Crescendo is iets minder slecht dan De Danaïden SPORT Stunt blijft uit bij basketbalvrouwen Leython niet opgewassen tegen kampioen BVC '73 Docos verkleint kloof lorttrackers stellen leur op wereldtoneel S7 iSE HoiicVBAL - Hoewel ze niet on- 1 nstelijk speelden, leden de balsters van Gemini/Kan- s in Houten een 3-1 ne- idag tegen Taurus. vedstrijd begon voor de uit Voorschoten pas in de Ie set. De eerste verliep atisch. Gemini stapelde jp fout en ging met 25-15 nder. In de tweede reeks de Gemini wel de nodige edruk uit. Bovendien len de aanvalsters erin de af te maken (19-25). Tot v in het derde bedrijf bleef n o* am van trainer/coach Nico »SE Aichel van Gent burg -UNiP jswi) SE SE jrch SE rigen SE maandag 8 april 2002 Chris Hartman Halsema de evenknife van de thuisclub. Daarna blunderde Gemini in de passing. In een servicebeurt veranderde de 20- 20 stand in 25-20. Halsema: „Jammer, want hier was wat te halen. Taurus is echt geen ge weldige ploeg." Anna Jansen hoefde bij Gemini haar trai ningspak niet uit te trekken. Halsema liet de zeven andere speelsters van zijn selectie, on der wie libero Margot Kouwen- berg, het karwei klaren. De mannen van Leython verlo ren in Barchem de wedstrijd te gen kampioen Acces/BVC '73 met 3-1. Omdat Rijnmond met 4-0 won, zakte Leython van de achtste naar de negende plaats. BVC is met afstand de sterkste ploeg van de tweede divisie D. John Groen, de coach van de Leiderdorpers: „Maar omdat die jongens het kampioenschap al binnen hadden, waren ze niet optimaal geconcentreerd. Als we wat scherper waren geweest, hadden we daarvan gebruik kunnen maken." In plaats van twee of drie punten moest Ley thon genoegen nemen met een punt, bewerkstelligd in de vierde set. Met Floor van der Giesen als spelverdeler en Jeroen Meiman als plaatsvervanger van Chris- tophe George won Leython die met 25-21. De eerste drie spel- delen waren voor BVC: 26-24, 25-21 en 25-23. In de promotieklasse verloor het vrouwenteam van NOVO in Noordwijk met 1-3 van Delta. De al gedegradeerde Noordwijk- se ploeg zette alleen de vierde set in winst om (25-17). Jeugd- speelster Marian Wijnand impo neerde daarin met haar service. De andere sets gingen vooral door pass- en serveerfouten ve- loren: 21-25,19-25 en 14-25. De vrouwen van RW moesten voor de tweede keer in dit sei zoen voorrang verlenen aan Be Fair 2. In Waddinxveen werd het 3-1. Setstanden: 25-22, 18-25, 25-13 en 25-22. Lieuwe van der Meulen, de coach van RW: „Be Fair is een ploeg met een lastige service. Vooral in de derde set konden we de opslag niet onder controle krijgen." De Rijnsburg- se equipe moest het doen zon der Marjan Vermeulen. Bij de mannen verloor NOVO de wedstrijd tegen koploper Punch met 4-0. Coach Cées van de Meent ontbrak bij NOVO, dat in geen enkele set winstkansen had. In Delft verschenen de vol gende setstanden op de borden: 25-15, 25-10, 25-13 en 25-12. Het als tweede geklasseerde Castellum verspeelde een punt aan Waterlanders, dat in eigen hal de tweede reeks met 31-29 won. Castellum was in de ande re drie speldelen de sterkste: 11- 25, 23-25 en 16-25. WO/Aspasia blijft kandidaat voor de titel door een 4-0 overwinning op Gemini/Kan geroes. De Rijn- woudse ploeg staat zeven pun ten achter op Punch, maar heeft een wedstrijd minder gespeeld. Voor Gemini/Kangeroes viel er weinig eer te behalen tegen het solide spelende WO/Aspasia: 17-25, 16-25, 19-25 en 