Feyenoord weer naar grote hoogte 1» SPORT 'Wij zijn geen topteam, dat maakt deze prestatie zo groot' Grasshoppers slaat terug Maar de halve finale tegen Inter had geen twee minuten langer moeten duren Protest tegen geel Emerton Tweede goal was breekpunt vrijdag 12 APRIL 2002 2( ^clove op de zestiende hole. Reuters vis Love III din Masters 1?JTA - Davis Love III heeft ierste ronde van het Mas- ilftoernooi de leiding ge- n. De Amerikaan voltooi- 5 achttien holes op de be- baan van Augusta gis- n 67 slagen, vijf onder ive heeft een slag voor- op de Spanjaard Sergio de Europese hoop voor dzege, en de Argentijn Cabrera. Titelverdediger Woods leverde een score- m net 70 in en deelt daar- He zevende plaats. i iw-Zwart rt niet ober n ni[ >n?' JR lüngv Jksi B i mo r latr inn«Jat loon j i dal LO door Wietse Dijkstra Rotterdam - Pierre van Hooijdonk kwam afgelopen zomer naar Feyen- oord om prijzen te winnen. In die op zet lijkt hij te gaan slagen. Niet de door hem zo begeerde landstitel, maar de voor onmogelijk gehouden UEFA Cup ligt na de stunt tegen Inter Milaan voor het grijpen. Voor een groot deel dankzij 'Pi-Air', die in De Kuip zijn dertigste goal van het sei zoen maakte en daarmee fors bijdroeg aan een historische voetbalavond. En geen mens die dat meer besefte dan Van Hooijdonk zelf. „Wij zijn geen topteam, dat maakt deze prestatie zo groot." De tranen die hij na de kwartfinale te gen PSV de vrije loop liet, bleven gis teravond achterwege. Dat had alles te maken met het voor Feyenoord zo veel minder dramatische wedstrijd verloop. Slechts de seconden tussen de balaanname van Inter-speler Stephane Dalmat en diens slechte voorzet, zorgden in de blessuretijd voor spanning. Van Hooijdonk: „Ik hield mijn hart wel even vast." Eventjes maar want Feyenoord had Inter tegen ieders verwachting al vroeg op de knieën. Mede door een vroege goal van Van Hooijdonk. die raak kopte na een afgemeten voorzet van Robin van Persie. „Ik loop het he le jaar te zeiken, maar dat zijn mijn ballen", complimenteerde de spits zijn aangever. Met de 1-0 was Van Hooijdonk nog niet helemaal gerust op de goede af loop. „Die eerste goal stelde niet zo veel voor, want voor Inter veranderde het uitgangspunt niet echt. Maar toen we kort daarna 2-0 maakten dacht ik: 'Er moet heel wat gebeuren willen we dit nog uit handen geven.' Het is fan tastisch wat we hebben bereikt. Ne derlandse clubs spelen de laatste jaren geen rol van betekenis meer in Euro pa. Normaal gesproken zijn het slechts figuranten. Na de uitschake ling in de Champions League dacht ik ook niet meteen aan de finale van de UEFA Cup." Want zo goed is Feyenoord volgens Van Hooijdonk nu ook weer niet. „Ik moet eerlijk zeggen dat we ook geluk hebben gehad met de loting. Niet met de tegenstanders, want we hebben te gen gerenommeerde ploegen ge speeld. Maar wel met het feit dat we tot drie keer toe met een uitwedstrijd mochten beginnen. Dat ligt ons beter. Door uit een goed resultaat neer te zetten, kun je thuis op dezelfde ma nier compact blijven spelen. Daardoor hebben we tegen Inter minder wegge geven dan bijvoorbeeld zondag tegen NAC. In de competitie moeten we wél het spel maken en dat is niet onze fa voriete bezigheid." Tegen Inter kon Feyenoord zich een meer afwachtende houding permitte ren. „Inter heeft