Alkemade mikt op verkeerde skatetoestelle RIJN VEENSTREEK 'Vriendelijke krakers' in Hazerswoudse boerderij Illegale autohandelaar uit Oud Ade zoekt andere pk Uitstel voor kantorencomplex Stationsstraat Scholieren adopteren gedenktekens Jongeren pleiten voor duurder park in Rijpwetering Bouwpla^ Kerklaartl; onder vu| 't Kompas heeft nieuwe eigenaars FORTIS CIRCUSTHEATER N( Van der Spek verdwijnt uit Alphense straatbeeld DE RESERVEERLIJN 0900-300 5000 NATIONALE THEATERKASSA 0900-9203 Woningbouw Peuterhof rijpwetering - Het is nog niet duidelijk hoeveel en wat voor soort huizen er verrijzen op de plek van peuterspeelzaal Peu terhof in Rijpwetering. De ge meente Alkemade overlegt sinds vorig jaar met de buur man van de Peuterhof, G. Ram, die eengezinswoningen wil bouwen op zijn land. Het doel hiervan was de plannen op el kaar aan te laten sluiten. Het gemeentebestuur wil zich echter niet slechts op één part ner richten en zoekt nu ook contact met Woningbouwver eniging Alkemade. De grond onder de peuterspeelzaal komt in augustus of september vrij, als Peuterhof verhuist naar de nieuwbouw op het Hertogs park. Vrouw teamchef politie Ridderveld alphen aan den rijn - Hilde Renema is de eerste vrouwelijk teamchef van het politiedistrict Hollands Midden. De 43-jarige Ter Aarse bekleedt die functie per 1 mei in de Alphense wijk Ridderveld. Op dezelfde dag volgt Jan Geijsman in de poli- tiewijk Centrum Gé Verkerk op. Verkerk, die op 4 oktober offici eel afscheid neemt, bereidt zich voor op de VUT. Automobilist rijdt onder invloed alphen aan den rijn - Een 71- jarige automobilist is gistermid dag op de Henry Dunantweg in Alphen aan den Rijn aangehou den omdat hij te veel had ge dronken. Op het politiebureau bleek dat hij te veel alcohol in zijn bloed had. Tegen de auto mobilist is proces-verbaal op gemaakt. Ridderhof krijgt nieuw tentdak alphen aan den rijn - Het tent dak van het Alphense winkel centrum De Ridderhof maakt plaats voor een nieuwe over kapping. Dat wordt opnieuw een tentdak. Op dinsdag 23 april beginnen de takelwerk zaamheden. De winkeliersver eniging geeft deze dag een fees telijk tintje door middel van een ballonnenwedstrijd voor leer lingen van de omliggende ba sisscholen. Het is de bedoeling dat de oude tent vol komt te zit ten met ballonnen die tussen 12 en 13 uur de lucht ingaan. Insluipers in manege betrapt alphen aan den rijn - Vier in- sluipers zijn gistermiddag op gepakt nadat de bewoner en beheerder alarm hadden gesla gen in de manege aan de West- kanaalweg in Alphen aan den Rijn. De drie vrouwen en een man uit Utrecht, Bremen (Duitsland) en Ivanic-Grad (Kroatië) vluchtten zonder buit toen ze werden betrapt. Op de Herenweg achterhaalde de po litie de auto met het internatio nale gezelschap. Na verhoor werden de insluipers op vrije voeten gesteld. alphen jlan den rijn - Leerlin gen van vier Alphense scholen doen op 25 apnl mee aan het project 'Adopteer een monu ment'. Door adoptie van een ge denkteken uit de periode 1940- 1945 proberen scholieren van het Ashram College, het Groene Hart Lyceum en de basisscholen De Windroos en de Oranje Nas sau te begrijpen waarom des tijds'mensen hun leven gaven voor de vrijheid. De leerlingen in de leeftijd van tien tot veer tien jaar moeten zo ook meer inzicht krijgen in de waarde van het begrip vrijheid en de bedrei gingen voor de democratie. Het project begint om 11 uur met een gezamenlijke bijeen komst in de raadzaal van het Stadskantoor aan de Castellum- straat. Burgemeester Schoof van Alphen aan den Rijn opent de bijeenkomst. Daarna neemt ex- militair Van der Veer het woord en lezen vertegenwoordigers van de adoptiescholen een ge dicht voor, waarna zij uit han den van de burgemeester een oorkonde krijgen, 's Middags leggen de scholieren op ver schillende plaatsen kransen. Om 12.15 uur gebeurt dat in het Burgemeester Visserpark en bij het Indië-monument aan het Hazeveld, om 12.30 uur bij het Raoul Wallenbergplein en om 13.30 uur in Zwammerdam. donderdag 11 april 2002? 