Feyenoord verbijt pijn n koers die niemand onberoerd laat SPORT s2 Nationale baankampioenen zijn in gedachten al in Rotterdam K; rf Siemerink concentreert zich op de Grand Slams Goed begin van AZC en LZ 1886 Knop gaat met moeite om Na 28 jaar terug in Rotterdam fcn actie a art w - Supporters van illen morgen rond de 1 tegen Ajax hun onge- aten blijken over het lid' bij de Rotterdamse protest zullen zij pas iten na de aftrap het letreden. Met deze ac- de supporters hun ei- ït bijzetten. Ze eisen m onderzoek naar het ren van de organisatie dat de mensen ver- ie verantwoordelijk ooréhet slechte beleid. ig v VOO zeist/gpd - Een jaar geleden 'dubbelde' Marcel Versteeg hem nog, in de laatste meters van de na tionale titelstrijd op de 10.000 meter. Maar de Luc Krotwaar van toen is niet dezelfde als die van nu. De rollen waren gisteravond in Zeist omgekeerd, kampioen Krotwaar was (bijna) een volle ronde sneller dan Versteeg. Drie stages in Kenia hebben de Eindhovenaar in het afgelopen half jaar tot een atleet gemaakt, waar weer naar wordt gekeken. Dat hij voor Rot terdam (volgende week zondag) in puike vorm verkeert was al duidelijk, toen hij vorige week in Brunssum op de weg de tien kilometer in 28,10 minuten aflegde. Gisteren kwam daar dus de na tionale baantitel op de 10.000 meter bij. In de fris se wind van Zeist kwam hij (zonder spikes) tot een respectabele 28,39,04. Met dank aan clubgenoot Remco Kortenoeven, overigens. Stijlvol als altijd, koos Kortenoeven na het startschot het hazenpad. Krotwaar: „Dat had ik zelf willen doen, hij was me voor." Even aarzel de hij in gezelschap van Versteeg en prompt pakte Kortenoeven vijftig meter. Daarna maakte Krot waar de 'jump'. Samen maakten de mannen van Prins Hendrik de wedstrijd, solist Versteeg verloor het tweetal uit het oog. „We hadden geen enkele afspraak, Remco was gewoon heel erg sterk." Pas vier ronden voor de finish liet Krotwaar Kortenoe ven - ook vorig jaar tweede - achter zich. „Mijn eerste titel sinds 1994", nam Krotwaar (34) met een glimlach de gelukwensen in ontvangst. Niet echt verrassend zonder Kamiel Maase in de race. Maar Krotwaar zei: „Ik vond het echt moei lijk om me zelf op te laden. De gedachten zijn al bij Rotterdam. Ik wilde ook niet te diep gaan en dat is goed gegaan." Rotterdam, daar denkt ook Vivian Ruijters volop aan. Zonder tegenstand van betekenis prolon geerde ze gisteren haar titel van vorig jaar. De titel gaf haar 'een lekker gevoel' voor Rotterdam. „Maar volgende week is een marathon, dat is zo anders. Je kunt er niks van zeggen." Miranda Boonstra van Leiden Atletiek viel voor de eerste keer in drie jaar buiten de medailles. Zij werd vierde. Vorig jaar won Boonstra brons, in 2000 won ze zilver. Haar clubgenoten Erika van de Bilt en Robert Smits lieten in Zeist verstek gaan. Van de Bilt voelde zich na een langdurige griep nog niet fit genoeg en Smits heeft last van een pijnlijke achillespees. Met het oog op de Rotter dam Marathon wilde de Leidenaar geen risico's ntemmer' Patrick Lefevere vecht met geweertje tegen de jongens met een bazooka Als wielrenner had fevere (47) heel weinig rein. s-Roubaix. Als ploeglei- meer. De afgelopen ze- wonnen zijn renners van Mapei, vorig jaar 0) liefst zes keer de hel- ker. Vier keer bevolkten len zelfs het complete Er waren ook tragische en: de val van Museeuw 5 van Wallers. En boven went dat Lefevere (in 1 de rand van de wieler- met hartproblemen in- ,Ach, het is een koers ind onberoerd