>kWK Ajax verlost van PSV-complex SPORT >rinters op de vlucht in Gent-Wevelgem Finland is 'te doen', maar ploeg beschikt wel over Davis-Cupchemie Jonge Feyenoorders zijn snelle leerlingen R9 donderdag 11 APRIL 2002 Nederland speelt in september uitwedstrijd voor lijfsbehoud in wereldgroep HHHi 111 :kham wordt behan- is de wedstrijd Man- Inited - Deportivo la Co- fo: AP ynham mist ïeisjSTER- David Beckham •rde eren in de wedstrijd chester United tegen w o een middenvoets- bes ;ebroken. Hij is naar 1 ing zes tot acht weken ledei akeld. De international in de wedstrijd uit vertreding van Pedro United-coach Fergu- nde het meedoen van ein aan het WK twijfel- ti lanchester United be teren de halve finale hampions League. De- gewerd met 3-2 verslagen, -erkv Irid kwam bij de laatste hi :oste van titelverdedi- München. De Span- )t hewonnen met 2-0. Real nu Barcelona, United je opnemen tegen Le- Si Piket is nu Nederlander eroen Piket is de beste der op de wereldrang- een rating van 2659 en staat de Leiderdor- 30ste plaats. Opval- it Piket afgelopen week aaakte zijn schaakloop- ®.^een lager pitje te zetten oor te bereiden op een Chfeppelijke carrière naast ssionele schaak. Loek heeft op de nieuwe hglijst een vrije val ge- mni e Nederlands kampi- :nha ,p jg vorige lijst met punten voor het eerst 1 -10 prijkte, is wegge- plek 43 (2642 Elo- 1 Onbetwiste nummer altijd Garry Kasparov -gen janj ds 1 Dl Door Gertjan van Geen leiden - Wil het Nederlands Da- vis-Cupteam ook volgend jaar in de wereldgroep uitkomen, dan moet het zich in september op vreemde bodem van Finland ontdoen. Op papier is Finland 'te doen'. Het land beschikt slechts over één top-honderdspeler. Maar die is dan ook aan een fikse op mars op de wereldranglijst be zig. Jarkko Nieminen is in korte tijd opgeklommen naar de 66ste positie. Dat Finland over Davis- Cupchemie beschikt, bewees het door vorig weekeinde in Ca- labrië het favoriete Italië te ver slaan. „Het had slechter gekund", rea geerde captain Tjerk Bogtstra. „Het is alleen jammer dat we naar Finland moeten. Hierdoor spelen we dit jaar geen thuis wedstrijd. Maar we hadden ook Marokko, Venezuela of Zimbab we uit kunnen treffen. Dat is een stuk gevaarlijker. Finland spreekt misschien niet zo aan, maar qua tennis hebben we een goede kans." Jarkko Nieminen is pas aan zijn derde jaar als proftennisser be zig, maar de man is een gevaar lijke. Aan het einde van vorig jaar bereikte hij als nobody de finale van het ATP-toernooi in Stockholm. Daar stuitte hij, iro nisch genoeg, op Sjeng Schal ken. De Nederlandse kopman had de grootste moeite met Nie minen. In een Davis-Cupachtige thriller was Schalken pas in vijf sets de meerdere. Hij had wel een achterstand van 3-0 in de beslissende set moeten goed maken om na een marathon partij van drieënhalf uur met 3- 6, 6-3, 6-3, 4-6, 6-3 de zesde toernooizege in zijn loopbaan te behalen. Bogtstra: „Sjeng kent Nieminen. Dat is handig. Ik zal hem de ko mende maanden intensief gaan volgen." De 20-jarige Fin had zich voor Stockholm al doen gelden in het Challenger-circuit. Nieminen bereikte in 2001 vijf