Leiderdorp sluit seizoen kansloos af SPORT Zusjes Smit gaan naar schaatsploeg DSB Slechts drie spelers scoren boven de zeven woensdag 10 april 2o0p Remy van Rees moet ten minste een week rust houden. Archieffoto: Taco van der Eb Van Rees geblesseerd alphen aan den rijn - Remy van Rees heeft zich wegens een blessure afgemeld voor de Gro te Prijs van Spanje, komend weekeinde in Bellpuig. De 30- jarige motorcrosser uit Alphen aan den Rijn maakte bij de trai ning een stuurfout en reed een sloot in. Hij liep daarbij een diepe vleeswond aan het bo venbeen op en werd per ambu lance naar het ziekenhuis ge bracht. Omdat hechten niet mogelijk was, moet Van Rees ten minste een week rust hou den. Trainer weg bij De Danaïden leiden - De Danaïden heeft het contract met trainer Rob van der Stelt met onmiddellijke in gang ontbonden. De meeste le den van de selectie van de Leid- se korfbalclub gaven zondag na de nederlaag tegen stadsgenoot Crescendo aan, dat Van der Stelt hen niet meer kan motive ren. Arjen Brand, die volgend seizoen al in dienst zou treden, is de tijdelijke opvolger voor de laatste vijf veldwedstrijden. De Danaïden is hekkensluiter in de tweede klasse en dreigt voor het eerst sinds de jaren zestig van de vorige eeuw terug te zakken naar de derde klasse. SVOW verrast Woubrugge woubrugge - Middenmoter SVOW stuntte gisteravond door Woubrugge in eigen huis met 0-1 te verslaan. Romano Alexander maakte de Wetering- brugse treffer. Woubrugge blijft uitzicht houden op de twee plaats in de vierde klasse A za terdag en een periodetitel om dat concurrent Blauw-Zwart gelijktijdig met 4-0 verloor van de Rijswijkse kampioen Semper Aldus. Ter Leede uit de beker scheveningen - Ter Leede is gisteravond in de kwartfinale van de districtsbeker blijven steken. Scheveningen was op eigen veld met 2-1 te sterk. Voor de Sassenheimers scoorde Patrick Kalkema. Scheveningen treft in de halve finale SW/SMC dat DCV met 4 -1 ver sloeg. In de andere halve finale staat het al eerder geplaatste Nieuwenhoorn tegen Tonegido dat FC Kranenburg met 5-1 te rugwees. Opnieuw nederlaag tegen Den Helder door Gertjan van Geen leiderdorp - De basketbalsters van BV Leiderdorp hebben het seizoen met een vette nederlaag afgesloten. Net als in de eerste playoff-wedstrijd tegen Den Hel der (zaterdag werd het 75-52) speelde BV Leiderdorp gister avond een kansloze wedstrijd. In sporthal Op Dreef werd het 46- 91, waarmee de best-of-three-se- rie op 2-0 kwam. De vraag was gerechtvaardigd of het wel zin heeft om acht van de twaalf eredivisionisten aan het eind van de competitie aan de afsluitende kampioensrace mee te laten doen. BV Leiderdorp was in het regu liere seizoen als zevende geëin digd. Het klasseverschil tussen de bovenste vier en de rest is te groot om in de eerste ronde van de playoffs tot aanvaardbare wedstrijden te komen. Beter zou het zijn geweest om de num mers vijf tot een met acht een extra serie wedstrijden te laten spelen en het basketballen om de nationale titel aan de grote ploegen over te laten. Omdat de basketbalbond in al haar wijsheid niet tot deze con structie had besloten, mocht het handjevol toeschouwers alleen in de beginfase (11-10, 