meer kwaliteit dan wij", aldus Van Hooijdonk. „Maar het mooie van voetbal is dat dat niet altijd betekent dat je ook wint. Ik vond Inter tegen ons heel matig spelen, ze gooi den alles lang naar die twee spitsen. Als hun trainer zegt dat ze het over twee wedstrijden verdiend hadden om naar de finale te gaan. kan hij be ter verder gaan met Play Station.' Feyenoord groeide in beide duels met de koploper uit de Seria A boven zich zelf uit. Tot frustratie van de Milane- zen, ondervond Van Hooijdonk. „Die Materazzi was helemaal gek. Ik durfde nadat ik geel had gekregen niet meer bij hem in de buurt te komen. Voor hetzelfde geld raak je bij een op stootje betrokken en krijg je nog een kaart. De finale spookte op dat mo ment wel door mijn hoofd. Fantas tisch dat we die in de eigen Kuip kun nen spelen." .r - De derde periode- ïog binnen handbereik, ïrdeklasser Blauw-Zwart isteren verzuimd de uit- igen lositie daarop te verbete- ïet et restant van het duel te- tel. rxes (afgelopen zondag kt na een blessure van de leverde gisteravond Dals op waardoor het 1-1 Iet Wassenaarse elftal e veel te gehaast en han- yy* louter de lange bal. Meer L11 n kans voor spits Gary >son leverde dat niet op. eerd over het uitblijven dl winnende goal, maakte isploeg veel onnodige idingen en dat resulteer- gedi even gele kaarten. Door iere use is de voorsprong van Zwart in de strijd om de periode titel één punt. viei st op Jai Hind en Schip- de ti doet de ploeg mee aan ompetitie. je ZO a m m piaa r Baxter eist laille terug r.vai1 i - De Britse skiër Alain 'gaat bij het iriterriatibna- en; ttribunaal in Lausanne r iep tegen zijn diskwalifi- veP p de Olympische Spelen e Lake City. Baxter moest 1 nzen medaille die hij men de slalom inleveren na- 'ens op het gebruik van do- P as betrapt. Baxter be- l£' dat die verboden stoffen lichaam zijn gekomen en neusspray die hij in JO ke City kocht. De Oos- se skiloper Alois Blassnig 3er apt op gebruik van het en middel EPO. Hij werd ns Jjmaart gecontroleerd bij Fk aloppet in Zweden. Hij IS ,f le schuld door het resul- n de A-proef te accepte- n .ai ider een contra-expertise et hl ,ev;.npronus in k De Nooijers dam - Het gerechtshof in "^1 aag heeft nog geen uit- 'P gedaan in het conflict Sparta en de fiscus. De aak is aangehouden in van de uitwerking compromis. De Rotter- ers hopen aanmerkelijk r te hoeven betalen dan e drag van zo'n 1,5 miljoen it aanvankelijk werd ge- larta zou volgens de be- dienst hebben gefrau- toen het in 1996 de con- van de gebroeders Gé- i Dennis de Nooijer ver- Sparta zou op die ma- >or zo'n anderhalf mil- ulden aan loonbelasting n ontdoken. ven komt de schrik vrij li - Servais Knaven heeft n val - gisteren tijdens :"iingstocht - een bijzon- ijke linkerarm overge- In een onoverzichtelijk leitje onder de A58 de co-kopman van Do- Tm Frites vol op een scholieren. „Even was ik .oude»Pat hij gebroken was, madtpchteraf lijkt het allemaal te vallen", zegt de ier, die zoals het er nu it ziet komende zondag fi van start kan gaan in jRoubaix, de klassieker i E N f vo"8 )aar verrassend -Pk kan nog altijd niets til- o.oo! j*t die arm en het aanzet- Riaef he,s kost me veel pijn "iite, maar gelukkig heb ik in mijn benen. Zoals het it, zal het geen pretje zijn seien, maar volgens Van Mol is de kans lat ik over