challengerfi- nales, waarvan hij er vier won. De linkshander uit Masku be wees ook nog eens op verschil lende ondergronden uit de voe ten te kunnen. Drie finales speelde hij op gravel, een op hardcourt en eentje indoor op tapijt. Met Nieminen heeft Finland slechts één echte troef in han den. De nummer twee is de 27- jarige Tuomas Ketola. Die is in middels afgezakt naar de 255ste plaats. Tegen Italië deed Ketola zelfs niet mee. De verrassende zege in de Euro/Afrikaanse zone behaalde Finland met Kim Tiili- kainen (275) en Lauri Kiiski (493). Tiilikainen versloeg op gravel de man in vorm Davide Sanguinetti na een achterstand van 2-0. Nieminen won zelf sim pel van Giorgo Galimberto en pakte in het dubbel met Kiiski (493ste) het derde punt. Finland moet binnen dertig da gen bekendmaken op welke on dergrond de ontmoeting wordt gespeeld. Gezien het Finse kli maat en de tijd van het jaar is een snelle indoorbaan het meest waarschijnlijk. De loting: Finland - Nederland, Australië - India, Zimbabwe - België, Brazilië - Cana da, Duitsland - Venezuela. Groot-Brittan- nië - Thailand, Slowakije - Roemenië. Marokko - Zwitserland. Eerste zege op Eindhovenaren in Arena Vanavond examen tegen Inter fsleven staat r FC Limburg ;r|0e,Het bedrijfsleven in ie burg steunt de plan- jj de totstandkoming u oetbalclub in de regio, jjj rzoek van sportmar- 'stfalreau Ref°cus tüt Sit- dat aangetoond. In- JC, Fortuna Sittard ïseren tot FC Lim- in gezonde financiële ing te voorzien. De Limburg is eveneens der van FC Limburg, thuisbasis zou moeten Kerkrade. „Het is de nier om topvoetbal in burg mogelijk te ma- gedeputeerde M. Eur- de portefeuille sport- ?rktJ}eert- Veel supporters )elei ie clubs zijn tegen een ,e\ „mogelijk al deze zomer vordt. door Peter van Duyl Amsterdam - Het gaat met hor ten en stoten, maar de kans wordt steeds reëler dat Ajax aan het einde van dit seizoen zowel de kampioensschaal als de beker in de lucht mag houden. Gisteren werd in de Arena opnieuw een lastig obstakel onschadelijk ge maakt. PSV werd in de halve eindstrijd om de Amstel Cup met 3-0 verslagen. Met enige overdrijving zou de overwinning die Ajax gisteren boekte historisch mogen wor den genoemd. Het was voor het eerst sinds de Amsterdammers in de zomer van 1996 de Arena betrokken, dat ze erin slaagden PSV in eigen huis te kloppen. De superioriteit van de Eindhove naren in het nieuwe voetbalthe ater duurde bijna zes jaar en acht wedstrijden: daarvan won PSV er zeven, eenmaal werd het 1-1. Hoewel men bij Ajax altijd ten stelligste ontkende een complex te hebben van de nederlaagserie tegen PSV, slaakte alles en ieder een in Amsterdam gisteren een zucht van verlichting. Trainer Ronald Koeman sprak na de ze ge op de Eindhovenaren zelfs van het doorbreken van een barrière. Met de manier waarop Ajax gis teren PSV versloeg, forceerde Koeman ook zélf een doorbraak. De sleutel naar succes lag in het opofferen van de in Amsterdam heilig verklaarde vleugelspitsen. Na Wamberto, die geschorst is, verdween gisteren ook rechts buiten Andy van der Meyde uit de basiself. Koeman constateert al een paar weken dat het