16-18) even op een leuke avond hopen. Het werd echter al snel eenrich tingsverkeer richting Leider- dorpse basket. De thuisploeg grossierde in foutieve passes, waarbij de Helderse press niet als excuus voor het falen kon worden aangedragen. De ploeg zet wel veel druk, maar met een beetje slimmigheid had Leider dorp de stand een iets dragelij ker aanzicht kunnen en moeten geven. Nu boekte de ploeg van Joris Zandbergen, die afscheid nam van guard Birthe van der Voort, maar liefst 24 keer balver lies. Vooral in het tweede kwart (8- 36) was het chaos troef. Onder leiding van de Amerikaanse guard Jan Surlas sprintten de bezoekers naar 24-62 bij rust. Surlas (29 punten) en teamge note Nienke Geerts (22) schoten ook nog eens vanachter de drie- puntslijn met scherp. Doordat de productie van Surlas in de tweede helft nagenoeg stilviel, bleef Den Helder verwijderd van de honderdpuntengrens. Aan Leiderdorpse kant was Renske van der Voort, zoals va ker dit seizoen, de enige die zich aanvallend een beetje staande kon houden. Zij kwam tot ne gentien punten. Voor zus Birthe van der Voort was het haar laat ste wedstrijd in de eredivisie. Zij stopt vanwege te drukke werk zaamheden en fysiek ongemak. R10 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbi gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-532 E-mail: sportredactie.ld@damiate.hdc.nl Lonneke Bransz van Leiderdorp aan de bal. Foto: Mark Lamers Gretha en Jenita leggen nadruk op langebaanschaatsen, maar vergeten marathon niet door Eric Korver alkmaar - De zusjes Gretha Smit en Jeni ta Huizebosch-Smit maken volgend schaatsseizoen zo goed als zeker deel uit van de DSB-langebaanploeg. Gisteren voerden de beide schaatssters en hun manager Erik Huizebosch nog een ge sprek met de formatie van Dirk Scherin ga. De verwachting is dat volgende week een contract wordt ondertekend dat de zussen tot en met de Olympische Spelen van 2006 in Turijn aan DSB bindt De bespreking van gisteren bracht de overstap van Gretha Smit - winnares van het olympisch zilver op de 5000 meter in Salt Lake City - en Jenita Huizebosch van de marathonploeg Nefit naar de lange- baanploeg van DSB een stuk dichterbij. „We zijn een behoorlijke stap verder", meldde Erik Huizebosch, die namens zijn vrouw en schoonzus optreedt als zaakwaarnemer. „We gaan nu eerst het contract eens goed doorlezen. Los daar van moeten er ook nog enkele zaken goed geregeld worden. De puntjes op de i, zeg maar. Al zijn dat in sommige geval len best dikke punten." Huizebosch doelt daarmee vooral op de invulling van het team rond de zussen. „Dat", zegt hij, „is het belangrijkste. Als de meiden zich voor vier jaar binden, moeten ze wel zeker weten dat ze in die periode met plezier gaan werken. Voor alsnog hebben we geen flauw idee hoe de ploeg eruit gaat zien, of wie Scheringa wil aannemen. Maar we hebben wel be dongen dat we daar zelf uiteindelijk de voornaamste stem in hebben. Vooral Gretha hecht daar veel waarde aan." De technische leiding van de nieuwe ploeg komt zeer waarschijnlijk in handen van Ingrid Paul. De trainster is min of meer overbodig geworden bij de KNSB omdat de kernploegen op houden te be staan. Paul begeleidde