twee dagen al meer last van heb." door Marcel van der Kraan Rotterdam - Ruim 28 jaar heeft Feyenoord moeten wachten op een Europese bekerfinale. Maar als de halve eindstrijd tegen Inter (2-2) gisteravond nog twee minu ten langer had geduurd, zouden de Rotterdammers hem waar schijnlijk niet eens hebben ge speeld. Flinterdun was de marge aan de eindstreep van twee bloedstollende gevechten met In- ter Milaan. De adem stokte bij het legioen, het hart sloeg over bij trainers en spelers op de bank. De verontwaardiging en de on rechtvaardigheid zouden groot zijn geweest als het in de laatste seconden van Feyenoord-Inter allemaal nog fout was gegaan. Maar rechtvaardigheid bestaat nu eenmaal niet in het topvoet bal en Bert van Marwijk zou niet de eerste trainer zijn geweest die op een dramatische manier naast een Europa Cup-finale had gevist. Gelukkig voor de Rotterdam mers waren de resterende se conden na de door Leonardo II veroorzaakte strafschop op de vingers van één hand te tellen en blies de Spaanse arbiter Lo pez Nieto af voordat een weer galoze voetbalavond eindigde in een anti-climax. Dat de Italia nen Zanetti, Di Biagio en de Portugees Conceiao de Span jaard vervolgens in de midden cirkel besprongen en overhoop schbldë'n omdat Hij'volgens hen veel meer tijd had moeten bijtel len, ontging de uitzinnige en feestende Feyenoorders waar schijnlijk. Vermakelijk was het wel, vooral omdat pas na het laatste fluitsig naal bleek hoe groot de frustra tie bij Inter over de uitschake ling was. Het bewees, alle verha len over het belang van het Itali aanse kampioenschap ten spijt, hoezeer de multi-miljonairs van Milaan de UEFA Cup wilden winnen. Uit alles bleek dat er wel degelijk honger was naar Europees succes, dat men niet kon begrijpen hoe een elftal als dat van Feyenoord de superster ren van iïitemazionale aan de kant had geschoven en dat men in het kamp van Inter jaloers was op de ambiance rond Euro pa Cup-voetbal in Rotterdam- Zuid. Gedreven door zijn fantastische aanhang steeg Feyenoord voor de tweede keer binnen een week naar grote hoogte. De nummer twee van Nederland greep ook in de thuiswedstrijd brutaal de leiding en liet zich niet impone ren door de hooghartige vedet ten van de tegenpartij. Op alle fronten lieten de Italia nen zich gelden. Kalou werd op de grond in elkaar gelopen, Leo nardo kreeg een gestrekt been in zijn lies, Van Hooijdonk werd geknepen en geslagen, maar mentaal en fysiek was Feyen- Pierre van Hooijdonk rent juichend weg na zijn openingstreffer tegen Inter. Naast hem Jon Dahl Tomasson die later het tweede doelpunt voor zijn rekening zou nemen. Foto: Reuters oord zo sterk dat het zich in het zicht van de (Rotterdamse) fina le niet meer opzij liet zetten. Natuurlijk was 'teamspirit' het heilige woord in het Rotterdam se kamp. Sterker dan in de uit en thuiswedstrijd tegen Inter heeft het roodwitte collectief zich dit seizoen niet getoond. Toch waren er uitschieters die het elftal andermaal van extra klasse voorzagen. Kees van Wonderen en Brett Emerton speelden de beste Europa Cup wedstrijd van het jaar. Van Wonderen vormde net als een week geleden een formidabel duo met Patrick Paauwe en was nagenoeg foutloos. Het was ook de helft van de bevestiging dat Van Marwijk tactisch de juiste keuze had gemaakt. De andere