ren dement van Van der Meyde met vele procenten tegelijk is ge daald. Omdat hij tegen PSV vooral compact wilde spelen, koos hij voor een 4-4-2 variant in zijn puurste vorm. Met Ah med Hossam en Machlas voorin en Steven Pienaar rechts op het middenveld. Die tactische koerswijziging ver raste PSV volkomen. Al na een paar minutenzocht PSV-aan- voerder Mark van Bommel ver twijfeld contact met zijn trainer. „PSV heeft vandaag niet de PSV-verdediger Kevin Hofland brengt Ajacied Hossam ten val. Scheidsrechter Luinge geeft een penalty die op slag van rust wordt benut door Bergdolmo: 1-0. Foto: GPD/Ron Pichel ruimte gekregen, die het hier normaal altijd kreeg. Het was de bedoeling om met onze spitsen meteen druk te zetten op het centrum van PSV. Zo heb ik het met Vitesse ook wel eens ge daan en dat ging toen ook goed. Natuurlijk weet ik dat een sys teem zonder buitenspelers hier gevoelig ligt. Maai' als je wint, hoor je daar niemand over", grijnsde Koeman na afloop. Ajax overrompelde PSV in de openingsfase van de halve be kereindstrijd. Maar nadat Hossam een behoorlijke en de ijzersterke Christian Chivu een grote kans hadden gemist, be trokken beide ploegen de loopr graven en bleken ze niet snel bereid die weer te verruilen voor een route vol avontuur. Pas kort voor rust werd de patstelling doorbroken, toen scheidsrech ter Roelof Luinge een strafschop zag in een overtreding van Kevin Hofland op Hossam. Voor dit soort karweitjes heeft Ajax te genwoordig een specialist. De koele Noor Bergdolmo prikte de bal simpel achter PSV-goalie Ro nald Waterreus: 1-0. De tweede helft was stukken aangenamer dan de eerste 45 minuten, vooral omdat ook PSV zich intensief met de wedstrijd ging bemoeien. De Eindhovena ren kregen via Kezman en Rom- medahl een paar uitstekende mogelijkheden, maar Ajax-kee- per Fred Grim bleef tot twee keer toe overeind. De missers kwamen PSV duur te staan. Acht minuten voor tijd besliste Galasek na voorberei dend werk van Trabelsi, invaller Van der Meyde en Hossam de wedstrijd. Een paar minuten la ter haalde Van der Meyde nog een keer zijn gram, toen hij een passje van Yakubu benutte om de eindstand vast te leggen: 3-0. Koeman onderkende dat de be kerwinst een opsteker was met het oog op de titelrace, die voor Ajax nog vier duels duurt. „Maar", temperde de Groninger elke vorm van euforie, „dit wil niet zeggen dat wij nu zomaar kampioen worden. We hebben wel vaker goede wedstrijden af gewisseld met slechte. Het is echt niet zo, dat wie die vier wedstrijden nu even uitspelen." Ajax: Grim; Trabelsi, Bergdol mo, Chivu en O'Brien; Pienaar (69. Yakubu), Van Halst, Galasek en Maxwell; Hossam .en Machlas (73. Van der Meyde). PSV: Waterreus; Bogelund, Ooij- er, Hofland (73. Faber) en Bou- ma; Rommedahl, Vogel (75. De Jong), Van Bommel en Ramzi; Bruggink (64. Vennegoor of Hesselink) en Kezman. Uini wint 'zoals alleen de grote kampioenen dat kunnen' Marcel van der Kraan Rotterdam - Bert van Marwijk heeft zijn elftal voor het eerst sinds weken aardig moeten wij zigen om Inter Milaan net als een week geleden in San Siro te bestrijden. Tot opluchting van