bovendien Gretha Smit al tijdens haar olympische avon tuur. De trainster keert volgende week te rug van vakantie. Huizebosch verwacht dat de laatste hin demissen snel worden genomen. „De kans is groot dat we eind volgende week al overeenstemming bereiken met Sche ringa." Bij DSB komt voor Gretha Smit en Jenita Huizebosch de nadruk te liggen op het langebaanschaatsen. De zo geliefde ma rathon verdwijnt naar de achtergrond. „Maai- niet uit beeld", aldus Huizebosch. „Ze willen graag nog marathons blijven rijden als dat kan. Als er bijvoorbeeld in een weekeinde geen langebaanwedstrij- den op het programma staan. Maar de langebaan staat op de eerste plaats, dat is duidelijk." Toon Gerbrands, de nieuwe directeur sportzaken van DSB, bevestigt de interes se voor Gretha Smit en Jenita Huize bosch. „Ik ben zelf alleen bij het eerste deel van het gesprek geweest, de financi ële kant is daarna afgehandeld door Scheringa. Maar als Huizebosch zegt dat we heel ver zijn, is dat blijkbaar goed ver lopen. We zijn inmiddels ook al druk be zig met de verdere invulling van de ploeg." Niet alleen in de Bollen streek, maar ook in Rotter dam en Den Haag draait de spelerscarrousel op volle toeren Bij het Haagse FC Kranenburg dreigt een leegloop van spelers die stoppen (Martin Abbenhuis, Geordi Blans, Appie Ahanach) en vertrekken (Bas Steffens naar Tonegido, Rick van den Bergh naar Sparta, Ricardo Darsan naar een betaalde club. Andere spelers, zoals Edwin en John Grünholz, twijfelen of ze blijven. Danny Kettenis, inmid dels opgestapt bij VUC, is nog de enige nieuwe speler voor volgend seizoen bij FC Kranen burg Het Voorburhse Tonegi do raakt twee spelers kwijt. ADO Den Haag heeft zijn zin nen gezet op Eelco Tigchelaar en Rewien Malha gaat naar Scheveningen. Laatstgenoemde ploeg krijgt ook versterking van Stephan van 't Hart, nu nog ADO Den Haag Bij Rood Groen (voorheen WM) is trai ner Wim de Groot per direct opgestapt Marcel van der Net (Dordrecht '90) gaat naar Ko zakken Boys. Eerder werd be kend dat Brian Noteboom (Ca- pelle), Mark Noorlander (Kat wijk), Hank Viveen en John Ver baan (ASWH) naar de club uit Werkendam komen Mark van Zanten (SC Feijenoord) speelt het nieuwe voetbalseizoen voor Barendrecht. Richard Elzinga (Sparta) keert terug naar de amateurs van Capelle. Die club kan ook Louis van Kleef (AS WH) begroeten Doelman Ar jan van Heusden (Exeter City, derde divisie) staat in de be langstelling van Walsall, een club in de First Division. Van Heusden speelde in Nederland voor Koudekerk, ARC, RCL en Noordwijk Hoofdsponsor Th. Lubbe Reizen gaat nog drie jaar verder met zijn club SJZ uit Zoeterwoude Alphense Boys Dl is gepromoveerd naar de landelijke afdeling van de KNVB. In de nieuw te vormen topklasse hebben ADO Den Haag, Excelsior, Feyenoord en Sparta zich al geplaatst. Quick Boys heeft ook een kans op promotie René de Graaf, Ma rien Gordijn en Ank Schoonwa- ter zijn toegetreden tot het be stuur van voetbalclub Hazers- woudse Boys Confianza regis teraccountants en belastingad viseurs wordt co-sponsor bij zaterdaghoofdklasser Katwijk Wally Gallert (SJZ) wordt assis tent van Oegstgeest-trainer Pe ter Ciere Ricardo van Rijn, jeugdspeler van