Raketten, satellieten en zonnepanelen LEIDEN REGIO Leiden Wanneer spijt nog geen spijt genoeg is GERECHT R3 MIDDEN ZUID NOORD ck WEST ALGEMEEN DUIVENBERICHTEN Fokker Space wordt Dutch Space, 'om misverstanden te voorkomen' DINSDAG l6 APRIL 2002 id MADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt I stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden sstuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden, jg^ Fax: 071-5321921; e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl itie?l RDVEST In het COC Leiden aan de Langegracht 65 is vrijdag ij.jril vanaf 22.00 uur 'Three Times a Lady' een flirt- en sjans- vraeealleen voor vrouwen. Aansluitend is er tot 2.00 uur een disco 8 voor de toegang gratis is. Zaterdag is er vanaf 22.00 uur een de ,met jMaurice- De entree na 23.00 uur bedraagt 1,20 euro. 0\voo R°VEST Op 16 april begint in het Leidse Volkshuis een Basis- te zei ts computergebruik. In 12 lessen maakt de cursist kennis met j lows 2000, tekstverwerken, rekenbladen, tekenprogramma's, en met de Cd-rom en het gebruik van Internet. De 12 lessen fn verdeeld over zes weken, met twee lessen per week op dinsdag ,ei, Dnderdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Geïnteresseerden «aidien z'ck te8en contante betaling van 133 euro inschrijven van eNe 'a8tot en met ^jdag van 9.30 tot 12.30 uur. Voor meer infor- het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33a, tel. 071-5149180. voor meer informatie op www.leidsevolkshuis.nl. Eveneens dae 't Leidse Volkshuis is er voor jongens en meisjes van acht tot n nu,et twaa^ïaar een technische cursus. Op maandagmiddag van ftot 18.00 uur kan er bij de Techni-club 'Water' naar hartelust en gezaagd, geboord en getimmerd. Er staat onder andere eilboot en een ophaalbrug op het programma. De cursus be- u op 15 april en kost 18.15 euro per persoon. kun: loori e naa sfde; HUISWIJK Wijkvereniging Aktief verzorgt vrijdag 19 april om uur een bingo in het clubgebouw aan de Berlagestraat 2. De ei: som 19.00 uur open. iem [DERKWARTIER Voor mensen die hun verzameling munten, egels, prentbrief- of telefoonkaarten willen uitbreiden, houdt idse Ruilvereniging Koningskerk vrijdag 19 april van 19.00 tot -ja uur een ruilbeurs in buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade 40. 'aai egang bedraagt voor niet-leden 0,75 euro, voor jeugd tot en 'orsI 5 jaar is de toegang slechts 0,50 euro. Meer informatie tele- lU P' 0252-230393 of op de website: www.ruilver-koningskerk.nl aro ge^ DERKWARTIER Op zondag 21 april is er weer een koopjes- tin Buurthuis 't Spoortje. Bezoekers kunnen rekenen op de ikelijke loterij en een kopje koffie of soep. Iedereen is wei van 10.00 tot 15.30 aan de Bernardkade 38-40. De toegang is ziek rond id dt 101 Bingo! Op zondag 21 april is er in Buurtcentrum De Kooi een gezellige bingo waar veel mooie prijzen zijn te winnen. lal gaat om 12.30 uur open en om 13.00 uur beginnen de bal- Li' G: i rollen. Het bingofestijn is rookvrij, maar er worden wel rook- »g 's :s ingelast. Voor meer informatie: Buurtcentrum de Kooi, e P' traat 29 te Leiden, telefoon 071-5227797. dat etsf ■j W1 Il< klaj OVE •WEST? Operetteliefhebbers kunnen zondag 21 april en van een optreden van het Leids operettegezelschap ido' in het Rijn en Vlietcentrum voor ouderen. De zaal van intrum aan de Aaltje Noordewierlaan 1 opent de deuren om uur en het optreden begint om 14.15 uur. De toegang is iief een kopje thee of koffie 1.20 euro. gji ederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie verzorgt zondag 21 1Sl roor jongeren van 12 tot en met 25 jaar de excursie 'Korren', met een groot net door de zee. Wie mee wil, moet zich om uur melden op station Leiden Centraal. Meer informatie ide}°n: 5156783. srlingen van het voortgezet onderwijs is er vrijdag een •altoemooi in sporthal de Zijl aan de Paramaribostraat 66. ing 