helft werd geleverd door Emerton als compaan van aanvoerder Paul Bosvelt op het middenveld. Dat de Australiër de longen van een paard heeft, wist menige Feyenoorder al. In het spektakelstuk tegen Inter liet Emerton ook nog even zien dat hij in staat is om de beste mid denvelders van de Serie A on dersteboven te spelen. De door vijf Engelse clubs begeerde voet baller vormde samen met krachtmens Bosvelt een stuk ge wapend beton in het middenrif van de thuisclub. De drang om een topprestatie te leveren was niet alleen bij Emer ton, Bosvelt of Van Wonderen groot. Robin van Persie wilde er tegen Inter zo graag bij zijn, dat hij een verrekking in zijn boven been of lies verzweeg voor de trainer. Bert van Marwijk had 48 uur voor de wedstrijd wel ge merkt dat de jonge aanvaller iets mankeerde, maar Van Persie be weerde dat het weinig voorstel de. In de eerste helft bleek ech ter al dat de pijn te hevig was. Speler en trainer discussieerden veelvuldig langs de lijn over het moment van vervanging. Eigenlijk had Van Marwijk de beslissing al genomen, maar zijn gevoel zei hem dat hij Van Per sie nog even moest laten staan. Het leverde Feyenoord prompt de eerste goal op. Een verre trap van Edwin Zoetebier bracht Van Persie op de linkerflank in stel ling, waarna hij de bal op maat afleverde bij Pierre van Hooijd onk. De spits ramde met het hoofd zijn dertigste goal van dit seizoen binnen. Daarna zakte Feyenoord voor het eerst even in en volgde een bombardement op het doel van Zoetebier. Op het hoogtepunt van die belegering glipten Kalou en Tomasson er even tussenuit en brachten ze prompt de 2-0 op het scorebord. Omdat Ronaldo en Ventola aan de andere kant slordig om sprongen met de kansen, leek Feyenoord veel eerder dan ver wacht de buit binnen te hebben. Totdat de krankzinnige laatste tien minuten van de halve finale aanbraken en Leonardo II als invaller in recordtijd alles fout deed wat hij maar fout kon doen. De arme rechtsbuiten, die maanden niet had gespeeld, kwam als een houterige en mis lukte strandvoetballer van de Copacabana terecht in het tot op dat moment goed draaiende elftal van Feyenoord. De bal bleef geen seconden meer voorin, Zanetti maakte zes minuten voor tijd 2-1 en in de 90ste minuut kegelde Leonardo n ongelukkig de Turk Emre om ver in het strafschopgebied. Twee lange minuten na de door invaller Kallon benutte penalty moet de kleine Braziliaan heb ben gevreesd dat hij de onder gang van Feyenoord had inge luid. Maar de Stadionclub en Leonardo II werden gered door de gong. Feyenoord: Zoetebier: Gyan. Van Won deren. Paauwe en Aros; Bosvelt. To masson en Emerton; Kalou (74. Dos Santos). Van Hooijdonk. en Van Persie (36. Leonardo], Intemazionale: Toldo: Ferram. Di Bia gio, Materazzi en favier Zanetti: Cristia- no Zanetti. Dalmat. Seedorf (57.Con- ceicao) en Emre; Ronaldo (69. Kallon) en Ventola. rotterdam/gpd - Feyenoord te kent bij de UEFA protest aan te gen de gele kaart die Brett Emerton gisteren kreeg in het duel met Inter. De Australiër werd na ruim een uur spelen geboekt wegens tijdrekken en mist daardoor de finale van de UEFA Cup tegen Borussia Dort mund op 8 mei in de Kuip. Fey enoord weet dat protesteren te gen gele kaarten volgens de re gels van de Europese voetbal bond niet mogelijk is, maar wil desondanks een poging