u DUIN BOLLENSTREEK Ot I Een geslaagde actie, maar het werk zit er nog lang niet op VLDI informeert A.LDI ia£aasaeert ALDI informeert ALDI «eicht naar ,d van State uitbreiding Z1 woensdag TO APRIL 2002 R9 - De provincie Zuid- geeft de gemeente Kat- ijk: hotel Zeezicht aan de ard mag niet in de hoogte [en. Dat tast het aange- n van de Boulevard, die 1-- een belangrijke cultuur- che betekenis heeft. Ei- Parlevliet van het ho- nu naar de Raad van wel 1.1 n' n zo nte ?epl; ad. eer brui n, 0 \'n te de cont insi et rij dse dien iolii uit ambf LUSt des ote :end Iers ;n ga; Voorstanders van behoud vliegkamp Valkenburg gaan nu in 'gevecht' met de PvdA il hij het besluit van Ge- »rde Staten (GS) aan- om het bestemmings- d te keuren waarin de ite de hoteleigenaar be en oplegt. De hotelier de rechterhelft van zijn j51 >n verdieping bijbouwen. .e ij enkele jaren geleden heeft gedaan. Daarmee zijn dertig kamers met ireiden en enkele andere 'intern verbouwen. Maar et heeft de pech dat zijn meter ten noorden van lingin Wilhelminastraat p het deel van de Boule- vaar vooral woningen anteert de gemeente an- ^er? bels dan binnen de gren- 'n het centrum. ;t maakte bezwaar tegen ;elijkheid, maar de pro- iteunt de gemeente. De ard in Katwijk is een waardevol en tamelijk voorbeeld van de zoge- ?.fae wederopbouwarchitec- m n na de oorlog, vinden vordt zelfs onderzocht of ke architectuur op rijks kan worden beschermd, et vindt de motivatie van rincie zwak en het beleid gemeente ondoordacht, op deze manier is een talige vorm van toeris- terend voor Katwijk, niet uden." door Rob Onderwater katwijk/den haag - Tweede- Kamerlid Meijer glimlacht en zegt op het Haagse Binnenhof tegen Hans Moolenburgh: „Ik geloof dat uw boodschap duide lijk is." De politicus, voorzitter van de Tweede Kamercommis sie Vijfde Nota, heeft bijna geen woord verstaan van het vurige pleidooi van de Katwijker om vliegkamp Valkenburg niet te sluiten. Het indringende geluid van de meegenomen miniatuur helikopter overstemt alles. 'Bestuurder' Rob Reiss vindt het prachtig. Zoveel publiek heeft hij nog nooit gehad bij een show. De politie maakt een eind aan het gekerm. „Eigenlijk mag dat ding hier niet vliegen. Het is net een vliegende gehaktmo len." Daar is Hans Moolen burgh het niet mee eens. Hij heeft van te voren de risico's af gewogen om met de miniheli- kopter te mogen vliegen op het Binnenhof. De politie ging er vooraf mee akkoord, maar ter plekke denken de agenten er in eens anders over. Een jongedame van een com mercieel televisiestation smeekt de politieman om nog een op treden van de minihelikopter. Omdat het zo'n mooi plaatje is. De hermandad is onverbidde lijk. Even verderop kan Moolen burgh zich dan eindelijk ver staanbaar maken tegenover de toegestroomde leden van de commissie, die volgende week maandag verder vergadert over sluiting van het vliegkamp. „We willen wonen in een leefbare omgeving", roept hij. Moolen burgh geeft Meijer een lang blauw potlood ('we willen veel water'), een lang groen podood ('we willen een groene omge ving') en een kort rood podood. „Om te zeggen dat de boel hier niet volgebouwd moet worden." Vervolgens krijgt Meijer een vat met ruim achtduizend handte keningen mee. Een dokter op de barricaden. Dat Hans Moolenburgh ooit als actievoerder zou worden beti teld, nee, dat had hij in zijn stoutste dromen niet durven denken. „Maar is heb wel gevoel voor de natuur." Dat was de be langrijkste reden om voor Val kenburg in de bres te springen. Moolenburgh vond dat de handtekeningen op een ludieke wijze in Den Haag overhandigd moesten worden. Op zomaar een avond kwam het idee op borrelen: in colonne over het strand met miniatuurvliegtui gen, die de Valkenburgse Orions moesten voorstellen en de handtekeningen (symbolisch) meevoeren. Moolenburgh kreeg het, met hulp van zijn rechterhand Thea Guyt, voor elkaar. „Er is geen vergadering belegd, alles is via e-mail gegaan. Soms tot diep in de nacht, want dit is niet zo sim pel als het lijkt. Je moet overal vergunningen voor hebben." Over medewerking had Moolen burgh gisteren niet te klagen. De burgemeesters Jos Wienen (Kat wijk) en Joop van der Reijden (Valkenburg) schoten de stoet van dertien auto's gisterochtend weg met lichtkogels, in Wasse naar deed Herman van den Muijsenberg hetzelfde voor de van vlieg kamp Val kenburg veilig lan den. Foto: GPD/ Harmen de Jong tweede etappe richting Scheve- ningen. De politie was rijk verte genwoordigd met twee auto's en vier agenten. „Misschien een beetje overdreven", zegt een van de agenten. „Maar gun ons ook eens een uitstapje. Ha, ha." In Den Haag kwam er later nog een derde politiewagen bij om de colonne naar het Binnenhof te loodsen. Omdat er twee andere demon straties in Den Haag plaatsvon den, mocht de karavaan niet langer zijn dan vijf wagens. Plus drie wagens politie-escorte. Dolf Groenewegen, voorzitter van de vereniging van strandexploitan- ten in Katwijk en vrijwilliger in het team van Moolenburgh, kon zijn lol niet op. „Wat een politie - en ik mag ook nog door rood rijden." Terug in Katwijk keek Moolen burgh tevreden terug op zijn ac tie, maar het werk zit er nog lang niet op. Het gaat erom of de politiek onder de indruk is van de actie. Met de PvdA. de partij die het vliegkamp wil vol bouwen. gaat Moolenburgh in samenwerlcing met de vrienden van Valkenburg, Wassenaar en de Stichting Behoud Vliegkamp Valkenburg, in discussie om wo ningbouw buiten de deur te houden. Moolenburgh probeert de politiek met argumenten te overtuigen. Van de PvdA heeft de dokter de vraag gekregen waarom Valkenburg niet geslo ten mag worden. „Binnenkort krijgt de partij antwoord. Reken maar dat daar steekhoudende argumenten instaan." (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 21