laat." Zo- lorgen. Dan neemt het met zijn nieuwe 10 op tegen zijn oude ipei. „Ik zal me een gue- Br voelen." tie vang van de Ronde van amafren zei Patrick Lefevere: en wit jaar liever één man dorp 'ogste treetje staan in irvv0 en, dan weer een vol m Roubaix." ïervan de keien, de als geen ander ploegen otale overwinning kan Parijs-Roubaix, kent de van alle successen van pen jaren. „Voor mij nnen in Roubaix nooit waar het moet niet worden." Wat dat be- t hij zich in de Noord- assieker een gevangene 'igen succes. „Men gewoon dat we win- tlfs de 'triple' pakken, tivisten' zwakken de s zelfs af door te zeggen tenners uit de top-20 de start staan. Onzin ït laatste. De afwezigen jeste mmers altijd ongelijk, ttdere kant is het ook I dé wedstrijd waarmee totioneel heel nauw 5n voel. Ik heb evenveel wet de Ronde van Vlaanderen of Milaan-San Re- Parijs-Roubaix: er zijn renners, die vanaf het eerste moment verliefd zijn op de koers; er zijn er ook die haar verfoeien als een niet meer van deze tijd zijnde circusact. „Het is net als met veel dingen: als het lukt, wordt het ook leuk. Parijs-Roubaix is daarbij iets aparts. Het is een koers voor sterke jongens. Man nen met een zware motor, die tegen een stootje kunnen en ge motiveerd zijn voor dat soort werk. Ik had die renners. In 1996 planden we een sublieme col lectieve aanval. Niemand kon ons die dag volgen." Het was een memorabele slag van de heren Museeuw, Borto- lami en Tafi. Met Zanini en Bal- lerini daar weer achter. Even onvergetelijk zijn de beelden van Lefevere die vanuit de ploegleiderswagen de verdeling van goud (Museeuw), zilver (Bortolami) en brons bepaalt. Maar er was niet alleen vreugde. Op de dag dat er weer eens drie Mapei's op het podium ston- Elf Nederlanders in Parijs-Roubaix leiden/ANP - Elf Nederlan ders, verdeeld over vier ploe gen. rijden morgen Parijs- Roubaix, de derde wedstrijd van het seizoen om de we reldbeker wielrennen. Servais Knaven, de winnaar van vorig jaar, is ondanks een armbles- sure van de partij namens Domo-Farm Frites, waarvoor ook Jans Koerts en Max van Heeswijk rijden. Lotto-Adec- co wees twee Nederlanders aan: Stefan van Dijk en Aart Vierhouten. Tristan Hoffman komt namens het Deense CSC in actie. De Rabobank- selectie telt vijf Nederlanders: Karsten Kroon, Jan Boven, Matthé Pronk, Coen Boer man en Roy Sentjens. noord wijk/anp - Jan Siemerink kan zich niet meer motiveren voor de 'kleine' toernooien. De tennisser uit Noordwijk zal daarom de komende maanden niet veel in actie komen. Hij richt zich op de kwalificaties voor de Grand Slams van Ro land Garros, Wimbledon en de US Open. Als nummer 177 van de wereld wordt hij niet recht streeks toegelaten. „Na al die jaren heb ik er geen zin meer in om voor anderhalve man en een paardenkop de Challenger-toemooien te gaan spelen. Ik wil me in ieder geval zien te kwalificeren voor de drie Grand Slam-toernooien. Na de US Open zie ik wel weer verder. Daar train ik nu weer hard voor. Als voorbereiding zal ik een paar toernooien spelen. Mijn eerst volgende toernooi staat over vier weken gepland." De verwachting is dat Siemerink aan het einde van dit jaar zijn loopbaan zal beëindigen. Zijn prestaties dwingen hem over een afscheid na te denken. Hij wil zich echter nog niet uitspre ken over een tijdstip. Siemerink heeft inmiddels met de KNLTB wel een oriënterend gesprek gehad over een functie bij de tennisbond. „Maar het is absoluut nog niet duidelijk wat ik ga doen. Ik wil mij eerst