wagen. Volgens de Rotterdammers is Emerton slachtoffer geworden van een misverstand tussen de Spaanse scheidsrechter Lopez Nieto en diens landgenoot, grensrechter Giraldez Carrasco. Laatstgenoemde dwong de Fey enoorder bij het nemen van een hoekschop de bal te verplaat sen. Lopez Nieto zag die aanwij zing over het hoofd en legde Emertons vertraging uit als tijd rekken. „Ik deed alleen maar wat me werd gevraagd! Ik stond klaar om die comer te nemen, maar de grensrechter zei dat ik de bal een stukje moest verplaatsen omdat-ie niet op de juiste plaats lag", aldus Emerton. rotterdam/gpd - Inter-trainer Hector Cuper vond dat Inter over twee wedstrijden de mees te aanspraak op een finaleplaats had gemaakt. „Wij hadden het verdiend, maar de tweede goal nekte ons. Dat was een kostbare fout. want bij 1-0 hadden we nog alle kans. lammer. Over twee duels gere kend hadden wij veertien kan sen, dat zegt toch genoeg." Het tweede doelpunt van Jon Dahl Tomasson was ook in de ogen van Bert van Marwijk het breekpunt in de wedstrijd. Feye- noords trainer zag zijn elftal in die fase, kort voor rust, ploete ren. Het was in zijn ogen ook de verdiende beloning voor een sterke eerste helft. „Het was een topprestatie. Na een uur dacht ik wel dat we het zouden redden, al had ik in de rust gewaarschuwd. We konden niet alleen hopen op het uitblij ven van de 2-1, we moesten ook spelen voor die derde goal." Dortmund zonder glans naar finale milaan/anp Vertwijfeling overheerste bij de spelers van Borussia Dortmund toen AC Milan gisteren na negentien mi nuten op een 2-0 voorsprong stond. De Italianen waren erop gebrand de schande van de ver loren eerste halve finale van de UEFA Beker (4-0) uit te wissen. Borussia Dortmund wankelde en kwam in de slotfase zelfs met 3-0 achter, maar dankzij een goal van invaller Rieken was de onzekerheid voorbij: 3-1. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Day, donderdag 11 april 06-12-14-21-28-35-40-48-49-50-52-53-55- 57-60-61-63-71-72-74. (onder voorbehoud) Aantal prijswinnaars: 3.860. Totaal prijzenbe- drag: e. 29.081,-. Aantal gratis deelnemers: 18.074 Onder voorbehoud van typefouten. BASKETBAL VOETBAL NBA. New York Knicks - Chicago Bulls 101-104 n.v., Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 102-99, Orlando Magic - New Jersey Nets 99- 101 n v., Dallas Mavericks - Houston Rockets 95-98 n.v Phoenix Suns - Utah Jazz 96-97. Los Angeles Lakers - Minnesota Timberwolves 96-83. UEFA Cup Rotterdam. Halve finales, tweede wedstrijd. Feyenoord (Ned) - Internazionale (Ita) 2-2 (2- 0). 17. Van Hooijdonk 1-0, 34. Tomasson 2-0, 84. Cristiano Zanetti 2-1, 90. Kallon 2-2 (strafschop) Scheidsrechter: Lopes Nieto (Spa) Toeschouwers: 45 000 Gele kaart: Aros, Emerton, Van Hooijdonk (Feyenoord), Cristiano Zanetti, Emre, Ferraro (Internaziona le). Eerste wedstrijd 1-0, Feyenoord naar finale AC Milan (Ita) - Borussia Dortmund (Dui) 3-1 (2-0). 11 Inzaghi 1-0, 19 Contra 2-0. 90 Sergmho 3-0 (strafschop). 