14.00 uur. >lverlaters kunnen dinsdag 23 april terecht bij het ROC mvoor een studieadvies op maat. Van 16.00 tot 21.00 uur '-euzebegeleiders ter beschikking om de aankomend student iseren over een geschikte vervolgopleiding. De i begeleidingsdag is in het ROC Leiden, Ter Haarkade 6a. Voor J* informatie: kijk op www.rocleiden.nl of bel de ■-J advieslijn 071-5824280. and i ko erd -OÜ r gf uven vlogen dit weekeinde vanuit Duffel. De uitslag van de die fchtis: idij "auwkras: P. Landesbergen 1, 2, 4, 7, 8, 10; G. v.d. Blom 3; R. ika 8?r D. Pardon 9. jj^, eiderdorp: M. Reijerse 1; W. de Roos 2, 3, 4; Comb. J. Harte- 8.9; B. van Mil 6, 7; W. Tolboom Zn. 10. te Rijnldievers: Comb. v.d. Goey/Kooy 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9; A. en P. Bink; G.H.M. van Goozen. hei LWIJK Bij Speeltuin Vogelenwijk is zaterdag 20 april om 14.00 ien kinderkledingbeurs. Omdat kinderkleding vaak nog te zesn iis om zomaar weg te doen, organiseren de medewerkers van in1 leeltuin elk jaar een beurs bij de speeltuin aan de Nachtegaal st iek rde NWIJK In buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad 5 is _ibb dag de maandelijkse Line dance-avond. Meer informatie is te in tijdens de dansavonden of bij Sjaak en Nel de Heiden, tele- ir. M 5221360. De zaal is om 20.00 uur open, om 20.30 uur wordt uien. en be NWIJK Op het schoolplein van de Zijlwijkschool aan het ïeko luwpad 1 is vrijdag 19 april van 16.00 tot 17.30 uur een ljesmarkt'. De leerlingen van deze school hebben een plekje vaal en kopen om eigen spulletjes te verkopen, er worden dus 1 kindermaterialen verkocht. Met de opbrengst van de kleed- jrd^rkt hoopt de school een extraatje voor hun adoptiekinderen dini dienen. Tegen een schappelijke prijs worden er ook hapjes Rankjes verkocht, Uyn DERKWARTIER In het internetstation in buurthuis 't Spoortje (de rgen van 10.00 tot 12.00 uur Marianne Nemet van de Hobby uter Club aanwezig om uitleg te geven over de borduurma- in combinatie met de computer. Ook biedt ze hulp bij het n naar borduurpatronen op internet, waar, ook op dit ge- 'ïeel veel te vinden is. Internetstation Perron 11 is gevestigd uithuis 't Spoortje aan de Bernhardkade 38 en 40. Deze bij- mst vindt elke derde woensdag van de maand plaats. Verder O leze en vokgende maand een presentatie van websites met :he lente-onderwerpen zoals afvallen, tuinieren, (mei-)vakan- es en weersverwachtingen. Ook is de computerruimte op het mu aar ingericht en versierd met bloeiende plantjes en decoratie- 1.ecc ikentjes. Buurthuis 't Spoortje is gevestigd aan de Bernardka- en 40. Voor meer informatie over het Internetstation: tel. ik" 177542. von door James McGonigal Nederland is een land van han del en dienstverlening. Dingen echt maken, gebeurt hier niet meer. Of toch? Er zijn inderdaad bedrijven die nog dingen ma ken: in relatief kleine aantallen, maar met een hoge toegevoegde waarde en op basis van gespeci aliseerde kennis. Eén zo'n be drijf is Fokker Space in Leiden, dat vanaf deze week door het le ven gaat als Dutch Space, 'om misverstanden te vermijden'. „Fokker Space is in de wereld één van de twee grote onafhan kelijke fabrieken van zonnepa nelen voor de ruimtevaart. Er zijn wel andere en grotere, maar die zijn eigendom van bedrijven die ook satellieten bouwen. Een satellietbouwer - waar ook ter wereld - die geen eigen zonne panelen maakt en deze panelen wil inkopen, komt automatisch bij ons terecht of bij onze Ame rikaanse concurrent AEC Able." Ed Bongers, hoofd ontwikkeling van de afdeling zonnepanelen van Fokker Space in Leiden, legt uit hoe eenvoudig de internatio nale markt voor zonnepanelen in elkaar zit. Overigens is zonne paneel een woord dat de lading niet helemaal dekt: Fokker Space levert zogenaamde 'solar arrays', het complete systeem dat zonlicht opvangt, verwerkt tot elektrische spanning en die afgeeft