Docos, is door scouts Ton Pronk en Kees Zwamborn gevraagd om bij Ajax te komen spelen Voor schoten '97 heeft weer twee aantrekkelijke oefenpartners. Op 16 juli komt NAC naar sportpark Adegeest. Vier dagen Knc :o: J»P [bi Irdaw ris iopi lenc [voor idde Va: ;rze >kon wil ierr in IE zij ït 15 isco :eh lopp later komt Excelsior op Het veteranenteam vanj dunum gaat een serie wedstrijden spelen. Sp: 19 april de eerste tegensi in de Kikkerpolder. Da: men Roodenburg, Amsti Leiden Old Stars, ASC en| op bezoek Barry Marl Raymond Kreder beha: een eerste plaats in de R( van PiershU. Nog zeven nale jeugdrenners hebbi gekwalificeerd voor het gaat om Ashley Sittorp, Markus, Patrick Koelemi Wesley Kreder en Dami: ring van Swift en Tessa kaas van De Bollenstreel laatste club hebben Cees| men en Nico Altorf afscl nomen van het bestuur, wijker Piet de Ridder vult van de lege plaatsen in ATB-wedstijd in Oosterl hebben Pieter van der PI (Katwijk) en Peter Reitsi legom) geen potten ki breken. Een achttiende e- entwintigste plaats werden© deel Fysiotherapeut Wik. Sip, zoon van Quick BoysjOCI chivaris Jaap Sip, gaat Er ker begeleiden bij de revr!^ tie. Dekker brak tijdens ^lstaj San Remo zijn bovenbeef wec Vincent van der Kooij is 2 de Hel van Mergelland te keerd. Gent-Wevelgem e \*°e Ronde van Drenthe gaan*™? hem voorbij. De oud-Lei J>c dorper hoopt op tijd fit staa voor de Amstel Gold Rac^e^e Hockeyclub Alecto heeft ,ei pen zaterdag het 1000ste verwelkomd. Het gaat on1 zesjarige Marjolein Lonti; derdorp TOP blijft als d regioclub meedingen na 061 districtsbeker korfbal. Deg-0 hoofdklasser uit Sassenh gisteren had in de vierde CEN weinig moeite met eerste uoci Celeritas: 14-21. Hoofdkl; lterr Sporting Trigon werd nel ran j jaar uitgeschakeld door c ^.ec gangsklasser De Meervo gro 10-13. NOCNSF heeft d iet t Chefs de Mission benoeij jaa voor de teams die in 200; nemen aan de Universiai me, Europese Jeugd 01ympis|aat> Festivals en de Kpmnkrijl len. Bij de Winter- en Zoi t wo Universiade (studentensjja geeft Hans van Rooijen Van Rooijen is voormalig :(jV( 16 VB h leiden - Voor Raymond Flaton is het seizoen voorbij. De num mer twee uit het tussenklasse- ment kan door een schorsing zijn gemiddelde van 7,25 niet meer opkrikken. Het is dus af wachten geblazen voor de spe ler van Quick Boys. Met een '7' sloot hij zijn seizoen af. Daar mee was hij met keeper Remco Tuinenburg een positieve uit zondering in het elftal van Quick Boys, dat verder louter vijven en zessen scoorde. Mark Jansen van Ter Leede heeft met een ge middelde van 7,33 nog een be hoorlijke voorsprong op Flaton, en ook op de nummer drie, Ber ry Charité, die wel weer een acht toevoegde aan zijn totaal. Er vie len dit weekeinde slechts drie achten. Opvallend was dat Hen- nie de Romijn van FC Lisse weer een acht scoorde. De Leidenaar maakt echter geen kans meer op een prijs, omdat hij door blessu releed niet meer aan het mini mumaantal van zestien gespeel de wedstrijden kan komen, dat nodig is voor een notering in het klassement. De andere acht kreeg Michael van der Laan van Noordwijk. ASWH-Noordwijk 3-1. Korff 7 Reinders 7 VanOphuizen 7 71. Kleijn 29. Herpers 6 Van der Laan 8 W. de