5EES1 door Bas Pronk alkemade - Jongeren uit Oud Ade en Rijpwete ring kunnen niets met de skatetoestellen die de gemeente Alkemade voor hen in petto heeft. Zij verwierpen gistermiddag tijdens een informa tiebijeenkomst in het gemeentehuis van Roelof- arendsveen de plannen voor een skatepark in het Hertogspark in Rijpwetering. Volgens de zeventien jeugdige belangstellen den zijn de beoogde toestellen geschikt voor inlineskaters, maar niet voor skateboarders. De ambtenaren Remy Engwegen en Theo van der Wal vroegen de jongeren vervolgens om betere ideeën. Massaal kwamen de jongeren naar voren om uit te leggen hoe het wel moest. Van de drie toestellen die de gemeente wil plaatsen, bleef er geen één over. In plaats daarvan kozen de jongeren drie meer geavan ceerde toestellen. „Het is goed dat de gemeen te ons laat meepraten", aldus skateboarder Koen Straathof. „Want anders komen er toe stellen die niemand wil. Op deze manier is ie dereen tevreden." Hoewel de jongeren zich allemaal in de wijzi gingen konden vinden, overheerste na afloop onduidelijkheid. De gemeenteraad stelde 14.000 euro ter beschikking voor het skate park, waarvoor ruimte komt door een andere indeling van het parkeergebied. Dit bedrag lijkt ontoereikend, want het vergelijkbare ska tepark in Roelofarendsveen op het parkeerter rein van voetbalclub DOSR kostte ruim 50.000 euro. De wensen van de jongeren zijn ook duurder dan de eenvoudige toestellen die de gemeente in gedachten had. „Ik heb geen idee hoe duur die nieuwe toestellen zijn", zegt Eng wegen. „Dat moeten we onderzoeken. Anders moeten burgemeester en wethouders de ge meenteraad om meer geld vragen." Daarnaast is ook de beschikbare ruimte van 20 bij 16 meter wellicht te krap voor het skate park. Van der Wal benadrukte dat de mogelijk heden worden onderzocht om drie toestellen te plaatsen die aan de afstandsnormen vol doen. „Mocht het niet passen, dan kunnen we ide verzoeken om nog een paar meter exi dus Van der Wal. De gemeente verwerkt de ideeën van geren in een nieuwe tekening. Op wc 24 april zijn de jongeren welkom om kening te bespreken. Daarnaast verwac wegen dan meer inzicht te hebben in dep wo baarheid van hun wensen. De gennelir hoopt dat de skateboarders nog in de zilfgei vakantie het park kunnen gebruiken. ,Jjildu: tevreden met deze ontmoeting", zegt Eèneee gen. „Wij kunnen het wel allemaal veraeree Maar de jongeren moeten het leuk vjen. Daarom was deze ontmoeting leerzaaii moeten we kijken wat mogelijk is." uw 'Wij zijn geen stenengooiers, maar we willen wel wonen' vervolg van voorpagina door Joris Rietbroek hazerswoude-dorp - De krakers Paul, Ivo, Mark, Daisy en Davine zeggen niets kwaads in de zin te hebben met de oude boerderij aan de Zuiddijk in Hazerswoude- dorp. Najaren van leegstand ver toont het pand van projectont wikkelaar Cor Schaap weer teke nen van leven. De buurt wist het al langer en gisteren kwam ook de eigenaar erachter dat er weer mensen huizen in zijn boerderij. „Ik vind het dapper en vriendelijk dat de krakers me hebben ge beld", zegt Schaap, „maar ik wil ze toch uit mijn huis hebben." Volgens Paul, woordvoerder van het vijftal, hebben veel mensen een verkeerd beeld van krakers. „Het is ook zo'n negatieve en beladen term", zegt hij. „Ieder een denkt dan aan grote groe pen jongeren die met elkaar in grote panden wonen en die zich met geweld verzetten als er poli tie komt. Er zal best schorem tussen zitten, maar wij zijn geen stenengooiers. We willen ge woon wonen." Paul heeft eerder geprobeerd om op een normale manier een woning te vinden. Maar door de wachtlijsten duurde dit hem veel te lang. „En ik weiger om bij mijn moeder op een klein ka mertje te gaan zitten. Dat is niet te doen." De krakers willen geen onrust veroorzaken in de buurt. „Daar om doen we bijvoorbeeld elke avond gewoon het licht aan", zegt Paul. „Dan denken de mensen niet aan inbrekers, maar zien ze dat er mensen in het huis wonen." Ook hebben ze de politie ingelicht, die met het oog op de krakerswetgeving de groep zijn gang liet gaan. De boerderij voldoet namelijk aan de eisen van de wet. Die schrijft onder andere voor dat een pand minstens één jaar leeg moet