aan de satelliet of ander ruimtevaartuig waaraan het is gemonteerd. De enkele weken gelanceerde Europese milieu satelliet Envisat heeft ook een Fokker Space zonnepaneel aan boord, dat uitgeklapt 14 bij 5 meter meet. Fokker Space is een van de 'voormalige Fokker-bedrijven' die overbleven na het faillisse ment van de vliegtuigbouwer in 1996. De meeste daarvan zijn overgenomen door Stork, maar Fokker Space is zelfstandig ge bleven. Het werd in 1995 - mede op instigatie van de overheid - al losgeweekt van de in problemen verkerende moedermaatschap pij en verzelfstandigd. Het ruim- tevaartdeel moest in ieder geval kunnen blijven voortbestaan als eenheid. Om het misverstand uit de we reld te helpen dat Fokker Space in Leiden, met verkoopkantoren in Parijs en Washington, óók van Stork is, verandert het be drijf met ingang van deze week de naam in Dutch Space. De naamsverandering markeert ook een periode waarin Fokker niet wilde omkijken naar een strate gische partner voor samenwer king of overname, omdat het zij delings betrokken was bij een slepende rechtszaak in de VS. Naar het zich laat aanzien zal een dezer dagen de rechter uit spreken dat het Nederlandse bedrijf niet betrokken is bij een ruzie tussen een Amerikaans en een Frans bedrijf. „En dan staan we weer in de etalage," aldus een woordvoerder. Bij Fokker Space werken een kleine vierhonderd mensen, de jaaromzet is ongeveer 120 mil joen euro. Behalve in zonnepa nelen (40 procent van de activi teiten) doet het bedrijf in onder delen van raketten (vooral de Ariane-5, die Europese satellie ten lanceert vanaf Kourou in Frans Guyana; dertig procent), in aardobservatie-instrumenten (aan boord van satellieten) en in simulatieprojecten voor lucht en ruimtevaart (samen ook 30 procent). Die laatste activiteiten komen voort uit een project waarvan Fokker de hoofdaannemer is: de Europese Robotarm, die is be stemd voor het Russische deel van het internationale ruimte station ISS. Voor dit langlopen de project, dat begin 2004 afge rond zal zijn, moest Fokker soft ware ontwikkelen voor het tes ten van het op afstand bedien- bare gevaarte. Die computer programma's zijn verder ont wikkeld voor simulatieprogram ma's voor militaire toepassingen in de lucht en op de grond. Hier hoopt Fokker Space ook mee te doen met het JSF-pro- ject: bij testvluchten van het toe stel kunnen de Fokker-spullen ervoor zorgen dat het toestel vir tueel in gevecht raakt. Een vij and hoeft er niet te zijn, maar de elektronische systemen van het vliegtuig - en dus de piloot - rea geren alsof dat wel het geval is. Een zonnepaneel is op zich al een fraai staaltje high tech: het moet het jaren uithouden in de extreme omstandigheden van de ruimte (temperatuurverschil len van min 220 tot plus 80 gra den en een permanent bombar dement van ruimtegruis), nadat het de zware trillingen en schok ken van de raketlancering heeft overleefd - en dat alles onder houdsvrij. Maar het kan nog mooier, vertelt Bongers, van huis uit natuurkundige. „Wij hopen binnenkort een zonnepa neel te ontwikkelen dat niet al leen op een satelliet wordt vast gemaakt, maar onderdeel is van de structuur van de satelliet zelf en tevens deel uitmaakt van de' thermische huishouding van het geheel. Een drie-in-één oplos- De Europese Ro botarm, waar aan Fokker Space een be langrijke bijdra ge leverde. Foto: Roland de Bruin sing dus." Dat ontwikkelen gebeurt in overleg met de klant. Fokkert le vert alleen maatwerk, er ligt niets op de plank. Er zijn wel re latief vaak voorkomende soor ten zonnepanelen, daarvan is de leveringstijd ongeveer veertien maanden. Andere producten, zoals voor de Envisat, betekenen tien jaar werk. Bongers legt het proces uit: „Een opdrachtgever heeft een bepaalde wens. Die vertalen wij naar technische specificaties en vervolgens kop pelen wij daar een voorspelling aan: hoe lang zal