90 Rieken 3-1. Scheidsrechter: Veissiere (Fra). Toeschouwers: 25.000 Gele kaart: Gattuso. Inzaghi. Contra. Laursen (AC Milan), Reuter, Dede. Metzelder (Borussia Dortmund). Eerste wedstrijd: 0-4. Borussia Dortmund naar finale CRICKET BASKETBAL Mannen. Eredivisie, play offs halve finales (best of five): Amsterdam Astronauts - NAC 66-65 (3-0), Eiffel Towers - Zwolle 94-65 (3- 0). Amsterdam Astronauts en Eiffel Towers naar fi nale Vrouwen. Eredivisie, play offs eerste ronde (best of three): Grasshoppers - BV Lely 52-39 Windhoek. Zeslandentoernooi vierde wedstrijd: Namibië - Nederland 2-0 Namibifi 235/6, Nederland 150 De Leede64 GOLF Augusta. Masters, stand na eerste ronde: 1Davis Love III (VSt) 67 (-5), 2. Garcia (Spa), Cabrera (Arg) 68. 4 Harrington (Ier), Goosen (ZAf), Mickelson (VSt) 69. 7 o.a Woods (VSt). Els (ZAfOlazabal (Spa) 70. SCHAKEN Wereldranglijst Mannen: 1 Kasparov (Rus) 2838 elopunten. 2 Kramnik (Rus) 2809, 3 Anand (Ina) 2752, 4 Topalov (Bul) 2745 (6). 5. Adams (Eng) 2744, 6 Ponomariov (Oek) 2743 (7), 7 Bare- jev (Rus) 2724 (12), 8 Morozevitsj (Rus) 2718 (4). 9 Ivantsjoek (Oek) 2711 (8). 10 Gelfand (Isr) 2707 (11). 11 Leko (Hon) 2707 (10). 12 Sjirov (Spa) 2704 (9). 13. Grisjoek (Rus) 2702 (25). 14 Khalifman (Rus) 2698, 15 Karpov (Rus) 2690 (16). 30. Piket 2659 (28), 44 Van Wely 2642 (14). 62 Tiviakov 2625 (71). 73. Timman 2616 (82). Vrouwen: 1 Polgar (Hon) 2677. 2 Xie Jun (Chn) 2562, 3. Tsjiboerdanidze (Geo) 2516, 4 Cramling (Zwe) 2508, 5. Chen Zhu (Chn) 2505, 17, Peng 2472. TENNIS Amelia Island. Vrouwen, 665.000 euro. Tweede ronde: Henin (Bel/2) - Fernandez (Arg) 6-4 7-5, Suarez (Arg) - Shaughnessy (VSt/7) 6- 1 1-6 6-0, Miskina (Rus) - Stevenson (VSt) 2-6 6-0 6-2, Conchita Martinez (Spa) - Majoli (Kro) 1-6 6-4 6-2, Dokic (Joe/3) - Pierce (Fra) 6-2 6- 0, Gagliardi (Zwi) - Tu (VSt) 6-4 5-7 6-4. Der de ronde: Venus Williams (VSt/1) - Miskina (Rus) 6-4 7-6, Suarez (Arg) - Craybas (VSt) 6-0 6-0 Dubbel, eerste ronde: Dechy/Testud (Fra) - Vis- /Fusai (Ned/Fra) 6-4 6-2 Dubbel, kwartfina les: Bovina/Gubacsi (Rus/Hon) - Boogert/Ore- mans(Ned)6-4 7-5 Estoril. Mannen. 600.000 euro. Achtste finale: Mirny (WRu) - Montanes (Spa) 4-6 6-0 6-1. Nieminen (Dui) - Blanco (Spa) 6- 1 6-2, Safin (Rus/2) - Voina (Roe) 6-3 5-7 6-2, Moya (Spa/3) - Luzzt (Ita) 6-2 7-6 Kwartfinales: Schalken - Nalbandian. Moya Mirni. Stepanek - Meligem. Nieminen - Safin. Dubbel, eerste ronde: Schalken/Rikl (Ned/Tsi) - Florent/Macpherson (Aus) 6-3 6-3 Kwartfi nales: Rikl/Schalken (Ts|/Ned) - Bowen/Fisher (VSt/Aus) 6-2 6-3 Estoril. Vrouwen, 155.000 euro. Achtste finale: Barna (Dui) - Srebotnik (Slv/7) 7-5 4-6 6-3, Montolio (Spa/1) - Beigbeder (Fra) 6-2 6-2, Dominguez Lino (Spa) - Kuti Kis (Hon) 6-3 6-4 Dubbel, eerste ronde: Oremans/Boogert (Ned: Marie Jose Martinez/Serna (Spa/3) 6-2 7-6. San Remo. Challenger, 28.500 euro. Tweede ronde: Kempes (Ned) Melzer (Oos) 7- 5 6-2, Van Scheppingen (Ned/6) - Marach (Oos) 6-3 7-6, Volts|kov (WRu) - Sluiter (Ned/2) 6-4 6-4 Dubbel, eerste ronde: Sluiter/Sjoekin (Ned- /Rus) - Kovacka/Kudrnac (Tsj) 4-6 7-5 6-2, Kempes/Van Scheppingen (Ned) Vasquez/Perrone (Spa/lta) 6-1 6-1, Bracciali /Galimberti (Ita) - Groen/Kerr (Ned/Aus/2) 6-3 6-4 Casablanca. Mannen, 450.000 euro. Tweede ronde: Joesjni (Rus) - Kohlmann (Dui) 5-7 6-3 6-4, Mathieu (Fra) - Labadze (Geo) 6- 1 7-5, Lisnard (Fra) - Tabara (Tsj) 6-3 6-2. Dupuis (Fra) - Alami (Mar) 6-4 7-5, Bouter (Fra/5) - Arthurs (Aus) 6-4 3-6 6-3, El Aynaoui (Mar/2) El Aarej (Mar) 6-7 6-4 6-2, Savolt (Hon) - David Sanchez (Spa) 6-3 6-4, Canas (Arg/1- Sa (Bra) 7-6 6-1 Katwijkse basketbalsters dwingen in playoffs extra duel af WIELRENNEN Circuit de la Sarthe. Derde etappe. Chateaubriant-Angers: 1 Straz zer (Ita). 