staan voor kraJkers het mogen betrekken. Daarnaast moeten er geen directe plannen met het pand zijn. Verder moeten de veiligheid en de bewoonbaar heid in orde zijn. „Dus dat je niet zomaar ergens door de vloer heen zakt", grapt Paul. De bewoners zijn niet geheel toevallig in Hazerswoude te recht gekomen. Sinds de afgelo pen zomer, ze woonden toen nog in Zoetermeer, waren ze al op zoek naar een ander pand. „Ik houd van fietsen en op een dag kwam ik tijdens een tocht in Hazerswoude terecht en toen zag ik dit pand", zegt Paul. De vijf besloten toen van Zoeter meer naar Rijnwoude te verkas sen. Het vijftal is zeker niet te be roerd om Cor Schaap om de ta fel te gaan zitten.Als hij serieu ze plannen heeft met het pand, dan zijn we zo weer vertrokken", aldus Paul. „Toen we nog in Zoetermeer zaten, kraakten we ook een huis van een project ontwikkelaar. Met hem hebben we toen uitgebreid gepraat en toen mochten we erin blijven." Schaap reageerde in eerste in stantie verbaasd op het nieuws („Ik heb het huis gisteren nog gecontroleerd en ik heb niets gezien") en wist aanvankelijk niets van de kersverse bewoners van zijn huis. Zij namen echter al snel contact met hem op. Schaap waardeert dat, maar wil niet dat de krakers in het pand blijven. „Ik ga verder zo redelijk mogelijk met ze om", zegt hij, „en ik denk dat we wel tot een oplossing kunnen komen." Ivo verbaast zich op zijn beurt over de verbazing van Schaap. „Het is een ontzettend mooi pand dat al jaren leegstaat. Als kraker ben je dom als je zoiets links laat liggen." Als het aan Paul ligt, blijft hij voorlopig wel met zijn vrienden in de oude boerderij wonen. Ook zijn ze van plan om het pand een stevi ge opknapbeurt te geven. „We zijn allemaal behoorlijk creatief, dus dat is geen probleem", zegt Paul. „Als we hier kunnen blij ven en iets moois van kunnen maken, waarom zouden we dan weggaan?" 1st iple koudekerk aan den RIJN-jutic woners van Kerklaan 47 totaal met 57 gaan zich tot het u'itPOO verzetten tegen het bouwpl dat voor het terrein van de voolitge ge waterzuivering in Koudeïn h aan den Rijn. De kritiek ridiJan vooral op het plan van bou»s on Volker Wessels Vastgoed B\wel een flat van drie hoog tegelget hun huizen te bouwen. plai slok „Wij krijgen het Spaans b met hoogbouw op slechts tl tig meter afstand", zei M. V enturf deze week in de conti sievergadering. Veel politicP den begrip en vroegen zichP' de flat elders in het nieuwe® woonwijkje te bouwen is. \p de houder Uljee acht het allee^ Wï gelijk om de flat iets verdeiplat" de huizen te bouwen. Dat 1 dan wel ten koste gaan var- woning. Uljee beloofde te cj zoeken hoeveel dit plan zou»^ ten en er vervolgens op ten! 1 komen. Volgens de wethouder valtU# dit bouwplan niet te ontko|| aan een flat van drie hoog. we daarvan afstappen, is er geld voor sociale woningboP3 S Veelenturf liet alvast weter het voorstel van de wethouÖRP om de flat iets naar achtere ch schuiven, voor haar en haa(P°t ren niets uithaalt. „Wij will we geen hoogbouw voor onze 133 Volker Wessels Vastgoed B )er begin volgend jaar beginnend de bouw van in totaal 35 hi Foto's: Wim Dijkman hi Gesprek met gemeente schept duidelijkheid oud ade - Eigenaar A. Dol van de illegale autohandel aan de Hofdijldaan in Oud Ade over weegt om zich ergens anders te vestigen. Na een gesprek met chef ruimtelijke ordening Dé- moed van de gemeente Alkema de denkt hij niet dat hij zijn au tohandel op de huidige plek kan handhaven. „Volgens het bestemmingsplan mogen we hier niet zitten", zegt Dol. „Dat gaan we nu aanvech ten. Maar veel geloof heb ik daar niet in. De procedure dient meer als uitstel om rond te kij ken waar we ons kunnen vesti gen." Een maand geleden kwam de familie Dol in opspraak. CDA- raadslid Uit den Boogaard meldde in een gemeentelijke commissievergadering dat er volgens buurtbewoners een ille gale autohandel zat. Controle bevestigde dit. Het onbegrip bij de autohande laar was groot, want Dol had al drie jaar zijn autohandel en be taalde onroerendgoedbelasting over de vennootschap onder fir ma. „Tijdens het gesprek is ons uitgelegd dat