dit apparaat precies wat doen. In dit proces is er sprake van voortdurend overleg met de klant, want soms wijzigen de plannen, bijvoor-, beeld omdat onze voorstellen nieuwe mogelijkheden openen. Inmiddels hebben wij zo'n erva ring dat onze voorspellingen steeds aantoonbaar kloppen met de praktijk." Fokker Space is van huis uit ge wend op zo'n wijze te werken. Ongeveer dertig jaar geleden ontstond op de toenmalige ont werpafdeling van de vliegtuig bouwer de gedachte ook iets met ruimtevaart te doen. van wege verwachte synergetische effecten. Die zijn nooit geko men, maar de lessen van Fokker Space uit het ontwerpen van vliegtuigconstructies gelden nog steeds: het moet licht zijn en sterk, bestand zijn tegen hoge tijdelijke overbelasting, moet worden gemaakt volgens hele scherpe toleranties en mag ei genlijk niet kapot kunnen: de ei sen van de ruimte zijn nu een maal hoog en er is geen moge lijkheid tot onderhoud. In de tuin van het gebouw van het bedrijf aan de rand van Lei den staat een ruim vijf meter hoge, ongeveer even dikke trechter van dik aluminium. Al thans, daar lijkt het van merk waardige uitsteeksels voorziene ding op: het is het 1550 kilo we gende frame van de hoofdmotor van een Ariane-5 raket. Dit is een van de 140 van dergelijke frames die Fokker Space aan het Europees ruimteproject heeft geleverd. Dit exemplaar is letter lijk stuk getest: ver voorbij de specificaties waarvoor het was ontwerpen, kwamen er scheur tjes in. Fokker Space heeft ook andere onderdelen voor de Ariane-5 ge leverd, zoals neuskegels, verbin dingsframes tussen raket en sa telliet en separatieschilden. Het Ed Bongers, hoofd ontwikkeling van de afdeling zonnepanelen van Fokker Space: „Inmiddels hebben wij zo'n ervaring dat on ze voorspellingen steeds aan toonbaar kloppen met de prak tijk." Foto: Roland de Bruin feitelijk maken wordt voor een belangrijk deel uitbesteed aan metaalbedrijven in Duitsland en Nederland. Vanuit Leiden wordt gezorgd voor ontwerp, produc tiebewaking en eindcontrole. Vanuit deze discipline is Fokker nu bezig met iets heel nieuws. Een satelliet die wordt gelan ceerd, zit met een verbindings stuk vast aan de raket, die meestal een flink grotere diame ter heeft. Het tussenstuk lijkt dus op een afgeplatte kegel: van een grote buiten- naar een klei nere binnenring. De ruimte tussen de ringen is toe nu toe loos. maar Fokker is bezig met het project Conex- press, waarin deze ruimte wordt gebruikt. Er kan een zonnepa neel aan worden bevestigd en er kunnen kleine zaken in worden geplaatst. Zo wordt een stuk ruimte-afval als het ware een gratis meeliftend mini-satellie tje. Het verbindingsstuk komt ook een tijd lang in een baan om de aarde en valt na verloop van tijd terug om te verbranden in de dampkring. Bongers: „Wij denken deze ser vice te kunnen verkopen aan bedrijven die bij voorbeeld ont wikkelingen van instrumenten echt in de praktijk willen testen. Dat is toch een stapje verder dan een gesimuleerde test op aarde. Wij denken dat vanaf 2005 de eerste Conexpress ge bruikt kan worden." Hoe in de war moet een huisarts zijn, voordat hij inziet dat hij z'n werk niet meer goed kan doen? De klagende vrouw heeft haar huisarts voor het regionaal me disch tuchtcollege in Den Haag gesleept omdat hij twee maal weigerde langs te komen om te kijken. Ze lag met knallende hoofdpijn brakend in bed in haar studentenhuis. En haar arts had kunnen weten dat zij neu- rofibromatose had, vindt zij. De huisarts erkent eerst dat hij in een 'emotionele periode' zat en er beter aan gedaan had zich ziek te melden, maar vindt toch dat hij niet nalatig is geweest. Gillend van de pijn had ze in bed gelegen, de vrouw die van Zwolle naar de Randstad was gekomen om voor verpleegkun dige te leren. Ze had wel vaker last van hoofdpijn, maar die da gen in juli was de pijn erg toege nomen en het overgeven