17-25. sse ai - Crescendo begon de e helft van de veldcompeti- ed met een 11-7 overwin- p De Danaïden. De twee maakten in de stadsderby lijdelijk waarom zij nog vol de strijd tegen degradatie (ken zijn. «ndo en De Danaïden wa- iet goed op schot en stel- ïch slecht op onder de pa- ele aanvallen waren al na hotpoging afgelopen. Het lan ook niet vreemd dat rust de helft van de doel- ,R G n ontstond uit strafwor- 3 ec n vrije ballen. Sylvia Baak, «fscijen Zitman, Wijnand Al en de teruggekeerde Gert- lensing zetten Crescendo 1, maar deze voorsprong n het tweede kwartier ver door toedoen van Liesbeth off, Suzanne de Roode, n van der Meer en Aart wkoo ns (5-5 rust). pauze bleef de kwaliteit iet spel mager, wat zich I uitte in drie gemiste straf- :n van De Danaïden. Des- ïks hielden Ame Heijman denzit Tholens het evenwicht aaktJ7 intact. In de laatste tien en trok Crescendo het coelbloedig naar zich toe. rmatie van Peter Baak zette aanvallen op die doelpun- ninihn Jasper de Jong (2), Al en Hensing opleverden, hebben verdiend gewon- maar het was niet mooi. aan het einde van de eer- elft zakten we helemaal g2.Fik dacht al: daar gaan we Maar we hebben het in de ;e knap afgemaakt", stelde tevreden vast. Zijn collega ran der Stelt kon de neder- vel plaatsen. „Wij speelden jnd|etig. te gehaast en dan pwiji je gauw fouten. Vaak viel iet schot verkeerd en dan het rommelig, zeker als je •J'spc iet scoort." egradatiezorgen van Fiks n danig toe door de 12-13 tegen medetobber M). De Oegstgeestenaren, rjen Wildschut voor de ge- 'e Michiel Vreeken, door enige knullige fouten in de laatste acht ten van de eerste helft zes ïn achter (4-6, 4-10 rust), kwamen in het vervolg de wind mee goed terug, ik Hooimeijer en Theo en wisten ieder drie keer nd de aansluiting te her- n (10-11). Het lukte niet leze lijn door te trekken, de bezoekers maakten 10- lieten zich niet meer ach- '"djl en. Oud-speler Jeroen ng blijft tot het einde van competitie trainer-coach opvolger van de gestopte Si js Karen Nood van De Danaïden (links) kan niet verhinderen dat Linda Meijers en Johan Baak van Crescendo de bal bemachtigen. Foto: Taco van der Eb de mon Trommel. Poulegenoot Pernix nam enige afstand van de gevarenzone door een 18-15 zege op ONDO (G). Het achttal van Perry Vene- ma had aanvankelijk moeite om de mannen van de tegenstander aan banden te leggen, die met of zonder afvang raak bleven schieten. Dat leidde ertoe dat de teams via 7-5 en 9-8 (rust) tot 12-14 lang hi eikaars buurt ble ven. De Leidenaars wisten uit eindelijk door te drukken, om dat ook de vrouwen begonnen te scoren. Saar Karstens,. Huig Schoonderwoerd (2), Rozema rijn Hengeveld en Mark Piket forceerden in een productieve periode van veertien minuten de doorslag met zes goals op rij (18-14). Tempo behaalde een verrassend eenvoudige 4-15 overwinning op Luno. De Alphenaren ston den door Erik Holthausen, Mar cel Haagsman (2), Linda van Weeren en Martijn Hooijer al na twaalf minuten op 0-6. De aan val had daarna door het achter- verdedigen van de thuisclub meer moeite met de afwerking. Bij rust stond het 2-8. Coach Aat van Rijthoven, die voor twee jaar bijtekende bij de tweedeklasser, kon niettemin met een gerust hart de talentvolle junioren San ne Broeksma en Joyce Cerdijn enige speeltijd geven. Daarvoor was het krachtsverschil groot genoeg. In de derde klasse behaalde Ma- djoe een fortuinlijke 11-10 over