vergunningen en belasting langs elkaar heen lo pen", zegt Dol. „Daarom heeft dit drie jaar kunnen duren. Het blijft zuur, maar we moeten nu verder kijken." Dol is nog steeds boos uitspraak van Uit den Boi|* dat buurtbewoners wen' manipuleerd om hun houden over de autohij" „Dat soort uitspraken ziji gen en schadelijk", zegt D heb ook uitleg gevraagd den Boogaard. Want ik v ten wie deze buren nou beloofde het voor me uit ken." Van het pand van de blijkt ook de voorgevel overeenstemming te zijn bouwvergunning en met carport worden e „Daar maken we ons om. Dat zijn kleine gen", aldus Dol. falTlinjj 1 aanijij °he( ^em :dïf; ld P< :lu; 5ge' oei ianm ral jj Gemeente Alkemade moet inspraakbijeenkomst beleggen roelofarendsveen - De bouw van het kan torencomplex op de hoek van de Stations straat en de AJkemadelaan in Roelofarends veen kan nog niet beginnen. De gemeente Alkemade maakte een fout in de procedure, die nodig is om toestemming van de provin cie Zuid-Holland te krijgen. Een vertraging van enkele maanden is het gevolg. Als alles goed was gegaan, hadden de heipalen bijna de grond in gekund. Het kantorencomplex wordt door architectenbureau Van Rijn en Partners gebouwd op de plek van het in middels gesloopte politiebureau. De provin cie stemde in met het ontwerp van het pand, maar kan zich niet vinden in de pro cedure die Alkemade heeft gevolgd. Vanwe ge nieuwe wetgeving en ervaring die daar inmiddels mee is opgedaan, had de ge meente een inspraakbijeenkomst moeten beleggen, en dat is niet gebeurd. De ge meente moet daarom opnieuw beginnen met de procedure. Dat duurt ongeveer twee maanden. Daarna moet de provincie nog toestemming geven. (advertentie) kaag - Restaurant 't Kompas op Kaageiland heeft nieuwe eige naars. Fred Scheffer en Vincent de Jong kochten de goodwill en de inventaris in het restaurant vorige maand van de vorige ei genaars, Peter en Mariska Specht, die er sinds 1995 de lei ding hadden. Scheffer en De Jong hebben sa men een evenementen- en cate ringbedrijf in Nieuw Vennep, genaamd Partyplanning. Ze zijn van plan een bedrijfsleider aan te trekken die de leiding krijgt in 't Kompas. Met de komst van de nieuwe ei genaars is het voorbestaan van het restaurant verzekerd. In ja nuari, toen het restaurant te koop stond, meldden zich twee bewoners van Kaag bij de ge meente Alkemade die plannen hadden voor de bouw van hui zen op de plek van 't Kompas. De gemeente gaf daarvoor geen toestemming, omdat ze het be langrijk vinden dat er voldoende horecagelegenheden blijven op het eiland. Het gerucht dat het karakteristieke restaurant aan de Kagerplassen plat ging bleef echter lang rondzingen op Kaag. STUDIO 100 PRESENTEERT: DE NIEUWE 30 JULI WEGENS OVERWELDIGEND LAATSTE EXTRA WEEKI 13 T/M 18 alphen aan den rijn - Het centrum van Al phen aan den Rijn begint steeds meer op een gapend gat te lijken. Het ene gebouw na het andere gaat plat. Nu is het oude pand van de voormalige radio- en televisiezaak Van der Spek (zie foto) de eerste in een rij die dit jaar nog onder de slopershamer gaat om plaats te maken voor het nieuwe stadshart. De afbraak begon deze week. Begin mei moet het karwei zijn afgerond. Daarna volgt de ver huizing van het postkantoor naar portocabi nes in de Julianastraat, waarna het huidige gebouw in mei en juni tegen de vlakte gaat. In augustus/september valt vervolgens het gebouw van ABN/Amro aan de sloop ten prooi. Het huis van de parkeerwachters - hui ze Johanna - aan de Stevinstraat is in oktober aan de beurt. Als laatste dit jaar gaat het Stadskantoor tegen de vlakte. De verhuizing van het gemeentelijke appa raat naar het nieuwe glazen stadskantoor heeft in augustus plaats, waarna het huidige pand aan de Castellumstraat in september, oktober en november wordt verpulverd. Het gebouw van de Rabobank aan de Pieter Doel manstraat gaat in 2003 op de schop. Intussen is ook met de sloop van de oude garage van Oosterman aan de Thorbeckstraat begonnen. Het Utrechtse bedrijf Oskam voert de om vangrijke werkzaamheden uit. Foto: Wim Dijkman

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 16