DUIN BOLLENSTREEK Gestolen fiets na zeven jaar teruggevonden e Haarlem blijft zeker tot 2007 finishplaats corso Roskam vraagt gemeente om hulp A LIFE LESS ORDINARY 'Zeeland goed alternatief voor Bollenstreek' iki door Peter Groenendijk regio - Zeeuws-Vlaanderen is prima geschikt om bollentelers op te vangen die weg moeten uit de Bollenstreek. Dat zegt J. van Waes van landbouworganisatie ZLTO (Zuid-Nederland). Een jaar geleden vond hij Zeeuws- Vlaanderen nog ongeschikt voor grootschalige bloembollenteelt, maar de resultaten van een proefproject hebben Van Waes van mening doen veranderen. Het kabinet ziet in het gebied tussen Axel en Hulst in Zeeuws- Vlaanderen een prima plek om teelt uit de Bollenstreek naartoe te verplaatsen. Omdat er in deze omgeving een grote behoefte aan woningen bestaat, wil het kabinet de hoeveelheid grond voor bollenteelt met een derde terugbrengen. Maar veel telers menen dat er geen plekken in Nederland zijn waarnaar inten sieve bollenteelt - vooral met bijzondere bloemsoorten - ver plaatst kan worden. Zeeuws- Vlaanderen zou met haar zware grond, gebrek aan zoet water en beperkte infrastructuur onge schikt zijn. Een jaar geleden bevestigde Van Waes, voorzitter van de vak groep akkerbouw, nog dat Zeeuws-Vlaanderen geen plek is voor intensieve teelt. Maar hij is van mening veranderd. „De re sultaten van het project bloem bollenteelt, dat in 2000 van start is gegaan, zijn erg goed. Ik spreek de telers regelmatig en zij zijn zeer te spreken over hun opbrengsten." Technische ont wikkelingen nemen de belang rijkste bezwaren weg, aldus Van Waes. „Via diepdrainage kun je het zoetwaterprobleem oplos sen. Het gebrek aan zandgron den is minder problematisch geworden omdat nettenteelt is geperfectioneerd. En de infra structuur zal zich wel aanpassen aan de nieuwe economische si tuatie, wanneer veel bollentelers hierheen komen. Ik verwacht binnen tien jaar een flinke groei van het aantal bollentelers in Zeeuws-Vlaanderen." In de Bollenstreek zelf bestaat nog altijd veel scepsis over mo gelijke verplaatsing. Voorzitter J. Langeslag van de vereniging voor bloembollencultuur (de KVAB) gelooft niet in grootscha lige verplaatsing van bollenteelt. donderdag 11 APRIL 20! dei Op de redactie van deze krant krijgen politieberichten al tijd de hoogste aandacht. Het nieuws van de hermandad kan keihard, ontroerend en zeer op merkelijk zijn. We weten dat de lezers het nieuws interessant vinden. Het volgende bericht scharen we in het rijtje 'opmer kelijk'. Een zeven jaar geleden gestolen fiets is weer terecht. Een bewoner van de Hyacintenstraat in Sas- senheim trof de fiets aan in de brandgang en bracht het naar de politie. Door de postcode in het fietsframe wist de politie de oor- sponkelijke eigenaar te achter halen. De laatste, een Noordwij- ker, gaf aan dat de herenfiets destijds gestolen was bij een sporwereniging. De Noordwijker stelt echter geen prijs meer op de fiets. De fiets staats gestald op het politiebureau." Dit nieuws haalde de krant ove rigens niet. Simpelweg omdat er op die dag belangwekkender za ken waren. En ook, zoals wij dat hier op de burelen plechtig zeg gen, is de krant niet van elastiek en daarom sneuvelde die dag het nieuwsberichte. Dat aan de andere kant weer té aardig was Aad Mesker heeft inmiddels een nieuwe fiets. Daar past ie wel op. Foto: Henk Bouwman om het in de prullenbak te de poneren. Vandaar de speurtocht naar de fiets, die na zeven jaar boven water komt. Wie zijn gestolen fiets weer te rugkrijgt, is normaal gesproken blij. Aad Mesker uit Noordwijk niet. Zijn moeder nam vorige week de telefoon op, toen de politie het heuglijke nieuws meldde. Zoonlief Aad was direct in de war. „Ik dacht dat mijn huidige fiets gestolen was. Daarom be greep ik er in eerste instantie helemaal niets van." Bij moeder Mesker gingen uiteindelijk een paar belletjes rinkelen. Zeven