winning op Velocitas. De Rijns burgers bepaalden het scorever loop in de eerste helft (4-3 rust), maar daarna namen de bezoe kers uit Leiderdorp het initiatief over. Elsbeth de Mooij, Arjen Bakker en André van Wallinga maakten direct na de pauze 4-6, maar groter werd het verschil niet. Ook de 9-10 van Bakker bleek met drie minuten te gaan onvoldoende voor een overwin ning, constateerde de nieuwe coach Klaas Bosman met lede ogen. Hij werd afgelopen week aangesteld als opvolger van Ed Mayer, die niet langer het ver trouwen van de spelersgroep genoot. Marco Ravensbergen maakte de gelijkmaker, waarna Arenda Heemskerk luttele se conden voor het eindsignaal het verschil maakte. Fluks ontsnapte bij DES op de valreep aan een nederlaag, doordat Esther Hoek in de voor laatste minuut een strafworp koelbloedig afmaakte: 7-7. De blauw-witten verdienden het gelijkspel wel, want zij waren beslist niet minder dan hun te genstanders. Beide teams leden veel balverlies, mede doordat de wind zuiver passen bemoeilijk te. Daardoor kwam de score ook moeizaam op gang resulterend in 2-2 na 28 minuten. Manon Oosting, Arno van Haarlem (2), Frank van Meijgaarden en Oscar Verloop maakten de overige doelpunten. KZ Leiden lijkt uitgeschakeld voor de titel in de derde klasse C na de 10-9 nederlaag tegen DK- V/Victoria. De Leidenaars, met Sandra Langezaal voor de ge blesseerde Lucienne Bastiaans, begonnen veel te voorzichtig op het gravelveld in Amsterdam. Zij lieten zich regelmatig overbluf fen door het felle uitverdedigen van hun tegenstanders, zodat zij veel balverlies leden. Dat had tot gevolg dat een doel punt van Nicole Bierens in een half uur tijd het enige wapenfeit bleef (3-3, 7-4 rust). Zij bracht samen met Mark Zierikzee, goed voor drie goals, wel weer de aansluiting tot stand, maar de gelijkmaker bleef buiten bereik. Ook invallers Arwin Akse, René Arnoldus en Rik Noordervliet konden dat niet meer verhel pen. door Ron Hoogendam tafeltennis - Docos heeft goede zaken gedaan in de strijd tegen degradatie. De Leidse tafeltennissers won nen in de eerste divisie met 6-4 bij Cosmos 2. Docos staat met nog twee duels voor de boeg een punt achter op Hot- ak '68, dat in het inhaalduel tegen hekkensluiter Treffers niet verder kwam dan 5-5. In de komende duels krijgt Do cos nog te maken met Ber- geyk, dat de tweede plaats deelt met Cosmos, en Tref fers. Hotak '68 moet het op nemen tegen de kampioen Kluis en Cosmos. Docos-speler John Gerritsen weet wat hem volgende week thuis tegen Bergeyk te wach ten staat. „Ik ben de zwakste man en speel dus niet. Laat mij maar in uitwedstrijden spelen, daar scoor ik tot nu toe 67 procent aldus de Utrechtenaar, die samen met zijn neef Marco Gerritsen deel uitmaakt van het Leidse team. „We willen graag een band krijgen met Docos, maar dat lukt niet echt. We kunnen vanwege de afstand weinig trainen in Leiden." Bij Docos is Roy Visser de ta lentvolste speler. De 19-jarige Rotterdammer, die volgend jaar terugkeert naar eredivi sieclub FVT, boekte drie overwinningen. Veteraan Ed van den Berg baarde in Veld hoven opzien met twee winstpartijen. Marco Gerrit sen won slechts een partij. Pecos werd voor eigen pu bliek overrompeld door Sala manders. Door de 8-2 neder laag is het gat met BIT, dat verrassend met 6-4 won van kampioenskandidaat De Toe komst, vijf punten geworden. Met uitduels tegen De Toe komst en Ankerstars en een thuisduel