de coach en het inmiddels volle dig door Europa Cup-koorts be vangen legioen kan hij van avond Bonaventure Kalou in de uitverkochte Kuip gewoon laten aantreden, al is het de vraag hoe lang de Afrikaanse 'pingeldoos' het volhoudt tegen de scheer messen van de Italiaanse verde digers. Een verrekking in de warming- up zou nog roet in het eten kun nen gooien, maar anders is Van Marwijk van zijn grootste zorg bevrijd. Er bleven er de afgelo pen dagen nog genoeg over. In de aanloop naar de tweede con frontatie met Intemazionale diende Feyenoord Mauricio Aros klaar te stomen voor diens zwaarste optreden sinds zijn komst uit Zuid-Amerika. Verder moest Van Marwijk Brett Emer- ton vragen de rol van Shinji Ono, links op het middenveld naast Paul Bosvelt, over te ne men en moest hij Chris Gyan vertellen dat hij na maanden weer rechtsback moet spelen. De kracht van een elftal zit altijd in de kwaliteit van de reserve bank. Met die wetenschap moet Feyenoord bij zijn strijd om een finaleplaats vanavond het ergste vrezen. Wie de selecties van de Stadionclub en Inter Milaan te genover elkaar zet, komt tot een onooglijke vergelijking. De tota le aankoopwaarde van de Fey- enoord-selectie is nog geen frac tie van de prijs die Inter voor zijn spits Christian Vieri heeft neergeteld. Om de salarissen van de Feyen- oord-spelers lachen de vedetten van Inter waarschijnlijk. Wat Tomasson, Paauwe of Van Wonderen per jaar verdienen, strijken Vieri, Ronaldo of Reco- ba per maand op. Alleen daar om al zou het een geweldige stunt zijn als Feyenoord voor het eerst sinds 1974 de finale van het UEFA Cup toernooi zou halen. Bert van Marwijk zei gisteren op SCOREBORD de persconferentie dat hij het gevoel heeft dat hij en zijn spe lers aan iets unieks werken. De kans om deze Europese eind strijd te halen doet zich in de scheef getrokken voetbalwereld voor een club als Feyenoord nog maar zelden voor. „Dit maak je als speler of trainer misschien nooit meer mee", zei Van Mar wijk. „Vooral de wat oudere spe lers in het elftal zijn er daarom van bewust dat er op een onge looflijke manier moet worden gevochten om die finale te be reiken." Maar, voegde de coach er direct aan toe, de jongste generatie Feyenoorders leert in deze fase snel bij. In de kleedkamer van Feyenoord gaat het er sinds de komst van Pierre van Hooijdonk niet altijd even zachtzinnig aan toe. De spits zet jonge spelers op hun nummer als hij meent dat het in het belang van het elftal nodig is. Ook aanvoerder Paul Bosvelt speelt een belangrijke rol bij de bewaking van het col lectief en de aansturing van spe lers, die dankzij de enorme reeks van veertien Europa Cup wedstrijden in één seizoen een grote ontwikkeling doormaken. Van Marwijk heeft zelf ook de confrontatie niet geschuwd (Leonardo), maar hij heeft tot zijn tevredenheid geconstateerd dat het proces van acceptatie en de ontwikkeling van zijn jonge garde (Van Persie, Leonardo, Loovens, Sprockel, Smolarek, Elmander, zelfs Ono) gunstig verloopt. Ook al is de kritiek soms niet mals. „Als je op dit ni veau wil presteren, moet je daar tegen kunnen. Zeker als je grote