was erbij gekomen. Ze was met haar hoofpijnklachten al twee keer bij de huisarts geweest. Daar trof ze een HIO, een huisarts in oplei ding, eentje die het vak aan het leren was. Ze had hem verteld dat bij haar de diagnose neuro- fibromatose was vastgesteld. En dat haar hoofdpijn daar mis schien mee te maken kon heb ben. Maar toen de 'echte' huis arts twee keer werd gebeld om langs te komen vanwege de ver ergerde hoofdpijn, weigerde hij de visites. In die crisistijd is er vijf, zes keer telefonisch contact met de huis artspraktijk geweest waarbij ook haar huisgenoten aan de lijn hingen. Die zouden hebben ge zegd dat het echt niet ging. Uit eindelijk is ze met een taxi naar de praktijk gebracht. „Ik heb hem toen zelf gevraagd of ik naar een neuroloog mocht", vertelt de vrouw het tuchtcolle ge waarin drie artsen en drie ju risten zitten. „Dat mocht wel." Als dat je geruststelt, zou hij er bij hebben gezegd. Het was neurofibromatose. Ze is geope reerd in het ziekenhuis in Zwol le en de hoofdpijn is helemaal over. De huisarts zegt dat het hem verbaast dat het om neuro fibromatose ging. „Ik ben ervan geschrokken, tóch iets. Haar klachten komen zo algemeen voor dat ik eerlijk gezegd ver baasd was dat dat 't was, maar goed." Een lid van het tuchtcollege vraagt de klaagster waarom ze haar zaak tegen de huisarts zo fanatiek heeft doorgezet, zelfs nadat hij spijt had betuigd. „Hij heeft heel duidelijk excuses aan geboden en gezegd dat het niet goed was zoals hij heeft gehan deld. Wat stoort u nog steeds?" Hij heeft haai' nooit serieus heeft genomen, legt ze uit. En hij heeft nooit iets gedaan met de neurofibromatose waarover zij de huisarts in opleiding had ver teld. „Verder heb ik niets meer van hem gehoord na het vast stellen van de diagnose door de neuroloog." Daar kon hij niks aan doen, verdedigt de huisarts zich. Van de neuroloog in Zwol le heeft hij niks gehoord. En ook niet van de vrouw zelf tot na een maand na de operatie toen zij hem belde. Toen wist hij de bel ler niet onmiddellijk thuis te brengen. „Dat was kennelijk een vervelende ervaring." Waarom, wil het tuchtcollege weten, ging de huisarts niet naar de vrouw toe? Want de huisarts erkent toch dat zij niet bepaald de deur plat liep. „Geen zeur kous dus", zegt de voorzitter, een juriste. „Kennelijk belt er een patiënt in nood. Het leek iets acuuts." Nee, antwoordt de huisarts. Hij dacht dat het mi graine was. Bij het eerste ver zoek om een visite had hij ad vies over pijnbestrijding gegeven en een afspraak voor een con sult gemaakt voor een eventuele verwijzing naar een neuroloog. Als ik was gekomen om naar migraine te kijken, was mijn be leid niet veranderd. Als ik iets had geproefd van een hersen bloeding of zoiets, was ik wel di rect gegaan." De huisarts in het tuchtcollege stelt vast dat de beklaagde arts terugkomt op z'n schriftelijke verweerschrift. Want daarin had hij gezegd dat hij achteraf vond dat hij toen in feite arbeidsonge schikt was en dat hij er beter aan had gedaan zich ziek te melden. Dat hij toen in een 'emotionele periode' zat waarin hij wel eens anders kon reage ren dan anders. En dat hij zich kon voorstellen dat er momen ten waren dat hij meer aandacht had voor hemzelf dan voor z'n patiënten. Maar nu op de zitting kijkt hij daar toch weer anders tegenaan. Eerder had hij ook al gezegd dat hij destijds best die huisarts in opleiding kon bege leiden, ondanks het feit dat hij toen veel met z'n advocaat bezig was. De raadsman van de huis arts benadrukt nog dat zijn cli ënt niet in strijd met de zorg plicht heeft gehandeld. „Van na latigheid is geen sprake." Verder zou er geen sprake zijn van doc- ter's delay: er is geen extra ge zondheidsschade bij de vrouw ontstaan omdat de arts niet is gekomen. „Een huisarts handelt in de wetenschap van het mo ment. Dat het achteraf neurofi bromatose is, is achteraf