nog concentreren op mijn tennis." SCOREBORD alphen aan den run/leiden - AZC heeft gisteren in Baren- drecht een eerste stap gezet in de richting van de finale om het landskampioenschap. De Alphenaren wonnen de eerste wedstrijd van de halve finale met 7-9 van ZPB. Van avond is om 19.00 uur in Al phen de tweede wedstrijd in een 'best-of-three'-serie. De zege in Barendrecht was gis teravond verdiend, maar AZC moest er wel voor vechten. Steeds als de Alphenaren met twee doelpunten verschil voor stonden, scoorde ZPB. Periodestanden: 1-2, 4-5, 6-7 en 7-9. Doelpuntenmakers: Bobby Brebde 4, Kimmo Thomas 2, Tjerk Kramer. Björn Boom, Pieter Boot. Met een 3-6 zege op ZPB be gonnen de vrouwen van LZ 1886 goed aan de strijd tegen degradatie uit de hoofdklas se. Wie twee van de drie wed strijden wint speelt tegen de nummer twee uit de eerste klasse, de verliezer degra deert. Keepster Paula Heems kerk was in Barendrecht de heldin van de Leidse ploeg, die vanavond om half tien in het Vijf Meibad de tweede wedstrijd speelt. Periodestan den: 1-1, 2-2, 2-3, 3-6. Bianca Huigens scoorde tweemaal. Patrick Lefevere, ploegleider van Domo-Farm Frites: „Als het lukt, wordt het ook leuk." Foto: GPD/Vincent Jannink den, brak Museeuw zijn knie in het bos van Wallers en belandde vanwege een onopgemerkte wondvervuiling de dag later zelfs in zorgwekkende toestand op de intensive care. Nog erger werd het in 2000. No ta bene nadat Museeuw wijzend op zijn weer genezen knie win nend de streep bereikte op het baantje in Roubaix. Lefevere werd onwel en moest worden afgevoerd. „Natuurlijk is Parijs- Roubaix een koers waarin inten se vreugde en intens verdriet dicht bij elkaar liggen. Dat maakt haar zo geliefd. Het is een wedstrijd die op zijn minst nie mand onberoerd laat." De oorzaak van zijn ziekte was snel gevonden in alle werk, op gekropte stress en verwaarloos de gezondheid van de afgelopen jaren. „Het was het teken om een knop om te draaien." Lefevere viel kilo's af, ging ge zonder leven en startte datzelfde jaar nog zijn eigen Domo-Farm Fritesploeg op. „Ik ben veran derd sinds 2000. Maandag, de dag na de Ronde van Vlaande ren, heb ik mijn telefoon een hele dag doorgeschakeld naar de zaak. Omdat ik mijn gezin beloofd had die dag iets anders te doen. Vroeger zou ik zoiets nooit gedaan hebben. Nu nota bene zelfs op de dag dat Johan Museeuw mentaal diep in de put zat." Zijn kopman sinds jaar-en-dag had het 'mooist denkbare af scheid' de dag ervoor aan zich voorbij zien gaan. „We wisten er slechts met drie van. Na al die jaren dat mensen hem gevraagd hadden wanneer hij zou stop pen, wilde hij afgelopen zondag onverwacht afscheid nemen met een zege in de Ronde van Vlaanderen. Het was zijn droom: op het erepodium staan en zeggen: het is voorbij. Johan was zo dicht bij die droom, en nadat het woord eruit was, viel het niet mee om zich opnieuw op gang te trekken voor de rest van het seizoen." Morgen moet hij er weer staan. Als voornaamste uitdager van het weer sterke Mapei-blok. „Vorig jaar waren ze er inder daad niet in ons eerste Domo- jaar. Het was geen leedvermaak om te zien dat zij in hun eerste jaar ziek, zwak en stuurloos rondreden. Wel was ik er trots op dat bij mijn eigen team alles tot in de puntjes klopte. We vie len aan op een van de eerste stroken. De concurrentie had dat nieuwe gedeelte zwaar on derschat en dan kom je plots in een positie dat je heel snel moet beslissen wat te doen. Het was nog ver naar de meet, en de