max Roosemalen. „Binnen een maand moeten we klaar zijn met de afronding van de plafondwerkzaamheden. Maar we doen het graag, want de club moet zo snel mogelijk van dit gebouw ge bruik maken." In mei moet het nieuwe clubgebouw klaar zijn. In juni gaat het ou de gebouw tegen de vlakte. Op die plek worden vervolgens vier kleedkamers en een materiaal- en bergingshok gebouwd. Eind 2002 moet de hele verbouwing klaar zijn. „Het zou mooi zijn als het eer ste elftal tegelijkertijd promoveert", zegt vrijwilliger Gerard van Dijk glunderend. Woubrugge heeft uitzicht op de tweede plaats in de vierde klasse A, die recht geeft op promotie.Als we dit jaar promo veren en het clubhuis in gebruik nemen, is het verhaal helemaal af." Van links naar rechts staan Karei Brunt, Gerard van Dijk, Arno Roosemalen en Max Roosemalen voor het nieuwe clubgebouw. De oude ac commodatie (het lage gebouw links) gaat over twee maanden tegen de vlakte. Foto: Hielco Kuipers Ondanks de puinhoop op de achtergrond blikt LIAM-manager Gerard van den Nieuwendijk hoopvol naar de toekomst. „Binnen een jaarz we weer op volle sterkte." Foto: Henk Bouwman ernstige twijfels of de brand wel laatst gewerkt. Daarom vinden schien voor mijn beurt, want neemt de politie deze sugge ion; spontaan ontstaan is. In de we het raar dat de brand daar is voorlopig wijst niets in de rich- mee voor het technisch ond Kur werkplaats is vrijdag voor het ontstaan. Maar ik spreek mis- ting van brandstichting. Toch zoek."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18