Europese wedstrijden speelt." Een blik op de succesvolle Euro pa Cup-formaties van Feyen oord in 1970 en 1974 leert dat de Stadionclub op dit moment in derdaad een bijzonder gezel schap in huis heeft. Het aantal jonge voetballers is ongekend groot voor een ploeg die inter nationaal zo ver is gekomen. Het Feyenoord dat de Europa Cup veroverde telde veel meer ervaren voetballers, evenals het team dat in '74 de UEFA Cup binnenhaalde. Joop van Daele en Wim Jansen waren met 22 en 23 jaar de jongste spelers. PRIJSVRAGEN Gent-Wevelgem een klassieker voor de Gisteren won de snel- 1: mooie Mario Cipol- :rsloeg op de meet in de rappe benen van )lgens Rodriguez, Van Dyck en Hvastia. zes Hunter volgde op anderhalve mi- •it eerder in een zo'n _»je een koers gewon- iderde Cipollini. Gent- mag de naam heb- sprintersbal te zijn, in ipurt eindigt de koers 1. En toch is het een voor de snelle finis- 'ven. Toeval of niet: op ïnt dat na honderd ki- 'P het veiwachte punt kerke linksaf het bin- het pelo- tfintiiverse waaiers uiteen 't l|n de meeste sprinters Sterker nog: van de 21 behoorden er liefst i de categorie massa le Cipollini, Zabel, McE- er ïBriguez, Nazon, Hunter, ï's-s en Van Dyck. „Dat is 5-76,|ei Nico Mattan die met 731- Cofidis-ploeg de slag *ist. „Dat is zeker geen na Kei organisator (en Lot- chrar Dhristophe Sercu. pelgem eindigt zelden passaspurt, maar het is klassieker waarin de I menen een kans te Iedereen weet waar ag kan vallen - op het Mario Cipollini: „Ik heb nooit eerder in een zo'n klein groepje een koers gewonnen." Foto; GPD/Vincent Jannink moment dat we van de zee weg draaien - en daar zitten de meestén dan ook attent van vo ren." Het team van Domo-Farm Frites deed de koers op het voornoemde punt ontploffen. Met zes renners zette het een waaier op en vier van hen waren mee in de uiteindelijke ontsnap ping. Omdat de sprinters zich omringd wisten door sterke gangmakers (Museeuw, Knaven, Vierhouten, Hoffman, Klier, Boonen, Hvastia, Vansevenant) was de 'Slag van Adinkerke' meteen de goede. Cipollini heeft ook amper een ploeg (Aqua Sapone) om zich heen, maai' sinds zijn wederop standing in Milaan-San Remo kan de 35-jarige Toscaan de we reld in zijn eentje aan. In Wevel- gem leverde hem dat in vele op zichten een unieke zege op. „Ik zou mezelf geen groot kampi oen willen noemen, maar ik win wel op een manier zoals alleen de grote kampioenen dat kun nen", memoreerde 'Cipo' na af loop. Zo is hij de derde na-oor- logse renner na Van Looy en Merckx die Gent-Wevelgem voor de derde keer (eerder in 1992 en 1993) wint. De meeste indruk maakte echter toch de manier waarop Cipollini de koers naar zijn hand zette en afmaakte. Na de laatste beklim ming van de Kemmelberg waren Van Dyck, Rodriguez, Hincapie en Hvastia (in die volgorde) voorop gekomen. Met de wind pal op kop leek een volgend tiental de vier bij te halen. Ze bleven echter hangen op een handvol tellen. Langzaam liep het kwartet weer uit. Diverse renners probeerden vergeefs het gat te dichten. Tot Mario Cipol lini op indrukwekkende wijze de kloof dichtte. „Het was de eerste keer in mijn carrière dat