stroken lagen er modderig bij, het weer was slecht, maar we besloten desondanks te gaan rij den. Achteraf was het de juiste keuze." Dit keer treft hij een ander Ma pei. „Ik weet dat ze ons pad zul len kruisen. En ik weet dat wij dit keer de underdog zijn. We werken met slechts de helft van hun budget en daarnaast mis ik de nodige pionnen in de strijd: Van Bon, Vainsteins, Wadecki. Wij moeten met heel andere wapens vechten dan zij. Ik voel me een beetje een guerillastrij- der die het met zijn gewone ge weertje moet opnemen tegen mannen die een bazooka dra gen." BETAALD VOETBAL Eerste divisie. TOP - FC Zwolle 2 - 3 RBC-Telstar 5-2 Haarlem - Heracles 0 - 0 Dordr '90-VW2-1 ADODenHaag - MW 1 - 0 Cambuur L - Volendam 2 -1 ATLETIEK Zeist. NK 10.000 meter. Mannen: 1 Krotwaar (PH) 28.39,04, 2. Korte noeven (PH) 28.55,70, 3 Versteeg (LPK) 29.50.68, 4 Otten (PH) 30.02.17, 5 Baart (PH) 30.28.23. 6. Ri|ken (PH) 30 30.68. 7. Van Maaren (PH) 30.43,80. 8 Keiisers (Nij megen) 30 48,83 Vrouwen: 1 Ruijters (PH) 34 40,32. 2. looper (Argo'77) 34.58.58, 3. Panhuysen (Cifla) 35.04,66, 4 Boonstra (Leiden Atletiek) 35.11,73, 5. Van der Sluijs (Haag Atletiek) 35.14,43, 6. Ter Horst (Ciko'66) 35.18.14 AUTOSPORT Imola. Grote Prijs San Marino. WK Formule 1 Vrije training: 1 Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.36.898. 2. Barrichello (Bra) Ferrari 1.38.094, 3 Fisicheila (Ita) Jordan-Honda 1 38.093. 4 Coulthard (Sch) McLaren-Merce des 1 38,747, 5 Raikkonen (Fin) McLaren- Mercedes 1 38,773, 6. Frentzen (Out) Arrows- Cosworth 1.39,158, 7. Trulli (Ita) Renault 1.39,204, 8 Massa (8ra) Sauber-Petronas 1.39.253, 9 Montoya (Col) Williarfis-BMW 1.39,480, 10. Ralf Schumacher (Dui) Wil- liams-BMW 1.39,518. Halve finales: Nalbandian - Moya. Meligem Nieminen. Dubbelspel, kwartfinales: Rilrl/Schalken (Ts;- 'Ned) - Bowen/Fisher (VSt/Aus) 6-2 6-3. Halve finale: Kratzman/Aspelm (Aus/Zwe) Rikl- /Schalken (Ts|/Ned) 7-5 2-5 supertiebreak 10- Estoril. Vrouwen, 155.000 euro Kwartfinales: Bovina (Rus/8) - Dominguez Lino (Spa) 6-3 6-2, Safina (Rus) Matevzic (Slv) 6- 0 7-5, Barna (Dui) - Montolio (Spa/1) 6-4 7-6, Serna (Spa/4) - Pisnik (Slv) 6-2 6-0 Halve finales: Barna - Safina, Serna - Bovina Amelia Island. Vrouwen, 665.000 euro. Tweede ronde: Dokic (Joe/3) - Pierce (Fra) 6-2 6-0. Gagliardi (Zwi) - Tu (VSt) b-4 5-7 6-4 Derde ronde: Venus Williams (VSt/1) - Miskma (Rus) 6-4 7-6, Suarez (Arg) - Craybas (VSt) 6-0 6-0 Dubbel, kwartfinales: Bovina/Gubacsi (Rus- /Hon) - Boogert/Oremans (Ned) 6-4 7-5 TENNIS Estoril. Mannen, 600.000 euro. Kwartfinales: Nalbandian (Arg) Schalken (Ned/5) 6-4 6-4, Nieminen (Fin) - Safin (Rus/1) 4-6 7-5 6-3, Moya (Spa/3) - M.rny. (WRu) 7-6 4-6 6-3, Meligem (Bra) - Stepanek (Tsj) 6-4 6-1 1. Kwartfinale: El Aynaoui (Mar/2) Mathieu (Fra) 2-6 6-4 7-6, Boutter (Fra/5) - Lisnard (Fra) 3-6 6-4 7-6, Joesini (Rus) - Dupms (Fra) 7-6 6-2 Canas (Arg/1- Savolt (Hon) 7-6 6-3 Halve fi nales: Canas - Boutter, El Aynaoui - Joesint San Remo. Challenger mannen, 28.500 euro Tweede ronde.- Kempes (Ned) Melzer (Oos) 7 5 6-2. Van Scheppingen (Ned/6) Marach (Oos) 6-3 7-6, Voltsjkov (WRu) - Sluiter (Ned/2> 6-4 6-4 Kwartfinale: Tnfu (Roe) - Kempes (Ned) 6-3 6-4. Furlan (Ita) Van Scheppingen (Ned) 6-2 6-1 WIELRENNEN Elgoibar. Ronde van Baskenland Vijfde etappe, eerste gedeelte. Villabona - El goibar: 1 Etnebarria (Spa) 96 km in 2 40 49, 2 Bayarri (Spa), 3 Boogerd (Ned). 4 Aitor Osa (Spa), 5 Evans (Aus), b Aerts (Bel), 7. Vinoukourov (Kaz), 8 Garzelli (Ita). 