tegen koploper Re- max voor de boeg lijken de kansen op handhaving in de eerste divisie gering. In De Voscuyi was Ron Schipaan- boord voor de Oegstgeeste naren opnieuw de uitblinker. Hij won in vijf games van Paul Heemskerk en Siem van der Valk. Herman van der Broek had tegen de West- landse ploeg het geluk niet aan zijn zijde. Hij verloor al zijn partijen tegen de num mer twee van de ranglijst in vijf games en telkens met twee punten verschil. Friso Reitsma verloor ook zijn par tijen. Het Roelofarendsveense De Treffers mag na de 6-4 ne derlaag bij middenmoter Bel- crum maximaal hopen op een tweede plaats. Koploper Integer Groep liep drie pun ten uit na de 9-1 winst op SKF 2. Fred van Oostenrijk boekte drie zeges, Rico van Veen één. De vrouwen van Pecos zijn gedegradeerd na de 9-1 ne derlaag tegen Amsterdam. In De Voscuyi had alleen Moni que Emens een antwoord op het eerstedivisiespel van He- leen Hop. De vrouwen van Docos behielden na een 8-2 triomf op HTC de koppositie in de tweede divisie. Volgen de week speelt de Leidse ploeg de topper tegen FVT, dat vier punten achter staat. ossingsploeg strandt in heats (advertentie) ttrack De regionale trackers hebben geen in- kunnen maken tijdens het dkampioenschap dat afge- etitip weekeinde in Montreal gehouden. Cees Juffer- hefc, Dave Versteeg, en bij de f nfcven Maureen de Lange, pr n zich niet te plaatsen voor ut afsluitende drie kilometer, jbbplossingsploeg bij de vrou- no overleefde de eerste schif- ls v tiet. ee il Stompwijker Juffermans -issenaar Versteeg begon t aan het toernooi. Op de meter kwamen ze niet de heats. De 500 meter ?n >p voor Juffermans nog te- l q tellender. Hij werd op die crk ad al in de voorronde uit zon lakeld. Versteeg kwam nog -Jn de heats, maar zijn vierde was onvoldoende om de tfinale te bereiken. Op de meter zetten beide schaat- hun beste prestatie neer. Hc;n drongen door tot de 1, ^finales. Daarin werd Juffer- s derde en Versteeg vierde. De halve eindstrijd bleef daar mee buiten hun bereik. De wereldtitel bij de mannen ging naar de Koreaan Dong- Sung Kim. Hij bleef zijn landge noot Hyun-Soo Ahn en de Itali aan Fabio Carta voor. Korea won ook de titel op de aflossing. De Nederlandse mannen had den zich voor dat nummer niet geplaatst. Maureen de Lange drong als enige Nederlandse door tot de halve eindstrijd. Op de 1500 me ter kwam ze met een zesde no tering tekort voor een plek in de finale. Het verging haar slechter op de kortere afstanden. Zowel op de 500 als 1000 meter kwam de Leiderdorpse niet door de heats. Anouk Wïegers uit Hen gelo kwam op die afstanden wel verder, maar zij strandde uitein delijk in de kwartfinales. Bij de vrouwen pakte de Chine se Yang Yang A de wereldtitel. De Koreaanse Gi-Hyun Ko werd tweede en de Bulgaarse Evgenia Radanova derde. Op de aflos sing was Korea de sterkste. door Menno Schraven basketbal - Ondanks een sterke tweede helft zat een stunt er voor BV Leiderdorp niet in, in de eerste ronde van de play-offs. Tegen de nummer twee van de reguliere competitie, Den Helder, keek de ploeg na een allesbehalve 'wakkere' eerste helft al te gen een kansloze 51-20 achterstand aan. Zo wel van buitenaf als inside toonde Den Hel der in de eerste twintig minuten geen enkle ontzag voor de Leiderdorpsen. Die slaagden er geen moment in om in de buurt van de tegenstander te komen. Na rust bleek dat ineens wel mogelijk. Vooral van van onder