pra ten." De uitspraak is op 4 juni. Roelf Reinders uit de Leidsch DagbladARCHIliVliiV ANNO 1902 Woensdag 16 April LEIDEN - Gemeentezaken - De brugwachters heb ben zich beklaagd over het oordeel van sommigen onder de burgerij dat hun betrekking wel iets van een renteniersbaantje heeft. Hoe gaarne de meesten hunner wellicht hun betrekking met die van rente nier zouden ruilen, dat ze zoo'n gemakkelijk leventje hébben, ontkennen ze ten sterkste. Ze moeten per week 84 uren op hun post zijn en hebben slechts om de drie weken een vrijen Zondag. Ze erkennen dat er gemakkelijke posten zijn, n.l. de brug aan de Hooge- woerd en de Neksluis, maar daartegenover staan ook heel zware posten bijv. die langs de Oude Vest. Van de 30 manschappen zijn er 24, die hun handen vol hebben, 6 hebben het gemakkelijker, maar daarvoor worden door den regel de meer bejaarden gekozen. Wij meenen dat onze brugwachters een beetje al te pessimistisch zijn. Het verstandig publiek waardeert hun arbeid, waaraan toch ook slechts een karig loon is verbonden. Als wij in gure winternachten rustig in ons bed liggen en we hooren het signaal van een schipper, die door de brug wil varen, dan beklagen we onze brugwachters oprecht, die daar in donker heid en koude den onaangenamen nachtelijken ar beid moeten verrichten. Laten deze ambtenaren zich overigens troosten met de gedachte: 'die aan den weg werkt, heeft veel berechts.' ANNO 1977 Zaterdag 16 april LEIDEN - De gemeente Leiden krijgt de eerste wijk- markt. Volgende week dinsdagochtend om negen uur opent wethouder Van Aken (Economische Za ken) op het parkeerterrein van de Vijf Meilaan de nieuwe wijkmarkt. Een kleine veertig marktkooplie den zullen daar voortaan wekelijks van 's morgens 9 uur tot 's middags 2 uur hun waren verkopen. Ter gelegenheid van de eerste wijkmarkt zullen de kramen dinsdag met vlaggen versierd zijn en zullen er onder de bezoekers van de markt waardebonnen worden uitgedeeld. De wijkmarkt wordt voorlopig voor een jaar op proef gehouden. Dan zal bekeken worden of de markt in een behoefte voorziet. Als het een succes wordt, zal worden overwogen om ook in de Merenwijk een wijkmarkt te openen. Om de me ningen van de marktbezoekers te peilen, zal wijkver eniging Aktief, die zich beijverd heeft voor de wijk- ZOETERWOUDE - Personeel en kin deren van het Ge- miva-tehuis voor geestelijk gehan dicapten kinderen 'De Weipoort' hebben gisteren het feit gevierd dat de stichting Gemiva tien jaar bestaat. De kin deren maakten 's middags een boottocht op de Kagerplassen. Foto: archief Leidsch Dagblad markt, over ongeveer drie maanden een enquete houden. LEIDERDORP - Eenendertig bewoners van huizen van de Leiderdorpse woningstichting 'Patrimonium' hebben zich in een brief tot B en W van Leiderdorp gewend met het verzoek om beslag te leggen op alle correspondentie, boekhoudingen overige beschei den van de stichting. De oorzaak: de bewoners menen dat de stichting de huizen die zij beheert slecht onderhoudt, weigert ge dane beloftes na te komen, sommige bewoners nog geld schuldig is en dat het bestuur zich tegenover de bewoners schuldig maakt aan wangedrag. Wethouder Gordijn - op dit moment tevens loco-bur gemeester - wil spoedig een gesprek met het stich tingsbestuur: "We hebben de zaak van één kant ge hoord, we willen ook graag naar de argumenten van de andere kant luisteren". Foto's In deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing 2,50 (voor een exemplaar van 13 bi) 18 In zwart wit) over te inokcn op gironummer 57055 t.rtv. Dagblad uitgeverij Damiatc b.v. Postbus 507, 2003 PA Haarlem, onder vermelding van Leidsch Dagblad, ANNO d.d. (datum van plaatsing) of door contante betaling aan de balie Leidsch Dagblad, Rooseveltstraat 82 te Leiden. I) krijgt de foto binnen drie weken thuisgestuurd.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 15