2. Koerts (Ned). 3 Pollack (Dui). 4 Leoni (Ita), 5 Brochard (Fra), 6. Simon (Fra). 96 Blijlevens 1.03. Algemeen klassement: 1 Capelle (Bel), 2. Si mon0 11.3 Kaspoetis (Lit) 0.12. 4 Strazzer 0.13,5 Perraudeau (Fra), 6 Rous (Fra) 0.14. 25. Koerts 0.39. 43. Bli|levens 3.09. Ronde van het Baskenland. Vierde etappe, Alasua-Villabona: 1 Pellizott (Ita) 80 kilometer in 2.11.00, 2 Sórensen (Den) 0 05, 3. David Etxebama (Spa) 0.18. 4 Aerts (Bel). 5. Sanchez (Spa). 6. Casero (Spa) 0.30. 12 Boogerd 0.32. 67. De Groot 8 13. 69 Lot2. 77 Veneberg 8 33 Algemeen klassement: 1 Aitor Osa (Spa) 14 58 15,2 Fernandez (Spa) 0.29, 3 Palli- zotti 3.13, 4 David Etxebama 3.31. 5 San chez 3.34. 6 Aerts. 12 Boogerd 3 45. 65 Lotz 21.32, 85. De Groot 42.52.86. Veneberg 45.28. door Gertjan van Geen katwijk Grasshoppers heeft zich overtuigend gerevancheerd voor de nederlaag afgelopen zater dag tegen BV Lely. De Katwijkse basketbalsters blijven door de 52-39 zege. gisteravond in Cleyn Duin, in de race voor de halve finale van de play offs om de landstitel. „We mogen proberen om het waar te maken", zei coach Rick Driessen na afloop. Grasshoppers - als zesde geëindigd in de reguliere competitie - gooide het tegen de nummer drie van Nederland over een andere boeg. Zaterdag werd de ploeg inside gesloopt door de Amster damsen. Gisteravond speelde de ploegen een paar klasses beter. Driessen: „We hebben ons nu meer aangepast aan hun spel. Het was mooi om te zien dat we tegen hun lengte konden opboksen. De Katwijkse ploeg knokte zich voor eigen publiek helemaal leeg. Dat leverde weliswaar niet veel punten op, maar de bezoekers hadden nog meer moeite met scoren. Grasshoppers sloot de eerste helft af bij 24-16. „Ondanks de lage score was ons rendement meer dan voldoende. Dat we zo weinig scoorden, kwam doordat we zo lang moesten verdedigen om de bal te heroveren. We hebben Lely zeker vijf keer tegen de schotklok aan verdedigd. Het is niet zo dat zij veel simpel balverlies leden." Driessen had een hartig woordje oHvisseld met zijn selectie na de nederlaag zaterda^/oomaam- ste conclusie na de dikke nederlaag (69-41) was dat Grasshoppers het te snel had opgegeven. De kracht van de 'kleine' Katwijksen is juist dat ze nooit versagen en daardoor meer wedstrijden winnen dan waar ze toe in staat worden geacht. Gisteravond kwam die kwaliteit meer dan eens aan de oppervlakte „Wij komen kracht, centimeters en routine tekort. Als we ook nog onze mentaliteit verliezen, is het gebeurd", aldus Driessen. Dat Grasshoppers, net als in de voorlaatste wedstrijd van het seizoen te gen Lely, in staat was de zaken om te keren, was een groot winstpunt. „Dat is mentale groei. Maar daarvoor moet je wel dit soort dingen meema ken." Grasshoppers verdedigde de voorsprong na rust met verve. Ook het derde en vierde kwart werden met een positief resultaat afgesloten. Tanya Bröring (20 punten) nam de meeste scores voor haar rekening. Carola de Jong was de eerstvolgen de met dubbele cijfers. Morgen kan Grasshoppers in Amsterdam voor een verrassing zorgen en zich voor de halve finale tegen Den Helder plaatsen. Driessen: „Ik zie wel kansen voor ons."

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 27