de basket werd er vaak gescoord en toen bleek de veelvuldig landskampioen ineens ook maar over een 'normale' ploeg te be schikken. Leiderdorp won de tweede helft met 24-32. Scores BV Leiderdorp: Bransz 18 (10 re bounds), Renkse van der Voort 13, Van Zeg veld 12. Grasshoppers ging in de eerste wedstrijd van de play-offs hard onderuit tegen Lely. In Amsterdam hield de Katwijkse ploeg de marge uiteindelijk nog net binnen de dertig punten; 69-41. Coach Rick Driessen had de wedstrijd ervaren als een kansloze missie, hoewel zijn team in de laatste wedstrijd van de reguliere competitie Lely nog verrassend verslagen had. Grasshoppers kon niet op te gen de sterke 'basisvijf van de Amsterdamse ploeg, kreeg geen kansen in de rebound en speelde zelf veel te statisch in de aanval. Driessen: „We speelden als verdoofd, waren veel te slap en afwachtend en kwamen daar door nooit echt op gang. We hebben het na tuurlijk grappig gedaan in de competitie, maar de play-offs vragen om een ander soort basketbal. In feite speelde de ploeg als bange wezels en daar ben ik in teleurge steld." Donderdag mag Grasshoppers in ei gen huis proberen een derde wedstrijd uit het vuur te slepen, anders is het seizoen di rect over voor de Katwijksen. Scores Grasshoppers: De Jong 11. In de degradatiepoule won BV Lisse van BC Utrecht Moeilijk had Lisse het in feite nooit, ook al doet de 74-62 eindstand vermoeden dat Utrecht de ploeg uit de Bollenstreek knap partij bood. Lisse voldeed daarmee aan zijn sportieve plicht. Lisse verzocht de bond eerder om zich na dit seizoen uit de eredivisie terug te mogen trekken. Scores BV Lisse: Droogh 16, Kortman 14, Hemminga 14, Van de Heuvel 11. Mannen MSV speelde thuis de eerste tien minuten fantastisch tegen Groene Uilen (27-12), maar ging daarna rommelig spelen. De Noordwijkers konden echter teren op de vroeg opgebouwde voorsprong en rekenden uiteindelijk eenvoudig af met de ervaren Groningse ploeg: 69-56 (38-26 bij rust). MSV-coach Burhan Alibegovic was blij met de zege, maar had zijn ploeg graag wat meer zien scoren. „Die wisselvalligheid is al dit hele seizoen kenmerkend voor ons spel." Scores MSV: Van Leeuwen 23, Vegter 15, Jordan 11. Tegen het als altijd slim spelende Voorburg kwam Blitz vroeg in de wedstrijd op voor sprong (11-20), maar genoeg voor een over winning bleek dat bij lange na niet. 67-52. Blitz hanteerde in de beginfase een hoog tempo, maar Voorburg kwam goed terug en leidde bij rust al met 41-33. In het laatste kwart kwam Blitz slechts tot het schamele aantal van vier punten. Volgens coach René Mulder keren aan het einde van de rit niet vijf, maar slechts drie teams terug naar het rayon. Blitz denkt zo, wellicht tegen beter weten in, degradatie te kunnen ontlopen. Scores Blitz: Kunnen 12. Een ongeïnspireerd spelend BS Leiden leed, zoals al eerder dit seizoen, een nederlaag te gen een laaggeklasseerde tegenstander. Te gen het Capelse Cady werd het 92-72. Lei den keek de hele wedstrijd tegen een ach terstand aan. Op 57-47 kreeg de ploeg drie goede mogelijkheden op rij om te scoren, maar alle pogingen gingen simpel mis. Coach Martin Hoekstra probeerde het nog even met een zone-press, maar Cady toon de geen enkel medelijden met het zwakke verdedigen van de Leidenaars. Scores BS Leiden: Versteegen 23, Moinat 14, Bakker 11, Hoste 10. www.leidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2002 | | pagina 23