jaar geleden ging zoon Aad op de fiets naar de voetbalvelden van SJC in Noordwijk Binnen. Er was een toernooi, er moest een wedstrijd gespeeld worden te gen een Engelse ploeg. Toen de wedstrijd was afgelo pen, zag Aad dat er 'bezoek' was geweest in de kleedkamer. Zijn tas was doorzocht en het fiets- sleuteltje, dat hij netjes in zijn broekzak had gedaan, ontbrak. Eenmaal buiten zag Aad dat zijn fiets was verdwenen. Boos stap te hij achterop de bagagedrager van een voetbalvriendje en ver telde het thuis. Zijn moeder deed aangifte. „Ik weet dat nog goed omdat de agent een rare waag stelde. Hij woeg of ik slachtofferhulp wilde. Nou, ik zei dat het enige dat ik graag wilde hebben, die fiets was." Die fiets kwam er uiteindelijk, zij het met vertraging van zeven jaar. Aad Mesker weet nog wel dat het een mountainbike-achti- ge fiets was. Maar verder weet hij er niks meer van. Vreemd is dat niet, want Aad was 11 jaar toen hij met de diefstal van zijn fiets werd geconfronteerd. „Wat me nog wel bijstaat is dat ik boos was. Maar dat verwatert na een tijdje." Dat hij de fiets niet meer wil terughebben, heeft een oorzaak. „Ik was toen 11 en ben nu 18. Ik kan er niet meer op rij den. Ik heb inmiddels alweer vier andere fietsen versleten." Je vraagt je dan af waarom de politie de fiets op het politiebu reau in Sassenheim houdt. Voorlichter Yvette Verboon geeft het antwoord: „Soms geven we wel eens een fiets aan iemand die te goeder trouw een gestolen fiets heeft gekocht. Voor alle te ruggevonden fietsen houden we geregeld een kijkdag." Wat ge beurt er met de karretjes die niet bij de rechtmatige eigenaar te recht komen? „Die belanden op de schroothoop", zegt Yvette Verboon resoluut. Rob Onderwater door Gerard Baas lisse - Wat al een tijdje officieus bekend was, wordt over anderhalve week con creet: Noordwijk heeft geen kans meer om finishplaats van het Bloemencorso te worden. Voorzitter Buddenberg maakte gisteren op de persconferentie in de Keu kenhof bekend dat het Corsobestuur op 20 april, dus de dag van de rijdende bloe- menparade, een contract met Haarlem ondertekent waardoor die stad het recht houdt om tot 2007 het eindpunt te zijn. „Met dit contract is de continuïteit van het corso voor nog eens vijf jaar verze kerd." Noordwijk, zo maakte wethouder Van Nes duidelijk, gaat als een heer om met het verlies. De badplaats, waar op zater dag 20 april de stoet rond half tien ver trekt, houdt immers een aantrekkelijk programma over waarmee het voldoende bezoekers denkt te lokken. Bovendien zijn alle Noordwijkse hotelkamers in dat weekeinde al volgeboekt. Van het totaal aantal praalwagens (dit jaar negentien) blijven er na het corso zestien in Haar lem, de overige keren terug naar de bou levard in Noordwijk. Daar komen ze de rest van het weekeinde te staan tussen de met bloemen versierde personenauto's die ook in het 3,5 km lange bloemencor- sio hebben meegereden. Dat geheel noémt men in Noordwijk 'De mooiste fi le van Nederland'. In ruil voor deze toe zeggingen betaalt Noordwijk volgend jaar terug met een tweede praalwagen, een investering van tussen de 20 en 25.000 euro. „Een uitstekende oplossing", aldus Van Nes. Eindplaats Haarlem kon dieper in de buidel tasten dan Noordwijk, maar hoe diep werd gisteren niet bekendgemaakt. 