9 Ras mussen (Den). 10 Belli (Ita) Tweede gedeelte, tijdrit Elgoibar: 1 Etxebarria 15.2 km in 24 54, 2 Bayarri (Spa) op 0 03. 3 Boogerd 0 19. 4 Mercado (Spa) 0.20, 5 Noe (Ita) 0.21. 6. Aerts 0 24, 7 Vinokourov 0.26, 8. Rebellin (Ita) 0.40. 9 Garzelli 0.41, 10 AitorOsaO 55. Eindklassement: 1 Aitor Osa 18.04 53. 2. Et- «ebarria 2.36. 3. Bayarri 2.53. 4 Boogerd 3.09. 5 Aerts 3.54. 6 Evans 3.55. 7 Vinok ourov 4.07. 8 Noe 4 12. 9, Garzelli 4.22, 10 Sanchez (Spa) 4 46 Circuit de la Sarthe. Vijfde etappe. Angers - Le MaM: 1. Strazzer (Ita) 171 km 4.33.43, 2 LeoniHta). 3 Polack (Dui), 4 Brochard (Fra). 5. McGee (Aus). 83 Bhjlevens (Ned) 6.03 Eindklassement: 1 Rous (Fra) 16.34 06. 2. McGee (Aus) 0.01. 3. Kasput.s (Lit) 0 04, 4 Brochard 0.06, 5. Landis (VSt) 0.07. 53 Blij- levens 10.46. Homu. GP Pino Cerami: 1 O'Bee (VSt) 186 km 4 18 00. 2 Bruylandts (Bel) 0 01. 3 Ba- guet (Bel)O 10. 4. Zmetti (Ita) 0.15. 5. Bosso- m(lta) REGIO-VOETBAL Zaterdag (14.30) Rijnsb Boys-Kozakken Boys. Capelle-ARC. Noordwi|k-Katwi|k. FC Lisse-Schevemngen. Quick Boys-Ter Leede, Zandvoort-SIZO, Kagia Wassenaar. Koudekerk-LSW'70. Woubrugge- UVS, Roodenburg-Semper Albus, TAW-Roo- denburg (di. 20.00), Schipluiden-SJC, LFC- 0W0. Voorschoten-97-Leiden (oefen) Zondag (14.30) Meerburg-UNIO (restant). Blauw-Zwart-Jai Hmd, MMO-Nicolaas Boys (restant), Forum Sport-ROAC'79 (restant). NSV46-DW0, H.lle- gom-Umted, Geel Wit-Concordia. UDO-Voor schoten'97-zo (Nuon cup). SJZ-Bernardus (oe fen) "^chtshof: geen le bij Sparta W IAM ran 11 Lg - De naheffing die de belastingdienst gelegd gekregen naar ng van de contractver- van de gebroeders De in 1996 valt de club i Rotterdammers heb- gefraudeerd, zo heeft chtshof in Den Haag udeerd, en komen er boete vanaf. Wél dient iet nog verschuldigde laan loonbelasting - in- Jitv ente zo'n 750.000 euro - eR;n. Da bedrag is al ge- rd. es\ 3lel se« i Vi oud &8een uur na<^at voor al Lansaat had aange- dat surseance voor onvermijdelijk is, zich gisteren een zegs- een mogelijke groep >mers die de eerstedivi- jvil redden. „Uiterlijk g vijf uur weten we lonk Lansaat weer s hoopvol. TOP Oss ,nte iet een liquiditeitste- 400.000 euro. Als er seance moet worden 1, dan zal TOP Oss jvan het sanerings- n de KNVB het seizoen aken. ers melden e bij TOP Oss igei» ham gaat naar WK IS? tel| k oei Ook als David Beek- voor de volle honderd hersteld is van zijn sure zal de Engelse ach Sven-Goran Eriks- selecteren voor het bal. Beckham heeft ten es weken nodig voor de van zijn in het Cham- agueduel met Deporti- "cen middenvoetsbeen- lurlijk neem ik met rak", zei Eriksson. „Hij ilangrijk. David is de Be/9w, hij is één van de itballers van de wereld. yanj k maar een kleine kans kan voetballen, neem lee. Ik denk dat hij het a-fans zaterdag 13 APRIL 2002 door Marcel van der Kraan Rotterdam - Feyenoord wacht morgenmiddag in Eindhoven weer een 'finale'. De Rotterdam mers vonden het gistermiddag moeilijk om de knop om te zet ten en ook trainer Bert van Mar wijk gaf toe dat het niet meeviel om over te schakelen naar de vijfde en laatste confrontatie met PSV in dit seizoen. „We willen wel naar PSV kijken, we willen ons ook concentreren op die wedstrijd omdat het voor ons in de competitie ontzettend belangrijk is. Maar elk moment van de dag worden we nog met de partij tegen Inter geconfron teerd. Kijk eens naar de mensen die hier allemaal langs het trai ningsveld staan. De mensen be ginnen al over 8 mei, de dag van de