ik in mijn eentje naar een kopgroep toe ben gereden", vertelde hij. „Dat niemand me kon volgen, verbaast me niet. Ik ging zo hard aan als in een massapurt." Het was het begin van een onverge telijke kick. „Toen ik aansloot, keken de vier me verbaasd aan. Even stokte het tempo, maar al snel werkten we goed samen. Dat moest ook wel met die wind tegen. Voor mij was het een on gekende sensatie. Ik had nog nooit eerder op deze manier voorop gereden, met een heli copter boven ons en allemaal auto's en motoren om ons heen. Normaal zit ik verscholen in het peloton, met alleen maar ploeg maten om me heen." In de finale kon niemand de Leeuwenkoning afschudden. De tegenwind haalde de felheid uit iedere aanvalspoging en onge merkt hielden de anderen voor Mario de groep samen. In de eindspurt maakte hij zijn dag in stijl af. Lucky Day, woensdag 10 april 07-12-33-34-35-36-37-42-43-49-50- 52-54-57-59-62-66-71-72-75 (onder voorbehoud) Belgische midweeklotto: 6 - 10 - 18 - 22 - 35 - 40. Resevergetal: 3 Joker: 9 7 3 5 8 6 0. (onder voorbehoud) VOETBAL Amstel Cup, halve finale Ajax - PSV 3-0 (1-0). 45. Bergdolmo 1-0 (strafschop), 82. Galasek 2-0, 84. Van der Meyde 3-0. Scheidsrechter: Luinge: Toe schouwers: 42.750. Gele kaart: Hofland (PSV). Champions League, kwartfinales Real Madrid (Spa) - Bayern München (Dui) 2-0 (0-0). 69. Helguera 1-0. 35 Guti 2-0 Scheidsrechter: Sraschi (Ita) Toeschou wers: 75.328-. Rode kaart: 89. Salihamid zie (Bayern Munchen) Gele kaart: Hiero Figo. Solari (Real Madrid). Effenberg, Jere- mies (Bayern Munchen). Eerste wedstrijd: 1-2. Real Madrid naar halve finale. Manchester United (Eng) - Deportivo (Spa) 3-2 (1-1). 23, Solskjaer 1-0, 45. Blanc 1- 1 (e.d.), 56. Solskjaer 2-1, 69. Giggs 3-1, 90. Djalminha 3-2. Scheidsrechter: Merk. Toeschouwers: 60.000. Rode kaart: 60 Scaloni (Deportivo. 2x geel), 76. Duscher (Deportivo. 2x geel). Gele kaart: Hector, Tristan (Deportivo). Eerste wedstrijd 2-0. Manchester United naar halve finale. Halve finales: Barcelona (Spai Real Ma drid, Manchester United - Leverkusen (Dui). Speeldata: 23/24 april en 30 april/1 Engeland: Blackburn - Chelsea 0 - 0 Cork. Oranje onder 19, play-off EK. Ierland - Nederland 0-0 Eerste wedstrijd: 2-1. Ierland naar EK. Landslake Lions - Binnenland 52-46 (2-0) Jolly Jumpers en Landslake Lions naar halve finale NBA. Washington Wizards - Philadelphia 76-ers 90-77, Indiana Pacers - Toronto Raptors 98-82, Charlotte Hornets - Atlanta Hawks 95-101. Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 106-81, Detroit Pistons - Chicago Bulls 101-102, Boston Celtics - Miami Heat 70-65, San Antonio Spurs - Denver Nuggets 87-79, Golden State Warriors - Sacramento Kings 116-118. SOUASH Londen. British Open. Vrouwen, eerste ronde: Atkinson (Ned/9) - Irving (Aus) 9-1 9-0 9-4. Mannen, eerste ronde: Beachill (GBr) - Berden (Ned) 15-10 15-10 15-9. TENNIS Amelia Island. Vrouwen, 665.000 euro. Eerste ronde: Craybass (VSt) - Raymond (VSt/12) 6-4 6-2, Suarez (Arg) - Koerniko- va (Rus) 6-4 6-1. Tweede ronde: Venus Williams (VSt/1) - Frazier (VSt) 6-1 7-5, Farina Elia (Ita) - Molik (Aus) 6-4 