Jong 6 De Kort 6 P. de Jong 6 van Dam 6 Van der Niet 6 Pitti 7 Kottenhagen 7 Scheveningen -Quick Boys 1 -0. Tuinenburg 7 Petrici 5 Van Dam 5 61.D. v/dPlas 6 Flaton 7 Guijt 6 Mussche 6 74. Bekx Ravensbergen 5 Beltman 6 Timmermans 5 Lievaart 6 Van Meggelen 5 ARC -Excelsior Maassluis 0-3. Kranendonk 6 Verheij 5 Van Orssagen 5 Schaatsma 6 73 Ouald El H - Knoop 6 Van Schie 4 63. Gelderblom 6 Balkhoven 6 Cabeza 7 Bakker 5 Knol 7 Van Grootveld 4 78. Ben Saïd Raymond Flaton is voor dit seizoen uitgespeeld. Archieffoto: Cees van Hoogdalem Katwijk -FC Lisse 1-1. Katwijk: Varkevisser 7 72. Van Leeuwen - Helder 6 Molenaar 7 Noorlander 7 Hajji 7 L'Ami 7 Hermes 6 Hensen 7 76. De Bie Bon 7 De Ridder 6 Pronk 6 62. Van Loenen 6 FC Lisse: Kromhout 7 62. Leonard 6 Van Kins 7 Schnater 6 Janssen 6 Emanuelson 7 De Romijn 8 Hoever 7 46. van Leeuwen 6 70. Luxenburg 6 Dekker 6 Naarendorp 6 Tan 6 Linger 6 Ter Leede - Rijnsburgse Boys 3-2. Ter Leede: Waasdorp 6 F. Bloemheuvel 6 De Jong 7 Rbn 6 Van Zeist 7 Kalkema 7 Jansen 7 Campfens 7 Honsbeek 7 Van Beelen 5 Kramer 6 77. Koers 97. M. Bloemh. - Rijnsburgse Boys: Hegie 6 Aalbersberg 6 Cadel 6 Redel 6 Kappenburg 5 Charite 8 Van Lochem 7 90 Ketting Van Berkum 7 Heemskerk 7 Koldenhof 7 73. Boulayoune Freke 7 SPELER VAN HET JAAR SPELERSKLASSEMENT 1Mark Jansen (Ter Leede) 7,33 2. Raymond Flaton (Quick Boys) 7,25 3. Berry Charité (Rijnsburg) 7,19 4. Juul Emanuelson (FC Lisse) 7,14 Patrick Kalkema (Ter Leede) 7,14 6. Carlo van Zeist (Ter Leede) 7,09 7. Marco Korff (Noordwijk) 7,05 CLUBKLASSEMENT (Zaterdag) Gemiddeld 1 Ter Leede (6,45) 6,66 2. Quick Boys (5,75) 6,65 3. Noordwijk (6,58) 6,59 4. ARC (5,58) 6,58 5. Rijnsburgse B. (6,55) 6,49 6. Katwijk (6,58) 6,42 FC Lisse (6,43) 6,42 teur van het Universitair centrum Leiden. Voorm; wielrenster en schaatster Haringa is het centrale spreekpunt bij het Euroj Jeugd Olympische Winte val. Bij de tegenhanger zomer is oud-judoka Thf Meijer de eerste man. Vc u lig roeier Henk-Jan Zwolf^] geleidt het Nederlands te deelneemt aan de Koni Spelen op Aruba. ffijl 1, dii moti toch osti n: F< -B spei Naam: Arthur Hertzberger Sport en club: tennis bij TEAN uit Alphen aan den Rijn. We beginnen zondag aan de nieuwe competitie in de hoofdklasse. Geboren: 21 december 1979 te Alphen. Woonplaats: Amsterdam. Vorige clubs: Nieuwe Sloot, Hillegom, Popey/Goldstar. Opleiding: üc studeer com merciële economie aan de HES in Amsterdam. Als bijver dienste geef ik tennisles in Al phen. Partner: ik heb een vriendin, maar ze woont in Engeland. We hebben elkaar leren ken nen in Mexico, tijdens een va kantie. Lengte: 1.84 meter. Gewicht: 83 kilo. Links/rechtshandig: rechts. Sterke punt: mijn uithou dingsvermogen en m'n re turns. Ik ben een echte baseli ne-speler. Zwakke punt: m'n service kan beter. Trainer: Gertjan Egberink. Hij speelt ook nog steeds voor ons team, hij is zelfs de beste spe ler. Maar ook een prima trai ner. Beste trainer: Martin van Da len heeft mij getraind bij Popeye/Goldstar in Amster dam. Hij is een toptrainer. Maar ik heb toch het meest te danken aan mijn ouders. Ze hebben me altijd gesteund, welke beslissing ik ook nam. Wat je steeds vaker ziet, is dat ouders hun