finale, maar daar wil ik me echt van distantiëren. Toch zal de knop nu om moeten. We hebben in de competitie genoeg te doen", aldus de trainer. De spelersgroep, die met Van Marwijk een rondootje deed, was gisteren verre van compleet. Robin van Persie, Bonaventure Kalou, Jon Dahl Tomasson, Glenn Loovens en Ramon van Haaren lieten zich behandelen of kregen rust. Vandaag pas be kijkt de technische staf in over leg met de medische begelei ding van Feyenoord welke spe lers mee het trainingskamp in gaan voor de topper tegen PSV. Loovens (hersenschudding) en Van Haaren (al heel lang uit de roulatie) halen dat zeker niet. Van Persie, Kalou en Tomasson willen moeite doen om het duel wel te halen. De medische staf vindt echter dat in deze fase geen onverantwoorde risico's met spelers kunnen worden ge nomen. „We moeten even voor zichtig zijn", zei clubarts Rob- bart van Linschoten. „Tomas son heeft een schop tegen zijn kuit gehad, Kalou blijft even binnen om hem te kunnen be handelen en Van Persie heeft last van zijn heup, een gevolg van de botsing die hij donder dagavond had." PSV, dat woensdagavond in ac tie kwam tegen Ajax, heeft een dag extra om zich op te laden voor het duel om de tweede plaats. Feyenoord heeft een dik ke 48 uur de tijd om alle pijntjes te vergeten en de benen weer soepel te krijgen. Van Linschoten: „Fysiologisch gezien heb je na 48 uur het li chaam weer opgebouwd voor een volgende topprestatie. Maar ideaal is het als je 72 uur kunt herstellen. Die tijd is er dus niet De wedstrijd tegen PSV valt pre cies in dat tijdsbestek. Toch ben ik niet bang dat de benen van de Feyenoord-spelers zullen blok keren. Ze zijn goed getraind en opmerkelijk fit." Kees van Wonderen, een van de uitblinkers tegen Inter, erkent dat Feyenoord er op dit mo ment goed voor staat. „Het gro te voordeel is dat we nu geen vliegreis hebben gemaakt. Dat zat ons een week geleden, voor de wedstrijd tegen NAC, wel dwars. Alleen voor de jongens die klachten hebben en met blessures worstelen is het een ramp om in zo'n korte tijd te herstellen." rotterdam/gpd - Met de Uefa Cup in de armen klimmen ze op het bordes van het Rotterdamse stadhuis. De Feye- noorders van '74 laten alvast zien hoe het moet. Voor een zo goed als lege Coolsingel, dat wel. Slechts enkele voor bijgangers merken hen op. Ze kijken vreemd op naar het groepje vijftigers met die grote, glanzende beker. Het kan de pret niet drukken. Eddy Treijtel, omgeven door zijn voormalige ploeggenoten (van links naar rechts) Dick Schneider, Jan Everse, Gerard Re'itsma, Wim Rijsbergen en Joop van Daele, tilt maar wat graag de 'Coupe Uefa' bo ven zijn hoofd, voelt zich weer even de kampioen van weleer en kust het gevaarte. „Misschien is het wel de laatste keer dat ik deze beker kan vasthouden," verklaart de ex-doelman zijn enthousiasme. Het geeft Treijtel weer dat 'kippenvel-gevoel'. De Uefa Cup is na 28 jaar terug in Rotterdam. Een delega tie van Liverpool en de Uefa overhandigde de beker giste ren in het stadhuis aan burgemeester ivo Opsteiten. De cup, die door iedereen op 2, 3,6 en 7 mei in een speciale vitrine in het stadhuis kan worden bewonderd, blijft in elk geval tot en met de finale op woensdag 8 mei in Rotter dam. En wat de oud-Feyenoorders betreft, blijft-ie daar. „Die cup is veel te zwaar om nog een keer te verplaatsen. Dus laat 'm maar in Rotterdam staan", grapte Wim Rijs bergen. Foto: ANP/Jasper Juinen

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 35