'nirzitter Buddenberg liet wel weten dat die som elk jaar wordt aangepast aan de algemene prijsstijgingen. Haarlem is ver der verplicht om rond het corso een at tractief programma te presenteren met entertainment en straattheater en voort aan zal de zondag van het corsoweekein- de koopzondag zijn. Met een bloemen en planten markt en activiteiten voor kin deren in het corsogebied' bij de Ge dempte Oude Gracht verwacht het cor sobestuur dat Haarlem zijn beste beentje voor zal zetten om een goede gastheer te zijn. Buddenberg zei er op te vertrouwen dat zijn corso een stimulans betekent voor de Floriade waarvan hij de indruk had dat de bezoekersaantallen wat tegenval len. „Wat extra p.r. kan de zaak geen kwaad. Daar willen we best voor zorgen, want we dienen beiden hetzelfde doel: de promotie van het bloemenvak. Samen met de Keukenhof zijn we gedrieën leden van hetzelfde gezin." Het corso heeft niet te klagen over aan dacht. Niet alleen maakt Haarlem zich veel sterker om er wat moois te maken, dit jaar tuigen ook Hillegom en Benne- broek het corsoparcours op. „Die heb ben ook geld daarvoor vrijgemaakt. Een heel goede ontwikkeling." (advertentie) door Dorine van Resteren katwijk - De Stichting Culturele Huisvesting De Roskam vraagt de gemeente Katwijk binnenkort •opnieuw om financiële steun om de periode te overbruggen tot de verbouwing van het eta blissement. De stichting is na melijk niet in staat om met de huurinkomsten alle exploitatie kosten te dekken. Voordat de stichting De Roskam kan verbouwen, moet zij de re sultaten van een historisch on derzoek naar de monumenten status van het pand aan de Turf markt afwachten. En volgens voorzitter J. de Winter kan dat nog wel even duren. „Ik houd rekening met een periode van anderhalf jaar." De Stichting Culturele Huisves ting heeft De Roskam enige tijd geleden gekocht om het pand voor het Katwijkse verenigings leven te behouden.Het is de be doeling om de horecazaak te gaan exploiteren, maar daarvoor is eerst een verbouwing nodig. De gemeentelijke monumen tencommissie haalde een streep door de rekening. Deze com missie vond dat de plannen van de stichting afbreuk doen aan de karakteristieke sfeer van De Roskam. Daarom moest er een onderzoek komen naar de oude elementen in het pand die be waard moeten blijven. Ook is het mogelijk dat De Roskam op de rijksmonumentenlijst komt. Het wachten is op de uitslag van het onderzoek. Dan is duidelijk welke delen van De Roskam wel, en welke absoluut niet voor ver bouwing in aanmerking komen. Dan weet de stichting ook of haar oorspronkelijke bedrijfs plan nog uitvoerbaar is. De Win ter: „Eigenlijk hadden we in maart al moeten weten of De Roskam een rijksmonument wordt of niet. Maar toen kon niemand dat nog vertellen. We zitten in de ambtelijke molen. Het kan nog wel anderhalf jaar duren voordat we aan de slag kunnen." Tot die tijd hoopt de stichting dat de gemeente haar financieel wil steunen. De huurinkomsten van verenigingen zijn niet vol doende om de rente over de le ning van het aankoopbedrag en de loonkosten van de beheer ders te betalen. De Winter wil niets zeggen over de hoogte van het subsidiebedrag. dam jé, bi streJ kani cwej iterdi rdtj; oor nser inter der ti ié, di BeoSound 3000 cd-spel n|Y; radio met RDS en Net-rm e blJ BeoLab 8000 luidspreke rerki lierri 1188 [date rerd 939 spral BeoSound 9000 j>aar combinatie van 6 cd-speerba radio met RDS en Net-morde De BeoLab 1 is de toplu spreker van Bang Olul se BeoSound Ouverture cd-speler, cassettedecki radio met RDS, BeoLab 6000 luidspreker HAARLEM Ton Kuylenburg, Gen. Cronjéstraat 1, HEEMSTEDE Van Amerongen Beeld en Geluid, Raadhuisstraat 26, IJMUIDEN Expert Wisker, Lange Nieuwstraat 457, KATWIJK Electro World Peursum, Voorstraat 31b-33, LEIDEN BANG OLUFSEN Roest, Botermarkt 25, LEIDERDORP Swaak Beeld Geluid, Winkelhof 81, LISSE Johan van Stijn, Kanaalstraat 32, OEGSTGEEST BANG 8. OLUFSEN Roest, Lange Voort 11A, VOORSCHOTEN W. de Ru en Zn., Voorstraat 25. BANG OLUFSEN leef tent "oots kerl 'icol in s ïrste hel ïseu tal har de ir )ero lijks uit et f Dngi eht be za; V( t ir lelai rmd Probeer Ben nu 60 minuten lang. Ik kan het aan. Want ik verwerk al 175 miljoen belminuten per maand. Ga naar een Ben dealer, bel 0800-7123 of kijk op www.proefben.nl voor de voorwaarden. Een dikke kus van Ben. proefBen' 60 minuten om Ben te leren kennen Zolang de voorraad strekt.

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 18