6-2, Dementieva (Rus) - Schnyder (Zwi) 6-4 7-5, Henin (Bel/2) - Fernandez (Arg) 6-4 7-5, Lichovtseva (Rus) - Pratt (Aus) 6-4 6-0, Dechy (Fra) - Shaughnessy (VSt/7) 6-1 1-6 6-0. Henin (Bel/2) - Fernandez (Arg) 6-4 7-5. Suarez (Arg) - Shaughnessy (VSt/7) 6-1 1-6 6-0. BASKETBAL Vrouwen. Eredivisie, play offs eerste ronde: Celeritudo - Jolly Jumpers 75 - 86 (0-2), Miskina (Rus) - Stevenson (VSt) 2-6 6-0 6- 2, Conchita Martinez (Spa) - Majoli (Kro) 1 6 6-4 6-2 Dubbel, eerste ronde: Dechv- /Testud (Fra) - Vis/Fusai (Ned/Fra) 6-4 6-2. Estoril. Mannen, 600.000 euro. Eerste ronde: Blanco (Spa) - Martin (Spa) 6-3 6-2, Safin (Rus) - Ferrer (Spa) 6-4 2-6 6-2. Tweede ronde: Schalken (Ned/5) - Hr- baty (Slw) 7-5 6-4, Nalbandian (Arg) - Fer- rero (Spa/1) 4-6 6-4 7-6. Mirnyi (WRu) - Mantilla (Spa 7) 6-4 7-6, Stepanek (Tsj) - Marin (CR0 6-1 7 6 Dubbel, eerste ronde; Schalken'Rikl (NedTTsj) Florent/Macpherson (Aus) 6-3 6-3 Estoril. Vrouwen, 155.000 euro. Tweede ronde: Safma (Rus) Oremans (Ned) 6-1 7-, Serna (Spa) - Cervanova (Slw) 6-3 6-2, Matevzic (Slv) - Mandula (Hon) 6-4 6-1, Bovina (Rus) - Schwartz (Oos) 6-4 4-6 7-6, Pisnik (Slv/5) - Gersi (Tsj) 6-4 6-2. Dubbel, eerste ronde: Ore mans/Boogert (Ned) - Marie Jose Martinez- /Serna (Spa/3) 6-2 7-6 Casablanca. Mannen, 450.000 euro. Eerste ronde: Tabara (Tsj) - Gonzalez (Chi) 7-5 2-6 7-5, Lisnard (Fra) - Santopadre (Ita) 4-6 6-3 6-1. Canas (Arg/1) - Pless (Den) 6-7 6-3 6-4. Sa (Bra) - Di Pasquale (Fra) 6-3 6-7 6-2, El Aarei (Mar) - Fukarek (Tsj) 7-6 6-2. San Remo. Challenger, 28.500 euro. Eerste ronde: Sluiter (Ned/2) - Fraile (Spa) 6-4 6-1, Kempes (Ned) - Peya (Oos) 6-4 4- 6 6-4. WIELRENNEN Ronde van Baskenland, derde etapj>e Vito- ria - Alasua: 1 Osa (Spa) 170 km in 4 15.28 (39,9 km/uur), 2 Bmgen Fernandez (Spa). 3. De Groot (Ned) 1.29. 4 Vila iSp.v 5 Cauc- chioli (Ita). 6. Olano (Spa^BToiedo (Spa) 1 30. 8 Ciom (Ita) 3 lfj*9. Garmendia (Spa) 2.27, 10. Flores (Spa); 25 Boogerd (Ned) 3.45. Algemeen klassement: 1. Osa 12.56.43. 2. Fernandez, 3. Vila 3.15, 4. Olano, 5. Caucchioli, 6. Beat Zberg (Zwi) 3.45, 7. David Etxebarria (Spa), 8 Samuel San chez (Spa), 9. Bayarri (Spa), 10. Aerts (Bel). 17. Boogerd Circuit de la Sarthe, tweede etappe St Gil- les-Croix-de-Vie - Chateaubriant: 1 Strazzer (Ita) 181 km in 4.50.57 (37,326 km/uur). 2 Furlan (Ita). 3 Leoni (Ita). 4. Pollack (Dui), 5. tudovic Capelle (Bel), 6 Perraudeau (Fra). 7 McGee (Aus) 8. Brochard (Fra), 9 Diaz (Spa). 10 Koerts(Ned) Algemeen klassement 1. Ludovic Capelle 9.23.312. Simon (Fra) 0.09, 3. Kasputis (Lit) 0.10, 4. Pemaudeau 0.11, 5 Rous (Fra) 0.12, 6. Bouyer (Fra) 0.13, 7 Bene teau (Fra) 0 14. 8 Moreau (Fra) 0.15. 9 Strazzer 0.17, 10 Furlan 0 21 Wevelgem. Gent-Wevelgem: 1 Cipollini (Ita) 208 km in 4 39.00 (44.731 knVu), 2. Rodriguez (VSt), 3 Hin capie (VSt). 4 Van Oyck (Bel), 5 Hvastija (Slv) 0 10. 6. Hunter (ZAf) 1 29. 7 Boo nen (Bel). 8. Zabel (Dui). 9 Hoffman (Ned), 10 Museeuw (Bel). 11 Knaven, 12 Vierhouten. 19 Van der Ven 4.19, 21 lówik, 42 Boven. 69 Schmitz 13 5b. 71 Boerman. 72. Voskamp. 74. Kroon

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21