kinderen tot van alles dwingen. Zo was het bij mij gelukkig nooit. Blessures: ik heb drie jaar ge leden een hernia gehad. Daar door kon ik het niveau van Hillegom, waar ik toen speel de, even niet meer aan. Het heeft mijn vertrek daar veroor zaakt. TEAN in de hoofdklasse: de ploeg is afgelopen jaar gepro moveerd. We moeten ons so wieso handhaven, hoewel ik geen idee heb van de kracht irD Foto: George Verberne UIT DE DEKKING van de tegenstanders. Ik ken geen enkele speler die ik ga treffen, heb heel lang geen herencompetitie gespeeld. Maar ons team heeft volop kwaliteit. Tennis En Anders Niets: Voor mij gaat dat niet op. Als ik alles voor het tennis had gelaten, was ik misschien verder geko men - hoewel ik nooit prof was geworden, denk ik. Maar zo ben ik nu eenmaal niet. Er is wel degelijk meer dan ten nis: ik wil het leven leven, ple zier maken. In mijn jeugd ten niste ik iedere dag, maar dat zou ik nu echt niet meer op kunnen brengen. Tennis is een hobby. Tennis in Nederland: we heb ben heel wat top honderd spelers. Dat is knap. Maar de begeleiding van toptalent is matig. De combinatie met school is vaak moeilijk. Ik kon in Alphen op het Scala Collége geen les laten schieten voor een training - al was het te kenles. Nu is het geloof ik ver anderd op die school, maar in die tijd was het echt onmoge lijk om topsport en school te combineren. Favoriete tennisser: Pete Sampras. Hij hoeft niet meer, maar speelt nog steeds. Ge woon, voor de lol. Zo tennis ik ook: omdat het leuk is om te doen. En nergens anders om. Anna Koernikova zie ik trou wens ook graag tennissen... Hèhè, flauw hè. Uitgaan: in Alphen? Ik zou het echt niet weten. Weet je wat echt leuk is? Zondagmiddag in Marcanti, in Amsterdam. Dan is het loungen, lekker relaxed hangen en wat drinken of eten. Je moet er geweest zijn om te begrijpen wat d; bijzonder aan is. Politiek: ik hou me er mee bezig. Maar ik stemmen, volgende ma< was het alleen maar Fortuyn niet te veel moet krijgen. Hij kan lijk nooit waarmaken belooft, en hij praat verkeerde gevoelens a; Spelen op kunstgras: p; keer gedaan, maar ik verschrikkelijk. En wat ste is: dit seizoen moei twee uitwedstrijden spi kunstgras. Ik kan er niel op lopen, vooral omi' vaak veel zand op ligt. lijk zou het niet moeti gen, maar de regels st; blijkbaar toe. The American Dreai heeft voor mij een ja^"lc duurd. Nou ja, dream... 1H0: een jaar in Tyler, Texa woond. Een vreselijk crff3 vatieve boel: op school, jongens en meisjes strenl elkaar gescheiden, ik mo: nergens drinken. Als lIV lander moet je daar aanrj? nen. Ik heb er een jaar gedaan, een opleiding tofe nisleraar. Heel leerzaamjj^j toen ik terug kwam, volg, Nederland opeens eenf— leuk land. Tennis krijgt te weinig;. dacht: in Nederland Amsterdam kan ik Euro niet ontvangen, dan zie L alleen maar de grand Niet dat ik nou een tenni|J. ,e ben, maar ik zou wel wat;; willen zien. Aanstaande zondag, Westerhout: het is de (j wedstrijd van het seizoei we moeten goed begil Eerlijk gezegd heb ik i flauwste idee van wat 3 verwachten, ik ken nirf van die ploeg. Ik weef eens waar ze vandaan k kun je nagaan. Peter Groenendijk

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 22